Stellendam, een haven met toekomst? PREDIKBEURTEN pimpernel Aria Baas opnieuw snelschaakkampioen van Ouddorp fa. T. L. Vos Reklame Reklame 2-75 ANNEHE Vernielingen bij Grevelingenstrand ASKO-dealer Open Avond Olix f)i\ "Annette Het tweede kledingstuk Fototentoonstelling Gem. kantoor ASKO Rozijnen-kaneelbol... Tompoucen Uw Warme Bakker Biljartkampioen worden bij W.R.W. Directeur Rumptstad Industries Nieuw: PROKORN van de Echte bakker Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 12 JANUARI 1996 (vervolg van voorpagina) De heer Den Hollander vindt het meest onverantwoorde van de vangstbeperking dat de betrokkenen eind december 1995 pas te horen hebben gekregen wat ze in 1996 kunnen gaan doen. „Een goede be drijfsplanning is op deze manier niet mo gelijk". Van Dam: „Ja, zo is het en dat geldt voor de nevenbedrijven nog veel erger". De uitstraling van de visserij naar andere sectoren van de economie van Goeree- Overflakkee is dermate groot dat je zeker van een regionaal belang kunt spreken, vindt de heer Den Hollander. Hij verwacht dat naast de gemeentebe stuurders van Goedereede ook bestuur ders van andere gemeenten de visserij conferentie in Ouddorp zullen bezoeken. „De visserij is regionaal een zeer belang rijke bedrijfstak, al lijkt het iets specifiek van de kop van het eiland te zijn". De heer Noorthoek: „De gemeentebe sturen hebben allemaal een uitnodiging gekregen, want je kunt de ontwikkelin gen op de kop van het eiland niet los zien van de regio. Als we straks gaan praten over nationalisering van de vaar geul houdt de Stellendamse haven niet op bij Stellendam. Als we het hebben over personeelswerving of opleiding voor de visserij is dat ook een regionale aangelegenheid waar iedereen van Goe- ree-Overflakkee terecht kan". Slijkgat In het gesprek blijkt herhaaldelijk hoe hard de klap van de Europese vangstbe perkingen bij de vissers is aangekomen. „Deze situatie noodzaakt ons tot op de laatste cent te kijken naar efficiencyver betering en kostenbesparing in de be drijfstak", zegt Den Hollander. „We moe ten het economisch nut optimaliseren en dat in de breedste zin. Met de visafslag kan meer worden gedaan, het marktbe reik kan worden vergroot. Al zulke za ken zullen op de visserijconferentie van 27 januari aan de orde komen. Misschien is dan de uitkomst van het rapport Zwiers bekend. In dat rapport wordt na gegaan in hoeverre je er bij gebaat bent je op de kleinhandel te richten. Maar alles wat we bedenken, alles wat we met z'n allen aandragen, staat of valt met de bevaarbaarheid van het Slijkgat. We hebben minimaal 6 meter diepte nodig". En de breedte? Van Dam stelt dat scheepsverkeers- technisch gezien de breedte van de vaargeul minimaal 200 meter moet zijn. „Dat heb je nodig in verband met de veiligheid. Dat moet van rijkswege gebeuren, niet door de gemeente". Den Hollander voegt er aan toe: „De ge meente houdt dat niet vol" en Noorthoek zegt: „De vaargeul moet genationali seerd worden. Je moet niet alleen focus sen op de visafslag, met de haven van Stellendam kan veel meer. Als het veilig was voor coasters zouden die van de Noord zee via het Haringvliet naar Dordt en de Moerdijk varen. Dat is de kortste route maar die nemen ze nu niet vanwege het risico met de vaargeul". Modehuis Zandpad 90 - (0187)482431 MIDDELHARNIS Structureel De heren zien alle drie meer in structure le verbetering van de vaargeul door het rijk dan in hier en daar wat eenmalige fi nanciële steun na een gedwongen vangst beperking. „Financiële steun komt voor vissers die het echt nodig hebben meestal te laat" weet de heer Van Dam. „Voor de neven- bedrijven en de handelskanalen kan een malige financiële steun wel helpen, maar voor de vissers zelf zie ik meer in struc turele maatregelen. Een uitgebreidere saneringsmaatregel bijvoorbeeld, zodat quota vrijkomen". Volgens de voorzitters van de visserij verenigingen moet de visafslag er voor zorgen dat het voor de vissers ook eco nomisch aantrekkelijk