Feestelijke opening Nederlands appelseizoen Vierde kursistenexpositie bij liet International Art Centre Diekhuus 'op lokatie' Concert Flakkeese Harmonie- en Fanfare-jeugd Bezwaar tegen 'Binnenhof 40 jaar Kampioen van Nederland op Manege Ouddorp Genealogisch Centrum Goeree-Overflakkee op 23 september in gem.huis van M'harnis Wedstrijd hengelen voor de jeugd Zendingszangavond in Oude Tonge Dierenopvang Goeree-Overflakkee Twee flakkeeërs bij uitspreken Troonrede Drs. Bestuurskunde OSSEWEIJER Rien Poortvliet overleden woonzorgcomplex I in Dirksland Extra Kerkdiensten Ger. Gemeenten Opbrengst PIT-kollekte Ophalen oud papier Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 19 SEPTEMBER 1$ Het lAC verzorgt o.a. kursussen tekenen/schilderen in oliever^acryl en aquarel evenals buitenlandse schilderreizen (Tunesië, Marokko, Egypte). Het resultaat van deze kursussen is te zien van 16 t/m 30 september in de galerie van het International Art Centre aan de Ring te Middelharnis. In de vijfjaar dat het JAC in Middelhar nis gevestigd is, is dit de vierde kursis tenexpositie en de derde keer dat de zil veren tube wordt uitgereikt als aanmoe digingsprijs voor degene die zowel een goede inzending had voor de vakantie prijsvraag alsmede een grote vooruitgang in schildertechniek heeft geboekt over het afgelopen kursusjaar. De zilveren tube werd weer vervaardigd door Grceljc Sieders, goud- en edelsmid uit 's-Gravenhage. De deskundige jury bestond dit jaar uit Martie van Emmerik (Schiebroek) en Carla Jacobs (Pijnacker). In aanwezigheid van vele kursisten en familie vertelde Ruud van den Bosch tij dens de opening van deze tentoonstelling dat gezien de resultaten het schildemivo stijgende is. De compositie's zijn sterker, de dieptewerking door kleurperspcktief wordt beter toegepast, de achtergronden zijn meer in harmonie, de schildertech nieken beter uitgediept en er wordt meer geëxperimenteerd. De zilveren tube is dit jaar gewonnen doiir Els Tcrburg uit Oud-Beijcrland. Het ingezonden werk van Els geeft blijk van een gcxïde aquareltechniek, gesteund iloor een schilderachtige kijk op de wereld en het lef dat weg te laten wal niet ncxlig is voor het schilderij. Dit gecombineerd met een goede compositie. Christa Vogelaar (Ouddorp), Maja Grij- pink (Oude Tonge), Piet Pol (Middelhar nis) en Gonnie Bakker (Oud Beijerland) Op I oktober 1995 bestaat het werkvoor zieningsschap "Binnenhof 40 jaar. Vrijdag 29 .september a.s. wordt dit feit. zij het op sobere wijze, gevierd met medewerkers en oud-medewcrkers. Van 10.00 tot 14.00 uur worden in en rondom de kantine van Binnenhof de volgende aktiviteitcn georganiseerd: - rommelmarkt - rad van fortuin - verkoop spullen Tussenhof - verkoop gebakken vis en haring De opbrengst van deze dag komt ten goede van de Kankerbestrijding. Oud-medewerkers worden hierbij van harte uitgenodigd om op deze dag een kijkje te komen nemen. OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur ds. F. Harinck uit Nieuwerkerk a.d. IJsscl. DIRKSLAND - woensdagavond 7.30 uur ds. M. J. van Gelder van Ridder kerk-Slikkerveer. MIDDELHARNIS - woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke (H.D.). NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur .student W. J. Karels, Krim pen a.d. IJssel. zijn dankzij hun goede resultaten de win naars van het Bemoedigende Palctmes! Eervolle vermeldingen waren voor Joop de Jong (Stellendam), Corrie Baars (Oud dorp) en Ellen v.d. Bok (Goedereede). De vakantieprijsvraag luidde 'Schilder een deur/doorgang met doorkijkje tijdens je