PlgfLITIE Sinterklaas was weer hartelijk welkom in Goedereede Politie Tholen Met Aktie C.T.-scan al 563.000,- vergaard Gratis tas vol boodschappen Avondmuziek in witte icericje te Vierpoiders Extra kerkdiensten GerefGemeenten 'Vorstelijke' gift onderstreept ook vertrouwen in het ziekenhuis Asielzoekersboot gevuld met 1704 Gontra-handtekeningen ilLL 3 /^^SEB^IOT)^ 68e Jaargang DINSDAG 5 DECEMBER 1995 No. 6458 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 26 29. Hoofdred^teur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 POLITIE 24-UURS TELEFOON: 488777 (bureau Middelharnis) Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GEMEENTE GOEDEREEDE Verlaten plaats ongeval Door een inwoner van Stellendam werd aangifte gedaan van doorrijden na aanrij ding. Hij had zijn personenauto vorig weekend op de Dorpstienden te Ouddorp geparkeerd, bij terugkomst waren de achterbumper en een mistlicht bescha digd. Aanryding met ree Op 1 december vond op de Vrijheidsweg te Ouddorp een aanrijding plaats doordat een ree de weg overstak die werd aan gereden door een personenauto. De ree overleed ter plaatse en de personenauto moest worden weggesleept. Snelheidscontrole Op vrijdag 1 december werd door het bureau Projektmatige Verkeerscontroles een radarsnelheidscontrole gehouden op de Provincialeweg N215 (Plaatweg) tus sen Melissant en Stellendam. Tussen 20.30 en 21.30 uur passeerden 353 voer tuigen waarvan er 47 te snel reden. De hoogst gemeten snelheid was 126 km/h. Alcohol in het verkeer Tijdens een controle in de nacht van 2 op 3 december 1995 blies een inwoner uit Goedereede 630 ug/1 op het alcohol ademanalyse-apparaat. Het rijbewijs van de man is ingevorderd en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. GEMEENTE MIDDELHARNIS Aanrijding met lichtgewonde Op de kruising Langeweg met de Provin cialeweg N215 ontstond in de vroege middaguren van zaterdag 2/12 een aan rijding tussen twee personenauto's. Een combinatie van slecht weer (mist) en geen voorrang verlenen was de aanlei ding van de aanrijding. De GGD kwam ter plaatse omdat een vrouwelijke inzit tende klaagde over pijn in de borst. De vrouw werd vervoerd naar het ziekenhuis te Dirksland waar een gekneusd borst been en een gekneusde arm werd gekon- stateerd. De twee auto's werden wegge- takeld. GEMEENTE DIRKSLAND Ongeval In de namiddag van zaterdag 2 december raakte op het gedeelte van de Westdijk tussen de Haveloozeweg en de Philips- hoofjesweg in Dirksland een inwoner uit Spijkenisse met zijn auto in de berm. Hierna ging de auto 2 keer over de kop en belandde ongeveer 25 meter lager dan de dijk op zijn vier wielen. In de auto zaten in totaal 3 personen die er wonder boven wonder zonder kleerscheuren of verwondingen zijn afgekomen. Zij waren op eigen kracht uit het voertuig gestapt. Moet het jaarlyks bezoek aan Nederland voor de hoogbejaarde Sinter klaas al een hele onderneming zyn, heel zéker geldt dat z'n intocht in het stadje Goedereede... Op de Marict zingen de stedelingen, jong en oud, de Sint weUswaar een hartelijk wel kom toe, „Kom maar binnen met je knecht', klinkt het dan uit alle kelen, maar Sint en schimmel weten in het stadje haast niet te debarkeren. De stoomboot vindt er eigen lijk geen goede rede en dat verbaast de Sint natuurlijk zeer, al blijft hij er gelukkig niet voor weg. De ontscheping is al eens eerder uit de hand gelopen. Toen is de schimmel zó geschrokken van de te maken escapades dat 'ie geheel ontregeld alle trappen van de domtoren is opgebold en door de brandweer omlaag moest worden getakeld. Vrijdagavond was de markt weer met honderden bezet en klonken weer de Sinter