EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Eilandelijke oliebollenaktie tbv Woord Daad 'De bruiloft' in 'De Samaritaan Gezond koken, lekker eten Vogettentoonstelling Koffie-ochtend Grandioos concourssucces voor 'Sempre Crescendo' Zingen voor Israël 488777 €ezon; Lekier Verkoping v.v. 'Lydia' Verkoping crea-club Zojuist verschenen: 2e Blad DINSDAG 7 NOVEMBER 1995 No. 6450 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflalcicee POLITIE 24-UURS TELEFOON: (bureau Middelharnis) Snelheidscontrole Op woensdag 1 november 1995, tussen 10.45 en 11.45 uur werd er door de poli tie een snelheidscontrole gehouden. Het ging dit keer om de lokatie N215 ter hoogte van de Halsweg in de gemeente Goedereede. Het aantal passanten bij deze controle betrof 40. De toegestane snelheid ter plaatse is 80 km per uur. In totaal werden 40 bestuurders, die snel ler reden dan toegestaan geverbaliseerd. De hoogst gemeten snelheid van één der bestuurders was 115 km per uur. Milieucontrole afvaltransport In het kader van controle afvaltransport en overige milieuzaken werd op donder dag 2 november 1995 een controle ge houden in de namiddag en avond. Deze controle vond plaats in een samen werkingsverband tussen het ISGO, de Provincie en de Politie. Op twee lokaties, te weten de N57 te Stellendam en de N59 te Oostflakkee, werden in totaal 10 afvaltransporten gecontroleerd. In samen werking met motorrijders van de Basis eenheid Goeree-Overflakkee werden deze transporten naar de controleplaats geleid. In enkele gevallen bleek het inderdaad te gaan om transport van gevaarlijke afval stoffen of bedrijfsafvalstoffen. In twee gevallen was sprake van over treding van de milieuwetgeving en is proces-verbaal opgemaakt. Dit betrof een bedrijf uit Middelharnis en een bedrijf uit Burgh Haamstede. Deze controles zullen in de toekomst met een bepaalde regelmaat uitgevoerd gaan worden. Sinterklaas in 'De Zwaluw' Sommelsdijk Op woensdag 29 november komt Sinterklaas en zijn zwarte pieten naar 'De Zwaluw'. Hij komt van half twee tot half drie en van drie tot vier uur. Er zijn kaarten te koop op de knutselmiddag woensdag 8 november. Voor leden kost het 2,-; voor niet-leden 2,50. Daarna kun je ook bellen om een kaartje te bestellen naar Marianne, tel. 486758 ofWillie, tel. 484997. De leeftijd is tot 12 jaar. Komen jullie allemaal weer??!! MIDDELHARNIS - Op D.V. zaterdag 11 november hoopt de vrouwenvereni ging van de Ned. Herv. Kerk haar jaar lijkse verkoping te houden in het vereni gingsgebouw 'De Hoeksteen' aan de Ring. Naast de verkoop van diverse handwer ken en crea-spulletjes verkopen we ook bloemen, advokaat, slaatjes, oliebollen, pannekoeken, worst, enz. En er kan gegrabbeld, gesjoeld en peren worden geplukt. Deze verkoop is ten bate van de restaura tie van de kerk en voor Woord en Daad. De koffie staat klaar a.s. zaterdag tussen 10 en 4 uur. U bent van harte welkom. Tot ziens. Op zaterdag 11 november hoopt het comité Woord Daad, afde ling Goeree-Overflakkee, weer haar jaarlijkse oliebollenaktie te houden. In alle dorpen (behalve Ooltgensplaat i.v.m. niet ontvallen ventvergunnii^) zullen dan 's mor gens de medewerkers, waaronder heel veel enthousiaste schooljeugd, uitzwermen met duizenden oliebol len, die in zalges van 5 stuks aan de man gebracht worden. U betaalt de gangbare prijs van 3,50 per zakje en drie zakjes voor 10,-. Het is zo langzamerhand al een traditie geworden, want dit is reeds de elfde keer dat in november deze aktie wordt geor ganiseerd. De vorige akties waren alle maal een groot succes. Ieder jaar zijn er oliebollen tekort. Ieder jaar laten we er meer bakken! Ook dit jaar weer. Hopelijk hebben we er weer te weinig. Dan is de aktie opnieuw geslaagd. Graag bevelen we de aktie bij u aan, want één ding is zeker: u steunt er een