EIÜVI1DEI1-niEüW5 Zelfs Goedereede zou het liefst bij Zuid-Holland blijven Stelle verwikkeld in thriller GOURMET Uitslag witviswedstrijd Intermezzo meisjes B2 speelt knap gelijk! Scheiding niet anders dan met gelijktijdige vorming Stadsprovincie Rotterdam OZ houdt fysiotherapie to^nkelijk voor vetiekerden Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' te Ouddorp 2e Blad DINSDAG 21 NOVEMBER 1995 No. 6454 Sommige van Goedereede's raadsleden hebben in de vergadering van donderdagavond al wat Zeeuwse grond onder de voeten gevoeld. Anderen zagen 't zover nog lang niet komen, al ligt er het voorontwerp van Wet tot indeling van Goeree-Overflakkee bij de provincie Zeeland, waarop commentaar werd gevraagd. Van de raadsmeerderheid mag de staatssekretaris horen dat met haar voornemen wordt ingestemd als ten- niinste de stadsprovincie Rotterdam wordt gevormd, anders is het 'con ditio sine qua non', wordt die voorkeur als niet gesproken beschouwd. De VVD-fraktie heeft een exclusief standpunt ingenomen en een uitspraak aangehouden omdat het teveel aan rele vante informatie ontbreekt. Veelkleurig Veelkleurig waren weer de fraktie-com- mentaren die trouwens al tweemaal eer der waren geleverd. „Het had bij het oude mogen blijven", verklaarde dhr. Van Oosterom (CDA). „Het was en het is goed toeven bij Zuid- Holland." Zijn fraktie denkt slechts aan Zeeland 'omdat een stadsprovincie en het platte-landelijke gebied eigenlijk niet bij elkaar passen'. Overigens stelt de CDA-fraktie de - gelijktijdige - vorming van de stadsprovincie wel als voorwaar de, géén overgangskosten voor Goeree- Overflakkee en behoud van het zieken huis Dirksland. Dat stipuleerde dhr. Van Oosterom ook dat Middelhamis te hard van stapel is gelopen met te wijzen/te verzoeken om een gemeentelijke herin deling op Goeree-Overflakkee. 't Meest markante commentaar déórop kwam van wethouder Visser. Hij houdt de boot van een gemeentelijke herinde ling liever af, ,,maar als het nodig zou zijn kunnen wij Dirksland er wel bij nemen". „Eén Goeree-Overflakkeese gemeente zou een langgerekte gemeente zijn waar je linkerhand niet zou weten wat je rechter doet." Niet om gevraagd Wat ook het college in z'n toelichting had gezegd werd door dhr. Van Dongen (PvdA) onderschreven: „We hebben er als gemeente niet om gevraagd en waren in Zuid-Holland best tevreden." Dhr. Van Dongen vindt het zelfs niet eerlijk een keus te moeten maken, terwijl de gevolgen niet bekend zijn. Wel is het voor zijn fraktie duidelijk dat Zuid- Holland zonder de stadsprovincies Rot terdam en Haaglanden Zuid-Holland niet meer is. Toevoeging aan de stadsprovin cie Rotterdam zou dhr. Van Dongen ove rigens niet ambiëren. Toen Goeree-Over flakkee nog naar het OOR (Rijnmond) werd verwezen had dhr. Van Dongen daar stelling tegen genomen. Z'n tweede uitspraak was richting Zuid-Holland zuid, welke keuze toen nog open leek, z'n derde richting Zeeland (omdat een andere keuze hem nu slechts theoretisch leek). Over friktiekosten maakte dhr. Van Dongen zich geen zorg, die worden niet door de gemeenten opgeroepen en zullen derhalve aan het rijk worden gepresen teerd. Tóch nog even gefilosofeerd over te blijven bij een gecoupeerd Zuid- Holland vroeg dhr. Van Dongen zich af of Goeree-Overflakkee daar