NIEUWE BOEKEN Kerstconcert door Musiqu'amis T. L. VOS A. JELIER liiARENSMAN Reklame Reklame FORD ESCORT Boekhandel DE KOK Hockeyschaatsen ^ijsde-post I wwm uitvaartverzorging Uw Warme Bakker WASAUTOMATEN Meer schaatsplezier op deskundig geslepen schaatsen! VRIJDAG 8 DECEMBER 1995 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN In plaats van kaarten Hierbij willen wij u hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van medeleven, die wij mochten ont vangen na het plotselinge overlijden van onze geliefde zuster en tante ARENTJE VAN OOSTENBRUGGE Fam. van Oostenbrugge Fam. Kardux december 1995 DANKBETUIGING Langs deze weg wil ik iedereen heel hartelijk be danken voor, de vele kaarten, bloemen en atten- ties in welke vorm dan ook, die ik mocht ontvan- f gen op mijn laatste werkdag als postbode in Goe- dereede. Ook mijn collega's, die dit alles op touw gezet f hebben, hartelijk dank. Het was een groots afscheid, wat ik niet gauw vergeten zal. Mede namens vrouw en kinderen bedankt alle- f maal! Adverteert in Eilanden-Nieuws Volop genietend van het leven is tot ons groot verdriet plotseling van ons weggerukt ons allerliefste meiske HELEEN 22-02-1984 07-12-1995 Groot is de leegte die je achterlaat. Mathé en Dinphy Buijs Carla en verdere familie 7 december 1995 Hooidijk 3,3257 LV Ooltgensplaat Gelegenheid tot condoleren: dagelijks aan het woonhuis. De Uitvaartdienst zal gehouden worden op maan dag 11 december om 14.30 uur in de parochiekerk O.L.V. Hemelvaart te Oude Tonge. Aansluitend zal de begrafenis plaats hebben op de R.K. begraafplaats te Oude Tonge. U wordt uitgenodigd met ons de laatste eer aan onze dierbare Heleen te bewijzen. Heden behaagde het de Heere, tot mijn diepe droefheid, uit dit leven weg te nemen mijn gelief de zwager MACHIEL KARDUX echtgenoot van Johanna Jozina Anna van Oostenbrugge in de leeftijd van 85 jaar. Den Dolden A. van Oostenbrugge Den Dolder, december 1995 Met leedwezen geven wij u kennis van het over lijden van ons lid, de heer LEENDERT WILLEM HOKKE in de leeftijd van 73 jaar. Bestuur en leden van de Landarbeidersvereniging 'Klein Grondbezit' Ooltgensplaat, 4 december 1995 de liefste geboorte kaartjes komen van... GEBR. DE WAAL De boeken die hieronder zijn aangekon digd, betreffen allemaal recente uitgaven van uitgeverij Den Hertog b.v. te Houten. Keurig vormgegeven en gelet op het gebodene voor niet al te veel geld. Ds. H. Visser, In het spoor van de Heidelberger. Dagboek over de Heidelbergse Catechismus. 372 pag. Gebonden; prijs 36,50. Paperback; prijs 29,50. In de rij van meditatoren naar aanleiding van de Heidelberger Ca techismus voegde zich ook ds. H. Visser. Enige informatie over de auteur ont breekt helaas. Ik neem aan dat de schrij ver de hervormde emeritus-predikant is - voorheen onder meer te Nieuwe Tonge en Katwijk aan 2^e. In 366 afleveringen overdenkt ds. Visser de rijke en onuit puttelijke inhoud van het 'schatboek'. Voor elke dag is een bijbelgedeelte als mede een centrale tekst aangegeven. Ds. Visser weet de inhoud op kernachtige wijze te verwoorden - en zo stof ter over denking aan de lezer mee te geven. Ds. Tj. de Jong (red.). Verzamelde aren (10). Bijbels dagboek. 378 pag. Gebonden. Klein formaat. Prijs ƒ23,90. Opnieuw verscheen een deeltje in deze dagboekserie. Elk van de mede werkers is hervormd predikant. Enkele namen: ds. J. van der Haar, ds. J. G. van Loon, dr. W. op 't Hof, ds. W. Pieters en ds. D. Heemskerk. Voor elke dag wordt niet alleen een gedeelte ter lezing maar eveneens een Psalmvers om te zingen aangegeven. Het kenmerkende van dit dagboek is dat elke maand een aanslui tend Schriftgedeelte wordt behandeld, bijv. Jona, Romeinen en Daniël. Het boekje besluit met een tekstregister. Ds. W. C. Lamain, Voor stille uren. Meditaties. Gebonden. 