Politie: Rabodireldeur Middelliarnis, dhr. Coremans, in 't zilver ■CoÏÏegBi 32éfe B Raadscommissie Dirksland beliandelde klachten over barbecue Herkingen Wegomlegging i.v.m. sloopwerli Juli 1996: 'Agrarische streeJunanifestatie' op Flal(l(ee EO organiseert koffie-ochtend voor vrouwen Jaarmarict Middelliarnis groot succes Bejaardenmiddag CVB Binnenkort 'pinnen' in Stad aan 't Haringvliet 68e Jaargang DINSDAG 12 SEPTEMBER 1995 No. 6434 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: LangevVeg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 3392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee POLITIE 24-UURS TELEFOON: (01870) 88777 (bureau Middelhamis) GEMEENTE MIDDELHARNIS Opgevoerde bromfietsen Op 6 september werden in de gemeente twee bromfietsers staande gehouden. Bij controle bleken de bromfietsen een te groot vermogen te hebben. De verkeers politie Rotterdam zal een nader tech nisch onderzoek instellen. Diefstallen Op 6 september werd uit een sportcom plex in de gemeente een halsketting gestolen. Op 6 september werd op het Zandpad te Middelhamis een regenpak en de baga gespin waarmee dit op de fiets bevestigd zat, gestolen. Op 7 september werd namens de gemeente aangifte gedaan van diefstal van een verkeersbord met het opschrift 'standplaats taxi'. In de nacht van 1 september werd te Stad vanuit een stal een paardenhoofdstel gestolen. Winkeldiefstal Op zaterdagmiddag 9 september zag een in zijn vrije tijd winkelende politieman te Middelhamis dat iemand zes jassen uit een winkel wegnam en deze zonder af te rekenen mee wilde nemen. De politie man trachtte die verdachte ter plaatse aan te houden, hetgeen op een vechtpartij uitdraaide. De verdachte koos vervol gens het hazepad met achterlating van de jassen. Verkeersongeval Op 8 september kwam op het fietspad van de Oudelandsedijk, tussen Middel- harnis en Stad, tijdens hevige regenval, een scholier op de fiets in botsing met een bestelbus die half in de berm en half op de rijbaan stilstond. De jongen hield hieraan een gekneusd jukbeen over. Aanhouding gesignaleerde Op 8 september werd door een inwoner van Goedereede een lifter, die hij o' Schouwen had opgepikt, op het bur Ij afgeleverd. De man had hem o.a. verterii Een barbecuefeest in Herkingen dat van de zomer op een zaterdag avond plaats vond en enige uren door ging nadat de klok twaalf had geslagen, was voor een aanzienlijk aantal personen uit Herkingen reden zich tot het gemeentebestuur te wenden. Waarom had de ge meente daarvoor toestemming gegeven? Vragen Over deze kwestie had SGP-fraktievoorzitter Koningswoud schriftelijke vragen aan het College van Burgemeester en Wethouders gesteld. De vragen van de heer Koningswoud werden afgciupcn donderdag in de raads commissie Algemene Zaken en Financiën uitgebreid behandeld. „Waarom in de commissie en niet in de raad?" verduidelijkte de voorzitter bur gemeester Boonstra. „Ik denk dat het goed is voor dit onderwerp wat meer tijd te nemen dan in de raad mogelijk is, zodat ik wat meer gedetailleerd kan aangeven waarom de loco-burgemeester destijds vergunning heeft verleend. Een moeilijk element in de relatief vele brieven die we gekregen hebben is daar waar men zich beroept op de zondagsrust. In Nederland bestaat een heel duidelijke wetgeving. In de zondagswet staat klip en klaar wat je wel en niet mag weigeren als gemeente. Als je een verienging toestaat voor vrijdag op zaterdag, kun je een verienging van zaterdag op zondag niet