'Wonderboom' schoot in Ouddorp de hoogte in Bruidjes in *de Vliedberg' Buurtver. West' Dirksland maant jeugd zuinig te zijn op mooiere speelplaatsen Collèg?) GESLOTEN Jantje Beton steunt plaatselijk jeugdwerk in Zuid-Holland Mededeling Combi-foto Hameeteman Aangepaste kerkdienst -16 distriktsavond I.v.m. dankdag is College St^le m Middemamis op DV woensdag 8 november Vluchtelingenwerk opent kantoor in Oude Tonge DINSDAG 7 NOVEMBER 1995 No. 6450 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 48 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14;25 JAARABONNEMENT 55- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 In de achtertuin van de fam. S. Bezuijen aan de Ouddorpse Hofdijksweg groeit een bijzondere plant. In mei van dit jaar hield dhr. Bezuijen het begin van de plant nog tussen duim en wijsvinger waarom hij dacht dat een emmer groot genoeg zou zijn om het groeiresultaat ruimschoots te bergen, maar daar heeft hij zich in vergist. De Duitse mevrouw van wie hij het zaadje gekregen had had dan wel van een 'Wunder-baum' gesproken, maar daar had dhr. Bezuijen niet te veel aandacht aan geschonken, hij weet nu beter. Inmiddels, een half jaar verder, is de plant een boom van ruim drie meter hoog geworden. De emmer was al snel te klein en de boom vormde stengels/takken vol met grote bladeren en zaaddozen. De Duitse mevrouw heeft zelf ook verwonderd naar het resultaat van de wunderbaum gekeken, ook hóér heeft de snelle groei verbaasd. Het is dhr. Bezuijen overigens onbekend of de wonderboom één-, of meerjarig is, hij wacht maar af. Ter vergelijk van de grootte is mevr. Bezuijen samen met de boom op de foto gegaan. !SS!8öS5KfS:s:Sï8S:i:S:i:i:^^ ^^pi^^s^^^ iojttj UTRECHT - Het fonds van Jantje Be ton (Nationaal Jeugd Fonds) heeft in de loop van 1995 diverse bijdragen toegekend aan het plaatselijk jeugd werk in de provincie Zuid-Holland. Het geld dat het fonds van Jantje Be ton beschikbaar heeft gesteld, is be stemd voor diverse projekten voor de plaatselijke jeugd, uiteenlopend van een gift voor de nieuwbouw van een accommodatie voor de Stichting Pad vinderij Puttershoek in de gemeente Binnenmaas tot een bijdrage voor het Internationaal Kinderfeest voor de Stichting Medelanders van Overal en Nergens in Schiedam. De Hnanciële ondersteuning van het fonds van Jantje Beton kan bestaan uit giften of leningen of een combinatie hiervan. In Zuid-Holland werd in totaal een be drag van 241.500,00 beschikbaar ge steld. Het fonds van Jantje Beton zorgt dat kinderen blijven lachen Het fonds van Jantje Beton staat op de bres voor de leef- en speelruimte van het kind in Nederland. Want goede leef- en speelruimte is van levensbelang voor de geestelijke en lichamelijke ontwikkeliiig van het kind. Jantje Beton wil dat kinde ren kunnen lachen, stoeien en ravotten en zich op een speelse wijze kunnen ont wikkelen tot zelfstandige en verantwoor delijke volwassenen. Jantje Beton kan het niet alleen Dankzij bijdragen van het fonds van Jantje Beton zijn in de afgelopen jaren vele duizenden initiatieven van de grond gekomen. Bijdragen voor de realisering, verbetering of uitbreiding van allerlei voorzieningen voor de jeugd in ons land. Bovendien heeft het fonds van Jantje Beton aan de wieg gestaan van talloze belangrijke initiatieven zoals de kinder telefoon, de ontwikkeling van het speel- otheekwerk en de oprichting van drie speciale vakantiecentra: De Buitenjan in Veldhoven, St. Walrick in Overasselt en Het Zilveren Schor in Amemuiden. Het geld voor al deze