EIIAI1DEI1-I1IEUW5 :z/ Bazar in De Samaritaan Overdenking Augustus 1995 op twee na warmste van de eeuw wmi^^^M uit de Heilige Schrift pimpernel Nationale Speculaasdag HET KIJKVENSTER Politiemannenkoor en Oosterlands Fanfare in de kerk te Dreischor een huis M verkopen... n^ Niet beschaamd VERVOLGVERHAAL 2e Blad VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1995 No. 6437 Blik op kerk en samenlevin - Windstilte - Mythen ontzenuwd - Geen opgelegde eenheid Het is al een hele tijd stil rondom het Samen-op-Wegproces. Dat kan ook bijna niet anders. De standpunten liggen van weerszijden tamelijk vast en men is ook van eikaars visie op de hoogte. Op den duur ontkomt men er niet aan, telkens dezelfde argumenten pro en contra naar voren te brengen. Op 10 oktober is er een trio-synode, een gezamenlijke vergadering van de Her vormde, de Gereformeerde en de Luther se, Synode. Dan zal onder meer officieel beslist worden over de samenwerking tussen de kerkelijke bureau's, als ik het even simpel mag stellen. De voorstan ders van SoW hadden de drie arbeidsor ganisaties alvast maar willen fuseren, maar dat zit er voorlopig niet in. Waar schijnlijk zal men niet verder durven gaan dan een vérgaande vorm van samenwerking, onder supervisie van de drie moderamina. Met dit voorstel al thans wil men de impasse doorbreken. In deze windstilte viel me een artikel op in het blad Woord en Dienst van 1 sep tember jl., waarin ds. H. Veldhuizen en Dr. J. Roelevink afrekenen met een aan tal 'mythen' in het SoW-proces. Lange tijd, zo betogen ze aan het begin, mocht men eigenlijk geen kritische vragen stel len, want dan werd men meteen verdacht van kwade trouw. Maar inmiddels zijn deze kritische vragen toch wel begrepen, en heeft men er serieus over nagedacht. Het eerste misverstand is dat het proces onomkeerbaar zou zijn. Bij sommigen leidde dat tot blind optimisme, bij ande ren tot apathie. Maar inmiddels is wel duidelijk geworden dat er op de ambtelij ke vergaderingen formeel nog geen en kele beslissing is genomen. Vervolgens waren velen van mening dat de beslissing kon worden genomen door een dubbele synode, met de gewone meerderheid. Maar inmiddels heeft de Hervormde Synode zich uitgesproken voor een tweederde meerderheid. Een andere poging om de zaak door te drukken was het medegevoel met het 'personeel' van de kerk. De mensen van het bureau zouden slechts gediend zijn met een snelle fusie van de diensten. Echter, deze hebben zelf uitgesproken dat ze alleen maar duidelijkheid wensen ten aanzien van hun eigen positie. En om niet meer te noemen, er is nu ook niemand meer die gelooft dat alleen de Gereformeerde Bond dwarsligt, want over de hele breedte van de kerk leeft het verzet tegen SoW. Dit waren slechts enkele 'mythen' die door Ds. Veldhuizen en Dr. Roelevink werden ontzenuwd. Ze noemen er meer, maar daarvoor ontbreekt ons de ruimte. Terwille daarvan heb ik een en ander ook met eigen woorden samengevat. Het is goed dat deze dingen nu maar eens openlijk worden gezegd. Want, zo zeggen ze aan het slot van het artikel, „eenheid kan niet worden opgelegd aan een grondvlak dat er niet aan toe is". Het is te hopen dat de synoden dat ook zullen beseffen. Waarnemer Het laatste weekend van september (volgende week dus) is traditie ge trouw het bazarweekend voor het verpleeghuis De Samaritaan, waar aan al vele maanden hard aan ge werkt is en waar door velen naar uitgekeken wordt staat weer voor de deur. De grote bazar in het ver pleeghuis is intussen een begrip ge worden. Duizenden bezoekers we ten elk jaar weer met mooie spul len thuis te komen, gewonnen of gewoon gekocht. Ook dit jaar is de bazar weer groots op gezet en zijn er aktiviteiten voor jong en oud. Een grote trekpleister is natuurlijk de rommel- en boekenmarkt. Er zijn weer heel wat zolders leeggeruimd en kunnen nog leeggeruimd worden want tot op het laatst kunnen nog spullen ge bracht