Opel introduceert OK Quality Cars Patatgeneratie? MEDISCHE DIENSTEN Christenen voor Israël boos op EO Joods religieus leven Gebruikte auto's met 'vijfsterren' kwaliteit Orgelconcert door Aart Bergwerff Schaakvereniging De Zwarte Pion Resultaten onderzoek voeding schoolgaande jeugd Goede prestaties van de Gooye op ZRO, jaai^ang en Speedo Dam- en Schaakver. 'Dirksland' van vrijdag 20 oktober 1995 t/m zondag 22 oktober 1995 gf;zinsverzorging lotgenoten-kontaktgroep Hoe eten jongeren? De schoolkantine Naar een gezonde voedingskeuze Cursus door de heer Lady B. van de Kamp rabbijn van de Joodse Gemeente Rotterdam Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 20 OKTOBER 1995 Met ingang van september intro duceert Opel Nederland een volle dig nieuwe opzet voor de verkoop van gebruikte auto's, van alle mer ken, bij de Opel dealers. Voorop staat dat de koper van een OK Quality Car met minstens evenveel zorg en aandacht wordt behandeld als klanten van een nieuwe Opel. Daartoe zal de kwaliteit van de aangeboden gebruikte automobie len nog verder worden verbeterd en van dezelfde zekerheden wor den voorzien als bij nieuwe auto's. Het nieuwe programma wordt eerst geïntroduceerd bij tien dealers, verdeeld over Nederland, waarna de landelijke introduktie in november aanstaande plaats zal vinden. De OK Quality Car wordt uitsluitend aangeboden door de officiële Opel dea ler. Deze dealer wordt vooraf zorgvuldig geselekteerd door Opel Nederland, waar bij voldaan moet worden aan een aantal stringente eisen. Zo stelt Opel Nederland aanvullende voorwaarden op het gebied van optimale klantenservice en het oplei dingsniveau van het personeel. Maar vanzelfsprekend dient de gebruikte auto ook te voldoen aan behoorlijk wat eisen voordat deze het label van OK Quality Car verdient: 1de auto is jonger dan vijf jaar; 2. op de kilometerteller staat minder dan 80.000 kilometer (bij een diesel 120.000 kilometer); 3. de auto is technisch grondig geïn- spektecrd door een opgeleide techni- kus. NIJKERK - De organisatie Christenen voor Israël is 'stomverbaasd en onthutst' over een advertentie voor de Nationale Teleloterij die de EO, NCRV, KRO, AVRO, TROS en VARA hebben opge nomen in hun programmablad. In de ad vertentie 'Elk kind telt' wordt gemeld dat de Palestijnse kinderen in Israëlische gevangenissen te weinig te eten krijgen, worden gedwongen tot het doen van li chamelijke arbeid, dat ze worden ge dwongen bekentenissen af te leggen en worden gemarteld, onder andere door het toedienen van elektrische schokken. Volgens ds. W. J. J. Glashouwer, voor zitter van Christenen voor Israël, is dit 'pertinent onjuist'. Volgens hem worden noch Palestijnse, noch joodse kinderen in Israël fysiek gestraft. Ook krijgen de kin deren voldoende te eten en is er geen sprake van dat ze door volwassen celge noten tot werken worden gedwongen. Volgens Glashouwer is de advertentie tekst een schokkende methode om het altijd aanwezige, sluimerende antisemi tisme te doen opvlammen. „Om met be hulp van anti-joodse gevoelens geld voor kinderen in Kameroen, de Filippijnen en andere landen in de wereld binnen te ha len - waarvan ook nog eens 40 procent in Nederland blijft - is een misselijkma kende zaak", aldus Glashouwer. Volgens hoofdredakteur Leendert de Jong van het EO-programmablad 'Visie' is de reaktie van Christenen voor Israël wat overtrokken. „De in de advertentie vermelde feiten zijn juist en gebaseerd op rapporten van Defence for Children en Amnesty International. De teneur van de advertentie is dat het probleem van kindermishandeling niet alleen ver weg in Kameroen voorkomt, maar ook in lan den die dichterbij ons staan en waar je