Predikbeurten LITIE Proefritten in treic bij bezoeicers Leen Mol Ook alleen met de feestdagen? Aktiviteiten Fotoclub De Rarekiel( Foutparkeerder? in De ware toedracht! Postduivententoonstelling Damver. 'Denk En Zet' Wekelijks gasverbruik Uitslag viswedstrijd Creatieve Party in de School met de Bijbel Schakelklub Stellendam Bingo te Dirksland 488777 Ophalen oud papier Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS Op het gemeentehuis van Middel- harnis staat ergens in een hoekje nog een oude maatlat, waarmee vroeger de schouderhoogte van de zogenaamde trekhonden werd ge meten. Onze trouwe viervoeter wordt thans voor verschillende doeleinden gebruikt: waak hond, speurneus of gewoon als huisdier. Vroeger werd de hond ook als last- of trekdier gebruikt: de trekhond. Hij was voor of onder een kar gespannen en werd door verschillende lieden, zoals nego- tianten, bakkers, visventers, lorreboeren, groenteboeren, melkslijters, etc. ge bruikt. Eerst bij de Trekhondenwet van 1910 kwam er toezicht op het gebruik van de hond als trekdier, want een groot aantal honden had een hondeleven. De gemeentebesturen werden belast met de naleving van deze wet. Er werden voorschriften gegeven omtrent de licha melijke gesteldheid en de maat der hon den, het tuig, de hondekar en het geleide. De houder van de hondekar moest zijn ingeschreven in een register. Burgemees ter en wethouders gaven bij de inschrij ving een nummerbewijs af. Mocht de hond en/of de hondekar niet voldoen aan de voorschriften, dan werd dit nummer bewijs niet afgegeven. Het was voor de gemeentebestuurders vaak een moeilijke taak, want men moest het sympathieke doel van de wet: bescherming van de trekhond, tegenover het belang van de hond z'n baasje stellen. De hond moest hem helpen de kost te verdienen. Menig maal was de honde-eigenaar een oude of arme man, die geen geld had om een andere hond of een betere kar aan te schaffen. Jaarlijks werden de honden en karren herkeurd. Vanaf 1927 moest de burge meester tevens een vergunning afgeven voor het meerijden op hondekarren. Dit was voornamelijk bedoeld voor de eige naren die niet meer zo best ter been waren en die tevens de beschikking had den over forse honden. Jongere lieden moesten tijdens de rit dus lopen bij de kar. Ondank vorenstaande maatregelen kon- stateerde de Anti-Trekhondenbond in 1928 grote wantoestanden in de trekhon- denexploitatie. De gemeenten zouden de economische belangen van de trekhon- denhouder laten prevaleren boven de li chamelijke geschiktheid en toestand van de honden. Veel gemeenten zouden het met de keuringsvoorschriften niet zo nauw nemen. Er werd voornamelijk ge knoeid met de minimumbreedte van de voorborst, gemeten tussen de middelpun ten van de boegen moest deze 16 cm be dragen. De Vee-artsennijkundige Faculteit te Utrecht, die de regering adviseerde ten aanzien van de wetgeving over de trek honden, schreef dat: „Deze maat 16 cm) is gekozen op grond van de volgende overweging. Er worden in ons land ver schillende hondenrassen als luxe- en ten- toonstellingshonden gefokt. Verschil lende exemplaren hiervan worden voor laatstgenoemd doel afgekeurd en gera ken dan in handen van personen, die deze dieren als trekhonden gebruiken. Deze honden bezitten wel de vereischte schofthoogte, doch zijn door hun aard en verderen bouw niet of minder geschikt als zoodanig. Verscheiden dezer honden zijn geneigd tot snel loopen, waarvan misbruik wordt gemaakt. Het is juist deze categorie, welke aanleiding geeft tot de rechtvaardige klachten over het Sommelsdijk trekhondenwezen hier