Juf Smallegange 25 jaar aan de J. C. van Gentschool Predikbeurten 40 jaar ^i FORD EN FIAT TRAKTOREN Gebr. v.d. Hoek B.V. S&?ï 52% bevolking politiedistrict de Eilanden tevreden over politiefunktioneren ALGEMENE UITNODIGING REÜNIE Dominee A. Baars benoemd te Apeldoorn Uitslag Goereese toppers Enquête wijst uit: Nieuwe Stemvormings- cursus door zangeres Herien Wieringa GESLAAGD Juf Korteling 25 jaar verbonden aan de Bosseschool (chr. geref. Middelharnis) Dierenopvang Goeree-Overflakkee en werktuigen voor akkerbouw en veehouderij Mechanisatiebedrijf op !?!J2uur. Buurtproblemen Onveiligheidsgevoelens Aangifte Kontakten Expressie Centrum Totaal Expres ori^anisecrt: Eilanden-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Zondag I oktober 1995 Extra kerkdienst Geref. Gem. ORANJE NASSAUSCHOOL Koiteweegje 7 3244 BC Nieuwe Tonge Tel. (01875) 1887 Mechanisatiebedrijf Gebr. v.d. Hoek b.v. U bent van harte welkom voor verkoop-, service en onderdelen van Kaayensteinsedijk 4 3245 LR Sommelsdijk Tel. 0187-485509 Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 29 SEPTEMBER 199S Natuurlijk is het de politie, ook die van het district 'de Eilanden', wat waard te weten in welke mate het volk zich al dan niet welbevindt, hoe er wordt gedacht over de verhouding publiek-politie en of de burger zelf iets aan misdaadpreventie doet, om maar een paar vragen te noemen. Zoals ook vorig jaar heeft buro Infomart de antwoorden daarop opgediept in een telefonische enquête waarin achttienhonderd burgers betrokken wer den. Gevraagd naar de veiligheidssituatie lijkt Goeree-Overflakkee goed te scoren. Maar liefst 40% van de ondervraagden in het district verklaarde in het afgelopen jaar slachtoffer te zijn geworden van een of meer vormen van crimi-naliteit, maar de flakkeese ondervraagden gaven een gunstiger beeld, geen 40%-, maar in Dirksland en Goedereede 25%, Oostflakkee 29% en Middelhamis 32%. In Hellevoetsluis maar liefst 50% en in Spijkenisse 40%. Goeree-Overflakkee steekt opnieuw gun stig af waar het gaat om het percentage slachtoffers (van enig delict) met finan ciële schade. In het district is het 65% dat directe financiële schade overhield, maar in Middelharnis 49%, vorig jaar was dat in Middelharnis overigens noc 70%. Ook naar de gcrtiiddelde financiële scha de (als gevolg van enig delict) is ge vraagd. In het district blijkt dat gemid deld 1339,- te bedragen, in Middelhar nis 1098,-; Oostflakkee 1218,-; maar in Goedereede 1734,- en Dirksland zelfs/1992,-. De evt. buurtproblemen werden in een viertal items onderverdeeld, t.w. vermo gensdelicten, verkeersproblemen, verloe dering en overlast c.q. dreiging. Vermogensdelicten blijken het meest voor te komen, ze worden door 15% van de bevolking gesignaleerd. De bevolking van Hellevoetsluis over stijgt dat tot 22%, die van Middelhamis tot 19% en Spijkenis,sc tot 18%. Het cij- fer'tje' van 8% voor Dirksland is uiter mate gunstig. Verkeersproblemen deden zich in dezelf de mate als vorig jaar voor. Dat geldt ook voor gekonstatecrde verloedering, 5% van de ondervraagden was daarmee gckonfronteerd maar in het district dat 9 gemeenten telt blijken overlast en drei ging nauwelijks voor te komen. Van de ondervraagden uit Hellevoctslui,'- blijkt maar liefst 40% gevoelens var onveiligheid te kennen, een zelfde per centage inwoners van Spijkenis.se heefi ook de ervaring; gemiddeld voelt 29% (vorig jaar nog 24%) van de inwoner.' van het district zich onveilig, waai tegenover de Flakkeese cijfers heel gun stig afsteken, t.w. Goedereede 9%, Dirks land 11%, Middelharnis 14% en Oost flakkee 15%, allemaal duidelijk ondet het gemiddelde van 29%. Als hoogst merkwaardig zal de vraag