het niet van verwacht". De EO heeft zelf meer problemen met het feit dat het om een advertentie voor een loterij gaat dan dat Israël in de advertentie wat minder positief wordt afgeschilderd. Pee Koelewijn van Christenen voor Is raël neemt het de EO kwalijk dat er niet \'oidoot de auto eenmaal aan alle voor waarden, dan kan de koper rekenen op voordelen die bijna overeenkomen als bij de aanschaf van een nieuwe auto, in ter men van Opel's nieuwe opzet de 'Vijf Sterren' genoemd. Afleveringscerlificaat Veertien dagen omruilgarantie Gratis inspektie na 15(X) kilometer 1 jaar garantie 1 jaar Opel Assistance Afleveringscertificaat Dit certificaat geeft de koper de garantie dat de 'nieuwe' gebruikte auto grondig is gekontroleerd op defekten, beschadiging of slijtage, wa;u-bij niets aan de aandacht van de vakkundige werkplaatstechnikus is ontgaan, van bougies tot uitlaat, van remsysteem tot de brandstofmeter. Na kontrole worden de eventuele problemen hersteld, waarna de werkplaatstechnikus door het plaatsen van zijn handtekening persoonlijk garant staat voor de be treffende auto. Omruilgarantie Als de koper om welke reden dan ook niet volledig tevreden is, kan de auto binnen 14 dagen worden omgeruild voor een andere auto van gelijke waarde, mits er minder dan 1000 kilometer gereden is. Gratis inspektie Na 1500 kilometer wordt de OK Quality Car gratis door de officiële Opel dealer nogmaals geïnspekteerd, waardoor de koper nog meer zekerheid heeft over de kwaliteit van de auto. Garantie 1 jaar De garantie op de OK Quality Car is zeer uitgebreid en komt nagenoeg overeen met de garantiebepalingcn, welke gelden Op zaterdag 28 oktober a.s. hoopt de or ganist Aart Bergwerff een concert te ver zorgen op het drieklaviers Leeflang- orgel van de Ned. Herv. Kerk te Middel- hamis. Aart Bergwerff is één van de meest ge renommeerde jonge organisten in ons land. Hij is de vaste bespeler van het be roemde Batz-orgel in de Evangelisch Lu therse Kerk in Den Haag. Het concert begint om 20.00 uur. De kerk is open vanaf 19.30 uur. Toegang: 5,00 voor volwassenen en ƒ3,00 voor scholieren, CJP- en 65-(-kaart- houders. Uitslagen 16 oktober 1995 Afdeling A-1: C. van Prooyen - M. van 't Geloof ....afg. C. van Welie - G. Smitsafg. K. de Munck - H. Koppelman1 - 1 Afdeling B-1: P. V. d. Groef - K. de Jong2 - O H. Keuvelaar - A. van Rossum2 - O A. Los - M. PoortvlietO - 2 H. de Munck - J. KnopsO - 2 Afdeling 2: W. Stolk - W. NieuwlandO - 2 A. Vijfhuizen - J. v. d. GroefO - 2 Joh. Wolfert - C. v. d. Kroon2 - O J. Vijfhuizen M. Vijfhuizen1 - 1 Schaken: W. Zorge - W. de Vos1 - O J. C. de Jong - E. BarteldsO - 1 A. van Leeuwen - W. Stolk1 - O eerst is geïnformeerd bij de Israëliti.sche afdeling van Defence for Children. „Daar is namelijk niets over de in de advertentie genoemde feiten bekend. Op ons verzoek om bewijs te leveren, heeft Defence for Children internationaal niet gereageerd", aldus Koele wijn. De Jong heeft toegezegd in de eerstvol gende editie van 'Visie' uit te leggen waarom de advertentie wel is geplaatst. voor een nieuwe auto. Onder de garantie vallen de kosten van onderdelen en arbeidsloon bij een defekt aan mechani sche of elektrische delen. In feite zijn de enige zaken die niet onder de garantie vallen de normale slijtage van onderde len, net als bij de garantie van een nieu we auto. Opel Assistance Wellicht nog het meest unieke kenmerk van de nieuwe opzet van Opel voor de verkoop van gebruikte auto's is het feit dat ook voor de OK Quality Cars een jaar lang Opel Assistance van kracht is. Dit programma voorziet in reparaties bij pech onderweg, het transport van de auto naar de dichtstbijzijnde garage en een