niet min stens zoveel invloed zou kunnen gelden als die in Zeeland wordt verondersteld. Onzin CDA'er dhr. Koese had eerder in de ver gadering de 'krantenmedia' een veeg uit de pan gegeven. Die geven anders dan de .onverkort worden vastgehouden radio, ook de raadsverslaggeving gecen sureerd weer', had hij verweten, maar dhr. Van Dongen noemde dat onzin, dat had trouwens dhr. Moerkerk (RPF) juist bewezen. Die had z'n keus voor Zeeland nog eens bevestigd. Het verontrust hem daarom dat GS van Zuid-Holland hun aktie om Goeree-Overflakkee te houden, verhevi gen. In Eilanden-Nieuws had dhr. Moer kerk een ingezonden brief gelezen waar in de waterschapstarierven tussen Goe ree-Overflakkee en het Zeeuwse water schap worden vergeleken. „Zou het wa terschap Goeree-Overflakkee zich daér- om zo tegen Zeeland verzetten?", vroeg hij zich af. VVD-vertegenwoordiger L. X. den Hol lander verklaarde te vrezen dat er over Goeree-Overflakkee een beslissing wordt genomen zónder dat er sprake is van de vorming van de stadsprovincie Rotter dam. Kwalijk vond hij het dat de staats sekretaris er tot dusver volstrekt voorbij gaat aan de voorwaarden die de flakkee- se gemeenten stellen, een handelswijze die in strijd is met de beginselen van behoorlijk bestuur, zo vindt de VVD- fraktie. Onaanvaardbaar wordt het dan ook ge noemd een uitspraak te moeten doen ter wijl de consequenties volstrekt onduide- lijic zijn. „Ik proef gewoon van de zijde van Binnenlandse Zaken een beetje minachting voor Goeree-Over-flak- kee", stelde dhr. Den Hollander geër gerd vast. Temeer zag zijn fraktie van een uitspraak af nu de Wetenschappe lijke Raad voor het Regeerbeleid de vor ming van stadsprovincies afwijst. Over de nog immer heersende onduide lijkheid verklaarde zich ook dhr. P. Grin- wis ontevreden en als laatste gaf dhr. A. Lokker het SGP standpunt weer: voor keur voor Zuid-Holland als de stadspro vincie Rotterdam niet zou worden ge vormd en... geen initiatieven tot ge meentelijke herindeling op Goeree- Overflakkee. Onmogelijke keuze Ook de raadsvoorzitter burg. Sinke bleek het, in z'n beantwoording, ten diepste met de VVD-fraktie eens te zijn. De te maken keuze is eigenlijk een onmogelij ke, maar er is eenmaal de ARHI proce dure gestart, waarin termijnen zijn ge steld. Wanneer niet tijdig gereageerd, wordt dat uitgelegd als niet te hebben gereageerd, zo werkt het in het circus dat gaande is. Half december lijkt de Kamer te beslis sen over de al of niet vorming van de stadsprovincie Rotterdam. In de Kamer liggen de meningen daarover divers en het lijkt ook de voorzitter nog geen gelo pen race te zijn. Hoogstwaarschijnlijk zal er rond nieuwjaar enige politieke duide lijkheid over bestaan, hoopt de voorz. Aan de gestelde voorwaarden waaraan bij overgang naar Zeeland dient te zijn voldaan, zal ook wat het college betreft, „An ders hebt u in feite niet gesproken", zo sprak de voorz. het latijnse 'conditio sine qua non' uit. „We hebben het goed in Zuid-Holland en niemand van ons heeft om indeling bij Zeeland gevraagd", stel de de voorzitter nadrukkelijk vast, al vond hij anderzijds ook dat het provin ciebestuur wel eens heeft geslapen toen het om Goeree-Overflakkee ging. Nu proberen de provinciebestuurders te red den wat er te redden is en hoe beter de beantwoording te besluiten dan met te zeggen: „Het is en blijft een niet gemak kelijke zaak". 