31 ii^ POLITIE Koninklijk Goud voor mevr. v.d. Velde Sommelsdijk Chr. scholengemeenschap Trins Maurits' deelt in de eer om wisselprijs Chemie Olympiade Zangavond tbv. restauratiefonds van de Ned. Hérv. Kerk Vakantie Bijbel Klub Dirksland In '96 Verkeersveiligheids- projekt Goeree-Overflakkee Aktiviteiten Fotoclub De Rarekiek Verkopers (v/m) gevraagd 68e Jaargang DINSDAG lÓ OKTOBER 1995 No. 6442 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijlc.Tel. (0187) 482629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwls, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelharnis, rek.no. 34.20.0LI08 POLITIE 24-UURS TELEFOON: (0187) 488777 (bureau Middelharnis) Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GEMEENTE MIDDELHARNIS Mishandeling Op 4 oktober deed een inwoner van de gemeente aangifte van mishandeling door een plaatsgenoot. Onderzoek volgt. Winkeldiefstal Op 4 oktober werd door personeel van een winkel in Middelharnis een inwoon ster van de gemeente aangehouden terza ke winkeldiefstal. Zij bleek ook nog za ken bij zich te hebben die zij iri andere winkels gestolen had. Zij heeft op het politieburo een schikking (boete) opge legd gekregen. Inbraak woningen In de nacht van 3 op 4 oktober werd te Middelharnis ingebroken in een tweetal woningen. In het ene geval werd een video-camera en geld meegenomen. In het andere geval waren de bewoners niet thuis zodat nog niet bekend is wat daar werd gestolen. Donderdagavond 5 oktober werd te Middelharnis ingebroken in een woning. Weggenomen werden o.a. een trouw ring, buitenlands geld, een tas, een zaan- se klok en nederlandse geld. Diefstal ligusterbessen Op 5 oktober werden twee mannen op heterdaad aangehouden toen zij bessen aan het knippen waren van struiken die eigendomzijn van de gemeente. Namens de gemeente werd aangifte gedaan. Te gen beide personen werd proces-verbaal opgemaakt. Insluiping Op 4 of 5 oktober werd op Stad vanuit een woning een portemonnee met daarin o.a. een bankpas gestolen. Vermoedelijk is de dader overdag via een niet afgeslo ten deur binnen gekomen. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal Op 3 of 4 oktober werd vanaf de Binnen haven te Stellendam ongeveer 120 m las- kabel gestolen. De kabels lagen vanaf de wal op een in aanbouw zijnde boot. Diefstal auto Op 3 of 4 oktober een personenauto ge stolen welke geparkeerd stond voor een bungalow op een camping te Ouddorp. Het betrof een VW, type Golf GTi, kleur groen, voorzien van het duitse kenteken: ME-MH 238. Brand in woning Op 5 oktober ontstond een brandje in een woning te Stellendam. Ter plaatse bleek dat een keukengeiser had vlam gevat. De bewoners blusten het brandje met behulp van een poederblusser. Inbraak personenauto's Op 4 of 5 oktober werd op een zonier- woningenpark te Ouddorp ingebroken in twee auto's. Behalve schade aan de auto's werd er niets vermist. Op 5 oktober werd op een parkeerplaats te Ouddorp ingebroken in een auto. Weggenomen werd een tas die slechts babybenodigdheden bevatte. Op 6 oktober werd op de Brouwersdam ingebroken in een personenauto, wegge nomen werden o.a. een tas, enkele por temonnee, bank-/giropasjes, cheques, sleutels en een bril. Op 6 oktober werd op de Brouwersdam ingebroken in een personenauto, wegge nomen werden o.a. een tas, enkele por temonnees, bank-/giropasjes, cheques, sleutels en een bril. Op 6 oktober werd op de Brouwersdam ingebroken in een personenauto, wegge nomen werden o.a. kleding, een autora dio en een fotocamera. Inbraak sportcomplex Op 5 of 6 oktober werd voor de 2e maal in korte tijd ingebroken in de voetbal kantine te Ouddorp. Meegenomen wer den o.a. shag, sigaretten, snoep en 2 luid sprekerboxen. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Inbraak woningen In de nacht van 3 op 4 oktober werd te Achthuizen ingebroken in een twe'etal woningen. Uit beide woningen werd een bedrag aan geld meegenomen. In een ge val werd tevens een klok en een fototoe stel gestolen. Diefstal Op 6 of 7 oktober werd uit een jas, welke hing in de garderobe van een sociaal kul- tureel centrum te Den Bommel, een por tefeuille, een kenteken- en rijbewijs ge stolen. Winkeldiefstal Op 7 oktober werd te Oude Tonge een inwoonster van de gemeente aangehou den omdat zij in een winkel rookwaren niet had afgerekend. Proces-verbaal werd opgemaakt. Alcohol in het verkeer Op 8 oktober werden 2 bestuurders van personenauto's bekeurd toen bij aderii- analyse bleek dat zij teveel alcohol ge dronken hadden. In het ene geval kon worden volstaan met het betalen van een boete, in het andere geval werd proces verbaal opgemaakt. GEMEENTE DIRKSLAND Op 5 oktober werd namens een wegen- bouwmij. aangifte van diefstal van een rioolbuis gedaan. De buis zou een waar de vertegenwoordigen van 1.000,- a 1.200,-. Aanrijdingen met gewonden Op 5 oktober reed op de Ovenkeetweg te Dirksland een bestuurder met zijn perso nenauto in een bocht rechtdoor en kwam in een sloot tot stilstand. De bestuurder werd met hoofd- en oogletsel overge bracht naar het ziekenhuis te Dirksland en hierna naar het oogziekenhuis te Rot terdam. Op 5 oktober raakte een bromfietser ge wond toen hij, rijdend op het fietspad van het Korteweegje te Dirksland, werd geraakt door twee huisvuilcontainers die omver werden gereden door een rooier welke aan een landbouwtractor was ge koppeld en over de hoofdrijbaan reed. Het slachtoffer werd met ooglet.sel over gebracht naar het oogziekenhuis te Rot terdam. Na de uitreiking van de onderscheiding, de familie Van der Velde, met burg. mevr. Sleurink, en hun beide dochters. In 'Het Prieel' donderdagmiddag een scala van mede werkers van Ver. Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden, met als duidelijk middelpunt, mét echtgenoot en beide dochters, mevr. v.d. Velde-Berrevoets uit Som melsdijk, bovendien omgeven door receptlegangers uit andere verwante disciplines. Mevr. v.d. Velde, 't meest als 'Paulien' aangesproken, maakt gebruikt van de VUT-regeling en nam na vele verdienstelijke jaren afscheid, getooid met Koninklijk Goud, haar door burg. mevr. Sleurink opgespeld. De geboren Zierikzeese begon haar werkzame leven in 1954 als telefoniste/receptioniste om in 1961 in Dordrecht de oplei ding tot verpleegkundige te volgen, waarna, zo konstateerde burg. Sleurink, haar betrokkenheid bij de zieke mens als een rode draad door haar leven heeft gelopen. Al werken en studerend haalde mevr. v.d. Velde (dat werd ze december 1968) haar kraam-aantekening en het diploma staf opleiding. Ze was wijk verpleegster, part-time verpleegkundige en nachthoofd in een bejaardenhuis te Zierikzee. In 1985 volg de de benoeming tot hoofd-wijkverpleegkundige bij de Kruisver. Goeree-Overtlakkee, een vereniging die werd opge nomen in Kruiswerk Zuid-Hollandse Eilanden in welke orga nisatie mevr. v.d. Velde sinds 5 jaar 'regiohoofd thuiszorg' is. Alle waardering toonde mevr. Sleurink voor de voorbije 34 aktieve jaren waarin mevr. v.d. Velde haar werk met hart en ziel heeft vervuld. „U stond voor uw taak", zo wist burg. mevr. Sleurink ook uit eigen waarneming, want ook in Middelharnis heeft mevr. v.d. Velde zich ingezet voor de cliënten, o.a. via de Stichting Bejaardenwerk. De veelheid van taken werden op een voortreffelijke manier uitgevoerd en een hartelijk woord van dank namens de gemeenschap vond mevr. Sleurink zeker op z'n plaats. Temeer verheugde het haar gewag te kunnen maken van zelfs konink lijke waardering en het