razendsnelle onderdeicnservice. Maar ook indien nodig een vervangende auto of hotelaccomodatie of zelfs trein/vlieg tickets. Opel Assistance biedt dekking in Europa gedurende een heel jaar, 24 uur per dag, zelfs in gevallen dat de brand stof op is, de accu leeg is of wanneer de sleutels zoek zijn geraakt. De heer De Blok van Opel dealer Knöps in Middelhamis: „De markt van gebruik te automobielen is even belangrijk als die van de nieuwe auto's. Zeker voor een groot merk als Opel. Reden voor Opel Nederland om de opzet voor gebruikte auto's te wijzigen en te organiseren zoals bij de aanschaf van een nieuwe Opel. OK Quality Cars betekent dat de klant een gebruikte auto aanschaft met optima le zekerheid. De 'vijfsterren' voordelen bij Opel bieden de grootste zekerheid op de huidige markt bij het kopen van een gebruikte auto, waarbij ieder risico wordt uitgesloten. Om de kwaliteit vanaf het j begin te garanderen, zal Opel het nieuwe programma geleidelijk in Nederland invoeren." MIDDELHARNIS Uitslagen huishoudelijke competitie (16 oktober 1995) Groep 1: In de eerste groep neemt de spanning toe. De heren gingen er eens voor zitten en er werden zowaar geen remises ge speeld. Lagendijk wist Sparreboom te verslaan en Verolme deed hetzelfde met Van Hooff. Deze beide heren gaan nu aan kop. Michael van der Waal had zich bij deze koplopers kunnen voegen, maar verloor van Peeman. Hij volgt nu de koplopers samen met Van Prooijen, Mourik en Peeman. M.H. R. van der Waal- W. I. PeemanO- 1 I. Lagendijk - W. Sparreboom1 - O R. van Hooff- M. VerolmeO - 1 T. C. van Prooijen - M. L. van der Waal1 - O Groep 2: In deze groep verloor koploper Boeter met zwart van Van Genderen in een Si- ciliaanse opening. De strijd ging na de opening gelijk op, maar wit kon lang zaam met zijn pionnen terrein veroveren. Zwart verloor daarop een toren en gaf op. Ant. Visser- H. TaaieV4 - Vi J. van Gendcren - J. Boeter1 - O E. Verbeek - W. MarkwatO - 1 G. de Jager-J. L. Minnaar1 - O Groep 3: Douw wist zijn koppositie in deze groep te verstevigen door van Lesuis te win nen. Meiaard kon zijn prima resulaten van de vorige weken niet continueren. Weliswaar won hij met wit van Noordijk een toren en een loper, maar gaf vervol gens zijn dame weg, zodat hij gelijk op kon geven. A. Douw - P. Lesuis1 - O A. A. Kaneshir-M. Bom1 - O H. K. Smit - R. Wolters1 - O F. Meiaard - J. NoordijkO - 1 K. W. Wijnands - L. Struik1 - O B. Loosjes - C. GroenendijkO - 1 WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur dokter Berkelaar, teL 482144. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur dokter T. v. d. Doel, tel. 601752. Stellendam - Goedereede - Ouddorp: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur praktijk Ouddorp, tel. 681312. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur dokter G. C. A. M. van Hatten, tel. 641259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van vrijdagavond 18.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur dokter H. M. Nijhof, tel. 631201. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts F. V. d. Pol, Keyzerstraat 16b, Stellendam, tel. 491050 (van 11.00 tot 11.30 uur). Klassiek homeopaat M. L. C. MASTENBROEK Middelharnis. Tel. 48 64 59. (zaterdagochtend van 11.00 tot 11.30 uur) APOTHEKEN Apotheek Menhccrse Voorstraat 16, M'harnis,) 48 36 66 Werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. Zaterdag van 10.30 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.00 tot 11.