Houden gemeente en COA informatie achter? Twee jubilarissen bij Poortvliet Transport VERKOPING Royaler parkeren in Dirkslands Korteweegje Muziek met een Icnipoog LITIE Overdracht MBO-college Oude Tonge Nieuw postagentschap in Stad Siiaare Zedek koor Het mag: Eerste mini-agentschap op Flakkee 488777 DINSDAG 28 NOVEMBER 1995 No. 6456 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelharhis, rek.no. 34.20.01.108 Reaktie op commissievergadering d.d. 20 november 1995 Asielzoekersboot (ingezonden) Met verbijstering heb ik geluisterd naar de aanwezigen op de commis sievergadering Algemene Zaken van maandag 20 november in het gemeentehuis te Oude Tonge. De anti-sfeer trof mij zeer in die zin, dat ik niet had vermoed zoveel weerstand openlijk te horen. Op zichzelf een goede zaak dat je in een democratische samen leving openlijk je mening kan geven, laat daar geen misverstand over bestaan. Zonder aanzien des persoons worden deze meningen geaccepteerd zonder ge volgen. Het zijn nu juist o.a. die redenen, waar om politieke vluchtelingen hun land ver laten, maar dan om LEVENSBEHOUD. Het lot van deze groep mensen wordt in ternationaal ter harte genomen en er zijn zelfs verdragen voor gemaakt om deze groep te beschermen. In die verdragen staan 'spelregels' waaraan iedereen zich moet houden, gebaseerd op Humanitaire gronden. Wat ik van de politiek verwacht is, dat al het mogelijke wordt gedaan om daar konkrete invulling aan te geven, ook al brengt dat problemen met zich mee. Natuurlijk besef ook ik dat, ook als je met de humanitaire hulp bezig bent, za kelijk moet blijven. Misbruik in het asielbeleid moet je durven onderkennen (citaat uit de Telegraaf). Voor mij betekent het in ieder geval dat de noodzaak van opvang in het alge meen, verdedigd moet worden, en min stens dient te worden uitgedragen op een niet mis te verstane wijze, zodanig dat de bevolking weet waat het precies om gaat. Vüoi met name de partijen die zeggen politiek te bedrijven op Christelijke ba sis had hier een unieke kans gelegen dit waar te maken. Helaas hebben zij de boot gemist. De kan mij niet aan de indruk onttrekken dat de verdediging van het beleid in on voldoende mate is gebeurd. Sterker zelfs nog, niet openlijk durven uitkomen voor de zaak waar je voor staat. Ik vind het daarom dan ook niet zo vreemd dat er door de bevolking op z'n zachtst uitgedrukt, onvrede bestaat en dat laat zich vertalen door een anti-sfeer. Overigens is de problematiek rond het Asielzoekersbeleid natuurlijk niet nieuw en bestaat al jaren. In algemene zit hebben de commissiele den alsmede het COA niet bijgedragen tot een verduidelijking van de problema tiek, en hebben géén steentje bijgedragen om de bevolking op de juiste manier in te lichten om daardoor misschien vóór- oordelen voor een deel weg te nemen. Een aantal commissieleden hebben zelfs openlijk hun sympathie betuigd aan de bezwaren die geopperd waren (wat ove rigens ieders goed recht is). Het moet echter gezegd worden dat er een commissielid is geweest, die wel openlijk stelling heeft genomen. Goede bestuurders moeten het politieke spel beheersen maar horen ook hun men selijkheid ten volle te bewaren, anders krijgen we een heel verkeerd soort be stuurders (citaat uit de Telegraaf). Ook de COA, een organisatie die toch minstens pretendeert volledige informa tie te kunnen geven, kwam bij mij zwak over en te cliché-matig. Het zou inhoudelijk beter zijn geweest, indien zij duidelijk hadden aangegeven waarom de keuze van de stationering van een Asielzoekersboot is gevallen op de lokatie Galathese haven. Ook het vei- ligheidsaspekt, daarover zijn konkrete gegevens voorhanden, in de zin van stan daard beveiligingen. Zo hadden zij ook kunnen mededelen dat vanuit politiek Den Haag de wenselijkheid wordt geuit opvang centra fors uit te breiden omdat er een tijdelijke achterstand