EIIAIIDEII-IIIEUWS Wie schrijft er mee van en over Flakkee Spelmiddag in Ooitgensplaat pimpernel Brochure 'Kerken en oigaandonatie' Mevr. Slui-Struili naald prinses Doe mee met de Aktle Zuinig Stolden, Zuinig Aan Showavond van 'Apollo' in Nieuwe Tonge HET ,KIJkVENSTER ONGEDIERTE? (II) L-^ Holdijk bij SGP-jongeren over doodstraf 3e Blad VRIJDAG 20 OKTOBER 1995 No. 6445 Blik op kerk -y^ en samenleving tj - De triosynode - Hervormde tegenstand - Gezagsgetrouw - Een langdur^e stop Vorige week was het triosynode. De ver gadering van de Hervormde, de Gerefor meerde en de Lutherse Synode. Het grote agendapunt was: Hoe nu verder? Want dat Samen-op-Weg in het slop zit kan nu voor iedereen wel duidelijk zijn. Zelfs is de vraag gesteld: Moeten en kun nen we zo nog wel verder? Er is op de rem getrapt, zei de een. We moeten pas op de plaats maken, zei de ander. We gaan nu de woestijn in, zei ds. Wim Beekman, de Hervormde synode- praeses. Kortom, allemaal uitdrukkingen voor de precaire toestand waarin SoW is terechtgekomen. Men wil in ieder geval wel verder, maar niet dan na een tijd van rustig beziimen en grondig overleggen. Dat de vaart eruit is, en de SoW-trein fei telijk tot stilstand is gekomen - laten we dat eerlijk zeggen - ligt uitsluitend aan de Hervormde partner. Want de Gerefor meerden staan te trappelen en de Luther- sen zijn, hoewel wat minder enthousiast, toch ook wel van goeden wille. Maar de Hervormden willen niet, tenminste een groot deel van die kerk. 25 van de 75 classes hebben zich zonder meer tégen verklaard. En het zou natuurlijk onwijs zijn wanneer het moderamen de zaak dan toch maar doordrukte. Daar komt alleen maar ellende van, misschien wel een breuk in eigen gelederen. En de Her vormden, ze kunnen onderling nog zo verdeeld zijn, maar ze laten elkaar niet gauw los. Gedurende het hele SoW-pro- ces is het tal van keren gezegd: we gaan allemaal, of we gaan niet. Zo liggen de kaarten. En dat laatste is nu iets dat Gereformeer den niet kunnen begrijpen. Dat bleek ook weer op de triosynode. Als je toch met meerderheid van stemmen een besluit hebt genomen, dan voer je dat toch ge woon uit? En dan moet de minderheid zich toch bij de meerderheid neerleggen? Zo gezagsgetrouw zijn de nazaten van Abraham Kuyper altijd geweest, en ze zijn het gebleven, wèt er in hun kerk en in hun theologie verder ook gewijzigd moge zijn. Hervormden zijn dat niet. Die zeggen al gauw: de synode kan ons nog veel meer vertellen! Een voorbeeld. Sinds 1958 kent de Hervormde Kerk 'de vrouw in het ambt'. Eerst nog wat beperkt, later volledig. Maar tal van gemeenten zeg gen: wij vinden dat een vrouwelijke ambtsdrager in strijd is met de Heilige Schrift, dus bij ons geen vrouw op de kansel of in de kerkeraadsbank. En de an deren, de voorstanders, zijn dan zó loy aal dat ze de tegenstanders daarin zoveel mogelijk ontzien. In de Gereformeerde Kerken is zoiets ondenkbaar. Als de Sy- nocie de vrouw heeft toegelaten tot de ambten, dan wordt dat over de hele linie min of meer geaccepteerd. Dat is dan een nieuw inzicht dat verworven is, en ieder een moet dat inzicht maar delen. De triosynode heeft op zich geen enkel gezag. De zaken moeten steeds weer te rug naar de Hervormde, Gereformeerde en Lutherse Synode. Nu wordt dus met spanning uitgezien naar de komende ver gaderingen van de Hervormde Synode, die zich gaat buigen over de considera ties van de classes. En dan zal wel blij ken dat het verzet tegen de SoW breder is dan men had gedacht. Ik denk dat de SoW-trein een langdurige stop gaat maken. Het is voor mij de grote vraag of ze ooit op de plaats van bestem ming aankomt. Waarnemer Zoas ik al zei, de measte maansen hadde wel een hoapje stróo achter de deure stae, voor 't