„Dooi^aan met de verkondiging van liet Evangelie" Helderse visafslag gaat midweektarief hanteren Opbrengst sponsorloop 26.921,40 Ouder worden en veii;eetachtigheid Ds. A. W. V. d. Plas tijdens herdenkingsdienst: Christelijke Bond van Plattelandsvrouwen Speeiterreln voorjeugd Den Bommel Buitendienst Exodusgemeente 25-jarig jubileum Majoretten en Drumband 'Amicitia' De Christenvrouw Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 5 SEPTEMBER 1995 OOLTGENSPLAAT - Dankbaar heid overheerste zondagmorgen toen ds. A. W. van der Plas in de Hervormde lierk te Ooltgensplaat mocht herdenken hoe hij 25 jaar geleden in dit bedehuis door ds. G. Boer als kandidaat in het ambt werd bevestigd. Uit het orgelspel van organist Sjaak Kreeft kwam dit bij de aanvang al tot uiting met zijn spel: „Eens als de bazuinen klinken", gevolgd door de aan- vangspsalm 48:4 en 6. „Wij, o ver heven Majesteit, Gedenken Uw weldadigheid. In 't midden van Uw heil'ge woning" en Psalm 119:33 na de Wet en de Hoofdsom: „Gij hebt veel goeds bij Uwen knecht gedaan". In het gebed mocht ds. Van der Plas al roemen in de wel daden des Heeren tijdens zijn 25- jarige ambtsbediening. Schatten van goud De ouderling van dienst, de lieer C. W. Braber las 2 Korinthe 4, hetzelfde hoofd stuk van 25 jaar geleden. Ds. Van der Plas nam hieruit zijn tekst, nl. vers 1, waarmee ds. Boer hem te Ooltgensplaat bevestigde. Tijdens de herdenking in de middagdienst te Waddinxveen stond ds. Van der Plas stil bij vers 7, de tekst waarmee hij intrede deed op 30 augus tus 1970 te Ooltgensplaat. Dominee begon zijn preek met een beeld van de mijnwerkers, die wel zwart zijn tijdens het werk maar toch schatten naar boven brengen. Ook schatten van goud en kolen voor de verwarming. Zo is het ook met het werk van een predikant, het delven in de goudmijn van Gods Woord, schatten naar boven brengen en die men sen tot redding bieden. Maar de mensen zitten niet op het evan gelie te wachten. Bij een telefonische enquête vroeg een student naar domi- nee's bercx;p. Toen hij hoorde van predi kant zei hij; „daar zijn er niet veel meer van". Tekenend voor onze dagen. Daar om des te meer reden om uit te gaan en het evangelie te verkondigen. ,,In deze bijzondere dienst danken we God voor Zijn genade, dat Hij ons in die 25 jaar zo rijk heeft willen zegenen en dan denken we terug aan het eerste be gin", aldus ds. Van der Plas, die daarbij dacht aan de vele ouderen die zijn over leden, die hun kinderen lieten dopen; de Catechisanten die later kcrkeraadsledcn zijn geworden. Gods werk gaat toch door. Kijk naar het predikantenbord voor in de kerk en aan het 400-jarig bestaan van Hervormd Ooltgensplaat dat we ook mochten gedenken. Tot Zijn dienst geroepen „We worden niet allemaal predikant, maar er zijn ook ouderlingen, diakenen, leiders van de zondagsschool, van het jeugdwerk of aktief in het evangeliseren en een stap dichterbij; God roept ons allemaal tot geloof en bekering, geen rij ker leven is er te bedenken. Wijlen president Kennedy zei; Vraag niet wat uw vaderland voor u kan doen, maar wat u voor uw vaderland kan doen. Vijf-en-twintig jaar geleden in uw mid den begonnen, dan ga je ontdekken hoc goed God is voor een mens", aldus ds. Van der Plas. „Hij heeft u en mij niet nodig, maar Hij wil tcx:h mensen hebben naar Zijn barmhartigheid, naar Zijn wel behagen. God stelde Zijn grootste vijand Paulus in Zijn dienst en maakte hem tot Zijn voor naamste apostel en wie zijn wij dat God ons in Zijn bediening heeft gesteld. Koningin Juliana zei bij haar ambtsaan vaarding; „Wie ben ik dat ik dat doen mag". ,,En dan herinner ik mij", aldus ds. Van der Plas, ,,dat ik met mijn vrouw, toen nog