EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Begroting 1996 gem. Goedereede 'op zich zonnig' NIEUWS uit de kerken Aktie Zuinig SMen, Zuinig Aan van start Tweede verdachte aangehouden Shantala babymassage Christian Schwarz: „Tien procent van christenen heeft gave van evangelisatie" en: ^^Verdubbeling gemeenten in slechts vier jaar mogelijk'' Daders van diefstallen en inbraken gepakt Binnenhof sponsort CT-scan via omloop 3e Blad VRIJDAG 27 OKTOBER 1995 No. 6447 De spaarkaart nog niet ontvangen Deze week is in een speciale aktie-envelop de spaarkaart verspreid door de Aktie Zuinig Stoken, Zuinig Aan. U weet wel, de aktie waarbij niet alleen inzicht krijgt in uw energieverbruik, maar ook uw portemonnee en het miUeu spaart. Dit jaar organiseren de energiebedrijven in Zuid-Holland in samenwerking met de huis-aan-huisbladen voor de elfde keer de Aktie Zuinig Stoken, Zuinig Aan. Elk jaar doen gemiddeld zo'n 1 miljoen mensen mee aan de aktie, die gemiddeld 5% besparen op hun energieverbruik. Per huishouden scheelt het wel zo'n 75,- op de jaarlijkse energiekosten. Deze besparing ontstaat doordat de deelnemers veel bewuster met energie omgaan. En met deze aktie ontziet u niet alleen uw portemonnee, maar ook het milieu. Bovendien is er aan deelname aan de Aktie Zuinig Stoken, Zuinig Aan een wedstrijd verbonden waarmee u leuke prijzen kunt winnen. Redenen genoeg dus om aan de aktie mee te doen. Spaarkaart nog met ontvangen? U heeft nog geen spaarkaart ontvangen, maar u wilt wel graag meedoen met de aktie? Neemt u dan kontakt op met uw energiebedrijf. Meedoen met de Aktie Zuinig Stoken, Zuinig Aan is malikelijk, leuk en boven dien spaart u liet milieu en uw portemonnee. Dan ligt de keus toch voor de hand? Zuinig Stoken, dus! HOORNAAR - Aan tien procent van de christenen Iieeft God de gave van evangelisatie gegeven. Veel gemeenteleden weten echter niet dat zij deze gave hebben ge kregen. Van de christenen die het wel weten, brengen de meesten de gave niet in praktijk. Als dat wél zou gebeuren, zou het aantal ge meenteleden in vier jaar tijd kun nen verdubbelen. Dit betoogt theo loog en gemeente-opbouwdeskun- dige Christian Schwarz in zijn nieuwe in het Nederlands vertaalde boek 'Effectief evangeliseren door de geestelijke gaven. De Gemeente als Gods vriendeiyke vissersvolk'. De 1 O-procent-hypothese De hypothese dat tien procent van de christenen de gave van evangelisatie zou hebben, hoorde Schwarz voor het eerst van gemeente-opbouw-professor C. Pe ter Wagner. Schwarz vroeg zich af of deze stelling klopte en vroeg daarom een groot aantal gebruikers van 'De Gaven- test' om de uitkomst van de vragenlijsten aan hem terug te sturen. Uit de verwer king van alle binnengekomen formulie ren bleek dat exact tien procent de gave van evangelisatie had. Op seminars werd dit getal bevestigd. Er kan dus worden aangenomen dat in een gemeente van 300 leden ongeveer 30 mensen de gave van evangelisatie heb ben. In de praktijk weten de meeste van deze 30 christenen niet dat zij die gave hebben. Van de mensen die dat wél weten, zijn de meesten in de praktijk te druk met andere gemeentetaken om aan evangelisatie toe te komen. Volgens Schwarz is het daarom van es sentieel belang om elk gemeentelid met de gave van evangelisatie grotendeels voor dit werk vrij te stellen. Als dat ge beurt zal het resultaat verbluffend zijn, want als elk van de dertig mensen met de gave van evangelisatie per jaar twee mensen tot Christus en naar de gemeente brengt, leidt dat tot een verdubbeling van het aantal gemeenteleden in vier jaar. Schuldgevoelens Dit betekent voor de overige 90 procent van de gemeenteleden overigens niet dat zij van de plicht de Grote Opdracht te vervullen zijn ontslagen. Immers hun ga ven (dienen, geven, onderwijs, onder scheid van geesten, etc.) kunnen ook op evangelisatiegebied