is om naar Stel lendam te komen. „In principe markt elke visser het liefst op de thuismarkt" zegt de heer Noort hoek, „maar het moet voor de vissers wel zakelijk verantwoord zijn. Zeker nu een inkomensderving van 25 30% ten gevolge van de quotakorting dreigt". „We moeten nóg zakelijker met de visaf slag omgaan" aldus de heer Den Hollan der. „Het is nu de hoogste tijd om geza menlijk te kijken hoe elke cent benut kan worden. Het was nooit zo aan de orde, maar nu wel. De visafslag moet gepriva tiseerd worden". Privatisering visafslag Was het de heer Noorthoek niet die jaren geleden pleitte voor privatisering van de Goereese Vismijn? Noorthoek zegt: „Jazeker, maar de tijd was toen kennelijk nog niet rijp. In de afgelopen jaren zie je in het openbaar be stuur steeds meer activiteiten geprivati seerd worden uit een oogpunt van effi ciency en marktgerichte aanpak. Een gemeentelijke visafslag past niet meer in deze tijd. Dat is ook het stand punt van de huidige minister van LNV. Een overheidsapparaat kan immers nooit zo snel handelen als een privaatrechtelij ke organisatie. Je kunt van een gemeente niet verwachten dat die net zo fiexibcl reageert als een marktgericht bedrijf. Op de weg van de gemeente ligt het om voorwaarden scheppend bezig te zijn voor het goed kunnen functioneren van de bedrijfstak. En de gemeente is de aan gewezen gesprekspartner in overleg met de provinciale en rijksoverheid". Hoe stellen de heren zich de privatise ring van de visafslag voor? Ze zijn het er over eens: Hoe een en ander precies wordt gerealiseerd is een kwestie van nader bespreken en uitwer ken. De Goereese visafslag is niet de eer ste visafslag waar van privatisering spra ke is. De vismijn van Den Helder is reeds ge privatiseerd, voor- en nadelen zijn be kend. De directeur van de visafslag van Den Helder zit in het discussiepanel op 27 januari. Op de conferentie in Ouddorp wordt er dus niet 'ins Blaue hinein' gepraat? „Nee, beslist niet", aldus de heer Noort hoek. „Het is echt een conferentie. Er is voor elk van de drie discussiethema's een ter zake kundige die een korte inlei ding houdt, maar de discussie met het hem doen. Het is niet de bedoeling dat er vrijblijvend algemene beschouwingen worden gegeven. De opzet is juist een diepgaande discussie waar iets uit komt. Met veel inbreng van het aanwezige pu bliek, hoe meer hoe liever. Laat alle betrokkenen hun betrokken heid alsjeblieft tonen door er te zijn en mee te doen, zodat we aan het eind van de conferentie kunnen constate ren: Stellendam, een haven met toe komst!" tuinontwerpburo hoveniersbedrijf bv,^— V Verrassende Enquête klantvriendelijkheid Thoolse politie De politie te Tholen gaat dezer dagen beginnen met het houden van een enquê te waarbij men te weten wil komen hoe de mensen die met deze instantie in aan raking zijn gekomen, in welke hoedanig heid ook, over het optreden van de Thoolse politie denken. Hiertoe wordt regelmatig steekproefsge wijs enquêteformulieren verzonden met daarbij het verzoek deze in te vullen en terug te sturen naar het politiebureau in Tholen. De uitkomst van deze enquête zal worden gebruikt om het optreden van de Thoolse politie, indien noodzakelijk, te verbeteren, zodat op een betere wijze kan worden ingespeeld op de wensen van de bevolking. De politie van Tholen wil dan ook een ieder die een enquêteformulier ontvangt met klem verzoeken dat in te vullen en terug te sturen en dankt hierbij een ieder voor hun medewerking. De objectbeheerder van het natuurrecre atieschap 'De Grevelingen' heeft aangif te gedaan van een reeks vernielingen aan de Bruinisse strandweg langs de Greve- lingendam. Zo bleek een muntautomaat vernield en opengebroken en een slag- boompaal van zijn sokkel gereden. De vernielingen moeten zijn gepleegd afgelopen weekend van 6 op 7 januari. De schade bedraagt 3.500,-. OOSTFLAKKEE - In het gemeentekan toor te Oude-Tonge wordt een mini-foto tentoonstelling gehouden waarin dertig jaar gemeentelijke