verloofd, kennis kwam maken te Ooltgensplaat. Verschillende ouderlingen spraken ons toe, o.a. de broeders Korteweg, Kreeft en Troost. Mede door hun woorden werden we aan deze gemeente verbonden. Het waren mensen om je heen die je de weg wilden wijzen". Het leven te gunnen „Paulus ging uit om de Heere te dienen en door genade ervaar je hoe langer hoe meer dat het uitdragen van het evangelie een werk is om een ieder hét leven te gunnen. Het moet je ook zelf raken, niet buiten schot blijven'. Ds. Van der Plas; ,,de oude tuinman, ouderling Troost zei eens tegen mij; „het werk dominee geeft je een ambtelijke maar ook een kinderlijke zegen. Dezelf de woorden sprak hij ook eens tot colle ga Vermaat, die ook zijn werk te Oolt gensplaat begon. Wat ging er van die woorden een zegen uit. Hét Woord gaat ook in deze tijd nog uit, het is niet veranderd maar wel is de tijd veranderd en we moeten zoeken naar de weg die God ons ook nu wijst. De boodschap van het evangelie is radikaal; want wie de Heere Jezus niet lief heeft dan zoek je de dood, het loon aan het eind van ons leven. Het scherp van de snede is dat God mensen roept tot bekering. Daarom moet het evan gelie ruim worden gepredikt. Ds. Boer zei bij de bevestiging: „Je moet niet met de oogstwagen beginnen, maar met de zaaiwagen". Nooit ophouden met zaaien, niet zuinig zijn. God laat Zijn Woord aan alle creaturen predi ken. „Het is een geweldig ambt", aldus ds. Van der Plas, „uitgevoerd door zwakke mensen, maar nochtans mogen we de mcx:d niet verliezen. Zie naar Elia. Eerst zat hij hoog op de Karmel en later zei hij, ik kan niet meer. Elke predikant maakt zulke momenten mee en denkt; er komt niets van terecht. Wij hebben er zelf ook iets van ervaren in die 25 jaar. De apostel zegt dan; je bent niet op je plaats, want het welbehagen des Hecrcn zal door Zijn hand gelukkig voortgaan. Niet 25 jaar lang maar het hele leven. En het loon? Lees eens wat Paulus schrijft in 2 Korinthe 11 Als je dat leest dan maken we nu niets meer mee. Maar alle volken moeten de boodschap horen. Zo verkondigen we het evangelie, ook vandaag in deze bijzonder dienst. .4/5 alle andere „Vijf-en-twintig jaar geleden in uw mid den bevestigd als jong predikant. Ouder ling, broeder Van Oostende aan wie we met dankbaarheid terugdenken, zei toen ik moest beslissen voor het beroep; De Plaat is een gemeente als alle andere, er wonen mensen die zondaren zijn. Maar het zijn ook mensen die het evangelie n(xlig hebben. Een akker met doornen en distels, maar ook met kostbare tarwe, die uw zorg nodig heeft. Dat hebben we in deze 25 jaar mogen ervaren. De Heere gaf zegen op het Woord, zodat er tarwe groeide op de akker van de gemeente en zo komt Jezus en Hij brengt de zegen mee voor allen die Zijn verschijning heb ben liefgehad en mogen we met de apos tel zeggen;.Daarom dewijl wij deze be diening hebben, naar de barmhartigheid, die ons geschied is, zo vertragen we niet", aldus besloot ds. Van der Plas zijn ernstige en rijke prediking. Persoonlijk woord Na het zingen van Ps. 40;5 en dankge bed, sprak ds. Van der Pias, mede na mens zijn gezin nog een persoonlijk woord. Hij bedankte de kerkcraad dat hij de uitnodiging kreeg vandaag te mogen voorgaan in zijn eerste gemeente. „Het was een leerschool met de broeders van de kerkeraad, waarvan er velen ontslapen DEN HELDER - Om op de dins dag, woensdag en donderdag een tere aanvoer van vis te bewerkstel ligen worden de tarieven van de Coöperatieve Visafslag Den Hel- der/Texel met 30 procent verlaagd. Dit zogeheten midweektarief geldt vanaf dinsdag 5 september. Het Bestuur van de Coöperatieve Vis afslag is tot deze maatregel overgegaan om zo een grotere spreiding