projekten is onder meer afkomstig van de jaarlijkse Jantje Beton Kollekte, die dit jaar van 5 t/m 11 november wordt gehouden. Uw bijdrage hieraan is van harte welkom! Geef om het kind van nu. Geef aan Jantje Beton! Je zou ze er zo gauw niet hebben gezocht, bruidsjes in het Verzorgingshuis, maar vorige week donderdagmiddag konden er in de Ouddorpse 'Vliedberg' wel twintig worden geteld. De bruidjes, alle medewerksters van het Verzorgingshuis, lie ten hun bruidsjurk die ze op hun 'grote dag' gedragen hadden graag nog'es bewonderen, een bewondering waarop ze moch ten rekenen, al hadden de bejaarde dames nooit zelf zo'n prachtig bruidstoilet gedragen, want vroeger ging het er heel wat soberder aan toe. De show werd bijzonder op prijs gesteld, ook door de heren Vliedberg-bewoners die aanvankelijk maar schoorvoetend de recreatiezaal binnenkwamen, maar ook zij hebben er best van genoten. 't Wós ook leuk om te zien hoe prachtig je hulp op haar bruidsdag was geweest. Soms, zoals van Lina, was dat 26 jaar geleden, maar de jurk paste nog moeiteloos, want dat was voor de meesten de meest prangende vraag geweest: past'ie nóg. Weth. Van Houwelingen onthult Omgekeerd evenredig aan de ambitie van de Dirks- landse Buurtver. 'West' is de financiële draagkracht van deze Vereniging, maar in de voorbije jaren is daar wat op bedacht. Daarom kon zaterdagmiddag, met 'Amicitia' voorop vanuit de Victoriahal naar de speelplaatsen in 'Bloemendaal' en 'Molenzicht' wor den uitgerukt. Die hebben elk een grote opknapbeurt en een uitbreiding met speelwerktuigen ondergaan, gefinancierd met het geld dat de Ver. werd toegeschikt door de Gemeente, de Woningbouwver. en de Stichting Madurodam. „Het Nationaal Jeugdfonds 'Jantje Beton' is ook om een bij drage gevraagd maar daarop is nog geen bericht ontvangen", zei zaterdagmiddag weth. Van Houwelingen, die overigens goede hoop leek te hebben op honorering van het gedane ver zoek. 't Was tijdens de jaarvergadering '94 geweest dat door de le den werd gemopperd over de verwaarlozing van de speelplaat sen en -toestellen, een klacht die het bestuur zich danig heeft aangetrokken. Er werd tot aktie besloten maar de opgemaakte begroting deed de bestuurderen al schrikken: „enorm", zei dhr. Soldaat over het nodig geachte bedrag. Financiële hulp van buitenaf werd ingeroepen. 'De Stichting Maduradom' en het toenmalige besmur van de Woningbouwver. zegden een bijdrage toe, de gemeente deed dat met speelwerktuigen omdat in Melissant een speeltuin een van de speelwerktuigen. werd. opgeheven en de gehouden feestweek leverde een mooi bedrag, voldoende om alles weer'es fris in de verf te zetten en waar nodig te repareren. De vroegere Woningbouwvoorz. dhr. G. Robijn verklaarde dat z'n bestuur graag een bedrag beschikbaar had gesteld in de wetenschap dat niet alleen zorg aan de kwaliteit van de wonin gen-, maar ook aan de kwaliteit van de woonomgeving gege ven dient te worden, vooral wanneer daar veel jeugd woont. Nu de speelplaatsen zijn opgeknapt nu drukte dhr. Robijn de kleintjes op het hart voorzichtig met de nieuwe speelwerktui gen om te gaan. Ze mogen best wel slijten, maar dan graag van het vele gebruik, niet ten gevolge van baldadigheid. Samen Weth. Van Houwelingen heeft de verfraaide speelplaatsen weer in gebruik gesteld en hij deed dat gaarne. „Een dorp of een wijk wordt pas een gemeenschap als de bewoners ervan met elkaar verantwoordelijkheid willen dragen en samen ini tiatieven nemen en ontwikkelen", vond de wethouder. Dat wist hij in