EIÜVI1DEIi-l1IEmi/5 LITIE Persoons Gebonden Budget, (PGB) het werkt in Oude Tonge NIEUWS uit de kerken Ds. P. J. Teeuw nam afscheid van Herv. Gemeente Oude Tonge Groot concours in Achthuizen (01870) 88777 Grootse Jaarmarkt in Middelharnis EHBO M'harnis-S'dijk Verkoop Clementijn's kleding Dhr. Bierboom verkoos toch Stichting Gezinszorg Kollekte Dierenbescherming Voorne-Putten en Goeree-Overflakkee 2e Blad DINSDAG 5 SEPTEMBER 1995 No. 6432 Niet dat het noodweer was, zon dagmiddag toen in Oude Tonge ds. P. J. Teeuw afscheid nam van de Herv. Gemeente, maar het onweer dat overtrok vormde toch een aan sprekend decor bij de prediking die handelde over de noodzaak dat fundamenten stevig zullen zijn..., dat dè Hoeksteen een betrouwbare is. Ds. Teeuw had zich gehaast bij zijn komst, 4.5 jaar geleden; en alle jaren daarna zijn gemeente de Opperste Hoek steen Jezus Christus voor te stellen. Zijn vastheid, zekerheid en samenbinding aan te prijzen en nu hij de gemeente weer teruggaf in Gods handen vroeg hij zich en de gemeente af of er onder haar ste nen levend zijn geworden; „is uw leven al op Hém gebouwd?" stelde hij dan ook ieder de persoonlijke vraag, bent u Gods roepstem gehoorzaam geworden of bouwt u uw levenshuis nog op zand grond? Ds. wist van het tweeërlei antwoord zoals dat ook gold in Petrus' dagen toen (in 1 Petr. 2:7 en 8) Petrus schreef over gelovigen en ongehoorzamen, gelovigen wie Hij dierbaar is en ongehoorzamen die Hem als Bouwsteen verwierpen en zich aan Hem ergerden. Ds. predikte de grote genade van het geloof want alleen hij die oprecht gelooft is een kind van God en zal zaligheid ver krijgen, hen is Hij dierbaar, is Hij van een alles overtreffende waarde. „Acht u Hem al alles waard?" vroeg ds. de gemeente af, als Hoeksteen buiten Welke u geen enkele vastigheid heeft en als vervuiler van Zijn beloften. Het slot van de door ds. Teeuw genomen tekst zegt dat zij die zich aan het Woord stoten daartoe 'gezet' zijn, waarom hij temeer opriep zich te laten noden in de verkondiging van het heerlijk Evangelie en te horen de roepstem het Jevenshuis op deze Hoeksteen te bouwen. Hij legde het fundament voor de verzoening met God. Ds. noodde deze Hoeksteen heer lijk en begeerlijk te achten op dat in leven en in sterven het levenshuis niet wankele. Persoonlijk woord Ds. Teeuw heeft goede jaren in Oude Tonge gehad en in een persoonlijk af scheidswoord legde hij daarvan getuige nis af, veel redenen zijn er tot grote dankbaarheid. Dankbaar ook omdat mocht blijken dat het gestrooide zaad niet vruchteloos is gebleken. De gemeente werd tot getrouwheid opgeroepen ook in de a.s. vacaturetijd. Door ds. Westland van Middelharnis werd gesproken namens Classis en Ring en ouderling Verwoerd deed dat namens de gemeente in een warm afscheids woord tot ds. Teeuw en zijn gezin waar uit zoon Jos (14) deze middag het orgel bespeelde. Ds. werd dank gezegd voor het gedane werk en de prediking van het Woord; hem werden in zijn nieuwe standplaats Veenendaal goede jaren toegewenst. Staande zong de gemeente ten afscheid de verzen 4 en 5 van Ps. 56. Het belooft op 9 september in de Kerkring te Middelharnis een grandioze markt te worden met zeer gevarieerde aktiviteiten en voor elk wat wils. Om 9.30 uur begint de markt en om 16.30 uur eindigt ze. Een belangrijk deel van de markt zal ingenomen worden door de rommel markt. Onvoorstelbaar veel tweedehands (soms nieuwe) spullen zijn in de afgelo pen maanden verzameld. Voor de lief hebbers is er om 13.30 uur weer de ondertussen al wijd en zijd bekende vei ling met spulletjes uit grootmoeders tijd, een gebeuren dat steeds meer bezoekers trekt en door velen alleen al vanwege de sfeer bezocht wordt. De rommelmarkt wordt ingericht rond om 'de Hoeksteen'. Ca. 50 kramen komen te staan in de Ring. Om de lege maag te vullen kan men terecht bij de