in de aan voer van vis te creëren, waardoor de han del en visverwerkende industrie meer continuïteit in hun bevoorrading krijgen. De pieken in de aanvoer vallen nu voor namelijk op de maandag en de vrijdag, terwijl op de resterende midweekse dagen de aanvoer nagenoeg stilvalt. De introduktie van een zeer aantrekkelijk midweektarief moet hierin verandering brengen. Vissers uit binnen- en buiten land die hun vangsten voortaan op dins dag, woen.sdag of donderdag in Den Hel der aanlanden, kunnen dan ook rekenen op een korting van 30 procent op de af- slagrechten en sorteerkosten, inclusief de kosten voor het wegen. In de praktijk komt dit neer op een kostenpercentage van 4 procent in plaats van de tot nu toe geldende 6 procent. De Coöperatieve Visafslag Den Helder/ Texel heeft begin april van dit jaar één van de nieuwste en modernste visafsla- gen van Europa officieel in gebruik ge nomen. In de nieuwbouw is door de Hei dense en Texelse vissers, die samen eige naar zijn van de afslag, een bedrag van ruim 15 miljoen gulden geïnvesteerd. Volgens afslagdirektcur J. J. Zwartveld voldoet de nieuwgebouwde afslag aan alle Europese eisen op het gebied van hygiëne, produktkwaliteit, procesbewa king en efficiëntie. Naast zo'n vijftig Helderse en Texelse vissers die weke lijks hun vis bij de afslag afleveren, ma ken ook Britse, Deense, Duitse en Bel gische vissers regelmatig gebruik van de afslag die in 1994 een omzet haalde van 99,2 miljoen gulden. Van dit bedrag is 20 procent afkomstig van de aanvoer van buitenlandse vissers. en toch nog enkelen in ons midden zijn. Het is een rijke genade dat God ons dat geeft en ons heeft willen gebruiken om Zijn Woord hier uit te dragen. Hij gaf u mannen in de kerkeraad rijk van hart maar eenvoudig", aldus ds. Van der Plas. De kerkeraad werd Gods zegen toege wenst bij hun arbeid en in het beroe- pingswerk. „Van onze kant was er veel schuld en gebrek maar er was ook veel zegen", aldus besloot ds. zijn toespraak. Visser der mensen Ouderling-scriba C. W. Braber was de tolk van kerkeraad en gemeente. „U als predikant 'Verbi divini minister', bedienaar des Goddelijk Woords heeft 25 jaar achter deze naam mogen toe voegen. Maar v.d.m. kan nog anders worden vertaald, nl. 'visser der men sen', en de Heere Jezus heeft u visser gemaakt', aldus de heer Braber. „Gekomen uit de vissersplaats Katwijk aan Zee nam u zelf weleens de hengel. Visserswerk is zwaar werk. Ook het evangelie verkondigen, het Woord van vrede en verzoening is pure genade, dat u nu 25 jaar heeft mogen verrichten. Dankbaarheid mag daarbij uw hart ver vullen voor het werk van uw Zender die u onder de leiding van de Heilige Geest kracht gaf om gelijk als Paulus dit alles te mogen en kunnen doen en u bekwaam maakte dit hoge ambt te verrichten. Spreker wenste dominee, mevrouw en de kinderen (die allen aanwezig waren, eveneens ds. Van der Plas zijn ouders) alle goeds toe, zoals verwoord in Psalm 90;9 „Laat uw gena ons met haar troost verrijken. En laat Uw werk aan Uwe knechten blijken...", dat ds. staande werd toegezongen. Op zijn beurt dankte ds. Van der Plas v(X)r de gesproken woorden en toegezon gen psalm. Hij verzocht tot slot de ge meente (ook staande) Psalm 103; 1 te zin gen; „Lcx)f, loof de Heer, mijn ziel, met alle krachten..." In 'Elthato' was er nog gelegenheid om de familie Van der Plas te ontmoeten. Ver. 'De Christenvrouw' afd. Dirksland D.V. dinsdag 12 september is de eerste avond van het nieuwe seizoen. Spreker voor deze avond is ds. M. van Campcn uit Waddinxveen over 'Dienen van God in het gezin'. Wc beginnen 19.45 uur in "Onder de Wiek'. Leden, maar ook gasten zijn har telijk welkom. afd. 