West en Molenzicht gebeurt en met die betoon de gemeenschapszin toonde dhr. Van Houwelingen zich inge nomen. Namens het gemeentebestuur dankte hij de vrijwilligers die aan de face-lift van de speelplaatsen hebben bijgedragen. Na de onthulling van de nieuwe speelwerktuigen was de daad aan de jeugd onder wie twee junior Van Houwelingetjes die zich uitstekend hebben vermaakt. Met ingang van 1 november 1995 heb ben wij ons filiaal aan de West Krakeel- straat 8 te Sommelsdijk verhuurd aan onze medewerker Arnold Theis, welke deze als Combi-fotozaak zelfstandig gaat voortzetten. Wij hopen dat u hem hetzelfde vertrou wen wilt geven dat u ons heeft gedaan en wensen hem veel succes toe. Combi-Foto Hameeteman en medewerkers Op zondag 19 november a.s. is er weer een interkerkelijke kerkdienst gehandi capten in de Chr. Gereformeerde Kerk te Middelhamis waarin hoopt voor te gaan ds. A. Baars. De aanvang van deze dienst is om kwart vóór drie. U bent van harte welkom en uw aanwe zigheid wordt op prijs gesteld. NIEUWE TONGE OPHALEN OUD PAPIER I.v.m. dankdag wordt het oud papier woensdag opgehaald vanaf 5 uur, in plaats vanaf 6 uur. Graag gebundeld klaar zetten s.v.p. Op D.V. vrijdag 10 november zal er een distriktsbijeenkomst gehouden worden voor de -16 jeugdverenigingen van Flakkee. Deze avond vindt plaats in het verenigingsgebouw van de Ger. Gem. te Dirksland. Aanvang half acht. De heer Boender zal spreken over 'Bij zondere Noden'. Iedereen, ook belang stellenden, is hartelijk welkom. piUtt^vm-je^ tmet Een bere-goede huwelijkskaart is een bezoekje v^/oard! Bij: GEBR. DE WAAL OUDDORP OPBRENGST KOLLEKTE De jaarlijkse kollekte t.b.v. de brand wondenstichting heeft het bedrag op ge bracht van 3.096,15. Alle koUektanten en gevers hartelijk dank. Brandweer Ouddorp De Stichting Vluchtelingenwerk Middelhamis is vanaf 1 september 1995 aktief onder naam Stichting Vluchtelingenwerk Goeree-Over- flakkee. Vanaf deze datum heeft zij tevens haar vyerkterrein uitgebreid naar de gemeente Oostflakkee. Op vrijdag 3 november is het nieuwe kantoor in Oude Tonge aan de Emmastraat 23 officieel in gebruik genomen. In de gemeente Oostflakkee verblijven op dit moment 40 vluchtelingen. Sommi ge van hen hebben reeds een verblijfs vergunning, anderen zitten nog in de asielprocedure. Voor de ondersteuning die Vluchtelin genwerk hen kan geven, zijn vrijwilli gers nodig. Op dit moment zijn er bij de afdeling Oostflakkee drie begeleiders aktief. Dit aantal zou tenminste verdub beld moeten worden. Daarom zoeken wij voor de afdeling Oostflakkee nieuwe vrijwilligers voor de persoonlijke begeleiding. Mensen die geïnteresseerd zijn in boeiend en zinvol werk met mensen uit andere kuituren. Die daar tijd voor hebben, liefst twee dagdelen per week, overdag. Daartegen over staat de steun van de landelijke ver eniging en de regionale bureaus: een uit gebreide en intensieve begeleiding, scho ling en training en een onkostenvergoe ding. Belangstellenden kunnen zich voor nade re informatie wenden tot: Vluchtenlin- genWerk Goeree-Overflakkee afd. Middelhamis, tel. 487249 afd. Oostflakkee, tel. 641708 vragen naar Eline Gerris VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VKCO - SnJDIO - RBKXTTAOE - FOTOORAFE OUDOOHP-Waat>tn^X-TtMoont0187}6B1612/FÊX 683734 ÜBrnSSÊ-FUntshop-Hogamom 172-TtMbon pill) 462400 tOWMCLgPUK- WmOnkmlMtnêt 6 - Twhioon (0167}4B6641 BENEDEN ZANDPAD 3 WIDDELHARNIS (01870)8» O Langeweg 13 SOMMELSDIJK C^^ Tel. (0187)482729 ^-^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1