Deurwaarderskantoor Van Kampenhout Groen 40 jaar aktief PREDIKBEURTEN Jubilerend 'Binnenhof bedacht de Kankerbestrijding Tussen Artine en Anton is het met bijlessen begonnen. Eerste paal voor nieuwbouw S. J. Menheerschool Dienst GBS Eindavond Omloop Goeree-Overflakkee VOGELBEURS P.C.O.B. afdeling Hellevoetsluis EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 20 OKTOBER 1995 Zo er iemand 'gepokt en gemazeld' is door de bonte flakkeese sa menleving, dan moet dat haast deurwaarder H. L. van Kampen hout zijn. In zijn gezelschap trouwens de heren J. Groen, L. van Nimwegen en R. W. M. van Noort die gevieren een maatschap vormen en leiding geven aan 'van Kampenhout Groen Deur waarderskantoren Brielle en Sommeisdijk'. Achtentwintig medewerkers zijn het die in het kantoor aan de St. Joris Doel- straat dagelijks ingespannen bezig zijn, maar volgende week vrijdag is er een aangenaam intermezzo; dan wordt in 'het Prieel' het 40-jarig bestaan van het Deurwaarderskantoor gevierd. Het is werkzaam op Goeree-Overflakkee en Voome en Putten. Ze waren er in de voorbije jaren in overvloed, gebeurtenissen die zich sappig zouden laten verhalen, maar wat in 't bedde én in het deurwaarderskantoor wordt besproken dient zorgvuldig te zijn toegeloken en zo gebeurt het ook. Leen van Nimwegen heeft ook dat professionele slot op de mond en hij heeft gelijk. Dhr. Van Nimwegen weet niet zomaar een beroep-, maar een ambt te vervullen voor de juiste uitvoering waarvan hij een ambtseed gezworen heeft. Alle medewerkers hebben trouwens strikte consignes gekregen: mondje dicht, want de zaken die behandeld worden zijn soms delicaat. Dhr. Van Nimwegen was nog maar goed 3 toen dhr. Van Kampenhout zich in mei 1955 als kandidaat deurwaarder in Sommeisdijk vestigde. Op 8 okto ber van dat jaar werd hij door de Kroon tot deurwaarder benoemd, zó lang geleden al. De toen 3-jarige Van Nimwegen maakt al ruim 25 jaar deel uit van de bemanning van het kantoor en hij deed het woord toen wc ons opmaakten het jubileum redactioneel wat te omlijsten. Dhr. J. (Co) Groen telt zeker al vijfendertig dienstjaren. Visser zoals z'n familieleden wilde hij niet worden al had hem dat vast minder geestelijke in spanning gekost. Omdat Sommeisdijk een kantongerecht heeft was - en is - er een gerechts deurwaarder gevestigd. Hij zorgt voor een goed verkx)p van de zittingen en hij zorgt ervoor dat ook onwilligen de hen opgelegde vorderingen betalen. Desnoods legt de deurwaarder beslag, op goederen of op salaris. Ook particu lieren kunnen hem daarvoor in de arm nemen. De deurwaarder weet zich een Openbaar Ambtenatu- te zijn die vonnissen ten uitvoer legt en lang niet altijd gebeurt dat op vix;t van grote vriendschap. Natuurlijk betreuren de deurwaarders dat. Neem de ontruimingen die soms plaats moeten vinden, meer dan één per maand, wanneer een bewoner hard nekkig in gebreke blijft de huurpenningen te voldoen. Soms, maar lang niet altijd zijn ze schrijnend en nooit zijn ze leuk, want 't is me nogal een ingreep, met je hebben en houden op straat te worden gezet. Vanuit het deurwaarderskantoor worden voorts juridische adviezen gegeven, er worden voor cliënten procedures geformuleerd om vorderingen tcxïgewe- zen te krijgen, in letselschade bijvoorbeeld en in schadezaken. Er worden ar beidszaken behandeld, pachtzaken, huurzaken e.a. Er zijn behalve de 3 deur waarders ook 3 kandidaat deurwaarders, 1 juriste en een juridisch medewerk ster aan het kantoor verbonden. Volgende week vrijdag dus de viering van het 40-jarig bestaan. Een bloe metje zou best fleurig staan in het kantoor maar dat telt al zoveel dametjes met fleur waarom de receptiegangers in vriendelijkheid wordt gewezen op de mogelijkheid een gift te schenken aan Artsen zonder Grenzen. Er staat v(X)r dat sympathieke doel best een inzamelbus gereed. Vrijdag 27 oktober a.s. om 20.00 uur vindt in de sporthal van de Grutterswei in Oude Tonge de feestelijke afsluiting plaats van de Omloop 1995. Tijdens deze avond wordt het eindresul taat van de door de lopers bijeengebrach te gelden ten behoeve van de aanschaf van de C.T.