EHiviiDEii-tiiEmi/5 NIEUWS uit de kerken TREND '96 te Ouddorp, de beurs die u niet mag missen! Wie schrijft er mee van en over Flakkee? Het Albeda Collie, lokatie Oude Tonge, de weg naar een goede toekomst Nog een plaatje uit het Kerstverhaal WEDSTRIJD Dressuurwedstrijden Schaakvereniging De Zwarte Pion L Ver. 'De Christenvrouw' Maak eens een 'Bavelaartje' AS JE HAER MAR GOEWD ZIT! 3e Blad VRIJDAG 12 JANUARI 1996 No. 6468 Het Albeda College, lokatie Oude Tonge, is een school voor middelbaar beroepsonderwijs en verzorgt korte en lange opleidingen administratie voor deze regio. In het verleden sprak men van KMBO en MEAO. De school is gevestigd te Oude Tonge op enkele minuten loopafstand van het busstation en is daardoor gemakkelijk te bereiken vanuit alle richtingen in de regio. Doel en kenmerken van de korte opleiding administratie (KMBO) De korte opleiding administratie duurt 2 jaar. Tijdens deze twee cursusjaren wordt de leerling opgeleid tot beginnend be roepsbeoefenaar, met voor leerlingen die dat kunnen en willen de mogelijkheid door te stromen naar vervolgonderwijs. De leerstof is verdeeld in leerblokken (modules), die samen een certificaat vor men. Deze modules worden afgesloten met toetsen. Het totaal resultaat van de toetsen moet voldoende zijn om het cer tificaat te behalen. Tijdens het eerste leerjaar moeten er twee basiscertificaten worden behaald. Ervaringen die leerlin gen opdoen in buitenschoolse situaties, met name tijdens stages, vormen een be langrijk onderdeel van het leerprogram ma. Indien élle certificaten zijn behaald (6) komt de leerling aan het eind van de opleiding in aanmerking voor het eind diploma. De korte opleiding administratie biedt een basis voor een baan in het bedrijfsle ven of bij de overheid. Bovendien be staat de mogelijkheid een voortgezette opleiding te gaan volgen in het kader van het leerlingwezen of te starten in de tweede klas van de lange opleiding. Toelatingseisen korte opleiding administratie - 16 jaar en ouder en minstens 10 jaar dagonderwijs; (N.B. een diploma is in feite niet vereist. De praktijk heeft echter uitgewezen dat leerlingen die op het allerlaagste niveau, A-niveau, instromen weinig kans maken de eindstreep te halen). - V.B.O.-diploma. - MAVO-diploma. Doel en kenmerken van de lange opleiding administratie (MEAO) De lange opleiding administratie omvat drie schooljaren. Tijdens deze drie cur susjaren wordt de leerling voorbereid op een beroepsuitoefening op middenkader niveau. Daarnaast geeft de lange oplei ding administratie de mogelijkheid tot doorstromen naar een HBO-opleiding. Een bepaald deel van de leerstof (modu le) wordt steeds binnen een periode van 10 weken verwerkt en getoetst. Na het behalen van de basiscertificaten in het eerste leerjaar volgen in het tweede en derde leerjaar de richtings- en uitstroom- certificaten. De certificaten die behaald moeten worden zijn afhankelijk van de gekozen studierichting en de daarbij be horende afstudeerrichting. Aan het einde van het derde leerjaar doet de leerling beroepservaring op tijdens een verplichte stageperiode. Het Albeda College, lokatie Oude Tonge, biedt voor de lange opleiding administratie 3 richtingen: administratief, commercieel dienstverband, en secretari aat. Als aan het eind van de opleiding 10 cer tificaten zijn behaald wordt het diploma uitgereikt. Dit diploma biedt een goed perspektief voor een beroep op midden kader niveau. Daarnaast geeft deze MBO-opleiding toegang tot diverse aan sluitende (hogere) beroepsopleidingen. Toelatingseisen lange opleiding administratie - V.B.O.