Raadsmeerderheid Middelharnis volgt staatssecretaris richting Zeeland Fanfare-orkest 'Vooruit' 70 jaar Mannenkoor 'Jeduthun' zingt tbv gevangenis- eYangelisatie Beëdiging nieuw raadslid Campagne 'Voorkom nekletsel' van start informatie-avond diabetes mellitus inzamelingsaictie voor Roemenië Koffie-ochtend in Ooitgensplaat Geslaagd Ensaid Ter herinnering Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes..! Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 7 NOVEMBER 1995 Wat de Coüegemeerderheid van Middelharnis betreft wordt Staatssecre taris Van de Vondervoort niet teruggefloten waar het haar ijver betreft Goeree-Overflakliee aan de Provincie Zeeland toe te voegen. Anderen veroordelen daarentegen wél het - premature - besluit van de Staatssec retaris de Provincie vooruit te snellen en een ARHI (herindelings)proce- dure te zijn gestart. Zo niet de meerderheid van het Middelharnisse Col lege die vast gelooft in de totstandkoming van de Stadsprovincie Rotter dam. Toevoeging van Goeree-Overflakkec aan Zeeland lykt dan de meest realistische oplossing. In de raadsvergadering van donderdagavond werd die stelling door het College verdedigd. Naar Zeeland als toevoeging, c.q. te blij ven bij de Stadsprovincie Rotterdam niet kan, is voor de Collegemeerderheid de meest realistische optie. B W menen dat de Staatssecretaris niet solo opereert, maar haar aktie gesteund weet door het kabinet. Zich dan te blijven verzetten werd door dhr. Hooyman (PvdA) gelijkgesteld aan het vechten tegen windmolens waarom hij zijn 3 mans-fraktie verklaarde in te zullen stemmen met het meerderheids- voorstel. Het betekende dat het raads besluit van december 1994, een keuze met 10-7 voor Zuid-Holland, weer zou veranderen. De stemmenverhouding 10- 7 bleek nu in het^oordeel van Zeeland te zijn. 'Zeer zwak' De voorstanders van te blijven bij Zuid- Holland 'of de rest daarvan' gingen ge ducht in de verdediging. Zo deed dhr. Hutink (CDA) die de argumentatie van de Collegemeerderheid als 'zeer zwak' betitelde. Kwalijk vindt dhr. Hutink het dat de Staatssecretaris voorbijgaat aan het Rotterdamse referendum en aan Prov. Staten van Zuid-Holland terwijl z.i. een afsplitsing van Goeree-Overflak- kee alleen maar het gevolg zal mogen zijn van de stadsprovincie-vorming. Het al dan niet doorgaan daarvan dient der halve eerst te worden afgewacht, vindt de CDA fraktie. Ook dhr. Rijvers (VDB) liet zich kritisch uit, met zorg ook hoe het, in een Zeeuws concept, het ziekenhuis zal vergaan, maar boven alles wenste dhr. Rijvers dat ook het College zich zou houden aan het eerder door de raad genomen besluit te willen blijven behoren tot Zuid-Hollartd. Dat bleek ook de intentie van de VVD fraktie: „het voorstel van de College meerderheid geeft niet weer wat de raad eerder heeft uitgesproken", gramde dhr. L. Vroegindeweij. Spr. vond de door de Staatssecretaris gevoerde procedure on juist, temeer omdat de vorming van een Stadsprovincie 'verder van huis' lijkt dan ooit tevoren. Dan toch een ARHI procedure te starten achtte dhr. Vroeg indeweij in strijd te zijn met het beginsel van behoorlijk bestuur en dat pikeerde hem niet weinig, vandaar z'n dringend verzoek aan haar haar ontkoppelingsak- tie te stoppen zolang nog geen voldoende duidelijkheid bestaat over de vorming van de Stadsprovincie Rotterdam, „Zuid-Holland rolt uit elkaar", aldus stelde dhr. v. d. Kamp (lijst Hoogzand) vast, „Rotterdam maakt alleen nog maar wat stuiptrekkingen". Hij vond het een utopie Zuid-Holland nog in stand te wil len houden; „er komt een nieuwe struk- tuur waarin we ons zullen dienen te pas sen". Nog maar tien minuten raadslid te zijn en zich dan al ten strijde te moeten gor den, het was het deel van dhr. C. J. Ha- meeteman (RPF) en hij deed dat ongaar ne, want het verdroot hem zeer