eiiahdeh-iiieuws Kerstconcert te Dirksland APK KEURING NODIG? Overdenking Verkiezing sportvrouw, -man en -ploeg van liet jaar in Middelharnis TOYOTA uit de Heilige Schrift NVM Verwondering Kerstzangavond in de Ned. Herv. Kerk te Goedereede Vernieuwde NVM- woninggids brengt liuizen in iiieur HETI ,^IJKVENSTER de juiste taxatie... Makelaar Tamboer 2e Blad VRUDAG 15 DECEMBER 1995 No. 6461 Blik op kerk "yy en samenleving tj - Boerenprotest - Geen begrip - Nieuwe aanval Wanneer de boeren de straat opgaan om te protesteren, dan moet er wel iets bij zonders aan de hand zijn. Over het alge meen zijn het hardwerkende en gezags getrouwe mensen, die liever op hun eigen erf blijven en daar de handen uit de mouwen steken dan dat ze de publiciteit zoeken. De laatste jaren echter zijn de boeren tel kens weer in het nieuws doordat ze op grote schaal aktie voeren. Bij tijden ruk ken ze zelfs met hun traktoren op tot het Haagse Binnenhof. Maar ook op tal van andere plaatsen in ons land proberen ze de aandacht te trekken en begrip te kwe ken voor de problemen die hen boven het hoofd groeien. De ellende dateert eigenlijk al uit de tijd van het eerste kabinet-Lubbers. In de tachtiger jaren kwam de regering met plannen om het landbouwbeleid te her vormen. De boeren werden toen al ge- konfronteerd met allerlei milieu-maat- regelen. Maar toen was er een minister van landbouw, Braks, die begrip toonde voor hun problemen, en in wie de boeren ook nog vertrouwen hadden. Dat vertrouwen heeft later menige schok te verduren gekregen. Temeer omdat ze economisch gezien alle mogelijke moeite moesten doen om het hoofd boven water te houden kregen ze het gevoel bij ande re sektoren te worden achtergesteld. Door de milieubeweging worden ze aan gewezen als vervuilers, en de media doen daar voortdurend nog een paar scheppen bovenop. En vanuit Den Haag ontvangen ze nauwelijks enig begrip, in tegendeel, al hun pogingen om begrip te wekken stuiten bij de regering, en met name bij minister Van Aartsen op een ar rogante houding. Met de nieuwe voorstellen inzake het mestbeleid zijn de spanningen ten top ge stegen. In de 'Boerenoorlog' is een nieu we aanval geopend op de agrarische sek- 'tor. De natuur- en milieu-organisaties gaan daarbij hand in hand met de water schappen en de drinkwatervoorziening, die alle het mestoverschot aanwijzen als de oorzaak van de vervuiling. Overigens is dat mestoverschot grotendeels beperkt tot het zuiden, terwijl er in de rest van het land nauwelijks reden is voor paniek. Maar de boeren zijn nu eenmaal de schuldigen. Aan de vijfde landingsbaan op Schiphol mag niet worden getornd, en het wegennet mag eindeloos worden uit gebreid. De boeren zitten in het hoekje waar de slagen vallen. Het is geen wonder dat de boeren in aktie komen. Jammer is dat ze vorige week hier en daar de snelwegen hebben geblokkeerd. Daarmee verspelen ze een stukje goodwill bij de bevolking, waarop anders ongetwijfeld gerekend mocht worden. Zoals het er nu bijstaat lijkt minister Van Aartsen in de Kamer een meerderheid te zullen vinden voor zijn mestmaatregelen. De boeren zullen zich slachtoffer voelen - niet ten onrechte - maar dan nog is het de vraag wie in deze 'Boerenoorlog' de winnaar is. Waarnemer MIDDELHARNIS - Medio maart 1996 zal de Stichting Sportraad Middelharnis (S.S.M.) opnieuw een verkiezing sportvrouw, sportman en sportploeg van het jaar 1995 or ganiseren. Ook zal uit de voor drachten een keus voor de verdien stelijkste vrijwilliger in de sport worden gemaakt. Plaats van han deling zal wederom de raadszaal van het gemeentehuis zgn. Zoals gebruikelijk worden de sportver enigingen in de gemeente Middelharnis weer in de gelegenheid gesteld om kan didaten voor deze eretitel