worden. Op de rommelmarkt natuurlijk veel oude spulletjes uit grootmoeders tijd maar bij het advertentiespel zult u alleen maar nieuwe prijzen tegen komen. Dankzij de steun van de bedrijven binnen en buiten Goeree-Overflakkee is het gelukt om weer mooie prijzen achter de hand te hebben voor het advertentiespel maar ook voor vele andere aktiviteiten zoals o.a. het schieten en blik gooien. De voorbereidingen van de bazar gebeurt in en buiten De Samaritaan. De bloe- menkraam staat helemaal vol met kleuri ge stukjes en de droogboeketten zullen ook zeker weer op veel belangstelling kunnen rekenen. Niet alleen aan de bloe men is hard gewerkt ook voor de kraam met eigengemaakte kaarten is veel werk verzet. Sieraden worden er verkocht en natuurlijk ook de produkten die de bewo ners van De Samaritaan gemaakt hebben. Het is bijna teveel om op te noemen. Het verpleeghuis is even onherkenbaar ge worden. Dit kom.t ook grotendeels door de aankleding met de tekeningen en werkstukken die de scholen gemaakt hebben. Hier zijn weer mooie prijzen mee te verdienen en alle kinderen zijn natuurlijk nieuwsgierig of zij in de prij zen gevallen zijn. Voor de kinderen zijn er bijzondere akti viteiten zoals de grote kinderhoek met het ballenbad, zaterdags kan er weer volop gereden worden over het parcours van Veilig Verkeer Nederland en zijn de pony's er weer van de manege. Durven ze niet op de pony dan kan er altijd nog een keer een ritje met de huifkar gemaakt worden. De etenswaren nemen altijd een bijzon dere plaats in binnen de bazar. De grote trekpleister op zaterdag is natuurlijk de verkoop van vis. De vissers uit Goede- reede hebben alle medewerking weer toegezegd en weten zich verzekerd van een groot aantal visliefhebbers. Oliebollen zijn er altijd en ook altijd even lekker. Net bij de uitgang zorgt men er wel voor dat u nog een zak mee kunt nemen voor thuis. Over lekker ge sproken... De advokaat, de ijskraam, koek en fruit enz. Ook voor de 'lekkere trek' wordt gezorgd. In de hal van De Samaritaan staan de poppen van Judith Briars, deze bazar is er weer een prachtige pop van haar die te *o/? zaterdag 30 september De stichting Musi Voca geeft haar laatste concert van het seizoen 1995 op zaterdag 30 september in de Nederlands Hervormde Kerk te Dreischor. Aan dit concert werken mee het Politie Mannenkoor Zeeland en Oosterlands Fanfare. Het concert, dat zeker de moeite waard is om te komen beluisteren, begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 7,50; voor donateurs echter 5,00. met optimaal resultaat Makelaar Tamboer Tel. (01870)8 34 77 winnen is als u tenminste de naam van de pop weet te raden. De huisomroep Radio Rogos zal de be zoekers zeker stimuleren voor het aan vragen van een verzoekplaat voor de luisteraars en ook kunt u meedoen naar het raden van geluiden. Heel veel aktivi teiten dus en nu hebben we ze nog niet eens allemaal opgenoemd... Niet alleen overdag is het de moeite waard maar ook 's nachts wordt er gewerkt om zoveel mogelijk geld bijeen te krijgen. De sportieve paalzitters gaan er weer een nachVje extra voor zitten en dat moet natuurlijk wel wat opleveren. Van vrijdag op zaterdag en zaterdag overdag kunt u ze sponsoren en aanmoe digen om de ogen open te houden. Ook 's nachts zullen er lekkere dingen te ver krijgen zijn rondom de vijver. Zaterdag zijn er bovendien de old-timers van de Peugeot 404 club. Deze oersterke oudjes hebben het nodige achter de rug en zijn allemaal even mooi gerestau reerd. Wilt u ze van dichtbij bekijken of zelfs een ritje maken dan bent u zaterdag welkom. Het zal weer een hele drukte worden met veel geroezemoes en natuurlijk ook mu ziek want vrijdagmiddag tussen drie en vijf en vrijdagavond tussen zeven en negen zult u vast en zeker de muziek groep Speelgoed ontdekken die oude muziek uil diverse landen ten gehore zal brengen. Op een bazarmarkt met zo'n gemoedelijk sfeertje hoort natuurlijk ook