163 pag. Prijs ƒ27,50. De vierde druk van een medita tiebundeltje van een leraar die door menigeen nog niet vergeten is. Ds. Lamain diende een groot deel van zijn ambtelijk leven de Gereformeerde Ge meente te Grand Rapids (Nrd.-Amerika). Bij de tweede druk schreef hij een inlei dend woord; het is ook nu weer opgeno men. Twee preken uit de vorige bundels zijn vervangen. Ds. A. Moerkerken, Diepten der zee. Acht overdenkingen over zeeën in de Bijbel. Gebonden. 128 pag. Prijs ƒ24,75. Dominee Moerkerken, predikant van de Gereformeerde Gemeente te Gouda, hield enkele preken over het thema 'de zee', zoals de Bijbel daarover spreekt. De inhoud van deze preken is in dit boek omgewerkt tot overdenkingen. De predikator/meditator toont in dit bun deltje aan dat dit thema veel stof tot geestelijke lessen biedt. Aanbevolen! John Bunyan, Licht voor hen die in duisternis zitten. Gebonden. 134 pag. Prijs 24,90. Een uitstekende vertaling (van de hand van dr. J. B. H. Alblas) van een werkje dat in onze taal nog al te onbekend is. De schrijver kennen we wel: John Bunyan (overl.1688), de auteur van boeken als De Christenreis, De Christinnereis en De Heilige Oorlog. Deze verhandeling gaat terug op een preek, namelijk over Handelingen 13:23 'Van het zaad van deze heeft God Israël, naar de belofte, verwekt de Zaligmaker Jezus'. Ik wil de woorden van Bunyan zelf als aanbeveling overnemen: "Lezer, ik bid u mij geduldig te willen aanhoren. Lees, overweeg en oordeel. De schenk u wat ik van God heb ontvangen U zult zeggen: dat beweren ze allemaal. Goed, maar hoor mij toch aan, leg mij naast de Bijbel en als u merkt dat ik afwijk van die standaard, laat mij dan geen genade vinden in uw ogen. Neem wat ik leer aan; ik bid u in Christus' Naam om het aan te nemen. Ik weet dat het de weg der zaligheid is". Wilhelmus a Brakel, Het gebed en geestelijke oefeningen. Paperback. 121 pag. Prijs 17,90. Al eerder liet uitge verij Den Hertog hoofdstukken uit Brakels populaire dogmatiek in heden daagse taal verschijnen. Zoals bekend was Wilhelmus Brakel een bevindelijk prediker van rond het jaar 1700. Zijn bekendste boek 'De Redelijke Gods dienst' wordt nog gelezen. Enkele prakti sche hoofdstukken als 'het gebed', 'het vasten', 'de geestelijke overdenking', 'de ondervinding', etc. zijn in dit boekje opgenomen. Stichtelijke lectuur van de beste kwaliteit! H. Natzijl en H. J. van Dijk, Zoete banden die my binden. Gebonden. 319 pag. Gellustreerd. Prys 42,50. Wijlen Voor uitvaartverzorging op geheel goeree-overflakkee Telefoon (0187) 4913 96 Vrijdag en zaterdag a.s.: PuddingbroodjesNuvoor 1.00 Boterzacht kerststoUetje500 gram nu 4.95 (gevuld met amandelspijs) Heerlijk verse ROOMBOTER AMANDELKRANSJES ROZUNENBROOD ROZIJNENBROOD met amandelspijs KERSTSTOLLEN met amandelspijs CAKETULBAND KERSTTIMPEN MET SPIJS KERSTCHOCOLADE enz. DIRKSLAND Voorstraat 5 Tel. 601417 de heer H. J. van Dijk (overl.1992) was een groot kenner van de historie van de Alblasserwaard; meer nog dan dat was hij een vriend en metgezet van allen die de Naam van de HEERE ootmoedig vre zen. Kerkmuren waren voor hem geen wezenlijke grenzen. Een grote liefde hebbend voor de kerk der vaderen, zocht hij op andere dagen dan de zondag de weide waar het gras groen was. Samen met de heer