poffertjes-, pannekoek-, oliebollen-, pa tat-, hamburger- of viskraam en om daar na de dorst te lessen is er mogelijkheid te over voor ijs, koffie en limonade, aange vuld met lekkere cake of een heerlijk kruukplaetje. De kinderen kunnen ondertussen bezig gehouden worden met een rondrit met de oude brandweerauto, of een rondje met de skelter over het verkeersplein (ver zorgd door Veilig Verkeer Nederland, afdeling Nieuwe Tonge). Een poosje op het kolossale springkussen ronddartelen is natuurlijk ook niet te versmaden. Het aanbod is eindeloos gevarieerd: spij kerslaan, envelop trekkei), prijzenboom, schieten/darten, bloemenmarkt, dam- en schaaksimultaan, muis in de buis, foto studio en grabbelton. Zaterdag 9 september 1995 organiseert delandelijke Rijvereniging en Ponyclub 'Flakkee' een concours voor paarden en ponies op een terrein gelegen naast de carpoolplaats aan de Schaapsweg te Achthuizen. Ruiters uit Brabant, Zeeland en Zuid- Holland zullen gaan strijden om de hoogste eer in de individuele dressuur en het springen. Om 9 uur beginnen de dressuurproeven in de klassen B, L, M en Z, waarvan om 13.00 de prijswinnaars bekend gemaakt worden na het rijden van een parade. Om 13.30 uur begint het B, L, M en Z springen en krijgen de ruiters de gele genheid een tweede dressuurproef te rij den waarna de prijzen worden uitgereikt. Er worden meer dan 150 ruiters ver wacht en de toegang tot het terrein is gratis. De EHBO Middelharnis/Sommelsdijk start op 20 september (woensdag) weer een cursus EHBO. Hebt u belangstelling, dan belt u naar Betsy de Rek, tel. (01870)83545. In de kramen met nieuwe spullen zijn de zeer gevarieerde artikelen van de crea- club en de giften van de plaatselijke mid denstand te koop. Vergeet in ieder geval de ballonwedstrijd voor de kinderen niet! Opiaattijd: 11.30 uur en de rest van de dag meteen na aan koop van een ballonkaartje. De opbrengst is dit keer bestemd voor een opknapbeurt van de muren, want nu de kronen schitteren, wordt het toch hoog tijd dat de muren ook eens wit wor den. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(kee POLITIE 24-UURS TELEFOON: (bureau Middelharnis) GEMEENTE MIDDELHARNIS Diefstal racefiets Tussen vrijdag 25 augustus en zaterdag 26 augustus werd er vanuit de Nieuw straat te Middelharnis een racefiets, merk Peugeot gestolen. Diefstal gereedschap uit auto Tussen woensdag 30 augustus en vrijdag 1 september werd er een geparkeerde be stelbus op de Achterdijk te Stad a/h Ha ringvliet opengebroken. Uit de auto wer den diverse gereedschappen gestolen. Op de Olympiaweg te Middelharnis werd van 1 op 2 september een deuk in een personenauto getrapt. GEMEENTE DIRKSLAND Diefstal personenauto Tussen 30 augustus en 1 september werd op de Tuinstraat te Dirksland getracht een Opel Corsa te ontvreemden. Een tochtraampje werd ingeslagen doch het lukte niet om de auto rijklaar te maken. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Diefstal fietsen In de nacht van donderdag 31 augustus op vrijdag 1 september werden er drie fietsen gestolen vanaf de Kaai te Oude Tonge. GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal personenauto In de nacht van donderdag 31 augustus en vrijdagmorgen 1 september werd er vanaf de parkeerplaats van Koningspleis terplaats te Goedereede een personen auto, merk Volkswagen Golf, kenteken YF-02-LR, kleur zwart, gestolen. Inbraak lin de nacht van 30 op 31 augustus wer den te Stellendam de volgende inbraken gepleegd: - Op de Delta-Industrieweg werd inge broken in een bedrijfspand. Weggeno men werden o.a. 2 computers tafel, een gouden pen en een horloge. - Op de Deltahaven werd ingebroken in een bedrijfspand. Weggenomen werd o.a. een draagbare telefoon. - Op de Delta-Industrieweg werd een poging tot inbraak in een bedrijfspand gedaan. Men is niet binnen geweest. Er werden alleen beschadigingen