LITIE Honderdjarige op gratis winkelen getracteerd Ouderling L. van den Doel ontving Koninklijk Zilver bij 40-jarig jubileum Cursusmarkt 1996 Goeree-Overflakkee Hard werken beloond _^>Xl 3266 >£i 24-jarige vrouw verongelukt PvdA Middelhamis Man (44) dood na bedrijfsongeval Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Begraafplaats Dorpsdijk Ooltgensplaat Hokkenshow 'de Reisduif' 68e Jaargang DINSDAG 16 JANUARI 1996 v No. 6469 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,50/JAARABONNEMENT ƒ56- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overfiaklcee POLITIE 24-UURS TELEFOON: 488777 (bureau Middelhamis) GEMEENTE MIDDELHARNIS Vernieling Aan de Kerkstraat te Nieuwe Tonge wer den een aantal fietsblokken uit de grond getrokken. Schade 200,-. Poging inbraak Op 11 januari 1996 werd omstreeks 03.45 uur met een baksteen een ruit van een winkel op D'n Diek ingegooid. Hier door werd de ruit beschadigd en ging het alarm af. Men heeft geen goederen uit de etalage kunnen wegnemen. Tevens werd er bij een bedrijf in Som melsdijk getracht in te breken. Braakspo ren zijn op de toegangsdeur van het be drijf aangetroffen. Het is echter niet ge- luikt de deur geheel te verbreken waar door er alleen braakschade ontstond. Diefstal fiets Woensdagavond 12 januari werd op de Kastanjelaan te Middelhamis een NIET afgesloten herenfiets, merk Gazelle, kleur groen, weggenomen. Verlaten plaats ongeval Donderdagavond 11 januari werd op de Ring te Middelhamis met een personen auto tegen een geparkeerde personenauto aangereden. De bestuurder reed hiema door, de volgende morgen meldde hij zich alsnog. Poging inbraak In de nacht van donderdag 11 op vrijdag 12 januari werd een poging tot inbraak gedaan bij een wassalon, gelegen aan de West Krakeelstraat te Sommelsdijk. De dader(s) is/zijn niet binnen geweest. Diefstal Op 12 januari werd namens de eigenaar van een kledingzaak te Middelhamis aangifte van diefstal van een broek ge daan. Aanrijding met gewonden In de vroege nachtelijke uren van 14 ja nuari 1996 raakten een 33-jarige inwoner uit Oegstgeest en een 23-jarige inwoner uit Sommelsdijk licht gewond toen zij op de Kaai in Middelhamis tijdens het over steken werden aangereden door een 22- jarige bestuurder uit Stad a/h Haring vliet. De beide gewonden werden over gebracht naar het ziekenhuis in Dirks- land waar bleek dat de man uit Oegst geest kort moest worden opgenomen i.v.m. een breukje in zijn knie. GEMEENTE DIRKSLAND Vernieling Op het terrein van de Vroonlande te Dirksland werden 3 lampen vernield. Totale schade 500,00. Op de Oranjestraat te Dirksland werd van 8 op 9 januari een spiegel van een personenauto vernield. Inbraak In Melissant aan de Nieuweweg heeft men in de vroege nachtelijke uren van" 9 januari ingebroken in een aangebouwde schuur. Men is wel binnen geweest, maar vooralsnog wordt er niets vermist. Rijden zonder rybew^s. Bij controle op de Provincialeweg te Me lissant bleek een 29-jarige inwoner uit Hellevoetsluis in zijn auto te rijden ter wijl hij geen geldig rijbewijs heeft. Van dit feit wordt proces-verbaal opgemaakt. Diefstal In de nacht van 9 op 10 januari werden aan de Kerkhofweg te Melissant enkele loodsen van de gemeente opengebroken. Er werd o.m. een agregaat, een knip- en boormachine ontvreemd. Tevens werd er die nacht uit een schuur aan de Binnenweg gereedschap weggenomen. GEMEENTE GOEDEREEDE Poging diefstal benzine In de nacht van woensdag op donderdag (10/11 januari) werd er te Stellendam ge tracht benzine te stelen uit een auto. Aangifte werd opgenomen. Auto-inbraak Zaterdag 13 januari werd er ingebroken in een auto op het terrein van de voetbal- veremgmg WFB in Ouddorp. Door een mit van een portier van de auto te vemie- len heeft men uit de auto o.a. een autote lefoon meegenomen. De 24-jarige vrouw uit Ouddorp die in het week-end in het verkeer is omgeko men is een mevrouw uit Dordt die i.v.m. familie-omstandigheden sinds enige maanden bij een familielid (eveneens uit Dordrecht afkomstig) in Ouddorp woon de. Ze is na een auto-ongeluk in een Dordts ziekenhuis aan haar verwondin gen overleden. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Diefstal Tussen 4 en 7 januari werd er ingebro ken in een woning aan de Molendijk te Oude Tonge. Uit de woning werd o.m. een computer, een t.v. en een video ont vreemd. Aanrijding Vrijdagmorgen 12 januari ontstond op de Rijkweg N59 te Ooltgensplaat een aan rijding tussen 3 motorvoertuigen, t.w. een personenauto, een bestelauto en een vrachtauto. Toedracht: de bestuurder van de personenauto keerde op de autoweg, juist op het moment dat de beide andere voertuigen elkaar aan het inhalen waren. Er ontstond uitsluitend materiële schade. Proces-verbaal is opgemaakt. Ongeval met gewonde In de late avonduren van 13 januari 1996 raakte op de Tilsedijk in Oude Tonge een 20-jarige inwoner uit Stad a/h Ha ringvliet met zijn auto in de berm. Door vermoedelijk wat sterk corrigeren is hij links van de dijk terecht gekomen. Zijn 19-jarige passagiere, een inwoonster uit Oude Tonge werd uit de auto geslingerd. Zij is met ademhalingsmoeilijkheden opgenomen in het ziekenhuis te Dirks land. De bestuurder raakte niet gewond. &m Een van de goede voornemens van de Partij van de Arbeid Middelhamis voor 1996 is een nog beter kontakt met de kie zers, Daarom gaat de Partij van de Arbeid de gemeente door. Heeft u vragen, suggesties, op- of aan merkingen naar aanleiding van onze standpunten, laat het dan horen. Bent u het niet eens met ons beleid? Ook dat willen we weten. Wilt u informatie? Daar zorgen we voor. Op maandag 22 januari a.s. komen we in Nieuwe Tonge in 'Ons Dorpshuis'. U kunt daar terecht van 19.00 tot 20.00 uur. Woont u in een andere kern van de gemeente Middelhamis, dan kunt u natuurlijk ook langskomen, maar op 26 februari komen we naar het 'Trefpunt' in Stad a/h Haringvliet en op 25 maart in 't Diekhuus in Middelhamis. Ook dan bent u van 19.00 tot 20.00 uur van harte wel kom. NIEUWE TONGE - Zaterdag werd ze 100 jaar, mevr. Betje Kievit-Los uit Nieuwe Tonge en dat lieeft me een geweldige drukte gegeven, als ware het een familie-reünie, maar ook dat, compleet met een ver- jaarsbijeenkomst in 'Elim', heeft de eeuwelinge glansryk doorstaan, 208 hezoekers hebben het recep- tieboek getekend. Al vrijdagmiddag hebben de ogen van de jarige geschitterd toen ze, vergezeld van haar 3 dochters, in supermarkt Klap- muts, waar ze al 42 jaar klant is, gratis boodschappen mocht doen, dat mag ze zelfs drie weken lang! Mevr. Janny Klapmuts heeft 'oma' zelfs nog een beetje moe ten overreden omdat oma's eeriijkheid het eigenlijk niet toeliet de boodschappen onbetaald mee te nemen, terwijl ze boven dien een paar dingen meer nodig had dan gewoonlijk. In de su permarkt had de fam. Klapmuts, Janny, Jan en Ina en hun per soneel een koffiehoekje ingericht en daar werden 'oma' en haar dochters haast Koninklijk ontvangen. „Een teken dat ze geen hekel aan m'n hoa", heeft mevr. Kievit monter vastge steld. Het was een allerplezierigst treffen en samen gingen ze op de foto, achter het nog lege boodschappenwagentje, v.l.n.r. dochter Anna (73), dochter Aria (68), de eeuwelinge, Janny Klapmuts en dochter Leentje (67). De jubilaris die vrijdagavond in Nieuwe Tonge Koninklijk Zilver kreeg opgespeld, was er niet een die onder dat eerbetoon groeide van trots. Dhr. L. van den Doel herdacht die avond 40 jaar ouder ling te zijn in de Gereformeerde Gemeente en eerder maakte hem dat klein, wetende dat het niet ver diend-, maar geschonken is. De 86-jarige had het als voorwaarde voor zijn aanwezigheid op de jubileum bijeenkomst gesteld, dat niet de mens, niet hij-, maar alleen God voor