te lande. Door be doelde borstbreedte op 16 cm. te stellen wordt het gebruik van deze honden voor komen. Alle andere afmetingen, borst- omvang, borstdiepte, enz. van den hond zijn door verschillende faktoren onge schikt of minder geschikt dan de borst breedte boven bedoeld". Veelal stond er op het nummerregister 16 cm aangege ven, terwijl de breedte slechts 12 cm of minder bedroeg. Ook deugde er vaak weinig van de bespanning van de hond. Soms was de hond zo strak aangebon den, dat deze niet kon gaan liggen. Zo werden vele dieren behandeld als een hond, maar er waren natuurlijk ook ver scheidene eigenaren die hun hond prima verzorgden. De opzichten tegenover dieren was voor heen natuurlijk anders dan tegenwoor dig. Zo bepaalde een verordening uit 1851, dat in Middelharnis loslopende honden zonder muilkorf door de politie beambten, de gemeentebode of de nacht wakers zullen worden doodgeslagen. De eigenaar kreeg bovendien een boete van één tot zes gulden. Als hij dit niet kon betalen moest hij één dag het gevang in. Dergelijke drastische maatregelen wer den genomen ter voorkoming van honds dolheid. De Bond tot verbetering van den trek hond trachtte in de tussentijd het trek- hondenras te verbeteren. Er werd gefokt met een Belgisch ras: Matin. De Federatie van Verenigingen inzake het gebruik van de hond als trekdier in Nederland pleitte in 1928 bij de Minister van Binnenlands Zaken en Landbouw voor een algeheel trekhondenverb(xl. Zij verwees naar de toestand in Engeland waar de trekhond reeds in 1854 was af geschaft: „In den tijd van De Ruyter ging een Hollander niet voor een Engelsch- man uit den weg. Maar in onzen tijd staat de Hollandsche hondenbeul te hui len dat hij niet kan leven als de hond het brood niet voor hem verdient, terwijl de Engelschman het best zonder honden hulp stellen kan". Dit verzoek bleef echt- ger vruchteloos. In de tijd dat de hondekar nog niet uit het straatbeeld was verdwenen, deden er ook plaatselijke verhalen de ronde over hon dekarren. Zo was er een lorreboer, die naar Stad aan 't Haringvliet was geweest. Op zijn terugreis met de hondekar afge laden met oude spullen richting Middel harnis overkwam hem iets waarover nog lang werd gepraat. Halverwege de Oude- landsedijk ging de kar niet meer vooruit alhoewel de honden bleven lopen. Ook al sloeg hij met de zweep en schreeuwde wat hij kon, de kar ging niet vooruit. Urenlang ging dat zo door en de honden maar lopen en de wielen maar draaien. Hij probeerde te stoppen en van de kar af te springen, maar dat ging niet. Zijn hemd kleefde aan zijn lijf van het zweet. Bij de ochtendgloren schoot de kar opeens weer vooruit. Meer dood dan levend kwam hij in Middelharnis aan. De honden konden zich niet meer ver roeren, de beesten lagen als planken op straat of dat hun poten waren afgesleten. Of het uiteindelijk toch nog gekomen is tot een verbod van trekhonden, heb ik niet meer kunnen achterhalen. Hier en daar op een oude ansichtkaart komen we nog zo'n hondekar tegen. Ouderen her inneren zich nog die oude negotiant, die met zijn hondekar vele kilometertjes heeft afgelegd. Zijn belangrijkste bezit was zijn trouwe viervoeter, die vaak beter de weg wist dan hijzelf. Middelharnis Jan Both Ingezonden De ontknoping van het verhaal is als volgt: Zes kinderen waren aan het spelen toen zij bemerkten dat een man zijn auto geparkeerd had op de invaliden parkeerplaats. De kinderen maakten een opmerking dat dit verboden was. De vrouw van de man wilde de kin deren een snoepje geven, maar daar zij die niet zo gauw kon vinden gaf ze de kinderen