vast te moeten stellen dat 'het hart van de Delta' kennelijk zó verscheurd is dat een eens- gezond voorstel niet (meer) mogelijk blijkt. Tevergeefs zocht dhr. Hameete- man naar enige meerwaarde van te wor den toegevoegd aan Zeeland, hij zag ze niet en hij vroeg zich af wat en welke de Staatssecretaris bedoelt als ze voor Goe- ree-Overflakkee meer mogelijkheden bij Zeeland ziet. Schouwen Duiveland heeft al het idee onder aan Zeeland te bungelen, wat zijn wij, nog verder van het Zeeuws Provinciehuis verwijderd, dan te wachten?" vroeg hij zich in ge- moede af. Tussen Zeeland en Goeree- Overflakkee wist hij weinig sociaal-eco nomische banden te bestaan waarom veel instanties en burgers vóór Zuid- Holland zijn maar dat nauwelijks ken baar hebben gemaakt omdat de Flak- keese burgers geen beroepsdemonstran ten zijn die de straat opgaan. Er mag dan Q Op D.V. vrijdagavond 10 novem- jf ber is er een grote koor- en ^T\ samenzangavond in de Ned. Herv. V-l/ kerk te Sommelsdijk m.m.v. het *-^ bekende mannenkoor 'Jeduthun' uit Amersfoort. Dit 150 leden tellende mannenkoor is opgericht in 1982 en staat onder leiding van dirigent Cees het Jonk en de organist is Arie Kortleven. Het koor, dat bekend staat om zijn warme, zuivere klank, maakte diverse cd-opna- mes, o.a. een kerst-cd, een cd met uit sluitend psalmen en werkt regelmatig mee aan koor- en samenzangavonden in den lande. instemming met de keus voor Zeeland lijken te zijn, de werkelijkheid is, vol gens dhr. Hameeteman een andere. Hem lijkt het dat Goeree-Overflakkee weinig te verwachten heeft, z'n ziekenhuis en z'n zorginstellingen evenmin, van de Provincie Zeeland die wat 'magertjes' bij kas zit. Spr. bezigde daarom een va riant op het 'Luctor et Emergo'; „Ik wor stel en ontzwem Zeeland". Het zou E W gesierd hebben de Staatssecretaris een time-out te hebben voorgelegd, vond hij. SGP-vertegenwoordiger v. d. Ketterij denkt met overtuiging richting Zeeland omdat de provincie Zuid-Holland zeker zal worden gedeeld. Nu al wordt er over gesproken dat voor de Stadsprovincie Rotterdam de buitengrenzen te krap zul len zijn. Flakkee zal, ook wanneer tot Zeeland behorend, z'n banden met Rot terdam gewoon in stand kunnen houden, vindt dhr. v. d. Ketterij. Ook te worden toegevoegd aan een resi ded van Zuid-Holland zou frictiekosten met zich meebrengen, verklaarde dhr. v.d. Ketterij, fictiekosten pleiten derhal ve niet tegen Zeeland. Voor dhr. Hcxiyman (PvdA) en zijn frak- tiegenoten staat vast dat de Stadsprovin cie Rotterdam gevormd zal worden. Wat hem betreft gaat Goeree-Overfiakkee daartoe behoren maar dat lijkt niet meer te mogen worden aangenomen. „We zijn te klein om een vinger in die bestuuriijke pap te hebben" begreep dhr. Hooyman en z'n fraktie heeft besloten om, nu het kabinet besluiten heeft genomen, niet langer tegen windmolens te vechten en met het verstand een konklusie te trek ken zoals de Collegemeerderheid die trekt, terwijl het hart het liefst bij Zuid- Holland wil blijven. Dhr. Rijvers vercxjrdeelde de PvdA stel- lingname 'schizofreen' te zijn, maar dhr. Hooyman hield het liever op een 'prag matisch' standpunt. In haar beantwoording wilde de raads voorzitter burg. mevr. Sleurink af van het idee dat het College niet zou luiste ren naar wat de raad eerder heeft beslo ten, maar anderzijds heeft het College ook een eigen verantwoordelijkheid die haar tot het voorliggend voorstel heeft gebracht. Nadat de raad zich ook in tweede instan tie geducht had laten horen werd tot be sluitvorming overgegaan. Het meerder- heidsvoorstel werd met 10-7 aangeno- Huisvuil De raad ging ermee akkoord het ophalen van het huisvuil voor de twee komende jaren te gunnen aan BFI Afvalverwer kingstechnieken te Delft, de laagste in schrijver in de gehouden Europese aan besteding. Het betekent