weigeren uit overweging dat de zondagsrust wordt aangetast". Zondagswet Voor de volledigheid had de heer Boonstra de zondagswet ter vergadering mee genomen en hij las de ter zake doende passages uit de wet voor. De burgemeester konkludeerde dat een beroep op de zondagsrust nooit een afdoende argument kan zijn om een vergunning te weigeren. Ook de jurisprudentie daarover is heel dui delijk. „Ik kan de briefschrijvers wel begrijpen maar de gemeente heeft zich te houden aan de zondagswet". De burgemeester vertrouwde er op dat men zou be grijpen dat de voorzitter van het gemeentebestuur niet de vrijheid heeft buiten de wetten te gaan die in Nederiand bestaan, hoe hij zelf er in zijn hart ook over zou mogen denken. De heer Koningswoud stelde: „De vergunningverlener beroept zich op de zon dagswet en degene die bezwaar maakt beroept zich op Gods Wet. Dat botst en dat moet duidelijk worden". De heer Leeflang (RPF) moest erkennen dat de wet gerespekteerd dient te wor den, maar hij vond het gebeurde een verdrietige zaak. Dat zoiets nu juist was ge beurd in Herkingen, waar een groot deel van de bevolking hecht aan de zondags rust. De heer Leeflang wees er op dat de vergunningverlener moet kijken of voorwaarden die aan de vergunning zijn verbonden, worden nageleefd. „Dat is hier niet gebeurd. Door het lawaai na 24.00 uur zijn veel mensen principieel ge kwetst". Overlast Burgemeester Boonstra deelde mee dat hij met de politie heeft afgesproken dat, als er weer zoiets zich voordoet, in overleg met de politie de voorwaarden wor den gesteld. „Dan zijn we er zeker van dat de naleving van de voorwaarden wordt gecontroleerd". Volgens de heer Robijn (PvdA) zou het wel eens veertig jaar kunnen duren voor dat er nog eens een aanvraag voor een barbecue in Herkingen komt. Hij vond de opschudding die naar aanleiding van de gewraakte barbecue was ontstaan een beetje een storm in een glas water. De heer Sandee (CDA) zei dat het goed was te kijken of er voorwaarden m.b.t. geluidssterkte kunnen worden gesteld. „Dat kan overiast voorkomen". De fraktievoorzitter van Gemeentebelangen, de heer Van Prooijen zei: „Ik ben tegen overlast. Nou was het een bijzondere zomer, met veel aktiviteiten buitens huis. De mensen zaten elkaar vaak enigszins luidruchtig te vertellen hoe mooi het weer was. Ik geloof best dat er in het geval van de barbecue overiast was en ik kan begrijpen dat dat vervelend was. Ik vind overiast ook niet prettig" en voor de heer Van Prooijen betrof dat alle dagen en niet zes dagen per week. Hij had begrip voor de schrijvers van de brieven, maar hij had minder begrip voor de heer Koningswoud. Volgens de heer Van Prooijen diende de heer Koningswoud te weten hoeveel respekt de gemeenteraad van Dirksland altijd toont ten aanzien van de groepering waarvoor de heer Koningswoud zich nu sterkt maakte. De heer Driesprong (VVD) verzocht beter te letten op naleving van de voorwaar den die aan de hier in het geding zijnde vergunningen worden verbonden. Wethouder Eshuis die in zijn hoedanigheid van loco-burgemeester vergunning verieende voegde er aan toe dat hij juist vanwege de bevolking van Herkingen de voorwaarde had gesteld dat om 24.00 uur de muziek laag gezet moest worden. Antwoord De heer Koningswoud vroeg tenslotte wat de gemeente nu gaat doen met de brie ven van de mensen die hun bezwaren aan de gemeente kenbaar hebben gemaakt. De burgemeester vroeg of de heer Koningswoud er vrede mee had dat een brief wordt opgesteld die