EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Overdenking uit de Heilige Schrift mwiiÉiHi Politie pakt illegale afvalstart aan! Ina van Berden exposeert in 't Blaeuwe Huus AktJe 'Boeren planten bomen' weer van start Orgelconcert "Bacfi HET ,KIJkVENSTER Toerustingsavonden 'Getuige zijn' Wijkver. 'De Zwaluw' Gevangenis-pastoraat Verkoping te Melissant Onverschilligheid of neutraliteit? Startavond;... Eigenwijs De kraamtijd, en dan...?! VERVOLGVERHAAL 2e Blad VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1995 No. 6439 Blik op kerk "^z en samenleving Ij - De vrouw in de SGP - Een halfslachtig voorstel - De gelederen sluiten? Binnen de Staatkundig Gereformeerde Partij is de discussie over de plaats van de vrouw weer opgelaaid. Reeds geruime tijd heerst er in de gelederen van de oud ste politieke partij in Nederland verschil van mening over de vraag of een vrouw lid kan zijn van een kiesvereniging. Het probleem is dat er kiesverenigingen zijn die dames onder haar leden tellen. En deze dames royeren als lid, dat gaat na tuurlijk te ver. Maar dan komt de volgen de vraag: waarom op de ene plaats wel en op de andere niet? Het hoofdbestuur is nu met een voorstel gekomen dat in de kiesverenigingen be sproken moet worden en waarover de partij zich begin volgend jaar definitief zal moeten uitspreken. In grote lijnen komt het hierop neer dat vrouwen bui tengewoon lid kunnen worden. Dat wil zeggen dat ze kunnen meedenken en meepraten over politieke zaken, maar een bestuursfunktie, laat staan een poli tieke loopbaan als gemeenteraadslid, e.d. is voor hen uitgesloten. Wat te verwachten was zien we nu ge beuren. Voor de ene SGP-er gaat dit voorstel te ver, voor de andere gaat het juist niet ver genoeg. Het Reformatorisch Dagblad vafi zaterdag 23 september bood een scala van meningen van promi nenten die min of meer bij het SGP-ge- beuren betrokken zijn. Wie de kerkelijke en politieke kaart van ons land enigerma te kent kon ten naaste bij voorspellen hoe de betreffende personen zouden oor delen. Ter rechterzijde, zo zeggen we maar voor het gemak, staan de veront ruste SGP-èrs die van mening zijn dat het hoofdbestuur met deze voorstellen al een stap te ver is gegaan. Men had moe ten blijven bij de vroegere praktijk waar bij vrouwen geen enkele inbreng hadden in de politiek. Bovendien wordt daar de vrees gekoesterd dat het buitengewoon lidmaatschap slechts een opstapje zal blijken te zijn naar een volwaardig lid maatschap. Aan de linkerkant - met excuus voor deze ongelukkige localisering - staan de mensen die het maar een halfslachtig voorstel vinden, dat uiteindelijk niemand zal bevredigen. Daar wordt - mijns in ziens terecht - de vraag gesteld: „Waar om mogen vrouwen niet stemmen als het gaat om bestuursleden van de eigen par tij, terwijl ze wel hun stem mogen uit brengen voor de Tweede Kamer, of voor de Provinciale Staten of voor de gemeen teraad? Dat is een meten met twee maten, dat zeker niet kan worden uitge legd aan onze jongeren, laat staan aan de buitenwacht". Hoewel ik bepaald wel een mening heb over deze kwestie ontbreekt me de lust om die hier (opnieuw) te ventileren. Ik wil alleen signaleren het verdrietige ver schijnsel dat een partij waaraan ik me verwant voel, haar innerlijke verdeeld heid over een ondergeschikte kwestie op deze manier etaleert. De commissie die belast was met het onderzoek naar de oorzaken van het stemmenverlies in 1994 is tot de konklusie gekomen dat de achteruitgang mede werd veroorzaakt door de houding ten aanzien van de vrouw. En als de voortekenen niet be driegen zal dat verlies in de toekomst alleen maar groter worden. Het is begrijpelijk dat het hoofdbestuur de oproep doet om de gelederen te slui ten, maar