vaerke te stroaien in as 't vaerke flienk verwend was mit goewd eten in groente-ofval wier 't geslacht. Jae, eigelijk alles watje zelf niet kon ete of overhiew, belandde in de vaerkensbak, gean krummeltje aerpels wier d'r weggegoaid, in een groene container? Maens die had je nie nodig; 't ofval wier op de mispit gegoaid in laeter op 't hof of naer 't land gebrocht. Zelfs nog gekker! Vroeger hadde de maensen geen deurloapende w.c, mar geweun een plee, dat was een planke, wel glad óór, kom nou! in die planke zat een rond gat mit daeronder een groate emmer, eigelijk meer een bus mit een hiengsel. Naest 't gat was nog ruumte over voor een stelletje geknipte kranten, misschien de Maas- in Scheldebode wel, wie zal 't zaege! Geen rol len W.C. papier, welnee, je gebruukte alles wat voorhanden was. As d'n emmer vol was, haelde m'n de kruuiwaegen uut schuurtje, even laeter zag je dan iemand loape mit een halsjuk om, d'n emmer op de kruuiwaegen, naar de honsgalge, daer leije de volkstuuntjes, 't smalle paadje tussen de tuuntjes hiete 'de hondsgalge'. Daer wier d'n emmer geleegd in alles omgespit, reuze slae- kroppen in andievie groeiden daerop. Vliegen in stienke, dat wel 66r, daerom stonge de schijthuusjes (jae zoe noemden ze dat, daer bedoelden ze niks lealijks mee oor) die .huusjes stienge altied een aantje van de achterdeure vandaen. Nog weer wat jaeren laeter wiere de emmers opgehaeld deur een waegen, een paer mannen goote de emmer d'r in uut, totdat de waegen aerdig vol begon te raeken, in dan wier die geleegd op de karremispit, die was daer, waer noe de Nijverheidsweg is. 't Was toen al heal bedrievig daer, tjonge, wat een rotten liepe daer, zo groat as katten! Dirk van Broekhoven heit d'r heal wat ofgeschoote öör; Dirk was zó'n beetje jachtopziener, vandaer! Mar noe even terug naer 't stroa. 't Was in augustus 1947, heet weer, dat m'n oom last had van wispen, hie kon geen peere plokke of d'r zat wel een gat in. Wat bleek noe, de wispen hadde een nist gebouwd in 't klampje stroa, in elke kear dat tie h'r vaerke wou stroaije, wier die gestoke. Daer most een einde an komme, dat begriep je wel. op een dag wier Dirk van Broekhoven d'r bie gehaeld, die gaf de raed d'n brand d'r in, das 't enigste; in zo gebeurde 't. Allean, ze hadde d'r niet op gerekend dat de wispen deur de roak gedwonge in groate getaole rond 't klampje bleve cirkele, in dat niet allean, nee, ze warre zo boosaerdig in fel, dat ze alles anviele. M'n ome in Dirk van Broekhoven sloeg wild in de ronte, mar jae, d'r was geen slaen an, dat begriep je! Vluchte, dat was 't eanigste, 'k zieje ze nog renne, terwijl ze steeds gestoke wiere, rich- tieng achterdeure, de wispen d'r achteran, mar 't moaiste komt nog. M'n tante zat op de plee in keek deur 't hartje, 't gaetje in de deure, naer buute in sloeg zo 't schouwspel gaede, allean ze had d'r geen aarg in dat de wispen onder de deure naer binnen vloge, zo rechtstreeks onder d'r keursen. Zo kon 't gebeure, dat de deure opevloog, in ze mit d'r onderbroek op d'r hielen, gillend naer de achterdeure strompelde. Ze wier gestoke op plekken waer 't al healemaele ongelege komt, begriep je! Jae, een maans heit plekjes, die behoorlijk beschaarmd binne, mar toch! 