-diploma met relevante vakken op C-niveau, waaronder: Nederlands, Engels, Bedrijfsadministratie, Bedrijfs economie, Wiskunde of een tweede moderne taal; - diploma van de korte opleiding Ad ministratie met relevante vakken in het pakket; - MAVO-diploma (geen specifieke vak ken). Aanbeveling verdient: Neder lands, een moderne vreemde taal. Economie en/of Wiskunde en/of een tweede moderne vreemde taal; - overgangsbewijs van HAVO/VWO 3 naar 4; - met een HAVO-diploma of met het diploma korte opleiding administratie met doorstroompakket is plaatsing mogelijk in het tweede leerjaar. Op woensdag 24 januari a.s. organiseert het Albeda College, lokatie Oude Tonge het jaarlijkse OPEN HUIS, in het schoolgebouw aan de Mercuriuslaan 16 te Oude Tonge. Aanvang 19.00 uur. Tijdens dit Open Huis wordt informatie verstrekt over de school en de onderwijs mogelijkheden in de korte en lange oplei ding administratie. Toekomstige leerlin gen, ouders en belangstellenden zijn op dit 'Open Huis' van harte welkom. NED. HERV. KERK Beroepen te Hollandscheveld (buitengew. wijk- gem.) A. Belder te Nieuwe Tonge; te Veen dr. P. Vermeer te Huizen; te Berg ambacht (2e pred. plaats) W. van Vrees wijk te Hei- en Boeicop; te Maartens dijk A. Vlietstra te Driesum. GEREF. KERKEN Beroepen te Gameren-Zuilichem drs. P. D. van Homsveld, kandidaat te Veenendaal, die dit beroep heeft aangenomen; te Heem stede (SoW) drs. F. D. Meijnhardt te Veenendaal; te Sibculo B. J. Heusink- veld, kandidaat te Holten, die dit beroep heeft aangenomen; te Leiderdorp (herv. geref. kerkgemeenschap) drs. Sj. P. Zwaan te Zwijndrecht-Groote Lindt; te Bredevoort (part-time) H. A. Hoorn, kandidaat aldaar, die dit beroep heeft aangenomen. Beroepbaarstelling drs. P. D. van Homsveld, kandidaat te Veenendaal; drs. E. Hulsman, Blanken straat 131-huis, 1018 RV Amsterdam; B. J. Heusinkveld, kandidaat te Holten; H. A. Hoorn, kandidaat te Bredevoort. Bedankt voor Zuidhom (part-time) drs. W. Wes- terveld, kandidaat te Ezinge. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Lemele-Lemelerveld A. Bas, kandi daat te Alblasserdam. Aangenomen naar Heemse P. J. Trimp te Zoetermeer, die bedankte voor Enschede-Zuid. Bedankt voor Enschede-Oost J. Boersma te Har derwijk. Beroepbaarstelling drs. R. D. Anderson, Dr. A. E. Remou- champstraat 13, 2235 AH Valkenburg (Z.H.), tel. (071)4016048. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Alphen aan den Rijn drs. G. van Dijk, kandidaat te Bergambacht. Beroepen te Westkapelle A. F. Honkoop te Wage- ningen, die bedankte voor Rotterdam- Usselmonde. afd. Dirksland D.V. woensdag 17 januari is er een broodmaaltijd in 'Onder de Wiek'. Deze begint 17.30 uur. 