herindeling in beeld wordt gebracht. Iedereen is er, op tijden dat het gemeentekantoor geopend is, welkom om de fotopanelen te bekijken en in de 3 fotoalbums te snuffelen. Intermezzo jeugdspelers met districtsselectie Nederlands Jeugd Volleybalkampioen Zaterdag 6 januari j.l. zijn Alexan der Robijn (14) en Joan Pleter Kraaijeveld (13) met de selectie van het district Rotterdam/Dordrecht/ Grevelingen, Nederlands kampioen geworden bij de jeugd in de leeftijds categorie van 12 t.m. 14 Jaar. Begin december vond de voorronde plaats in Oosterhout (NB). Samen met 5 andere districten uit Zuid West Nederland werd gestreden om de Ie en de 2e plaats, die recht gaven op deelna me aan de eindronde in Nijmegen. Nederland telt 23 districten. Tijdens de eindronde waren de selecties van de 8 beste districten vertegenwoordigd, met als inzet het Nederlands Kampioenschap. Er werd gespeeld in 2 poules. Na 3 wed strijden van 2 sets werd de Ie plaats in de poule behaald, waarna in de kruisfina le in een zinderende strijd de Veluwe werd verslagen met 2:1. In de finale troffen de spelers de selectie van Twente. De Ie set werd vrij eenvou dig gewonnen met 15 9. De 2e set ging naar Twente met 15 5. Bij een 8 O achterstand in de beslissende set leek de winst naar Twente te gaan. Vanuit een ogenschijnlijk verloren positie wist het team van Rotterdam Dordrecht Grevelingen mede door de goede menta le instelling terug te komen om uiteinde lijk de set met 15 II te winnen en daar mee de wedstrijd in hun voordeel te beslissen. Het Nederlands kampioen schap was binnen. Intermezzo was met nog een getalenteer de jeugdspeelster vertegenwoordigd op deze kampioenschappen. Judith Slagter (15) maakte deel uit van de meisjesselec tie in de leeftijdscategorie van 15 t.m. 17 jaar. Helaas kon Judith vanwege een gebroken pink geen actieve rol spelen. Vanaf de bank heeft ze haar team zien eindigen op een 5e plaats. SCHOENEN Op donderdag 28 december 1995 organiseerde dam- en schaakver eniging 'Ontspanning' te Ouddorp een snelschaakkampioenschap in de achterzaal van 'De Bonte Koe' te Ouddorp. Er werd gestreden om de titel snelschaakkampioen van Ouddorp 1995. De indeling van de partyen verloopt volgens een Zwit sers systeem. In dit systeem wordt er voor gezorgd dat na elke ronde mensen met ongeveer evenveel punten tegen elkaar moeten spelen. Het deelnemersveld bestond uit 18 spe lers. Kanshebbers als Piet Westhoeve en Rick van Doorn waren dit jaar helaas niet aanwezig. Maar wel waren er Arie Baas (de regerend kampioen). Jan van Huizen (ex-lid, hij speelt nu in Helle- voetsluis), de broers Han en Pieter Tanis, Jaap Santifort die vaak bij de eerste drie te vinden is en Maart Breen die juist bij het snelschaken vaak met verrassende resultaten boven tafel komt. Han Tanis was deze avond duidelijk in vorm en won de eerste vier partijen van Johan Dijkstra, Arie Baas, Jan van Huizen en Pieter Tanis. Bepaald niet de slechtsten. Na vier rondes stond hij dan ook eenzaam aan kop, gevolgd door Arie Baas, Jaap Santifort, Pieter Tanis en André Kastelein, allen met 3 uit 4 pun ten. De vijfde partij verloor Han van Jaap Santifort zodat de spanning weer volledig terug was. Jaap, Han, Arie en Pieter stonden nu met z'n vieren boven aan. In de zesde ronde won Pieter van Jaap en Arie won van Wilko Breen. Willem-Jan Tanis die in de 3e en 4e ronde een verliespunt moest incasseren, herstelde goed en won dan ook van Han Tanis. Er bleven dus twee koplopers over (Arie en Pieter) gevolgd door Jaap, Han, Willem-Jan en Frans Troost met 1 punt minder. Pieter moest in de laatste ronde tegen Arie en zij zouden het kam pioenschap dus beslissen. De strijd om de tweede plaats was nog in volle gang. Arie won zijn partij en werd dus net als vorig jaar kampioen. Willem-Jan won van Jaap en Han won van Frans, zodat Willem-Jan Tanis en de broers Han en Pieter Tanis met evenveel punten de tweede, derde en vierde plaats moesten delen. De weerstandspunten bepaalden dat Willem-Jan 4e werd. Zeer terecht, omdat hij Arie Baas in dit toernooi niet als tegenstander getroffen had. De zoge naamde S.B.