Voor 14 ambtenaren geen plaats meer in nieuwe structuur 'Binnenliof Banketbakkerij Van Helden vierde, in stijl, heropening van de zaak Luchtmobiele Brigade trok over Fiakkee Plaatwerk kievit warmte Succesvolle introductie Renault Mégane SJIionieetemait Antiquarenbeurs Apeldoorn alle merken Garage Knöps B.V. Reorganisatieplan vastgesteld: bij Autobedrijf Ramoco B.V. Ramoco b.v. ^/<;Jjs£BiBL.I07:A/^Js^ VRUDAG 19 JANUARI 1996 No. 6470 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50 JAARABONNEMENT 56- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Dhr. J. J. A. van Geffen nieuwe directeur Met de vaststelling van het reorga nisatieplan, met aangehangen soci aal plan omdat het ook personele gevolgen zal hebben, heeft het Al gemeen bestuur van 'Binnenhof' woensdagavond geaccepteerd, zij het node, dat voor ca. 14 ambtena ren, zijnde niet W.S.W.'ers, in de „Binnenhof-structuur straks geen plaats meer zal zijn". De betrokke nen horen hun vonnis eind januari/ begin volgende maand. Het wachten is nog op de instemming van twee Vakorganisaties; de vastbera denheid van het bestuur is overigens der mate duidelijk dat een (niet te verwach ten) afwijzing uitvoering van het reorga nisatieplan niet zal hinderen; 34 ambte naren gaan mee naar de nieuwe arbeids organisatie. Met het spoedig bereiken daarvan wordt ernst gemaakt omdat dat een goede in breng zal kunnen zijn in het overleg dat met Minister Melkert (Soc. zaken) is ge vraagd. Hem wordt nl. geldelijke steun ten bedrage van 18 miljoen verzocht, een zelfde bedrag als de gemeenten per 1996 zullen hebben bijgedragen. De kans op honorering werd ter vergade ring niet ingeschat, wel wordt hoop geput uit de informatie dat een noodlij dende Soc. werkplaats in Groningen eer der een ondersteuning van 40 miljoen heeft ontvangen. De provincie, i.e. de Commissaris der Koningin steunt (als de gemeentebestu ren zich bereid verklaren in de exploita tie te blijven participeren) de aanvrage wat, zo dacht bestuursvoorz. dhr. Van Hoüv^elingcr., in belangrijke mate aan het welslagen van de missie bij zou kun nen dragen. Pas dan zou het Binnenhof (met uitstaande leningen tot 23 miljoen) uit de acute zorgen zijn. Dat vermogen wordt niet toegekend aan het thans geaccepteerde reorganisatie plan, door adviseur dhr. Vrind wordt het reorganisatieplan, een eerste stap, 'een mijlpaaltje' genoemd, een organisatori sche voorwaarde op weg naar een accep tabele eindsituatie. Er komen nog be drijfsplannen om bepaalde werkzaamhe den efficiënter te gaan doen. „Men denke niet dat met het reorganisa tieplan alle problemen zullen zijn opge lost", waarschuwde voorzitter Van Hou- welingen. Ca. vijftig belangstellenden uit het 'Binnenhof^ personeel luisterden toe. Met spijt In de commentaren van de bestuurders klonk enerzijds spijt door om het niet te voorkomen ontslag van ca. veertien me dewerkers anderzijds werd begrepen dat ook een personele ingreep onontkoom baar is. Een snelle beslissing en uitvoering daar van lijkt het bestuur dan ook geboden. Het personeel, zeker zij voor wie geen plaats meer zal zijn, hebben recht op dui delijkheid, hoe vervelend de boodschap ook zal zijn; het gaat om het behoud van de arbeidsplaats van 380 S.W. medewer kers. De bestuurders prijzen het dat de zwak ste groepen voor ontslagen gespaard blij ven, het was het uitgangspunt in het reor ganisatieplan. Hen die dat wél treft hebben nog kansen op de reguliere arbeidsmarkt. Korter werken Vanuu de directie wordt de Onderne mingsraad gepolst over het voornemen in een nog vast te stellen periode ar beidstijdverkorting in te voeren en, ter compensatie, in de drukkere zomermaan den een half uur per dag langer te wer ken. Er wordt, aldus interim-directeur dhr. Bos, hard gewerkt werk aan te trekken maar dat verloopt minder snel als werd gehoopt. Toch verkeren een aantal of fertes in een