was met genoegen dat ze mevr. v.d. Velde het Koninklijk Goud heeft opgespeld. De uitreiking van de trofee: v.l.n.r. drs. Davids, Harm de Waard en rechts rector drs. Verkerlc. Bescheidenheid was troef vrijdagmiddag op een wat bijzondere bijeenkomst in de chr. scholengemeen schap 'Prins Maurits' te Middelharnis. Oud-athe- neumleerling Harm de Waard (19) werd er gevierd als beste chemie-leerling van Nederland, maar Harm bleef onder dat huldeblijk de bescheidenheid zelve. Hij overhandigde deze middag de in de Chemie Olympiade gewonnen schooltrofce aan chemie-docent drs. Verkerk, maar die verklaarde z'n aandeel in Harms succes gering te zijn. Hij heeft hem alleen maar 'alle ruimte' hoeven te geven. Rector Boot was ook al geen participant; hij liet weten van het vak chemie totaal geen kaas te hebben gegeten, er nooit door geboeid te zijn geweest; weshalve Harm op-wat eenzame hoogte stond. Overigens werd wél de school en haar opleiding hoog geprezen. „Van een eenvoudige dorpsmavo is ze een vol waardige scholengemeenschap geworden", stelde de trotse rector tevreden vast. Het was voor het eerst dat een leerling aan de Olympiade deelnam, en hij was de eerste de beste gebleken. „Nederland kan nog heel veel van ons verwachten, onze leerlingen wacht een schone taak!", zo riep rector Boot hen op. 'Talent mag weer in Nederland', luidde de opgewekte konsta- tering van dhr. Boot. Hij wees op het cyclisch gebeuren in de geschiedenis dat het gelijkheidsdenken en de waardering voor de individuele prestatie elkaar af doet wisselen; dat laatste is thans weer het geval. „Harm heeft de tijd dus meegehad", stel de dhr. Boot vast. De gehouden Olympiade noemde hij een spel, niet gespeend van ernst, hij vond dat passend bij de leef tijd van de deelnemers, op de grens van spel en ernst én pas send bij het karakter van de school die een afwisseling biedt van ernst en spel. „Tegen de achtergrond van de school dient talent als gegeven mogelijkheid -, niet als laatste werkelijk heid te worden gezien. Volledig respect werd dan ook uitge sproken over Harms beslissing niet deel te nemen aan de Wereld Olympiade in China die ook zondags gehouden zou worden; daarmee zou de grens van het spel zijn overschreden", begreep dhr. Boot. De wetenschap dient zijns inziens uit ernst en spel te bestaan, aldus samengesteld wordt de wetenschap zelfs de chemie tot poëzie! Enorme prestatie Drs. W. Davids, lid van het Chemisch Olympiade Comité, waardeerde de jeugdige Harm zeer om de geleverde 'enorme prestatie'. Graag had hij hem ook in China onder de deelne mers getroffen, waar hij de zilveren plak zeker zou hebben verdiend, maar ook dhr. Davids toonde respect voor de geno men beslissing van deelname af te zien. Ook de school werd met 's lands beste resultaat gelukgewenst, temeer omdat een Olympiade alleen maar slagen kan als deelname door de docenten gedragen wordt. Harm dankte in een persoonlijk woord de docenten voor het ..genoten onderwijs, en het feit dat ze hem het enthousiasme, hebben overgedragen. Het deed hem duidelijk genoegen de glazen trofee aan de school over te kunnen dragen, 't Zou mooi zijn wanneer die volgend jaar opnieuw zou worden ver diend. Aan het eind van de bijeenkomst was er nog even een fraaie dialoog tussen dhr. Hoogwater van de T.U. te Delft. Deze betreurde de afwezigheid van de tv om den volke het succes kond te doen, maar conrector Van Wijck leerde hem anders: „De tv is hier nog niet zo ingeburgerd; de afwezigheid ervan heeft er misschien juist mede voor gezorgd dat ónze Harm zover gekomen is!" STAD AAN HET HARINGVLIET D.V. zaterdag 14 oktober 1995 zal er in de Ned. Herv. Kerk te Stad aan het Ha ringvliet een zangavond worden gehou den. Deze avond is