-scan voor het ziekenhuis in Dirksland bekend gemaakt en zal het bedrag symbolisch aan de Stichting VEMA worden overhandigd. Tevens wordt het goede doel voor 1996 geïntroduceerd en toegelicht door een vertegenwoordiger van de betreffende instantie. Een ander programma-onderdeel vormt de bekendmaking van de winnaar van de prijsvraag verbonden aan één van de door wijlen Rien Poortvliet voor het goede doel beschikbaar gestelde schilde rijen. Belangstellenden zijn van harte welkom. Zondag 22 oktober 1995 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon, bedie ning Heilige Doop en 18.30 uur ds. D. Oskam, Nederhemert. Eben-Haë- zer: 9.30 uur ds. D. Oskam en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Woensdag 27 oktober, Dorpskerk: 15.00 uur ds. R. Veldman, huwelijksbevestiging - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. A. Boer en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur dhr. T. van Lenten en 18.30 uur ds. T. Rijken. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Veldhuizen, Zoeter- meer en 18.30 uur ds. T. van Brug gen, Stavenisse. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. J. W. Verboom, Bodegra ven, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. A. Belder. Donderdag 26 ok tober: 19.00 uur ds. D. J. van Ecke- veld, St. Philipsland (op uitnodiging mannenvereniging) - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 17.00 uur ds. J. M. Wilschut. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. M. Visser, Boven-Hardinxveld en 18.00 uur kand. H. van Tilborg, Meeuwen - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. W. Ha- rinck, Kapelle-Biezelinge - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur drs. A. den Oude, Rotterdam - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdien.st. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. W. Harinck, Kapelle-Biezelinge. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.(X) uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. G. Mulder - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Bloemcndaal - Herv. 'Exodus' Gem. 10.(X) uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. L. Quist, Spijk. Vrijdag 27 oktober: 14.30 uur ds. R. van Koo ien, Soest, huwelijksbevestiging van Harold van den Berge en Licsbcth Koole - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter, Drieber gen - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. M. van Krimpen en 17.00 uur ds. A. V. d. Waal - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. R. Pieper. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. J. C. de Groot, Dordrecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. A. van Ginkel, Maartensdijk en 18.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. lO.(X) uur ds. W. H. van Koo- ten, Nieuwerkerk a/d IJssel en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. lO.(X) en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. S. Riensü-a en 18.00uurds.Th.de Kok. Op 29 september j.l. vierde het personeel en oud personeel van het Werkvoorzieningsschap 'Binnenhof' op gepaste wijze het 40-jarig bestaan van het werkvoorzieningsschap. Er vonden op die dag een aantal leuke aktiviteiten plaats, zoals de rommelmarkt, verkoop spullen van de afdeling, Tussenhof, visverkoop en het Rad van Fortuin. De opbrengst, die door de personeelsleden op deze wijze bijeen werd gebracht, komt ten goede aan de kankerbestrijding. "Binnenhof' ziet de mijlpaal van het 40-jarig bestaan als aanleiding om een positief steentje bij te dragen aan dit goede doel. Op 18 oktober 1995 werd het bedrag ad 3500,-- op symbolische wijze uitgereikt door mevr. M. van Ommeren (voorzitter van de jubiieumwerkgroep) aan de heer J. K. Daamen (promotor van de Nederlandse Kankerbestrijding Koningin Wiihelmina Fonds) (zie foto). Zowel voor de kankerbestrijding als voor Binnenhof is dit een bijzondere gebeurtenis die nog lang in herinnering zal blijven. Zo'n fraai meisje als Artine Holleman uit Nieuwe Tonge zal stellig ook door plaatselijke mannelijke leeftijdgenoten zijn begeerd, maar Anton Bongiovanni is andere belangstellenden te vlug, dan wel te slim af geweest; hij mag Artine sinds woensdag z'n echtgenote noemen. Hij heeft er wel wat voor moeten doen, deze Bunschotenaar met de buitenlandse familienaam, omdat de oudere Bongio- vanni's uit Portugal stammen. Zowel bmid als bruidegom zijn werkzaam in het onderwijs, zij op een Utrechtse school, hij op een school in Hardinxveld. Samen studeerden ze aan 'de Driestar' te Gouda en toen is er tussen die twee al wat opgebloeid al heeft Anton aanvankelijk alleen maar hulpvaardigheid voorgewend. Hij heeft haar bijles gegeven in het vak statistiek wat haar, op eigen houtje, niet zo best afging, en zie'es tot welk een romance de statistieklessen hebben geleid. De leerlingen van haar (nog geen herfstvakantie) en de leerlingen van hem (al wél herfstvakantie) kwamen met bussen naar Middelhamis om het bruidspaar onder erebogen door naar de trouwzaal te begeleiden. Het jonge stel gaat wonen in Sliedrecht. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. C. Feij en 18.30 uur drs. 1. J. Bijlsma. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur kand. W. L. Venvaard, Sliedrecht en 18.00 uur ds. T. W. van Benne- kom, Hilversum - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas en 18.00 uur drs. A. C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. F. Hoek, H. I. Ambacht. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Extra ker1(diensten Geref. Gemeenten STAD aan 't HARINGVLIET - dins dagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse (vcxirber. H.A.). OOLTGENSPLAAT - dinsdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krabben- dijke. MIDDELHARNIS Op zaterdag 21 oktober houdt de Eerste Flakkeese Vogel Vereniging weer een vogelbeurs in het Dienstencentrum aan de Doetinchemscstraat 27 te Middelhar- nis. Iedereen is welkom van 13.30 tot 16.30 uur. Er is een handelaar aanwezig. TOEGANG GRATIS! STAD AAN 'T HARING'VLIET D.V. dinsdag 24 oktober zal er een dienst belegd worden in de Herv. Kerk van Stad aan 't Haringvliet door het comité van de GBS, de Gereformeerde Bijbel Stichting. De plaatselijke predikant ds. L. D. Bur ger, zal deze dienst openen en ds. J. van Rossem uit Zuilichem/Nieuwaal zal een woord spreken. Wij nodigen u hartelijk uit deze dienst bij te wonen. Aanvang 19.30 uur. De Protestantse Christelijke Ouderen Bond zit weer midden in de winteraktivi- tciten. Onze Bond wil de belangen van de ouderen zoveel mogelijk behartigen en ook functioneren als een gezellig- heidsvereniging. Het is er altijd leerzaam en gezellig. Wij roepen (nog) niet-leden op om zich te melden als lid of komt U eens kennis maken. Dat kan b.v. op dinsdagmiddag 24 november in de Petrakerk, Cornells van Kleiburgstraat 4 of door aanmelding bij de secretaris: J. Janse, Dreef 24, 3224 KA te Hellevoetsluis, telefoon 0181 - 322858. Hopelijk tot ziens Het was niet een bonkige heier-, maar een frêle meis je, leerlinge Jessica Willems, dat voor de nieuwbouw van de S. J. Menheerschool aan de Middelharnisse Kon. Julianaweg, huurpand van het gemeentehuis, de officiële eerste paal heeft geslagen. Ze deed dat woensdag, als vertegenwoordiger van de leerlingen. Die zijn, na de brand die de school in de Nieuwjaarsnacht to taal verwoestte, behalve in en rond het hoofdgebouw van de R.S.G. verstrooid over een aantal lokaliteiten, o.a. in de Tech nische school en 't zal ook de leeriingen lief zijn als dat on gemak ten einde is. De school, een modem gebouw in twee verdiepingen, zal wor den gebouwd door aannemingsbedrijf Boeter die de nieuw bouw medio volgend jaar gereed hoopt te hebben. Die wens is, in de foyer van het gemeentehuis, waar de betrok kenen na het heikarwei samenkwamen, door burg. mevr. Sleu- rink als voorzitter van de Bestuurscommissie RSG met nadruk herhaald. Omgeven door schooldirektie, docenten, bouwcom missieleden, ambtenaren en raadsledenn verkeerde ze in goed gezelschap om waarderend over de snelle aanpak te spreken. Er is, zo prees mevr. Sleurink 'onvoorstelbaar snel' gewerkt; haar eigen aandeel daarin bleef onbesproken maar in de wan delgangen wordt dat hoog gewaardeerd. De nieuwe school komt er, modemer en groter dan de vorige, zodat noodlokaliteiten niet meer nodig zullen zijn. De stich- tingskosten bedragen 3.5 miljoen, maar ook dat bedrag is, mede dankzij de welwillendheid van de gemeenteraad en zijn voorzitter, bij elkaar gesprokkeld. Verzekeringspenningen en de Rijksbijdrage bleken ontoereikend want de school wordt - niet voor het moment - maar op de toekomst gebouwd. Een opgewekte sfeer was er woensdagmiddag en dat moet zo blijven, want er moet met plezier worden gewerkt. Het schooljaar '96-'97 zal in de nieuwe school beginnen. Biz. 2 .♦.- ■,♦.- ■,♦»",♦.- ■,*r ■^♦r •-•»"-*.*1*."-*»"A"*t»",?.".»i 'J*c'J*c z*: '.*C'.*:'.*z'.*c\*^V -?.* ■-?*"*?» z^: I*: -X"X- ->HvT •--•--♦--•• de grappigste geboorfekaartjes verkrijgbaar bij GEBR. DE WAAL Longeweg 13-SOMMELSDIJK Tel. (01670)82729

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2