aan te melden. Maar ook u als particulier kunt een voor dracht insturen. De kriteria die de S.S.M, hanteert zijn globaal de volgende: - de aktiviteiten moeten uitgaan boven het normale niveau en kunnen b.v. lig gen in het vlak van het leveren van een bijzondere prestatie op sportge bied; - ook stimuleren en aktiveren van sport beoefening is een criterium; - speciale verdiensten t.a.v. begeleiding, de opvoeding en de vorming van jeug dige sportbeoefenaars dan wel specia le groepen (b^v. invaliden). Alle aktiviteiten worden ook bezien in het licht van de tijd die eraan besteed wordt, de gedragen verantwoordelijk heid, de getoonde inzet alsmede het be haalde resultaat. Aan de hand van deze toetsing zal de S.S.M, uit de aangemeldde personen een voordracht doen naar het College van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van Sporters c.q. begeleiders van het jaar 1995. Weet u het nog? Tijdens een Sportgala avond op 23 maart van dit jaar werden gekozen: als sportvrouw van 1994: triathlete Annet Wervers, spotman: triathleet Erik Peeman, sportploeg werd het voetbal A-elftal van msv en av Flak- kee en de verdienstelijkste vrijwilliger werd Ammi v. d. Weide. Johan van Dam (speler van het A-elftal van Flakkee) kreeg de aanmoedigings prijs voor de meest talentvolle jonge sporter. In aanwezigheid van vele belangstellen den werden deze Flakkeese toppers in de sport gehuldigd voor hun prestatie. Wie zullen het voor het jaar 1995 wor den? Dat kunt u mede bepalen. Tot 15 januari 1996 kunnen zowel de sportverenigingen alsook particulieren uit de gemeente Middelharnis kandidaten aanmelden voor de Sportvrouw, sportman, sport ploeg en verdienstelijkste vrijwilliger in de sport, in de gemeente Middelharnis voor het jaar 1995. U kunt uw aanmelding sturen naar S.S.M., p/a de heer G. J. Barkel, Rotten- burgseweg 92, 3241 XD Middelharnis. U kunt daar ook nadere informatie en/of een aanmeldingsformulier vragen: Telefoon 483139. Vurig evangelist uit Engeland inOudeTonge OUDE TONGE - Zondag 17 december 10.00 uur komt in de Mavo De Komeet de evangelist Kevin Bidwell. Kevin is getrouwd met Marja Crezee uit Ooltgensplaat. Samen trekken ze de we reld door om het evangelie van Jezus Christus te verkondigen. Dit evangelisten-echtpaar woont in Sheffield in Engeland waar ze hun thuis- gemeente dienen als voorgangers. Iedereen is van harte uitgenodigd om deze dienst op 17 december bij te wonen, waar Kevin voor mag gaan in een dienst van redding, genezing en bevrijding in de naam van Jezus Chnstus. J.W.C. Nieuwe Tonge fiallo allemaal, Op D.V. zaterdagavond 16 december is er een BINGO. Dit is tevens de laatste avond van dit jaar dat er zaterdagavond- werk is. De avond begint om 20.00 uur; de zaal is open om 19.30 uur. Deze avond willen we ook een EN QUÊTE houden. Hoe denken jullie over het zaterdagavondwerk, wat moet er, volgens jullie, veranderd worden, enz. Voor vragen kun je bellen naar André (651865) of naar Heleen (651759). Tot ziens in Elim! Het JWC D.V. 23 december a.s. hoopt de Chr. Ge mengde Zangvereniging 'Sursum Corda' o.l.v. Johan van Broekhoven haar jaar lijkse Kerstconcert te geven in de Ned. Herv. Kerk aan de Ring te Dirksland. Tevens verlenen medewerking het Kin derkoor o.l.v. Henk van Putten en Wan- da van Manen, het koor 'de Lofstem' o.l.v. Peter Wessels, het Dwarsfluiten semble van de Muziekschool o.l.v. Cees Veerman, de sopraan Herien Wieringa, de alt Titia Dijkstra, de violiste Wanda van Manen, de organist/pianist Anton Weenink en ds. M. J. Paul zal de ope ning en sluiting verrichten. Er zullen veel bekende Kerstliederen ten gehore worden gebracht door de koren in samenwerking met de solisten. De solis ten zullen ook enkele nummers uit de Messiah zingen