Natzijl (van uitgeverij Den Hertog) bereidde hij een boek over het gezelschapsleven in de Alblasserwaard voor. De heer Natzijl voltooide het onlangs. Het beschrevene betreft zowel de vorige als deze eeuw. Aandacht krij gen onder meer Dirk Verheij, ds. C. Bouthoom, Fijgje Bons, Jan-Kees Tuk ker en Jan den Besten. Met name door hun brieven spreken ze nog nadat ze gestorven zijn. Er zijn veel foto's in dit mooie boek opgenomen. H.Hille, De zilversmid van Schoon hoven. Leven en werk van ds. Abra ham Verheij. Gebonden. Geïllu streerd. 128 pag. Prys 24,90. Tussen de Alblasserwaard en Schoonhoven ligt alleen de rivier de Lek. Het is dus geen al te grote stap van het vorige naar dit boek. Ook het geestelijk klimaat is min of meer hetzelfde. Ds.Verheij leefde van 1821-1913. Kericelijk bezien was hij een zwerver. Aanvankelijk was hij zilver smid in Schoonhoven. Later werd hij predikant, achtereenvolgens in de Kruis gemeenten, de Christelijke Gerefor meerde Kerk en de Vrije Gereformeerde Gemeenten. Uit de inhoud van zijn geschriften en brieven werd dit boek samengesteld. Ds. W. van Gorsel, Zie, het Lam Gods. Paperback. 83 pag. Prijs 9,95. We blijven nog even in Schoonhoven. Sedert 1988 is ds. W. van Gorsel verbonden aan de Hervormde Gemeente aldaar. Al menig bundeltje met overdenkingen publiceerde hij. Dit boekje is gewijd aan een tiental Schriftplaatsen uit het evan gelie van Johannes. De meditaties zijn eenvoudig, maar treffend en veelzeg gend. De titel 'Zie, het Lam Gods' geeft de doorgaande boodschap goed aan. De prediker wijst naar Hem Die Zich als een Lam ter slachting leiden liet - in Wie de Heere Zijn heil voor zondaren openbaar de. De grote letter van dit boekje maakt het heel geschikt voor ouderen. Op de omslag prijkt weer een fraaie illustratie van mw. Anneke Kaai-van Wijngaarden. Aanbevolen. Tot slot nog aandacht voor een drietal kleinere uitgaafjes in paperback-uitvoe- ring. Klein maar fijn. Dr. H. F. Kohibrugge, Aan de zeven gemeenten. 48 pag. Prijs 6,90. Enkele overdenkingen van Kohibrugge over de eerste hoofdstukken van het boek Openbaring. Niet eerder verschenen deze meditaties in boekvorm. Lichtdragersserie. Verhoor mij. 48 pag. Prys 5,95. Een aantrekkelijk uit gegeven bundeltje met 45 meditaties uit geschriften van bekende predikers. Het thema: 'het gebed'. Jan Geense, Uit genade zalig gewor den. 68 pag. Prys 14,90. Een autobio grafisch werkje waarin Jan Geense (overl. 1933) uit Nieuw-Lekkerland zijn bekeringsweg vertelt. Met een voor woord van ds. G. H. Kersten en een naschrift van Pleun Kleijn. JMJK Eilanden-Nieuws een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Op vrijdag 15 december a.s. zal het Briels Vocaal Ensemble Musi- qu'amis de Kerstvespers van Clau- dio Monteverdi (1567-1643) uitvoe ren. Het ensemble wordt hierin bij gestaan door enkele gastzangers en het barok-orkest In Stil Moderno. Na de pauze zingt het achtkoppige ensemble oud-HoUandse kerstlie deren. Het concert vindt plaats in de St. Catharijnekerk te Brielle, om 20.15 uur, onder leiding van Aart Bergwerff. Vespers voor Kerstmis Op het concert zal een rekonstruktie klin ken van de Vespers voor Kerstmis, zoals deze geklonken kunnen hebben in de San Marco in Venetië, in de tijd dat Claudio Monteverdi daar kapelmeester was (1613-1643). De traditie van de Vespers is eeuwen oud: van oudsher zijn de Vespers het be langrijkste deel van het gezongen avond gebed (avondofficie) in de katholieke kerk. De cyclus bestaat uit vijf psalmen, een hymne en het canticum (Magnificat, de