eiüvhdeh-iiieuws Radio-optreden en CD De Hoop Stellendam 10 jaar Cor Wagemaker Marmer Overdenking uit de Heilige Schrift 1^ Accountantskantoor Strater B.V. Dienstverlening op vele gebieden: Accountantskantoor Strater B.V. Dynamische najaarscampagne bij Garantmarlct Help met uw bloed mensenlevens redden Met de Open Deur op reis Koffie-ochtend Snuffeimarkt Diekhuusplein 1^^ Drs. C. M. S. Strater verkopen... VERVOLGVERHAAL 2e Blad VRIJDAG 15 SEPTEMBER 1995 No. 6435 Op zaterdag 7 oktober a.s. zal Fan fare-orkest De Hoop uit Stellen- dam haar medewerking verlenen aan de Derde Internationale Bugel- dag, welke gehouden zal worden in het zalencomplex van de Imma- nuelkerk, Berlagestraat 96 te Rot terdam. De dag begint om 12.00 uur met diverse workshops. Ook is er een masterclass onder leiding van de Engelse bugelvirtuoos Steve Ridler. Bij dit alles staat de bugel centraal. Men kan ook deelnemen aan een zogenaamd 'bugelchoir', dat onder leiding van Betty Bakker (bugelspeelster van beroep en de beste van Nederland) een aantal stukken zal instuderen. Men moet om deel te kunnen nemen wel op C/D-niveau zitten. Tenslotte zijn er ook een aantal stands waar allerlei muziekzaken te zien en te horen zullen zijn. Het avondconcert belooft een groots spektakel te worden. Om 20.00 uur zal eerst het reeds genoemde bugelchoir op treden. Daarna treedt Brassband Rijn mond uit Rotterdam op. De leiding is in handen van Anno Appelo. De avond (en tevens deze bugeldag) zal worden afgesloten door De Hoop onder leiding van Arie Stolk. In het kader van de Fanfarepromotieconcerten zal de Stel- lendamse vereniging een zeer interessant programma rond de bugel ten gehore brengen. Betty Bakker zal als gastsoliste optreden met een nieuw werk van Mar cel Baars. Het spektakulaire concours- werk New Life van Maurice Hamers staat eveneens op het programma. In de Rhapsody for Flugelhorn and Band be geleidt De Hoop Steve Ridler. De KRO zal van deze avond opnames maken welke op 12 oktober van 17.00 tot 18.00 uur op Radio Vier (Zin in Muziek) zul len worden uitgezonden. Ter voorbereiding zal Betty Bakker op zaterdag 30 september naar Stellendam komen. Het bestuur van De Hoop heeft in overleg met Arie Stolk besloten deze repetitie toegankelijk te maken voor pu bliek. Iedereen is daarom op 30 septem ber van harte welkom in 't Haegse Huus, de aanvang is bepaald op 10.00 uur. Bijzonder aan deze repetitie is dat een nieuw werk voor bugel en fanfare-orkest wordt gerepeteerd. Heel bijzonder is ook gastsoliste Betty Bakker: zij was de eer ste die afstudeerde aan het Conservato rium met als hoofdvak bugel. Zij is dè bugel-specialiste in Nederland en leidt veel workshops en studiedagen. Het is waarschijnlijk voor alle kleinkoperbla- zers en met name voor de bugelspelers een zeer interessante repetitie om bij te wonen. Verder heeft Betty Bakker be loofd een stukje enthousiasme en promo tie voor de bugel uit te zullen dragen. Het bestuur van De Hoop hoopt dan ook vele muzikanten uit de regio (of daarbui ten) te mogen begroeten. CD In 1996 hoopt de vereniging haar 100- jarig bestaan te vieren. Dit jubileum, het enthousiasme en de huidige kwaliteiten van het orkest brachten de plannen op tafel een CD te gaan maken, die per 1 ja nuari 1996 uitgebracht zal gaan worden. Een muzikaal monument voor leden en supporters, maar ook voor de vele mu ziekliefhebbers in ons land (en daarbui ten), bij wie De Hoop zeer hoog aange schreven staat. Met het imago dat een fanfare-orkest hoempa-muziek speelt, heeft De Hoop reeds lang afgerekend. Het is een zeer veelzijdig orkest, dat op de CD