Sara op de fiets in de voortuin PREDIKBEURTEN MBO CoHege Oude Tonge LITIE ®TOYOTA| Onredelijke Waterschapslasten? GA EENS NAAR UW NIEUWE AUTO KIJKEN Koffiegeheimen die niemand je vertelt CDA Goedereede schrijft de Staatssecretaris Ver. 'De Christenvrouw' Wijziging datum Omloop 1996 20 november commissievergadering asielboot Oostflakkee MEDISCHE DIENSTEN Ondernemersver. Ouddorp verwelkomt de Sint Najaarsverkoping Zendingswinkeltje EO maakt radio-opnamen in Middelharnis Bejaardenmiddag CVB M'harnis-S'dijk 488777 Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRLTDAG 10 NOVEMBER 199S MIDDELHARMS - Leen van Okkenburg heeft als Wegenwachter grote handigheid in 't weer vaardig maken van haperende automobielen, maar hij heeft ook talent als 't gaat om de inrichting van z'n voortuin en het verhogen van de attraktiewaarde daarvan. Toen z'n gade Jeanne, zich in de ochtendschemer van woensdagmorgen van 't echtelijk bed verhief, zich de ogen uitwreef en wat dromerig naar buiten staarde ontdekte ze een menselijke gestalte in de voortuin, een oud dametje naar 't leek, op de fiets nog wel, vol bepakt met boodschappentassen en een degelijk hoedje op 't grijs geworden h(X)fdhaar. Leen heeft er z'n Jeanne die 't verstrooide dametje te hulp wilde snellen er toen met liefde en zachtzinnigheid aan herinnerd dat ze die dag 50 werd en dat ze deshalve staarde naar de beeldtenis van Sara. Hun huis aan de Steneweg heeft, getooid zoals de foto dat laat zien, alle aandacht gekregen. Sara wordt geluk gewenst, van harte. Dhr. L. Visser en dhr. J. Soeteman resp. voorz. en secretaris van de CDA afd. Goedereede hebben een brief aan Staatssecretaris v. d. Vondervoort betekend waarin krachtig de voorkeur voor toede ling van Goeree-Overflakkee aan de provincie Zeeland wordt uitge sproken. Er zou, zo zegt de brief, vanuit het Rot terdamse 'fel verzet' zijn geweeste tegen participatie van Goeree-Overflakkee in de Stadsprovincie Rotterdam, en het is daarom dat het CDA Goedereede er geen enkele behoefte meer aan heeft de blik naar het noorden te richten, zo wordt de Staatssecretaris uitgelegd. Als volgend argument wordt genoemd dat de invloed van Goeree-Overflakkee in het Stadspro vinciebestuur vrijwel nihil zou zijn, ter wijl de mogelijkheid in het Zeeuws Pro vinciebestuur een Gedeputeerde van Goeree-Overflakkee te leveren 'levens echt' wordt genoemd. In de brief verwijt de CDA fraktie de tegenstanders van toevoeging aan Zee land in te spelen op de sentimenten van de bevolking en die een niet reëele visie op te dringen o.a. door het voortbestaan van het ziekenhuis daarin te betrekken. Overigens vindt ook CDA Goedereede het wenselijk dat Goeree-Overflakkee bij Zuid-Holland blijft ingedeeld als de Stadsprovincie Rotterdam niet tot stand zou komen. afd. Dirksland D.V. woensdag 15 november is onze ver gadering in 'Onder de Wiek'. Spreekster is mevr. Sterrenburg uit Heinenoord over 'Medicijnverslaving'. We beginnen kwart voor acht. Leden, maar ook gasten hartelijk welkom. Tijdens de slotavond van de Omloop Goeree-Overflakkee 1995 op 27 oktober jl. is de datum voor de Omloop 1996 be kend gemaakt, te weten 6/7 september 1996. Gebleken is, dat deze datum min der geschikt is. Het Stichtingsbestuur heeft de datum voor de Omloop 1996 thans definitief vastgesteld op 23 en 24 augustus 1996. In de gisteravond gehouden raadsverga dering heeft burg. Van Pelt van Oost flakkee wat meer informatie gegeven over de voorgenomen opvang van asiel zoekers op een boot in de Galathese- haven. Er is, zei hij, koortsachtig over legd met de COA wat heeft geleid tot een conceptovereenkomst. Het enige waarover nog geen duidelijkheid bestaat is de politionele inzet. Maandagavond 20 november wordt een en ander in de A.Z. commissievergadering besproken. Be zoekers van die bijeenkomst zullen van het spreekrecht gebruik