'Een uitspraak in een opgedrongen keuze', achtte de voorzitter het te zijn en dat moest, dacht hij, in de brief aan de staatssekretaris duidelijk tot uitdrukking komen, met de wens dat er snel duidelijkheid komt. Duidelijkheid zou Goeree-Overflakkee ook terwille van de Kamer moeten beto nen. Wethouder Visser droeg daar ter plekke aan bij met z'n verklaring het liefst bij Zuid-Holland te blijven en daar om van harte te hopen dat de Weten schappelijke Raad de landsbestuurders ervan weet te overtuigen dat er geen stadsprovincie Rotterdam moet komen. En Sis de scheiding van Zuid-Holland toch zou woren uitgesproken dan ver wacht dhr. Visser dat dat met een gouden handdruk gepaard gaat, zodat de ge meenten niet voor hoge kosten worden geplaatst. Goed bedoeld tenslotte van wethouder Klepper, maar hoe zou hij? „De burgers weten niet meer waar ze aan toe zijn. We moeten er nog eens over van gedachten wisselen hoe we het de burgers zeg gen..." Meerdere besluiten De raad ging akkoord met de aankoop van twee percelen landbouwgrond langs de Bosweg en de Steenweg, van dhr. C. Hoek. Over de bestemming ervan werd nog geen uitspraak gedaan. Vanuit de WD werd afgegeven op wet houder Klepper die zou hebben beloofd (en nu heeft nagelaten) bij elk aankoop- gesprek zich van ambtelijke ondersteu ning te bedienen en de raad daarvan ver slag te doen, maar dat soort kritiek moest nu eens ophouden, vond dhr. Van Oos terom. De aankoop is een zuivere zaak en het gaat niet aan te proberen een wet houder onderuit te halen, vond hij. Voorts werd het pandje Tramslop 1 te Goedereede aangekocht 20.000. Het zal gerenoveerd en weer verkocht wor den. Het grondgebied van de gemeente en de opstallen daarop zullen fotografisch wor den vastgelegd 23.000. De foto's zul len worden gebruikt ten behoeve van de Wet Waardering Onroerende Zaken, een onmisbaar hulpmiddel om afwijkingen te kunnen konstateren. De Achterweg te Ouddorp zal worden heringericht en herstraat. De kosten wor den geraamd op 129.000. Ten kosten van 1.568.000 zal het riool- projekt Eendrachtsweg-Molenpolder te Stellendam worden uitgevoerd en het knelpunt aldaar worden opgeheven. Rioolrecht Het rioolrecht, nu nog 78,- per jaar, zal in drie jaar tijds naar 300,- moeten stij gen om kostendekkend te zijn. Voor gesteld, en door de raad geaccepteerd, werd het tarief voor 1996 op 150,- vast te stellen. Een gespreide betalingsmoge- In Oud-Beijerland organiseerde ZOB de laatste zwemwedstrijd in de driekamp met de Stelle (Stellendam), de Walrus (Vlaardingen) en ZOB (Oud Beijerland). Na twee wedstrijden stonden de Stelle en ZOB samen aan kop met 127 punten. De Walrus was reeds kansloos in de strijd om de wisselbeker: de Bas Verbaas bokaal. De Stelle kende een wat haperende start. Na vijf programma's stond ZOB boven aan met 11 punten, gevolgd door de Walrus met 10 punten en de Stelle met 9 punten! Dat was een forse tegenvaller! Alleen Angela v.d. Nieuwendijk had hierbij voor de volle drie punten kunnen zorgen. Voor de anderen was de tegen stand te sterk. Deze tendens zette zich voort tot aan de dames. Pas toen wist de Stelle door mid del van overwinningen van Janet Tanis en Kees