klaasliedjes, zelfs een (verlichte plastic) maan scheen door de bomen, van de Noord zijde Haven naar de Zuidzijde Haven, toen de Sint met de schimmel aan z'n zijde in een polyester bootje de haven binnenvoer, maar ook nu weer was het moeilijk aan land te raken. Daar is de brandweer weer aan te pas moeten komen, maar ook nu weer heeft de Sint zich verstout en heeft de steile trap beklommen om zich in een op de Markt gereedstaande troon te installeren en de Goereeërs toe te spreken. De Sint ontmoette er de nieuwe burgemeester. „Een die wel in de Sint gelooft", stelde Sinterklaas tevreden vast. Ook de domtoren heeft weer een rol gespeeld. Pieterbazen daalden langs touwen van 40 meter hoogte af. Eenmaal beneden hebben ze de kinderen lampionnen uitgedeeld voor deelname aan de lampionoptocht. Kees Rossen was er met z'n draaiorgel, er was warme chocolademelk en de Sinterklaasliedjes zijn een heel lange poos niet uit de lucht geweest. Een heel mooi feest is 't weer geweest, waarna de stoomboot weer richting Spanje is vertrokken. Gladheid door modder Bij de politie zijn op zaterdag 2 decem ber diverse meldingen binnengekomen van gladde wegen door modder op het gedeelte van de Ovenkeetweg tussen de Noorddijk en de 2e Stoofweg (Melis sant). De situatie was van dien aard dat dit gedeelte voor alle verkeer werd afge sloten door het Waterschap. Een onder zoek naar de veroorzaker wordt inge steld. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Inbraak woning Op 1 december werd tussen 13.00 en 15.15 uur ingebroken in een woning in de Julianastraat te Oude Tonge. De wo ning werd doorzocht. Nog onbekend is wat er werd meegenomen. Evt. getuigen worden verzocht kontakt met de politie op te nemen. Arbeidsongeval Tijdens werkzaamheden op een land- bouwperceel aan de Dwarsweg in Oolt- gensplaat kwam zaterdagmiddag 2 de cember een inwoner uit Ooltgensplaat met zijn linkerbeen onder een rol-eg van een zaaimachine voor wintertarwe. De man liep een gebroken onderbeen op. De politie van Tholen zal in de komende tyd extra aandacht gaan besteden aan de volgende onder werpen: Elk jaar wordt er door velen gezorgd voor een knallend uiteinde. Maar ook elk jaar bezorgd het afsteken van vuurwerk tot een heel veel overlast en onplezierige ongevallen. De komende tijd zal de Thoolse politie zo adekwaat mogelijk proberen te reageren op meldingen van overlast van vuurwerk. De veroorzakers die nog minderjarig zijn kunnen worden doorgestuurd naar het bureau HALT. Deze week, 4 tot 9 december, krijgen de bromfietsen in Tholen extra de aan dacht. Controles in het verleden hebben de politie uitgewezen dat vele jongeren op bromfietsen rijden die veel harder kunnen dan de toegestane snelheid, met alle risico's van dien. Immers de overige voorzieningen als een helm en remmen zijn hierop niet berekend. Daarnaast hou den andere weggebruikers geen rekening met dergelijke hoge snelheden. Helaas zijn hierdoor elk jaar vele slachtoffers in het verkeer te betreuren. In de week van 9 tot 16 december zal de snelheid en schooljeugd op een warme belangstelling van de Thoolse po litie mogen rekenen. Voor het meten van de snelheid zijn onlangs binnen de werk eenheid Tholen een aantal politiemensen opgeleid. Hierdoor wordt het voor de ITioolse politie mogelijk frekwenter dan in het verleden snelheidscontroles te gaan houden op plaatsen waar doorgaans hard wordt gereden, burgers hinder on dervinden van hardrijden en plaatsen waar snelheid een van de oorzaken van een ongeval was. De schooljeugd heeft niet altijd erg in hun kwetsbare positie in het verkeer. Om hun daarop te wijzen zullen regelmatig controles worden gehouden. De