er varen zijn waarom besloten werd van een ervaren delict aangifte te doen, maai ook hierop werd getrouwelijk geant woord. Van de aangevers hoopt 66% dat de dader gepakt wordt, 55% deed aangifte uit plichtsbesef en 40% deed het om te voorkomen dat de situatie erger wordt: 39% deed aangifte terwille van de verze kering, 37% hoopt aldus de gestolen goe deren terug te krijgen en 34% van de aan gevers hoopt op extra surveillance. Eén op de acht aangevers wilde opvang ot hulp. Van hen die geen aangifte deden denki 46% dat dat toch niet zou helpen. Vier endertig procent vond het voorval te on belangrijk. Ten opzichte van vorig jaar is de gedachte mei 10% gegroeid dat aan gifte niet helpt en je je gestolen spullen er toch niet mee terugkrijgt. Van de ondervraagden bleek 33% in het afgelopen jaar kontakt met de politie te hebben gehad, bijna de helft daarvan i.v.m. aangifte of melding. Gemiddeld 52% van de bevolking is te vreden over het funktioncren van de po litie. In Oostflakkee is zelfs 69% tevreden, in Goedereede 57%, ook Dirksland scoort hoger dan het gemiddelde. Gemiddeld is hel oordeel over het funktioncren van de politie enkele procenten negatiever geworden. Ook de tevredenheid over het funktionc ren van de politic in de buurt is geënquê teerd, gemiddeld 31% van de gevraagden hecht daaraan zijn haar tevredenheid, maar de tlakkeese gemeenten gaan dic gemiddekle tevredenheid verre te boven, Middelhamis 51%. Dirksland 42%, Goe dereede 40%. In Hcllev(x;tsluis bedroeg het percentage slechts 20%. Gevraagd of men tevreden is over de be schikbaarheid van de politie werd dat door 15% bevestigd, in Middelharnis is zelfs 29% tevreden, in Oostflakkee daar entegen slechts 8%. Dertien procent van Morgen, zaterdag 30 september 1995 viert mevrouw Smallcgange- Kallemein haar 25-jarig jubileum met een receptie op de .J. C. van Gentschool in Sommelsdijk. In september 1970 kwam uit bet Zeeuwse 's Heer .Arendskerke, juf frouw Kallemein naar de nieuwe J.C. van Gentschool in Sommels dijk. Ze kwam, nadat ze baar op leiding had genoten in Goes en Middelburg. Als kind trok het beroep van onderwijze res haar al aan. Het leek haar fijn om met kinderen om te gaan en hen iets te leren. De overgang van Zuid-Beveland naar Goeree-Overflakkee was voor haar een kleine stap, omdat volgens haar mening de Flakkeeënaar en de Zeeuw zo onge veer dezelfde mentaliteit hebben en ook het dialect niet zoveel verschilt. Ze vindt het jammer dat het dialect er hex; langer hoe meer uitgaat. In de afgelopen 25 jaar is er in het onder wijs veel veranderd. Ook volgens mevrouw Smallegange- Kallemein: „Het is veel onrustiger ge worden. Je moet je flexibel kunnen op stellen, anders red je het niet. De maat schappij dringt steeds meer de school binnen, wat op zich een goede zaak is. Kinderen zijn mondiger en weten overal over mee te praten en als ze iets niet we ten, wordt het ze geleerd. De t.v. helpt daar ook een handje mee. Wel wordt van de leerkracht verwacht dat ook de theo retische kant van het onderwijs voldoen de aandacht krijgt, zodat de leerlingen ook wat dat betreft met een optimale ba sis-bagage het voortgezet onderwijs in kunnen stromen". De grootste verandering vindt ze wel de samenvoeging van kleuterschool en la gere school tot basisschool. En het feit dat het mogelijk is voor onderwij.sgeven- den om in deeltijd te werken. Toch zou mevrouw Smallegange i)n- danks alle veranderingen weer voor het onderwijs kiezen en het liefst aan dezelf de school, hoewel ook vooral hier veel veranderd is. Ze vertelt: „Toen ik op school kwam, waren er vijf lokalen en in die tijd dus vijf groepsleerkrachten, t.w. de heren Everaers, Visser, Duininck en