Een pak van 't hart van Zeger en Ine Braber, 't schooltje in Chalatenango komt er! 1499 hiubrechtse ^GIO 'Sursum Corda' 65 jaar la =3 Plaatwerk kievit warmte Grote koor- en samenzangavond Ouddorpers opgelet! Wie zag diefstal sta-caravan? Gemeenten G-Overflakkee per 1 januari 1996 voor arbeidsvoorziening ingedeeld bij Zeeland Sjtlomeetienuui Ad Korteweg vergeten Hogedrukreinigers Wijziging repetitie-avond Gospelkoor In Touch Ramoco b.v. Verkoping vrouwenverenigingen te Middelhamis Aardappelaktie voor speeltoestellen alle merken Garage Knöps B.V. 68e Jaargang ..>"- <Vf/nr.c> a\^^*^3-"■^' VRIJDAG 29 SEPTEMBER 1995 No. 6439 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 833 92. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Vooruitlopend op een herindeling van Goeree-Overflakkee bij Zeeland heeft het Centraal Bestuur voor de Arbeids voorziening besloten de gemeenten Dirksland, Goedereede, Middelhamis en Oostflakkee in te delen bij het werkge bied van het Regionaal Bestuur Arbeids voorziening van Zeeland. De staatssecretaris van Binnenlandse Za ken had het Centraal Bestuur Arbeids voorziening gevraagd bij het terugbren gen van het aantal regionale werkgebie den rekening te houden met de regio's die de staatssecretaris zelf voor ogen heeft. Voor de bewoners van Goeree-Over flakkee houdt dit in dat zij zich - ten zij tegen het besluit van het Centraal Bestuur Arbeidsvoorziening bezwaren zijn ingebracht - met ingang van het nieuwe jaar bij het zoeken van een baan en het willen veranderen van werkkring eerst en vooral op de pro vincie Zeeland moeten richten. MIDDELHARNIS Zaterdag 7 oktober is er een koor- en samenzangavond in de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis. Aanvang 19.30 uur. De bekende Herv. Zangvereniging 'Jedu- thun' zingt ten bate van de restauratie van het kerkinterieur van de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis. Evenals voorgaande jaren zullen ze deze avond weer enkele schitterende kliederen ten gehore brengen, zoals 'De vrede van God' en 'O machtig God', naar tekst en muziek van Martin Zonnenberg, 'Heer geef ons kracht' naar een tekst van Arie Pronk etc. De avond wordt door het koor geopend met het lied: Onze Vader. De koorzang staat onder leiding van de bekende dirigent Mar van der Veer en de orgelbegeleiding is in handen van Bart- Jaap de Bakker. Daarnaast wordt een belangrijk deel van de avond gevuld met samenzang. Suzanne van Heiningen zal enkele dwarsfluitsolo's ten gehore brengen, daarbij op de clavecimbel begeleid door de bekende organist Paul Kieviet. Al met al een avond die u echt niet kunt missen. Het echtpaar Zeger en Ine Braber uit Oude Tonge had vorige week de vlag wel breed uit willen hangen, zó vreselijk gelukkig waren ze om 't bericht dat ze uit El Salvador ontvangen hadden. Het schooltje in Chalatenango, een armetierig op trekje dat door drïoJionderd leer lingen wordt bezocht, wordt hele maal vernieuwd en bovendien ver groot; dat bericht hadden Zeger en Ina wel van de Oude Tongse daken kunnen schreeuwen...! Al jaren sparen ze om het schooltje ten- minste een nieuw dak te kunnen geven. Om aan geld te komen heeft Zeger vanaf kansels parochies toegesproken, heeft hij tuinen aangelegd, vaten verkocht en heeft Ine haar familieleden tot lucratieve akties aangespoord, zodat er een saldo van zo'n zeventigduizend gulden werd bereikt, een pracht resultaat, maar hoor wat moois er inmiddels is gebeurd. Daar in El Salvador werkt de van oor sprong Middelharnisse Lia van Nieu- wenhuyzen. Ze is er ontwikkelingswerk ster, getrouwd en moeder van twee kin deren, ze heeft er entree in alle kringen en ze