en de organist zal niet alleen de koren en de samenzang bege leiden maar ook een orgelsolo uitvoeren. De koren zullen o.a. zingen Stille Nacht van Gruber, Machtige Heiland van Loek v. d. Leeden, De Heiland geboren van Bach, Ere zij God in een bewerking van Peter Wessels, Hark, Hark my soul van H. R. Shelly, Hymne van J. Zwart en di verse andere bekende Kerstliederen. Het belooft een mooie Kerstviering te worden en wij hopen dat wij u allen op 23 december mogen begroeten. De aanvang is 20.00 uur. De toegang is gratis, maar ter bestrijding van de kosten zal een kollekte worden gehouden. Automobielbedrijf Flakkee B.V. Dorpsvvcg 28 3245 VC SOMMELSDIJK Tel. (0187)48 44 66 En als hij (Zacharias) een schrijf tafeltje geëist had, schreef hij, zeg gende: Johannes is zijn naam. En zij verwonderden zich allen. (Lukas 1:63) Zacharias en Elisabeth Het is druk in het huis van Zacharias en Elisabeth. Familie, vrienden en buren zijn gekomen. Elisabeth is op hoge leef tijd moeder geworden. Daar wordt druk over gesproken, behalve door de vader. Zacharias kan al negen maanden lang niet spreken. Toen de engel tegen hem zei dat ze een zoon zouden krijgen, geloofde hij het niet. Daarom had de en gel gezegd: „Ik ben Gabriel, die voor God sta. Voor straf zult u niet kunnen spreken totdat deze dingen geschied zijn". Zacharias had God tegengespro ken, nu mocht hij ook niet meer goed van God spreken. Hij mocht niet meer de Naam Gods op de schare leggen in de zegen. Hij moest zwijgen totdat alles uit gekomen was. Dan zou hij weer mogen spreken. Inkeer Zacharias heeft gemerkt dat zijn vrouw in verwachting raakte. Wat zal hij zich geschaamd hebben over zijn ongeloof. Wat zal hij nagedacht hebben over de wonderen die aanstaande zijn. Maria komt op bezoek en hij hoort dat zij de moeder van de Zaligmaker zal zijn. Hij moet alles stil voor zichzelf ver werken. Veel uitleggers denken dat hij ook doof was, omdat in vs. 62 staat dat de mensen hem wenkten. Maar in die tijd van stilte en afzondering werkt de Heere in Zacharias om hem voor te bereiden op een lofzang. Om de grote daden van God te bezingen. Misschien maken wij een tijd mee van wachten, van werkeloosheid, van ouder dom, van ziekte. Een tijd van verwerken en bezinken. Een tijd van inkeer en be zinning. Een tijd van geestelijk rijpen, al zien we het niet. In onze dieptepunten kan en wil God aanwezig zijn. Hij wil in ons leven tot Zijn doel komen! Besnijdenis Dan komt de geboorte, doch nog steeds moet de vader zwijgen. Daarna breekt de achtste dag aan, de dag waarop de jonge tjes in Israël besneden werden. Het teken van het verbond. Dat ze bij de Heere be horen en dat Hij recht op hen heeft. Wij hebben de besnijdenis niet meer. Wij hebben de doop. Maar de betekenis is hetzelfde: behoren bij het verbond van God. Een teken van Gods trouw en lief de. Dat Hij doorgaat van geslacht tot ge slacht. Nu weten we allemaal dat er ook kinderen zijn, die later, als ze groot zijn, een andere kant uitgaan. Dat ze ontrouw zijn aan het verbond en dat ze God niet willen dienen. Dat is heel erg. Maar van Gods kant is er de genade en de band waarmee Hij in kontakt wil zijn met de mens. Daar mogen we altijd op pleiten, ook als er (klein)kinderen een verkeerde kant zijn opgegaan. Bij Zacharias en Elisabeth wordt het kind besneden.' De vader heeft het recht de besnijdenis te venichten en de zegen spreuk uit te spreken met de naam van het kind. Maar hij kan niet spreken. De anderen om hem heen uiten de zegen spreuk - en natuurlijk noemen ze hem Zacharias, naar zijn vader. Maar moeder Elisabeth sprekt tegen: zijn naam zal Jo hannes zijn. De familie en vrienden reageren verbaasd. Niemand in de fami lie heet toch zo? Zacharias wordt erbij