het is voor mij de vraag of deze oproep niet te laat komt. Ik kan het niet anders zien dan dat het hoofdbestuur, uit vrees om naar de ene of naar de andere kant kiezers te verlie zen, de traditie laat heersen over de Schrift. En daarop kan per saldo geen zegen rusten. Waarnemer op verzoek van de Werkgroep Missio naire Gemeente van de Gereformeerde Kerk van Ouddorp zal Agapè in novem ber twee toerustingsavonden verzorgen, onder het thema 'Getuige zijn'. Tijdens de eerste bijeenkomst, die ge houden zal worden op woensdagavond 15 november a.s., zal ingegaan worden op wat het betekent om christen te zijn en om daarvan te getuigen. Tijdens de tweede bijeenkomst, die ge houden zal worden op woensdagavond 22 november a.s., zal worden ingegaan op 'moeilijke vragen'. Tijdens deze avond worden moeilijke vragen behan deld waar je als christen mee kunt zitten; maar ook moeilijke vragen waar je als christen mee gekonfronteerd kunt wor den. Beide avonden zullen onder leiding staan van Didc Kruit, regioleider bij Agapè. Agapè is een interkerkelijke organisatie die initiatief wil nemen in evangelisatie en christenen op wil bouwen in hun ge loof. Agapè wil de plaatselijke gemeente ondersteunen in evangelisatie en toerus ting daarvoor. De twee avonden worden gehouden in de Gereformeerde Kerk van Ouddorp (in gang Dorpstienden). De avonden begin nen om 19.45 uur en eindigen om onge veer 22.00 uur. SOMMELSDIJK Wijkvereniging 'De Zwaluw' organiseert op zaterdagavond 7 oktober weer een na jaarsbingo. We draaien zoals altijd 6 bin- goronden, 2 verlotingen en een superver loting. De prijzen van de bingokaartjes en loot jes zijn slechts 1,- en daarvoor kunt u prachtige prijzen winnen. De avond begint om 20.00 uur, maar komt u niet te laat, want u weet, vol vol. Tot ziens bij 'De Zwaluw', Sperwer 5 te Sommelsdijk. NIEUWE TONGE Op uitnodiging van de Vrouwenvereni ging 'Kleine kracht' hoopt dhr. W. A. den Hertog D.V. maandag 2 oktober in ons midden te zijn om iets te vertellen over het gevangenispastoraat. Aanvang 8 uur in de zaal van de kerk. Oranjestraat 17. Allen hartelijk welkom. De kosten bedragen voor de twee avon den/10,-. Belangstellenden worden verzocht zich uiterlijk op 9 oktober 1995 aan te melden bij Dick Koppenol, Looheul 14 te 3252 CC Goedereede, telefoon (01879) 2111 of bij ds. J. Koster, Oudenhil 13 te 3253 EE Ouddorp, telefoon (01878) 3431. Illegale afvalstortplaatsen worden op het gehele eiland aangetroffen. Hierdoor kan bodem- en waterver vuiling ontstaan en het is natuur lijk geen gezicht. Voor de extra kosten die het opruimen met zich mee brengt moet de burger boven dien opdraaien. Om dit probleem aan te pakken heeft de politie besloten om hieraan in de komen de tijd extra aandacht te besteden. De politie gaat hierbij als volgt te werk: - Illegale stortplekken worden opge spoord waarna onderzocht wordt wie de mogelijke dader is. - Wordt de dader achterhaald dan volgt onherroepelijk een proces-verbaal. - Het afval moet dan tevens door de dader worden opgeruimd. Blijft de dader onvindbaar dan zal het afval spoedig door de gemeente of het Waterschap worden opgeruimd. Zo wordt gezamenlijk getracht het eiland schoner te krijgen en schoon te houden. U kunt hieraan meewerken door illegale stortplaatsen te melden bij het ISGO of bij de politie! U wilt zelf uw afval kwijt? Grof huisvuil, oud ijzer en ander afval kunt u op de juiste wijze kwijt door: - het op te laten halen door de inzamel- dienst of - het naar de regionale stortplaats te brengen. Wilt u over de kosten e.d. meer informa tie en woont u in de gemeente Dirksland, Middelhamis of Oostflakkee, dan kunt u zich op werkdagen, tussen 08.30 en 10.30 uur, wenden tot het ISGO, tel. (01870) 88111 (0187) 