verlichting, een belangrijk onder werp in deze donkere tijd van het jaar, krijgt aandacht in de periode van 16 no vember tot en met 22 december. Tijdens de voorgaande controles zijn 21 perso nen met defekte of zelfs niet gebruikte verlichting bekeurd. Er werden 3 waar schuwing uitgedeeld aan personen die bij hun staande houding de verlichting kon den repareren. Sinds half november zijn 25 bestuur ders dan wel passagiers van auto's be keurd wegens het niet dragen van de autogordel. OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur student W. J. Karels uit Krimpen aan de Dssel. DIRKSLAND - woensdagavond 7.30 uur ds. P. Mulder van Capelle a.d. IJssel. HERKINGEN - donderdagavond 7.30 uur ds. G. J. Baan van Lisse. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. OUDE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. J. J. van Eckeveld van Zeist. De flakkeese ether, de flakkeese bladen, de gesprek ken en naar zou blijken ook de harten zijn er een groot deel van het byna voorbije jaar van doortrokr ken geweest, van de aktie voor de C.T.-scan. Een kostbaar apparaat, door leken nauwelijks doorgrond, maar een onmisbaar hulpmiddel voor 'bijna alle spe cialisten' in het ziekenhuis, een ding dat er, simpel gezegd, voor zorgt dat de specialist niet meer alleen naar-, maar ook in z'n patiënt kan blikken. Het volk van Goeree-Overflakkee vergaarde er al 563.000,- voor; middels een cheque werd het kapitale bedrag vrijdagmiddag aan de ziekenhuisdirectie aangeboden. „Soms schieten woorden tekort en is de taal te arm om gevoe lens tot uitdrukking te brengen", stamelde direkteur Algemene Zaken dhr. O. van de Ridder toen hem de cheque in handen was gegeven. Dat was gedaan door burg. Boonstra van Dirks land, namens de Stichting VEMA (Verwerving en Exploitatie Medische Apparatuur) die alle gehouden actie heeft gecoördi neerd en gestimuleerd. Het ziekenhuis-investeringsbudget was structureel ontoerei kend om een scan aan te schaffen. Steeds waren het andere pri oriteiten die voorrang kregen, maar gelukkig was er een trim- clubje in Middelhamis waar het scan-gemis ter sprake kwam. Daaruit werd de Stichting VEMA gesticht en daaruit werd aktie ontketend die bij de afsluiting op 1 december 'hartver warmend' en 'overweldigend' genoemd zou worden. 'Geweldig trots' Burg. Boonstra die als voorzitter van de VEMA heeft gefigu reerd verklaarde zich 'geweldig trots' te zijn op het behaalde resultaat maar meer nog op het flakkeese volk „van wie eigen lijk ieder zijn deel van de cheque aan zou moeten bieden", want zij zijn het geweest die met 'talloze aktiviteiten' inspeel den op de oproep van de VEMA wie het behoorlijk 'dwars zat' dat in het moderne streekziekenhuis geen scan beschikbaar was. De hele bevolking werd aktief, er kwam een t.v.-aktie er werd over gepubliceerd, de Stichting Omloop Goeree-Overflakkee haakte in en met bloed, zweet en tranen werd een ton bij elkaar gelopen en uit velerlei disciplines werden akties ondernomen, samen goed voor een groots bedrag van 563.000,-! 'Goeree-Overflakkee op z'n breedst', waardeerde direkteur Van der Heiden de geleverde kollektieve inspanning. Het resultaat daarvan zal het het ziekenhuis mogelijk maken niet voor alles een medisch hoogstandje te maken, maar de bevol king die zorg te bieden die ze verdient en behoeft. Direkteur Algemene Zaken Van de Ridder legde er in zijn dankwoord de nadruk op dat de bevolking mét de getoonde offervaardigheid het ziekenhuis ook zijn vertrouwen heeft geschonken. „We zijn U als bevolking zeer erkentelijk, het heeft onze verwachtingen ver overtroffen!" verzekerde dhr. Van de Ridder. Het betekent voor