dat de fa. Boon deze aktivi- teit op Gocree-Overflakkee zal beëindi gen. Enerzijds was de raad zeer tevreden over de besparing van ruim 2 ton per jaar, anderzijds betreurt ze het ontslag van een achttal op Flakkee woonachtige medewerkers van de fa. Boon. Weth. Slootweg kon ter geruststelling meedelen dat 6 van hen bij de nieuwe ophaler in dienst zullen komen, de 7e overweegt dat nog, één van de 8 heeft daarvoor geen belangstelling. Als bijkomend voordeel werd genoemd dat een aantal Boonwagens ook van de vrachtwagenparkeerplaats weg zullen blijven. Uit de raad werd weth. Slootweg ge vraagd in hoeverre de burger het voor deel van 2 ton per jaar zal merken. Weliswaar worden de kosten van afval verwerking met het huidige tarief voor meer dan 100% gedekt, maar volgens weth. Slootweg is het een voorbarige konklusie dat het reinigingsrecht nu omlaag zou kunnen. Het komt het College gewenst voor uit de reinigings rechten ook de reiniging-, het schoonma- Voor deze avond is een mooi en tevens afwisselend programma samengesteld van psalmen, geestelijke liederen, samenzang en orgelsoli. Ds. G. Mulder zal de avond openen en sluiten. De heer W. A. den Hertog uit Dirksland zal spre ken over het evangelisatiewerk in de gevangenissen. De opbrengst van de kol- lekte zal dan ook voor dit doel bestemd zijn. Voor een ieder die van massale mannen koorzang houdt, is deze avond de gele genheid om dit mannenkoor te beluiste ren én samen met hen te zingen. Toegang 5,-. Aanvang 20.00 uur. Allen hartelijk welkom. Aan het begin van de vergadering werd dhr. C. J. Hameeteman beë digd als nieuw raadslid; hij volgt RPF-vertegenwoordiger dhr. C. Quist op. Hem werd, door burg. Sleurink, in het bestuurlijke werk veel wijsheid toegewenst. Dat dat niet altijd gemakkelijk is zal dhr. Hameeteman al vanaf de zijlijn heb ben waargenomen, veronderstelde burg. mevr. Sleurink. Dat bleek inderdaad het geval, al vanaf de zeventiger jaren is dhr. Hameeteman aktief in de plaatselij ke politiek van waaruit hij nu tot het raadslidmaatschap is genood. Het is met overtuiging dat dhr. Hameete man christelijke politiek zal bedrij ven, een politiek ingekaderd in het Koninkrijk van God en gebaseerd op het Woord van God. Hij hoopt dat in getrouwheid en dienstbaar heid te doen in de hoop op een pret tige onderlinge samenwerking met hen die zich in dienst van de samen leving en de gemeente Middelharnis weten. ken van de wegen toe te schrijven. Daarover zal nog een beslissing geno men worden. Riolering Battenoord „'t Heeft wel wat lang geduurd", zei dhr. Hooyman ervan, maar Battenoord, zowel de burgers als de campings krijgen riole ring. De milieuwetgeving schrijft voor dat kampcerbedrijven op het rioolnet zijn aangesloten zodat de aanleg van riole ring niet langer kon worden uitgesteld. De raad stelde het benodigde krediet ƒ740.000,- beschikbaar. Er zullen, zo is met de campinghouders overeengeko men, van sta-caravans en toercaravans ricxilrechten worden geheven en er wordt een toeristenbelasting ingevoerd. Weth. Slootweg waardeerde het zeer dat de ondernemers kreatief hebben meege dacht. Een juist afgestelde hoofdsteun vermindert de kans op nekletsel, ook wel whiplash genoemd. Om autorijdend Nederland hierop te wyzen organiseren elf organisaties een gezamenlijke voorlichtings campagne. Mr. Pieter van Vollen- hove, voorzitter van de Raad voor de Verkeersveiligheid, heeft op 1 november in Nieuwegein de cam pagne offlcieel gestart. Bij een juist afgestelde hoofdsteun is de bovenkant van de hoofdsteun gelijk aan de bovenkant van het hoofd. Is dat niet haalbaar, dan dient de hoofdsteun zo hoog mogelijk te worden afgesteld. In alle gevallen dient de afstand tussen hoofd en hoofdsteun zo klein mogelijk te zijn. Momenteel rijdt slechts 26% van de automobilisten met een goed