vergevorderd stadium. Nieuwe directeur Het alg. bestuur besloot tot benoeming van dhr. J. J. A. van Geffen als directeur, per 1 april a.s. De 43-jarige heer Van Geffen is momen teel werkzaam als Hoofd (management) opleidingen bij Fokker, hij woont te Dor drecht. Het bestuur meent in dhr. Van Geffen een directeur te hebben gevonden die in staat zal zijn om van Binnenhof een so lide organisatie te maken waarbinnen optimaal zal worden omgegaan met men sen en middelen. Weth. Tiggelmansnijdt de taart aan: „Banketbakkerij Van Helden, 35 jaar een begrip op Fiakkee". Links defam. Van Helden sr., rechts zoon Peter MIDDELHARNIS - We vertrouwen er op dat de eer ste burger van Middelharnis, burg. mevr. Sleurink, 't best goed zal hebben op vakantie in Oostenrijk, maar zoek daar, in je wintersportdorpje, maar'es zo'n sma kelijke banketbakkerij als die van de fam. Van Hel den in Middelharnis, waarin ook de burgemeester woensdagmorgen de tong had kunnen strelen, daar toe zelfs hartelijk zou zijn uitgenodigd. Ze hééft wat gemist...! Nu nam in haar plaats wethouder A. Tiggelman de honneurs waar. Hem is het bakkersvak niet vreemd, al 42 jaar is hij be oefenaar daarvan, maar voor de bakkers Van Helden nam hij z'n petje toch heel diep af. Dhr. Tiggelman bezag in z'n openingsspeechje dat een banket bakkerij slechts kan bestaan als aan een vijftal voorwaarden wordt voldaan; die heeft dhr. Van Helden altijd geweten en behartigd, zo zou blijken, want kwaliteit, versheid, de afwer king, de bediening en de service staan in banketbakkerij Van Helden op z'n hoogst genoteerd en worden door de afnemers van 't Van Helden product ten hoogste gewaardeerd, zo zit dat en zo blijft dat nu de nieuwe generatie, jongste zoon Peter mede-eigenaar is geworden. De 'senioren', banketbakker Maarten (afkomstig uit Doom) en echtgenote Elly (afkomstig uit Dussen) draaien overigens nog van harte mee. Zij begon nen de zaak in 1961, als voortzetting van banketbakkerij en tearoom Jacobi, en ze hebben er een eerste klas zaak van gemaakt, graag gezien en gesmaakt vooral waar men feestelijk bij elkaar is. Daar verheugt de fa. Van Helden de vreugd en daarvoor staat ook zoon Peter voortaan gereed. Peter heeft al op Texel gewerkt, in een tearoom en 's avonds was hij er ober, ook toen de Friese Selma Schaper daar op vakantie was. Ze zijn nu samen in Meneerse, niet om vakantie te vieren trouwens, maar om de reputatie die pa en ma gevestigd hebben gevieren voort te zetten. Weth. Tiggelman heeft t.g.v. de heropening van de vernieuwde zaak een kanjer van een taart, 1.50x1.50 mtr. en rijkelijk gede coreerd, aangesneden. Misschien is er wel een stukje voor de burgemeester bewaard, wie weet, maar nee, beseffen we al schrijvend, dat zou in strijd zijn met het versheidsbeginsel dat in bakkerij Van Helden wordt gehuldigd. Een groep trekt over de Oosthavendijk. Maar weinig streekgenoten zullen ze hebben gezien, de soldaten die dinsdag voorttrokken door het Flakkeese land en daar nabij het Dirkslandse Sas door zes helicopters werden opgepikt om naar elders te worden gevlogen. De aanwezigheid van de soldaten, bijna leden van de Luchtmobiele Brigade, was onderdeel van een afsluitende basis training. Ze hadden al heel wat achter de rug en nog veel voor de boeg toen ze in Dirksland waren. Ze hadden, in Rotterdam, al in rubberboten gevaren en ze waren langs touwen van de Euromast afgedaald. Nu nog wachtte de beklimming van een pylon op de Neeltje Jans en lag er nog een forse mars in 't verschiet, eer ze vanmorgen, vrijdag in de Oranjekazeme in Schaarsbergen zouden aankomen om daar de dan verdiende rode baret in ontvangst te nemen. De helicopters die hen naar Haamstede brachten. Mega-campagne van Renault De nieuwe Mégane beleeft op 19 januari zijn officiële introductie bij Autobedrijf Ramoco B.V. in Stad aan 't Haringvliet. Eigenlijk be treft