spreekt vloeiend Spaans, een taal waarover Zeger Braber al zo dikwijls de tong gebroken heeft. Lia heeft de nood van de school voorgelegd aan de organi satie F.I.S., een fonds dat gevoed wordt met giften uit vnl. Duitsland en Amerika en zich met projekten als dit bezig houdt; de school wordt op kosten van het F.I.S. nieuw gebouwd a 185.000,-. Wellicht nog dit jaar kan de nieuwbouw beginnen als eerst het oude schooltje zal zijn afge broken, maar daar zorgen de ouders eigenhandig voor, anders moet Zeger Braber er maar even heen... Alleen de voorgevel van de oude school blijft over eind. De nieuwe schoiol zal 6 klassen tellen en door minstens driehonderd leer lingen worden bezocht. Féést dus in Chalatenango, feest in Oude Tonge bij de fam. Braber en feest in Nieuwe Tonge bij mevr. Nanny Verboon-van Mil die in dat resultaat ook haar aandeel heeft ge had. De school wordt wel verondersteld 12.500,- uit eigen middelen bij te dra gen. Dat had ze, zonder het fonds van dhr. Braber nooit gekund, maar vanuit Oude Tonge is het geld al overgemaakt, Lia zal het al ontvangen hebben en ze krijgt nog meer. Dhr. Braber zal haar de helft van z'n saldo ter beschikking stellen om aldaar aan onderwijsverbetering te besteden en de andere V'^'^^ ook zo'n 35.000,- zal in samenwerking met Foster Parents ver deeld worden over kleine schooltjes die helemaal geen overheidssubsidie genie ten en een financieel steuntje vreselijk goed kunnen gebruiken. Dan legt dhr. Braber de boeken en de bankbescheiden op tafel en zal ieder die aan de aktie heeft bijgedragen genodigd worden om die in te komen zien. Renault-dealer Berkman uit Barendrecht bijvoorbeeld die t.g.v. de opening van z'n nieuwe bedrijf 10.000,- schonk. Verboon b.v. uit Maasland die 5.000,- overmaakte, Jan IJpelaar die regelmatig wat komt brengen, iedereen kan dan zien met hoe veel zorgvuldigheid dhr. Braber de pen ningen heeft beheerd en nooit één cent aan onkosten heeft gedeclareerd, geen cent! In 1992 bracht de Surprise-show twee van de kinderen bij hen, zelf is de fam. Braber 3 keer in El Salvador geweest, op eigen kosten natuurlijk. Om die laag te houden logeren ze dan bij het door hen geadopteerde maatschappelijk arme-, maar aan kinderen rijke gezin, die alle maal intelligent zijn zodat er 4 studeren op kosten van de Brabers die zelf geen kinderen hebben. De jongste van het gezin is naar Ine Braber vernoemd, ze heet Inez waaruit blijkt hoe ingenomen dat gezin is met de hulp die hen al zoveel jaar door de fam. Braber geboden wordt, prachtig toch? Ja, vinden de Brabers en trots zijn ze op 'hun' vier studerende kinderen. Zeger Braber is met z'n 57 jaar zeker nog niet opgebrand, hij gaat dóór met aktievoe- ren, nu voor de verbetering van een zie kenhuisje met baby- en kleuterafdeling, maar zonder stromend water. Ook dat zal moeten veranderen, dhr. Braber en waarschijnlijk ook weer Lia van Nieuwenhuijzen en mevr. Verboon als tolk, zullen zich ook daar weer voor inspannen. U hoort er nog meer van. SPECIALE AANBIEDING JVC type MXC55. voor aOe zekerheid i verkrijgbaar in Sverse kwaliteiten Elveden Squize; Ruit 379,- Vm 279,- Original Country Wax Lord 199,95 Raf ai voor 99,95 Leverbaar in verschillende kleuren vmje' ry^eet De leerlingen van groep 8 van de Konin gin Beatrixschool komen bij u aan de deur om artikelen te verkopen ten bate van de Vereniging tot Bescherming van het Ongeboren Kind. De traditionele Wilhelmina-pepermunten en diverse kaarten, maar ook kwaliteits tandenborstels en... miniatuurmodellen van de 'Lelijke Eend' (Citroen) en de 'Kever' (VW) kunt u bij hen kopen. Stel hen en de VBOK niet teleur. COMBi Zulke schooltjes zijn