georganiseerd ten bate van het restauratiefonds van de Ned. Herv. Kerk te Stad aan het Haringvliet. Tijdens deze zangavond zal er ten bate van dit fonds een kollekte worden ge houden. Ook zal er tijdens deze avond een medi tatie worden gehouden door ds. L. D. Burger, hervormd predikant van deze kerk. Door het Chr. mannenkoor 'Jubi late Deo' uit Ouddorp zal medewerking worden verleend aan deze zangavond. Dit mannenkoor staat onder leiding van de dirigent Jan Bezuijen, eveneens uit Ouddorp. Jan Bezuijen is één van de vaste organisten tijdens de erediensten die in de Ned. Herv. Kerk te Stad aan het Haringvliet worden gehouden. Het koor en de samenzang zal op het orgel worden begeleid door Johan van Broekhoven uit Stellendam. Door het mannenkoor zal tijdens deze avond diverse bekende werken ten gehore wor den gebracht, waaronder een aantal be werkingen van Jan Bezuijen van beken de Psalmen. De aanvang van deze zangavond zal zijn om 20.05 uur. De kerk is open om 19.30 uur. De toegang is vrij. Afgelopen zomervakantie hebben wij drie fantastische V.B.K. dagen gehad. In de herfstvakantie willen we nog een middag organiseren voor alle kinderen van 4 tot 12 jaar. André Verhagen speelt het poppenspel 'Hazen Bazen Wagen' op 17 oktober. Plaats: Onder de Wiek. Tijd: 13.45 tot 15.45 uur. Entree: 2,50 p.p. We hopen jullie allemaal op 17 oktober te zien. Het Valcantie Bijbel Klub Team Provinciale Staten van Zuid-Holland hebben een motie van de SGP fraktie aangenomen waarin gevraagd wordt op Goeree-Overflakkee een verkeersveilig- heidsprojekt te starten. De Statenverga dering heeft besloten het projekt volgend jaar - 1996 - te houden als strukturele aanpak van het verkeersveiligheidsbe- leid. Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's-Graven- polder. DIRKSLAND - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. MIDDELHARNIS - woensdagavond 7.30 uur ds. P. Melis van Nieuw- Beijerland. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Vlaar- dingen. Het seizoen voor de fotoclub is in september begonnen met enkele zeer goed be-zochte avonden en een bezoek var de Beilense foto club FePoAm. Aan het eind van de maand werd zoals gebruikelijk een kollektie van 8 dia's samengesteld voor deelname aan de jaarlijkse diawedstrijd van de Fotobond. In oktober staan twee clubavonden op het pro gramma. Een of twee maal per jaar wordt aan een van de leden gevraagd een historisch overzicht van zijn of haar foto- en diawerk te laten zien. Op 13 oktober is het de beurt aan clublid Jan de Haan. Behalve lid van De Rarekiek is hij lid van Rotterdams oudste en grootste fotoclub de AFV Rotterdam. Voor 27 oktober staat een bezoek van de Fotogroep Breda aan Sommelsdijk op het programma. Programma oktober 1995 Vrijdag 13 oktober: Jan de Haan laat een his torisch overzicht van zijn werk zien. Vrijdag 27 oktober: Bezoek van Fotogroep Breda aan de Rarekiek. Informatie: (0187) 482983 487096. Volgende week zal op heel Goeree- Overflakkee de 'Goeree-Overflakkee-ka- lender' worden verkocht. Van elke ver kochte kalender is een rijksdaalder be stemd voor de aanschaf van de CT-scan. Voor verschillende dorpen op ons eiland zoeken we nog mensen die de kalender huis-aan-huis, tegen vergoeding, willen verkopen. Overdag en/of 's avonds. Leef tijd vanaf 18 jaar. Inl.: (0187) 483071. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - WDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGHAFIE ^QJ3 R^3 C^ CZ! CZ3 CZU CJ CZi CZ3 EZJ CZI CJ C=i dZl CZ3 1 aUDDORP - Weststraat 35-Tetefoon (0187) 681612 I Fax 683734 RENESSE - Phntshop - Hogezoom 172 - Telefoon (0111) 462400 SOMMELSDUK - Westkrakeelstraat 8 - Telefoon 10187} 486841

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1