een gulden om er wat snoep voor te kopen. De burgemeester was daarbij slechts in de buurt gesignaleerd, maar had met het gebeuren op zich niets te maken. De kinderen kochten snoep en had den er veel smaak en plezier in. En als u ook nog wilt weten wat ze gekocht hebben: wel, de oudste deel de zichzelf drie snoepwaren toe, de daarop volgenden kregen er twee toebedeeld, en de jongste kreeg er één. Dat vond de oudste het meest eerlijk. A.V. te O. HERKINGEN Postduivenvereniging 'De Luchtbode' te Herkingen houdt weer haar jaarlijkse grote postduivententoonstelling en wel op 17 en 18 november a.s. in vereni gingsgebouw 'Ons Huis'. De tentoon stelling is voor vlieg- en showduiven en er zijn prachtige prijzen mee te winnen. Bij de showduiven telt deze tentoonstel ling mee voor het Zeebraklassement. Inlichtingen en inschrijven bij C. Logmans, (0187)6697 62. Uitslagen van 6 november Afdeling 1 H. Koese - C. Spee0-3 H. Verolme-J. van Hoorn1-1 A. v.d. Veer - J. A. Dekker0-3 I. Koese - P. Leroy1-1 Afdeling 2 J. Verbiest - W. Vroegindeweij1-1 M. Klink - A. Krijgsman1-1 F. Noordijk - C. Polder1-1 A. Verolme - J. v.d. Kooij3-0 J. Lodder- A. Knapel-l Afdeling 3 J. Groenendijk - C. v.d. Groef0-3 J. Nipius - J. Holleman0-3 J. A. Gebuis - P. van Groningen0-3 H. Schellevis - G. Zaaijer0-3 J. K. de Rooij - T. Staal0-3 van gezinnen in het stookseizoen 1995/1996 Geldend voor de provincie Zuid-Holland Verbruiken van 30-10 t/m 5-11-'95 Omschrijy ing van de weersomstandigheden: voor woensdag 8 november 1995 DANKDAG OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk 9.30 uur ds. J. G. van Loon; 19.30 uur ds. R. Veldman - Oer. Gem. 14.30 en 19.00 uur (H. Doop) ds. M. Mon- dria, Waardenburg - Ger. Kerk 19.30 uur ds. P. C. Koster - Doopsgez. Gem. 19.00 uur ds. J. Smink. STELLENDAM - Herv. Gem. 14.00 uur ds. W. Westland, 19.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. van Ginkel, Maartensdijk; 19.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. C. Hogchem, Borssele - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 19.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul, 19.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. J. Beens, Scherpenisse. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 19.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. Bac van Bodegraven. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 14.30 uur ds. G. Mulder; 19.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 19.00 uur kand. T. J. Korten. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 14.30 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok; 19.00 uur ds. W. Westland - Chr. Ger. Kerk 14.30 en 19.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 uur ds. J. de Pater, 14.30 en 19.00 uur ds. F. Mulder - Ger. Kerk (vrijgemaakt) 19.30 uur ds. J.B. de Rijke. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 14.30 en 19.30 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. de Pater. OUDE TONGE - Herv. Gem. 14.30 uur ds. C. Oorschot, Zwijndrecht; 19.00 uur ds. A. F. Kaars, Papendrecht - Ger. Gem. 14.30 uur student W. J. Karels; 19.00 uur student G. J. N. Moens. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 15.00 en 19.00 uur ds. P. Melis, Nieuw Beijerland. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 19.00 uur ds. A. Vos. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht - Ger. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. A. J. Gunst, Benthuizen - Ger. Kerk 19.00 uur drs. A. C. Feij. Honderdduizenden alleengaanden vragen zich ook dit jaar weer af hoe de komende kerst- en nieuwjaarsperiode door te komen. De Vereniging Vakantie Partners neemt, dit jaar voor het eerst, het initia tief om alleenstaanden met de feestdagen bij elkaar te brengen. De Vereniging zal de alleengaanden, die zich daarvoor opgeven, samenbrengen in 'kringen' van mensen die bij elkaar in de buurt wonen. De 'kringleden' spreken met elkaar af wat zij tijdens de feestdagen samen gaan doen. Dat kan variëren van een kopje koffie bij elkaar drinken tot een logeer partij tijdens de feestdagen, of zij kunnen besluiten samen met kerst en/of nieuw jaar samen 'uit eten' te gaan. Omdat nogal wat alleengaanden slechts over een smalle beurs beschikken, heeft de vereni ging een brochure samengesteld op welke wijze de feestdagen, samen met anderen, gezellig kunnen worden gemaakt en toch betaalbaar blijven. De vereniging zal er voor zorgen dat iedereen binnen een 'kring' met elkaar in kontakt wordt gebracht. De deelnemers krijgen een overzicht van hun kringleden en de brochure met handige tips. Deel name aan deze kringen is voor leden van de VVP geheel gratis. Alleengaanden die geen lid zijn van de VVP kunnen tegen een kleine bijdrage in de kosten ook meedoen. Voor alleengaanden, die meer willen weten over deze en andere aktiviteiten van de VVP, is een gratis brochure beschikbaar bij de Vereniging Vakantie Partners, Almweg 1, Postbus 9, 4284 ZG Rijswijk NB, telefoon (0183) 4433 54. De uitslag van de zoutwaterv is wedstrijd van hengelaarsvereniging Krammer op 28 oktober luidt: Ie R. Zuetenhorst29 cm. 2e A. v. d. Hoek16 cm. 3e T. v.d. Poel4cm. De overige deelnemers behaalden geen vangstresultaat. De bootvisdag op de Oosterschelde op 11 november, vertrek om 8.00 uur vanaf De Val bij de Oosterscheldebrug is reeds volgeboekt. De volgende wedstrijd van de henge laarsvereniging Krammer is een rondvis- wedstrijd, deze wordt gehouden op 25 november. Wij vissen van 12.00 tot 16.00 uur. Inschrijving kan geschieden bij Onder de Wiek in Stellendam van 10.00 tot 10.30 uur. Nadere informatie over de wedstryden: C. V. d. Welle, Berkenlaan 4, 3257 XA Ooltgensplaat, tel. (0187) 632118. Voor lidmaatschappen: S. W. Mol, Vink 1, 3245 TV Sommels dijk, tel (0187) 486168. Oktober is afgesloten met een uitsteken de uitwisseling van Fotogroep Breda. Deze zeer aktieve club kwam op bezoek met een drietal leden, die werk lieten zien van een grootaantal leden van deze club. De club is vooral bezig met zwart wit fotografie en volgt bepaald niet plat getreden paden. Volop gelegenheid voor discussie dus. In november zijn er twee clubavonden, op de 10de en de 24ste. pe eerste avond wordt verzorgd door Peter Campfens, le raar en amateur beeldend kunstenaar uit Tilburg. Een aantal jaren geleden be sprak hij de foto's en dia's, ingeleverd voor de jaarwedstrijd van de club, het geen hij tot ieders tevredenheid deed. Reden om hem nogmaals te vragen werk van leden van De Rarekiek te bespreken. Op 24 november verwachten de club de Amsterdamse fotograaf Harald Berk hout, een fotojournalist, wiens werk in diverse landelijke bladen te vinden is. Programma november 1995: Vrijdag 10 november: Peter Campfens bespreekt werk van clubleden. Vrijdag 24 november: Harald Berkhout uit Amsterdam met eigen werk. Informatie: (0187) 482983 487096. OUDDORP Op D.V. zaterdag 11 november a.s. is het weer zover. Van 9.00 tot 16.00 uur is de school open. De familie Pikaart-Grinwis organiseert dan weer een Creatieve Party. We heb ben weer van alles te koop. Jullie kunen ook weer zelf kreatief bezig zijn, misschien kun je een leuke pasfoto van jezelf