goede zaak mee: 'nood'zakelijke hulp aan onze medemens in nood! De opbrengst wil het comité bestemmen voor de hulp aan de ondervoede kinderen op Haïti. Van harte aanbevolen. In deze maand begint tevens de verkoop van Kerst- en Nieuwjaarskaarten. Er ver scheen dit jaar weer drie nieuwe series van 6 kaarten, waaronder ook kaartjes in envelop. Een mapje met 6 kaarten kost 2,50. Verder wil het comité u vragen zaterdag avond 25 november vrij te houden daar er dan in de Herv. kerk te Stellendam een koor- en samenzangavond voor Woord Daad gehouden wordt waarbij het Dirkslands Mannenkoor zal optre den. Verdere mededelingen volgen nog! Op 9, 10 en M november 1995 houdt de Eerste Flakkeese Vogelvereniging weer haar jaarlijkse tentoonstelling in de showroom van de Fordgarage, Kon. Ju- lianaweg 60 te Middelharnis. Ook dit jaar worden er weer diverse soorten vogels verwacht. Ongeveer 500 vogels zullen aan de belangstellenden worden tentoongesteld, tevens is er de mogelijkheid om vogels aan te schaffen via de verkoopklasse. Toegang gratis. Openingst^den: Donderdag 9 november van 20.00 tot 22.00 uur; vrijdag 10 november van 10.00 tot 22.00 uur en zaterdag 11 no vember van 10.00 tot 19.00 uur. GOEDEREEDE Op D.V. 8 november hopen we weer een koffie-ochtend te houden. Bij ons hoopt dan Didi Kruit te gast te zijn, hij is een bekend evangelist, het thema is 'Genieten', in het licht van Prediker. Hoe genieten?, maar nog belangrijker, waarvan genieten wij als christen? Kwam u/jij nog niet eerder naar deze ochtend, kom dan nu over de drempel in 'De Ark' te Goedereede. Om 9 uur is de koffie klaar en om half 10 hopen we te beginnen. Van harte welkom, namens de werk groep. De deelname van de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' aan de KNF-con- certwedstrijd die j.l. zaterdag in Vee- nendaal werd gehouden, is een enorm succes geworden. Het fanfare-orkest uit Middelhamis-Sommelsdijk, dat als laat ste optrad in de VaandelafdeHng, behaal de maar liefst 328,5 punten, een eerste prijs met onderscheiding. Onder leiding van dirigent Arie Stolk werden het verplichte werk 'Esquisse Triomphale' van Gerard Boedijn en het keuzewerk 'The Saba Adventure' van Joop van Dijk op een indrukwekkende manier uitgevoerd. Voor de 'muzikale aanpak' (jurylid Jo Conjaerts) van Arie Stolk werd alom geprezen. Conjaerts complimenteerde de bugelgroep vanwege de mooie klank en ook de saxofoongroep verdiende een 'extra compliment'. De voorzitter van de jury, Henk van Lijnschooten, noemde in zijn kritisch verslag o.a. het 'bugelwerk zeer fraai', en gaf de sopraan-saxofonist zelfs de beoordeling 'voortreffelijk'! „Alles bij elkaar genomen een groot compliment verdiend", zo besloot hij zijn juryrap port. Jurylid Lex van Diepen, had 'van het op treden genoten' en complimenteerde Arie Stolk met zo'n 'prachtig orkest'. De prestatie van 'Sempre Crescendo' stak met kop en schouders uit boven wat er de rest van de dag in Veenendaal te horen was. Sempre mocht dan ook, uit handen van de wethouder van kuituur van de gemeente Veenendaal de beker voor het behalen van het hoogste aantal punten in ontvangst nemen. De op de tweede plaats eindigende fanfare behaal de maar liefst 26 punten minder! Ook kreeg Sempre weer een wimpel overhandigd, die aan het, overigens reeds overvolle federatievaandel zal wor den bevestigd. De burgemeester van Middelharnis, mevrouw Sleurink-Rabbinge en haar echtgenoot en de wethouder van kuituur de heer Tiggelman en zijn echtgenote, waren in theater 'De Lampegiet' aanwe zig en zij waren getuige van de manier waarop 'Sempre Crescendo' wederom de naam van Middelharnis op een zeer posi tieve manier in de belangstelling bracht. De prestatie van afgelopen zaterdag bete kent bovendien, dat Sempre voor de zesde achtereenvolgende keer gerechtigd is