vakantie'. De eerste prijs hiervoor is gewonnen door Stien Tculing uit Som- melsdijk, omdat de werking van licht/ donker optimaal is benut, de olieverftech niek zodanig is gebruikt dat de stenen echt lijken, zonder te zijn verworden tot gepruts op de vierkante millimeter en de compositie goed is. Anneke Bannink (Middelharnis) won de aanmoedigingsprijs v«u d cmecst origi nele inzending. Eervolle vermeldingen waren voor Joke Duim (Ooltgensplaat), Jtxip Coppce (Oud dorp), Hannie Pceman (Middelharnis) en Cor v.d. Sluis (Middelharnis). Als bezoeker van deze expositie kunt u uw stem uitbrengen op de naar uw mening twee beste schilderijen/tekenin gen van de 78 inzendingen, het schilderij met de meeste publieksstenmicn krijgt de publieksprijs. U bent de komende twee weken van harte welkom tijdens de of)eningsuren woens dag tol en met zaterdag van 13.30 - I7.(X) uur. Het Diekhuus gaat zaterdag 23 septem ber op de dan te houden Gemeentedag, "op lokatie' in het Gemeentehuis van Middelharnis. In het kader van de Gemeentedag zal het cultureel centrum aanwezig zijn in de foyer van het gemeentehuis met informa tie over het aktiviteitenprogramma. Een muzikaal terras en een mini-film huis zorgen vixir een aantrekkelijke ver pakking van de beschikbare informatie over cultureel-programma, Cinekid 1995, de Muziekschool, de peuterspeel zalen en de Volksuniversiteit. Van verschillende aktiviteiten zijn foto's en werkstukken te zien. Jan Trompper van het Diekhuus vindt het belangrijk om het programma ook "op lokatie' te presenteren. Mensen zijn vaak verrast over de vele mogelijkheden op recreatief en cultureel gebied die Middelharnis biedt. Maar ter wijl in de regionale media toch goed aandacht wordt besteed aan bijvcxirbecld nieuwe cursussen of concerten, moeten mensen het tix:h eerst zelf zien en horen. Het Diekhuus gaat met haar programma dan ook met veel plezier de boer op! Verder laat de Gemeente op Gemeente dag zien, hex: zij Aktief is voor haar in woners. Het sociaal cultureel centrum hoort in dat plaatje dan ook thuis, om te laten zien wat er gebeurt op hel terrein van Welzijn, Educatie. Recratic en Cultuur. Op 9 .september jl. is de eerste officiële keuring van het .\ndalusische paard gehouden door de vereniging voor vrienden van het Andalusische paard de 'A.sociacion de Amigos de caballos de puraraza Espanola en Hollanda'. Op deze ke.uring werden 43 Andalusische paarden gekeurd door een officiële keu ringscommissie uit Spanje van het Spaanse stambcxik het 'Cria Caballar'. Op deze dag werden er ook 9 goedgekeurde dekhengsten getoond waaronder Don 8 van Manege Ouddorp welke verleden jaar uit Spanje is geïmporteerd. Deze hengst is gefokt door een Spaanse top-fokkcr Don Tirado. Tot grote verrassing en vreugde werd Don 8 als eerste geplaatst en uitgeroepen als kampioenshengst van de goedgekeurde dekhengsten. Het ligt in de bedoeling de hengst uit te brengen in de dressuursport daar deze paar den zeer geschikt hiervoor zijn. De Andalusicr komt van oorsprong uit Zuid-Spanjc. De stokmaat varieert van 155 tot 170. Kleur: veelal .schimmel, soms bruin en een enkele zwarte. Karakter: intelligent en trots. Lichaamsbouw: Middelgroot hoofd met een convexe proficllijn, grote expressieve ogen, kleine oren, trotse houding, zware manen kam, en gespierde schou ders. Diepe borst, lange rechte rug, breed en compact lichaam, sterke lendenen en een afhangend kruis. Droge harde benen, sterk beenwerk met korte pijp en kcx)t. In het kader van de gemeentedag is de Stichting Genealogisch Centrum Goerce- Overtlakkee