veel leuke muziek speelt: filmmu ziek, lichte muziek (van de betere soort) met solisten, Zuidamerikaans repertoire, een pasodoble en enkele virtuoze werk jes. Muziek voor een breed publiek, waar mee het orkest laat horen wat de moge lijkheden zijn van het moderne fanfare orkest. Een orkest dat bij enkele werken wordt uitgebreid met basgitaar, keyboard en fluiten. Deze laatste sektie mag mis schien wat bevreemdend overkomen bij de kenners, maar er gaan momenteel in fanfare-land stemmen op om de dwars fluit een vaste plaats te gaan geven in het fanfare-orkest. De Hoop heeft hierop een voorschot genomen en alvast enkele 'dwarsfluiters' - afkomstig van de mu ziekschool van De Hoop - gestrikt voor het orkest. Indien van hogerhand ver langd, kan De Hoop direkt inspelen op moderne ontwikkelingen en vernieuwin gen. Personen die nu reeds belangstelling hebben voor genoemde CD worden ver zocht kontakt op te nemen met Janneke Jelier, tel. (01879) 3774; na 10 oktober (0187) 493774. De kosten bedragen 27,50 4,50 portokosten) bij inteke ning, na 1 januari 1996 gaat de CD 32,50 4,50 porto) kosten. Het programma van de CD luidt als volgt: 1A. Festival Prelude - Alfred Reed 2. The March from 1941 - John Williams. 3. Jurassic Park Soundtrack Highlights - John Williams. 4. Olympic Fanfare and Theme - John Williams. 5. Churumbelerias (pasodoble) - Emilio C. Ruiz. 6. Lezghinka - A. Khachaturian. 7. MacArthur Park - Jim Webb. 8. Michel Legrad in Concert - Michel Legrand. 9. Rhapsody for Flugelhorn and Band - Sammy Nestico. 10. Blue Rondo a la Turk- Dave Brubeck. 11Montego Bay - Sammy Nestico. 12. Malaguena - E. Lecuona. GOEDEREEDE D.V. vrijdagavond 22 september gaat het gebeuren. De Open Deur gaat een week end weg en jij als jongere van 15 jaar of ouder mag mee! Waar gaan we naar toe?: Wolphaartsdijk aan het Veerse Meer. Wat is het doel van het Weekend? Om als jongeren op een verantwoorde manier bezig te zijn: Sport, Spel, en met elkaar. We zijn als Christelijke Jongeren ook geroepen om te staan in een tijd waarin normen vervagen en waar de kerk naar de rand van de samenleving verdwijnt. We zijn met andere woorden op reis en dat is het Thema van het weekend. Waar we vanuit Gods Woord mee bezig zullen zijn, en om elkaar daar dé Weg in te wij zen. Wat is de prijs voor dit weekend, we hebben geprobeerd het leuk voor jullie te houden, het kost 75,- p.p. Je kan je tot en met maandag 18 september 1995 opgeven bij Piet-Jan en Petra Moijses, 's avonds na 6 uur. Tel. 3688. Tot ziens. Het Open Deur-team In de afgelopen zomerse augustus- maand was het tien jaar geleden dat Cor Wagemaker zijn bedrijf begon aan de Klinkerlandseweg in Nieuwe Tonge. In 1985 vestigde Cor zich op Goeree- Overflakkee maar de naam Wagemaker is al vele generaties verbonden met het verwerken van natuursteen. De vaardig heden werden van vader op zoon overge bracht zodat met recht kan worden gesproken over een jarenlange ervaring en deskundigheid op het gebied van natuursteen. De bedrijfsnaam zou mis schien de suggestie kunnen wekken dat de aktiviteiten zich beperken tot het bewerken van marmer maar dit is slechts de bekendste natuursteensoort. Natuur steen is er echter in vele soorten, ieder met een eigen karakter, tekening en kleurschakering. In de beginjaren legde het bedrijf zich voornamelijk toe op het vervaardigen van grafmonumenten, maar natuursteen wordt nu ook steeds meer in de woning inrichting toegepast. Het is dan ook een schitterend produkt met een tijdloos karakter in vele kleurschakeringen ver krijgbaar en het is buitengewoon duur zaam. Cor Wagemaker voert