Akershoek (met een nieuw clubrecord op de 100 m schoolslag: 1.15.5) het tij te keren. Toch bleef de Stelle, nu op de tweede plaats, twee pun ten achterstaan op ZOB. Nadat de estafette op overtuigende wijze door de Stelle werd gewonnen, wist Annelotte Soeteman de ingeslagen weg vast te houden en te winnen. Omdat Angela v.d. Nieuwendijk opnieuw de sterkste in haar leeftijdsgroep was, naderde de Stellendammers ZOB tot op één punt na driekwart van de wedstrijd! ZOB zag het gevaar en gaf weer gas. Dat betekende dat de Stelle met nog drie nummers te gaan tegen een hopeloos lij kende achterstand van vier punten aan keek. Cornells 't Mannetje gaf duidelijk nog niet op, evenals de overige Stelle- leden. Cornells won in zijn leeftijdsgroep en bracht het verschil terug tot drie pun ten. Ook Janet Tanis wist weer te win nen. Omdat de Walrus op nummer de tweede plaats inpikte, kreeg ZOB slechts één punt en slonk de voorsprong tot één punt voor het laatste nummer! Kan het nog spannender? De heren moesten dus de beslissing brengen! Dit was kaasje voor Kees Akershoek. Als een speer ging hij er vandoor. Niemand kon hem bijhouden, zodat de winst binnen was. Echter ZOB pakte de tweede plaats, zodat ZOB en de Stelle aan het eind van deze wedstrijd (nadat ook het tweede estafettenummer overtuigend was gewonnen door de Stelle) beiden 43 punten hadden ver gaard. De uitslag van deze wedstrijd was: 1. ZOB43 punten 2. de Stelle43 punten 3. de Walrus34 punten Door dit resultaat bleken de Stelle en ZOB na drie wedstrijden exact evenveel punten te hebben: 1. ZOB127 punten 2. de Stelle127 punten 3. de Walrus106 punten Om toch een winnaar van deze spannen de thriller aan te wijzen, werd het aantal eerste plaatsen over de gehele driekamp geteld. Het bleek dat de Stelle 21x gewonnen had en ZOB 22x. Dit beteken de dus dat ZOB de Bas Verbaas bokaal mocht overnemen van de Stelle, die hem vorig jaar had gewonnen. Na deze spannende wedstrijd volgt er komende zaterdag in zwemcomplex 't Zuiderdiep te Stellendam nog een bloed stollende wedstrijd. Dan wordt de laatste wedstrijddag van de conditiecup ver- zwommen. Hierin is Janet Tanis al zeker van de titel, maar stijgt de strijd bij de heren tussen Kees Akershoek en Eric v.d. Nieuwendijk tot een formidabele cli max. Het verschil is slechts 2,45 punten in het voordeel van Eric. Zoals eerder bekend werd, veran dert op 1 januari 1996 de samen stelling van het ziekenfondspakket. De overheid heeft besloten de ver goeding voor fysiotherapie te beperken tot negen behandelingen per aandoening per jaar. Deze beperking geldt niet voor chro nisch zieken die langdurige behan deling nodig hebben. OZ zorgverzekeringen vindt het van belang de gezondheidszorg voor ieder een toegankelijk te houden. Dat geldt ook voor een voorziening als fysiothera pie. Daarom neemt OZ per 1 januari een vergoeding voor fysiotherapie op in alle aanvullende pakketten. De vergoeding bedraagt in totaal 100% van negen behandelingen per jaar, bovenop de negen die uit het ziekenfondspakket wor den vergoed. Alvorens tot de vergoeding voor fysio therapie over te gaan, voerde OZ een onderzoek uit onder haar verzekerden. Dit onderzoek wees uit dat er grote belangstelling bestaat voor deze vergoe ding. Na signalen van verzekerden heeft