meebrengen. Kortom, er is weer van alles te doen en te beleven. De koffie staat klaar. De opbrengst is voor de School met de Bijbel. U komt toch zeker ook? Op zaterdag 11 november hopen we klub te houden. Deze keer staat er op het pro gramma om een smokkeltocht te houden. Daar dit buiten gehouden wordt, is het raadzaam om goede geschikte kleding aan te doen. Als het weer het niet toelaat is er een binnenaktiviteit. Zijn jullie benieuwd, kom dan allemaal naar de Schuur. Het is de bedoeling om 19.30 uur te beginnen, maar de Schuur is om 19.00 uur al open. Tot ziens! Vrijdag 10 november is er bingo te Dirksland. De Dirkslandse Kleindieren- vereniging houdt dan weer haar maande lijkse bingo. Allemaal nieuwe prijzen, op veler verzoek weer mooie boodschap- penmanden. Ook de tweede en derde prijzen zijn deze keer boodschappen. Kortom, een nieuwe opzet die zeker met het oog op de komende feestdagen heel nuttig is. Voor de superronde kunt u kiezen: een dekbed met kussen of een dinerbon voor 2 personen, te besteden bij Eetcafé Gallery. Aanvang bingo 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. De leden worden verwacht om 19.00 uur. Wij willen dan overleggen hoe we verder zullen gaan. Denkt u met ons mee! De koffie is nog steeds gratis en staat voor u klaar. Onze contributie is slechts 5,- per jaar. Kom geef u alsnog op. Inlichtingen telefonisch 683811 of tot ziens in de EHBO-zaal, Philipshoofjes- weg te Dirksland (achter de brandweer kazerne). DINSDAG 7 NOVEMBER 1995 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee POLITIE 24-UURS TELEFOON: (bureau Middelharnis) GEMEENTE MIDDELHARNIS Winkeldiefstal Op 2 november werd op D'n Diek te Mid delharnis een winkeldiefstal gepleegd bij een kledingzaak. Er waren enkele stuks heren- en kinderkleding buiten de kassa om meegenomen. Er werd(en) geen dader(s) aangetroffen. Diefstal fiets Tussen 28 en 30 november werd op het Vingerling te Middelharnis een blauw/ witte damesfiets gestolen. Standplaats zonder vergunning Op 3 november werd in Sommelsdijk de eigenaar van een kledingwagen bekeurd. Hij had kleding verkocht op een stand plaats zonder verguiming. Inbraak bedrijf In de nacht van 2 op 3 november werd ingebroken bij een groothandel te Mid delharnis. Meegenomen werd een flinke hoeveelheid parfums, scheermesjes en nog nader uit te zoeken goederen. Baldadigheid Zaterdagnacht werden twee jeugdige inwoners van de gemeente bekeurd voor het feit dat zij zich op de Kaai te Middel harnis nogal luidruchtig gedroegen. Zij trachtten zich aan hun aanhouding te ont trekken, na een korte worsteling werden zij alsnog aangehouden. Vernieling Op vrijdagavond werden op het Vinger ling te Middelharnis twee jongens aange houden die verdacht werden van het ple gen van vernielingen aan twee personen auto's. Er werden enkele getuigen gehoord. Tegen een verdachte werd pro ces-verbaal opgemaakt. WinkeldiefstaUen Zaterdagmiddag 4 november zijn bij een speelgoedwinkel in Middelharnis op ver schillende tijdstippen een inwoner uit Ooltgensplaat en een inwoner uit Dirks land aangehouden voor het plegen van winkeldiefstal en overgedragen aan de politie. GEMEENTE GOEDEREEDE Inbraak auto Op 3 november werd ter hoogte van het Flauwe Werk te Ouddorp uit een afge sloten personenauto een tas gestolen, waarin onder andere geld, bankpasjes, cheques, rijbewijs, kentekenbewijs, pas poort en reserve-sleutels van de auto zaken. Tevens werd een zgn. miniset ste reo-installatie gestolen. Aanrijding Op 3 november vond op de kruising Hofdijksweg-Oosterweg te Ouddorp een aaruijding plaats