er zoveel in El Salvador; er komt hulp uit Oude Tonge Toen we in de krant van dinsdag de namen noemden van de Middelharnisse brandweerploeg die in Heusden het landskampioenschap T.H.V. behaalde bleef daarin helaas één naam onvermeld, die van Ad Korteweg. Z'n naam zij alsnog vermeld als een van de acht die prima werk hebben geleverd. AUTO MATERIALEN We zijn alweer enkele weken bezig met ons nieuwe zangseizoen. Het enthousias me en het repertoire zijn ongewijzigd, alleen onze repetitie-avond is m.i.v. 3 oktober verzet van de donderdag- naar de dinsdagavond (van 20.00 tot 22.00 uur in de Exoduskerk). Dus als je al langs wilde komen zingen maar alleen de avond je ervan weerhield, aarzel dan niet langer en zing met ons mee. Je bent van harte welkom. Voor inlichtingen kun je bellen naar: Jeannette Mastenbroek, tel. (0187) 48 6575. DIRKSLAND - 65 jaar geleden werd in de maand oktober de Chr. Zangvereniging 'Sursum Corda' te Dirksland opgericht, een gemengd koor dat met beoe fening van de zangkunst het Evangelie uit wil dragen. Op zaterdag 7 oktober a.s. zal het 65-jarige koor een concert geven in de Nederlands Hervormde Kerk te Dirksland. Te gast is het Christelijk Hoekschewaards Mannenkoor en het Kinderkoor van 'Sursum Corda'. 'Sursum Corda' heeft het voorrecht haar concerten te mogen geven in de prachtige Hervormde Kerk van Dirksland, met haar monumentaal orgel, waarop vele en zeer bekende orga nisten hebben gespeeld. Kct koor staat vanaf 1981 onder leiding van dirigent Jaap do Geus en sinds enkele jaren wordt hij bij, zowel het instuderen als de uitvoering, bijgestaan door de vaste begeleider van het koor, de organist Anton Weenink. Twee mensen die zich op muzikaal gebied zeer goed met elkaar verstaan. Het koor telt op dit moment evenveel leden als de jaren van haar bestaan, en het verheugt ons zeer dat wij ook weer een Kinderkoor hebben. Na veel aandringen van het Bestuur heeft Henk van Putten zich bereid verklaard het kinderkoor onder zijn hoede te willen nemen. Samen met Wanda van Manen heeft hij een heel leuk koortje gevormd, wat bij een optreden de harten van de toe hoorders weet te treffen. Concert Aan het lustrumconcert werken mee: Het Hoekschewaards Mannenkoor onder leiding van de bekende dirigent Adrie Poortvliet, het koor telt op dit moment ruim 70 leden. Het koor zingt overwegend Nederlandstalige muziek en is zeker geen onbekende op ons eiland. Reeds meerdere malen wisten zij met hun zang de Flakkeese koorlieflhebber te boeien. Zij zullen nu o.a. uitvoeren: 'Als 't bazuingeklank', van M. W. Kramer, 'Welk een vriend is onze Jezus', van Klaas Jan Mulder; Adoramus van Th. Dubois; 'Er*komen stromen van zegen', van Anton Kroek. Ook het Kinderkoor zingt Nederlandstalige muziek en vraagt u, als toehoorder, om met hen te zingen 'Daar zijn geen gren zen aan Jezus macht'. Het jubilerende koor zal o.a. voor u zingen: Ruwe stormen mogen woeden van Fr. Funcke, Loof de Heer, o mijn ziel van R. Smart, Lob und Preis dem Herrn van J. S. Bach, Dank sei dir Herr van G. F. Handel, The Lords Prayer van J. Lees, Koorpastorale (De heer is mijn Herder) van Koos Bons. Ds. J. het Lam zal de jubileumavond openen en sluiten. Zoals gebruikelijk is de predikant die het langst in de gemeente staat ere-lid van het koor. Dat gaat van de ene predikant op de ande re over, o.i. een zinvolle traditie. 