naar alle briefschrijvers gaat en zo werd de behandeling van de kwestie barbecue Herkingen zonder veel gerucht afgesloten. dat zijn auto was gestolen. Omdat hij een en ander niet vertrouwde schakelde hij de politie in. Al snel bleek dat het een landelijk gezochte oplichter betrof De politie van Hoorn heeft de verdachte voor nader onderzoek opgehaald. GEMEENTE GOEDEREEDE Inbraak auto Woensdagavond 6 september werd op de Brouwersdam te Ouddorp ingebroken in een personenauto. Vanuit de auto werden twee delen van het kentekenbewijs gestolen. Diefstal beeldjes Op 6 september werd door een inwoner van Ouddorp aangifte van diefstal van twee beeldjes uit zijn voortuin gedaan. Diefstal uit winkel Op 5 september werd in een supermarkt te Stellendam een jeugdige winkeldief aangehouden omdat hij sigaretten gesto len had. Inbraak woning In de nacht van 9 op 10 september werd te Ouddorp ingebroken in een woning. Weggenomen werd o.a. een geldbedrag en enkele bank-/giropassen. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Inbraak caravan Tussen 3 en 8 september werd ingebro ken in een caravaii, welke stond op éen recreatie-terrein te Ooltgensplaat. Mee genomen werden o.a. een tv, een cd-spe- ler en een decoder met kanalenkiezer voor een schotelantenne. GEMEENTE DIRKSLAND Auto te water Op 8 september raakte vanaf de Oosthavendijk te Dirksland een bestuur ster met haar auto te water. Zij moest uit wijken voor een tegenligger, door het natte wegdek en de zachte berm gleed de auto vervolgens het water in. De bestuur ster kon zichzelf tijdig uit de zinkende auto bevrijden. Vernieling ruit Op 10 september werd namens de eige naar van verenigingsgebouw 'Melishof' te Melissant aangifte van vernieling van een ruit gedaan. Eenzijdig verkeersongeval Zaterdagmiddag 9 september raakte op het Korteweegje te Herkingen een gela den truck met oplegger in de sloot. De bestuurder hiervan was gedeeltelijk in de berm gaan staan i.v.m. een tegenligger. Toen hij weg wilde rijden gleed de com binatie de sloot in. De motor draaide hierna in elkaar en de oplegger raakte ontzet. OUDE TONGE In de week van 11 september start aanne mingsbedrijf M.K.L. uit Neerijnen met het slopen van een aantal opstallen op het Handelsterrein in Oude Tonge. Het streven is om de werkzaamheden binnen acht-weken af te ronden. De bereikbaarheid van de sportvelden, de tennisbanen en het bungalowpark loopt via de Zuiddijk. De omleiding wordt met borden aangegeven. Goeree-Overflakkee staat volgend jaar een agrarische streekmanifestatie te wachten, op vrijdag 13 en zaterdag 14 juli. Die vindt plaats in en rond de bedrijfsgebouwen van de fa. J. P. Mast op het Bosland te Den Bommel. Op de manifestatie zal de agrarische sek- tor zich in velerlei facetten presenteren: de organisatoren vinden daartoe aanlei ding nu hun sektor, immers de leveran cier van een groot deel van het voedsel pakket, aan kritiek onderhevig is, vooral m.b.t. de zorg voor het milieu. Ook de veehouderij zal zich op deze manifestatie laten zien, er zal een keu ring plaatsvinden van vlees- en melkvee rassen en zaterdags wordt er een con- cours-hippique gehouden. Ondersteunende bedrijven houden er een voorlichtings- en consumentenbeurs. Dhr. Coremans, direkteur van de Rabobank Middelhamis, lijkt ons zo'n man die vrijdagmiddag 't liefst iedereen maar aan een gezel lige Brabantse koffietafel had genood. In 't Prieel te Middelhar- nis waren met z'n gezins- en fami lieleden heel wat relaties bij elkaar om het zilveren jubileum van deze populaire bankdirekteur te vieren. Hij is Brabander van origine en gezegend met goed vakmanschap en een patent humeur. 