afstelde hoofdsteun. In de meeste gevallen staat de hoofdsteun te laag. Niet meer dan een kwart van de automobilisten kent de juis- De DVN afdeling Goeree-Overflakkee organiseert op 14 november 1995 een informatie-avond in de Dorpstienden te Ouddorp. Deze avond staat in het teken van diabe tes mellitus type 2 (- niet-insuline afhan kelijke diabetes mellitus). We verwach ten als sprekers een internist, een huis arts en een diëtiste; die met ons het ziek tebeeld en de behandeling van type-2 diabetes zullen bespreken. We nodigen met name de mensen uit met diabetes mellitus die behandeld wor den met een vtxidingsadvies en/of tablet ten. Natuuriijk zijn ook degene met insu line afhankelijke diabetes mellitus van harte welkom. Dus: 14 november 1995 om 20.00 uur in m.f.g. Dorpstienden te Ouddorp: informatie-avond over diabetes melli tus type 2. Heeft u een onderwerp waar u middels een DVN-avond meer over zou willen horen, dan kunt u dit altijd doorgeven aan een van de bestuursleden. te afstelling. De campagne die ertoe moet leiden dat deze percentages hoger worden, bestaat uit billboards langs de snelwegen, tv-spots, folders en speciale spiegelhangers die door garagehouders worden verspreid. Ieder jaar lopen naar schatting tussen de 15.000 en 30.000 Nederianders bij aan rijdingen nekletsel op. Vaak gebeurt dit bij zogenaamde kop-staartbotsingen. Nekletsel na een aanrijding veroorzaakt een reeks al dan niet vage gezondheids klachten, variërend van nek- en hoofd pijn, duizeligheid, vermoeidheid tot slaap- en concentratiestoornissen. De kosten voor autoverzekeraars voor deze vorm van letselschade bedragen circa 300 miljoen gulden per jaar, ongeveer een derde van het totale bedrag aan let selschade. De campagne 'Voorkom nekletsel' is een initiatief van het Verbonde van Ver zekeraars, ministerie van Verkeer en Waterstaat, Nederiandse Stichting Whip lash Patiënten, Veilig Verkeer Neder land, Koninklijke Nederlandse Toeris tenbond ANWB, ministerie van Volks gezondheid, Welzijn en Sport, Consu mentenbond, BOVAG, RAI, TNO en Stichting Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid. Voor nadere inlichtingen of het aanvra gen van de folder kan men zich wenden tot het sekretariaat 'Voorkom nekletsel', tel.(030)2280814. Vanuit de diakonie van de Ned. Herv. Gemeente te Oude Tonge is er een hulp verlening opgestart voor de Reformierte Kirche van het plaatsje Ozun in Roemenie. Na een bezoek van twee diakenen aan Ozun bleek dat er niet alleen hulp gebo den moest worden bij de bouw van een verenigingsgebouwtje, maar dat er ook grote armoede was in het 22(X) inwoners tellende dorpje. Om deze armoede iets te verzachten is er door de diakonie een inzamelingsaktie gestart. Het gaat hier vooral om gewassen, niet versleten kle ding; beddegoed; babykleertjes en luiers; levensmiddelen, zoals meel, rijst, zonne bloemolie, zeep; speelgoed. U kunt dit vanaf 11 november t/m 2 december elke zaterdag van 9 tot 12 uur inleveren in het koor van de kerk. Kontaktpersoon is de heer Groenendijk, Nieuwstraat 35, Oude Tonge, tel. 641934. De Stichting Welzijnswerk voor Oude ren 'Oostflakkee' organiseert op woens dagmorgen 15 november een koffie-och tend voor 55-plussers van Oostflakkee. Deze wordt gehouden in 't Centrum, Van Weelstraat 10. Aanvang 10.00 uur. Voor deze morgen is mevr. v. d. Wel van de Onderlinge Zorgverzekeringen uitge nodigd, die informatie zal geven over het persoonsgebonden budget. Met ingang van 1 juli is een subsidiere geling in werking getreden, die het mo gelijk maakt dat personen die een indica tie voor thuiszorg hebben, deze zorg zelf kunnen inkopen. Dit is echter wel aan bepaalde voorwaarden gebonden. Het persoonsgebonden zorgbudget biedt meer mogelijkheden wat betreft zorg op maat. Zorg kan daardoor afgestemd wor den op