OZ ook de vergoeding voor tandheelkunde opgewaardeerd. Zo zijn de techniekkos- ten opgenomen in de aanvullende verze kering. Bovendien kunnen verzekerden kiezen voor een pakket dat een vergoe ding van 100% van de tandartskosten biedt. Alle verzekerden van OZ ontvangen in de loop van november persoonlijk bericht over de wijzigingen in de aanvul lende verzekering. lijkheid en een kwijtscheldingsmogelijk- heid van gemeenstelijke belastingen zal, op verzoek van de PvdA-fraktie, nader worden uitgewerkt. 'Viscromte' 18-11-1995 Aantal deelnemers: 30 1. G. Legierse950 gram 2. L. Meersman820 gram 3. H. van Heukelen610 gram 4. T. Pijl550 gram 5. A. Schaaf470 gram 6. P. Schaaf420 gram 7. N. Jordaan390 gram 8. M. Arensman390 gram 9. H. Maan320 gram 10. L. Brederveld320 gram GEBR. DE WAAL Uitslagen van 6 november 1995 Dammen: J. van Koppen - C. Tanis2 - O C. Akershoek - A. de Mik1 -1 K. Tanis - C. Mierop2 - O J. Visbeen - A. P. C. de Mik1 -1 M. Bruinsma-J. Visbeen1 -1 Uitslagen van 13 november 1995 Dammen: J. Visbeen - M. Bruinsma2 - O A. P. C. de Mik - K. TanisO - 2 A. de Mik - J. van Koppen1 -1 P. van Dam - C. MieropO - 2 C. Akershoek - J. WesüioeveO - 2 L. Moerkerk-C. Tanis1 -1 Schaken, afdeling 1: C. Wassenaar - P. J. TanisO -1 RSB-competitie: Ontspanning 1 - De Zwarte Pion 22Vi - 5Vi Zoals je misschien al weet, gaan we D.V. zaterdag 25 november gourmetten. Natuurlijk mag je dit niet missen. Behalve diverse soorten vlees zijn er ook heerlijke zelfgemaakte salades en alles wat je nog meer nodig hebt voor een waar culinair festijn. De kosten voor deze avond bedragen een tientje per persoon; daarvoor hoef je het niet te laten. Heb je je nog niet opgegeven, dan kan dit nog tot a.s. vrijdag bij Gerdie (483676). Evenals anders beginnen we om 20.00 uur, maar vanaf 19.30 uur staan de deu ren van De Hoeksteen voor je open. Een gezellige en smakelijke avond! Tot zaterdag. Eerste verliespunt Heren 1 Volleybalvereniging Intermezzo was, op drie teams na, afgereisd naar Spijkenisse om te spelen tegen de plaatselijke vereni ging SPIVO. Voor uitwedstrijden werd goed gepresteerd door de diverse teams. Zo ook meisjes B2, gecoacht door Yolanda van Driel en Francien van Broekhoven. Ze speelden tegen een ster ke tegenstandster, waar enkele speelsters de bovenhandse service hanteerden of ze het al jaren deden, zo hard was deze. Er werd ook goed in drieën gespeeld door Spivo. De bal moest door de meisjes van Intermezzo in het achterveld gespeeld worden, wat af en toe goed lukte. De eer ste en derde set waren voor Spivo, de tweede en vierde voor Intermezzo. Een goede verdeling van de punten onder beide teams. Het team van trainer/coach Hans van Hoorn, jongens Cl speelde ook gelijk in een spannende wedstrijd vol vechtlust met 2-2 tegen Spivo Cl. Bij de senioren leed Heren 1 zijn eerste puntverlies van het seizoen, één week voor de confrontatie met medekoploper Volley Voome, tegen Spivo 2. De eerste twee sets waren nog voor Intermezzo. Hierna liet het team uit Middelhamis het afweten. Een 2-7 voorsprong werd via 12-12 met 15-12 weggegeven in de derde set. In de vierde set ontbrak de overtuiging en sloop de angst voor punt verlies binnen de gelederen van Inter mezzo. Een terechte angst, zo bleek. Aanstaande zaterdag dus de