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Buiten deze tijden: 48 36 66. Apotheek St. Joris St. Joris Doclstraat 34-36, Sommelsdijk, Tel. 487277 Geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 18.00 uur. Inkontlnentie-lijn Meditheek: 487277. Vcxjr avond- en weekendiensten: zie Apotheek Menheerse. APOTHEEK DIRKSLAND Voorstraat 25, Dirksland Openingstijden van ma. llm vr.: 08.30-12.30 uur. 12.30-13.00 uur gesloten) 13.00-18.00 uur. Openingslijden van za. llm zo.: za. 09.00-12.00 uur 17.00-17.30 uur zo. 11.30-12.00 uur/ 17.00-17.30 uur Voor spoedrecepten buiten deze uren wordt u vriendelijk verzocht te bellen met 601580 APOTHEEK 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel. 68 37 89 Werkdagen van 8.30 tot 18.00 uur. Zaterdag van 12.00 tot 13.00 uur en van 16.30 tot 17.00 uur Zondag van 12.00 tot 12.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Bulten deze uren via 68 37 89. DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij; P. R. J. M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41; L. Tjcbbes, Middelhamis, 48 29 66; W. J. Vink, Sommelsdijk, 48 28 97. KRUISWERK ZUIDHOLLANDSE EILANDEN Voor wijkverpleegkundige hulpvragen en informatie: (06) 099 22 99 Dagelijks van 13.00-14.00 uur Spreekuur afdeling Ouder- en Kindzorg (voor ouders van jonge kinderen) 48 23 00 voor gemeente Oostflakkee en Middelhamis. 49 12 96 voor gemeente Dirksland en Goedereede. Spreekuur afdeling Thuiszorg (voor ouderen, zieken en gehandicapten) 49 12 67 voor gemeente Goedereede. 64 12 89 voor gemeente Oostflakkee. 48 59 00 voor gemeente Middelhamis. 60 15 00 voor gemeente Dirksland. Stichting MAATSCHAPPELUK WERK Telefoon 48 51 66 Buiten kantooruren telefonische hulpdienst, telefoon (0181) 62 59 52. Stichting KRAAMCENTRUM 'Haringvliet'. Tel. (0181) 31 00 00 Aanvraag hulp voor heel Gocree-Overflakkce: 64 10 44 Stichting Bejaardenwerk 'MIDDELHARNIS'. Tel. 48 33 66 St. Welzijnswerk voor Ouderen 'OOSTFLAKKEE'. Tel. 64 13 44 OPVANG van SLACHTOFFERS BIJ MISDRIJVEN en VERKEERSONGEVALLEN Postbus 273, Middelharnis,) 48 35 55 NED. M. S. STICHTING afd. Goerec-Overflakkee K. M. Schippers-Berghuis, 49 18 15 VERTROUWENSTELEFOON NED. PATIËNTEN VERENIGING 683149/482411. ALARMERING Brandweer, Politie, Ambulance 06-11 ALCOHOLPROBLEMEN Voor hulp en inf. tel. (0181) 66 38 85 VER. reumapatientï;n (lOeree-Overflakkee e.o. Havenweg 8, Ouddorp, tel. 68 19 27 voor vrouwen met borstkanker elke 2e maandag van de maand van 15.00- 16.00 uur in Groene Kruisgcbouw Dirksland, Oranjelaan 59, tel. 60 15 00 Vrouwen kunnen hellen/langskomen. NED. LEVERPATIËNTEN VER. Regio-kontaktpersoon: H. G. Snauw-v. d. Krol, 63 18 21 PATIËNTEN OMBUDSMAN ZIEKENHUIS dhr. A. Wagner, Postbus 20, 3247 ZG D'land WERKGROEP V.B.O.K. OP goere;e-overflakkee Ongewen.st zwanger? Bel voor hulp aan moederen kind 65 21 53. Landelijk dienstencentrum VBOK te Amersfoort, tel. (033) 463 82 12; (06) 0730 Bijna veertig procent van de jongeren op de Zuidhollandse eilanden eet niet gezond, volgens de richtlijnen van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding. Groente en fruit, brood en graanprodukten staan niet dagelijks op het menu. Ongezonde tussendoortjes (met veel vet of veel suikers) worden daarentegen relatief veel gegeten. Dit zijn enkele resultaten uit het onderzoek dat de GGD heeft gehouden onder scholieren van het voortgezet onderwijs op de Zuidhollandse eilanden. Ruim 1.000 scholieren in de derde klas van het voortgezet onderwijs en de eerste klas van het middelbaar beroepsonder wijs deden mee aan het onderzoek. In de periode van december 1994 tot half janu ari 1995 vulden deze leerlingen een vra genlijst in over hun dagelijkse eetge woonten, het gebruik van tussendoortjes en hun interesse in gezonde voeding. Ook werden de kantinebeheerders geïn terviewd van de 17 scholen die betrok ken waren bij het onderzoek. De