Zijlstra en ik kwam als nieuwe. Wel hebben we al tijd een vakleerkracht voor handwerken gehad. Dat was mevrouw Duininck. Wij waren toen de enige juffen. Dat is nu wel anders. Op een team van twintig leer krachten zijn er vijf mannen. Momen teel zijn wc een twaaltlclassige school, maar na de Kerst volgt er weer een her groepering. Er zijn nu twee direkteurcn. Voorheen was er een hoofd. Tegenwoor dig hebben wc ook een conciërge en dat is echt geen overbodige luxe. Zij heeft een full-time job bij ons". In al die jaren denkt mevrouw Smalle gange zo om en nabij de 750 leerlingen les te hebben gegeven. Op de vraag of ze daar nog kontakt mee heeft, antwoordt ze het volgende: ,,Met oud-lecrlingen heb ik nog vaak kontakt via de Regio nale Scholen Gemeenschap, waar mijn man werkzaam is. Het leukste vind ik de avond waarop oud-leerlingcn van de RSG komen vertellen over hun vervolg opleiding. Dan zijn ze in hun clement en je ziet je leerlingen als jonge volwasse nen terug. Meestal is het kind van vroeger nog dui delijk herkenbaar. Ook zie je nogal eens mensen als je boodschappen aan het doen bent. Een praatje is er dan altijd wel bij. Ik heb een oud-lecriing, die in Bosnië zit. Dat was zo'n aardige jongen en ik maak me daar best zorgen om. Pas afgestudeerd en dan heeft hij gemeend daarheen te moeten om humanitaire re denen. Verschillende oud-leerlingcn zijn al overleden. Dal is hard en voor mij moeilijk te aanvaarden. Voor hen heeft hun scholing te weinig kunnen beteke nen. Zij waren nog veel te jong om te gaan". Na 25 jaar heeft mevrouw Smallegange nog steeds wensen voor de toekomst: zo zou ze graag zien dat: hel schoolplein vergroot werd, omdat het te klein is voor zoveel kinderen, er enkele lokalen bij de school gebouwd werden om de forse groei adequaat op te vangen en er een grasveld om buiten te gymmen gereali seerd zou kunnen worden. Haar grootste voldoening in het onder wijs vindt ze, dat je wat voor een ander kunt betekenen: „Je geeft je leerlingen een stukje opvoeding mee, waar ze hope lijk hun verdere leven wat aan hebben. Je probeert dat elke dag zo goed mogelijk te doen, maar je moet wel open willen blijven staan voor verbeteringen. In mijn klaslokaal hangt de volgende spreuk: wie het kleine niet leert, doet het grote verkeerd. En dat geldt nog steeds". de inwoners van het district ziet de poli tie dagelijks in de eigen straat; in Mid delharnis zelfs 22%. Gevraagd naar het gebruik maken van beschikbare slachtofferhulp blijkt de po litie één op de tien gevallen op de moge lijkheid van slachtofferhulp te hebben gewezen. De inwoners blijken de inbraak-preven tie-adviezen van de politie niet in de wind te hebben geslagen, 74% van de woningen heeft extra sloten en grendels, 71% heeft extra buitenverlichting, in 76% van de woningen blijft het licht aan, ook bij afwezigheid en 7% van de wo ningen heeft een inbraakalami. Extra sloten en grendels dus in 74% van de woningen, maar Dirksland blijft met 58% daarin achter, Goedereede met 62% en Middelharnis eveneens met 65%. Mooie cijfers in hel rapport, het rapport Politiemonitor Bevolking district de Eilanden, uit de flakkeese gemeenten, men voelt zich er gemiddeld veiliger, men is tevreden over de politic, maar minder mooie cijfers zijn er over bescha diging van auto's en diefstal uit auto's. In Middelharnis en Goedereede komen die meer dan gemiddeld voor. In Middelharnis komt meer agressief verkeersgedrag voor dan aan de hand van een opgestelde vergelijkingsmeiho- diek zou mogen worden verwacht, ook meer gewelddclictcn dan op grond van relevante kenmerken verwacht zou mogen worden. Gevraagd over ronmiel op straat en lastig te worden gevallen op straat