't Was zo ongeveer in dezelfde tied, allean wat vroeger in 't jaer, dat m'n ome, niet dezelfden van de wispen, nee 'n aoren, op een ochend in de schuure kwam, in opgeschrikt wier, omdat t'r een rotte voor z'n voete wegschoot, zo 't poterioasje in. „Wel verroest, hoe mot 'k die d'r noe us uut kriege?", foeterde hie. Daer zat niks aores op dan een partij kisjes d'r uut te haelen om zodoende de smeeriap te vangen. Zo gedocht, zo gedaen. Toen hie bie de leste staepel was, zag ie 'm zitte. „Vrouwe, haelt Tommie us!", gebood 'n z'n vrouwe. Tommie was een zwart hondje, echt zo'n rottevangertje. Mit Tommie rond z'n beanen, de deure dicht, want aores kon 't kring nog ontsnappe, begon ie ver- zichtig de kisjes te verzetten. De rotte in 't nauw gedreve, zag mar eane uut- weg, in dat was de puupe van de mesisterse broek. M'n tante, die de deure dichthieuw, hoarde een doffe plof in ze riep:„Heij 'm al?".Geen antwoord. Verzichtig keek ze deur een barretje van de deure in wat zag ze, jaezeker, d'r man lag lankuut op de grond, spierwit; in Tommie had de rotte in z'n bek, doad! Wat was t'r gebeurd? De rotte was in z'n broekspuupe gevloge in deur 't kruus de aore puupe d'r weer uut, in daer had Tommie 'm gepakt, gelokkig mar dat hie 't niet eerder gedae heit, brr.je mot 'r met an dienke toch? Even laeter zat m'n ome achter de horre, twee glaezen waeter achter de knoapjes, mit een pleister op z'n achterhoad, nog nae te bibberen, zelfs z'n La Paz smaek- te niet. 'k Kent begriepe. Groete uut Dirksland J Woitert De Plaatselijke Commissie van de Stich ting Welzijnswerk Voor Ouderen 'Oost- flakkee' te Ooitgensplaat organiseert op donderdag 26 oktober a.s. een spelmid dag voor alle 55-plussers van Oostflak- kee. Deze middag wordt gehouden in 't Cen trum, Van Weelstraat 10 in Ooitgens plaat. Aanvang 13.30 uur. U kunt kaarten, sjoelen, rummi-cub spe len, scrabbelen enz. of u brengt een spel mee dat u zelf leuk vindt. De kosten bedragen 1,- voor de koffie. U kunt zich aanmelden bij de SWOO, tel. 641344 of bij mevr. Huijer, tel. 631676. tuinontwerpburo hoveniersbedrijf by, Ivhg ■^assetiAe Waarover gaat het als we over orgaando natie praten? Wat is 'hersendood'? Is or gaandonatie geoorloofd? Wat doen we als we de beslissing aan de familie over laten? Welke ethische en theologische overwegingen spelen een rol? Dat zijn vragen die aan de orde komen in de bro chure 'Kerken en Orgaandonatie', ge schreven door huisarts/ethicus dr. D. Pranger en uitgegeven door de Nierstich ting. De brochure is o.m. aan gemeenten, parochies en predikanten/pastores toege zonden met het oog op gesprekken bin nen de kerken. Aanleiding is de nieuwe Wet op de Or gaandonatie die o.m. voorziet in een re gistratiesysteem. Alle Nederlanders die ouder zijn dan 18 jaar zal worden ge vraagd hun standpunt over orgaantrans plantatie kenbaar te maken via een for mulier. Men hoopt daarmee het aantal donoren te vergroten. Een registratiesys teem is echter - stelt de Nierstichting - geen garantie dat er een eind komt aan de lange wachtlijsten van dit moment. Want daarvoor is de medewerking van de 'gewone' Nederlander noodzakelijk: door het nadenken over de vraag die wordt gesteld en door het invullen en te rugzenden van het formulier. Gemakkelijk is die vraag niet. Er zitten heel wat kanten aan: medische, maar ook emotionele en religieuze. De Nierstich ting vraagt daarom de kerken om hun le den bij de bezinning hierover te betrek ken. Kerken hebben overigens de afgelopen jaren al een belangrijk aandeel gehad in de publieke discussie over orgaandona tie. Zowel van protestantse als rooms- katholieke zijde hebben kerkelijke orga nen en woordvoerders zich positief over dit onderwerp uitgesproken. De brochure 'Kerken en Orgaandonatie' geeft ook daarvan een overzicht. De brochure is gratis verkrijgbaar bij: Nierstichting Nederland, Postbus 2020, 1400 DA Bussum, of via de infolijn; tel. (035) 69.39.234 van 9.00 tot 12.30 uur. Damvereniging 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Uitslagen van maandag 16 oktober Afdeling 1: B. Visbeen-A.L Doom1 -1 H. Visbeen - T. Goedegebuur2 - O C. Visbeen - B. van Engen2 - O A. het Jonk - J. LooyO - 2 Afdeling 2: P. Kom-J. Non1 -1 H. van Heukelen - mw. T. de Geus .2 - O B. V. d. Spaan - H. de Geus2 - O op de creatief-beurs die zaterdag in 'De Staver' gehouden werd heeft Vlieto een show van zelfgemaakte kinderkleding georganiseerd. De stoffen en de patronen werden door Vlieto stoffenhandel gele verd, de kinderen zelf figureerden en de moeders die het getoonde zelf hadden gemaakt, glommen van trots. 