deel te nemen aan het KNF-Topcon- cours voor Vaandelafdelingorkesten. Of Sempre in 1996 ook in Arnhem aanwe zig zal zijn is echter niet Vanzelfspre kend. Immers, een deelname aan het Topconcours vergt niet alleen uiterste kwaliteit en inzet van dirigent en muzi kanten, ook het instrumentarium zal aan de eisen van de hedendaagse blaasmu ziek moeten voldoen. De financiële situatie van 'Sempre Crescendo' laat echter niet toe dat aan die eisen redelijkerwas kan worden tege moet gekomen. Ook in 1995 moest Sempre, mede hierdoor, afzien van deel name aan het Topconcours. De prestatie in Veenendaal werd dan ook, vooral wat het slagwerk betreft, voor een deel geleverd op materiaal, dat geleend werd van zusterverenigingen. Hoewel Sempre voor deze welwillend heid zeer dankbaar is, is het logisch, dat eigen materiaal onmisbaar is voor het behoud van de kwaliteit van de repetities en concerten. Of 'Sempre Crescendo' inderdaad in maart naar Arnhem gaat, zult u te zijner tijd uit de plaatselijke pers vernemen. Zou u Sempre eerder willen beluisteren, dan kan dat op het Oudejaarsconcert op 29 december a.s. in de showroom van Opel-dealer Garage Knöps te Middelhar nis. De welzijnszorg van het verpleeghuis 'De Samaritaan' organiseert elke week aktiviteiten voor de bewoners. De woensdagmiddag is de rekreatiezaal altijd vol want dan zijn er speciale aktiviteiten. Muziek- en zangmiddagen, filmvoorstellingen en speciale the mamiddagen bezorgen veel bewoners van 'De Samaritaan', maar ook belangstellenden uit de omliggende bejaardenwoningen veel genoegen. Een speciale themamiddag werd georganiseerd rond 'de bruiloft' en wat is er dan mooier dan allemaal 'echte' bruidspa ren. Voor de gelegenheid haalden personeelsleden de jurk of het pak weer uit de kast om deel te nemen aan een sfeervolle en heel gezellige aktiviteitenmiddag. Ruim twintig bruiden zorgden voor veel hilariteit. Voor sommigen was het meer dan twintig jaar geleden dat zij in het wit liepen. Ook kersverse bruidjes toonden hun jurken. Het probleem was toch de deelname van de bruide- gommen. Zoveel waren er niet voorhanden in 'De Samaritaan', vandaar dat de bruidegom met verschillende bruiden kwam. Het mocht allemaal deze middag tot groot vermaak van de vele aawezigen. De bruidenmiddag is intussen een traditie geworden waar nog lang over nagesproken zal worden op de afdelingen. h^r»» OUDE TONGE De crea-club van de Ned. Herv. gemeen te van Oude Tonge hoopt D.V. a.s. vrij dag 10 november een verkoopdag te houden van 10.00 uur 's morgens tot 5.00 uur 's middags in verenigingsge bouw 'Diakonia' Te koop wordt aangeboden: heerlijke eigengemaakte advokaat, leuke baby- kadootjes, prachtige natuurpotjes, kran sen e.d. Verder nog veel leuk handwerk. Ook is er enveloppe-trekken en een grab belton voor de kinderen; een rommei- hoekje, planten en nog veel meer. Iedereen wordt uitgenodigd een bezoekje aan onze gezellige dag te brengen. De stichting Christenen voor Israël te Nijkerk organiseert op D.V. woensdag 22 november 1995 een grote koor- en sa menzangavond in de Singelkerk te Rid derkerk. Muzikale medewerking wordt verleend door o.a. Chr. Jongerenkoor 'Rejoice' o.l.v. André van Vliet, het Chr. Gem. koor 'Sanctus', en het Slikkerveers Chr. Mannenkoor, beide o.l.v. Everhard Zwart. Orgelbegeleiding Janco Belder. Trompetist Bert Gielbert. De voorzitter van de stichting Christenen voor Israël, ds. W. J. Glashouwer, zal spreken over: Jeruzalem 3000 jaar. Naast koorzang is er ook veel plaats in geruimd voor samenzang. De avond be gint om 20.00 uur, maar vanaf 19.45 uur is er samenzang. De avond is vrij toegan kelijk. Er zal echter wel een kollekte worden gehouden t.b.v. de aktie 'Help de kinderen van Jeruzalem'. Ook zullen er produkten uit Israël worden verkocht. Er is de laatste tijd enorm veel onderzoek gedaan naar voeding en de gevaren daarvan. 