worden ingezet. Grote nadruk legt Schwarz hierbij op het 'oikos'-principe, waarbij wordt uitge gaan van bestaande relaties met ongelo vige familieleden, vrienden, buren en collega's. Ieder gemeentelid gaat in het dagelijks leven met ongelovigen om. Deze familie-in-ruimere-zin noemt Schwarz de 'potentiële gemeente'. Im mers deze mensen kunnen door hun rela tie met christenen tot geloof komen. Waar straatevangelisatie-akties, deuraan- deurwerk en andere 'extroverte' vormen zijn weggelegd voor gemeenteleden met de gave van evangelisatie, is het op een natuurlijke wijze bouwen van relaties met niet-christenen voor iedere christen weggelegd. Weg dus met de schuldge voelens, bepleit Schwarz. In zijn boek gaat Schwarz verder in op 'hoe mensen in werkelijkheid tot geloof komen', 'waarom nieuwe bekeerlingen effektiever kunnen evangeliseren', krea- tieve vormen van evangelisatie, het be lang van gebed bij evangelisatie en de integratie van nieuwe bekeerlingen in de gemeente. Cursussen Het boek 'Effektief evangeliseren door de geestelijke gaven', een uitgave van Gideon, is het tweede deel in de reeks gemeente-opbouwcursussen van Schwarz. Het eerste deel, 'De Gaventest' kwam twee jaar geleden uit en sloeg in Neder land goed aan. Ook de andere delen van de serie staan op de nominatie om in het Nederlands te worden vertaald. De cursussen zijn gekoppeld aan de door Schwarz geformuleerde acht kwaliteits merken van groeiende gemeenten. Naast 'gavengerichte taakvervulling' en 'be hoeftegerichte evangelisatie' zijn dat ook 'liefdevolle betrekkingen', 'inspirerende kerkdiensten', 'hartstochtelijke spiritu aliteit', 'op groei gerichte kleine groe pen', 'doelgericht leiderschap' en 'doel matige strukturen'. Deze kwaliteitsken merken komen ook aan de orde in de vier seminars en op de gemeente-op- bouwconferentie die de Evangelische Al liantie dit seizoen organiseert. Het semi nar over behoeftegerichte evangelisatie, waar het nieuwe boek van Schwarz zal worden behandeld, wordt op 11 novem ber in Leusden gehouden. In verband met de mislukte overval op het benzinestation te Oosterland op 19 oktober jl. is op 20 oktober jl. een twee de verdachte aangehouden. Evenals de eerste verdachte is hij 17 jaar oud en ook woonachtig op Schouwen Duiveland. De politie kwam de tweede verdachte op het spoor door verder onderzoek en ver klaringen van getuigen. Beide verdachten hebben een volledige bekentenis afgelegd. De eerst aangehou den verdachte stond op de uitkijk en zorgde voor vervoer terwijl de tweede verdachte de zgn. overval pleegde. Toen het duo op de vlucht sloeg bleek de bromfiets waarmee zij zich uit de voeten wilden maken defekt te zijn. De laatst aangehouden verdachte heeft zich toen in de omgeving verstopt terwijl de andere verdachte door de politie ter plaatse kon worden aangehouden. Als motief voor hun daad gaven zij op: geldgebrek. Beide verdachten zijn voorgeleid aan de kinderrechter en inbewaring gesteld. De politie Oosterscheldebekken heeft op 11 oktober jl. een 31-jarige inwoner uit Breda en een 37-jarige inwoner uit Rot terdam aangehouden die inmiddels 28 inbraken en diefstallen hebben bekend. De zaak kwam aan het rollen toen beide verdachten een inbraak pleegden op een camping in Scharendijke. Een oplettende campingbewoner noteerde het merk en kenteken van de auto van het vluchtende duo. Later op de dag werden zij door de gewaarschuwde politie op Goeree-Ovér- flakkee aangehouden. Bij aanhouding bleken zij in een gestolen auto te rijden die was voorzien van ge stolen kentekenplaten. In de auto werden gestolen spullen aangetroffen. Het duo, beiden drugsgebruikers, had een groot werkgebied. Zo werden inbra ken en diefstallen gepleegd in Holten, Ede, Rotterdam, Voome Putten, Goeree- Overflakkee en Schouwen-Duiveland. De objekten waren hoofdzakelijk auto's, caravans, vakantiebungalows