is opgetreden. Ook de reden van die achterstand is goed uiteen te zetten. Verder zou het zinvol geweest zijn de juiste gang van zaken aan te geven waarom de gemiddelde asielzoeker plm. 11 maanden moet wachten op antwoord of hij/zij mag blijven, in plaats van de suggestief medegedeelde 6 maanden. Door dit soort informaties te verschaffen al in een veel eerder stadium, hetzij door het Gemeentebestuur, hetzij door de COA, zal de bevolking meer begrip kun nen krijgen in de problematiek van het De jubilarissen; links Piet Grinwis, rechts Joop Vlietland. Internationaal transportbedrijf Poortvliet in Ouddorp had zaterdag twee jubilarissen, twee 'zUveren' chauffeurs, in zijn midden. Een genoegzame reden was dat om alle motoren het zwijgen op te leggen en zich voor een feestelijk en culinair intermezzo op 'De Klepperstee' terug te trekken. Al stond daar wel een DAF 95, de nieuwste aanschaf van het transportbedrijf, te pronk met in z'n schaduw de bejaarde DAF Torpedo waarmee de jubilarissen thuis werden afgehaald. Het ging om Piet Grinwis en Joop Vlietland. Piet opereert in de regio, hij rijdt fre quent naar de veiling in Barendrecht. Als een rustig en betrouwbaar mens heeft hij zich laten kennen wat hem bij velen een prima reputatie heeft opgeleverd. Joop Vlietland rijdt wekelijks op Duitsland en wanneer z'n Annie 's maandagoch- tends afscheid van hem neemt, ziet ze haar Joop pas vrijdags weer terug. „Maar het went", zeggen ze beiden. Burgemeester Sinke heeft de beide jubilarissen zaterdagavond namens de Wegver voersorganisatie 'Transport en Logistic Nederiand', met zijn complimenten voor hun ijver en rijgedrag dat nooit tot ongelukken heeft geleid, een speld met Oorkonde aan geboden. SOMMELSDUK De vrouwenvereniging 'Liefde vindt werk' hoopt D.V. woensdag 29 novem ber de jaarlijkse verkoping te houden van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 19.00 uur in 'Vita Nova', van Aerssen- straat 5. Er is ook dit jaar weer van alles te doen en te koop, er zijn zoals gebruikelijk kruukplaetjes, slaatjes en warme panne- koeken enz. Gezellig een kopje koffie of thee (met iets lekkers erbij) drinken kan ook, voor de kinderen is er limonade. We hopen op een goede dag, komt u ook een kijkje nemen? Graag tot ziens in Vita Nova! asielzoekersbeleid en zich beter een standpunt kunnen bepalen. De Gemeente heeft m.i. veel te licht over dit onderwerp gedacht en heeft in ernsti ge mate verzuimd de bevolking op een juiste en adequate manier voor te lichten. Ik vraag mij af, wanneer de Asiel-aan vraag bij de Gemeente is binnengeko men? Was er niet voldoende tijd om de bevol king daarvan in een veel vroeger stadium op de hoogte te stellen? Nu dit alles kennelijk bewust is gelopen zoals het is, hebben de Gemeente en de bevolking een probleem. Het wordt allemaal nog onbegrijpelijker als blijkt, dat reeds bekend was dat er in Den Haag bij het ministerie van justitie een aanvraag ligt voor mogelijke uitbrei ding van de beveiliging. Deze beveili ging zou er op gebaseerd zijn dat 24 uur per dag politiebemanning aanwezig is. Waarom heeft het Gemeentebestuur- COA-Politie of enig ander persoon de bevolking hiervan niet op de hoogte gesteld? Wat is de preciese achtergrond van dit politieke spel? De anti-sfeer die er heei>>te op de verga dering had wellicht, na een uitgebreide uiteenzetting van de voorzitter over deze aanvraag een ander karakter gekregen. Immers, een van de bezwaren was, de vermeende onveiligheid. Welnu, het Gemeentebestuur had min stens met de bekendmaking van de aan vraag de bevolking kunnen informeren het probleem te onderkennen en er daad werkelijk al op voorhand aandacht aan te hebben geschonken. Het moet mij van het hart, te konstate- ren, dat de problemen die er nu zijn ont staan voor het grootste deel te wijten zijn aan ondoordachtzaamheid en onzorgvul digheid van het