's Avonds 19.45 uur is er bijbelstudie over Ruth, onder leiding van ds. M. J. Paul. Leden, maar ook gasten zijn harte lijk welkom. Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Uitslagen van 7 januari 1996 Al H. Koppelman - M. van 't Geloof ....O - 2 BI J. Knops - K. de JongO - 2 H. Keuvelaar - A. Los2 - O M. Poortvliet - A. van RossumO - 2 Afdeling 2: A. Vijfhuizen - W. Stolk2 - O W. Nieuwland - Joh. WolfertO -2 J. Vijfhuizen - J. v. d. Groef1 -1 M. Vijfhuizen - C. v. d. Kroon2 - O Schaken W. Zorge - D. WolfertO -1 Tussenstand schaken: 1. D. Wolfert10 - VA 2. W. Knops10 - TA 3. W. de Vos12 - 8 4. W. Zorge10 - 5 5. L de Jong9 - 2Vi 6. W. Stolk8-li/i 7. E. Bartelds5 - 2 8. A. van Leeuwen9-2 Aangenomen naar Genemuiden P. Melis te Nieuw- Beijerland, die bedankte voor Terwol- de-De Vecht en voor Waarde. Bedankt voor 's-Gravenzande en voor Rilland- Bath A. Bac te Bodegraven; voor Aagte kerke, voor Nieuwerkerk (Z) en voor Poortugaal J. Karels te Oudemirdum; voor Aalburg M. Mondria te Waarden burg; voor Capelle aan den IJssel-West G. J. van Aalst te Ridderkerk; voor Meeuwen P. Blok te Kootwijkerbroek; voor Arnhem en voor Ermelo P. Mulder te Capelle aan den IJssel-Middelwate- ring; voor Rotterdam-Zuid G. J. van Aalst te Ridderkerk; voor Dirksland en voor Krimpen aan den IJssel J. J. van Eckeveld te Zeist. OUD. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Temeuzen J. Goudriaan te Ede. Ze had het eigenlijk voor de kinderen bedoeM, dat prachtige Kerstverhaal uit het Kerstnummer van vorig jaar, maar mevr. Schippers uit Goedereede, die het zo keurig had verzorgd, werd na plaat sing gebeld door een 71-jarige mevrouw die haar vertelde dat ze 't verhaal, dat ze zich nog uit haar jeugd herinnerde, zo prachtig gevonden had. Eén schoonheidsfoutje werd onzerzijds gemaakt waardoor één plaatje dubbel werd geplaatst en een ander uitgebleven is, dat gemiste plaatsen we alsnog. Het betreft dat van de smullende kinderen aan de welgevulde tafel welk plaatje door hen die het artikel bewaarden op een van de dubbel geplaatste geplakt kan worden. Als dót geen service is. STELLEND AM OPHALEN OUD PAPIER Op D.V. zaterdag 13 januari hopen wij namens de financiële commissie van het open Hervormd Jeugdwerk oud papier op te halen. Wij beginnen om 9.00 uur op de Molenkade, Nieuweweg en Een- drachtsweg. Wilt u het gebundeld en tij dig gereed zetten? Geen karton. Bij voor baat dank. MIDDELHARNIS Uitslagen RSB-competitie Het derde team van De Zwarte Pion speelde een thuiswedstrijd tegen Groen oord 5 uit Schiedam. In deze klasse een belangrijke wedstrijd, omdat Groenoord een naaste concurrent voor het kam pioenschap is. Het werd een 4-4 gelijk spel, mede omdat gewonnen stellingen door De Zwarte Pion niet werden verzil verd. Persoonlijke scores: C. J. Smit 0; Van Genderen Ad Visser 1; Lesuis V^, Stolk W, Markwat H. K. Smit en Kaneshir 0. Uitslagen huishoudelijke competitie (8 januari 1996) Groep 1: I. Lagendijk - W. I. Peeman1 - O M. L. V. d. Waal - W. Sparreboom...0 -1 Ldu Pree - M. H. R. v. d. WaalO - 1 f. C. van Prooijen - R. van Hooff ....1 - O Nagekomen uitslag: W. Sparreboom - A. L. Mourik O - 1 Stand: 1. I. Lagendijk6 uit 9 2. M. Verolme5% uit 8 3. A. L. Mourik5^A