Orgel Herv. Kerk Ouddorp a.s. donderdag in gebruik Al 30 jaar geen veerdienst Dintelsas-Ooltgensplaat meer Brandweer Middelhamis 'met kop en scliouders' 's lands beste (4 Mé>i 2 Jubileumavond 60-jarig bestaan IZB Bijeenkomst verzorgende beroepen Extra kerkdienst Herv. Gem. Nieuwe Tonge Bromfietser brengt fietser ten val Zaterdag werd in Heusden landskampioenschap THV behaald 68e Jaargang DINSDAG 26 SEPTEMBER 1995 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond No. 6438 KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Het nieuwe Van Vulpen-orgel in de Ned. Herv. Kerk te Ouddorp zal a.s. donderdag avond in gebruik worden genomen tijdens een dienst die om half acht begint. De me ditatie zal worden uitgesproken door ds. R. Veldman, ds. Van Loon zal de dienst be sluiten. Het orgel zal aan de kerkvoogdij worden overgedragen door dhr. R. van Vulpen jr. en tijdens de dienst en de orgelbespeling daarna, worden bespeeld door dhr. J. Jongepier, organist van de Grote Kerk te Leeuwarden. De kosten van het prachtige nieuwe instrument, die de 1 miljoen gulden benaderen, worden betaald uit het Orgelfonds dat een viertal jaren geleden is gesticht. Er werd t.b.v. het nieuwe orgel een financiële rondgang door de gemeente gemaakt en er wer den t.b.v. het orgelfonds zondagse koliekten gehouden. A.s. zaterdag 30 september is er voor belangstellenden gelegenheid het orgel en het gerestaureerde koor te bezichtigen, van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. D.V. donderdag 28 september hoopt ds. A. den Hartog uit St. Maartensdijk te komen spreken in de Nederlandse Her vormde Kerk te Nieuwe Tonge voor de Mbuma-zending. Deze dienst wordt belegd door de zendingskommissie die werkt onder verantwoordelijkheid van de kerkeraad. ^^^p rara Een ieder die dit leest, wordt hartelijk uitgenodigd deze kerkdienst mee te maken. Aanvang 19.30 uur. De Heere gebiede er Zijn Zegen over. OOLTGENSPLAAT - Zaterdag 25 september 1965 om 21.00 uur werd de veerdienst Dintelsas-Ooltgens plaat (Sluishaven) opgeheven. Gis teren (maandag 25 september 1995) is het weer al 30 jaar geleden dat de laatste vaart werd uitge voerd. Personeel kreeg andere werkkring De exploitant Van der Schuyt - Van den Boom - Stanfries Reederij N.V. te Rot terdam ging in overlege met de Stichting Veerverbinding Flakkee-Noord-Brabant hiertoe over vanwege het geringe ver voersaanbod. Na het in gebruik nemen van de Grevelingendam liep het vervoer regelmatig achteruit. Het verkeer voor de richting Noord-Brabant maakte toen veelal gebruik van de veerdienst Zijpe- Anna Jacobapolder, die op 6 juli 1988 werd opgeheven en van het toneel ver dween. Geschiedenis De Stichting Veerverbinding Flakkee- Noord-Brabant werd in de jaren dertig in het leven geroepen. Aanvankelijk begon de Firma Kraak met een veerdienst tus sen Dintelsas en Sluishaven. Op 15 mei 1935 (dus 60 jaar geleden) werd door Reederij Van der Schuyt op dit trajekt begonnen met de veerboot genaamd 'Van der Schuyt'. Later werden er ook nog andere boten in gebruik geno men, onder andere de 'Prinses Irene' en de 'Prinses Beatrix' die de dienst Den Bommel-Numansdorp heeft onderhou den. Genoemde rederij heeft dus 30 jaar de veerdienst tussen Dintelsas en Sluis haven geëxploiteerd. Naar Maassluis Het personeel werd bij de opheffing een andere baan aangeboden. Walkapitein, de heer Jaap Bolijn, die 20 jaar de belan gen van de veerdienst te Dintelsas behar tigde, ging op 14 september 1965 naar Maassluis, waar hij tewerk werd gesteld bij het veer Maassluis-Rozenburg, speci aal in de afdeling vervoer- en personeels zaken. De heer Bolijn, die grote bekend heid kreeg bij de vervoerders om zijn behulpzaamheid, is zeven jaar geleden overleden. Zijn echtgenote is nog woon achtig te Maassluis. Hoe het de andere leden van het perso neel is vergaan, weten wij niet. Van hen woont hofmeester Jan Jordaan te Dinteloord. De laatste veerboten, de 'Van der Schuyt' en de 'Prinses Beatrix' vertrokken naar Rotterdam. Eén bleef er over Na 25 september 1965 bleef alleen het m.s. 