Onze APOTHEEK I 1 I. RAS Suoir@f¥i@ -/yiSSCHEMÖLLER Regelmatig inspecteren van de auto loont Mj wensen kliënten en vrienden een gezond 1996 ^q.oo MIDDELHARNIS Joh. van Dijk Menheerse en St. Joris 5««%«!?%«if^Hai?ï{«?%«^^ R. s. Krijgsman B. VAN ECK en Zn. uuf een heel goed 1996 Stichting Maaltijdvoorziening Goeree-Overflakkee een gezond en voorspoedig 1996 wensen u een gezond 1996 een voorspoedig 1996 toe Zonwering en kunststofprodukten zvenstgezondlïeid en voorspoed Stichting Bejaardenwerk *Middelharnis* een gezond en voorspoedig 1996 toe il Diabetes Vereniging Nederland afd. Goeree-Overflakkee een gezond en voorspoedig 1996 toe! VRIJDAG 29 DECEMBER 1995 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 wenst alle bekende en (nog) onbekende ondernemers en niet-ondernemers al dan niet voorzien van een zakelijk en/of persoonlijk advies. Stationsweg 16 3241EA Middelhamis Telefoon (0187) 48 7173 SCHILDERSBEDRIJF Schoolstraat 9 3241 CT Middelhamis Warme maaltijden voor ouderen Wij wensen onze klanten Medewerkers van wenst familie, clientèle, vrienden en bekenden een voorspoedig 1996 Telefoon (0187) 48 23 46 Langeweg 166 Tel. (0187) 48 23 92 MIDDELHARNIS wensen cliënten, vrienden en bekenden drogisterij 1 januari 1996 Bestuur, personeelsleden, vrijwilligers en docenten wensen alle ouderen (ook die we nog niet kennen) Chr. de Vrieslaan 2 3241 GD Middelhamis Tel. (0187)489210 wenst al haar leden en donateurs Bij de wisseling des jaars wensen wij familie, vrienden en clientèle een voorspoedig nieuwjaar. Rijwielhandel Westdijk 56 - Westdijk 33 - MIDDELHARNIS Telefoon (0187) 48 20 60 eii 48 30 35 Uw adres voor Fietsen, Accessoires, Onderdelen en Reparaties <*R«»««%«B!!%«|SS^^ In- en verkoop van antiek en taxaties Wenst u goede zaken en een voorspoedig nieuwjaar Ring 34, MIDDELHARNIS Tel. (0187) 483024 Preventieve VVN Veiligheids- en Milieu-Inspectie: Ruim één miljoen automobilisten combineren jaarlijks een onder houdsbeurt van hun auto met een Veiligheids- en Milieu-Inspec tie en krijgen daarna de 'veillgheidskrul' van Veiligheidsinspec ties VVN op de voorruit. Dit geeft de berijder de zekerheid, dat zijn auto in een goede, verkeersveilige staat verkeert. De keuring omvat alle voor de verkeersveiligheid en het milieu belangrijke onderdelen van de auto. Eigenaars ontvangen na afloop een inspectierapport waarin de resultaten van de keuring staan ver meld. De kilometerstand wordt geregistreerd bij de Nationale Auto Pas. Verkeersveiligheid kent veel kanten. Naast het naleven van de verkeersregels, het dragen van de gordel en het nalaten van onveilige handelingen, vormt ook het voertuig zelf een belangrijk veiligheidsaspect. Hoewel het aantal ongevallen, veroorzaakt door technische mankementen aan een voertuig, vrij klein is - zeker sinds de invoering van de APK -, is elk ongeval er een te veel. Daarbij komt dat een goed onderhouden auto voor de bezit ter zowel een veilige als een zuinige auto is. Regelmatig onder houd leidt uiteindelijk tot kostenbesparing voor de eigenaar en tevens tot meer veiligheid op de weg. Maximale veiligheid Na een vakantie gaat u uitgerust weer fris aan het werk. Hetzelf de geldt voor de auto na een servicebeurt, gecombineerd met een Veiligheids- en Milieu-Inspectie van VVN. Minimaal één keer per jaar heeft uw auto een intensieve technische controle nodig om goed zijn werk te kunnen blijven doen. Immers: 'onderhoud is behoud' en 'voorkomen is beter dan genezen'. Onderhoud is behoud Rijstijl Veiligheid voor alles Tot drie jaar Vraag naar de VVN-krul! nbert Met een veilige auto bent u ook voordeliger uit gemeten. Tevens wordt de spanning gecontroleerd en zonodig bijgesteld. Ook van levensbelang als regen, sneeuw of vallend blad de weg glad maken. Met het milieu in het achterhoofd wordt de samenstelling van de uitlaatgassen en de afstelling van de motor gecheckt. Gun stig voor het brandstofverbruik en voor onze leefomgeving. Dat de verlichting en wisserbladen in orde moeten zijn voor een goed zicht, is ook een uitgemaakte zaak. De Veilig heids- en Milieu-Inspectie van Veilig Verkeer Nederland let hierop. Technisch oké: een veilig idee Vakkennis en dejuisie apparatuur zijn mor liel garagebedrijf ononlbeerlijk om de VVN-Veiligheidsinspectie te kunnen uitvoeren. Bij ie WN Veiligheids- en Milieu-Inspectie wordt aandacht besteed aan alle vitale punten van de auto. Zo'n inspectie verdient zichzelf weer terug. Door minder kans op pech en min der kans op onvoorziene kosten. Terwijl een regelmatig onderhouden motor min der brandstof verbruikt dan een automo tor waar nauwelijks naar wordt omgeke ken. Goed onderhoud resulteert in een hogere restwaarde van de auto. Niet voor niets luidt de uitdrukking: Onderhoud is behoud... Extra voordeel is dat de auto na de VVN Veiligheids- en Milieu-Inspectie maxi male veiligheid biedt. Goed werkende remmen zorgen voor een kortere veilige remweg. Dit kan van levensbelang zijn. Wielophanging, stuurinrichting, schok dempers en banden