naar eigen ontwerp of geheel naar idee van de opdrachtgever o.a. schoorsteenmantels, aanrechtbladen, vensterbanken en stoe pen uit maar hij houdt zich ook bezig met de renovatie en restauratie van natuurstenen objekten. De werkplaats en opslagruimte aan de Klinkerlandseweg in Nieuwe Tonge werd te klein om de toenemende hoe veelheid werk aan te kunnen, daarom zal het bedrijf medio oktober verhuizen naar het industrieterrein te Middelhamis. Aan de Pascal verrijst een ruime werkplaats met een grote showroom waar de op drachtgevers zich te zijner tijd een goed beeld kunnen vormen van de vele moge lijkheden die het produkt biedt en niet in de laatste plaats de mogelijkheden die de vakkennis en de vaardigheid van Cor Wagemaker bieden. DIRKSLAND op D.V. 21 september is er weer een koffie-ochtend in het verenigingsgebouw 'Onder de Wiek'. Deze ochtend gaat uit van de Ned. Herv. Gem. te Dirksland. Spreekster op deze ochtend is Edith Schouten uit Arnhem. Het thema van deze morgen: „Met vallen en opstaan". De koffie staat klaar vanaf 9.00 uur en wij ronden om ongeveer 11.15 uur af. Indien het mogelijk is wilt u dan zelf voor kinderoppas zorgen. Van harte wil len wij u uitnodigen om deze ochtend bij te wonen en wij hopen velen te mogen ontmoeten. Werkgroep koffie-ochtend Zaterdag 16 september is het weer Snuf feimarkt op het Diekhuusplein. AUerhandige nuttige en aardige spulle tjes worden aangeboden. Boeken, verza- melaars-objekten, handige hulpjes in de huishouding of leuke dingetjes om neer te zetten. Deelname aan de snuffeimarkt staat open voor partikulieren en vereni gingen. De huur van een standplaats be draagt 25 gulden. Bij voldoende belangstelling is er weer een open podium voor muzikanten. Bij slecht weer wordt de Snuffeimarkt gean nuleerd. Informatie bij het Diekhuus: (01870) 82400. Bevrijding van doodsangst (Hebreen 2:15} De mens is een slaaf van de vrees voor de dood. En dat niet alleen aan het eind van zijn leven, als de dood in het zicht komt, maar gedurende heel zijn leven. Wc vrezen de dood, die ons onverwacht kan overvallen, en we willen de gedachte aan de dood daarom het liefst ver van ons houden. De angst voor de dood ont rooft ons de vrije levensontplooiing en drukt ons neer tot slaven. Jezus Christus heeft ons uit deze angst bevrijd. En Hij heeft ons daaruit bevrijd door volkomen in ons leven in te gaan. Vanaf Zijn geboorte heeft Hij de strijd met de dood aangebonden. In Bethlehem is Hij geboren uit de maagd Maria, en Zijn geboorte werd al gestempeld door de strijd tegen de dood. Door ons vlees en ons bloed aan te nemen onderwierp Hij Zich aan de dood. Hij toch werd helemaal mens, en het be hoort sinds de zondeval bij het menszijn dat we moeten sterven. Al wat uit het stof is neemt een eind. Als Jezus Zich zo diep neerbuigt dat Hij in ons menszijn komt, dat Hij ons vlees en bloed aan neemt, dan neemt Hij ook de stervens- noodzakelijkheid op Zich. Zo heeft Hij voor Zich vanaf het begin de weg opengehouden om met hem, die de macht over de dood had, te kunnen gaan worstelen. Dat kon Jezus alleen doen door mens onder de mensen te wor den. Dat wilde Jezus ook doen uit liefde tot ons. Zo heeft Hij Zich onder ons oordeel gebogen. Gedurende heel Zijn leven heeft Hij de angst voor de dood op Zich genomen, en niet alleen aan het einde van Zijn leven. We liggen gedurende heel ons leven hier op aarde in doods angst als slaven temeer. Jezus heeft ook gedurende heel Zijn leven deze angst op Zich genomen, en zeker niet alleen aan het einde toen Hij zuchtte: Mijn ziel is geheel bedroefd tot de dood toe. We kunnen ons