lofzang van Maria), en is door tal van componisten op muziek gezet. De toonzetting-van Monteverdi is af komstig uit de verzameling 'Selva mora le e spirituale' (1640). Anders dan de door Monteverdi in 1610 gecomponeer de Maria-vespers bestaat er geen kant en klare partituur van de Vespers voor Kerstmis Musiqu'amis heeft een vesperprogram ma samengesteld uit psalmzettingen voor Kerstmis. De composities zijn geschre ven voor vocale solisten, vijf- tot acht- stemmig koor met begeleiding van een strijkorkest, vier baroktrompones en or gel, ledere compositie wordt voorafge gaan door de Gregoriaanse antifoon, ge zongen door een Schola Cantorum. Zo ontstaat er een rekonstruktie van de Vespers voor Kerstmis, zoals die in de grote kerken van Venetië geklonken zou den kunnen hebben. Oud-Hollandse kerstliederen Van het vocaal ensemble 'Musiqu'amis' mag gezegd worden dat het een veelzij dige en verrassende programmering heeft: als tegenpool van de Vespers van Monteverdi klinken na de pauze bewer kingen van oud-Hollandse kerstliederen voor solisten, koor en barok-orkest. Deze liederen, eerder bewerkt door Ton Koopman en gezongen door Herman van Veen, zijn opnieuw gearrangeerd door dirigent Aart Bergwerff voor Musi qu'amis en het barok-orkest in Stil Mo- demo. Stichting Fonds Voorne, Putten en Rozenburg Het concert op 15 december a.s. in de St. Catharijnekerk te Brielle wordt mede mogelijk gemaakt door de Stichting Fonds Voorne, Putten en Rozenburg. Deze stichting heeft een bedrag van ƒ5.000,- ter beschikking gesteld voor de organisatie van dit bijzondere evene ment, omdat zij van mening is dat met een dergelijk concert de kwaliteit van het culturele leven in het werkgebied van de Stichting een extra impuls krijgt. Vanaf 1 december zijn er kaarten 15,- verkrijgbaar bij het WV-kantoor te Brielle, en op 15 december voor aan vang van het concert aan de kerk. Van harte welkom op dit bijzondere con cert! Kinderschoenen vanaf maat 24 Zierlkzee - Middelhamis - Vlissingen - Middelburg Voor een bijbeltje met goud of zilver slot gaat u naar: Grote sortering. Ook voor kerstkaarten, CD's, MC's en veel aanbiedingen van nieuwe kinderboeken. Ook voor TWEEDEHANDS het juiste adres. Bouwdijk 11, Melissant, tel. (0187) 602657 Adverteren kost geld, niet adverteren kost meer! Maak nu uw ramen en deureh Ipchtyrij met ZeiMevervi tpchtstrip, AHe soorten tochtproff efen 'm diy&se kieyren. Spuifeolk 2, 3247 ik; birtefetrkf leiéfomiotmmtiéö /m26 li Opehingstijden: Maandap: t/m vnjdag van IO.OOMJX0Öwtir m }3.00:t<>tl.7.0Ó uur, Zaterdag Van 9-00 tot 5 2.00 uut. MIELE smalle bovenlader ...ƒ595,- MIELE voorlader ....ƒ550,- SIEMENS voo^lade^ƒ 435,- SEEMENS.ƒ580,- BOSCH smalle bovenlader 435,- A.E.G.ƒ339,- Servicebedrijf O.C. dyk W.Z. 23 KLAASWAAL Tel. (0186) 57 22 55 Tevens aanleg schotelantenne- install. voor sateliet-ontvangst Zaterdag demonstraties 1.4 Bravo Bjr. 6-1987; Kleun wit. Div. extra's. Zeer goed onderhouden. Prijs t.e.a.b. Tel. (0187) 651731 ï(BOQ B!ia(B[ï]\5ï/§ Voor kinderen: - dubbele ijzertjes - houten schaatsen - kunstschaatsen - noren Kunstschaatsen: met leren- of kunststof schoen Kunstschaatsen: met hockeyschoen Noren: in veel uitvoeringen en prijzen Inruil mogelijk! Div. moderne slijp- en rondingsmachines Natuurlijk: DIRKSLAND, Voorstraat 50 Telefoon (0187) 60 17 06 Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (0187)482729 Administratie-adres: m Catharinastraat 8 B 3252 AD GOEDEREEDE ^B De Visser ïtiNgp? ayAE

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 3