'Omhoog het hart' De naam van het koor 'Sursum Corda' betekent 'Omhoog het hart' en wij hopen dat door met elkaar die liederen te zingen en met elkaar naar een bepaald genre te luisteren het hart inderdaad verheven zal worden. De leden komen niet alleen uit Dirksland, ook uit Melissant, Middelhamis, Herkingen en Nieuwe Tonge. De binding met de Nederlands Hervormde Kerk is niet bevoogdend. Het zijn mensen van alle gezindten die met elkaar het koor vormen. Nieuwe leden zijn van harte welkom, het gemengde koor repe teert van kwart voor acht tot kwart voor tien in het Vereni gingsgebouw 'Onder de Wiek', waar ook het Kinderkoor repe teert van half zeven tot half acht. Aanvang concert Om 20.00 uur begint het concert, doch de kerk is vanaf 19.30 uur open. Voor bewoners van het verzorgingshuis 'Gelders hof' en de patiënten in het ziekenhuis is het concert te beluiste ren via de kerktelefoon. De toegang is gratis, maar er zal ter bestrijding van de kosten een kollekte worden gehouden. RENAULT-dealer Op D.V. dinsdag 3 oktober hopen de vrouwenverenigingen 'Bid en Werk' en 'Ruth' van de Gereformeerde Gemeente te Middelhamis, hun jaarlijkse verkoping te houden in het verenigingsgebouw bij de kerk, Chr. de Vrieslaan 40. Ook deze keer is er weer van alles te koop, zoals: handwerkartikelen, boeken, speelgoed, oliebollen, fruit, kaas, snoep, bloemen, grabbelen en nog veel meer. Tevens is er koffie met koek en soep te verkrijgen. U bent van harte welkom van 10 tot 5 uur. De opbrengst van de verkoping gaat naar verschillende 'goede' doelen o.a. zen ding. We hopen dat er veel verkocht wordt, zodat we daardoor de uitbreiding van het Evangelie kunnen steunen. Tot ziens. Oostdijk 1 Sommelsdijk Tel. 01870-82381 Zaterdag 30 september a.s. hopen de leerlingen van groep 6, 7 en 8 van Chr. basisschool 'De Regenboog' uit Melis sant vele kilo's aardappelen te verkopen. De opbrengst zal worden gebruikt om speeltoestellen aan te schaffen voor het te vernieuwen schoolplein. De aardappelen zijn verpakt in zakjes van 5 kilo en zullen tussen 9 en 12 uur te koop worden aangeboden. We hopen allen op een mooi bedrag en volgend jaar een mooi schoolplein. In de nacht van zondag 24 september en maandag 25 september werd vanaf het industrieterrein aan de Tramweg te Oude Tonge een sta-caravan gestolen. De ca ravan had een flinke afmeting, namelijk ongeveer 3 meter breed en 7 meter lang. Indien er getuigen zijn geweest die het een en ander hebben gezien, worden zij verzocht kontakt op te nemen met de politie. Tel. (01870)88777. Een topkwaliteit Hifi stereo miniset van Een fraai uitgevoerd apparaat met 6- voudlge CD-wlsselaar CD-speler. Het dubbel cassettedeck Is 2x auto reverse, de tuner heeft 40 voorkeur zenders, deze delen worden versterkt door een 2x 53 Watt versterker, en perfekt weergegeven door de bijgeleverde boxen. Natuurlijk geheel bedienbaar met de afstandbediening. Normaal 1799 NU VINGERLING3 - MIDDELHARNIS-TEL. (01870) 32518 GEERLAAN RIDDERKERK (01804)30574 BENEDEN ZANDPAD 3 «IIDDELHARNIS (01870)89065 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO REPORTAGE - FOTOGRAFIE ^^Qj R^^ ^^Q OUDDORP - Weststraat 35 - Telefoon (0187) 681612 /Fax 633734 RENESSE - Pnntshop - Hagezoom 172 - Telefoon (0111) 462400 SOMMELSDUK - Westkrakeelstraat 8 - Telefoon (0187) 486841 Havenelnd 2, SOMMELSDIJK Telefoon (0187) 48 40 00 voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (01878) 2496 centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK te MitMWe Wuw^Mlttóf Smirferj Lj^fi'M^tr kovMtM tr MIA. ^MTovA wwet er rufwtt KOMICM IH OVdt (koWroOM CM o«( MwiyCyM. Alle rollen MuUAf^ ^U Wl) MK Mog i'h kni'f kebbew (eM /<uir kun je M05 keel WKt fuiwerj wee bekjui- ^ew) ^MM m *e «leur m't voor vM«f (letktf j^ lo^^jr per rol. tiov¥t WKwr ymw WjfceM voor *e befte kevtze m't «Ie vele fTfuhii^t «le((iM(. Middelhamis Telefoon (01870) 8 22 22

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1