dan wel groot houden en doen alsof we geen angst voor de dood kennen, maar diep in ons hart leeft deze angst wel. Als we doen alsof we die angst niet ken nen, dan lijken we op dat kind, dat heel stoer doet tegenover een grote hond, maar innerlijk dodelijk beangst is. De dood is onze vijand, die we vrezen. Toch kunnen we zeggen dat we niet bang zijn voor de dood, kunnen we zelfs de dood uitlachen. Maar dat kunnen we dan alleen als we wegschuilen achter onze Heiland, die voor al de Zijnen de dood heeft overwonnen. Hij heeft het le ven bereid ook door de dood heen, voor allen die in Hem geloven en zich aan Hem toevertrouwen. Door en in Jezus Christus is de vrees voor de dood gewe ken, omdat Jezus Christus is opgestaan uit de dood, en zo voor al de Zijnen een weg heeft gebaand door de dood heen naar het leven. We hebben een levende Heere, Die ons het leven schenkt uit genade en ons zo kan en wil bevrijden van de angst voor de dood. Sommelsdijk J. Willemsen Registeraccountant Wij verlenen aan onze cliënten onder meer de volgende diensten: - Verv\/erken van administraties - Verzorgen van belasting-aangiften - Opstellen van ondernemingsplannen - Organiseren van de administratie - Adviseren op: bedrijfseconomisch gebied fiscaal gebied - Adviseren en begeleiden van automatisering - Controleren van financiële verantwoordingen - Opstellen van jaarrekeningen en rapporteringen - Opleiden in het gebruik van computers In een vrijblijvend gesprek willen wij graag uiteenzetten wat wij voor u kunnen doen. Kantoor Dirksland: Voorstraat 31, 3247 CD Dirksland. Telefoon (01877) 2566 2176 Kantoor Ouddorp: Havenweg 5, 3253 XC Ouddorp. Telefoon (01878) 2829. Gratis tas vol boodschappen Garantmarkt Goeree te Goedereede houdt evenals alle andere Garantmarkten in Nederland een dynamische najaars campagne, waarvan de consument veel profijt trekt. Vanzelfsprekend zijn er vlijmscherpe folderaanbiedingen, er wor den waardebollen uitgegeven en diverse akties op touw gezet. Als klap op de vuurpijl kan gespaard worden voor een gratis tas vol boodschappen ter waarde van 40 gulden. Vorig jaar werd een soortgelijke spaar- aktie gehouden, met enorm succes. De campagne voor de gratis tas met boodschappen start op maandag 18 sep tember en duurt tien weken. Bij beste ding van elke 20 gulden aan boodschap pen ontvangt de consument een pakket zegel. Als de spaarkaart is volgeplakt met 30 van deze zegels, kan deze worden ingeleverd in ruil voor een tegoedbon voor een gratis tas met boodschappen met een winkelwaarde van 40 gulden. Het gaat om bekende gangbare merkarti kelen, waarmee aanmerkelijk bespaard kan worden op de dagelijkse boodschap pen. De tas is vervaardigd van een stevi ge kunststofvezel en geschikt voor lang durig gebruik. Op zaterdag 9 december kunnen de tas sen met boodschappen worden afgehaald tegen inlevering van de tegoedbonnen. 'met optimaal resultaat een huis M Makelaar Tamboer Tel. (01870)8 34 77 Zoals u bekend zal zijn, bestaat in Nederland een groot tekort aan bloeddo noren. En hoewel reeds velen op Goeree- Overflakkee elk jaar vrijwillig hun (kost bare) bloed afstaan, is er nog steeds behoefte aan meer! Daarom willen wij een dringend beroep doen op alle inwo ners van Goeree-Overflakkee om bloed donor te worden ten behoeve van onze zieke medemens. Bloed kan levens redden! In de Neder landse ziekenhuizen worden dagelijks grote hoeveelheden bloed en bloedpro- dukten gebruikt ter bestrijding van bloedverlies en infekties, als hulp bij herstel na operaties en bij de behandeling van brandwonden en bloedstoomissen. Uw bloed is dus heel dringend