-punten moesten de 2e en 3e plaats bepalen. Hierdoor werd Han 2e en Pieter 3e. Met deze S.B.-punten wordt er naar gekeken of iemand van goede tegenstanders gewonnen heeft. Het feit dat Han van Arie heeft gewonnen en Pieter van Arie heeft verloren, was hier wellicht van doorslaggevende aard. De 'Johan Dijkstra Wisselbokaal' mag Arie Baas wederom een jaartje mee naar huis nemen. Zijn naam wordt hier nu al v(X)r de vierde maal op bijgeschreven. De volledige eindstand: pnt wp sb 1. Arie Baas6 28 23 2. Han Tanis5 30 21 3. Pieter Tanis5 30 19 4. Willem-Jan Tanis....5 28,5 20 5. Peter Derrez4,5 22 10,25 6. Jaap Santifort4 31,5 15,5 7. Frans Troost4 27 13 8. André Kastelein4 27 13 9. Cor Wassenaar4 20,5 8 10. Wilko Breen3,5 30,5 14,25 11. Jan van Huizen3 24,5 7 12. Johan Dijkstra3 24,5 6,5 13. Maart Breen3 23,5 5 14. Reinier v.d. Wende .3 18,5 4 15. Max van Damme2 19 2,5 16. Eeuwit Santifort2 18,5 2 17. Richard Kickert1,5 17,5 2.25 18. JanGrinwis0,5 20 0,75 Dit toernooi wat jaarlijks tussen kerst en nieuwjaar gespeeld wordt, is wederom geslaagd te noemen. Oliebollen en appel- flappen ontbraken niet en de gezelligheid was er als vanouds. O.Cr.dijk 23 W.Z. - Klaaswaal (0186J 57 22 55 van 1,60 voor J x.^U ..voor maar Vrijdag en zaterdag a.s.: Heerlijk verse APPELRONDO'S SPRITSRINGEN SPUSRONDO'S APPELSTUKJES BOSBESSENRONDO'S CAKEBOLLETJES COCOSMACRONEN STOPLICHTEN CHOCOLADECOCOSKOEKEN enz. enz. Voorstraat 5 DIRKSLAND Telefoon (0187) 601417 Appelmarkt 25 ZIERIKZEE Telefoon (0111) 416264 AL UW BROOD EN GEBAKBESTELLINGEN WORDEN GRATIS DOOR ONS BIJ U THUIS BEZORGD Zondag 14 januari 1996 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur kand. L. Schouten, Vierhou ten en 18.30 uur kand. J. A. v.d. Berg, Harskamp. Eben-Haëzer: 9.30 uur kand. J. A. v.d. Berg en 18.30 uur kand. L. Schouten. Woensdag 17 ianuari: Dorpskerk, 19.30 uur ds. L. M. Jongejan, Schoonrewoerd - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. K. Baas en 18.30 uur ds. W. A. Boer, 's-Graven- deel - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. R. Veldman, en 18.30 uur ds. R. Veldman. Vrijdag 19 januari: 14.30 uur ds. H. Brandsen, Harderwijk; huw. bevestiging bruid spaar Petersen-Tanis. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Oorschot, Zwijndrecht; 18.00 uur ds. W. Westland - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Kuiper, Put- tershoek; 18.30 uur ds. A. J. Sonne- veld, Spijkenisse. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom; 18.00 uur kand. H. van Tilborg, Meeuwen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. K. Bras; 17.00 uur ds. J. Wilschut - Ger. Gem. In Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam; 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder; 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. C. den Toom - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dhr. B. Oosterloo - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur mevr. drs. Schultheiss. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland; 14.45 uur ds. W. Westland, aangepaste dienst; 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. van Ek, Zaamslag - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Out; 17.00 uur ds. H. B. Graafland - Ger. Kerk Vrijgemaakt 9.30 uur leesdienst; 16.45uurds. J.B. de Rijke. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Wieman, Zwijndrecht; 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. Peene, Amemuiden; 18.00 uur ds. C. M. Visser, Boven-Hardinx- veld - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. A. Boer, 's-Gravendeel; 18.00 uurt ds. B. J. Oldenhuis, Rotterdam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. S. Rienstra; 18.00 uur drs. A. C. Feij. Biljarten is een sport die door iedereen beoefend kan worden. Zowel jong als oud. Biljartvereniging Wit-Rood-Wit te Ooltgensplaat oefent elke donderdag avond in het verenigingsgebouw 't Centrum, de aanvang is 19.00 uur. Bent u geïnteresseerd? Kom dan eens langs en bekijk deze lokatie eens van dichtbij. Medio februari komt er een tweede bil jart bij, dus leden zijn van harte welkom (ook jeugdleden). Heeft u eventueel nog vragen, bel dan K. Buth (0187) 63 1260 of A. de Bonte (0187) 6323 86. 