op zaterdag 23 september met informatiemateriaal aanwezig in de hal van het gemeentehuis van Middel harnis. Naast algemene d(x:umentatie is er voor mensen die belangstelling hebben voor stamboomonderzoek vooral materiaal betreffende Middelharnis en omgeving. Bestuursleden van het Genealogisch Cen trum zullen graag toelichting geven. Bijzonder interessant is met name het boek over de familie Vcrolme dat dit jaar is verschenen en waarvan de Stichting Gcnealogi.sch Centrum een exemplaar in bezit heeft gekregen. De aanvangstijd van de gemeentedag in Middelharnis is 10.00 uur. Orgelconcert m.m.v. dwarsfluit in de Grote Kerk te Dordrecht Woensdag 20 september zal in de Grote Kerk geconcerteerd worden door twee toonkunstcnaars uit Dordrecht. Hanni Barendrecht zal de dwarsfluit be spelen en Arie J. Keijzer het orgel. Zij hebben een boeiend en afwis.selend pro gramma samengesteld. Uitgevoerd wor den werken van Lübeck, Handel, J. S. Bach, v/d Sigtenhorst Meijer, Fauré en Keijzer. Het concert wordt afgesloten met een bijzonder programmapunt. Hanni Barendrecht en Arie J. Keijzer besluiten met een gezamenlijke improvisatie over een door hen gekozen thema. Het concert begint om 20.00 uur. MIDDEI.HARNIS/SOMMEL.SDIJK De opbrengst van de kollektc t.b.v. de ■gezamenlijke thuisfronten' heeft het niixMe bedrag van 3.824,35 opgebracht. Dat is ruim 250,00 meer dan vorig jaar, en daar zijn we natuurlijk erg blij niee. Daarom willen wc langs deze weg een ieder die zijn of haar bijdrage hieraan geleverd heeft dan cxik heel hartelijk be danken. Speciale dank komt ttx; aan alle koliek tantcn die geheel op vrijwillige basis hun steentje hebben bijgedragen. Zonder hen was dit prachtige resultaat ncxiit gehaald! Namens de organisatie heel hartelijk be dankt. Zomercompetitie Afgelopen zaterdag om half tien ging er een zucht van verlichting door de rij medewerkers. Want, ondanks allerlei andere sportcom- petities die inmiddels zijn begonnen, waren er toch weer 39 deelnemers en was het, in tegenstelling tot de verwach ting ook nog mooi weer. Er is redelijk gevangen en de uitreikmg van de dagprijzen, de versnaperingen, de verloting en als klap op de vuurpijl de uitreiking van de bekers vcK)r de totaal winnaars was opnieuw een grandioos feest. Niemand is zonder prijs naar huis gegaan en voor ons als organisatoren en mede werkers waren de glunderende gezichten de nux>iste beloning die je kunt wensen en bovendien een aansporing om het vol gend jaar net nog iets beter te organise ren. Een apart woord van dank aan de spon sors zonder welke een dergelijk eclatant supces niet mogelijk zou zijn geweest. En dan de uitslagen: Daguitslag: 1. P. Koert213 cm. 2. M. Nieuwlaat142 cm. 3. W. K<x;se128 cm. 4. R. Berkenbosch104 cm. 5. M. Verwcy87 cm. 6. G. Goedcgebuure80 cm. 7. M. Kaslander51 cm. 8. T. Romijn46 cm. 9. Joh. Kieviet42 cm 10. C. Bakker38 cm. 11N. Jordaan27 cm. 12. P. Zoetewij20 cm. 13. R. Bieneveld11 cm. 14. S. 't Jong11 cm. Totaaluitslag: a. dames: Y. de Jager, Sommelsdijk, 104 cm., beker. h. heren: 1N. Jordaan, Dirksland429 cm. beker 2. M. Nieuwlaat, Melissant369 cm. beker 3. R. Berkenbosch, Dirk.sland331 cm. beker 4. P. Koert, Middelharnis ....289 cm. 5. M. de Geus, Mclis.sant213 cm. 6. J. Klink, Mcli.s.sant186 cm. 7. A. Vogelaar, Melissant....167 cm. 8. W. Koesc, Sommelsdijk166 cm. 9. G. Goedcgebuure, Stad a/h Haringvliet147 cm. 10. M. Kaslander, Dirksland .134 cm. De wedstrijdleiding Het nieuwe Nederlandse appelseizoen werd op II september geopend door de heer drs. E. H. T. M. Nijpels, President-Direkteur