lekkere ont spannende muziek. Een echte ouderwet se accordeonist zal zeker aan deze sfeer meewerken. Op zaterdag is hij te gast en zal zo hier en daar onverwacht zijn mu ziek laten horen. Het wordt dus weer een echt traditioneel bazarweekend in De Samaritaan met veel leuke aktiviteiten, veel mooie prijzen, enorm veel 'rommel', gezellige muziek en men hoopt natuurlijk op een grote op brengst voor de welzijnszorg van het verpleeghuis. De opbrengst komt dirckt ten goede aan de bewoners, want vele aktiviteiten bin nen en buitenshuis voor de bewoners worden hiervan bekostigd. Daarom is elk dubbeltje, elk kwartje belangrijk, want door al die dubbeltjes en kwartjes kan men de bewoners van De Samaritaan heel gerichte aktiviteiten aanbieden. Of dit nu aktiviteiten zijn met twee bewo ners of met een zaal vol. Het is beiden even belangrijk. BAZAR IN DE SAMARITAAN: Vrijdag 29 september 10.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 30 september 10.00 tot 16.00 uur (I Petrus 2:6) Waarop bouwen wij ons geluk? Als we werkelijk gelukkig willen zijn, dan moe ten we een heel hechte grondslag heb ben, waarop het huis van ons leven veilig kan staan. Als de grondslag niet stevig is, dan kan ons levenshuis heel makke lijk instorten en blijft er niets van over. Waarop bouwen wij? Er is zandgrond en er is rotsgrond. Waarop hebben wij ons leven gebouwd, en is dat een goede grond? De Bijbel Iaat ons niet in het onzekere. God Zelf heeft een uitverkoren en kost bare hoeksteen gelegd in Sion. Die hoek steen is Jezus Christus. Op Hem kan ge bouwd worden. Op Christus kunnen we ons levenshuis bouwen in de zekerheid dat het dan voor altijd stevig en vast staat. Op Christus bouwen geeft de zekerheid dat de grond ons niet onder de voeten weggeslagen kan worden. Op Jezus Christus bouwen wil zeggen: in Hem geloven. Wie op Jezus zijn geloof bouwt, die zal niet beschaamd uitkomen. Beschaamd worden, dat wil zeggen: denken behou den te zijn en dan merken verloren te gaan. Dat is verschrikkelijk, en de apos tel Petrus waarschuwt daar tegen in dit hoofdstuk. Voor de gelovigen geldt dat zij niet beschaamd uitkomen als zij op Christus bouwen. Maar voor de ongelovigen geldt: De steen, die de bouwlieden verworpen had den, die is geworden tot een hoeksteen en een steen des aanstoots en een rots der ergernis, voor hen, die zich daaraan, in hun ongehoorzaamheid aan het woord stoten. Het is dus zo dat Jezus Christus voor ons een rots des behouds is, een grondslag, waarop we eeuwig kunnen staan, of anders is Hij voor ons een rots der erger nis, een steen des aanstoots, waar we ons van afwenden in ergernis, met als gevolg dat we naast de vaste grond komen te staan en geen houvast hebben. Wie in Christus gelooft, die heeft de vaste grond gevonden, maar wie aan Christus voor bijgaat, zich aan Hem ergert, die heeft geen enkel houvast, nu niet en ook in de toekomst niet. Nu zegt de apostel Petrus dat niet om het verder aan ons over te laten. Hij zegt niet dat we nu zelf maar moeten zien wat we doen. Nee, Petrus dringt er bij ons sterk op aan om de goede keus te doen. Petrus zegt dan: en komt tot Hem, de levende steen, en laat u ook zelf als levende ste nen gebruiken voor de bouw van een geestelijk huis. Van deze uitnodiging is de Bijbel vol. Jesaja roept alle einden der aarde op, om zich tot God te wenden en behouden te worden. De Heere Jezus nodigt alle ver moeiden en belasten om tot Hem te komen en rust te vinden. Ook tot ons allen komt steeds weer de nodiging om tot Jezus Christus te komen en heel ons leven op Hem te bouwen, opdat we niet beschaamd worden, maar eenmaal in Zijn heerlijkheid mogen bin nengaan. Sommelsdijk J. Willemsen Laatste fietsvlaggetjes verkrijgbaar op gemeentedag in Middelharnis Zaterdag 23 september wordt onder het thema Verkeer en Vervoer de landelijke gemeentedag gehouden. Op Goeree-Overflakkee zijn de vier ge meenten samen met andere