1, 2 en 3 februari a.s. zijn er finalewed strijden 4e klasse bandstoten in vereni gingsgebouw 't Centrum te Ooltgens plaat. Aanvang: donderdag en vijdag- avond om 19.00 uur en zaterdagmiddag om 14.00 uur. Tevens is er een grote ver loting met diverse prijzen. Tot ziens! OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Willemsen; 18.00 uur ds. T. C. de Leeuw, Kinderdijk - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur student A. Schreu- der, Nunspeet - Ger. Kerk 9.30 uur drs. A. C. Feij (voorbereiding H. Avondmaal); 18.00 uur drs. J. H. 3cck6r LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk aan den IJssel. ST. MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Met ingang van 1 januari 1996 is dr. ir. P. Lerink (39) benoemd tot statutair directeur van Rumptstad Industries B.V. De heer Lerink is sinds I juni 1990 werkzaam bij Rumptstad. Tot 1995 was hij verantwoordelijk voor de R&D-afde- ling. In 1995 was de heer Lerink voorzit ter van het managementteam, dat belast was met de dagelijkse leiding. De heer Lerink is afgestudeerd en gepro moveerd aan de Landbouw Universiteit te Wageningen, met als specialisatie Grondbewerking. D.V. zaterdag 13 januari is er weer een Open Avond. De deuren van de "Hoeksteen" worden om half acht voor jullie opengedaan. Acht uur volgt dan het gebruikelijke "openingsblok". De rest van de avond is er van alles te doen. Je kunt tafeltennissen, biljarten en weer proberen om hoger op de dartladder te komen. Er zal ook voor de nodige ver snaperingen worden gezorgd. Natuurlijk is er volop gelegenheid om te praten met je vrienden of nieuwe contacten te leg gen. Ook jij bent deze avond weer van harte welkom. Neem gerust je vrienden mee, ook zij die misschien nog nooit een avond hebben bezocht. Volgende week hoopt trouwens de podi- umgroep "Collage" bij ons aanwezig te zijn. Over deze avond berichten we jullie later nog, maar je kunt er dus alvast reke ning mee houden. Hopelijk tot morgen! Uw Echte Bakker heeft iets nieuws voor u: Prokom. Een onderscheidend brood dat méér biedt, want Prokom heeft nog meer gezonde plussen dan brood nor maal al heeft. Het is dan ook gemaakt voor een gezond en bewust voedingspatroon. "Wie pro kom eet", "proeft de oorsprong van ge zond leven, want Prokorn bevat een grote rijkdom aan granen en zaden, vol met mineralen. Is Volkorenbrood al ver antwoord, Prokom gaat een stap verder." Met 5x zoveel calcium als volkoren brood (voor sterke botten), 70% meer magnesium dan volkorenbrood, 50% minder natrium dan volkorenbrood (en toch pittig), bevat geen cholesterol, bevat veel voedingsvezels en is rijk aan meer voudig onverzadigde vetzuren. Voor mensen die waarde hechten aan een lekker en gezond voedingspatroon is Prokorn dus een ideaal brood. "Als je alle ingrediënten op een rijtje zet, is dat ook direct duidelijk. Je ziet het ook als je de normen voor "goede voeding" bekijkt, die in Nederiand gelden. Prokom voldoet daar mimschoots aan en bewijst dat lek ker en gezond samen gaan," zo verzeker den de Echte Bakkers. (Zie advertentie elders in dit blad) Jan Deugistraat 15. Herkingen, Tel, 0187-669420 Sterk afgeprijsd Minder verbruik, meer prestaties De Zweedse ASKO wasmachine heeft drie zaken nauwelijks nodig: water, energie en waspoeder Zuinige standaard- programma's, variabele persoonlijke programma's, speciale besparingstoetsen aan alles IS gedacht. Op de techniek en constructie IS echter met bezuinigd. Pure kwaliteltl Overtuig uzelf in onze zaak ASKO KWALITEIT UIT ZWEDEN De Visser

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1996 | | pagina 2