de persoonlijke situatie van de betrokkenen. Wilt u hierover meer weten, dan bent u op 15 november van harte welkom in 't Centrum. Donderdag 2 november jl. vonden er te Rosmalen examens plaats van de ENSAID, een landelijke organisatie van Modevakscholen. Mevr. T. Braber-van der Vliet uit Ooit gensplaat en mevr. D. J. Portenge-Both uit Oude Tonge namen met succes deel aan deze examens en slaagde beiden voor het vak Modinette. Zij volgden hun opleiding aan de ENSAID modevakschool van mevr. J. J. de Waard, Halsjuk 21 te Sommelsdijk. Tel.nr. (0187)48 5023. Abonneert U op Eilanden-Nieuws MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Bejaardenmiddag CVB De CVB afdeling Middelharnis-Som- melsdijk nodigt u weer hartelijk uit op dinsdagmiddag 14 november om 19.30 uur in 'De Hoeksteen'. De heer C. Ras uit Herkingen hoopt een lezing te houden met dia's over de gor zen en slikken van Flakkee. Heeft u vervoer nodig, dan kunt u bellen naar mevr. Beket, tel. 482811 OUDE TONGB: - Fanfare-orkest 'Vooruit' Oude Tonge bestaat dit jaar 70 jaar. En zoals dat dan vaak gebeurt, wordt er in zo'n jubilcunyaar veel geschreven over de vermeende fameuse gebeur tenissen van de vereniging. Welnu, dat is bij 'Vooruit' wel even moeilijk, want hoewel dit orkest reeds een respektabei niveau heeft be reikt, is de vereniging in haar bestaan door diepe dalen gegaan. Heimwee naar vroeger tijden is er beslist niet! 'Vooruit' doet zeker haar naam eer aan en kijkt steeds in de toekomst. Maar hoe moeten wij dan de toekomst zien van ons fanfa re-orkest? In vroeger jaren was de bezetting van het Fanfare-orkest anders als tegenwoordig. Wie op oude foto's kijkt, zal zien dat er toen bijna geen saxofoons speelden in de fan fare. Alt-hcx)ms en cor-hooms in plaats van de huidige waldhoorns, zowel comettcn als trompetten, slechts een grote en kleine trom met vast bekken, en een zgn. Eb- bugel. Bovendien hadden de instrumenten een andere stemming en de boring van alle instrumenten was veel enger (smaller, kleiner dus scherper geluid en minder breed) dan tegenwoordig. De huidige blaas-instrumenten hebben een veel breder geluid en de orkesten klinken veel krachtiger. Wij zijn in het bezit van een plaatopna me van 'Vooruit' uit 1955 met daarop twee marsen gedi rigeerd door dhr. Van Balen. Het is beslist de moeite waard deze oude mono-opname eens te beluisteren. In de zeventiger jaren werden de Engelse brassbands met hun specifieke speelmanier en klank ontzettend populair. Dit had grote gevolgen voor de fanfare-kultuur in Neder land. Op concoursen speelde de orkesten (ook bij gebrek aan voldoende fanfare composities) veelal transcripties van brassband-werkcn. Denk aan composi ties van Rimmer, Wright, Yorkc enz. De Eb-comet verscheen, de trompetten verdwenen, en met de saxofoons was het ook mager gesteld. Verenigingen als 'Excelsior' te Kloe-tinge, 'Concordia' Ouddorp en vele andere, zetten hun fan- farebczetting om in de brassband-bezet- ting. Veel grote fanfare-orkesten uit Andel, St. Oedenrode, Klaaswaal enzo voort hadden op de bugelpartijen comet- spclers zitten. Het fanfare-orkest van de jaren zeventig, begin jaren tachtig leek erg veel op een brassband met enkele saxofoons! In de jaren tachtig daalde de populariteit van deze orkestvorm dan ook behoorlijk. Gelukkig en maar net op tijd kwam daar eind jaren tachtig verandering in. Mede dankzij het Nationaal Jeugd Fanfare orkest o.l.v. Picbe Bakker, en componis ten als Hardy Mertens, Rob Goorhuis, Jef Penders, Jo v.d. Booren, Jan van der Roost enzovoort werden er prachtige nieuwe composities voor fanfare-orkest geschreven. De alt-hoorns en cor-hooms zijn bijna geheel vervangen door con- cert(wald) hoorns, de trompet is hele maal terug, volledig bezet saxofoonre- gister, enorm uitgebreid concertslag