'Goeree' Kent u onze bond al op de kop van Goe- ree? Onze afdeling met ruim 100 leden, komt elke maand op donderdagavond bij elkaar. In deze bijeenkomsten staat de Bijbel centraal. We beginnen onze avonden met psalm, gebed, bijbellezing en meditatie en we sluiten af met het zingen van een gezang en dankgebed. Als bestuur hebben we ook voor dit .sei zoen, wat loopt van september t/m mei een afwisselend programma samenge steld. 14 september: Buro voor Merkartikelen, 'Bij de Tijd'. 26 oktober: Mw. Vermaat, Maassluis. Lezing 'Een zaamheid Gave en Opgave'. 16 november: Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden. Lezing en demonstratie. 14 december: Kerstavond m.m.v. gemengd Koor 'Can- thium' uit Ouddorp. 18 januari 1996: Ned. Patiëntenvereniging. Orgaan Trans plantatie en Donorcodicil in Bijbels licht. 15 februari: Jaarvergadering m.m.v. afd. Krinipener- waard en 21 maart: Paasavond. Ds. J. Koster, Maasdijk. Meditatie en dia's. 18 april: Mw. D. P. van Rhoon. Binnenhuisarchi tectuur. 'Welke sfeer schepje'. 9 mei: Creativiteitsavond. 'An de Meter' uit Middclhamis. 28 mei: Reisje. Cursussen: 'Rondom het Boek'; 4 avonden. Ouiltcursus; 3 avonden. 'Beter Bewegen'; 10 keer. Dit alles bij voldoende deelname. Dames uit Ouddorp, Goedereede en Stel- Icndam, kom eens kennis maken. U bent van harte welkom. Inlichtingen: mw. J. Klepper-Breeman, secr., tel. (0187)491610; mw. A. v. d. Wende-Klijn, pres., tel. (0187)681851. Na ruim een jaar van overleggen, plannen bespreken en herzien, heeft Staatsbosbeheer toestemming gegeven voor het gebruiken en inrichten van een speelterrein voor de Bommelse jeugd. Het speelter rein komt te liggen aan de Grote Kreek/Bosdreef in Den Bommel. Vereniging 'Bommelse Vrienden' Het initiatief om te komen tot een eigen plaats voor de jeugd, kwam begin 1994 van de vereniging 'De Bommelse Vrien den'. De vereniging kwam met een uitgewerkt plan voor een speelterrein naar de ge meente. Het gemeentebestuur deelde hun mening dat er een terrein voor de Bom melse jeugd moest komen en stelde in 1994 een krediet van 40.000,- beschik baar. Het wachten was nog op de toestemming van Staatsbosbeheer. Aanvang werkzaamheden Staatsbosbeheer is niet met alle onderde len van het oorspronkelijke plan akkoord gegaan. Zo mag er op het terrein geen open boshut gebouwd worden. Wel ko men er op het verharde terrein o.a. twee voetbaldocien en twee basketbalpalen. Om de kosten te drukken en de eigen verantwoordelijkheid voor het behoud van het terrein te benadrukken, zal veel werk door de 'Bommelse Vrienden' zelf uitgevoerd worden, in samenwerking met en onder toezicht van de gemeente. De planning is dat in de laatste week van augustus begonnen zal zijn met de eerste werkzaamheden. In totaal zullen de werkzaamheden zo'n zeven weken in be slag nemen. De vereniging 'De Bommelse Vrienden' zal het speelterrein op feestelijke wijze openen. De Hervormde Exodusgemeente nodigt jong en oud uit om de feestelijke buiten dienst op zondag 10 september mee te vieren in het amfitheater op het terrein van Hemesseroord te Middelhamis. We beginnen om lO.CX) uur 's morgens. Muzikale medewerkers; De go.spclgroep Desire uit Hellevoetsluis. Predikant; ds. Sjouke Bruining. Gebruik de achteringang van Hemesser oord. Wegwijzers leiden u vandaar naar het amfitheater. Rond Hemesseroord is beperkte parkeer- mogelijkheid. Kom daarom zoveel mo gelijk op de fiets. Na de dienst is er koffie en limonade. Als het 6-uur-nieuws van zaterdag 9 sep tember regen voorspelt voor onze regio, dan wordt de dienst automatisch ver plaatst naar de Excxtuskerk aan de Dorps weg te Sommelsdijk. Bij twijfel kunt u zondagmorgen 10 september, vanaf 8.