'Naaldprinses' werd mevr. Slui-Struik uit Sommelsdijk met 84,2 punten. Overige winnaars werden: 2. mevr. v. d. Welle uit Stad a/h Haringvliet77,5 pnt. 3. mevr. Wenmakers uit Stad a/h Haringvliet75,6 pnt. 4. mevr. Stouten uit Oosterland, leeriing LHNO75,2 pnt. 5. mevr. Heijstek uit M'hamis 74,5 pnt. 6. mevr. Meijer uit Ouddorp ...69,5 pnt. 7. mevr. Slui-Struik uit Sommelsdijk69,4 pnt. 8. mevr. v. d. Welle uit Stad a/h Haringvliet68,2 pnt. 9. mevr. v. d. Vliet uit Middelhamis68,1 pnt. 10. mevr. Stein uit Sint Philipsland67,3 pnt. 11. mevr. van Koppen uit Goedereede62,6 pnt. 12. mevr. Heijstek uit M'hamis 59,2 pnt. Een mooie, zonnige, rustige dag in september. Op de Noorddijk tussen Dirksland en Sommelsdijk biedt zich rechts een ruige afrit aan. Niets bijzonders, maar het wat wilde en weelderige trekt altijd aan. Langs brandnetels en laag hangende braambossen sturen we ons gazelletje naar beneden. De fiets gaat in het talud en de stuur man neemt plaats op een grove graspol. We hebben vandaag al heel wat kilome- tertjes onder de pedalen laten wegschui ven, maar nog niets 'gevangen'. Leunen nu wat achterover met het hoofd rastend op de in elkaar gevlochten handen. En dan wordt zowaar de blik gevangen door vijf roodachtige kroonbladeren aan een hoge plant. Deze kennen we nog niet. En dan denken we wel eens een zeldzaam heid te hebben gevonden. Kaasjes Wandelwaaier erbij: Kaasjeskraid. Dat klinkt al inheems, maar voomit. Ze kan, volgens deze zakgids, wel een meter hoog groeien. Onze plant is al dik tevre den met tachtig centimeter. Want ze staat er fris en vrolijk bij. Haar bloemen blo zen dat het een lust is. Ze voelt zacht aan, haast fluwelig. Beslist ook een plant die van mensen houdt. Een penwortel heeft haar tot boven de vegetatie verhe ven. Ze is verfraaid met rechtopgaande, maar ook liggende stengels. De gesteelde bloemen staan meestal in groepjes van twee tot zes bijeen. Voor ons plaatje heb ben we evenwel een soliste gekozen. Zij is vandaag moeders mooiste. Misschien komt dat wel door de beschut ting van een blad erboven. De vijf kroon bladeren zijn aan de top gespleten. Kij ken ons aan met een paarsrode blos waar in donkere strepen met de snit van het blad uitwaaieren. Prachtig. Die bloemen groeien ook uit tot vruchten welke op kaasjes lijken. Een plantkundige brengt hierbij de Leidse kaas in gedachten. Heelkruid Mooie naam luidt: Malva sylvestris. Mal- va heeft betrekking op de kleur en syl vestris wil zeggen dat de plant in bossen wortel schiet. Aldus Oudemans. Die ver telt er nog bij dat de plant altijd nog ver bonden is geweest aan het menselijk doen en laten. Ze is dan ook al van de Oudheid bekend wanneer de bloemen worden geplukt voor decoratie. En in vloeibare vorm aangewend voor het ge nezen van ontstekingen. Ook tot verlichting van irritaties. De plant wordt gekweekt als groente, voor versiering en ter versterking van de huis- apotheek. Ze wordt beschouwd als een heelkraid tegen alle ziekten. Best moge lijk dat de Spaanse dichter Martiales deze wetenschap met zich meedraagt als hij in de eerste eeuw op 22-jarige leeftijd naar Rome vertrekt. Hij gaat op reis met goede voornemens. Dat is allereerst het voortzetten van zijn rechtenstudie. Maar ach, eenmaal onder de Romeinen geeft hij toch de voorkeur te leven 'van de gunst des keizers'. Mengt zich daartoe in zogenaamde betere kringen en wordt