Zijn da den erkend zou worden. In de zaal van het nieuwe kerkgebouw kon door ouder ling Koert een flink aantal aanwezigen worden verwelkomd, niet, zo wist men, om dhr. v. d. Doel te lauweren, maar om met hem te gedenken de weg die God met hem is gegaan. Uit de woorden van ouderling Koert bleek dat een wonderlijke weg te zijn geweest, van een onwillige was dhr. v. d. Doel gewillige gemaakt, en is hij ge drongen te gaan achter de Koning aan, langs gebaande en ongebaande wegen. De bouw van de nieuwe kerk was zo'n ongebaande, zo'n bijkans onmogelijke weg geweest; de bejaarde ouderling was er zelfs om gesmaad, maar de kerk is er toch gekomen. „De Heere ontsteke in uw hart het ware dankoffer", zo wenste dhr. Koert zijn ambtsbroeder toe, hem toe- biddend de door Hem gebaande weg, om Gods toom te ontkomen, te mogen gaan, en Zijn eeuwige zegen te ontvangen. Koninklijk Zilver Niet de burgemeester die het graag ge daan zou hebben-, maar weth. Slootweg was het die namens Hare Majesteit de Koningin de jubilaris van toekenning van de Koninklijke Onderscheiding in kennis stelde. Het was dhr. Slootweg be kend dat dhr. v. d. Doel naast het 'uiterst belangrijke ambt' van ouderling meer voor de gemeenschap heeft betekend, want hij is, zo vatte de wethouder samen, altijd een ijverig man geweest. Hij was voorz. van de SGP kiesver. ter plaatse, lid van het schoolbestuur en hij was van Deze maanden worden de voorbe reidingen getroffen voor de Cur susmarkt voor Goeree-Overflak kee die zal worden gehouden op zaterdag 24 augustus. Op deze Cursusmarkt wordt een over zicht geboden van volwassenen-cursus sen in de regio. Er zal informatie worden gegeven over Beroepsgerichte Cursus sen, Basiseducatie en Vrijetijdscursus- sen. Belangstellende Cursus-Aanbieders kunnen zich vanaf heden aanmelden, zij ontvangen dan in de loop van het voor jaar nadere informatie. De Cursusmarkt zal worden gehouden op het Diekhuus- plein in Middelhamis. Naast de reguliere onderwijsinstellingen voor volwassenen, worden ook andere aanbieders van cur sussen uitgenodigd om hun programma op de Cursusmarkt te presenteren. De belangstellende bezoeker kan zich op de Cursusmarkt mstig en vrijblijvend oriën teren op de verschillende mogelijkheden. Voor de aanbieder geeft de Cursusmarkt de mogelijkheid om potentiële deelne mers kennis te laten maken met zijn cur sus-programma. Op de Cursusmarkt zijn exposities en demonstraties mogelijk, die een beeld geven van het cursusprogramma. En op een terras zal koffie verkrijgbaar zijn. Tevens zal een kinderopvang worden verzorgd. De Cursusmarkt zal worden verlevendigd met muziek, theater en kin- deraktiviteiten. Deelnemers aan de Cursusmarkt zullen rond het middaguur gebmik kunnen maken van een lucht- buffet. In het kader van de Cursusmarkt 1*996 zal een folder worden samenge steld met informatie over het cursusaan bod in de regio Goeree-Overflakkee. Het ligt in de bedoeling dat deze folder huis- aan-huis zal worden verspreid. De Cursusmarkt Goeree-Overflakkee is een initiatief van SVE Aanzet, Streek- school Rijnmond en het Diekhuus. Belangstellende Cursus-Aanbieders kun nen zich schriftelijk aanmelden bij Cur susmarkt Goeree-Overflakkee p/a Aan zet, Postbus 126, 3240 AC Middelhamis. Telefonische informatie wordt verstrekt door J. Trompper in het Diekhuus, tel. (0187)482400. juli '58 tot 28 december '65 raadslid, principieel, zakelijk en met een nuchtere inbreng. Dhr. Slootweg had vernomen hoezeer dhr. v. d. Doel de beginselen van de SGP met verve en innerlijke overtui ging heeft uitgedragen, zonder anders denkenden daarmee te hebben gekwetst. Maar de mïens mocht niet geroemd, zo had de jubilaris bedongen en zo wilde ook dhr. Slootweg, wél deed het hem deugd dat de bezigheden door dhr. v. d. MELISSANT - De 44-jarige Koos Vis been uit Melissant, gehuwd en vader van