48 81 11 (nieuw). Woont u in de gemeente Goedereede dan kunt u hiervoor terecht bij uw eigen ge meente, tel. (01879) 1500 (0187) 49 15 00 (nieuw). Ook op de regionale stortplaats in Mid delhamis kan men u informatie geven over de kosten van het inleveren van afval, tel. (01870) 86850 (0187) 48 68 50 (nieuw). Van 30 september tot 16 november exposeert Ina van Bergen met droogboe- ketten in 't Blaeuwe Huus, het kantoor van VVV Ouddorp. Naast de klassieke stukken zijn er dit jaar vooral kreaties met kruiden, grassen, granen, grote en kleine bladeren, schel pen en zaaddozen te zien. De pastels en aquarellen van Giny Koning zorgen voor een verdere aankleding van het geheel, 't Blaeuwe Huus, VVV-kantoor te Oud dorp is geopend van maandag t/m vrij dag van 8.30 tot 12.00 uur en 13.00 tot 17.00 uur en op zaterdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. De Ned. Herv. Vrouwenvereniging 'Ta- bitha' hoopt op D.V. dinsdag 3 oktober 1995 haar jaarlijkse verkoopdag te hou den. Deze verkoopdag zal gehouden worden in ons Verenigingsgebouw 'de Poort' aan de Voorstraat. De openingstijden zijn van 's middags half 3 tot half 5 en 's avonds van 7 tot half 9. Naast de verkoop van mooie handwer ken en dergelijke verkopen wij ook zelf gemaakte advocaat, slaatjes, kruudplaet- jes, worst, kaas en gebakken vis ter plaatse. Ook is er weer een boekentafel aanwezig en speelgoed voor de kinderen en u kunt ook nog gezellig koffie of thee krijgen en voor de kinderen limonade. Dit alles ten bate van kerk en zending. U bent allen hartelijk welkom. Tot ziens. Bestuur en leden Tabitha Melissant En Gallio trok zich geen van deze dingen aan. (Hand. 18:17b) Het gaat goed in Korinthe! Paulus is er voor zijn doen lang geweest: een jaar en zes maanden. En de gemeente wordt ver gaderd en gebouwd. Koning Jezus krijgt er steeds meer onderdanen bij. Maar dan keert het tij. Want waar God Zijn Kerk bouwt, daar wordt ook de sa tan aktief. En zodra er een nieuwe stad houder is zien de joden hun kans schoon. Dan wordt Paulus voor het gerecht ge daagd. Die stadhouder is niet zómaar iemand. Gallio is een broer van de bekende filo soof Seneca, de leider van de Stoïcijnse school. De aanhangers van die levensbe schouwing maken zich nergens druk om, winden zich nergens over op. Zeker niet als het gaat om godsdienstige kwesties. Ook Gallio laat daar geen misverstand over bestaan. Wanneer iemand bena deeld of mishandeld wordt, dan zal hij ingrijpen. Maar ze moeten bij hem niet aankomen met splinterige godsdienstige probleempjes. Die moeten die ruziënde joden zelf maar oplossen. Voor Gallio zijn alle godsdiensten gelijk. Laat ieder in zijn waarde, als hij maar gelukkig is! Gallio is dus niet het type van de onver schillige, die nergens warm of koud van wordt. Zo is hij wel afgeschilderd, maar ten onrechte. Hij stelt zich veeleer neu traal op. Hij wil niet buiten zijn boekje gaan. Godsdienst - daarover is hij niet bevoegd te oordelen. Dat is zijn pakkie niet aan. Diep in zijn hart koestert hij minachting voor dat geagiteerde joden- volkje, maar dat zal hij niet laten mer ken. Als ze zich maar rustig houden. Hij is toch wel een modern mens, deze stadhouder. Hij had vandaag wel kunnen leven! Godsdienst is een privé-zaak. Ieder moet maar voor zichzelf uitzoeken welke god hij wil dienen en hoe hij dat wil doen. Maar val er een ander niet mee lastig. Die kerkmensen maken over de kleinste dingen ruzie. Belachelijk ge woonweg. Er zijn wel andere dingen om je energie in te steken. Gallio wil neutraal blijven. Maar tegen over het Evangelie is neutraliteit uitge sloten. Want dat plaatst ons voor de keuze: voor of tegen Christus. We kun nen niet doen alsof het ons niet aangaat. Want wie niet voor is, die