vaste klant op eet- en danspartijen. Die duren tot het ochtendkrieken, ter ere van Bacchus. Resultaat: een grote kater. Geit Op ee keer is Martiales aan de beurt om de tafels gereed te zetten. In een uitgave van Lecturama vinden we zijn spijskaart. Voorgerecht: Kropsla, look en kruize munt. Vervolgens hardgekookte eieren op ansjovis en varkensvlees met gezou ten tonijn. Het hoofdgerecht bestaat on der meer uit kotelet, bonen, artisjokken, kip en ham. Maar het voomaamste prijkt bovenaan. Dat is geit. Deze man heeft wat met dat dier. Voorafgaande bezoekt hij eerst nog de kapper. Wil er straks toch wel netjes uitzien. Niet opvallen in het gezelschap. Het wordt een drama. Luister maar: ,„M deze littekens op mijn kin, heb ik te danken aan de barbier, die Op D.V. vrijdagavond 27 oktober hoopt niemand minder dan SGP-senator mr. G. Holdijk voor dë SGP-jongeren- groep te spreken over 'de doodstraf'. Hoewel in Nederland de doodstraf al lang tot de verleden tijd behoort, is de doodstraf intemationaal gezien een zeer aktueel punt van discussie. Denk bij voorbeeld aan de vorig jaar ter dood ver oordeelde Johannes van Damme in Sin gapore. De doodstraf, een interessant onderwerp waarover een stevige discussie kan ont staan! De bijeenkomst vindt plaats in het ver enigingsgebouw van de Ger. Gemeente te Dirksland en begint om half acht (19.30 uur). Iedereen, jong of oud, van harte welkom! Na het geweldige succes van vorig jaar hebben wij nsloten om weer een verras singsavond te organiseren. Het is altijd weer leuk om met de diverse Apollo ver enigingen samen iets te presteren. Ook dit jaar is geprobeerd om voor veel show te zorgen. Aan deze avond wordt mede werking verleend door: Kinderkoor Apollo, Majorettes van Apollo en de Al penkapel met de Alpensingers. U ziet wel dat deze avond weer bol zal staan van zang en muziek. Het is dan ook zeker de moeite waard om deze avond bij te wonen. Zeker aan het begin van het wintersei zoen is het voor u als publiek leuk om al vast een voorproefje te krijgen van het geen deze verenigingen in de komende maanden u te bieden hebben. Wij hopen dan ook dat wij u met zeer velen mogen begroeten op vrijdag 27 ok tober 1995 in Ons Dorpshuis te Nieuwe Tonge. De aanvang is om 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Entree 5,00, tot 16 jaar gra tis. Graag tot ziens in Nieuwe Tonge. De Apollo-verenigingen het scheermes op zo'n onbeholpen ma nier hanteert. Van alle levende wezens is alleen de geit verstandig: die laat zijn sik staan en ontkomt zo aan de beul". Spijker Als slot van het nagerecht komt de wijn: „Kannen wijn worden aangedragen, men drinkt op elkanders gezondheid, wenst elkaar alle goeds en men houdt dit vol tot den morgen". En dan komt-ie weer, die kater. Volgens Van Dale een onaan gename gesteldheid, daags na een drink gelag. De dichterlijke pennevoerder wordt die 'spijker' in zijn hoofd niet moe maar zat. ,Jk voel me helemaal niet lek ker en laat een dokter komen. Deze komt met wel honderd helpers. Honderden handen onderzoeken mij, honderden steenkoude handen. Eerst had ik geen koorts, maar nu wel" Het respekt, wat de geneesheer heeft voor geschreven, kuimen we niet vinden in de historieën. Maar ergens staat te lezen dat Martiales de gevolgen van zijn orgieën verdrijft met een drankje kaasjeskraid. Rust en bezadigdheid zijn het gevolg, al dus klanken uit de Oudheid. Bosbewoner Het Geneeskrachtig Plantenboek van Rebo geeft nu raadgevingen voor afkooksels van bloemen en bladeren. Kal merend voor overgevoelige reakties en verzachtend op geïrriteerde maag- en darmslijmvliezen. Maar, we stoppen ermee. Hoog tijd om naar huis te gaan. Dat doen we via de Kraayensteinsedijk. En daar verbleekt de zeldzaamheid van