uit 9 4. M. H. R. van der Waal5 uit 9 W. L Peeman5 uit 9 6. T. C. van Prooijen4Vi uit 9 7. W. Sparreboom4 uit 8 8. J. du Pree3% uit 8 9. R. van Hooff2% uit 8' 10. M. L. van der WaalIVi uit 9 Groep 2: H. Taaie - J. L. MinnaarO - 1 J. Boeter - G. de Jager- Ant. Visser-E. Verbeek- Vi Nagekomen uitslag: Ad. Visser - W. Markwat O -1 Stand: 1. L Boeter8 uit 11 2. G. de Jager7 uit 10 3. W. Markwat5 uit 8 4. H. Taaie4% uit 8 5. E. Verbeek4Vi uit 9 6. J. L. MinnaarA^A uit 10 7. J. van Genderen2^A uit 9 8. Ant. Visser3'/^ uit 11 9. C.J.Smit3 uit5 10. Ad. VisserVA uit 9 ■Groep 3: A. Douw - J. Noordijk...1 - O B. Loosjes - M. BomO - 1 K. W. Wijnands - F. Meiaard1 - O L. Struik - L. NelemanO - 1 Stand: 1. A. Douw235.00 2. A. A. Khaneshir151.83 3. P. Lesuis131.50 4. L. Stolk127.50 5. K. Wijnands125.67 6. M. Bom125.17 7. H. K. Smit108.00 8. A. Vroegindeweij94.67 9. L. Neleman89.00 10. C. Groenendijk83.33 II. RWolters70.33 12. L. Struik68.83 13. J. Noordijk58.00 14. B. Loosjes52.50 15. F. Meiaard49.00 16. C.v.d.Does39.50 De beurs TREND '96, die volgende week voor het vierde jaar in de Dorpstienden te Ouddorp wordt georganiseerd, is in 1993 bij wijze van proef door zes regionale ondernemers voor de eerste keer opgezet. Het enthousiasme van de bezoekers, die uit alle delen van de eilanden naar Ouddorp kwamen was enorm. Deze positieve reaktie heeft ertoe bijgedragen dat nu nog meer ondernemers uit de regio deelnemen aan deze gezellige beurs. Uiteraard is de toe gang gratis en binnen is er voor iedere bezoeker koffie met..., wat wilt u nog meer. De volgende bedrijven zijn met hun hele assortiment en laatste nieuwtjes op de jbeurs aanwezig: Sunstore Flakkee, altijd de eerste in kwaliteit en service met 12 jaar ervaring in binnen- en buitenzonwering. Een ge heel eigen lijn in buitenzonwering van het kwaliteitsmerk Sunpoint, alles met dezelfde uitstraling en vormgeving (nu al kollektie 1996 aanwezig in Ouddorp). Nieuw voor alle merken dakramen, het dakraamrolluik voor buiten en natuurlijk ook de binnenzonwering van de bekend ste merken, Verosol, Sunway en Luxa flex. Met onze ervaring geven wij u graag advies. PORTAS, al 20 jaar de Renovatie- en Modemiseringsspecialist nr. 1 van Euro pa met het allernieuwste produkt nl. Trappenrenovatie bij u thuis, uitgevoerd 'Bavelaartjes' zijn kleine diora ma's met figuren en voorwerpen die in perspectivische verhoudin gen op een grondvlak achter glas zijn geplaatst. Zij heten naar Cornells Bavelaar (1775- 1831) uit Leiden. Hij sneed poorten en andere belangrijke gebouwen uit Leiden in hout, been of ivoor. Anderen volgden later zijn voorbeeld en maakten diora ma's met beschilderd papier, karton, klei en andere materialen. Een heel bekende variant op de 'Bave laartjes' is de kijkdoos welke velen van ons wel eens gemaakt zullen hebben van een oude schoenendoos. Bij deze wedstrijd gaan wij uit van een standaard doosje welke in de winkel bij 'Van der Kamp', Westdyk 8 te Mid- delharnis gratis opgehaald kan worden. De afmetingen van het doosje zijn 12,5 cm. bij 9 cm. De diepte is 3,5 cm. In het doosje zit een 'raam' van 9,5x6,5 cm. Om van dit doosje een 'Bavelaartje' te maken