Gemeentebestuur als mede het COA. Wat de standpunt-inname van enkele le den van de commissie betreft, moet ik konstateren dat er kennelijk al aan de verkiezingen wordt gedacht over de hoof den van de mensen die het lot treffen en waar het uiteindelijk om gaat. Het zou goed zijn om op zeer korte ter mijn een INFORMATIE-A VOND te be leggen, waarbij vooral de COA de juiste en relevante gegevens verstrekt. Verder lijkt het mij wenselijk dat het Ge meentebestuur duidelijk aangeeft of zij in principe bereid is en onder welke om standigheden zij de komst van de Asiel- boot accepteren. Ook indien zij het standpunt hebben, niet te accepteren, zou het eerlijker zijn dit te vertellen, maar dan wel met onderbouw de argumenten. M. C. M. van Bergen Molendgk 29 3257 AM Ooltgensplaat Tel. (0187) 632469 GOEDEREEDE Komt dat zien! Komt dat zien! D.V. zaterdag 2 december. Wat? Dat houden we nog een beetje geheim. Maar als zien geloven is, dan geloven wij, dat je dit moet zien!!! Dus laat je van je beste zijde zien... en komt als 15-plusser rond 20.00 uur naar 'De Open Deur' in 'De Ark' te Goede- reede. Wij zien uit naar je komst! Tot ziens!! In het Korteweegje te Dirksland mag niet alleen -, er zou ook royaler moéten worden geparkeerd dan zoals dat op de foto gebeurt. In zijn vergadering van donderdagavond heeft de gemeente raad besloten tot de aanleg van twee verkeersdrempels omdat ook de opheffing per november, van het parkeerverbod er niet voor heeft gezorgd dat het verkeer snelheid terugneemt. Dat hoeft ook nauwelijks, omdat de automobilist z'n auto heel dicht tegen de huizen aan parkeert en niet, zoals is toegestaan, op de rijbaan. Niemand durft dat kennelijk, uit vrees dat z'n geparkeerde wagen in de gruzels gereden wordt. Opheffing van het parkeerverbod was bedoeld om de vrije doorgang te versmallen. Nu ook het parkeren niet helpt, zomin deed dat de maatregel dit ter hoogte van benzinestation De Gast al eerder is genomen, worden twee drempels aangelegd die ook een asverlegging zullen bewerken. Uit de raad klonk nog wel de waarschuwing dat de doorgang ook van brandweer, ambulan ces en landbouwverkeer zal worden bemoeilijkt, maar de raadsmeerderheid heeft desondanks voor de drempels geko zen. Kosten 100.000,-. Albert v.d. Hoeven in concert Zaterdagavond 2 december a.s. geeft de organist Albert v.d. Hoeven uit Zeist een orgelrecital in de Ned. Herv. kerk te Dirksland. De orga nist speelt werken van zijn nieuwste cd 'Muziek met een knipoog'. Deze titel is zo gekozen omdat deze muziek een impressie geeft van de Sinds woensdag 22 november heeft de PTT haar eigen kantoor verlaten en heeft de exploitatie overgedaan aan Jaap Mackloet, eigenaar van de E-markt aan de Nieuwstraat 5, De PTT is al enkele jaren bezig haar diensten af te stemmen op de behoefte die er is om zo ook de kosten in de hand te houden. Voor Stad aan 't Haringvliet, als kleinere plaats, was het kantoor nog maar open van 9.00 tot 12.00 uur. PTT heeft een nieuw concept ontwik keld, de zgn. mini-agentschappen. Dit zijn kantoren met een beperkt assorti ment, wat 80% van de vraag dekt. Voor moeilijkere zaken moet men naar een groter kiantoor. In de E-markt is een aparte ruimte ge maakt, waar men terecht kan voor o.a. geldopname met elektronische giro- of bankpas met pincode, postzegels, strip penkaarten, abonnementen OV, pakket- post enz. De openingstijden zijn nu gelijk aan de winkeltijden, wat een hele vooruitgang is, dus ook op zaterdag en vrijdagavond. Door omstandigheden kan de repetitie avond van D.V. dinsdag 28 november a.s. NIET doorgaan. Daarvoor in de plaats bent u van harte welkom op D.V. zaterdagmorgen 2 december van 10.00 tot 12.00 uur in verenigingsgebouw Elim, Zuiddijk 19, Nieuwe Tonge. Kon u niet i.v.m. eigen kooravond repe teren op dinsdagavond, u bent nu van harte welkom op zaterdagmorgen. Tot ziens. Voor