het twee gelijktijdige intro ducties, want bij de Renault-dealer staat zowel de vijfdeurs hatchback als de tweedeurs Coupé. Overigens komen er nog drie andere Mégane- modellen: een sedan, een mono space (ruimtewagen) en een ca briolet. „Onze eigen klanten hebben kortgeleden al kennis gemaakt met de nieuwe Mé gane. We hebben zeer enthousiaste reac ties gekregen. De vormgeving van de nieuwe auto en de uitstekende rij-eigen- schappen springen in het oog. Daarnaast heeft hij dat eigenwijze van de Twingo. Dat spreekt veel klanten erg aan", aldus Autobedrijf Ramoco B.V. Dat de Renault-rijders enthousiast zijn over de Mégane, blijkt wel uit de meer dan tweeduizend orders die de Neder landse Renault-dealers in de laatste we ken van december noteerden! Niet alleen de Renault-rijders hebben be langstelling voor de Mégane, zo blijkt. De belangstelling van mensen die een ander merk rijden is ook groot. Volgens Autobedrijf Ramoco B.V. blijkt dat 'Re nault' bij veel mensen leeft en dat ze het een interessant merk vinden. De Mégane is ook in veel opzichten een bijzondere 'Megadealer' De kleurrijke reclamecampagne voor de Mégane start op 19 januari. Voor de ad vertenties van de hatchback wordt de kleur blauw gebruikt, de advertenties van de Coupé zijn geel. In de opvallende kopregels komt het woord 'Mega' steeds voor, zoals Megacomfort, Megasafe, Megamooi en Megasportief. Gezien de belangstelling voor de Mégane en de eer ste verkoopresultaten, mag Autobedrijf Ramoco B.V. zich beslist een 'Mega dealer' noemen. AJ. VAN RUMPT UW BMW DEALER RENAULT'dealer Zaterdag 27 januari vindt in Apeldoorn de jaarlijkse antiquarenbeurs plaats. Meer dan 45 antiquariaten uit het hele land zullen met hun boeken en prenten aanwezig zijn. Deze beurs is na tien jaar een traditie geworden. De orga nisatoren mogen zich verheugen in bezoe kersaantallen cÜe nog steeds stijgen. De beurs is bijzonder. Niet door het aantal boeken, alhoewel de aanblik van zo'n 300.000 boeken en prenten zeker niet al ledaags is. Het is de kwaliteit en de verschei denheid. Op alle denkbare terreinen zullen boeken aanwezig zijn. Onderwerpen die uit een lopen van theologie tot sport, van streek- geschiedenis tot literatuur. De boeken, maar zeker ook de prenten, hebben één ding gemeen. Ze zijn in de nieuwe boekhandel niet meer te krijgen. Dat wil overigens niet zeggen dat dergelijke boeken op voorhand voor veel mensen financieel onbereikbaar zijn gewor den. Voor unieke exemplaren geldt een unie ke prijs. Echter, boeken die als tweedehands boek aan een tweede leven beginnen blijven toch aanmerkelijk goedkoper dan nieuwe boeken. Op 27 januari zal tevens de vijfde editie van Boek&Boek verschijnen. Boek&Boek geeft een overzicht van alle Nederlandse antiquaria ten met hun specialismen. In een boek van bijna 300 bladzijden staan de meer dan 675 antiquariaten, tweedehandsboekwinkels en stripspeciaalzaken van Nederland gerang schikt De uitgave van dit boek is een initiatief van de beursorganisatie. De beurs wordt gehouden in de Feluahof aan de Amhemseweg 354. De Feluahof ligt aan de Zuidkant van Apeldoorn bij de complexen van TNO, Apple-computers en de 'telefoon' van Centraal Beheer. De toegangsprijs voor de beurs bedraagt 2,50 voor volwassenen (kinde ren onder 12 jaar gratis). Autobedrijf A. J. van Rumpt bv Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon: (0187) 61 5353 Fax:(0187)612280 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. VOOR BEELD EN GELUID FOTO-VIDEO-STUnO-nBKMTTAOË-FOTOQRAnE JSffil BTffi WBBl OUODORP-Waatslnat35-T9ltfoon(D1B7)6ai612/Fwf683734 '"'yff^ÊÊÊ^ -PrinttiTop-Hogeaxiam 172-Tahfoon (0111} 462400 ^WfcWt^T centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 611662 Verkoop na 17.00 uur. C. Breen, (0187) 682496 Middelharnis Telefoon (0187) 482222

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1