alle ziekenhuismedewerkers een grote stimulans door te gaan met hun werk en de opbouw van het ziekenhuis; het ziekenhuis dat op Goeree-Overflakkee zó geworteld is dat dat ook door de politiek begrepen is. Namen werden, ten besluite, niet genoemd, maar ieder die aan het geweldige bedrag heeft bijgedragen, werd hartelijk dank gezegd. Zowel voor een aanzienlijke gift als voor 'het pen ningske der weduwe'. Volgend jaar juli zal de nieuwe scan operationeel zijn en medio oktober volgend jaar zal een geheel nieuwe röntgenafdeling in gebruik kunnen worden genomen. Ter bijeenkomst werd de opdracht voor levering van de scan met Philips getekend. Een levering met een voorgeschiedenis als deze, zó gesteund door de bevolking, wordt, zo verzekerde dhr. Van de Kramme, ook door Philips als een 'zeer bijzondere opdracht' ervaren. De leverancier weet zich tot het beste ver plicht omdat er 45.000 deelnemers mee zullen kijken! De aktie voor de scan loopt nog door; er staan ndg meerde re akties op stapel. Burgemeester Van Pelt van Oost- flakkee heeft gistermiddag 1704 handtekeningen in ontvangst geno men, verzameld door het comité '200 is teveel'. Met de handteke ningen wordt stelling genomen tegen de in afweging zijnde komst van een asielzoekersboot in de Galatheese haven te Ooltgensplaat. Aanbieder Rob Scholten uit Oolt gensplaat bood de handtekeningen aan in een plm. 80 cm. lange model van de 'Casa Marina', de boot die de asielzoekers als huisvestiging zou dienen. Burgemeester Van Pelt heeft de aanwezigen, voor zover nog nodig, geïnformeerd over het vervolg van de procedure. Getracht wordt zo snel mogelijk duidelijkheid te ver schaffen. op zaterdag 9 december kunnen de gespaarde tegoedbonnen voor een gratis tas vol boodschappen worden ingewis seld bij Garantmarkt Goeree te Goede reede. Sinds 18 september ontving de consu ment bij besteding van elke 20 gulden aan boodschappen tien weken lang een spaarzegel. Een spaarkaart met 30 van deze zegels kon worden ingeruild voor een tegoedbon voor een gratis tas bood schappen met een waarde van 40 gulden. Gebleken is dat deze aktie bij de klanten geweldig is aangeslagen, met als gevolg dat de Garantmarkt een enorme voorraad tassen met boodschappen heeft moeten inslaan. De artikelen zijn verpakt in een In de serie Avondmuziek in het witte kerkje te Vierpoiders concerteren voor u op zaterdag 9 december: Het kamer koor 'Octavis' uit Schiedam. Organist Andries Stam. Het programma bevat voornamelijk klei ne bewerkingen van Duitse kerstmelo dieën, en enkele orgelwerken van Jo- hann Bemhard Bach. Het koor zal enkele composities van Pa- lestrina a capella zingen, terwijl Char- pentier's 'Le Reniement de Saint Pierre zal worden ondersteund door Basso Con tinuo, bestaande uit Leon 't Hart, fagot en Andries Stam, clavecimbel. Aanvang concert 8 uur 's avonds. Toe gang vanaf 19.30 uur. Toegangsprijs 5,- (65+ en CJP 3,50). Koffie/thee in de pauze gratis. stevige kunststof tas, die geschikt is als boodschappentas voor langdurig gebruik. Op zaterdag 9 december wordt het dus een feestelijke dag bij de Garantmarkt. Het lang verbeide moment is daar; de ondertekening van het kontrakt is een feit. Staand v.l.n.r. bestuursvoorzitter R. van Putten, burgemeester dr. Boonstra, voorzitter van de Stichting VEMA. Zittend v.l.n.r. dhr. Van de Kramme (Philips), dhr. Van de Ridder (dir. Algemene Zaken) en dhr. Van der Heiden (dir. patiëntenzorg). VOOR BEELD EN GELUID POTO - vncD - «nmo - nooHTAOi - RnoQRAnc ^^Q ^^3^^^ c=ic=ic=]C3r=ic=ic=icni=i ■W»H»tnÊt3S-TÊltfoontlJia7)aêiei2/F^n3734 'Hognoom 172-Ttitfoon(0W)4t2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1