mogen alle technieken gebruikt worden. Ieder gewenst onderwerp mag gekozen worden voor Uw 'kijkdoosje'. De enige beperking zit hem in het doos je- U moet het doosje gebruiken wat uitge reikt is en het doosje moet, ook als uw kreatie er in zit, open kunnen. Het is een wedstrijd waaraan iedereen kan meedoen: jong en oud. De doosjes kunnen, samen met een deelnameformu- lier, vanaf heden worden opgehaald. Het werkstuk moet uiterlijk 31 januari 1996 worden ingeleverd bij 'Van der Kamp', Westdijk 8 te Middelhamis. Een deskun dige jury zal ze dan beoordelen waarna ze allemaal te zien zullen zijn in de etala ge. Er zullen voor de drie 'mooiste' bave laartjes waardebonnen worden uitgereikt ter waarde van respektievelijk ƒ75,-, ƒ50,-en ƒ25,-. Doe mee en maak ook eens zo'n 'kijk- kastje' waarbij u veel plezier kunt bele ven bij het maken er van en een ander weer bij het kijken er naar. met laminaat, parket of massief eiken. Natuurlijk kent u Portas al voor uw deu ren met of zonder glas, alles is mogelijk, modem of klassiek. Uw keuken in één dag zonder hakken of uitbreken helemaal naar uw zin en met of zonder nieuw aan- rechtblad, alles naar wens. Ook nieuwe inbouwapparatuur van de bekende mer ken kompleet door ons ingebouwd en aangesloten. Voor uw radiatoren maken wij op alle maten Radiatorkastmeubelen, eventueel met nieuwe vensterbanken van Duropal, een verfraaiing van elk interieur. Kom en overtuig u! Verwarmingsspecialist Jaap Tieleman uit Middelhamis met een schitterende kollektie gashaarden en houtkachels. Nieuw zijn de Italiaanse marmeren schouwen (fotoboek op de beurs aanwe zig). Let op, voor uw oude gashaard geven wij op de beurs een hoge inmil- prijs. Kom kijken op deze beurs naar een sfeervolle warmtebron voor uw interieur, veilig en betrouwbaar. Binnenkort ope nen wij onze geheel vemieuwde show room met kachels, schouwen en veel sfeerverwarming. Frans Melaart Parket uit Stad a/h Ha ringvliet, het adres voor uw parketvloer. Al 8 jaar dé vakman op het gebied van vloeren schuren en leggen van parket. Wij zijn gespecialiseerd in lamelparket 44 mm toplaag, laminaat Pergo (de beste) met 10 jaar garantie. Lamet, Conti Floor, Quik step. Massief parket 22 mm dik, o.a. Junkers, Tapis vloer dikte 6,8 en 10 mm. en slaapkamerparket. Allemaal topmerken die door ons vakkundig wor den gelegd. Tijdens de beurs, bij aankoop van een vloer, de ondervloer GRA-TIS! Naaimachinehande! 'VLIETO' u wel bekend met demonstraties van naai- en lockmachines, speciaal de HUSQVAR- NA ORCHIDEA de machine met een borduureenheid die kan verkleinen en vergroten met nu al meer dan 2000 mo gelijkheden. Nieuw brengen wij het LEWENSTEIN stoom-strijkprogramma, de nieuwste ma nier van strijken en persen. Door een constante stoomdruk gaat het veel vlug ger en met minder inspanning. Alleen op DONDERDAG is er een demonstratrice. Kom dan gerust met uw moeilijkste strijkwerk. Ook etaleren wij een deel van onze nieuwe VOOR- JAARSSTOFFEN. Wat u daarvan be steld wordt gratis thuisbezorgd. Rabobank Westflakkee voor al uw va kantiereizen in het nieuwe zomerseizoen 1996, nu nog volop keus, wacht niet te lang om teleurstellingen te