nodig! Elke gezonde volwassene in de leeftijd van 18 tot en met 69 jaar, met een lichaamsgewicht van minimaal 50 kg, kan bloeddonor worden. Deze donor wordt bovendien gratis gekeurd op geschiktheid tot het geven van bloed. Van 20 t/m 29 september 1995 organi seert het Rode Kruis weer donor-avon den in de onderstaande plaatsen. U kunt terecht tussen 18.30 en 20.45 uur. Woensdag 20 september Ooit gensplaat: 't Centrum, v. Weelstraat 10 mw. van Rossum, 01873-1512 Oude Tonge: Grutterswei, Willemstraat 14 mw. V. Peperstraten, 01874-2308 Vrijdag 22 september Ouddorp: Dorpstienden, Dorpstienden hr. Koek, 01878-3614 JVIaandag 25 september Middelharnis: Techn. school. Schoolstraat 11 mw. Franzen, 01875-1359 Woensdag 27 september Melissant: Melishof, Binnenweg 41 mw.v. Putten, 01877-1960 Nieuwe Tonge: Ons Dorpshuis, Korteweegje 16 mw. Kievit, 01875-1610 Vrijdag 29 september Goedereede: Oostdam, Jongkoenstraat 1 mw.v. Heest, 01879-1148 Stellendam: De Rank, Bosschieterstraat 2 hr. Grootenboer, 01879-1948 WIJ REKENEN OOK OP UU Doe het nu, voor een ander! Mogelijk doen anderen het morgen voor u! 'Zorg voor elkaar'dat geldt voor ieder van ons! mWW^tmm^^S^^^ Doordat hij verspringt en zijn been weer terug trekt, blijft hij nog overeind. Wat nu? Als hij eens bij de bank op het zadel klom en zich dan met een duw van de muur afzette? Overleg is het halve werk", placht moeder te zeggen. Mota krijgt er nu de rechte schik in en hup, hij zit op het zadel. De voeten op de trappers, daar gaat hij! Mota krijgt er nu de rechte schik in en hup, hij zit op het zadel. De voeten op de trappers, daar gaat hij! Het gaat boven verwachting. Hij kijkt hoe zijn voeten op en neer gaan. Prima, goed zo! Dat gaat alles ook wonder goed, zolang de weg breed en effen is. Maar dan komt het slootje met het afvoer- water van de keuken en dan gaat het niet zo goed meer. Als hij opkijkt is het te laat. Het stuur knikt dubbel en het voorwiel slaat opzij. Mota zelf raakt het evenwicht kwijt en valt achterover in de modder. De koude blubber plakt op zijn rug. Vreselijk, vre selijk! Een ogenblik ligt hij in deze benarde toestand, maar dan vliegt hij als een razende overeind. Het huilen staat hem nader dan het lachen. Wat moet hij beginnen!? Vlug maakt hij de knopen van zijn bloes los en trekt die uit. Ook zijn hemd is nat, maar dat moe der maar opdrogen. Als hij zijn bloes in een emmer met water te weken heeft gezet, pakt hij snel een jasje van de deel om aan te trekken. Nu de fiets van oom Arnold! Vreselijk, wat een avond! Zo ongelukkig als nu heeft hij zich nog nooit gevoeld. Hij trekt de fiets aan het zadel omhoog. Dat hij toch zo pardoes in de sloot kon rijden! Wel een duidelijk bewijs, dat hij nog niet een fiets kan berijden zoals het hoort. Dan opeens schrikt hij op door een stem achter hem. „Goei-avond! Hee, wat is hier aan de hand?" Henk Bogers! flitst het door Mota's hoofd. „Dag Henk", zegt hij met een brok in de keel. „Dit is de fiets van oom Arnold enne. „Ja Mota, ik snap het! Jij zat vanavond voor het eerst van je leven op de fiets". „Ja, zo is het ook.Maar. „Dat kun je maar zo niet. Het beste is, dat je iemand bij je hebt die je vasthoudt, zodat je in evenwicht blijft". „Zeg Henk, ik begrijp het, maar wil jij me even helpen de fiets weer in orde te maken?" „Natirurlijk jongen, natuurlijk!" Hij ziet dat Mota in duizend zorgen zit en hij kan geen narigheid zien. Daarom helpt hij zonder zich te bedenken. „Pak jij een emmer met water en een borstel, dan zullen we hem netjes afwassen". Bij het bleek veldje ontmoeten zij elkaar. Mota met een emmer water