kunnen maken. Ingezonden: Geachte redaktie. Onder bovenstaande kop verzoek ik u vriendelijk tot opname van het onder staande in uw krant, aangezien waar schijnlijk meerdere, zo niet vele eiland bewoners problemen zullen hebben met het betreffende onderwerp. Bij voorbaat dank voor plaatsing. Vele lezers zullen, net als ik, wederom 'verblijd' zijn met de jaarlijkse aanslag van het waterschap. Wanneer je dan een simpele geest bent, want tenslotte het laatste regeltje is eigenlijk het enige be langrijke, dan vergelijk je het opgelegde aanslagbedrag met dat van de aanslag van vorig jaar. En dan schrik je, vervol gens overgaand in groter ergenis, want wat blijkt in mijn geval dat deze met ruim 57% is verhoogd. Nu hoop ik voor u lezers dat u er genadi ger vanaf komt, dcKh het is zaak ook een vergelijk te treffen tussen vorige en nieu we aanslag. Het komt mij voor dat hier het woord 'onredelijk' nog maar heel zacht is uit gedrukt. In het kader van prijzen en lasten zijn wc langzamerhand gewend aan kleine pro centuele verhogingen. Wat de consump tieve prijzen betreft hebben wc daarbij niet te klagen. Echter wanneer het dienst verlening en lasten betreft is er duidelijk wat anders aan de hand. De betreffende veelal democratisch gekozen instituten huldigen voor de leek, zo lijkt het dik wijls - het principe 'riemen snijden van andermans leer'. Wanneer het verhoging betreft, zoals inflaiiekorrektie en geringe procentuele aanpassing, dan is dit wel begrijpelijk en aanvaardbaar. Doch wan neer we praten over - zoals in mijn ge val - ruim 57%, heeft dit niets meer met redelijkheid van doen. Er staat me vooralsnog niets anders te doen dan bezwaar te maken tegen de op gelegde aanslag. Lezers, het zou zaak zijn, indien u ook zo wordt 'getroffen', eveneens een be zwaarschrift in overweging te nemen. Mijn inschatting is echter dat deze be zwaren niet veel zullen opleveren, om dat het waterschap zich zal verschuilen achter de voor dit jaar nieuw vastgestel de financiële normering. Mocht dit zo zijn, dan moet duidelijk gekonstateerd worden dat er aan deze nieuwe norme ring het nodige schort. We mogen hopen dat het sinds kort ge kozen bestuur zich deze kwestie aan trekt. Tussen haakjes, u weet zich wel licht nog te herinneren hoe deze verkie zing met veel tam-tam gepaard ging, ter wijl de kandidaten zich presenteerden (waarbij krantenadvertenties en folders massaal op je af kwamen) met te zeggen hoe goed men de belangen wel zou gaan dienen. Misschien niet iedereen, maar ik heb bij het stemmen zeer bewust geko zen, zodat ik nu maar hoop dat de geko zenen zich nu deze kwestie zullen aan trekken. Samenvattend, het woord 'onredelijk' lijkt me niet zo onredelijk. H. F. van Putten Doetinchemsestraat 16 3241 AA Middelharnis Stellendam - Goedereede - Ouddorp: Voor medische hulp kan in het weekend tel. 493253 geraadpleegd worden. In de rubriek medische diensten wordt ten oru^echte een ander nummer genoemd. Dit jaar komt Sint Nicolaas op ver zoek van de Ondernemers Vereni ging Ouddorp op zaterdag 18 no vember naar Ouddorp. Sint Nico laas komt om 13.30 uur (half twee) aan op de Ouddorpse haven en zal vergezeld zijn van een aantal Pie ten, de boot van de Sint zal worden bijgestaan door de KN.R.M. 'De Griend'. Sint en Pieten zullen wor den verwelkomd door Burgemees ter Sinke. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Brassband 'Concordia' en Drumband 'Avec Esprit' en een geluidswagen be schikbaar gesteld door Radio-TV Walter. De optcxht vertrekt 14.00 uur vanaf de haven naar het centrum van Ouddorp en zal eindigen bij het verenigingsgebouw 'Dorpstienden'. Daar zal de Sint al de kinderen begroeten die voor hem een mooie kleurplaat hebben gekleurd en zal de boerenkapel van Brassband 'Concor dia' samen met de kinderen de Sintcr- klaasliedjes zingen. Al de ingeleverde kleurplaten hangen in de zaal. Ook worden hier de prijzen uitgereikt aan de kinderen van de leeftijd van 2 tot 12 jaar die door het inleveren van hun kleurplaat een prijs hebben gewonnen voor elke leeftijd is er 1 prijs beschik baar. Al de kinderen die hun strookje van de kleurplaat bij zich hebben, krijgen na afloop en inlevering van hun strookje een chocoladeletter. Kleurplaten kunnen vanat heden worden opgehaald bij Boekhandel C. van Kop pen waar men ze ook weer in kan leve ren tot vrijdag 17 november. De ondernemersvereniging besteedt ruime aandacht aan het verblijf van de Sint in Ouddorp. Er wordt zoals vorige jaren weer een kassabonaktie (6 weken lang) georganiseerd. U stopt voor 100,- aan kassabonnen van de deelnemende winkeliers, herkenbaar aan het raambil jet, in een envelop met vermelding van uw naam en adres, u deponeerd deze bij een van de deelnemers in de bus en wie weet bent u een van de 6 winnaars van het levensmiddelenpakket t.w.v. 50,-. Dit doen wij 6 weken lang tot 30 decem ber 1995. Na deze 6 weken wordt uit het geheel de hoofdprijs getrokken, een Reis cheque t.w.v. 999,- geschonken door Rabobank 'Westflakkee', 2e prijs een waardebon van 250,-, 3e prijs een waardebon van 100,-, 4 t/m 8e prijs een waardebon van 50,-, 9e t/m 13e prijs een waardebon van 25,- (deze bonnen zijn weer inwisselbaar bij de deelnemende ondernemers welke achter op de bon vermeld staan). Tijdens de Sinterklaasdagen zijn de win kels extra geopend en wel op: donderdag 30 november tot 20.30 uur, vrijdag 1 de cember tot 20.30 uur, zaterdag 2 decem ber normale zaterdagsluiting, maandag 4 december tot 20.30 uur en dinsdag 5 de cember tot 16.30 uur. Hij wacht op ti in onze showroom Automobielbedrijf Flakkee B.V. Dorpswei; 28 3245 VC SOMMELSDIJK Tel. (0187) 48 44 66 Zondag 12 november 1995 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. van Beelen, Randwijk en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Eben Haè'zer: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. J. van Beelen. Woens dag 15 november, Dorpskerk: 19.30 uur ds. L. Groenenberg, Oud-Beijer- land - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dr. J. Vlaardingerbroek en 18.30 uur dhr. A. V. d. Schee - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. W. Tanis en 18.30 uur ds. C. Holleman. GOEDEREEDE - Herv. Gem. (Dank- dag gewas, arbeid en visserij) 9.00 en 10.45 uur ds. J. het Lam en 18.30 uur ds. W. Westland. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. W. C. Meeuse, Sint Annaland - Ger. Kerk 10.00 uur ds. F. A. Baarslag, Vlaardingen en 17.00 uur ds. J. H. Becker. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom en 18.00 uur ds. H. v.d. Post, Monster - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur Prof. C. Reu genbrink, Leiderdorp - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. C. Verhoef, Huizen (IZB) en 18.00 uur ds. J. Vroegindeweij, Amersfoort (IZB) - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur kand. A. A. Teeuw, Ridderkerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. C. den Toom - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Rijken - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. C. van Eek, Rilland-Bath. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. J. P. Boiten, Sliedrecht-C. - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. P. Blok, Kootwijkerbroek - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. G. F. Overweg en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zand pad 10.00 uur br. W. Evers. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder, voorbereiding Hei lig Avondmaal en 18.00 uur ds. E. F. Vergunst, Ridderkerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. J. van den Herik, Moordrecht en 18^.00 uur ds. W. van Gorsel, Schoonhoven, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Ge meente (De Komeet) Melkweg 75 10.00 uur J. C. van Boven. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur drs. J. H. Becker en 18.00uurds. J. C. deMoor. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur drs. B. Urgert en 18.30 uur ds. H. Out. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. P. Vermaat en 18.00 uur ds. G. Mulder - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. A. C. Fey (voorber. H.A.) en 18.00 uur dhr. J. van Lam balgen. LANGSTRAAT - Herv. Gem. Dank stond voor gewas en arbeid 10.00 uur ds. J. Willemsen. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur mevr. Muller, Amsterdam. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. N. P. J. Klei- berg, Veenendaal - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Naast de algemene Sint Nicolaasaktie hebben diverse ondernemers individuele akties georganiseerd. Het wordt dus weer ouderwets gezellig in het centrum van Ouddorp. OUDDORP D.V. woensdag 15 november 1995 ho pen we onze Najaarsverkoping te houden in het Herv. verenigingsgebouw 'Eben- Haëzer' aan de Preekhillaan. De ope ningstijden zijn 's morgens 9 uur tot 's middags 5 uur. Nieuw op onze verkoping is de stand van het aktiviteitencentrum van de 'Werk- plekke' te Kapelle. Zij hopen met diver se artikelen aanwezig te zijn. Verder de kerstkaarten en de diverse andere kaar ten. Kerst CD's e.a. Boeken, planten, tokkelroom en koek. We hopen dat het weer een goede verkoping mag worden. In 'Paulus' werd duidelijk gemaakt dat de inkomsten voor de Zending sterk da len terwijl de uitgaven stijgen. En de zending is toch een opdracht van de Heere Zelf (Matth. 28:19). U bent allemaal hartelijk welkom. De Evangelische Omroep organi seert op donderdag 30 november een koor- en samenzangavond in Middelharnis. Tijdens de avond worden opnamen gemaakt voor het programma 'Laat ons de rust dag wijden'. Dit is een radiopro gramma op de zaterdagavond met een meditatie en veel gewijde mu ziek. Iedereen is van harte welkom. De opnamen vinden plaats in de Ned. Herv. Kerk aan de Ring en beginnen om 20.00 uur. Aan de avond werken mee: de Herv. Zangvereniging 'Jeduthun'; het School- koor 'Prins Maurits' o.l.v. Mar van der Veer; Ester van Steenhoven, fluit en Wanda van Maanen, viool. Het orgel wordt bespeeld door Paul Kie viet en Bart Jaap de Bakker. De meditaties worden verzorgd door de predikanten L. W. Ch. Ruijgrok en A. Baars. Het programma wordt uitgezonden op zaterdagavond via radio 5. De toegang is vrij. Dierenopvang Goeree-Overflakkee Tel (0187) 651887 VERMIST te Nieuwe Tonge: sinds 4 of 5 november, cypers rode poes. Vrij klein, onderkant kinnetje wit. Wit buikje en wit befje. Op het eerste gezicht lijkt de poes egaal rood. Pas bij nauwkeurig bekijken vallen de witte vlekken op. Per jaar drinken we een oceaan koffie leeg, maar van echt lekkere koffie zetten komt bijna nooit iets terecht... Ontzet tend jammer vindt Inventum die daarom werk heeft gemaakt van het klassieke kopje koffie, koffie die gezet wordt zoals het hoort en die zo lekker is dat je ineens begrijpt waarom onze grootouders er zo vol van waren. Koffie moet in de eerste plaats heet zijn, gloeiend heet en bij het ontwerpen van het moderne en toch klas sieke koffiewonder, de Inventum Perco lator HK52, is die koffie om te beginnen veek beter dan met de traditionele koffie zetter zelfs maar mogelijk is. Doordat het water blijft circuleren in een afgeslo ten ruimte blijft het aroma en de geur van de koffie op ideale wijze behouden. Omdat er geen sprake is van tempera- tuursdaling blijft de koffie urenlang lek ker. Het verschil is zo groot dat je nooit anders meer wilt. De schitterende kan, een sieraad om te zien, is voorzien van een handige niet morsen tuit en papieren filterzakjes heb je helemaal niet nodig. Door de duidelijke niveau-indicator zie je in een