'Onze direkteur', zo werd hij door be stuursvoorzitter G. Joppe aange kondigd en dat zette al gelijk de toon. Moeder Coremans was er bij, weer opge staan na een ernstig ziekzijn, de broers en zussen die hun broer en zwager z'n carrière zo gaame gunnen, oud-collega's en z'n tegenwoordige bestuur en mede werkers, en natuurlijk was ook hij er, zorgenkind zoon Bas die ieder voor zich innam, zelfs applaus verwierf. Best gezellig was 't in 't Prieel, niet te vormelijk, niet te deftig en vooral ont spannen. Zo'n intermezzo mocht 'es na al die jaren en de zilveren speld van ver dienste die hij de jubilaris opspeldde achtte voorz. Joppe dan ook méér dan verdiend te zijn. In z'n gelukwens sprak dhr. Joppe van een mooie carrière. De heer Coremans kwam in september '91 naar Middelhar- nis 'waar wat zaken ontregeld waren'. Ze werden rechtgezet en 't was een stevige klus, dat zeker maar dhr. Coremans bleek een goeie keus te zijn; hij bleef dan ook en 't was veler wens dat 'ie nog veel langer blijven zal. Het klikt met deze 'ondernemende ban kier of bankierende ondememer' die de trein weer op de rails heeft gezet, zo stel de dhr. Joppe vast. Burg. mevr. Sleurink kwam hem felicite ren en dat deden meerderen na haar, steeds getoonzet in grote vriendelijkheid en met veel waardering. 'Zéér, zéér gedreven', werd dhr. Coremans genoemd en weer een ander vond het zó plezierig ter receptie dat hij verklaarde „met blijd schap naar Middelhamis en naar de receptie van z'n goede vriend te zijn afgereisd". Gewaardeerd werd dhr. Coremans om z'n ambitie en z'n inzet en om 't feit dat hij maar steeds zichzelf blijft en, werkend vanuit een natuurlijke gedrevenheid, zich als een prima direk teur heeft laten kennen. Zelf, wat verlegen bij zoveel waardering noemde dhr. Coremans z'n werk een soort missie te zijn, alleen mogelijk in het Raboverband dat niet primair ziet naar de hoogste winst maar dat een part ner wil zijn voor de ondernemende mens, waaraan dhr. Coremans, gekomen uit een Brabants landbouwersmilieu, zich zeer verwant voelt. De coöperatieve gedachte doet niet het eerst het voordeel van de bank, maar dat van de klant voor op staan. Trots is dhr. Coremans erop daarin een schakel te mogen zijn en trots is hij op z'n medewerkers en z'n echtgenote die hem 't vervullen van die baan mogelijk maakt. „M'n werken is niet echt werken, maar 't is m'n levenswijze", verklaarde 'jubilaris' Coremans met dank voor het gehoorde en gebodene én met de belofte al die kwaliteiten, zo ze er echt zijn, in dienst van de cliënten te zullen stellen. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK De CVB afdeling Middelharnis-Som- melsdijk nodigt u weer hartelijk uit op dinsdagmiddag 19 september 14,.30 uur in 'De Hoeksteen'. De heer v.d. Berg hoopt dia's te laten zien van het bejaar denreisje. U kunt zich die middag opgeven voor het bejaardenreisje op 26 september. Heeft u vervoer nodig, dan kunt u bellen naar mevr. Beket, tel. 82811 De Evangelische Omroep organiseert op woensdag 27 september een 'Bij u op de koffie'-ochtend in het gebouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 in Ouddorp. De ochtend begint om 9.30 uur en duurt tot 11.30 uur. Nan van der Waal, de gastspreekster van deze ochtend, zal spreken over het thema 'Je lust en je leven'. Franny Vink, piano en Peter van