aan getroffen. In Ouddorp werd op een camping inge broken in 9 caravans. Geluidsapparatuur en kleding werd ontvreemd. Op zaterdag 2 september werd op het Oranjeplein te Stellendam een portemon nee uit een tas gestolen. MIDDELHARNIS D.V. woensdag 6 september van 's mor gens 10.00 uur tot 's middags 6 uur bij mevr. Versteeg, Oost Voorgors 83. Er is weer een mooie koUektie kinder- en tienerkleding. Ook dames- en positiekle ding. En natuurlijk ook mooie stoffen. Kijken, passen, betalen en meenemen. Tot ziens bij Clementijn! Over z'n moeilijk woord als 'persoonsgebonden bud get' zou je al haast struikelen, laat staan dat je - vooral als oudere - zo maar begrijpen zou waar 't eigenlijk om gaat. En tóch kunt u ermee geholpen zijn wanneer u hulp nodig heeft...! De Stichting Ge zinsverzorging Goeree-Overflakkee weet er intussen alles van en werkt er al mee. De Stichting is trouwens 'druk doende' op Goeree-Overflak kee. Met zo'n 250 thuiszorg-medewerksters en 150 Alpha-hul- pen biedt de Stichting dagelijks thuiszorg op zo'n zevenhon derd adressen, dikwijls bij ouderen, die 't niet meer zelf kun nen, het huishouden niet, of b.v. een ziekenverzorgende taak niet meer. De kosten van die hulp worden door de Overheid vergoed, helemaal of voor een groot gedeelte, dat werkt al vele jaren zo. Maar soms waren er ergens in den lande klachten, waarom de alwijze Overheid een variant heeft bedacht: Wie hulp nodig heeft is niet meer op één hulpverlenende instantie aangewezen voortaan maar kan er voor kiezen geld te krijgen om die hulp zélf aan te schaffen en te betalen. Men komt voor een PGB een persoonsgebonden budget, in aanmerking (aanvragen bij de Zorgverzekeraar) wanneer duidelijk is dat men langer dan drie maanden thuiszorg nodig heeft. Wie zo'n PGB krijgt wordt eigenlijk werkgever van degene die de hulp verleent en heeft tegenover die hulp dan ook een aantal verantwoordelijkheden, maar anderzijds kunt u gemakkelijker de werktijden afspreken, of de vakanties, al moet u dan wel zelf voor vervanging zor gen... en vdkantiegeld betalen. De eerste Flakkeeër die een P.G.B., een persoonsgebonden budget, kreeg toegewezen is dhr. C. H R. Bierboom uit Oude Tonge. Hij had vervolgens de keus uit een aantal particuliere hulpverleningsbureaus maar dhr. Bierboom koos liever voor de hem bekende zorg van de Stichting Gezinszorg Goeree- Overflakkee. Direkteur van der Veen en Hoofd Zorg Rieneke Verolme zijn daar best gelukkig mee omdat het bewijst dat het werk van de Stichting op Goeree-Overflakkee waardering vindt. „We zijn een al wat oudere, maar tegelijk ook een heel jonge Stichting", verklaart Rieneke Verolme. Wetend dat het P.G.B, eraan kwam en de veranderende behoeften kennend heeft de Stichting zich daar op voorbereid zodat ze ook b.v. nachtzorg, avond- en week-end zorg kan bieden. De Stichting was er dus klaar voor om ook cliënten met een persoonsgebonden budget optimaal van dienst te kunnen zijn. De Stichting bedoelt maar.alle soorten van hulp met professionele krachten aan te kunnen en die beschikbaar te hebben. Het telefoonnummer voor nadere informatie is: (01874) 1044. In de week van 1 t/m 7 oktober a.s. vindt onze jaarlijkse kollekte plaats waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan aktiviteiten in de regio. Enkele voorbeelden: Vogelopvang, Streekdierentehuis, wintervoeding dieren in vrije natuur, Dierenambulance en na tuurrampen. Zonder gulle gevers, maar vooral zonder kollektanten kan een kollekte niet sla gen. Wij doen een beroep op mensen die voor ons willen koUekteren en/of behulpzaam willen zijn bij het organiseren in hun direkte omgeving. Aanmelden of informatie: (01880) 27444. NED. HERV. KERK Beroepen te Aalburg W. H. Th. Moehn te Reeu- wijk (part-time); te Usselstein Ir. W. C. Meeuse te Sint Annaland. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Bedum D. T. Vreugdenhil te Emmen. Aangenomen naar Lutten J. Plug, kandidaat te Hamil ton (Can.), die bedankte voor Lincoln (Can.) en Buriington-West (Can.). CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Ridderkerk J. van Dijken te Lisse. Het nieuwe seizoen voor de Christelijke Plattelands Vrouwen Bond breekt weer aan. Mocht u belangstelling hebben, kom tu dan eens kennis maken op de eerstvol gende vergadering, welke gehouden wordt op D.V. woensdag 6 september a.s. Aanvang 19.30 uur. Deze avond hebben we de heer Koppe laar uit Middelharnis utigenodigd om ons iets te vertellen en laten zien over de 'Slikken van Flakkee'. U bent van harte welkom. Het bestuur te Middelburg-Zuid P. van Ruitenburg te Dordrecht; te Goes G. J. van Aalst te Ridderkerk. -13- Je hebt mensen en wij zijn in wezen ook zo, die zeggen dat ze niet in wonderen geloven. Ze geloven niets of ze moeten het eerst gezien hebben. Dat is natuuriijk wel een beetje vreemd, want hoeveel is er niet dat ons gezegd wordt, dat wij voetstoots aannemen. In de Bijbel wor den ons veel wonderen verhaald. Dat be gint al bij het begin ervan. De schepping van hemel en aarde uit niets is voor ons verstand niet te vatten, daarom geloven wij eenvoudig wat de Bijbel ons leert. De profeet Jesaja zegt ergens van de Hecre: „Die de dingen die niet zijn, roept alsof ze waren". Wij willen dat alles in een natuur lijke weg tot ons komt, en dat gebeurt ook veelal. Maar daarom is in dat alles de wonderlijke hand der Voorzienigheid wel. Het groeien van het gras en het bloeien van de bloemen zijn schijnbaar heel gewone dingen, maar zijn het wonderen?" „De dacht van wel, moeder! Oom Sander zegt wel eens: 'We kunnen nog geen grassprietje laten groeien', en zo is het ook". „Je zou kunnen zeggen, dat de zee niet leegloopt is een wonder. De wetten in de natuur zijn een aan eenschakeling van wonderen. Ik heb nog een paar boeken van Prof. F. Bettex; die moet jij nu onder hand maar eens gaan lezen. Al begin je er een beetje vroeg mee, is niet zo erg". „Jong geleerd, oud gedaan". „Ja, dat zou kunnen. Ze zijn eenvoudig en toch ge leerd en wat het voornaamste is, Bettex was een bijbelgelovige! Alle beschouwingen over de natuur en over de schepping en over de dingen van het leven zijn waardeloos als het niet in geloof ge daan wordt. Het was even stil. Mota was de taal van zijn moeder wel gewend, maar hij had tijd nodig om te denken. „Begrijp je wat ik bedoel, Mota?" „Als ik liefheb, geloof ik. Is het zo niet?" „Ja en als je lief hebt, loop je als Petrus over het water van de zee en als je een moment niet lief hebt, zink je in de golven. Maar dan is daar de Heere Jezus, Die Zijn volk niet in de steek laat. Hij vat Petrus bij de hand en brengt hem weer in het schip. Als je over zee wilt, moet je in de boot stap pen. Bijzondere wonderen gebeuren alleen als het nodig is en ze komen op het gebed. En nu komen we op het verhaal dat ik las in het krantje. Het ge beurde in een stad in Amerika. In een stil straatje woonde een apotheker. Op een morgen kwam daar een klein meisje binnenstappen. Ze had een briefje bij zich van de dokter, waarop het recept stond aangegeven voor een drankje voor haar zieke moe der. De apotheker, in goede stemming, maakte al neuriënde het drankje klaar. Hij wikkelde het fles je in een rose papiertje en zette het voor het meisje op de toonbank. „Kijk eens aan, dat is het!" „Hoeveel kost het, meneer?" De apotheker noemde het bedrag en toen het meis je hem een geldstuk gaf, ontving zij het overige terug. Toen het kind de deur uitstapte, zei de vriendelijke apotheker nog: „Voorzichtig met het flesje, hoor meisje!" Daar huppelde het kind de straat over en verdween in één van de vele zijwegen. De apotheker stond nog even in de deur en genoot van de frisse mor- gengeuren. Toen liep hij naar binnen om nog enige dingen in