voorkomen. De allernieuwste reisgidsen en de be kende adviseurs staan voor u klaar tij dens deze beurs. Nieuw is de doorlopen de reisverzekering van INTERPOLIS. Verspuy Muziek biedt tijdens de beurs een grote verrassing. Woonhuis Fabert met alles voor uw interieur, u wel bekend van de beste ser vice en kwaliteit op het gebied van tapij ten en bankstellen. Nu de laatste kollek tie leren bankstellen model 1996 en de Parade tapijtshow allemaal te zien in Ouddorp. Ook dit jaar is de beurs geopend op donderdag 18 en vrijdag 19 januari van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag 20 januari van 11.00 tot 17.00 uur. U bent allemaal van harte welkom in de Dorpstienden en de koffie staat klaar. Toegang GRATIS, tot ziens in Ouddorp. Manege Ouddorp organiseert i.s.m. De Sasruiters te Dirksland 4 dressuurwed strijden om de Noordzeepark-Bokaal. Het betreft 4 dressuurwedstrijden, waar van de 3 beste resultaten meetellen in de strijd om de Noordzeepark-Bokaal Tevens zijn er per wedstrijd nog diverse prijzen te winnen. De wedstrijden zijn voor iedereen opengesteld, en de resulta ten tellen niet voor winstpunten. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per wedstrijd. De wedstrijddata zijn: 20 januari, 24 fe bruari, 23 maart en 27 april. Opgeven kan tot een week voor elke wedstrijd bij E. v. d. Valk, tel. (0187) 6013 96, of bij manege Ouddorp, tel. (0187)68 3908. Damverenlging 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Uitslagen van 8 januari 1996 Afdeling 1: A. J. Doom - A. het Jonk1 - 1 H. Visbeen - B. van Engen2 - O B. Visbeen- T. Goedegebuur2 - O Afdeling 2: H. van Heukelen - M. WiegelO - 2 H. de Geus - P. KomO - 2 T. de Geus - B. GrootenboerO - 2 't Is één merakel, hoe jonge maansen verliefd kenne weze, toch? Ze zieje niks, ze hoare niks in ze wille alles! In mien jonge jaeren, dat was zo rond eind vuuf- tig, gieng t'r aores an toe as tegenwoordig oor! 'k Hao wat rondjes geloape op d'n diek in Meneerse, heen in weer. 't Was t'r altied zo druk, dat je amper om kon valle, echt waer, in mar kieke in gluure naer de meiden, stiekem hoope dadde ze oak us een keertje naer joe keeke, dat duurde soms maenden, in as ze dan 's keeke, hadt je amper de moed om terug te kieken, laet stae een praetje. Earst mar even om een borreltje bie opoe Groen, meschien dat h't dan beter lukt! Allean d'r zat wel een risico in, dat ze weg was, of ze liep mit een aore. Dan nog mar een borreltje in mit een droevig harte naer huus. Noe gieng an zo'n zaeterdagaevend heal wat vooraf oor. 'k Zal je 't vertelle. Tegenwoordig sprienge de jongelui al vroeg onder de douche, rieje de auto mit breeje banden in sportvelgen, de koffer mit meziekboxen, een radio plus cd- speuler voor de deure, even kieke of je nog geld heit, aores even wat uut de muure haele bie den bank, een honderdje of twea, drieje in weg binne ze, zeker tot een ure of twea, half drieje 's nachts. Niet allemaele oor, mar de measte toch wel, dat mot oak zo, dienk 'k wel 's, daer draoid de ekenemie op, toch? 't Geld mot rolle zaage ze. 