gehaald. Omdat hij het waarschijnlijk niet gehoord heeft, wordt hij gewenkt. Wat vindt u ervan? Hij laat een leitje halen, een bordje waar op hij op kan schrijven. Zonder aarzeling zet hij neer: Johannes is zijn naam. Verwondering Dan lezen we: „En zij verwonderden zich allen". Wat hier gebeurde was on gewoon. Misschien dat wij al vele ma len deze geschiedenis gehoord en gele zen hebben en dat wij ons niet verwon deren. Het kerstfeest vieren we al heel wat jaren. Het evangelie van Lukas 1 en 2 is ons bekend. We plannen in onze agenda en op onze kalender al de kerst bijeenkomsten. Het is gezellig en feeste lijk en er heerst sfeer. We vieren Kerst meer omdat we het fijn vinden, dan omdat we ons nu zo verwonderen. Het woord 'verwonderen' komt vier keer voor in Lukas 1 en 2. a) Zacharias in de tempel: 'en zij waren verwonderd, dat hij zo lang vertoefde inde tempel'. b) 'Johannes is zijn naam. En zij ver wonderden zich allen'. c) 'En allen die het hoorden, verwonder den zich over hetgeen hun gezegd werd van de herders'. d) Simeon profeteerde. 'En Jozef en Zijn moeder verwonderden zich over het geen van Hem gezegd werd'. Wanneer zijn we verwonderd? Als het anders gaat dan dat wij denken. Toen de gebeurtenissen van Lukas 1 en 2 plaats vonden was er verwondering. We vinden het wel wonderlijk. Maar we verwonde ren ons meestal niet. Toch worden wij opgeroepen ons ook te verwonderen. Komt, verwondert u! Wij worden opgeroepen ons te verwon deren over de komst van de Zaligmaker, Gods Zoon, Die als kind geboren is in deze wereld. Hij heeft de hemelse rijk dom verlaten en is in armoede in deze wereld geboren. Hij heeft mensen, die in opstand leefden tegen God, opgezocht. Als Redder en Zaligmaker kwam Hij om te lijden en te sterven en zo mensen zalig te maken. Zouden we dan niet verwon derd zijn? Hoe dieper we doordringen in deze geschiedenis, des te wonderlijker is het. Hoe langer je er over nadenkt, des te onbegrijpelijker is het. Des te meer raak je verwonderd. Kennen we die verwondering in ons eigen leven? Als je ziet op Gods heilig heid, hoe Hij van ons vraagt te leven, en dat vergelijkt met ons bestaan? Hoe vaak zijn we ongehoorzaam. Hoe vaak laten we het goede na. Hoe vaak gaan onze ge dachten een verkeerde kant uit. Hoe vaak wantrouwen we Hem. En hoe vaak val len we in zonde. Wordt het ons wel eens te veel? Hebben we dat wel eens, dat we het uitroepen 'O God, wat bent U goed! Wat een liefde! Wat een wonder dat U mensen bemint!' Genadig Of twijfelt u daaraan? Tegen u mag ik zeggen: de zoon van Zacharias heet Jo hannes. Die naam betekent: De Heere is genadig. Wij letten meestal niet zo op de betekenis van namen. Maar hier heeft de naam een rijke betekenis. Onder ons zijn er ook die Johannes heten, of Johan, of Johanna, of Jan. Allemaal namen die het zelfde betekenen: De Heere is genadig. Deze genadige God wacht op u. Hij wacht om ook u genadig te zijn! In deze adventtijd zien we uit en leven we toe naar Kerst. Er zijn tal van bijeen komsten. Ik hoop zo, dat u, door alle uiterlijkheden heen. God mag zien en de betekenis van de naam Johannes mag kennen 'God is genadig'. Dat u het mag zeggen: Hij is genadig voor mij. Voor mij deed Hij Zijn Zoon naar de aarde komen. Voor mij onwaar dige. Dan begrijpt u de dichter van een bekend lied: Ik wil zingen van mijn Heiland, van Zijn liefde wondergroot. Die Zichzelve gaf aan 't kruishout. En mij redde van de dood. 