'Haringvliet', die de dienst Middel- harnis-Hellevoetsluis onderhield, nog in gebruik. Deze veerdienst werd op zater dag 14 augustus 1971, 's avonds 7 uur uit de vaart genomen, uiteraard onder grote belangstelling. Veerdiensten werden ingeruild voor bruggen en dammen. Zaterdag 30 september zal in de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk een jubi leum-avond worden gehouden t.g.v; het 60-jarig bestaan van de Hervormde bond voor Inwendige Zending. Medewerking aan deze jubileumavond zal worden verleend door het Maurits- koor 0.1.V. Mar van der Veer en het orgel zal bespeeld worden door Sietse van Wijgerden. De opening zal worden verzorgd door ds. G. Mulder, Hervormd predikant te Sommelsdijk. Namens de I.Z.B. zal spre ken Evangelist M. J. Tekelenburg te Delft. De sluiting zal worden verzorgd door ds. W. Westland, Hervormd predi kant te Middelhamis. De I.Z.B. houdt ook in dit jubileumjaar de ledenwerfaktie Werfkracht. U kunt zich op deze avond dan ook aanmelden als lid van de I.Z.B. De toegang voor deze avond is vrij en iedereen is van harte welkom. De aan vangstijd is 19.30 uur. Woensdagmiddag met de tram Liefhebbers van een tochtje in een vroegere RTM tram kunnen morgen, woensdag hun hart ophalen op 'de Punt' te Ouddorp, waar het tram museum gevestigd is. Er worden woensdagmiddag twee ritten ge maakt met stoomtraktie; het zullen twee Noorse machinisten zijn die de stoomloc zullen dienen, overigens onder toezicht van een ervaren RTM- machinist, want men is zuinig op dat wat nog rest. De beide ritten worden gemaakt met een viertal houten rij tuigen. Vanaf de remise op de Punt wordt - richting Port Zélande - ver trokken om 13.10 en 14.40 uur. Om 13.35 uur en om 15.05 uur wordt vanaf Port-Zélande vertrokken, maar alleen passagiers tijdens de eerste rit zullen weer met de tram op het ver trekpunt terugkomen. Het zullen de laatste ritten zijn die dit jaar nog worden gemaakt. OOSTFLAKKEE Op dinsdagmiddag 19 september om streeks 15.00 uur reed een fietser over de Langeweg te Ooltgensplaat vanuit de richting Den Bommel in de richting van Ooltgensplaat. Achter hem naderde een bromfiets die toeterde en hem aan de rechterzijde wilde inhalen. De bromfiet ser verminderde vaart en gaf de fietser een duw tegen zijn hoofd. De fietser kwam hierdoor ten val. De bromfietser reed gewoon door. Mogelijke getuigen van dit gebeuren worden verzocht kontakt op te nemen met de politie, tel. (01870) 88777. MIDDELHARNIS - Woensdagavond 27 september a.s. zal er D.V. in het Vereni gingsgebouw van de Ger. Gemeente aan de Chr. de Vrieslaan te Middelhamis een bijeenkomst worden gehouden voor werk(st)ers in de verzorgende beroepen. Door onverwachte verhindering van de heer G. van Brenk uit Zeist zal drs. I. A. Kole uit Berkenwoude zijn lezing hou den over New Age. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en andere belangstellenden voor dit onder werp zijn hartelijk welkom. OUDDORP Bibliotheek 'Eben-Haëzer' I.v.m. de kerkdienst van 28 september wordt de openstelling van de bibliotheek verzet naar vrijdag 29 september van half 7 tot half 9. Natuurlijk zijn ook nieuwe lezers harte lijk welkom. Jongelui, we hebben een nieuwe litera tuurlijst klaar liggen voor jullie met 200 titels die je kunt lezen voor school, kom hem snel halen. OUDE TONGE OPBRENGST KOLLEKTE De gehouden kollekte ten bate van het Pr. Beatrixfonds, ter bestrijding van spierziekte, heeft 2805,95 opgebracht. Allen hartelijk dank daarvoor. De tien beste Nederlandse brandweerploegen in de klasse T.H.V. (technische hulpverlening) hebben het zaterdag in Heusden, in kennis en vaardigheid tegen elkaar opgenomen, maar er was geen betere dan de ploeg van Middelhamis. Die heeft er overtuigend het landskampioenschap behaald zelfs, „met kop en schouders!", prees hen burg. mevr. Sleurink. De gehouden 'Gemeentedag' had haar zaterdag in Middelhar- nis gehouden, maar 's middags om 4 uur heeft ze zich, brand- weer-minded als ze is, alsnog richting Heusden gespoed om daar niet meer de wedstrijd-, maar wel de prijsuitreiking bij te wonen en die was voor Middelhamis méér dan overtuigend. De ploeg, met Jaap de Blok als bevelvoerder, bleek als beste te zijn geëindigd, zelfs met 108 punten méér dan de nr. 2, de ont troonde ploeg van Vlijmen. Middelhamis had bij de uiterst kritische jury 1805 punten ver zameld. Vlijmen haalde er 1697, 3e werd Arkel, 4e Sprang- Capelle, 5e Nederweert, 6e Zevenbergen, 7e Best, 8e Veere, 9e Liempde, 10e Zierikzee. Het puntentotaal was toen al tot 1385 gezakt. Begrijpelijk dat de ploeg van Middelhamis, gevolgd door de bus met supporters, zaterdagavond niet stilletjes het dorp bin nensloop. Met loeiende sirene werd een ronde door de stille straten gemaakt en „'t busje komt zo", zeiden ze toen in de kazerne even op de dames en overige supporters gewacht moest worden. En 't busje kwam inderdaad: „We are the champions", zongen de dames enthousiast. „The champions" waren vermoeid, maar voldaan. De burge meester zei 'zeer trots' op hen te zijn en trots, 'vanaf z'n tenen tot in de puntjes van z'n hoofdhaar' verklaarde zich ook bevel voerder Jaap de Blok. Joop v. d. Valk, de instmkteur deelde in de zege en Jaap de Blok bepaalde z'n manschappen nog'es bij de waarde van het goed geoefend zijn, op wedstrijden, maar het geleerde is vooral toepasbaar in de praktijk die zich elk moment kan voordoen. „Laten we zorgen steeds bij te blijven", zo wekte dhr. de Blok z'n mannen op. En bij zijn ze geweest op de wedstrijd waarop werd veronder steld dat twee schepen waren gebotst, één geladen met chemi caliën, terwijl het op de wal was fout gegaan met enkele vaten met chemicaliën. Daar zaten twee mannen bekneld, één was ingesloten in de gebotste tanker en één was er te water geraakt. Werk te over voor de ploeg die z'n weg naar het objekt al versperd zag door een invalidenwagentje met een uitermate hardhorende berijder die niet reageerde op de sirene. Twee van de ploeg hebben het wagentje naar de kant geholpen waarna Middel-hamis' glorie- tocht kon beginnen. De wedstrijdploeg bestond uit: Jaap de Blok, Bram Schelle- vis. Jan Camphens, Henk van Lommei, Kees Jordaan, Kees Both en Dim v. d. Valk. f VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO REPORTAGE FOTOQRARE I [na czj CU] C3 cz3 cu cj [zj cu i OUaOORP- Wesislraai35- Telefoon (OIB/B) 1612/Fax 3734 fteNBSSE-Pnnlshop-Hogezoom 172-Teteloon (01116) 2400 SOMMELSDIJK - Weslkrakeelstraal 8 - Telefoon (01B70) 66841 De veerboul 'Van der Scliuyl' aan hel ponion in de Sluissehaven te Ooilgensplaal. Bevelvoerder Jaap de Blok draagt de gewonnen trofee de Middelharnisse kazerne in. Alles en iedereen die de brandweer nu en ooit diende moest op de foto, ook de 82-jarige heerj. Kievit; 2e van links. „Aan dit succes hebben we allemaal ons deel geleverd, vond dhr. de Blok.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1