Drank, drags, mishandelingen en dat op Flald(ee...! PREDIKBEURTEN De Rabo Koopsompolis: de moeite waard om naar te informeren. DE VISSER De bezwaren van de Langewegbewoners Touwtrektournooï Deelrestauratie Herkingens molen opgeleverd Rabobanken Goeree-Overflakkee Wenskaartenbezorging Ouddorp Dierenopvang Goeree-Overflakkee, tel. 651887 Reklame Reklame Reklame Bakkerij Zitting Politierechter Sommelsdijk: (vervolg van voorpagina) 't Was van de ander ontzettend onsym pathiek geweest om door te rijden, maar van verd. werd het ontzettend stom ge vonden verhaal te halen. Hij had bovendien de pech een reus tegen te komen van wie ik me kan voor stellen dat hij u niet gelijk vriendelijk omarmde toen u met stemverheffing op hem afkwam". 't Was allemaal nogal uit z'n proporties gehaald, mopperde mr. Schoonaard, een mes getrokken omdat een spiegel stuk gereden was, van een mug was een oli fant gemaakt en verd. werd gemaand dat'ie beter de politie had kunnen infor meren. Had de Off. een vrijheidsstraf geëist, de Politierechter meende dat verd. wegens 'hufterig gedrag' 2.500,- moet schen ken aan een goed doel. Dat wordt het Astmafonds dat voor 1 mei dat bedrag tegemoet mag zien. Drugs 't Is in '94 voorgekomen, dat vanuit een flakkeese woning soft-drugs werden ver handeld. De buurt bad het 'komen en gaan' van klanten opgemerkt en de poli tie had, met succes, gepost. Enkele klan ten waren aangehouden en de dealer werd gegrepen. Verd. verklaarde de handel te hebben verlaten, de bijverdienste woog ook niet op tegen de aanslag die op z'n privacy gepleegd was „met al die mensen aan de deur". Het had, zei hij, hooguit een half jaar geduurd. Verdachtes raadsvrouwe tekende hoe het uit de hand was gelopen, als bijen op een pot honing waren de klanten op ver dachtes adres afgekomen terwijl verd. alleen maar wat spul voor z'n vrienden kring had mee willen brengen. De Off. had een gevangenisstraf van 3 maanden geëist, maar verd. kwam er genadiger af met een geldboete van 1.000,-. Hij zal ook het wederrechtelijk verkregen voordeel, geschat op 4.800,- maar afgerond op 4.000,- aan de Staat dienen te betalen. Mishandeling Een verdachte had er flink op gestompt toen het hem niet aanstond dat z'n slachtoffer een broodje kaas bestelde. „Iedereen z'n sm... dicht" had verd. im mers bedongen; hij, en géén ander was aan 't woord in de Middeihamisse shoar mazaak. Verdachte gaf evenwel een geheel ande re lezing, z'n opponent had hem, terwijl hij zat te praten steeds verbaal gehinderd met z'n geroep om guldens voor de gok automaat en inderdaad, verd. gaf het toe hij had 'm toen midden in 't gezicht ge stompt, da's eerlijke handel, vond ver dachte. Het was gebeurd op de vooravond van Kerstmis vorig jaar, niet zo'n verheven kerstgedachte was 't geweest. Verdachte had drie maanden lang een tandheelkundige behandeling moeten on dergaan en hij had het nog mogen prij zen, zei verdachte, dat'ie hem met z'n linker-, en niet met z'n rechtervuist had geraakt. Verdachte zal de schade 1.322,- moeten betalen plus een geldboete van ƒ600,-. Doorgereden Het gezicht van de Ouddorpse verdachte was een en al verbazing omdat Politie rechter en Officier nou ook al geloofden dat hij het was geweest die in de Hof dijksweg schade had gereden. Toen de politie hem thuis ter verantwoording riep deed hij een slaapje op een huiskamer- stoel. Toen de politie hem wekte had hij hen iets heel lelijks toegevoegd. Dét gaf verdachte wel toe dat de autosleutels zich in z'n broekzak hadden bevonden maar wist hij hoe die daarin terecht wa ren gekomen. Hij was inderdaad - lo pend - van huis geweest en had wat bier tjes gedronken. Geweigerd had'ie te bla zen want verdachte vond dat'ie konse- kwent moest blijven. Hij had niet gere den - al beweerden getuigen anders - en waarom zou hij dan blazen? Door niet te willen blazen had verd. zich aan een misdrijf schuldig gemaakt. Hij werd gevonnist tot twee weken hechtenis en een jaar ontzegging. Omdat hij zich totaal niet schuldig voel de of voelt had een verdachte geweigerd de hem toegezonden schikking te betalen waarom hij thans alsnog ter verantwoor ding geroepen werd. Hij had z'n wederpartijder, op een zon nig recreatiepark in Herkingen nog wel, drie stompen in het gezicht gegeven. Die ander had hem echt uitgedaagd, ver