samenstelling van de voeding op jon gere leeftijd kan van grote invloed zijn op het optreden van een aantal belangrij ke ziekten en afwijkingen op latere leef tijd. Zo vormt een voedingspatroon met teveel (verzadigd) vet een risicofactor voor het ontstaan van bijvoorbeeld hart en vaatziekten. Hart- en vaatziekten zijn een belangrijk thema in het beleid en de aktiviteiten van de GGD. Mede gelet op het belang van een goede voeding op jonge leeftijd, was dit voor de GGD aanleiding onderzoek te doen naar het voedingspatroon van de schoolgaande jeugd op de Zuidhollandse eilanden. Afgemeten aan de richtlijnen van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding blijkt 17% van de leeriingen uit het on derzoek zondermeer ongezond te eten en 22% tamelijk ongezond. Groente, fruit, brood en granen worden in onvoldoende mate gegeten. Relatief veel leerlingen ontbijten nooit (10%). 8% neemt nooit een lunch mee naar school. Bovendien is opvallend dat een kwart van de meege brachte lunchpakketten nogal eens snoep bevat. Gemiddeld eten de leerlingen drie tus sendoortjes op een schooldag. Deze tus sendoortjes bestaan vaak uit verzadigd vet en veel suiker. Opmerkelijk is dat van de jongeren die feitelijk ongezond eten, een kwart van zichzelf vindt dat hij of zij wel gezond eet. In het onderzoek is bekeken welke mo gelijkheden een schoolkantine heeft bij het bevorderen van gezonde eetgewoon ten. De schoolkantine is, zo blijkt uit het on derzoek, veruit de belangrijkste plek waar de pauze wordt doorgebracht. Bij 7 van de 17 scholen staat overigens ook een snackkar voor het schoolterrein. Ruim 1 op de 10 leerlingen zegt in snackbar of snackkar zijn tussendoortjes te kopen. Als leerlingen tussendoortjes kopen zijn dat vooral candybars, op enige afstand gevolgd door frisdranken, snoep, koeken, chips en gefrituurde snacks. Leerlingen zouden het waarderen als de schoolkantine meer gezonde snacks zou verkopen. Maar, dan moet in het assorti ment ook een plaatsje overblijven voor de minder gezonde produkten, zo vinden ze. De kantinebeheerders zien zeker moge lijkheden om de kantine te betrekken bij het bevorderen van gezonde voeding. De beheerders willen dan wel advies krijgen over mogelijke alternatieven voor onge zonde tussendoortjes en praktische kon- sekwenties (denk aan houdbaarheid) bij de opzet van een 'gezonde' kantine. De GGD konkludeert dat er meer aan dacht besteed moet worden aan de ont wikkeling van een gezonde voedingskeu ze. Scholen spelen daarbij een belangrij ke rol. Met name de schoolkantine kan een grote bijdrage leveren. De GGD wijst er in het rapport op dat ook de ouders invloed hebben op wat scholieren gedurende de dag aan voeding en tussen doortjes naar binnen werken: zij zijn bij voorbeeld vaak nog de bereiders van de lunchpakketjes. De GGD heeft de scho len die bij het onderzoek betrokken wa ren, attent gemaakt op de mogelijke bij drage van de GGD bij de opzet van een schoolgezondheidsbeleid over gezonde voeding. Het onderzoeksrapport 'Lekkere trek' is te bestellen bij de GGD Zuidhollandse Eilanden, afdeling Beleidsondersteuning. Voor meer informatie over het onder zoek kunt u kontakt opnemen met mevrouw C. A. M. Bouchier, beleidsme dewerker-onderzoeker, afdeling Beleids ondersteuning. Zaterdag 7 oktober werd de eerste ZRO wedstrijd gezwommen in Rotterdam en met enig succes. Vyf clubrecords en 10 pr's moesten er aan geloven. Afgelopen zaterdag was er voor de jongsten de Speedo wedstrijd en voor de ouderen de ZRO jaargangwedstrijd. Hier kan men limieten zwemmen voor afstanden die niet zo vaak worden gezwommen. Op de ZRO wedstrijd was het op het tweede nummer al raak. Paul