en bedrij ven. Ook gaven zij toe 6 personenauto's te hebben ontvreemd. Van de opbrengst van de gestolen spul len werden drugs gekocht. Beide verdachten zijn door de rechter commissaris, op vordering van de offi cier van justitie in bewaring gesteld. Een weldaad voor ouder en baby Binnenkort starten er weer cursussen Shantala babymassage, georganiseerd door Kruiswerk Zuidhollandse Eilan den Gezondheid Service. Een heerlijke en ontspannende cursus voor baby's vanaf 6 weken tot ongeveer 9 maan den. Shantala bahvmassage Shantala is een oude Indiase massage- vorm, gegeven over de kleding heen bij volwassenen en bij baby's op de blote huid. Deze massage is in Europa geïntro duceerd door de Franse arts Le Boyer en is op iedereen toepasbaar, baby's, vol wassenen en zieken en na enige instruk- tie door iedereen uitvoerbaar. Ze bestaat uit ritmische bewegingen die heel ont spannend werken, voor zowel de gever als de ontvanger. Positief effekt Babymassage heeft voor de baby vele positieve gevolgen zoals: het verbetert de spijsvertering, het ontwikkelt de tast zin en het verhoogt de weerstand tegen ziekte. Daarbij, het zorgt voor een opti maal kontakt met je kind. Bovendien geeft het rust en ontspanning voor jezelf en je baby. Cursus De cursus bestaat uit 6 lessen van elk twee uur. Elke les bevat naast het masse ren een thema dat nauw verbonden is met ouder en kind. Een belangrijk thema is bijvoorbeeld het ontzwangeren. Na de bevallking is er een periode waarin de moeder zich vaak niet lekker voelt. Al lerlei problemen kunnen zich voordoen; haaruitval, rugpijn, vermoeidheid etc. Er is van alles geregeld voor de moeder in de prenatale fase, maar als het kind er eenmaal is staat ze er alleen voor. Tijd om daar eens wat aandacht aan te beste den. Waar m wawn^CT MIDDELHARNIS: 17 november 1995,09.15 uur. OUDE TONGE: 13 november 1995,09.15 uur. De kosten voor de hele cursus bedrajgen 100,- voor leden en 135,- voor niet- leden. Hierbij is het cursusmateriaal in begrepen, alsmede een kopje koffie en/of thee. Heeft u interesse Neem dan kontakt op met: secretariaat Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Ge zondheid Service, telefoon (06) 0992299, gratis, tussen 09.00 en 12.00 uur. Aanmelden is noodzakelijk en kan tot 2 weken voor aanvang van de cur sus. We hebben 't niet helemaal bij kunnen benen, dit jaar. Drie begrotings vergaderingen in 3 gemeenten op één en dezelfde dag is teveel voor een éénmansredaktie die zich daarom zal beperken tot een aantal, zij het gerichte, grepen uit de veelheid van informatie uit de gehouden beschou wingen door de raad en de beantwoording door het College. Opvallend vriendelijk vonden we de toonzetting van de beschouwing van de PvdA fraktie. Die vond de begroting 'op zich zonnig', sluitend en daarmee niet verontrustend. 'Verrassend aangenaam' vindt de PvdA fraktie het ontbreken van belasting- of retributieverhogingen. 'Verkwikkend', beoordeelt de PvdA fraktie, al worden ook sombere geluiden onderkend, het Binnenhof tekort en de korting op de uitkering uit het gemeente fonds die op zelfs een miljoen is begroot. Ook de CDA is redelijk tevreden met het begrotingsresulaat, een sluitende begro ting met een post Onvoorziene van ƒ110.000,-. Het CDA zou overigens best willen dat de toeristenbelasting wat omhoog ging, om de meer-opbrengst aan het kwali teitsniveau in de toeristische sektor ten goede te laten komen. De CDA fraktie neemt stelling tegen de aanwezigheid van ontsierende - mobiele - reclameborden langs de Rijksweg. In de SGP beschouwing worden twee zorgenkinderen met name genoemd, t.w. het Werkvoorzieningsschap 'Binnenhof' en het bevaarbaar houden van het Slijk- gat, een strukturele oplossing van dat probleem zou worden toegejuicht te meer omdat die de exploitatie van de vis mijn in financieel opzicht zeer ten goede zou