worden gecontro leerd. Zodat de auto koers- en trillingvrij op de weg ligt, wat vooral in bochten heel belangrijk is. Van de banden wordt de profieldiepte Goed met de auto omgaan heeft tal van voordelen. Een goed onderhouden auto is plezieriger om in te rijden. Het geeft een rustig gevoel als je weet dat de con ditie van het voertuig picobello is. Je hoeft je geen zorgen te maken over even tuele pech onderweg. V/ant die pech komt altijd hoogst ongelegen, "s Avonds laat op een donkere, verlaten weg, terwijl de door Erwin Krol aangekondigde depressie met windkracht acht en regen vlagen ook net boven de plek des onheils arriveert... Goed onderhoud loont de moeite. Met de veiligheids- en milieu-inspectie van Vei ligheidsinspecties VVN - de bekende 'krul" - is de automobilist ervan verze kerd dat zijn/haar auto in de best moge lijke conditie verkeert. Ruim 4000 BOVAG-autobedrijven voeren de combinatie met een In eigen belang dient men de termijnen voor de servicebeurt serieus te nemen. Regelmatige onderhoudsbeurten houden de auto in top-conditie, voorkoinen dure reparaties en helpen de waardeverminde ring van de auto zo klein mogelijk te houden. Verder zijn regelmatige servicebeurten de voorwaarde voor eventuele aanspra ken op de garantie van de auto. Onderdelen en materialen, zoals banden, remvoeringen en wis.serbladen, slijten door dagelijks gebruik. Tevens moeten de vloeistoffen, die de auto verbruikl of inspectie uit in onderhoudsbeurt. Goed afgestelde verlichting verhoogt de verkeersveiligheid. die verouderen, zoals bijvoorbeeld motorolie en remvloeistof, regelmatig worden gecontroleerd. Niet alleen zijn de intervallen voor de servicebeurt de laatste jaren groter geworden, ook zijn enkele werkzaamhe den vervallen. De elektronische ontste king en inspuiting hoeven niet meer te worden afgesteld. Dit geldt vaak ook voor kleppen met een hydraulische klep- spelingsregeling. Delen die aan slijtage onderhevig zijn, werden weliswaar verder ontwikkeld, toch moeten ze vanwege hun zware belasting regelmatig worden gecontro leerd en - zo nodig - worden vernieuwd. Ook voor een auto geldt dat 'elke ketting zo sterk is als de zwakste schakel'. Welke automobilist is zich ervan bewust, hoe vaak hij in de loop van het jaar een .stoeprandje heeft 'gepikt' of met een te lage bandenspanning heeft rondgetoerd? Of het feit dal de beginnende automobi list zo af en toe iwel 'ns met een aange trokken handrem rijdt? Het is duidelijk dat een servicebeurt ook nodig is om mankementen als gevolg van kleine fou ten in de rijstijl op te sporen en te her stellen. Een ondoordachte rit over een slecht wegdek of door het terrein kan de bodemplaat en de beschermende rubber delen aan de onderkant van de auto beschadigen. De servicebeurt verhelpt zulke onvolkomenheden en voorkomt verdere schade, zoals roest en inwerking van vuil op mechanische delen. Deze keuring van de Veiligheidsinspec ties VVN gebeurt op vrijwillige basis en wordt meestal uitgevoerd samen met een servicebeurt. Alleen bedrijven aangesloten bij Veilig heidsinspecties VVN mogen deze keu ring uitvoeren. Zij hebben de apparatuur en beschikken over voldoende vakkennis om deze inspectie goed te kunnen uitvoe ren. In totaal gaat het om ruim 4000 BOVAG-autobedrijven. Ze zijn herken baar aan hel muurschild mei de bekende knal in rood/witte uitvoering. Veilig autorijden begint met degelijk onderhoud en een grondige inspectie. De kans op storingen is dan minimaal en als automobilist weet u zeker dat uw auto het milieu niet meer belast dan noodza kelijk. En, u rijdt in een veilige auto. Ook dat is van belang voor uzelf, uw passa giers en uw medeweggebruikers. Daarom namen VVN en de BOVAG ruim 35 jaar geleden het initiatief tot oprichting van Veiligheidsinspecties VVN. Deze hebben enorm veel bijgedra gen aan de verkeersveiligheid van rij dend Nederland. Iedere automobilist is gebaat bij een perfect werkend remsysteem. De WN Veiligheids- en Milieu-Inspectie laat niets aan het toeval over. Veiligheidsinspecties VVN richl zich pri mair op alle nieuwe auto' s tot drie jaar en op oudere auto's die als occasion bij garages en autobedrijven te koop worden aangeboden. Na de eerste drie jaar valt de auto onder de verplichte APK. De Vl-keuring is zo belangrijk, omdat juist met nieuwe, vaak zakelijk gebruikte auto's in korte tijd soms veel kilometers worden afgelegd. Slijtage van vitale onderdelen gaat bij deze 'kilometervre ters' daarom ook sneller. De VVN-veiligheidskrul geeft zekerheid. Als u uw auto inruilt of verkoopt, kunt u aantonen dal uw auto in een goede tech nische staat verkeert. Daar vaart uw por temonnee wel bij. Maar de krul biedt ook de koper houvast. Hij weet immers, dat hij een auto aan schaft waarmee hij veilig kan rijden. Als de keuring is uitgevoerd in combina tie met een onderhoudsbeurt, dan is de kans op dure reparaties zo klein moge lijk. Dus vraag naar de krul, uw garage weet er meer van!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 7