twee zoons, is zaterdagmiddag in het Ruwaard van Puttenziekenhuis te Spij- kenisse overleden aan de gevolgen van een bedrijfsongeval dat hem woensdag was overkomen. Dhr. Visbeen, in dienst van AKZO- NOBEL, werd toen aan het door een vei- ligheidshelm beschermde hoofd geraakt toen van enige hoogte een ca. 65 kilo zware afsluiter viel. Die werd in bewe ging gebracht toen dhr. Visbeen met de heftmck die hij bestuurde, de pallet raak te waarop de afsluiter lag. De helm werd beschadigd, maar voor dhr. Visbeen leken de gevolgen mee te vallen. Toch werd hij, op eigen verzoek, in het ziekenhuis opgenomen waar hij zaterdagavond om kwart voor 7 over leed. Doel vervuld niet alleen gemeentebe- smurlijke-, maar zelfs Koninklijke waar dering hebben gevonden. Na de onderscheiding te zijn opgespeld, werd de jubilaris toegesproken door dhr. B. Both namens de Classis Tholen, door dhr. J. H. Koppelaar namens de SGP kiesver., en door dhr. H. Bijdevaate na mens het schoolbestuur, mevr. Peute na mens de Vrouwenver., waama de jubila ris zelf een dankwoord sprak. Leeriingen van het 'MBO COLLEGE OUDE TONGE' (inmiddels Albeda Col lege, lokatie Oude Tonge) hebben met 2 dagen werken een bedrag van 18.500,- bij elkaar verdiend voor de akfie CT- scan ziekenhuis Dirksland. Dit bedrag zal op woensdag 17 januari a.s. om 10.00 uur worden overhandigd aan een vertegenwoordiger van de Stich ting VEMA in de aula van de school. Videoband en foto's van de aktie zijn op 24 januari 's avonds tijdens het Open Huis vanaf 19.00 uur te bezichtigen. Iedereen is van harte welkom! MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. MIDDELHARNIS - woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben dijke. STAD AAN 'T HARINGVLIET - De dienst van woensdagavond, waarin zou voorgaan ds. P. Mulder van Ca- pelle a.d. IJssel gaat NIET door. Sinds een aantal jaren zijn door de ge meente regelmatig werkzaamheden ver richt op de begraafplaats aan de Dorps dijk in Ooltgensplaat. Zo heeft men in 1994 een uitbreiding van de begraafplaats gerealiseerd. Op dit nieuwe gedeelte zijn tegelijkertijd nieu we bomen (beuken) geplant. Vorig jaar is de aula gesloopt. Eveneens zijn beplanting en gazon aangepast en het watertappunt werd verplaatst. Ook voor 1996 staan er werkzaamheden aan de begraafplaats op de planning. Momenteel staan er verschillende soor ten bomen rondom de begraafplaats. De gemeente wil echter meer eenheid bren gen in het bomenbestand. Hiertoe zal een deel van de bomen aan de achterzijde en de noordoostzijde van de oude begraafplaats gerooid worden. Op dit gedeelte zullen eveneens beuken geplant gaan worden. Bovengenoemde werkzaamheden zullen in febmari uitgevoerd worden. Postduivenvsreniging 'De Reisduif' houdt vrijdag 19 en zaterdag 20 januari 1996 haar jaarlijkse hokkenshow in het verenigingsgebouw aan de Van Gorcum- straat 5 te Sommelsdijk. Keurmeester is de heer J. Jongejan, die de drie hoogst gekwalificeerde viertallen en de schoonsten onder de doffers en de duivinnen bekend zal maken. De trekking van de grote verloting vindt plaats op zaterdag 20 januari om 16.00 uur in eerdergenoemd verenigingsge bouw. Vanaf zaterdagavond 19.00 uur zal een lijst met de winnende lotnum mers ter inzage klaar liggen. Zaterdagavond worden er, ten bate van de vereniging, bonnen verkocht voor eieren of jonge duiven van zeer promi nente liefhebbers. De bonnen kunnen worden ingezet via G. Kieviet, Lange weg 18, Middelhamis, tel. 482437. De openingstijden van de tentoonstelling zijn vrijdagavond vanaf 19.00 uur en zaterdag van 15.00 tot 17.00 uur en vanaf 19.00 uur. VOOR BEELD EN GELUID Km) - VnCO - VTUDW - RffORTAOE - FOTOOIUne |Q9|^^3R^S c=it=n t=2 OUDOOAP- WMtdTMtSS- T»l9fOOn (0187) 6$1912 FM 6a734 8Bmaae'Pi1ntahop-HogÊgoont172-T»htoon(0111)48Z400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 1