komen. Uitbreiding van de Maas vlakte, de vaststelling van het plan Voor delta en wijziging van het spuiregiem zouden, zo vreest de SGP fraktie in zijn beschouwing konsekwenties kunnen hebben voor de bereikbaarheid van de haven waarom ontwikkelingen dienom- trent zeer nauwlettend gevolgd zullen moeten worden. Lekke band? De RPF vertegenwoordiger veronderstelt in zijn beschouwing dat de lekke band onder de politiefiets nog steeds niet is gerepareerd, hij ziet ze nog steeds niet op straat, fietsende agenten die hij er zo gaarne zien zou. Op auto's in de kern van de dorpen heeft de RPF het niet begrepen: een totaal par- keerplan voor de kern van Goedereede en het middengedeelte van de markt vrij van auto's lijkt niet overbodig en voor middenstand en winkelend publiek lijkt de Ring van Ouddorp aantrekkelijker te worden als die autovrij gemaakt zou worden. Discobus Een suggestie uit de VVD beschouwing is volgend jaar een discobus te laten rij den vanaf het dorp naar de diverse recre atieterreinen om de overlast zoveel mo gelijk te beperken. Eens is de VVD het met het voorstel van het College de en tree naar Ouddorp te verfraaien en dat er in de Ring van Ouddorp, waar eerder de wagen van Jan Patat stond, een bronzen beeldje komt heeft de instemming van de fraktie. Ook over de belangrijke visserijsektor ging de aandacht van de WD fraktie. Ze zou o.a. een kwaliteitskeurmerk willen voor de aangevoerde vis en garnalen en onderzocht moet worden of met andere visafslagen kan worden samengewerkt. Eerlijk Dhr. Grinwis van Ver. Gemeentebelang had het zich gemakkelijk kunnen maken door in de beschouwing van vorig jaar het jaartal te veranderen, want een groot aantal zaken van toen zijn ook nu nog aktueel. Dat Binnenhof veel roet in het eten gooit, 'zéér bedroevend' zijn de resultaten, was een van z'n konstaterin- gen en aktueel is ook nog de zorg voor de visserijsektor en de Vismijn; er zou rondom de Visafslag meer 'promotioneel rumoer' moeten worden gemaakt, vindt dhr. Grinwis. 'Vanzelfsprekend' vindt de fraktie het dat de entree tot Ouddorp kerngericht wordt. „Maar laat alsjeblieft die boei weg, zo'n boei in een bloemenveldje is als een ei in een bord soep", vergeleek dhr. Grinwis. Beantwoording College Het College heeft een ruime beantwoor ding aan de veelheid van vragen en sug gesties gegeven. Ook daaruit een bloem lezing. Instelling van een 30 km zone door het stadje Goedereede wordt het overwegen waard geacht. Voor de Markt wordt een parkeerzone ingesteld waarmee parkeren op het mid denvlak zal worden tegengegaan. Voor het voor auto's afsluiten van de Ring te Ouddorp is geen draagvlak te vinden; er zal overigens nog nader over de suggestie worden gesproken. Over de verbetering van de entree naar Ouddorp doet het College een aantal suggesties. De verfraaiing dient zich te voltrekken rond het kruispunt Bredeweg- Oosterweg waar het VVV monument een centrale plaats inneemt. Het informa tiepaneel dient naar deze plek verplaatst. B en W zouden in die omgeving - waar nu nog een direktiekeet staat - toch ook graag zo'n drijvende boei geplaatst zien zoals dat ook bij de entree van de andere dorpen het geval is. Wat het College betreft zal een discobus, zoals door de VVD gesuggereerd, er niet in, althans niet 'van gemeentewege'. Particulier initiatief daartoe zou wel ge steund worden maar B en W wijzen als moeilijkheid aan dat de jeugd de disco op verschillende tijden verlaat. Het College prijst het dat door meer ef fektief optreden van de politie de over last langs de campingroutes deze zomer aanzienlijk minder is geweest. Ook het College vindt dat ze er niet horen, de reclameborden langs Rijks- en Provinciale wegen. Krachtens de Veror dening Bescherming Landschap en Na tuur Zuid-Holland mogen ze er ook niet staan. De Provincie is dan ook gevraagd er op toe te zien dat het