de winkel te regelen. Daar lag het papiertje dat het kind hem gegeven had. Hij keek het nog eens na en toen. Las hij het goed? Hij keek naar de flessen waaruit hij het benodigde had geschept om het drankje klaar te zetten. En toen begreep hij ineens met grote zekerheid dat hij zich vergist had. Als het werd ingenomen, zou het zeker de dood van de zieke ten gevolge hebben. Hij rende naar de deur en holde naar buiten. Maar het meisje was nergens meer te zien. Maar het flesje móést achterhaald worden! Radeloos rende hij voort en speurde elke zijstraat in, maar nergens werd hij het meisje in de rode jurk gewaar. Hij keerde zich om en liep met gebogen hoofd naar huis. Daar hij een gelovig man was, ging hij al zuchtend voort, in aanhoudend gebed. ,',0 Heere God, Gij alleen kunt er voor zorgen dat er niet iets verschrikkelijks gebeurt". Toen de apotheker de winkel binnenstapte, viel hij achter de toonbank gekomen, aanstonds op zijn knieën om verder bij de Heere aan te houden. Hij wist met onfeilbare zekerheid, dat alleen van God een wonder te verwachten was. „Om Jezus, Uws lieven Zoons wil... Amen!" Toen de man opstond, want het was nu genoeg, werd meteen de winkeldeur geopend. En wie kwam daar naar binnen? Je weet het al!!" „Het meisje met het rode jurkje aan", lachte Mota verrukt. „Wat was er gebeurd??" „Ja, dat weet ik niet. Maar zeker een wonder!" „Nu, dan zal ik het je zeggen, door het verhaal verder te vertellen. Het meisje schreide en was helemaal van streek. Ze dacht niet anders of de meneer, die haar het flesje gegeven had, zou wel erg kwaad op haar zijn. „Meneer", zei ze, „ik schrok voor de hond van de buurman en toen is het flesje op straat gevallen. Het kind keek angstig naar meneer en dacht min stens een uitbrander te krijgen en dat is al heel erg, als je die krijgt van een vreemde meneer. Maar het tegendeel gebeurde. Meneer was hele maal niet boos. Hij zei alleen maar: „Och mijn meisje, huil maar niet. Jij krijgt wat lekkers van mij. Dat heb ik straks vergeten". Maar je begrijpt, dat hij diep onder de indruk was van het feit, dat God zijn gebed verhoord had. Ter wijl hij het recept zorgvuldig bekeek, was hij zich opnieuw bewust van de ernst van zijn vergissing. En hij herstelde met grote nauwkeurigheid de ge maakte fout. Het meisje wilde weer betalen, maar de apotheker weerde dat af en zei: „Nu kost het niets en het allerbeste met je moeder hoor!" Hij keek het kind na, toen ze vrolijk en tevreden de straat opstapte. „Wonderen van de Heere, die men niet tellen kan", prevelde hij. Hij gevoelde het als een vanzelfsheid, dat hij weer op de knieën moest om de Heere te loven en te prijzen; en wel bijzonder voor deze weldaad. Mota liet een zucht van verlichting horen. „Heerlijk was dat, moeder!" „Ja, God is een God van wonderen! Daar staat de Bijbel vol van en Hij gaat nog voort met de bede van Zijn kinderen te verhoren". Door de oude pereboom suizelt vredig de avond wind uit zee. De huismussen op het lage dak hou den hun avondgesprekken en boven de duintoppen zweven de meeuwen en laten hun altijd eendere schreeuw weerklinken. Moeder Petwas, die intussen haar breiwerk heeft opgevat en een gevallen steek heeft opgehaald, zegt: „En nu jij". Mota kijkt zijn moeder aan en dan begrijpt hij het. „O, een poosje voorlezen?" „Welja, joh". Mota haalt het boek waar hij een tijdje geleden mee begonnen is. (wordt vervolgd) Vernieling De 75-jarige heer Bierboom is bijzonder ingenomen met de hulp die hij via de Stichting Gezinsverzorging betrekt, elke dag twee keer ziekenverzorging (voorheen ontving hij die via het Kruiswerk) en 7 uur per week heeft hij huishoudelijke hulp. Dhr. Bierboom heeft alle verwachting van het goed funktioneren van zijn hulpen van wie mevr. Bruinse mee op de foto ging. GEREF. GEMEENTEN Beroepen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5