't Ouwe spreekwoord zeit: „De ochtendstond heeft goud in de mond!" Nou, dan binne d'r noe veul aarme jongelui, want voor elve zie je ze neit buuten, dubbel aarm, want de knip is oak aerdig leeg, dienk 'k. Mar 'k zou je van vroeger vertelle. 's Zaeterdags most je meast tot twaolf uure waarke in 's middags oak nog wel 's oor, dan gieng je in bad, jae zeker, in bad, dat warre van die iezere badkuupen, gekocht bie Aeren Vuufhuuze in Dirks land, die kocht 't ie in Rotterdam, in verkocht ze dan overal op Flakkee. Gei sers had je niet, dus most 'r waeter gekookt worre op 't fornuis in as 't heet genog was, goot je 't bad vol, jae niet helemaele vol netuurlijk, nee een beetje waarm waeter in de rest mit koud waeter uut t'n tras, d'r stieng meast al een emmer geread, de rest most mit d'n naeker, 't heate waeter schepte je mit een puzze uut 't wasbus. Je haer wasse dee je mit groene zeape, de rest soms oak, of sunlight zeepe. Ongderangt was 't eten, in dan de rest, h't pas gewasse haer wier ingevet mit brillantine of brillecreme, zo'n wit potje mit een soort wit vet, in mar smaere deur je haer, 't was zo vet in glimmend, dat een vliege d'r an vast bleef kleeve, echt waer. Je kon mit sturm buuten laope, dan zat d'r nog geen haertje verkeard. Wat een toestand toch eeh! Je mot mar dienke 't hoarde zo, allean de moeders hadde veul wasgoed, dienk allean mar us an beddekos- sens. Dus... nae 't invetten nog een goekoap geürtje in dan op de fiets naer Meneer se, laeter wier dat een brommertje, een NSU'tje of een Mobylette, oak wel Victoria of Solex, dat warre zo ongeveer de gangbaere maarken, zonder helm! Je haer bleef toch wel goewd zitte. 'k Ken 't me heuge da 'k m'n earste of- spraekje had, 't jonge dat was wat oor, 'k was stik zenewachtig. We gienge geliek an de wandel, 't was een meraekels lief meisje óór, echt waer. Hand in hand liepe we naer d'n haeven van Sommerdiek, de kaoije over, achterlangs den diek, zo weer terug naer de beweunde waereld, bie 't bruggetje gekomme wouwe we eigenlijk geen van beije al terug. „Laete we nog even langs d'n hae ven loape?" vroeg ze lief. 'k Had gean ienkel bezwaer dat begriepje, dus binne we nog een hortje d' oare kante opgegae. Dat wier achterof een contemaosie óór. Luuster! Ze had voor de gezelligheid een zakje tmffels meegenomen, noe viel 't niet mee,om ze in 't donker uut h't zakje te kriegen, 'k had van die ver- niefelde kneukels van de kouwe, 'k kon ze amper vasthouwe! Mar zo as 'k al zei, 't was een héél lief meisje óór, ze pakte ze zelf uut 't zakje, in stopte ze dan vervolgens in m'n mond, oak wel 's d'r neffen, dat begriepje. Noe wil 't geval, dat d'r langs dien diek groate hoapen gips lagge, van de Caago, dat wier ge- bmukt om op 't land te stroaien, in jae oor, al zoetelend gleje we van d'n diek of, zo in een baarg gips. 'n Half uurtje laeter zat 'k op m'n fiets, richtieng huus. M'n snuut onder de su- kelaode, m'n broek in jas onder 't gips, m'n harte leeg in gebroke, in dan nog tegen wind, want 't was geliek uut. Mar jao, 'k had eane troast, d'r warre d'r nog meer, meisjes bedoel 'k in m'n haer zat nog goewd! Groete uut Dirksland (wordt vervolgd) J. Wolfert GEREF. GEMEENTEN *i 1^1 iir ^11 gfci m afci

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 5