haalde verd., maar hoe het ook was ge weest, verdachte had zich op zijn beurt zeer onverstandig gedragen zó te reage ren, maakte de Politierechter hem duide lijk. De Off. eiste een geldboete van 500,-, honderd gulden meer dan het schikkings bedrag. Het maakte verd. nogal nijdig, hij had dat ongenoegen totaal niet gezocht en wilde alleen maar wat bijverdienen voor z'n gezin. „Nu betaal ik vierhonderd gul den omdat die ander zo verward deed", gramde verdachte. „Nee, u betaalt omdat sloeg", corri geerde de Politierechter die verd. maan de ten allen tijde de handen thuis te hou den. De uitspraak luidde een geldboete van ƒ300,- maar ook ddt vond verdachte nog een 'zwak zaekje'. Een mnl. verdachte werd ten laste gelegd een vrouw, z'n buurvrouw, in nachtelijk uur, te hebben geslagen en geschopt. Verdachte kon niet verklaren waarom het zo gelopen is, want hij is niet kwaad op d'r, „echt niet" liet hij weten. Het slacht offer, een hoofdwond had ze en pijnlijke ribben, had overigens de aanklacht in getrokken waarom verd. er met een voor waardelijke straf van 600,- en 2 jaar proeftijd afkwam. Inmiddels is er weer een treffen geweest waarbij verd. zelfs in de keel is gestoken. Blaastest geweigerd De Middelhamisser die een blaastest had geweigerd meende het gelijk aan z'n kant te hebben. Hij was, komend uit de richting Zwijndrecht met z'n wagen, stil staand langs de weg aangetroffen. Er heerste volgens de verdachte een 'on voorstelbare mist' maar Off. en President dachten dat het niet dödrom was dat hij zijn wagen tot stilstand had gebracht. De politie die hem aantrof rook redenen om verd. een blaastest af te nemen maar die weigerde hij: „Ik stond langs de weg en nam geen deel aan het verkeer", verweerde hij zich ook nu. Op de vraag hoe hij op die plek ge komen was moest verd. toegeven dat dat rijdend was geweest zodat er tóch deel name aan het verkeer was geweest. ,,Twee weken gevangenisstraf en 12 maanden ontzegging van de rijbevoegd heid", vorderde de Off. en daar schrok de verd. wel wat van: „een hele gigantische straf', begreep hij, maar hij had geluk. Z'n zaak werd door de Politierechter aan gehouden. Mr. Schoonaard wil een rap port van de instantie die verd. in z'n alcoholprobleem begeleidt. Een inwoner van Oostflakkce nam de magistratuur behoorlijk tegen zich in. Nee, het was niet in een café geweest dat hij 'extreem veel' gedronken had, dat had hij tijdens z'n thuiswacht op de kleinkinderen gedaan. Op weg naar huis had verd. in z'n auto met een boom ken nis gemaakt, ziekenhuisopname was ge volgd, 's Officiers eis luidde een geldboete van Ingezonden: Uit uw verslag van de raadsvergadering van 7 december jl. betreffende de aan koop van panden t.b.v. de ontsluiting van de Westplaat, vernemen wij onder meer dat, volgens de verantwoordelijke wet houder, de bezwaren van de Langeweg bewoners zich toespitsen op de gevrees de overlast van bouwvcrkeer. Dit is maar ten dele waar. Van meet af aan hebben wij onder meer bezwaar ge maakt tegen de doorsteek i.v.m. de con centratie van teveel verkeer, waaronder bouwverkeer, op 1 punt alsmede het ge bruik van de Langeweg als hoofdontslui ting. Qua afmeting is deze weg hiervoor niet geschikt, voor zover het container vervoer, tankwagens met mest, zand- en grindwagens en ander grof gerij betreft. Bovendien heeft dit niets in een woon wijk te zoeken. Wanneer men in den beginne de door ons ingebrachte bezwaren niet alleen had aangehoord maar er ook naar had geluis terd en er met verbeeldingskracht wat mee had gedaan, zou de zaak wat de be woners van de Langeweg betreft, waar schijnlijk nooit bij de Raad van State in behandeling zijn gekomen. Volgens de ontvangen informatie, kan het nu wel tot medio 1996 duren, vooraleer er een uit spraak is gedaan, al dan niet met beper kingen. U kunt uw wenskaarten laten bezorgen van Ouddorp tot en met Middclharnis voor 50 cent per kaart. U kunt uw kaar ten tot en met dinsdag 19 december bezorgen aan de Duinkerkerweg 10 te Ouddorp. Ze worden dan voor de feest dagen bezorgd op de plaats van bestem ming. De opbrengst is bestemd voor de pas verbouwde kerk van de Ger. Gem. te Ouddorp. OUDDORP Op zaterdag 16 december aanstaande wordt er in de sporthal Dorpstienden te Ouddorp weer een touwtrektoumooi ge houden. De organisatie van dit evene