'Gezond koken, lekker eten' laat zien dat eten iets is om van te genieten en wat tegelijkertijd gezond kan zijn. Het 340 pagina's tellende boek geeft een duidelijk, eigentijds beeld van de reële gevaren van ons voe dingspatroon. Er komt een duide lijke boodschap naar voren die op feiten is gebaseerd: de beste voe ding is een gevarieerde, evenwich tige voeding. Meer dan 300 recepten Het grootste deel van 'Gezond koken, lekker eten' bestaat uit meer dan 300 speciaal samengestelde recepten voor een goede gezondheid. Van soepen en voorgerechten, lunchgerechten, salades, pasta's, vis- en vleesgerechten, eenpans- gerechten, overschotels, groentegerech ten, nagerechten tot drankjes en gebak. Ze zijn gemakkelijk stap-voor-stap beschreven en voorzien van een kleuren foto. De beschreven gerechten zijn voor allerlei gelegenheden geschikt. Er zijn zowel aparte, nieuwe gerechten om variatie in het eetpatroon te brengen, als klassieke die net zo smakelijk zijn als vroeger, maar minder vet, cholesterol en suiker bevatten. Gezonde voeding en gezond leven Behalve de recepten bevat dit boek vier hoofdstukken met aanvullende informa- lOKEM ETEN tie over gezonde voeding en gezond leven, zoals adviezen over de aankoop van verse produkten en het bewaren van levensmiddelen, informatie over berei dingswijzen waarbij de voedingsstoffen het beste behouden blijven, informatie over de gegevens op etiketten, en aan dacht voor specifieke klachten waarbij een speciaal dieet belangrijk kan zijn. 'Gezond koken, lekker eten' Uitgeversmaatschappij The Reader's Digest NV. Formaat 21,6 x 28,1 cm 340 blz., prijs f 89,-. Genaaid gebonden in luxe, stevige band Vanaf heden verkrijgbaar in de boek handel. ISBN 90-6407-377-5 -6- Ik heb geen rust voor ik wat voorraad eten heb thuis gebracht". „Ja, wat zullen we zeggen. Je mag hier zolang blijven als je wilt. En dat durven we tegen iedereen niet te zeggen, maar ik kan begrijpen dat je verderop wilt. Lien", merkt Verkade op. „Voor mezelf, o ja; ik zou best graag tot morgen vroeg willen blijven. Maar ik ben nog maar op de heenreis. Ik zou dus nu willen gaan. We hopen dan tot betere tijden". „Kijk eens Lien, hier is je regenjas", zegt de gast vrouw en reikt haar de jas aan. „En hier is jouw muts. Lien. Vergeet die niet", zegt het oudste zoontje en er klinkt zorg in zijn stem. Hij begrijpt iets van de situatie. Het gaat om brood. Om de nodigste levensvoorziening in dit aardse bestaan. Lien bedankt neef Verkade hartelijk voor de gast vrijheid en gewaardeerde hulp. De gastvrouw brengt haar buiten. „Nou, dat hoor! Kom je terug nog langs?" „Misschien wel, daaaag!" Als Lien de hoek omgaat wuift ze nog eenmaal met de hand. Dat was de eerste ontmoeting. Welk een verademing na de grauwe dagen van Rotterdam. En haar fiets? Ze kent er hem niet van terug. Waar toch de mensen zo spontaan gereed zijn om te hel pen, welk een weldaad die te ontmoeten. Ze fietst de Maliesingel op. Straks komt ze op de grote weg via de Bilt naar Amersfoort. Daar onder de bomen staan de tientallen Duitse legerauto's. De soldaten roken hun sigaret. Allemaal ten laste van het arme Nederlandse volk, dat gebukt ligt onder de druk. Kijk eens wat een prachtige luxe wagen! Daar zit een hoge Piet in. Lien's hart is vol wrevel en verachting. Ze kan zich niet anders maken dan ze is. „Ze zijn hier nergens anders voor als om te plun deren, te roven en te stelen", mompelt ze voor zich uit. Toch heeft ze gehoord dat er in Rotterdam een oud vrouwtje geweest is, die heel anders sprak over de bezetting van Nederland. Maar Lien kan er nooit onder buigen. Daar zal he melse genade voor nodig zijn, een mens dét te leren. In het persoonlijk leven is het zo gesteld, dat, als wij ons vernederd en vertrapt