confrontatie met Volley Voome 1 om 17.00 uur in de Staver. Uitslagen 17A8-11 Schollevaar - Dames 21-3 Schovocomca 2 - Meisjes B10-3 Spirit 4 - Dames 32-2 Spivo 1 -Meisjes Cl1-3 Spivo 1 -Jongens Cl2-2 Spivo 2 - Meisjes Al0-3 Spivo 3 -Dames 11-3 Sliedrecht Sport 1 -Jongens BI3-0 Spivo 1 -Jongens Al3-0 Spivo 1 -Meisjes B22-2 Spivo 2-Heren 12-2 Spivo 3 - Heren 21-3 Na 3 partijen gaat De Zwarte Pion onge slagen aan de leiding. Verwacht mag worden, dat dit de nieuwe kampioen gaat worden. Het betreft veelal oud-spelers uit de eerste groep van deze club. Afdeling 2: J. Schaeffer- J. E. P. TanisO -1 J. Grinwis - R. A. L. Kickert1 - O -10- Het is de bekende melodie van een Psalm. Lien is wonderiijk bekoord door die wel luidende en fijne vrouwenstem. Van welk een verheven schoonheid is dit zachte, devotelijke zingen. Dat zuivere ritme. Zo durft ze niet op de deur kloppen. Ze wacht en ze luistert. Ja, en toch is de christen overwiimaar omdat de grote Borg heeft overwonnen, trots satan en de boze wereld. Trots nijdige oude vrouwen en stompzinnige lieden die van God niet begenadigd, en met de adem der vrede niet bewasemd zijn". En Lien luistert! De voelhorens der ziel staan wijd open. Zij was zo vereenzaamd door barre gedachten. Maar nu vloeit het bloed terug naar haar hart. Ze is levendig en bijna vrolijk. Hoor, hoe het mo^ertje zingt! ,^elfs vindt de mus een huis o Heer' De zwaluw legt haar jongskens neer. In 't kunstig nest bij Uw altaren. Bij U, mijn Koning en mijn God! Verwacht mijn ziel een heilrijk lot. Geduchte Heer der legerscharen; Welzalig hij, die bij U woont, Gestaag Uprijst en eerbied toont". Dan is het even stil. „Ja", praat de moeder tegen het kind op haar schoot, „zo komt papa thuis. Jé-jS!" ,Ja, zo komt hij üiuis!" En ze kriebelt hem in het nekje. Lien van Olmen doorstroomt een heerlijk gevoel van meebeleven. Zal ze de deur verder opendoen en naar binnen gaan? Ja, ze zal het doen. Ze loopt naar het huisje. De lamp is binnen aan. Ze duwt de deuren verder open. „Daar komt vader al aan, vent. Nee, hij is het toch niet!" „Goed volk", lacht Lien. „Mag ik binnenkomen?" „Ja hoor! Bent u alleen?" „Ja juffrouw, moederziel alleen en vader heb ik nog niet gezien". „O die komt wel. Zoekt u onderdak?" „Ja juffrouw. De ben doodop. Wat zong u daarnet zo mooi. Ik heb staan luisteren". „Is 't waar?" „Ja hoor! En mijn moed begon weer te groeien. Ik dacht, ik zal het maar eens wagen en ga eens horen of er nog mogelijkheid van slapen is". „Gelukkig wel hoor! De mensen gaan ons kleine huisje maar voorbij. En het is een beetje ver van de grote weg af'. „Daarom had ik ook nog temeer goed". „Trek de mantel maar uit. De kachel is lekker warm", nodigt de jonge moeder. Lien slaakt een zucht van verlichting. Het nijdige gezicht van de oude vrouw bij gindse hofstee hin dert haar niet meer. En het onbenullige vrouw mens waar ze het eerst ging vragen is al uit haar gedachten gevaagd. „Welk een gezellige huiskamer is dat hier, juf frouw". „Vind je? Het gaat wel, hè". „Ja, dat vind ik wel. Maar ieder schept een eigen sfeer. Zo een mens is, zo is zijn omgeving". „'t Is waar! U hebt gelijk. Je hebt van die stomp- ziimige mensen, die weinig begrip tonen voor de nood van anderen; maar ik houd niet van ze". „Toch heb ik altijd gehoord