Essen, viool, verlenen de muzikale medewerking aan deze koffie ochtend. De presentatie is in handen van Bertie Richardson. Samen zingen, muziek met Franny Vink en Peter van Essen en een toespraak, dat zijn de belangrijkste ingrediënten van Per 2 oktober a.s. zal er bij de Rabobank Stad aan 't Haringvliet een geldautomaat in gebruik worden genomen. Deze is toe gankelijk voor iedereen die in het bezit is van een bank- of europas met pincode. Per dezelfde datum zullen de opening stijden van het kantoor worden aange past. De openingsuren zijn dan van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 19.30 uur. Buiten deze uren is het mogelijk afspra ken te maken voor adviesgesprekken. De cliënten worden via een persoonlijke brief geïnformeerd. itJA een koffie-ochtend. „Op de koffie-och tend worden vrouwen bemoedigd" ver telt presentatrice Bertie Richardson. „Ontmoeting is ook belangrijk op deze ochtenden. Vrouwen die bij elkaar in de buurt wonen, leren elkaar hier kennen." De koffie-ochtend is om 11.30 uur afge lopen. Daarna is nog voldoende gelegen heid om na te praten over wat gezegd is op deze ochtend. De toegang tot de koffie-ochtend is vrij. Er is kinderoppas aanwezig. Een winderige maar overigens zon nige dag maakte de jaarmarkt zaterdag tot een dag waar iedereen op hoopte, maar niemand meer op rekende. Vrijdag viel de regen in stromen naar beneden, maar zater dag werd het op enkele kleine buit jes na een mooie dag. Het werd weer een groot succes. De belangstelling was niet zo groot als vorig jaar, maar het bleef wel heel de dag druk. De op koopjes beluste bezoekers die de eerste keus wilden hebben, waren natuurlijk al vroeg aanwezig, maar mochten tot hun ongenoegen nog niet gaan neuzen. Aan aktiviteiten was er geen gebrek, het was zelfs moeilijk om een keus te maken want een mens kan tenslotte niet alles doen. De kramen met etenswaren kregen misschien zoals gebruikelijk weer veel belangstelling. Bij de viskraam stonden heel de dag rijen wachtenden, maar ook bij de pannekoeken, poffertjes, frites en slaatjes, hamburgers en oliebollen waren voorraden weer snel op. In de kraam met nieuwe spullen (ge schenken van de plaatselijke midden stand) en artikelen van de crea-club was aan het eind van de dag niet veel meer over. De kapper en de kapsters kwamen handen te kort om haar te knippen, ze hadden zelfs nauwelijks tijd voor een kop koffie. Ook de boedelveiling had over belangstelling niet te klagen. Nieuw was ditmaal de fotostudio in de toren, waar amateurs professionele foto's maakten van de marktbezoekers. De bal lonnen van de ballonwedstrijd begonnen na wat aarzelende draaien om de toren hun tocht. Resultaat van dit alles: 30.000,-. Een prachtig resultaat na een reuze gezellige dag, waar meer dan 200 gemeenteleden hun steentje aan bijdroegen. Vrijdag- ploegen, zaterdagploegen, kraammede- werksters en medewerkers, opruimploe- gen, technische ploegen, gevers en geef sters enz., allemaal heel hartelijk dank. De winnende nummers van de loterij zijn: nr. 671 (een dinerbon als tweede prijs) en de hoofdprijs (een magnetron) viel op nr. 653. GEERLAAN RIDDERKERK (01804) 30574 BENEDEN ZANDPAD 3 MIDDELHARNIS (01870) 89065 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE ^^3 ^^3 OUDDORP - Wesistraal 35 - Telefoon (O IB7B) 1612 Fax 3734 RENESSE - Pfintshop Hogezoom 172 - Teleloon (OM 16) 2400 SOMMELSDIJK-WesIkrakeelsIraatB-Teleloon (01670)8684]

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1