organisaties op het gebied van verkeersveiligheid aktief binnen de Regionale Projektgroep Verkeersveiligheid Goeree-Overtlakkee (RPVGO). De projektgroep is daarom a.s. zaterdag ook aanwezig in het ge meentehuis van Middelharnis. Zij zal de bezoekers graag informeren over alle ak tiviteiten van de projektgroep en ver koopt op deze dag de laatste oranje vlag getjes van dit jaar met succes gehouden aktie Fietsvlag. Op de gemeentedag 23 september a.s. worden de laatste vlaggetjes voor de be kende aktieprijs van 2,50 verkocht en sluit de projektgroep de aktie Fietsvlag 1995 af. Naast de fietvlaggetjes staat de projektgroep zaterdag alle geïnteresseer den graag te woord om hen iets te vertel len over de aktiviteiten van de RPVGO. tuinontwerpburo hoveniersbedriif b\L^- V ^Verrassende 23 september 1995: bij Banketbakkerij van Helden Aan het einde van de zomer komt de nieuwe oogst amandelen in ons land. Daarom hebben de banket bakkers, verenigd in de Nederland se Banketbakkers Ondernemers Vereniging (NBOV), de komst van de verse amandelen aangegrepen om elk jaar een 'Nationale Specu laasdag' te organiseren. De eerste is op zaterdag 23 september en zal op Flakkee door Banketbakkerij Van Helden te Middelharnis wor den ondersteund. Speculaas is een typisch Nederlands pro- dukt, dat in jarenlange traditie gebakken met bijzondere kruiden en in speciale Weerpraatje: (door Jan Versteegt) De afgelopen augustusmaand heeft geruime tijd geaasd op een gouden plak. Lange tijd zag het er naar uit dat de oogstmaand de koploper 1975 naar het tweede plan zou verwijzen. Het lukte niet, dat werd veroorzaakt door een verslapping in de warmte- produktie gedurende de laatste week. Daardoor kon ook augustus 1947 op een hoger niveau blijven. Er bleef niet meer over dan een bronzen medaille. De maand werd zeer warm, zeer 'zonnig en ook uitermate droog. De gemiddelde et- maaltemperatuur kwam in De Bilt uit op 19.7 graden, daarmee bleven 1975 (19.9) en 1947 (19.8) voor. In het tijdvak 1 tot en met 26 augustus steeg het kwik in De Bilt dagelijks boven de 20 graden. Op 17 dagen werd het zelfs 25 graden of warmer. Vijf maal werd de tropische grens van 30 graden beriekt of overschreden. Gemiddeld telt augustus op ons landelijk instituut 19 dagen met een temperatuur van 20 graden, zes zomerse dagen van 25 graden of meer en slechts één tropische dag. De warmte was er voor verantwoordelijk dat de temperatuur van het zeewater flink steeg. Rond 20 augustus was de temperatuur opgelopen tot 21 graden, het Usselmeer kende een waarde van 23 graden. Dat leidde er toe dat er op het warme water van het Usselmeer al op de 14de enkele waterhoosjes werden gesignaleerd. De maand augustus was uitermate zonnig. Landelijk werden er 277 uren zonneschijn geregistreerd, tegen 187 normaal. De Bilt scoorde 281 uur, daarmee werd het de op twee na zonnigste augustus van de eeuw. Nog meer uren maakte de warmtebron in 1947 (313 uur) en in 1975 (293 uur). Valkenburg bij Leiden was het zonnigste sta tion, daar werden 300 uur op de klokken gezet. Maastricht kreeg echter slechts 251 uur zon. Er heerste in augustus op veel plaatsen, met name in het zuiden en zuidoosten van het land, een ernstige droogte. Dat werd nog versterkt door de aanhoudende zonneschijn en een soms stevig waaiende oostenwind. Neerslag viel er nauwelijks. De Bilt kende een periode van 28 dagen op rij, waarin er geen meetbare neerslag kon worden bijgeschreven in de boeken. Gemiddeld over het land viel 29 mm, tegen 69 normaal. In het uiterste zuiden van Limburg werd slechts 10 mm opgevangen, op een amateurstation in Wychen niet meer dan 3 mm, in Tiel 5 mm. De zomer van 1995 heeft, net als augustus, een bronzen plak in de wacht gesleept. Samen met 1983 werd een derde plaats veroverd, waarbij 1976 en 1947 onaantastbaar bleven. Vooral de magere start in juni en de koelere eindfase in augustus hebben ertoe geleid dat de afgelopen