dat de mensen op de Veluwe nogal hartelijke lui zijn". „Ja, maar de Achterhoekers zijn weer veel hartelij ker en onzelfzuchtiger dan de Veluwenaren. Een Veluwenaar wil wel iemand helpen, als hij er zelf beter van wordt. Maar in de Achterhoek hebben de mensen een guller karakter en zijn minder op zich zelf. Het gemeenschapsleven is daar veel fijner. Het dorp vormt een blok. De buurtschappen zijn grote families". „Zou de orthodoxie hier nog een rol in spelen?" vraagt Lien. Verrast kijkt de jonge gastvrouw op. „Och juffrouw", zegt ze, „dode orüiodoxie is altijd een ramp gebleken. Als de mensen niet leven uit het Woord, dan werkt een gefundeerde leerstelling geen levenskracht. Jacobus zegt: Toon mij uw geloof uit uw werken. En ik zal u uit mijn werken, mijn geloof tonen". Het kind kijkt aandachtig naar het vreemde meisje dat daar bij de kachel zit. „Wil je wat eten? Je hebt zeker razende honger?" „'t Gaat nogal. Ik ben vanmiddag gelukkig bij kennissen geweest in Utrecht. Eigenlijk is het ook nog familie. Maar ik kende ze nauwelijks. En daar heb ik heerlijk gegeten". ,J'ijnhè?" ,Ja! Ik ging vanmorgen vroeg van huis met een paar rauwe wortels in de tas. Die heb ik tot Utrecht opgeknabbeld. En ik was zo moe, zó moe". „Dat fietsen niet gewend, hè. En dan zo'n eind aan één stuk". „De heb daar fijn uitgerust". „U had het zoeven over de orthodoxie, juffrouw. Mijn man is een hartelijke kerel, maar wij horen bij de gemeente van ds. Punter. Ik zeg het maar voor alle zekerheid". „O juist! Ja, 't is goed dat u 't zegt, je weet nooit hoe 't in een gesprek te pas zou komen. De ben van een vrije gemeente in Rotterdam. Die heb je daar nogal". „Ja, dat meen ik wel eens gehoord te hebben. Een oude visser, ervaren in het Woord, kan dan al makkelijk de domineestitel krijgen", meent de jonge boerenvrouw. Zij zet de jongen op de kinderstoel. „Och, ik heb ook liever een dominee die van God geleerd is, als één die 't uitsluitend uit de boeken heeft. Die worden wat, terwijl ze niets zijn", zegt Lien. „Dat is zo. Onze dominee was ook altijd iemand, die tegen academische opleiding was. Ze moesten maar zo achter de ploeg vandaag de preekstoel op". „Toch is dit vericeerd. Ik vind de predikers van de diverse vrije gemeenten over het algemeen te wei nig geschoold. Ik ben er in opgegroeid, maar ik mag graag een predikant van de Hervormde kerk horen, niet zo'n lichtmuts, maar een goed, princi pieel predikant. Een leerling van Calvijn". „Oja, ikook!" „Ook vind ik dat wij meer moesten zien van de praktijk der godzaligheid. Er heerst vaak zo'n koude sfeer terwijl er zulk een rijk Evangelie ver kondigd wordt". „Zeg dat meid, er is geen geur in de wijngaard. De gemeenschapszin in breed verband wordt gemist. Ik bedoel dat allen onze naaste zijn. En toch bindt ons eigen volkje het meest!" „Ja, dat komt omdat je van één huisgezin bent", lacht Lien. „Die kén je. En dan zegt Christus: Wat gij gedaan hebt aan één van deze mensen, dat hebt gij aan Mij gedaan. Maar kerkelijk horen dezelfde belijders bij elkaar, en christelijk is de wereld voor ons wijd, en zijn de velden wit om te oogsten". (wordt vervolgd) de liefste geboorte- kaartjes komen van Langeweg 13 SOMMELSDUK Tel. (0187)482729

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 3