'k Wil het wonder gaan verhalen, hoe Hij op Zich nam mijn straf, Hoe in liefde en genade. Hij 't rantsoen gewillig gaf M. J.Paul Op D.V. zaterdag 16 december 1995 zal er in de Ned. Herv. Kerk te Goedereede een kerstzangavond worden gehouden. Aan deze avond werken mee: Het Duivelands Mannenkoor o.l.v. Henk Weekhout en het Chr. Mannenkoor 'Jubilate Deo' uit Ouddorp o.l.v. Jan Bezuijen. De koren zullen zowel op het orgel als op de piano begeleid worden door Stephan Folmer en Johan van Broekhoven. Tijdens deze avond zal er, behalve samenzang en koorzang, een meditatie worden gehouden door ds. W. Westland uit Middelharnis. De toegang is vrij. Wel zal er na afloop bij de uitgang een kollekte worden ge houden ten bate van de stichting 'Bijbel in elk huis'. De avond zal aanvangen om 19.30 uur. De kerk is open om 19.00 uur. Het belooft een mooie avond te wor den. Dus komt allen! MAKELAAR, De maandelijkse NVM-Woninggids van de regio onder de Maas, inclusief regio Goeree-Overflakkee, is kompleet ver nieuwd. Naast een handige adressenlijst van de betrokken NVM-Makelaars brengt de Woninggids het grootste ge deelte van het regionale huizenaanbod nu full-color en overzichtelijk in beeld. De nieuwe NVM-Woninggids is vanaf 18 december verkrijgbaar bij elke NVM- makelaar in de regio. De NVM-makelaars gevestigd op Goe ree-Overflakkee zijn: Makelaarskantoor Tamboer BV te Middelharnis; Jongerius Makelaardij B.V. te Sommelsdijk en P. Wassenaar Makelaarskantoor te Oud dorp. in het doolhof van prijskaartjes Tel (0187) 483477 De NVM-Woninggids is al enkele jaren een begrip. De huizen die erin worden aangeboden komen uit het bestand van verschillende NVM-makelaars. Tot nu toe werden de te koop staande huizen ge toond aan de hand van zwart-wit foto's. Om nog duidelijkere informatie over de woningen te kunnen bieden is nu beslo ten om in kleiu" te gaan. Naast de NVM-Woninggids kan de con sument zich ook laten informeren over het regionale aanbod door middel van aparte foto-presentatie. 'U kunt hiervoor terecht op het desbetreffende makelaars kantoor. „Alleen achter een goede naam staat NVM". -17- „Dames, we zijn in Deventer", zegt de chauffeur. „Nu al in Deventer!" „Ja, het is zo. Maar tijd is geld". Lien geeft het jongetje een half gulden- smkje. „Dank je", zegt hij vriendelijk. De fietsen staan alweer klaar. „Chauffeur, we hebben geen sigaret ten. „Stil maar, als die Grüne er eerst maar eens uit zijn. Dat is al veel gewoimen. Dames, niets te danken". Het autootje snort een zijweg in en voor de meis jes goed en wel aan het fietsen zijn, is hij al uit het gezicht verdwenen. „Daar kun je je petje voor afnemen", zegt Lien van Olmen. „Die breekt door het vertaad van zijn broeders heen en ziet kans een overwinning op de Filistij nen te behalen". Door deze voorsprong komen de meisjes nog voor de middag in Rijssen aan. De Sliedrechtse heeft kennissen in Enter en neemt afscheid van Lien. Enter ligt nog een twintig minuten voorbij Rijssen. Ze steekt nog eenmaal de hand omhoog en ver dwijnt in de richting Enter. Geen wonder dat ze er een beetje slordig uitziet. Zij heeft meerdere reizen achter de rag. En ze laat geen kans voorbij gaan. Lien van Olmen moet eens even opletten nu. De reis is zo voorspoedig gegaan, dat ze zich nu eerst eens moet instellen op de weg naar oom Bart. Hij woont in de tweede boerderij links van de Langeberglaan die afzwaait van de grote weg. „Meneer, kunt u mij zeggen waar de Langeberg laan is?" vraagt Lien aan een oud mannetje. „Daar bent u vlakbij, juffrouw", zegt het mannetje met zijn piepstemmetje. „Ziet u dat huis met die rode poort?" Ja.". „Daar is het net voor. Links afslaan". „Dank u, meneer!" Het is niet te geloven, nu al zo dicht bij oom Bart te zijn. Als moeder eens wist, hoe voorspoedig haar reis gegaan is, ze zou schreien van blijdschap. Hoe jammer dat ze geen briefkaartje kon schrij ven. Enfin, als het zó gaat, hoopt ze spoedig weer thuis te zijn. Oom Bart is op de deel. Hij is bezig een jong vaarskalf de eerste biestmelk te geven. Het kalf sabbelt