zomer geen serieuze aanval heeft kunnen ondernemen op de twee ereplaatsen. Toch zijn er wel een tweetal succesjes geboekt. De 'hoogzomer', de periode 1 juli tot en met 31 augustus, werd de warmste sinds tenminste 1706. Wat het aantal warmtepunten betreft werd 1976 voorbijgestreefd. De Bilt kreeg 169 punten, een tweede plaats. Warmtepunten worden verdiend als het etmaalgemiddelde boven de 18 graden stijgt. Een gemiddelde van 20 graden levert 2 punten op. Het jaar 1947 scoorde in totaal 222 punten en staat eenzaam aan kop. platte vormen, een ware traktatie is. In vroegere dagen werden speciale poppen, de vrijers en vrijsters, vooral rond smter- klaas gebakken. In de volksmond ook wel 'sinterklaaskoek' genoemd. Maar nu we veel sneller over de nieuwe oogst amandelen kunnen beschikken, kunnen we al veel eerder van dit heerlijk pro- dukt genieten. Het bijzondere aan het spekulaas produkt is de verwerking van een speciale kruidensamenstelling: het speculaaskruid. In de juiste verhouding zitten daar maar liefst vijf specerijen in: coriander, kaneel, kruidnagel, nootmus kaat en cardamon. Dat laatste is op sa- fraan na het' duurste kruid. Natuurlijk verwerkt de banketbakker voor de echte .speculaas de beste ingrediënten. Zo be reidt ook Banketbakkerij Van Helden pure amandelspijs voor gevulde specu laas. Deze onweerstaanbare lekkernij wordt gemaakt van gemalen amandelen, gecombineerd met citroenrasp, suiker en verse eieren. Ter ere van de eerste 'Nationale Specu laasdag' introduceert Banketbakkerij Van Helden naast het bestaande assorti ment niet alleen een speculaascake, maar zullen ook voor het eerst 'speculiefjes' verkrijgbaar zijn. Dit zijn hartvormige koekjes van speculaas produkten tijdens de 'Nationale Speculaasdag' te proeven zijn bij Banketbakkerij Van Helden te Middelharnis. -18- Mota wijst naar de grote koppel spreeu wen, die boven het Hoogkalse bos, dan als een donker scherm en dan weer als een licht scherm hun zwenkbeweging maken. ,,Ze maken zich gereed voor de grote trek", vertelt Jan Telker. „Maar dat ze nu al willen gaan naar war mere oorden. Het is hier nog zo best voor ze, zou je zeggen". „Dat is het instinkt. Ze weten dat het straks herfst wordt met stormweer enzovoort. En daarom willen ze tijdig in het ande re gebied zijn". „Mooi is dat allemaal", zegt Mota en hij draagt ijverig stenen aan. „Ja, daar zijn veel mooie dingen, maar je moet oog voor hebben". „Dat is zo". „Je weet dat er staat in de Bijbel: „De hemelen vertellen Gods eer en het uitspansel verkondigt Zijner handen werk. Daar moest een mens meer op letten. Hij heeft alles schoon gemaakt op Zijn tijd. En nu mag de mens ervan genieten". „Daarom vergat ik om stenen te brengen..." Jan Telker kijkt verwonderd op. „Als dat waar is, vind ik het verzuik niet zo erg", zegt hij. „En het is zo.zegt Mota eenvoudig. „Geef dan maar stenen, dan kan ik ook weer ver der". Mota draagt nu weer ijverig stenen aan. Hij vindt Jan Telker een aardige man. Daarom vergeet hij spoedig dat de bouw van deze kamertjes nog onverwacht aan de orde kwam. Nu is dit alles hem welkom. De kantelende spreeuwenwolk is weggedreven en Mota peinst er over hoe het kan zijn, dat de vogels zich niet vergissen, door bijvoorbeeld midden in de zomer al weg te trekken, maar dat ze altijd in een bepaalde tijd in het najaar Hollands weiden en bossen veriaten om te gaan naar lieflijker oorden. „Het zal wel een domme vraag zijn, Telker, maar hoe weten de vogels dat het weer de tijd is om naar warmer oorden te vertrekken?" Jan Telker kijkt op, alsof hij zeggen wil: „Hè, denk je nog steeds over dit onderwerp?" ,,Ik kan niet anders denken of ze moeten er erg in hebben dat de dagen gaan korten. En dat hebben de jonge zowel als de oude vogels toch op de één of andere manier in de gaten". „En niet alleen de spreeuwen weten het, ook de mezen en vinken!" „Ja, en de zwaluwen en de eenden en de kraaien", vult de oude