Brinkman zwom een clubrecord op de 200 m wis selslag in 2.25.2. Op deze afstand werd Theo Jan Tanis tweede in 2.16.5. Op de 200 m vrij zwom Jenny Jongejan er 10 sec. vanaf en finishte in 2.36.8. Tineke van Altena verbeterde haar tijd eveneens en liet 2.58.7 noteren. Bij de jongens was het Christian Velgersdijk die er 8 sec. afzwom en 2.20.7 liet bij schrijven. Ingmar Brinkman haalde 7 sec. van zijn oude tijd af, zijn tijd van 2.19.6 was goed voor een clubrecord. Op d elOO m school nam Lieske v.d. Polder het goud mee naar huis in 1.30.5. Op de 100 m vlinder sneuvelde het vol gende clubrecord en wel door Christian Velgersdijk in 1.11.5. Johnny Jongejan en Paul Brinkman verbeterden hun tijd eveneens en lieten resp. 1.18.5 en 1.07.1 noteren. Op de 100 m rug werden de tijden verbe terd door Maartje de Jong en Margriet Koningswoud. Zij lieten resp. 1.29.7 en 1.30.0 achter hun naam zetten. Bij de jongens was het Frank v.d. Voordt en Christian Velgersdijk die beiden naar een clubrecord toezwommen en wel in 1.16.8 en 1.11.6. Voor Wietse v.d. HULP ï;n informatie BIJ borstvoeding La Lechc League, 492498 Borstvoeding Natuurlijk, 65 23 94 Ook verhuur kolven. REGIO: NTN THUISZORG voor thuiszorg en kraamzorg, 24 uur per dag bereikbaar, (010) 4130230. Voor klachten omtrent de behandeling in de Gezondheidszorg en Maatschappelijke dienstverlening: INFORMATIE- EN KLACiflTENBUREAU GEZONDHEIDSZORG (IKG) p/a Dienstencentrum, Doetinehemsestraat 27, 3241 AA Middelhamis. Tel. 48 33 66. 2e en 4e maandagmiddag van de maand van 13.30-16.00 uur; telefonisch en op afspraak spreekuur. Polder, Ingmar Brinkman en Marcel Stolk werd een pr genoteerd en wel in 1.16.5, 1.15.8, 1.16.1. Op de Speedowedstrijd werd door Lieske v.d. Polder een bronzen medaille meegenomen. Op een afstand waar er niet op gerekend was en wel op de 100 m vlinder. Haar tijd was 1.27.2. Annelies Kievit finishte na 1.51.0. Op de 100 m rug verbeterde Annelies Kievit haar tijd en liet 1.36.8 noteren. Bij de jaargangwedstrijden vielen er vier clubrecords. Op het werkelijke loodzwa re nummer, de 200 m vlinder. Christian Velgersdijk en Frank v.d. Voordt lieten 2.37.4 en 2.49.7 noteren. Op de 400 m vrij was het weer tweemaal raak en wel voor Paul en Ingmar Brink man. Zij lieten resp 4.33.6 en 4.58.9 in de boeken van de Gooye bijschrijven. Enige Kerk en Israëlorganen in de r^gio hebben de heer Lody B. van de Kamp, rabbijn van de Joodse Gemeente Rotter dam (N.I.G.) te Rotterdam, bereid ge vonden aan belangstellenden een cursus te geven aangaande de bronnen van Joods religieus leven. Aan deze cursus is de titel meegegeven 'Terug naar de Bronnen'. Met behulp van Misjna, Talmoed, Midrasj en andere Joodse lite ratuur wordt de Torah verduidelijkt, ledere belangstellende is hartelijk wel kom op de cursusavonden, die gehouden zullen woren op de dinsdagavonden: 24 oktober, 21 november en 12 december a.s. Aanvang 20.00 uur in gebouw 'De Voorhof', Torenstraat 16 te Numansdorp (naast de Herv. kerk). Toegang gratis. Koffie wordt geschonken. Wel zal per avond een bijdrage in de kosten worden gevraagd. Het thema voor 24 oktober a.s. is: Jood se ethiek ten aanzien van abortus, eutha nasie en transplantatie" Voor 21 november a.s. luidt het thema: „De Noachitische geboden de zeven eisen die zijn ontwikKeld uit Genesis 9:4- 6 t.a.v. de rechtspleging, afgodendienst, godslastering, ontucht, moord, roof en het eten van vlees van een niet geslacht maar natuurlijk gestorven dier). Hoe gaan we daarmee om?" Op 12 december wordt de cursus geëva lueerd en wordt bekeken of het zinvol is deze in het voorjaar van 1996 te conti nueren.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 10