van de Twaalf Pro vinciën Landelijke Arbodienst N.V., die daarmee tevens het startsein gaf voor het uitdelen van 10.000 appels op het Centraal Station, het Dijk- zigt Ziekenhui.s, het Sophia Kinderziekenhuis en het Revalidatieziekenhuis in Rotterdam. De aandacht bij de seizoensstart ging vooral uit naar het appelsoort DELCORF, maar ook Elstar, Elan, Cox d'Orange en Golden Delicious worden al geplukt en ver kocht. Alleen de Jonagold wordt iets later in september geplukt. Delcorf is een in ons land vrij nieuwe appel, het betreft hier een kruising van de Golden Delicious en de Stark Jongrimes. Het is een mooie rood/gele appel met stevig sappig vruchtvlees en een zeer goed zuurzoet aroma en is ver krijgbaar van augustus t/m oktober. Dankzij het prachtige voorjaar en de uitzonderlijke mooie zomer, met onafgebroken wekenlang durende tropische temperaturen, is er sprake van een goede appeloogst. De opbrengst is iets groter dan vorig jaar en bij sommige rassen kunnen de appels in grote sorteringen geplukt wor den. Nagenieten van prachtige zomer Erg belangrijk is dat de appels vol van smaak zijn; de wekenlange onafgebroken zonne.schijn heeft duidelijk een gunstige invloed op de smaak en het aroma van de Neder landse appel gehad. Een prettig vooruitzicht dat we dit najaar en de komende winter, vooral met Elstar en Jona gold, nog eens volop van deze prachtige zomer kunnen nagenieten. A.s. donderdagavond, aanvang half 8. wordt in de Herv. Kerk te Oude Tongc een regionale zcndings-zangavond ge houden. Daaraan wordt medewerking verleend door ds. Mulder, Herv. predi"- kant te Sommelsdijk en ds. Nijland te Meteren en Est, oud-zendingspredikant in Peni. De koren "Con Amorc' uit Dirksland en "Com nu met Sangh' uit Oude Tonge, zullen deze avond zingen. Er zal een kollekte worden gehouden v(H)r het zendingswerk in Peru. Op zaterdag 23 september a.s. zal in het Prieel te Middelharnis een concert worden gegeven door jeugdleden en leerlingen van de Flakkeese harmonie- en fanfare orkesten, die aangesloten zijn bij het Eilandelijk Samenwerkings verband Ha-Fa-opleidingen. Om 9 uur 's morgens komen ongeveer 110 jonge blazers en slagwerkers bij elkaar om .samen de hele dag met muziek bezig te zijn. Ze zullen worden ingedeeld in twee orkesten. Het 'jongste* orkest staat onder leiding van mevrouw Truus Migchielse, dirigcnte van fanfare-orkest 'Vooruit' te Oude Tongc en docente bij de Stichting Muziekonderwijs Oostflakkee. Dit orkest zal bestaan uit leerlingen die hun eerste examen nog moeten doen en uit leerlin gen die het A-diploma reeds hebben be haald. De leerlingen die hun B-, C-, of D-diploma al in hun zak hebben, vormen het 'gevorderde' orkest, dat onder lei ding staat van Arie Stolk, dirigent van fanfare-orkest 'De Htx)p' uit Stellendam en de Kon. Fanfare 'Sempre Crescendo' te Middelharnis-Sommelsdijk en tevens opleidings-coördinator van het Eilande lijk Samenwerkingsverband. Van 9 tot 15 uur zal er worden gerepe teerd, waarna er, ter ontspanning, een uurtje wordt gezwommen in het zwem bad van De Staver. Om 16.30 uur begint het concert in Het Prieel. In voorgaande jaren bleek, dat de beide orkesten in staat waren, na een dag hard werken, een verrassend hoog muzikaal niveau te bereiken. Bovendien is het een genoegen om, in de tijd waarin de jeugd vaak negatief in de publiciteit kom, zo veel jongeren zo enthousiast met hun hobby bezig te zien. U wordt dan ook van harte uitgenodigd om bij het concert aanwezig te zijn. Aanvang 16.30 uur en de toegang is gra tis. Tel. (01875) 1887 GEVONDEN