oogopslag hoeveel koffie er nog in de kan zit. Inderdaad een klassiek moderne manier van koffie zetten, een wereld uitvinding dus van Inventum. Meer weten? Bel (0318) 542222. Het MBO College te Oude Tonge, jaar lijks zeer positief in het nieuws i.v.m. de behaalde goede studieresultaten en het hoge geslaagdenpercentage, heeft van de Minister van Onderwijs kwalijk nieuws ontvangen. Minister Ritzen heeft de be kostiging van de school gestopt. Het is 's Ministers antwoord op de wei gering van het bestuur met het Albeda College in Rotterdam te fuseren. Toen gevoerde fusie-gesprekken bijna waren afgerond heeft het bestuur zich alsnog van het Albeda College gedistancieerd. Personeel, medezeggenschapsraad en Onderwijsbonden stapten vervolgens naar de rechter die vorige week gelastte dat de fusiebesprekingen zouden worden hervat. Nu de Minister de bekostiging heeft ge stopt omdat de fusie niet tijdig rond was, bestaat de school formeel niet meer. Het lijkt de Minister dat het bestuur het Albeda College zal vragen gebouwen en personeel over te nemen. De school zal dan als dependance van het Albeda College kunnen voortbestaan. Tijdens de fusie-besprekingen had dat laten weten zich ook sterk te willen maken voor de vestiging van een Middelbaar Tech nische Opleiding. Het bestuur van het Oude Tongse MBO College heeft zich gisteravond op de nieuwe situatie beraden. In de gisteravond gehouden raadsverga dering heeft weth. Maliepaard desge vraagd zijn bevindingen - als boven - meegedeeld. De wethouder zei het zeer te betreuren dat verschenen krante-arti- kelen de indruk hebben gewekt dat de school gesloten zou zijn. Dat is zeker niet het geval en voor onrust zoals die is ontstaan onder leerlingen en hun ouders, bestaat dan ook geen aanleiding. Verbetering: De bejaardenmiddag die de CVB afd. M'harnis-S'dijk a.s. dinsdagmiddag hoopt te houden, met dhr. Ras uit Her kingen als gast, zal beginnen om half 3 in 'de Hoeksteen', niet om half 8 zoals we in een eerder berichtje abusievelijk hebben vermeld. Sorry aan mevr. Kieviet die de juiste tijd korrekt had gemeld. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee POLITIE 24-UURS TELEFOON: (bureau Middelharnis) GEMEENTE OOSTFLAKKEE Aanrijding Op de N59 tussen de Schaapsweg en het Hellegatsplein ontstond op 6 november even na de middag een aanrijding nissen twee personenauto's. Een automobiliste uit Achthuizen kwam naast de rijbaan terecht en voerde vervolgens een te ster ke korrektie uit. Zij kwam hierdoor op de andere weghelft terecht en botste tegen de linkerachterflank van de andere auto. Er raakte niemand gewond. Ongeval met gewonde Eveneens op 6 november omstreeks 15.00 uur raakte op de N59 ter hoogte van Ooltgensplaat een inwoner uit 's- Gravenpolder door onbekende oorzaak met zijn auto van de weg. Hij belandde in het natuurreservaat en werd met pijn in de borst overgebracht naar het zieken huis in Dirksland waar hij ter observatie werd opgenomen. Diefstal Tussen 4 en 6 november werd er vanaf de Langstraat in De Langstraat een aan hangwagen gestolen. GEMEENTE DIRKSLAND Doorrijden na aanrgding Een inwoner uit Dirksland bemerkte op 5 november dat tussen 12.00 uur en 13.00 uur op de Vroonweg in Dirksland zijn geparkeerde auto was beschadigd. Gelet op de schade is het mogelijk dat een andere auto met de bumper langs de flank is gereden. GEMEENTE MIDDELHARNIS Diefstal In de late namiddag van 5 november 1995 zijn er vanaf een landbouwperceel aan de Christoffeldijk in Middelharnis 2 zakken pootaardappelen gestolen. Vernieling In de ochtend van 6 november ontdekte een bewoner van de Rottenburgseweg in Middelharnis dat zijn auto met vermoe delijk een scherp voorwerp was bekrast. Is mogelijk gebeurd tussen 3 en 6 no vember. De eigenaar heeft een schade van ongeveer 1.000,-.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2