wijken de inwoners van de flakkeese gemeenten niet van die uit de anderen gemeenten uit het district af, Middelharnis sprak zich negatiever uil dan mocht worden ver wacht en dat deed Middelharnis ook, ge vraagd naar een mening over de beklad ding. Over nog aJ wat zaken, geweldsdelicten, onveiligheidsgevoelens, fietsendiefstal len, inbraken is de verhouding tussen het voorspelde-, en het reëel gebeurde nega tief uitgevallen, "l was derhalve nogal'es negatiever dan mocht worden verwacht. .MIDDKLMAKMS - Hij voldoende deelname gaat er begin oktober weer een cursus stemvorming van start. De cursus wordt gegeven door Herien Wieringa. Zij studeer de 6 jaar zang aan het Rotterdams C'onservatorium. zowel 3 jaar lich te- als 3 jaar kla.ssieke zang. Adem (=klank) is het belangrijkste cle ment V(K)r een goede stemvomiing, dit is de rode draad in de cursus. Naast hou ding en adem komt de toonvomiing aan bod. Hoe maak jc de klank? Velen zingen 'op' de keel waardoor ze aangczongen raken (=pijn in de keel na bijv. een koorrepelilie). Het leren zingen op de adem (stromen), voorin de mond met behulp van de resonance, helpt ver keerd stemgebruik tot het verleden. De klank wordt voller, want zingen doe je met jc hele lijf d.m.v. ademsteun en dus niet alleen met je keel en hoofd. Articulatie, klinkers, medeklinkers en het zingen in diverse talen is een volgend aandachtspunt. Elke taal 'bekt' weer anders. De dictie is belangrijk en een 'ie' kan net zo vol en stralend klinken als een 'a' of 'o'. Het ontdekken van de stem- <imvang en hel volume, hel zgn. gynnias- tiseren van de stem, zodat men zowel hoog als laag leert zingen (stromen, stra len) in plaats van piepen (knijpen) wat helaas vaak voorkomt. Spelenderwijs komt ook een stukje theo rie aan bod zoals ritme, maat, nolenleer. akkoorden, intervallen en toonsoorten zodat men meer van muziek kan/gaat be grijpen, aldus Herien. De cursus is toegankelijk voor personen (max. 16) vanaf 16 jar. De cursus be staat uit 6 lessen van anderhalf uur, gevolgd door een zevende gratis evalu- alieles. De cursus wordt gegeven op vrijdag avond van 19.30 Tot" 21.00 uur in het Diekhuus te Middelharnis. Voor meer informatie en/of opgave kunt u terecht bij: (ook voor privé zangles klassiek en/of licht of ademtherapie) Herien Wieringa, Tll.sedijk 4, 3243 LII Stad aan 't Haringvliet. Tel. (01871) 2511 of (01870) 82187; of: Het Diekhuus Beneden Zandpad 7, 3241 (JA Middelharnis. (01870) 82400. Naast deze cursus bestaat de mogelijk heid voor koren, om met het eigen koor een cursus te volgen. Deze kan in over leg bijv. een uur voor de koorrepetitie in de eigen koorruimte plaatsvinden, waar na men lekker ingezongen aan de repeti tie kan beginnen. Deze cursus beslaat uit 10 lessen van een uur met een minimale deelname van 10 koorleden en maximaal 16 leden vanwege de persoonlijke aan dacht die men krijgt. OUDDORP Dhr. Rene van Ede, die eerst studeerde aan de Hogeschool voor Economische studies en vervolgens Economie studeer de aan de Erasmus-Univcrsitcit te Rot terdam, heeft daar z'n opleiding met goed gevolg en het behalen van het diploma drs. in de Economie afgerond. De Stichting Open Monumentendag te Goedereede heeft t.g.v. de open monu mentendag op zaterdag 9 september in het Goereese gemeenteblad een foto prijsvraag aangekondigd waarvan het de bedoeling was dal het publiek de huis nummers noteerde van de panden waar toe de gefotografeerde topgevels be horen. De huisnummers vormden bij elkaar opgeteld het getal 291 De prijswinnaars zijn: Ie prijs: H. Tieleman-Tanis, Z.z. Haven Goedereede. 2e priis: A. Mierop-Akershoek, Broekweg 37, Ouddorp. 