tussen twee personen auto's. De beide bestuurders raakten daarbij gewond en moesten zich onder doktersbehandeling stellen. STELLENDAM Op D.V. zaterdag 11 november hopen wij namens de financiële kommissie van het Open Hervormd Jeugdwerk oud papier op te halen. We beginnen om 9.00 uur op de Molenkade, Nieuweweg en Eendrachtsweg. Wilt u het goed gebundeld en tijdig gereed zetten? Geen karton. Bij voorbaat dank. Veel bezoekers van de open dag bij Autobedrijf Leen Mol BV in Brielle hebben zélf kunnen ervaren hoe comfortabel de nieuwe Civic is. Een soepele en zuinige auto waar het goed mee toeren is, vooral op zo'n zonnige nazomerdag. Op zaterdag 28 oktober stond de open dag in het teken van nieuwe technologie en creativiteit. In de showroom waren behalve het Civic model met de VTEC-E motor ook diverse exposities te bewon deren. Clarine Bemelmans die prachtige poppen en originele woondecoraties liet zien. De pottenbakster Corrie van Drimmelen demonstreerde de schopschijf en liet geïnteresseerden zelf uitproberen hoe dat in z'n werk ging. Will's mini-woonwe- reld was present met een vertederende uitstalling poppenhuis-accessoires. Van badkamermeubeltjes tot en met piepklei ne borrelglaasjes. Tussendoor was er volop ruimte voor een gezellig praatje met een drankje. De liefhebbers konden tevens genieten van een heerlijke kom erwtensoep. Volop keuze Behalve de Civics waren ook de ver schillende modellen van de Accord te bewonderen. Bijvoorbeeld de praktische vrijetijds-auto Honda Accord Aerodeck. Ook was er veel belangstelling voor de Honda-occasions, die standaard met twee jaar garantie geleverd worden. De winnaars Tijdens de open dag vulden de bezoekers een kaartje in. Hiermee maakten ze kans op fraaie keramiek vazen van de hand van Corrie van Drimmelen. De gelukkige winnaars zijn mevrouw A. Krijgsman uit Sommelsdijk, mevrouw W.J. Wassing uit Brielle en de heer D. Dorst uit Hellevoetsluis. Jan van Dijk heeft hen inmiddels op de hoogte gebracht en een dezer dagen wor den de vazen op feestelijke wijze over handigd. Degenen die geen gelegenheid hadden de open dag bij Leen Mol te bezoeken of een proefrit te maken, zijn uiteraard van harte welkom alsnog langs te komen in de showroom aan het Slagveld 19 te Brielle. e trekhon Ko^t6weegj* Dirksland Normaal Strccf- Totaal streef- jaar- vcrbruik vcr m" bruik vcr m" iniik 500 11 5,50 II 5,50 600 13 6,50 13 6,50 700 15 7,50 15 7,50 800 18 9,00 18 9,00 900 20 10,00 20 10,00 1000 22 11,00 22 11,00 1100 24 12,00 24 12,00 1200 26 13,00 26 13,00 1300 29 14,50 29 14,50 1400 31 15,50 31 15,50 1500 33 16,50 33 16,50 1600 35 17,50 35 17,50 1700 38 19,00 38 19,00 1800 40 20,00 40 20,00 1900 42 21,00 42 21,00 2000 44 22,00 44 22,00 2200 49 24,50 49 24,50 2400 53 26,50 53 26,50 2600 58 29,00 58 29,00 2800 62 31,00 62 31,00 3000 66 33,00 66 33,00 3500 78 39,00 78 39,00 4000 89 44,50 89 44,50 4500 100 50,00 100 50,00 5000 III 55,50 111 55,50 5500 122 61,00 122 61,00 6000 133 66,50 133 66,50 6500 145 72,50 145 72,50 7000 156 78,00 156 78,00 7500 167 83,50 167 83,50 8000 178 89,00 178 89,00 8500 189 94,50 189 94,50 9000 201 100,50 201 100,50 9500 212 106,00 212 106,00 10000 223 111,50 223 111,50 De twee 1 weck zijn 1 kaan). ïtters voor het letterspel van deze IC en U (tabelnr. 1slaat reeds op de Afgelopen onder het r hard dan n( weck lag de buitentemperatuur iets ormale niveau en hel waaide minder irmaal. Weergegevens Valkenburg (7.11) Berekeningsmodel NV EN ECO, Energiebedrijf Den Haag, Voorburg voor geheel Zuid-Holland)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2