buitengebied zoveel mogelijk van die reclameboodschappen gevrijwaard blijft. Het Slijkgat In overleg met R.W.S. wordt gezocht naar een strukturele oplossing voor het bevaarbaar houden van het Slijkgat, zo zegt het College. Het uitgangspunt hier bij is dat het Rijk een grotere (financiële) verantwoordelijkheid op zich neemt, te meer daar blijkt dat vergelijkbare geulen bij Texel en Lauwersoog geheel op kos ten van R.W.S. onderhouden worden. Door de burg. is aandacht gevraagd voor deze kwestie bij de Hoofd-ingenieur- Direkteur, direktie Zuid-Holland van Rijkswaterstaat. „Onzerzijds zullen ver volgstappen worden ondernomen. De meer dan lokale betekenis van de vaar geul zal daarbij een belangrijk argument zijn", aldus het College. De afslag maakt gebruik van diverse subsidiemogelijkheden waarvan er twee vanwege de EG beschikbaar gesteld zijn. De FIOV-regeling levert een bijdrage in de kosten van de aanpassing van het af slaggebouw aan de EG-gezondheids- voorschriften. Hiervoor komen in aan merking de uitgaven voor koeling en wa terzuivering. De subsidie bedraagt ca. 30% van de uitgaven. De PESCA-regeling levert een bijdrage in de kosten van de eventueel aan te leg gen steigers in de 'haven van Pesch' en de loopbrug voor bezoekers. De maxi male bijdrage is 50%. Deze regeling is overigens bestemd voor het instand hou den van de werkgelegenheid in gebieden waar arbeidsplaatsen verloren gaan ten gevolge van teruglopende visserij-aktivi- teiten (sanering). Daarnaast wordt een bijdrage verkregen van ENECO en het NOVEM voor ener giebesparende en milieuverbeterende aanpassingen (isolatie). De huidige vervoersregeling vergoedt de transportkosten, het havengeld en kosten van water en elektriciteit in iedere aan- voerhaven in Nederland. Zonodig wor den materialen en benodigdheden koste loos naar de haven van aanvoer ver voerd. Naast de thuisvloot is deze rege ling ook diverse malen aan derden aan geboden. Tot op heden maken slechts een beperkt aantal vissers van deze rege ling gebruik. Vaak geniet men in de haven van aanlan ding dezelfde financiële voordelen. Bij sommigen speelt de transporttijd en het tijdstip van aankomst in Stellendam een rol. Het transport moet de aanvoerder een extra toegevoegde waarde opleveren. Wellicht levert het onderzoek van Zwiers en Partners hiervoor aanknopingspunten. Alvorens meer promotionele aktiviteiten te ontwikkelen is het raadzaam om eerst de resultaten van het positioneringson- derzoek af te wachten. Op basis van dit onderzoek kunnen de beleidslijnen wor den uitgezet en de promotionele aktivi teiten daarop worden afgestemd. Naar verwachting zal de kwaliteit van het aangevoerde produkt, eventueel ge koppeld aan een keurmerk, als een be langrijk beleidsaspekt naar voren komen. In het recente verleden zijn er reeds ge sprekken geweest met zowel Colijnsplaat als Scheveningen over mogelijke samen werkingsverbanden. Deze gesprekken hebben op dat moment geen konkrete re sultaten opgeleverd. Imniddels bestaat er meer duidelijkheid over het voortbestaan van Scheveningen zodat hiermee moge lijk nieuwe aanknopingspunten gevon den kunnen worden. Op korte termijn zullen mogelijk nieuwe oriënterende ge sprekken plaatsvinden met vertegen woordigers van Colijnsplaat en Scheve ningen. In navolging van de wens van het minis terie van LNV moet privatisering van de afslag bespreekbaar zijn. Een van de randvoorwaarden hierbij is, volgens het College, dat er een strukturele oplossing gevonden is voor de vaargeulproblema- tiek zodat een gezonde, zelfstandige exploitatie van de afslag gewaarborgd kan worden. Het Binnenhof Uit de achterliggende periode dient he laas gekonkludeerd te worden, dat ten aanzien van de door Binnenhof medege deelde verwachtingen inzake de hoogte van de exploitatieverliezen uitgegaan moet worden van het allerslechtste sce nario, aldus