3e prijs: J. D. van Oostenbrugge, Duinkerkerweg 7, Ouddorp. OUDDORP Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman. Ehen-Haëzcr: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. J. G. van Loon. Woensdag 4 ok tober, Dorpskcrk: 19.30 uur ds. L. M. Jongejan, Schoonrewoerd. Vrij dag 6 oktober, Dorpskcrk: 14.00 uur ds. R. Veldman, huwelijksbevestiging - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst - Oer. Kerk lO.(K) uur dhr. K. Baas en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. W. C. Meeusc, St. An- naland, opening winterwcrk en 18.30 uur ds. J. C. den Toom. Donderdag 5 oktober: 15.00 uur ds. F. Hoek, hu welijksbevestiging bruidspaar Pijl van Koppen. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur drs. P. Buitelaar, Rotterdam, voorbercidinsï Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds.^R. W. de Koeijer, Hcl- louw - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 17.00 uur ds. J. Knoop, Nicuwerkerk. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. na- betrachting Heilig Avondmaal - Ger. (Jem. 1().(K) en I8.(K) uur leesdienst - (k-r. Kerk 9.30 en 17.(X) uur dhr. A. V. d. Schee, Spijkenisse - Ger. Gem. in Ned. IO.(X)en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. het Lam en I8.(X) uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10,00 en 18.00 uur ds. F. Harinck, Nicuwerkerk a.il. IJs- sel. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A. A. Teeuw uit Ridilerkerk en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. (Jem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Geni. 10.00 uur ds. G. Mulder en 18.00 uur ds. J. van 't Goor, Stolwijk - Lukaskapel HDG 10.15 uur kand. T. J. Korten - Rem. Ger. Gem. 10.(K) uur mevr. ds. E. L. van Dunné-dc Bijll Nachcnius - Herv. 'Kxodus' Gcm. 10.00 uur ds. .Sj. Bruining. .MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland en I8.(K) uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gcm. 9.30 en I8.(K) uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. H. Oul - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. M. M. van Campen. Goudswaard - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. J. van Eckcveld, St. Philipsland en 18.(X) uur ds. K. M. van Dijk, Op- heusden - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger, v.m. opening wintcrwerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk lO.(X) uur ds. Tj. Ausma en 18.30 uur ds. H. Out. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. opening wintcrwerk - Ger. Kerk 10.00 uur drs. A. C. I-cy en 18.00 uur ds. B. J. Oldcnhuis. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a/d IJs- scl - Ger. Gem. 9.30 en 18.(X) uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Wilschut en 18.(X) uur drs. A. C. Feij. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10,00 uur ds. M. J. Paul. ZIERIKZEE - Kvang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. W. Baan, Dordrecht. H.A. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gcm. in Ned. 3x leesdienst - Oud (Jcr. (Jem. 3x leesdienst. NIKUWE TONGE - dinsdagavond 7.30 uur ds. J. C. Wcststrate van 's- Gravcnpoldcr. In de maand oktober willen wij aandacht schenken aan het heuglijke feit dat onze school 40 jaar bestaat. In het kader van dit jubileum wordt een reünie georganiseerd op D.V. zaterdag 14 oktober 1995 van 14.00 tot 17.00 uur in de school. "Er zal een dia-klankbeeld vertoond worden en tevens zijn er foto's te bekijken. Wij hopen u als (oud)leerlingen, (oud)personeelsleden, (oud)bestuursle- den, (oud)leden der vereniging, ouders en allen die bij onze school betrokken zijn of waren te mogen ontmoeten. VERENIGING VOOR PROTESTANTS CHRISTELIJK BASISONDERWIJS OP GEREF. GRONDSLAG TE