Malva. Boven langs de berm staan ze mooi op rij, zeker wel met enkele tientallen, volop met hun bloesem te pronken. Later komen we ook op andere plaatsen des dichters heel kraid tegen. Nooit geweten dat ook onze dijken worden verfraaid door een kalme rende 'bosbewoner'. J. V. P. Spaar het milieu en uw portemonnee! Binnenkort valt de spaarkaart voor de Aktie Zuinig Stoken, Zuinig Aan weer bij u in de bus. Met deze spaarkaart kunt u mee doen aan de Aktie Zuinig Stoken, die dit jaar voor de elfde keer wordt georganiseerd door de ener giebedrijven in Zuid-Holland in samenwerking met uw huis-aan- huisblad. Door mee te doen aan deze aktie krijgt u een beter inzicht in uw gasverbruik en leert u be wust en zuinig met energie om te gaan. De aktie begint dit jaar op 29 oktober en duurt tot 31 maart. In deze periode neemt u wekelijks een kijkje in de meterkast, waarna u de meterstand noteert op uw spaarkaart. Het wekelijkse kijkje in de meterkast zorgt ervoor dat deelnemers aan de aktie veel bewuster met energie omgaan. De raim 1 miljoen Nederlan ders die elk jaar meedoen aan de aktie besparen gemiddeld 5% op hun energie verbruik. Per huishouden komt dat neer op een besparing van zo'n 75,- op de jaarlijkse energiekosten. Maar door mee te doen aan de aktie spaart u meer dan al leen uw portemonnee. U levert ook een belangrijke bijdrage aan een beter mi lieu. Meedoen levert dus zeker wat op, zowel voor uw portemonnee als voor het miheu. Hoe doet u mee? Vanaf 29 oktober noteert u elke week de stand van de gasmeter in uw meterkast. Het streefverbraik wordt iedere week in deze krant vermeld in een speciale tabel. Deze tabel is ook na te lezen op pagina 516 van Teletekst. Het streefverbraik vult u ook in op uw kaart. Wanneer uw eigen verbraik lager is dan het streef-erbraik, dan stookt u zuinig en bespaart u. Op de kaart kunt u ook uw elektriciteits-verbruik invullen. De streefverbruikcijfers voor elektriciteit worden echter niet in de krant vermeld. Wanneer u wekelijks ongeveer dezelfde hoeveelheid elektriciteit verbraikt, dan kunt u ervan uitgaan dat u wat betreft uw energiever-bmik goed zit. Vanzelfsprekend zal het verbraik voor verlichting hoger liggen naarmate de dagen korter worden. Meedoen met de energiediskette Met de speciale energiediskette kunt u de aktie ook per computer volgen. Deze dis kette bevat behalve een programma voor het invullen van uw meterstanden ook vele energiebesparingstips. U kunt deze stookflop bestellen door 11,95 over te maken op gironummer 214859 van ENECO Energiebedrijf R.E.D., onder vermelding van 'Aktie Zuinig Stoken, Zuinig Aan'. De diskettes zijn alleen verkrijgbaar op 3,5 inch. Mountainbike Dit jaar kunt u tijdens de aktie ook mee doen aan een letterwedstrijd. Vanaf 5 november vindt u wekelijks de tabel met streefverbruiken in uw huis-aan-huis- blad. Onderaan elke tabel staan twee let ters. Als u deze letters steeds na elkaar in de letterbalk op uw spaarkaart plaatst, kunt u aan het eind van de aktie een zin lezen en opsturen. Naast de hoofdprijs die dit jaar uit een schitterende moun tainbike bestaat, zijn er nog diverse andere leuke prijzen te winnen. Let u dus goed op uw brievenbus voor de spaar kaart. Vragen? Op de spaarkaart staat de belangrijkste informatie over de aktie. Mocht u toch nog vragen hebben, dan kunt u altijd te recht bij uw energiebedrijf. De telefoon nummers en adressen van uw energiebe drijven staan vermeld in het telefoon boek. Meedoen met de Aktie Zuinig Stoken, Zuinig Aan is makkelijk, leuk en bovendien spaart u het milieu en uw portemonnee. Dan ligt de keus toch voor de hand? Zuinig Stoken, dus! Jan Deugtstraat 15, Herkingen, Tel. 0187-669420

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 9