informatie kunt u bellen: 651563 of 652329. Zwitserse volksmuziek, waarin het orgel een belangrijke rol heeft gespeeld. De werken zijn gecomponeerd door de Zwister Hannes Meyer. De muziek is luchtig en humoristisch tegelijk. Aanstekelijke melodieën, pastorale sfe ren en vrolijke dansen. Van der Hoevens spel kenmerkt zich door perfekte instru- mentbeheersing, grote virtuositeit en bezonken muzikaliteit. Het programma bevat naast de werken van zijn nieuwste cd, pittige toccata's, werken van Guilmant, Gigout, Mudde en boeiende improvisaties. Het prachtige orgel is op dit concert in al zijn facetten te beluisteren. Albert van der Hoeven (1963) studeerde aan de conservatoria van Utrecht en Zwolle. Vervolgde zijn orgelstudie in Parijs. Zijn docenten waren onder andere Jaap Dragt, Nico Waasdorp, Jean Lang- lais. Marie Louise Langlais-Jaquet en Daniël Roth. In Parijs behaalde hij de prijs voor virtuositeit en een gouden me daille aan het Nationale Conservatorium van Parijs. Hij is hoofdorganist van de Ned. Herv. kerk te Zeist en werkzaam als concertor ganist in binnen- en buitenland. De aanvang van het concert is 20.00 uur. Toegang 5,-. Ongetwijfeld zult u genieten van de muzikaliteit van deze organist. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee POLITIE 24-UURS TELEFOON: (bureau Middelharnis) GEMEENTE MIDDELHARNIS Op de Koningin Julianaweg in Middel harnis werd bij een autobedrijf een ruit vernield. Door de glassplinters en stuk ken ontstond er schade aan twee nieuwe auto's van de nieuwe voorraad. GEMEENTE DIRKSLAND Eenzydig ongeval met auto Op vrijdagavond reed een bestuurder van een auto over de Bouwdijk te Melissant. De bestuurder lette even niet op het ver loop van de weg, omdat hij op dat moment bezig was met een telefoonge sprek rijdend in de auto. Hij kwam op dat moment in de berm terecht en reed ongeveer 100 meter afrastering smk. Op 23 november j.l. heeft de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap pen het volgende schriftelijk meegedeeld aan de bestuursgedelegeerden van het MBO-college Oude Tonge: „Ik heb geconstateerd dat u en het bestuur/directie van het Albeda college met voortvarendheid werken aan een zorgvuldige overname van de onderwijs- aktiviteiten in Oude Tonge. Omdat mijn zorg met name uitgaat naar de continuï teit van dit onderwijs voor de leerlingen zal ik binnen de wettelijke mogelijkhe den daaraan mijn volledige medewerking verlenen." De betrokken ouders zijn, mede op ver zoek van de minister, van dit bericht op de hoogte gebracht tijdens een infoirma- tieve bijeenkomst, die op 23 november 's avonds in de school plaats vond. De bestuursgedelegeerden van Oude Tonge en afgevaardigden van het bestuur en directie van het Albeda college hebben de ouders geïnformeerd over de recente ontwikkelingen en de toekomst van Oude Tonge. De betrokken partijen zijn tevreden over de voortvarendheid waarmee het over- drachtsoverleg verloopt. Naar verwach ting zal eind deze week een overdrachts overeenkomst worden gesloten tussen de besturen van het MBO college Oude Tonge en het Albeda college. De over eenkomst heeft betrekking op het onder brengen van leerlingen en personeel bij het Albeda college per 1 januari 1996. De overdracht van gebouw en inventaris vindt op een later tijdstip plaats. itm GEMEENTE GOEDEREEDE Op de Dijkstelweg te Ouddorp werd op vrijdag 24 november rond 21.30 uur een steen tegen een ruit van de woning gegooid waardoor in de ruit een grote ster ontstond. Op zaterdag 25 november werd er uit een kleedkamer op het sportcomplex van de voetbalver. Stellendam een paar Adidas sportschoenen ontvreemd. VOOR BEELD EN GELUID POTO - V»0 - «TUOtO - nVORTAOC - RSTDOHAPW j^^QI m [=3 cj cj I OUDDOHP - Mitetrwt 35 - TdMbon (D»^ fl8»72 A> etSTM ltBmne-Prinhhop-Hogiaam17S-Twèatoonfi111)4ti400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1