metselaar aan. „Maar wat ik zo'n wonder vind, is, dat ze zo goed de weg weten!" „Ja, ik geloof dat ze net zo zeker hun koers via de vaste windstreken bepalen, als een zeeman die volgt naar uitwijzen van zijn kompas". „En ik heb wel eens gehoord, dat ze nooit over zee gaan, maar altijd over land". „Volgens degenen", die het weten kunnen door nauwkeurig onderzoek, vliegt de Europese ooie vaar in hoofdzaak langs twee routes naar zijn win terkwartier. De ene route is over Turkije, Syrië, Israël en Egypte naar Afrika en de andere moet noodzakelijk de Straat van Gibraltar over om daar te komen". „Dus waar de zee het smalst is". „Ja, want de trekkers vermijden de zee. Maar bij Gibraltar kunnen ze, als ze hoog vliegen, er mis schien wel overheen kijken". Jan Telker heeft de laatste steen in zijn hand. Mota ziet het nog net op tijd. Op een holletje gaat hij naar de steenhoop en haalt er een arm vol. „Ja, dat scheelde niet veel of je had op me moeten brommen", lacht Mota. „Ik brom niet zo gauw". „Ja, dat zeg je nu wel.maar ik had maar eens te laat moeten komen". Over de hele lengte legt Mota nu hier en daar een stapeltje stenen. En de tonnen vult hij gedeeltelijk met specie. „Lekker spulletje, vind je ook niet?" „Ja zeker". Het valt Mota op, dat de oude metselaar voorliefde voor specie aan de dag legt. En eigenlijk ook geen wonder, want zonder specie zou hij heel weinig kunnen uitrichten. Wat moet een weideboer begin nen zonder koeien? En iemand die van studeren houd wat zou hij moeten beginnen zonder boeken? „We zijn zover, dat we het raam erin moeten zet ten. Kun jij een paar latten opzoeken?" „Een paar latten.Ik zal het aan moeder vragen". „Een hamer en spijkers heb ik zelf wel". Mota loopt naar de tuin. „Moeder, een paar latten voor Telker... om het raam vast te zetten". „Een paar latten! Die heb ik niet, jongen". „Die moeten er toch zijn; anders kan hij niet ver der". „Ja, dat begrijp ik ook! Weet je wat! We zullen er een paar bonestaken uittrekken". „Twee van de sterkste, dat kan best". Mota voegt de daad bij het woord. Gelijk met de staak komen de wortels van de pronkbonen mee uit de grond. „Schuif de ranken er maar af Kijk eens aan, die zijn sterk genoeg!" Met twee bonestaken gewapend gaat Mota naar het nieuwe bouwsel. „Kan dit Telker?" „Heel best, jong!" Jan Telker vat het gereedstaande raam op en zet het op de muur. „Hou jij het even vast, dan zal ik het recht zetten". Op de vensterbank legt hij het waterpas. „Hier moet hij een tikkeltje omhoog komen. Wacht, ik zal er iets specie onder doen. Dan staat het raam zuiver horizontaal". De ene bonestaak wordt op het raam geslagen. „Ga jij even op de ladder staan en sla hem aan het huis vast, Mota". Mota pakt de hamer over en wacht op de ladder op het sein van Telker. Als deze zijn paslood heeft uitgehangen zegt hij na even passen: „Maken!" Met een paar slagen heeft Mota de spijker in het dak getimmerd. Nu kunnen ze weer verder. Het kleine raam voor de slaapkamer komt straks aan de beurt. Als ze een poosje hebben gewerkt komt moeder Petwas met een presenteerblaadje, waarop een paar koppen geurige thee staan te dampen. „Kijk eens, jullie zult wel weer een bakje lusten". Jan Telker lacht en puffend zet hij zich met de ene knie op de grond. „Ik ben nooit getrouwd geweest, maar het heeft me altijd nog gespeten. Vrouwen kun je eigenlijk niet missen". „Nou klets je maar wat, Jan". „Het is waar wat ik je zeg. Heerlijk, zo'n bakje thee". „Hoe is dat dan gekomen, dat je nooit getrouwd bent?" vraagt Mota verwonderd. „De jongen hoort toch het meisje te vragen?" „Hoor die jongen eens", lacht moeder Petwas. „Dat kan ik jullie gauw vertellen. Ik ben er niet aan toe gekomen. Ik denk, dat ik teveel in mijn werk ben opgegaan". „Dan is het maar goed, dat je niet getrouwd bent. {wordt vervolgd) Jan Deugtstraat 15, Herkingen, Tel. 0187-669420

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5