NIEUWE TONGE Secretariaat: Gen Snljdersstraat 6, 3244 BC Nieuwe Tonge Op 1 oktober 1995 is het 25 jaar geleden dat mevrouw Korteling- Graafland werd benoemd tot groepsleerkracht op de Bosse school te Middelharnis. Een kwart eeuw Bosseschool met veran deringen op velerlei gebied. In het ver slag van de bestuursvergadering waarin de benoeming van een nieuwe leerkracht onderwerp op de agenda was, worstelt hel bestuur met de vraag hoe het hoofd der school het moest redden met twee dames en of juf Korteling niet vaak ver stekt zou moeten laten gaan, wanneer één van haar kinderen ziek was! Deze 'bezwaren' legden gelukkig toch niet zoveel gewicht in de schaal, want het bestuur stelde voor mevrouw Korteling met ingang van 1 oktober 1970 tot leer kracht te benoemen. Het zal duidelijk zijn dal in die periode van 25 jaar juf Korteling de nodige ver anderingen op onderwijskundig gebied heeft meegemaakt. -•— De Bosseschool, dus ook juf Korteling, moest het in die lijd, helaas, doen met combinatieklassen, waardoor het lesge ven er zeker niet gemakkelijker op werd. Maar het leerlingenaantal steeg. Geluk kig kon de Bosseschool tevens het aantal lokalen uitbreiden, wal inhield dal hel team groeide van 4 leerkrachten toen naar 14 anno 199,5. Volgens haar collega's is juf Korteling zeer gesteld op kwaliteit binnen het on derwijs, zoals degelijk taal- en rekenon derwijs, - „ze moeten de tafels kunnen dromen" - maar ze pleitte ook voor ver nieuwing van leermethodes, zeker in haar beginperiode. Juf Korteling is gastvrij voor ouders en ander bezoekers van de school. Voor de leerlingen heeft ze een ruim hart en ze schept een gezellige sfeer in de klas. Mevr. Korteling hoopt lol 1999 als leer kracht te blijven werken en maakt dan zo een periode van 40 dienstjaren vol. Het schoolbestuur wil haar waardering voor juf Korteling uitspreken en biedt haar een receptie aan op vrijdag 29 sep tember (vandaag) van 19.00 tol 20.30 uur, in de school. Tijdens deze receptie krijgen oud-leerlingcn. ouders, collega's en zij, die anderszins betrokken zijn of waren bij de Bosseschool de gelegenheid juf Korteling de hand te drukken. De generale synode van de Christelijke gereformeerde kerken die deze weken te Zierikzee vergadert, j heeft gisteren enkele toekomstige hooglera ren benoemd. Deze benoemingen waren nodig geworden door 1 het aanstaande vertrek van de profes.soren dr. W. H. Velema, dr. W. van 't Spijker en dr. J. de Vuyst. Zoals bekend, is de Theologische Uni versiteit van deze kerken gevestigd te Apeldoorn. In de vacature van prof. dr. W. H. Vele- ma benoemde de synode drs. A. Baars die als predikant verbonden is aan de kerk van Middelharnis. De leeropdracht van drs. Baars betreft de zogenaamde ambtelijke vakken, te weten homiletiek, poimcniek, liturgiek en cate- chetiek. De benoeming gaat per 1 febru ari 1996 in, vooralsnog als universitair hoofddocent. Na zijn promotie, waar schijnlijk binnen afzienbare lijd, zal het hoofddocenlschap worden omgezet in een professoraat. Dominee Baars (1947) is sedert oktober 1988 predikant te Middelharnis. Daar voor diende hij de gemeenten van Urk en Dundas (Canada). Eerder dit jaar slaagde hij cum laude voor het doctoraal exa men. Het onderwerp van zijn scriptie had betrekking op de leer van Gods Drieëen- heid bij Calvijn. VERMIST te Ooitgensplaat: vanaf z 10 .september, gec. kater. Ras: bumiees. Kleur lichtbruin-beige. De bovenkant van de rug lichtbruin, de flanken beige, bruinachtig masker, geel groene ogen. Draagt een lichtgeel bandje. VERMIST te Goedereede: sinds 23 .september, zwarte kater, 2 jaar oud. Korthartig, grote oren. rEWHOOAIC

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2