het College. In het voorjaar van dit jaar is hiermee reeds begonnen en er is een prognose opgesteld die aan zienlijk nadeliger is dan de tot heden officieel bekend gemaakte prognoses. Recentelijk hebben wij, ten aanzien van de ontwikkeling van het exploitatietekort voor het jaar 1995, dusdanige alarmeren de signalen ontvangen dat wij, vooruitlo pend op officiële cijfers van het Binnen hof, een nieuwe prognose hebben opge steld. Deze is ten opzichte van de eerdere prognose nog aanmerkelijk somberder, zo zegt het College. Duidelijk is ook dat het bestuur van het Werkvoorzieningsschap voor ingrijpende beslissingen staat, waar niet te lang mee gewacht kan worden. Onzerzijds zal in die overlegsituaties dié" daarvoor in aan merking komen, dan ook aandacht wor den besteed aan deze zeer zorgelijke si tuatie en de maatregelen die genomen zouden moeten worden", aldus het Col lege. De raad heeft gisteravond vergaderd in welke vergadering werd voorge steld de begroting vast te stellen. NED. HERV. KERK Beroepen te Goedereede J. Veldhuijzen te Putten; te Zwolle A. Jonkman te Alphen aan den Rijn; te Boskoop Z. de Graaf te Katwijk aan den Rijn; te Vreeswijk (Nieuwegein) L. J. Geluk te Rotterdam-Centrum (part time); te Ridderkerk G. D. Kamphuis te Apeldoorn; te Urk P. J. Stam te Katwijk aan Zee. Aangenomen naar Bameveld (wijk 3) J. Maasland te Kootwijk, die bedankte voor Epe (bui- tengew. wijkgem. Sionskerk). Beroepen te Coevorden drs. H. Nagelhout te Be- dum; te Houten (SoW De Open Hof) drs. E. R. V. Schuddebeurs te Dordrecht (geestelijk verzorger Drechtstedenzie- kenhuis). Beroepbaarstelling drs. G. C. de Vries, Ravelijn 19, 4207 GH Gorinchem, tel. (0183) 635591. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Buitenpost O. W. Bouwsma te Roden; te Rotterdam-Delfshaven J. H. Smit, kan didaat te Kampen; te Enschede-Zuid J. J. C. Dee, 1.1. hervormd predikant, wonen de te Bunschoten. Aangenomen naar Tilburg K. D. Smit, kandidaat te Arnhem die bedankte voor Barendrecht. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Hoofddorp J. Bosch te Deventer en H. Jonkman, 1.1. zendingspredikant te Zuid- Afrika, wonende te Hoogeveen; te Delft H. van de Steege te Papendrecht en M. P. Hofland te Woerden. Benoemd te Amsterdam-Nieuw-West als evange list D. B. van Noord, wonende te Am sterdam, die deze benoeming heeft aan genomen. Bedankt voor Doesburg, Doetinchem en Nijme gen D. Dunsbergen te Biezelinge. Beroepen te Middelburg-Zuid C. de Jongste te Al- blasserdam; te Tholen G. J. van Aalst te Ridderkerk; te Oosteriand (Zld.) G. M. de Leeuw te Bameveld, die bedankte voor Genemuiden; te Goes A. Bac te Bo degraven, die bedankte voor Leerdam; te Nijkerk J. Beens te Scherpenisse; te Hil versum J. Karels te Oudemirdum, die be dankte voor Westkapelle; te Emmeloord P. Mulder te Capelle aan den Ussel-Mid- delwatering. Bedankt voor Uddel en voor Nieuwerkerk (Zld.) M. Mondria* te Waardenburg; voor Doe tinchem P. Melis te Nieuw-Beijerland. Niet dat Binnenhof veel te missen heeft, maar toch: Een 5-tal medewerkers van Binnenhof heeft de stoute schoenen aan getrokken. Per gelopen kilometer betaal de hun werkgever 2,50. Dat leverde zo'n 1.300,- op. Eén van de lopers, Wim Bakker uit Oude Tonge, kwam op het idee relaties van Binnenhof te bena deren. En dat bracht nog eens 6.700,- op. Waarmee ook via Binnenhof een leuke bijdrage werd behaald. De volgende relaties van Binnenhof de den mee: Babyliss, Bruijs, Dupo, E.N.R., Eriks, Folietechniek, Gevier, Groene- veld. Homecraft, Hoogland Massee, Kinzo, Kon. Sanders, Legris, Luyten, Mennens, Olympia, Speciaal Slijperij Holland, Van Rhienen, Steenkist, T.N.O., Vastado en Wielhouwer. GEREF. KERKEN GEREF. GEMEENTEN OUD GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te Dordrecht D. Monster te Bameveld.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 9