te Sommelsdijk: Grijs gecyperd poesje, 2 tot 3 maanden oud, liep door de polder. GEVONDEN te Middelharnis: Jonge poes van ongeveer 3 maanden. Wit, bij het linkeroortje zwart/bruin gevlekt. Op z'n rug 2 bruine vlekjes en een zwarte vlek. De staart is zwart met bruin. GEVONDEN te Dirksland: Grijs met zwarte poes (met een rode gloed er door heen). half jaar oud. GEVONDEN te Middelharnis: 6 we ken geleden, licht oranje poes. Draagt een geel bandje. Draagt een blauw met zwart kokertje. Het gevonden katje, zwart met wit dat gevonden is in Middelharnis en dat een wit vlooienbandje draagt, is nog niet bij zijn baa.sje. Wie is hem kwijt? Inlichtmgen over gevonden en vermiste dieren: (01875) 1887. Een bewoner van de woonvoorziening Refugium te Sommelsdijk, Maarten Ta- nis, en dhr. Terwcx;rt, hebben een uitno diging gehad omvandaag in de Ridder zaal te 's-Gravenhage, de zitting bij te wonen van de Staten Generaal, waarin de Koningin de troonrede uitspreekt. Elk jaar worden slechts enkele tocgangs- kaarten verstrekt aan de "gewone' bur ger. Vijf jaar geleden hebben zij dit ver zoek al gedaan, doch pas nu werd het in gewilligd. SOMMELSDIJK Onze dorpsgcnote Thcrcse Osseweijer is afgestudeerd aan de Erasmus Universi teit te Rotterdam als Drs. Bestuurskunde. Reeds eerder rondde zij de studie com municatie af welke zij volgde op de Ho geschool te Eindhoven. Van harte gefe liciteerd. In verband met de uitreiking van de bul is het kantoor van Osseweijer Onroerend Goed, Langeweg 19 te Sommelsdijk, vrijdag a.s. vanaf 11.00 uur gesloten. Zaterdagmorgen zijn wij weer gaarne tot uw dienst. ONROEREND GOED Tekenaar Rien Poortvliet, welis waar woonde en werkte hij in Soest, maar noem hem gerust één van ons. zó verknocht was hij aan ons eiland waar z'n wortels lagen, eigen aan de mensen en de dingen hier. hij is vrijdag overleden. Niet geheel onverwacht, menen we te begrijpen want er is een ziek zijn van enkele maanden aan voorafge gaan, maar het blijft niettemin schokkend te moeten ervaren dat Rien Poortvliet niet meer onder ons is en dat z'n penselen voor altijd zullen rusten. Rijk is de kunstzinnige erfenis die hij heeft nagelaten. Er zijn weinig huizen op Goeree-Overflakkee waarin je z'n vermaarde prenten boeken niet zult vinden en in Mid delharnis is er sinds enkele jaren het Rien Poortvliet-museum. Toen het op 28 april 1992 door Prins Bernhard werd geopend leek z'n dood nog veraf, maar 'de goede God' zo noemde hij zijn Schepper door Wie hij zich rijk gezegend wist, met vrouw, kinderen en klein kinderen en met een groot talent. Hij heeft het anders doen verlopen, anders dan enig mens dat heeft voorzien. Morgen, woensdag wordt dhr. Poortvliet in Soest begraven. Het museum in Middelharnis zal die dag gesloten blijven. Door een omwonende is bezwaar ge maakt tegen de reeds gestarte bouw van het woonzorgcomplex. Tijdens de zitting voor de rechtbank te Rotterdam werd door betrokkene en zijn raadsman in kort geding geëist dat de bouw met onmiddellijke ingang zou worden gestopt. Door afgevaardigden van het gemeente bestuur, de woningbouwvereniging en 'Geldershof' werden tijdens de zitting de bezwaren weerlegd en toelichting gege ven op de plannen. Op 13 september jl. echter heeft de recht bank besloten de bezwaren van betrokke ne ongegrond te verklaren zodat de bouw normaal volgens plan kan worden voort gezet. MELISSANT Morgen, woensdag 20 september, zal door de ophalers van de Herv. kerk alhier weer oud papier worden opge haald. Jon. Kieviet

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2