ment is in handen van touwtrekclub 't Hoekje. Het toernooi begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. Gedurende de wedstrijdmiddag wordt er een verloting gehouden waarbij mooie prijzen te winnen zijn. 2.000,- en 9 maanden ontzegging van de rijbevoegdheid en vooral over dat laatste zit verd. behooriijk in, want z'n auto kan hij geen dag missen meent hij. De Rechtbankpresident was daar niet van onder de indruk: „Ik fiets ook met een karretje achter m'n fiets", liet hij de verdachte weten, maar die was daarmee niet echt een goed idee aan de hand ge daan. De Politierechter was gram op hem: „...op kleine kinderen passen en dan zó zitten te zuipen...!" Geen straf De Politierechter hoopt nu maar dat het goed komt tussen die buren waarvan de een volièrevogels-, en waarvan de ander poezen houdt, poezebeesten die de vo geltjes belagen. Niet meer die ene poes, die heeft verd. met één schot uit een oude windbuks doodgeschoten en dat heeft een geweldi ge heisa ontketend, tot en met een knok ploeg die de volière kort en klein heeft geslagen waardoor de vogels de vrijheid kregen, nogal een financiële strop voor verd. De vorige zitting werd de zaak aange houden want het leek de Politierechter een te wonderlijk verhaal om wéér te kunnen zijn, maar wSdr was het, verze kerde nu de verbalisant. Hij had destijds met verd. de afspraak gemaakt dat hij zijn aanklacht tegen z'n buren in zou trekken, ook verdachte zou dan niet meer voor het doodschieten van de kat worden vervolgd. Zo had verd. het begrepen, maar ter zitting verklaarde de verbalisant dat die afspraak niet aldus gemaakt was, verd. had dat verkeerd be grepen. Wel heeft verbalisant getracht in z'n proces-verbaal ook verdachtes be weegredenen te verduidelijken, voor verd. op een 'milde regeling' aan te stu ren, maar hij begreep nu dat hem dat niet helemaal was gelukt. De Off. had het in elk geval niet zo be grepen, het had hem bevreemd dat de ene partij, die zich toch ook heeft mis dragen vrijuit zou moeten gaan terwijl tegen de andere partij proces-verbaal werd opgemaakt. De bron van ergernis is nog steeds aan wezig want verd. liet weten dat buur- mans poezen nog steeds z'n volière benaderen waarom hij er over denkt een schrikdraadinstallatie aan te brengen. Verdachte gaf de magistratuur niet de in druk de allerkwaadste te zijn. Hij heeft liever geen onmin in z'n omgeving en hij had er wel begrip voor dat iedereen de gelegenheid moet hebben z'n hobby te beleven, de een met vogeltjes, de ander niet poezen. Verdachte werd weliswaar schuldig verklaard, maar er werd geen straf toegepast, wél de goede hoop uitge sproken dat er ook in Dirksland in vrede geleefd zal kunnen worden. De zeer positieve instelling van weth. Van Eek, zal dus voorlopig nog, op de proef worden gesteld. Met dank voor de plaatsing. Stichting Bewonerscomité Langeweg Omgeving SommelsdükAliddelharnis Zondag 17 december 1995 {Derde Adventszondag) OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. A. Egas, Poortvliet en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haë- zer: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. A. Egas - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. G. J. Smouter en 18.30 uur ds. I. J. Bijlsma - Doops gezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. F. Hoek, H. I. Ambacht en 18.30 uur ds. A. de Reuver, Delft. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. M. B. v. d. Akker, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 uur ds. I. J. Bijlsma en 17.00 uur ds. H. Mast, Ned. Herv. predikant te Vlaardingen. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. mevr. Vos en 17.00 uur dhr. J. San- dee - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. PauUn 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student A. Schreuder, Nunspeet. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur stu dent A. Schreuder, Nunspeet. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. A. J. Uten- weerde - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining (afscheid). MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. W. Westland - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. J. Krol en 16.00 uur ds. W. V. d. Kooij - Ger. Kerk (Vrij gemaakt) 9.30 uur ds. H. W. Noord- man en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Dickhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. R. Pieper. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Oorschot, Zwijndrecht en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evan gelie Gemeente (De Komeet) Melk weg 75 10.00 uur K. M. Bidwell. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. van Krimpen en 18.00 uur drs. G. J. Smink. De Dankbaarheid toen ze nog in de steigers stond. (fowArjo v. d. Craaff) Op Flakkee wisten we al lang datje aannemingsbedrijf Dijkers en Pijl de uitvoering van waterstaatkundig werk kunt toevertrouwen en dat het een prima wegenbouwer is, maar je kunt ze voortaan ook een historische ko renmolen laten restaureren! Aan zo'n specifiek karwei was 't bedrijf weliswaar niet eerder toegekomen, maar ze schreef toch in toen de Molenstichting de restauratie van twee van haar molens, die van Goedereede en van Herkingen aanbesteedden. Beide (deel)restauraties werden haar gegund, die van Herkingens molen werd dinsdagmiddag opgeleverd. Als voorz. van de Molenstichting ontving burg. Boonstra de sleutel terug uit handen van Dijkers en Pijl-direkteur dhr. Papeveld. Een kort ceremonieel, want het woei geducht langs de flanken van 'de Dankbaarheid' en binnen in 't gerestaureerde molenlijf waren de uitingen van goed vakmanschap te zien zodat het klein-gezelschap snel déérheen vertrok. Er zal overigens nog zét aan de molen moeten gebeuren. Het was dan ook slechts een deelrestauratie die is uitgevoerd, maar in elk geval is de molen vanaf nu voor verder verval behoed. Wanneer er weer geld beschikbaar is zal de volgende fase worden aan besteed, met als einddoel de molen in zó optimale staat te brengen dat ze zelfs maal- vaardig wordt. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. van Krimpen en 18.00 uur drs. G. J. Smink. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Koppelaar, Abbenbroek en 18.00 uur kand. W. Messemaker, Katwijk - Ger. Gem. 9,30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. van Lambalgen en 18.00 uur drs. J. M. Wilschut. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Rabobank De koopsompolis van de Rabobank is één van de meest aantrekkelijke aanbiedingen op dit gebied. Uiteraard is er het fiscale voordeel, maar behalve dat heeft de Rabo Koopsompolis ook een zeer hoog rendement, doordat er weinig kosten mee gemoeid zijn. Wij kunnen u bewijzen dat dit geen loze woorden zijn. Wilt u weten wat een koop sompolis u oplevert? Neem dan snel contact op en u weet precies waar u aan toe bent. MIDDELHARNIS Door de kerkeraad van de Geref. Ge meente is een beroep uitgebracht op ds. G. M. de Leeuw te Bameveld. Aanstaande zaterdag is het weer zover. Er staat een filmavond op het program ma. We hebben gekozen voor de 'Ver non John Story'. Een realistisch verhaal over een predikant en het wel en wee van de gemeente. Boeiend van begin tot eind. De toegangsprijs, om de kosten te drukken, bedraagt 2,50. Hoewel de film bijna een avondvullend programma is, zal er toch ook nog ge-noeg gelegenheid zijn, om bij te kletsen met je vrien den, en om nieuwe mensen te leren kennen. Weet dat je welkom bent. We verwachten jóu ook! Tot zaterdag 16 december. GEVONDEN: Poes, kleur tijgeqjrint, mager, witte sokjes, witte bef, gevonden bij Dorpstienden te Ouddorp. VERMIST sinds 7-12: te Middelhamis, gec. kater, spierwit, met rode staart en rode vlek op de rug. Bij dierenarts TJebbes is een dode poes gebracht. Muisgrijs, gevon den bij de haven. VERMIST te Ooitgensplaat: 5-jarige lapjespoes. Draagt een bandje met naam en adres. GOLF Diesel MEMPHIS 1989 VOLVO 3401986 Telefoon (0187) 651491 - 651270 - 651951 Vrijdag en zaterdag a.s.: 250 gram ROOmbOterkoekjeSvan 5,75 voor 4.95 Boterzachte KerStStOl 500 gramNu voor 4.95 Gevuld met heerlijke amandelspijs Voor de a.s. feestdagen: KERSTSTOL 500-1000 gram KERSTSCHUIM KRENTENBROOD KERSTKRANJES (Roomboter) KRENTENBROOD met spijs CAKETULBAND met vruchtjes KERSTTIMPEN TULBAND KERSTTIMPEN met spijs KERSTKRANS 100% roomboter, 100% amandelspijs, enz. f^&ite/ t>fH)e(/tt/(/ti^ en /tonih/eet lian stxtat a//e/i ooof* u o A ti/t/ qef*eed Voorstraat 5 Appelmarkt 25 DIRKSLAND ZIERIKZEE Tel. (0187) 60 14 17 Tel, (0111) 41 62 64

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2