is tegen. En tegen Christus - dat betekent dat we het eeuwig van Hem zullen verliezen. Intussen gebruikt de Heere de neutraliteit van Gallio voor Zijn grote doel. Want de joden krijgen hun zin niet. Paulus wordt niet veroordeeld. Het Evangelie wordt niet gestuit in zijn loop. Gods werk mag doorgaan. En de Heere vervult Zijn be lofte aan Paulus: „Niemand zal de hand aan u leggen om u kwaad te doen, want IK ben met u". Schoonhoven W. van Gorsel Landschapsbeheer Zuid-Holland houdt voor de derde keer de aktie 'Boeren Planten Bomen'. De aktie is bedoeld om boeren en andere be woners van het Zuidhollandse plat teland te stimuleren inheemse strui ken en bomen aan te planten. Via de aktie 'Boeren Planten Bomen' kunnen zij tegen lage prijzen plant- materiaal en beschermingsmate rialen bestellen bij Landschapsbe heer Zuid-Holland. Deze worden bovendien gratis thuisbezorgd! Vorig jaar sloeg de aktie uitstekend aan. Zo'n 160 eigenaren plantten ruim 28.000 bomen en struiken aan! De aktie wordt gezamenlijk georganiseerd met Land schapsbeheer Utrecht. Daar loopt de aktie al 7 jaar zeer suksesvol. Groen platteland Tijdens de aktie kan tegen lage prijzen een uitgebreid assortiment struiken en bomen worden besteld. Knotbomen langs percelen, leilinden om de boerde rij, hoogstamvruchtbomen in een boom gaard, inheemse sierbomen en -struiken op het erf, jonge boompjes op een niet- gebruikt stukje grond; op deze wijze kan de eigen boerderij aanzienlijk verfraaid worden. De beplanting biedt bovendien nieuwe kansen voor de natuur! Kwaliteit Het door Landschapsbeheer Zuid-Hol land geleverde plantmateriaal is van pri ma kwaliteit. Het is gegarandeerd ziekte- vrij en wordt betrokken van gerenom meerde kwekers. Bovendien worden de bestellingen gratis aan huis geleverd. Landschapsbeheer Zuid-Holland zorgt ook voor goede instrukties voor de aan plant, verzorging en bescherming. Bestelboekje 'Boeren Planten Bomen' Bewoners van het Zuidhollandse lande lijke gebied kunnen gratis het boekje 'Boeren Planten Bomen' met het kom- plete assortiment aanvragen bij Land schapsbeheer Zuid-Holland. In het boek je staat een uitgebreide beschrijving van de struik- en boomsoorten met voor elke soort een vermelding van bodemeisen, toepassings- en gebruiksmogelijkheden en de betekenis voor natuur en land schap. Het boekje 'Boeren Planten Bomen' is aan te vragen bij Landschapsbeheer Zuid-Holland, telefoon (01820) 24500. Aan het begin van een nieuwseizoen 'Open Jeugd Werk' staan wij, als team, er weer helemaal klaar voor, om jullie welkom te heten. Na een tijd van vakan tie willen we ons, samen met jóü, weer inzetten, om er een goed en gezellig sei zoen van te maken. Het programma is grotendeels al vast gesteld, daar zal het niet aan liggen. Neem nou de startavond, zaterdag 30 september... De inmiddels bekende po- diumgroep Eigenwijs zal in ons midden zijn. Ze willen een programma opvoeren, met als thema: 'Talentenjacht'Kijken en luisteren dus. Maar dat niet alleen! Je hebt die avond ook nog ruimschoots de gelegenheid om bij te praten met je be kenden, en nieuwe vrienden te maken. Ook een potje tafeltennis of biljart be hoort tot de mogelijkheden. Wij, als team, hopen dat we ook jou, dit nieuwe seizoen kunnen begroeten in de Hoeksteen. De avond begint om 20.00 uur, maar om 19.30 uur staan de deuren al voor je open. Weet dat je welkom bent! Tot zaterdag. Dit is het thema van de borstvoedingsavonden. Deze worden georganiseerd door La Leche League. La Leche League is een borstvoedingsor ganisatie, die zich al bijna 40 jaar bezig houdt met alles wat met borstvoeding te maken heeft. De informatie-avonden worden gehou den in: GOEDEREEDE, Geuzenpad 30, op dinsdag 3 oktober; SOMMELSDIJK, Voorstraat 