op zijn vinger, die hij haar in de bek houdt. „Drink nou maar, met dat sabbelen schiet je niks op", zegt oom Bart. „Oom Bart!" De oude boer kijkt op. „M'n help nog toe! Lien toch niet? Lien van Wil- lempje?" „Ja, die ben ik!" „Kind, we hebben het zo vaak over jullie gehad. Maar de jonge dorst niet.l Pakjes sturen ging ook al niet. We horen dat het erg wordt in de stad". „Ha Jan, hoe gaat het?" „Lien! Zowóar!" Hij drakt haar de hand. „Gaat wel! Maar met jou?" „Dat zie je. Fris van lijf en leden. Is tante ook ge zond?" „Ja hoor; maar kom verder. Moeder is drak met de portage". „Moeder, hier is Lien uit Rotterdam". „O Lien! Wat ben ik daar toch blij om. Lc vond het toch zo jammer". De dikke boerenvrouw slaat Lien de arp om de hals en kust haar hartelijk. „M'n kind. Hoe is het met vader en moeder? Ik heb er wat vaak over gedacht". „Gaat wel. Naar omstandigheden redelijk. Je weet het. Mensen die voor de oorlog ziek waren zijn nu gezond en omgekeerd". In de keuken hangt een heerlijke geur van braine bonensoep. Je bent zeker erg moe?" „Och, een heleboel ongewoonte". „Toch ben je ook maar magertjes. Blijf hier nou maar een veertien dagen". „O nee, zo spoedig mogelijk ga ik weer terag". „Ja, het is ook zo. Ik kan het begrijpen". Tante Willempje maakt de maaltijd gereed. Het water loopt Lien bijna uit de mond. „Kijk eens, wat een blommige piepers!" „Ja kind, we zullen er aanstonds aan beginnen", zegt de Overijsselse boerin, en uit haar toon spreekt goedheid en medeleven. „Het kalfje is wat tam!" zegt oom Bart. „Een keer overslaan", zegt Jan, „dan wordt ie wel wakker". „We hebben nog wel het een en ander voor je be waard. Lien. Ze beginnen anders de deur plat te lopen, zover is het". „Dat zal wel. Het is nu een massale aanval op het Overijsselse geworden". „Zleg dat wel. Het is bar en bar!" zegt Jan. „Alida, kom je", roept de boerin naar het bakhuis. Joe joe!" klinkt het terag. Dan zitten ze even later met z'n vijven aan tafel. Oom Bart bidt. „...Vóórdat we ervoor in de smeltkroes der be proeving moeten, laat ons gebed verlevendigd worden... Wij hebben ons gebroken bakken uit gehouwen, die geen water houden". Betekentenissen wellen op uit oom Barts ziel. Hij is verootmoedigd door Gods kastijdingen. Nu legt hij af alle last en de zonden die hem lichte lijk omringen. Al kwam de kastijding nu niet direkt op hem en zijn have, hij mag soms versmel ten, onder de zegeningen die de Heere in milde mate hem toebedeeld. Daaronder is hij wel eens klein. Nauwelijks is het 'Amen' uitgesproken, of er wordt geklopt. „Zeker weer mensen om koren", zegt Jan. Hij gaat de deel op. Twee Scheveningse vissersvrouwen staan op de deel en vragen een klein hapje eten. „Twee Scheveningse vissersvrouwen?" „Ja!" Oom Bart staat op en gaat eens kijken. Met enkele woorden is hij ingewijd. „Komt d'r in. Die veel hadden hielden niet over en die weinig hadden kwamen niet te kort. Ik zal straks zeggen wat of deze woorden betekenen. Schik aan, mensen! Wees zo vrij!" „Och, wat een weldaden", roemt de oudste van de twee. „Omdat gij zo noodt, dan!" Alida heeft twee stoelen klaar gezet en haalt nog een paar borden uit het aanrecht. Zonder bezwaar. De vrouwen buigen het hoofd en vouwen de han den in de schoot. Alles is stil. Aandacht voor het gebed dat gericht wordt tot de Allerhoogste. Oases in de wildernis. Elims in de woestijn. Waar liefde woont, gebiedt de Heere de zegen. Daar woont Hij zelf, daar wordt zijn heil verkregen. En het leven tot in eeuwigheid. Die namiddag blijven de gasten bij de familie. Morgenvroeg zullen ze vertrekken. Terag naar hun haardsteden, waar de anderen hen met ongeduld opwachten. {wordt vervolgd) K3 NVM UUCEIAAR

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5