werk, en liefst veel bugels daardoor heeft het moderne fanfare-orkest een veel homogener en helderder orkestklank gekregen. De schitterende Limburgse Fanfares, maar ook het Frysk Fanfare orkest hebben o.a. op het Wereld Muziek Concours te Kerkrade tesamen met de .speciaal daarvoor geschreven composi ties, voor een grote uitstraling en voor- beeldfunktie gezorgd. Toch wordt nog steeds de vraag gesteld: heeft het fanfare-orkest nog wel toe komst? Er zijn een aantal knelpunten. De (beperkte) bezetting is erg specifiek maar ook weer een beperking voor componis ten. Op een aantal nadrukkelijke buiten landse uitzonderingen na, is het fanfare- orkest een typisch Nederlands en Belgisch verschijnsel. Brassbands en harmonie-orkesten zijn er over de gehele wereld. Ekonomisch gezien is het dus niet erg aantrekkelijk om voor fanfare orkest te componeren. Ook heeft de fan fare nog steeds een negatieve bekend heid. Wie bijvoorbeeld in Rotterdam ver telt trompet te spelen in een fanfare orkest, moet uitleggen dat het beslist geen 'hoempa' is, en geen showband. Het blijkt nog steeds makkelijker te ver tellen datje klarinet speelt in een harmo nie-orkest dan bugel in een fanfare orkest. Dood door verwaarlozing van het fanfa re-orkest als zodanig, zou derhalve min stens zo erg zijn als het verwelken van alle tulpen uit Amsterdam en afbraak van de molens in Kinderdijk. Wie uit meer dan sentimentele overwegingen geïnte resseerd is in de instandhouding van een brok Nededands kultuurgoed, moet op de bres gaan staan voor het fanfare orkest. Gelukkig weet de bevolking van Oude Tonge dat ook, getuige de nog steeds sterk groeiende bezoekersaantallen voor onze concerten. Ook wat betreft het ledental inclusief leerlingen zijn wij nog nooit zo groot geweest. Van een (bijna) oude-mannenklub zijn wij een orkest geworden bestaande uit 95% jeugd!! En dat zijn positieve ontwikkelingen, immers zij kennen het verleden nage noeg niet, en worden niet gehinderd door allerlei negatieve ontwikkelingen uit het verleden. Net als u (hoop ik) zijn zij overtuigd van de schitterende mogelijk heden van het fanfare-orkest met zijn typische klank. Thuis heb ik bijvoor beeld de mooiste cd's van symphonie- orkesten, toch klopt mijn muzikantenhar tje een tikkeltje harder bij het beluisteren van een goed fanfare-orkest. Gelukkig zijn er in Nederland vele amateurmusici welke naast hun dagelijks werk of studie met veel plezier soms een leven lang met hart en ziel spelen bij hun fanfare-orkest op welk niveau dan ook en altijd weer op de bres springen als iemand het heeft over 'hoempa-muziek'. Gezien de goede ontwikkeling van het muziekonderwijs, de jeugdige samenstelling van ons orkest, het prachtige instrumentarium, sterk bezoekersaantal op de concerten en groeiend ledental en vooral een deskun dig dirigent, geeft ons alle vertrouwen in de toekomst. Echter, dit kan alleen met uw steun in welke vorm dan ook. Ook met het begrip dat wij veel meer kunnen dan de aubade spelen op Koninginnedag. We zijn uitgegroeid tot een modem fan fare-orkest met veel mogelijkheden. Overtuig uzelf door onze concerten te bezoeken. Daarnaast hebben we veel ensembles, zoals de blaaskapel 'Achtemit', het ieer- Imgen-orkest, de blokfluitgroepen, en sembles tijdens diverse kerkdiensten en kerkconcerten en solisten met orgel en piano. Allemaal muzikanten van 'Voor uit' die bewijzen op veel terrein thuis te zijn. Dit alles in ogenschouw genomen kunnen we tot de konklusie komen dat Fanfare-orkest 'Vooruit' klaar is voor de toekomst. Niet te lang temgblikken maar op naar het jaar 2000!! Zaterdag 11 november houdt 'Vooruit' haar jubileumconcert in 'De Grutters- wei' te Oude Tonge; aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Ron Braber

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 6