17, op woensdag 4 oktober; Allebei de data aanvang 20.00 uur. Een ieder die borstvoeding een warm hart toedraagt, en belangstelling heeft is van harte welkom, met baby of peuter, die nog niet zonder de moeder kan. Voor meer informatie kunt u bellen met: Anneke Akershoek, tel. (01879) 2498 Carla van Gils, tel. (01873) 1716. Wij verhuren ook de elektrische kolf. Langs de orgeCpijpen van het [ickt Toen was daar de aCtviooC in de scfiemerstiite opgestegen zijn oude instrument zwevenduit het niets dat moedig streef. een condensstreep in het verre èCauw [angs onbetreden paden ademend op avontuur eenfCuit spitste de oren en wanneer opnieurv een dode steeg ten hemeCop de dominant opstaat van de toetsen en de pedalen 'LCia achterna - om ingesprek^met U zo kfonl^n die twee tesamen - de verborgene met de verborgene - eindedjliiantwoord te krijgen tot de achtergebCevene op het thema dat op de vCeugeCs de gamba ging speten van de (ange nagaCm [andt in zveer een herinnering. een trio dat trouw bCeef aan de aarde Uit: Klaas de Jong Ozn., Aflandige wind. Gedichten. een driestemmige dag Uitgeverij Kok, Kampen. wagen IsraëCs Paperback. 48 pag. Prijs 17,50. en zijn ruiters. pp -20- Zij keuren hun werk. Jan Telker en Arnold en Mota. Het ziet er fleurig uit. „Moeder", zegt Mota, „nu is het hele maal klaar. Nu kunnen de meubeltjes van oma erin! Kom maar eens kijken". Oom Arnold heeft de zolder geverfd en Mota de deur naar de slaapkamer. „Keurig", zegt moeder Petwas, alsof ze erts van gezien heeft. „Het zal mijn moeder mee vallen", meent Arnold. „Ik denk het ook wel", zegt Jan Telker. Hij ziet hoe helder wit de gekalkte muur is opgedroogd. Het is net vijf uur als ze de keuken weer instappen. De tafel staat gedekt. „Wat ben je vroeg", zegt de oude metselaar. „Ja, omdat het voorlopig wel de laatste keer zal zijn, dat je met ons mee-eet, dacht ik, we zullen maar vroeg eten". „Ik hoop toch nog eens weer te komen". „Goed, maar Klaartje bedoelt, dat je werk hier af is", vult Arnold aan. „Ja, dat hebben we daarnet bekeken, is het niet?" „Daarom!" Gezellig gebruiken ze met zijn vieren de avond maaltijd. Het duurt langer dan gewoon. Geen van allen heeft haast. „Alle gaven Gods zijn goed, met dankzegging ge nomen zijnde", zegt Jan Telke>. Moeder Petwas kijkt hem nauwlettend aan. Wat is dat een woord op zijn pas gesproken! Zij is er recht dankbaar voor. Er is niets heerlijker dan de erkenning, dat God goed is. De lof des Heeren geeft zin aan het leven. Het is met een volvaardig gemoed dat zij de Bijbel van de schoorsteenmantel pakt en hem voor zich neerlegt op de ronde tafel. Nu is het nog haar taak. Straks zal hij lezen, die dan priester in dit huis zal zijn geworden. Zij is genegen om te luisteren, ook als hij in de avonduren zal voorlezen uit de oude Schotse schrijvers, waar hij, naar zijn zeggen, zoveel van houdt. Moeder Petwas ligt al even wakker. Nu is het de dag! In haar gedachtenwereld is er veel veranderd. De dagen van haar weduwschap zijn nu voorbij. Al sterker hebben zich haar hartsgedachten gezet op Arnold. Ze staat aan het begin van een nieuw leven. Het samenleven met Arnold, van wie An- dries, haar eerste man, een volle neef was. Maar ze mopstaan! Er moet nog veel gebeuren, voor de familieleden kunnen worden ontvangen. Straks komt het meisje van oom Sander en haar nichtje. Nog even denken, even maar! Klaartje Vredeveld denkt aan de mooie geschiede nis van Izaak en Rebekka. Ze ziet haar komen met de stoet van Eliëzer uit het verre land. En toen ze al vrij dicht in de buurt kwamen van Abrahams tenten, zag Rebekka Izaak in de verte. En toen be greep ze dat dit Izaak, haar toekomstige man, moest zijn. Een tinteling van vreugde ging door haar heen, maar ook was