weten, dan komen we in opstand met al wat in ons is, en kunnen we nooit vriendschappelijk omgaan met hem die ons dit aandoet. Zomin als Nederland wou bukken onder Spanje, de roomse macht, zomin zal het zich nu bukken onder Duitsland, de anti-christelijke macht. Daar is de grote weg. De auto's razen erover. De soldaten zingen hun liederen met korte stoten. Ze zijn niet blij, ze zijn soldaten. Daar komen al mensen terug met hun vrachtje. Ziedaar eens een jongen met een kinderwagen boordevol aardappelen en zakjes graan. JFijn hè", zegt Lien. „Oké", zegt de jongen. Hij zeult ermee verder tot hij zijn doel zal hebben bereikt. Ginds gaat een moeder met haar klein kind in de fietsmand. De flessen steken uit de tassen. Ook even naar enkele adressen op de wekelijkse rit. „Dag mevrouw", zegt Lien. „U gaat zeker niet zo ver, wel?" „Toch nog naar Leusden, juffrouw", antwoordt de dame. „Dat is even bezijden Amersfoort". „Juist". „En zijn er daartussen geen boeren?" „De hoor wel dat u nog niet thuis is in het vak. U bent nog een nieuweling". ,Ja, zegt u dat wel. De ben vanmorgen voor het eerst op pad gegaan". „En zeker op een doel af waar u bij voorbaat slaagt". „Ja, in zoverte, het is familie". „Kijk eens aan! Och ja. Ik ben direkt buiten Utrecht begoimen en slaagde eerst goed in Leus den. Daar heb ik nu mijn wekelijks bezoekje. Ik mocht terugkomen dus. Ik krijg daar drie liter melk voor 20 cent per liter, 10 eieren voor een kwartje per stuk en wat aardappelen voor niets. Soms wat rogge en tarwe. Begrijpt u?" „Dat is mooi". „Dus je voelt wel, ik doe dit elke week met de grootste lust. Het is inderdaad een heel trapje, maar het is best om te doen! Soms gaat mijn man. Verleden week had ik een zware verkoudheid, toen is hij nog weer eens ge gaan". „Als het maar droog weer is, dat scheelt ook veel". „Zeker, als het dreigt bijvoorbeeld, ga ik een dag later". „Vanmorgen dreigde het ook, maar het is best meegevallen, vind ik". „Het gaat nu best hoor. Als het zo blijft mogen we van geluk spreken". Een tank ratelt voorbij. „Akelige dingen, niet?" „Ja, dat zijn het. Maar geen vrouwenkruistocht van Aletta de Jong vermocht nog hun loop te stui ten", zegt Lien. „Nu is u wat sarcastisch, juffrouw, maar u hebt ge lijk. Vrouwenkruistochten voor de vrede behoort ook al onder wat de Prediker noemde: IJdelheid der Ijdelheden!" „Zouden de oorlogen nooit ophouden? Het schijnt wel van niet". „Hierin moeten we pessimistisch zijn, juffrouw. Ik geloof op grond van Gods Woord, dat de oorlogen der volken wel altijd zul len blijven, totdat Hij komen aller oog Hem zal zien. Mijn man is predikant. Hij is een idealist, maar hij blijft staan vóór de Waarheid. De Bijbel is het Boek welks profetieën nimmer faalden. Elke geschiedenis geeft er de blijken van". Lien van Olmen voelt weer de sfeer van de chris tenengemeente. „De wereld is een strijdtoneel en zal dit blijven tot het einde. Het begon al te oorlogen in het huisge zin van het eerste mensenpaar. Adam en Eva heb ben de jongen gevonden, verslagen door de broe der, liggend in zijn bloed! Dat heeft hun hart ver scheurd en ze hebben stilgestaan bij het geheim schrift der zonde in zo schrille kleuren: bloed en tranen. Daarom, hoe schoon wist Guido Gezelle de waar heid te peilen en de werkelijkheid te benaderen in zijn zangen, toen hij dichtte: Het leven is een krijgsbanier door goed en kwade dagen, Gescheurd, gevlekt, ontvallen schier, kloekmoedig voorwaarts dragen. Men tuimelt wel, en wonden krijgt men dikwijls, dichte en diepe. 't en vlucht geen weerbaar man, die wijgt (Strijdt)) of hem de dood beliepe! Het leven is geen vrede alhier, geen wapenstilstand vragen: het leven is de krijgsbanier tot in Gods handen dragen!" (wordt vervolgd) REAPER'5 DiCEST

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5