en Henk Bogers met de bemod- derde fiets. „Het is zo voor elkaar. Vóór jouw oom met zijn aanstaande vrouw terug is, zal de fiets weer opge droogd zijn". „Zou het?" zegt Mota hoopvol. „Ja hoor, dat zul je zien". Henk wast het voorwiel en het stuur flink af en gooit de rest van het water over het afgeboende gedeelte. „Wat zeg je nu, Mota?" Mota zegt even niets. Hij is beduusd; nog meer over Henks vriendelijkheid dan over de afgewas sen fiets van oom Arnold. Hoewel hem dat ook heel zwaar weegt. Is dit dezelfde Henk van toen? Van toen...? Nog klinken hem de vloekwoorden in het oor. Hij was er een dag later nog van uit zijn gewone doen. Het leidde tot een intiem gesprek met zijn moeder. „Ja, dat stuur zetten we ook nog recht. Dat is zo gebeurd!" zegt hij als hij het beduusde gezicht van Mota ziet. „Jij ent net op tijd gekomen. Ik wist me geen raad..." „Daar kan ik inkomen. Ik heb ook wel zulke din gen bij de hand gehad. Maar mijn boodschap was een verrassing voor jouw moeder. In opdracht van Arnold Petwas". Henk Bogers pakt de tas van zijn fiets. Mota valt van de ene verrassing in de andere. Wat zal er nu voor de dag komen? „Zou ik het mogen zien? Anders breng he jet maar in de keuken", zegt hij bescheiden. „Welja joh, niks geheims!" Mota gaat Henk Bogers, die op het alleronver- wacht zijn grote vriend geworden is, voor naar de keuken. „Zal ik de tas vasthouden? Dan kun jij de doos er uithalen". „Graag, anders krijg ik hem er niet eens uit". Henk Bogers wringt de ronde doos uit de tas. „Dat is hem", zegt hij. Als hij het deksel van de doos oplicht, komt er een heel aantrekkelijke spoorkoek voor de dag. „Sjonge, oom Arnold", laat Mota zich ontvallen. „Dat is uit liefde voor jou en je moeder", zegt Henk met het ernstigste gezicht van de wereld. Nu moet Mota voor het eerst weer heel hard lachen. „Na al die ongemakken komt het toch nog goed". „Zeg dat, Henk. Kom, we gaan er bij zitten". „Welja", zegt hij en zo lopen ze beiden naar de bank. „Jij bent nog nooit eerder hier geweest, hè?" zegt Mota als ze gezeten zijn. „Dat kan uitkomen. Maar het was vanavond echt eens nodig". Zo praten de jongens over allerlei dingen en Mota gaat begrijpen dat het niet nodig is dat hij zijn ver haal vertelt. Hij gaat nu al duidelijker zien hoe overstuur Henk geweest moet zijn, toen hij zo vloekte. Neen, hij hoeft zijn verhaal nu niet te ver tellen. Het zal nu veel eenvoudiger gaan, als ze samen naar het deeltje gaan kijken naar de snel groeiende konijntjes. Als de lapjespoes met vertrouwde spingeluiden langs Mota's benen loopt zegt hij: „Zeg Henk, wil jij iets moois zien?" „Ja zeker! Wat heb jij te kijk?" ,JKom mee! Poes, jij ook!" Benieuwd volgt Henk zijn jonge gastheer. Het zul len zeker kleine posen zijn. Maar dat is ook leuk spul. Nog voor ze bij het kistje aangekomen zijn, springt de poes er al in. „Maar Mota, wat zijn dat voor vreemde snuiters?" zegt Henk, als zich de brede gezichtjes van de konijntjes over de rand vertonen. Dan vertelt Mota zijn belevenissen. Eerst van de buizerd en de houtduif en verder van zijn ontmoe ting met de boswachter en tot slot de verrassing met de poes. Henk Bogers is echt onder de indruk, zo mooi vindt hij het. Als ze weer op de bank zijn gaan zitten, is het zijn beurt om te vertellen van de eendjes. Het valt Mota op, dat hij nu niet kwaad meer is, maar ver drietig. En dan waagt Mota het. Er brandt een vraag op zijn lippen. Ja, hij waagt het. „En was je toen kwaad op God, Henk?" „Nee joh, hoe kom je daarbij?" „Ik hoorde je vloeken. (wordt vervolgd) C^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5