er een niet weten hoe hij precies zou zijn. Als ze hem van de Heere kreeg, zou het altijd goed zijn. En dat mocht zij toch wel geloven. En Izaak, welk een man! Hij was het veld inge gaan, haar tegemoet, of meer bezig met God, om wijsheid en voorzichtigheid van Hem te mogen ontvangen om recht te leven. Izaak was een gelovig man en leefde gemeenzaam met de Heere, dat is Zijn vreze. Hij was in de wil dernis om zich in het gebed tot God te keren. Zijn verwachting was, ook in de dingen van de aardse liefde, van de Heere zijn God. Dan gaat de deur van haar kamer, die op een kier stond, verder open. In het licht van het nachtlamp je ziet ze de poes naar binnen stappen, gevolgd door vier volwassen konijnen. „Nu wordt het toch te bont!" zegt moeder Petwas en springt het bed uit. Als ze zich gekleed heeft, knielt ze neer; nu nog alleen, vanavond samen. Als engelenmuziek gaat het door haar heen: „U alleen, U loven wij..." Dan drijft ze de kleine kudde voor zich uit. Als eens Rebekka, denkt ze. Ze schuifelt door de donkere kamer. In de keuken gekomen, steekt ze de petroleumlamp aan. Er is nog veel te doen. Straks om een uur of zeven komen de meisjes. Zij zullen deze dag voor alles zorgen. Terwijl de lamp slechts sober het keukentje ver licht, komt Mota uit zijn nieuwe slaapkamertje, dat naast het geitenstalletje is afgeschoten, door de deeldeur naar binnen. „Goe-morgen moeder". „Zo Mota, ben je er nu al?" „Ik ben klaar wakker". „Ja, dat zal wel, maar je hebt zeker niet zo best geslapen?" „Het was een beetje vreemd. Ik ben een paar keer wakker geweest". „Ja jochie, ik had jou helemaal verwend, door je tot hiertoe bij mij te laten slapen. Maar je zult eens zien hoe best het je bevalt". „Moet ik je nu al feliciteren, moeder?" „Dat mag wel, maar het hoort wanneer oom Ar nold en jouw moeder zijn overgetrouwd in de kerk". „O, ik zal het onthouden. Wil ik helpen aardappe len schillen?" „Natuurlijk, dat is goed!" Mota pakt een tafelmes uit de kast en schuift een stoel naar zijn moeder. Hij is benieuwd naar alle dingen van deze dag. „Wanneer moet ik nu vader zeggen tegen oom Arnold?" „Meteen als je hem de hand geeft om hem te feliciteren, dacht ik". Even is het stil. Mota kan nog niet goed begrijpen, dat nu oom Arnold hem maar zo als zijn zoon zal willen aan nemen. Er is iets in hem dat onrustig is. Hij weet niet wat het precies is, maar is moeder, die altijd zo gek met hem was, de laatste tijd niet anders geworden? En dan een oom van je maar zo je vader worden. Zou dat wel goed komen? Hij denkt zo maar ineens aan de kat, die aan het spek gebon den wordt en het dan niet eten wil. „Wat heb je te prakkizeren, jó?" lacht moeder. Ze kent haar jongen van haver tot gort. Maar Mota zwijgt hardnekkig. Hij weet niet hoe hij het zeg gen moet. Dan opeens, een beetje ontdaan, zegt hij: „Hoe kan oom Arnold mij als zijn kind aannemen als ik zijn kind niet ben?" „O", zegt moeder Petwas, „is dat je grootste zorg? Ik zal proberen het je te vertellen. Ik heb tegen oom Arnold gezegd toen hij mij vroeg, dat het helemaal niet gebeuren kon. En dat hij later er weer eens op terug kwam, toen heb ik gezegd: als je dan mij graag hebt, moet je nog liever Mota erbij nemen. En toen ze hij, dat hij heel graag zelfs jou erbij wilde hebben en dus jouw tweede vader worden". „O zo", zegt Mota met een diepe zucht. „Ja, zo is het gegaan. Het kan wonderlijk lopen. Oom Arnold is precies zoals jouw vader vroeger was. Dat gaf ook bij mij de doorslag. Het is niet zo eenvoudig weer te hertrouwen. Men weet wat men gehad heeft, maar niet wat men krijgt". (wordt vervolgd) DE BETERE WONINGINRICHTING SINDS 1920 Zandpad 36 Middelhamis Tel. (0187)482784

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5