(X) uur, de volgende telefoonnummers bel len; (01870) 85498; (01877) 3541; (01870)85397. NIEUWE TONGE Verkoop Clementijn's Kleding D.V. donderdag 7 september van 's mid dags 13.00 tot 17.00 uur in Herv. Cen trum 'Elim', Zuiddijk. Er is weer een mooie kollektie kinder en tienerkleding, tevens is er een verkoping van gehandi capten AduUam. Begin september 1970 werd door mu ziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland als aanvulling op het fanfarekorps een majorettenpcleton en drumband opge richt. Deze maand is dit 25 jaar geleden en dat wil 'Amicitia' niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Op zaterdag 9 september 1995 zal dit feit dan ook worden her dacht. In dit kader zijn er enkele rondgangen door Dirksland georganiseerd waaraan de volgende verenigingen deel zullen ne men; Drumband 'Avec Esprit' uit Oud dorp; Mojrettc en Showpeleton 'Vivace' uit Oude Tonge; Majorettekorps 'Jong Leven' uit Stellendam; Majorettenkorps 'Somi Giris' uit Middelharnis, Tamboer en Trompetterkorps Burgemeester W. M. van der Harst uit Ooltgensplaat; de Ma joretten van 'Apollo' uit Nieuwe Tonge en de majoretten en drumband van 'Ami citia'. De deelnemende verenigingen zijn ver deeld over drie groepen die om het kwar tier vanaf 15.30 uur bij verenigingsge bouw 'De Schakel' aan de Beatrixlaan in Dirksland zullen vertrekken. Na een rondgang van ongeveer drie kwartier zal elke groep op het plein voor 'De Scha kel' nog een concertje cn/of show ver zorgen tot de volgende groep arriveert. Het geheel zal zo rond 17.00 uur worden afgesloten met een optreden van de 'Rof fels' van Hemesseroord. Bestuur en leden van 'Amicitia' rekenen op goed weer en uw belangstelling. Op zaterdag 10 juni werd voor de negende maal door Unicef Goeree-Overflakkee een sponsorloop georganiseerd voor de leerlingen van de basisscholen. In totaal liepen 535 kinderen, weliswaar in stromende regen, met deze wandeling mee. De tocht voer de over het terrein van Hemesseroord te Middelhamis. Controleposten onder grote paraplu's gaven stempels op de deelnemerskaarten. Ieder mocht zelf weten hoeveel maal het parcours gelopen werd. Het aantal gelopen kilometers bepaalt uiteraard hoe veel geld een sponsor moet betalen. Onder de deelnemers liepen er 262 voor de eerste maal mee, 283 voor de tweede maal en 26 kinderen liep zelfs voor de vijfde keer of meer mee. Als herinnering kregen de deelnemers een Unicef-speld en bij elke volgen de keer meedoen is er een 'zilveren' schoentje. Bij de vijfde keer meedoen, is er een 'gouden' schoentje voorde deelname. Unicef heeft de opbrengst van alle lopen die in Nederiand gehouden worden, bestemd voor een straatkinderenprojekt in Vietnam. Met behulp van de Vietnamese bevolking, inclusief de kinderen, wil ze drinkwaterprojekten, opvanghuizen en scholen helpen opbouwen om de zwerfkinderen een toekomst te geven. De deelnemende scholen op Goeree-Overflakkee hadden van te voren informatiemateriaal gekregen zodat de deel nemers meer te weten konden komen van het leven van hun leeftijdgenootjes in Vietnam. Het Unicef Comité Goeree-Overflakkee is blij met deze opbrengst, maar bovenal ver heugd over het enthousiasme waarmee de kinderen hebben gelopen. Dank aan de gulle sponsors, maar ook dank aan diegenen die op die dag geholpen hebben om de stroom kinderen in goede banen te leiden. Met name dank aan de fa. Mijnders die het busvervoer van en naar Middelhamis verzorgde. Maar ook dank aan Hemesseroord, waar we voor de negende keer te gast waren. Op naar de tiende Icwp, die in 1996 plaats zal vinden. M'HARNIS/S'DIJK/DIRKSLAND Aan het begin van het nieuwe seizoen nodigen wij u, als gezamenlijke afdelin gen van De Christcnvrouw, uit op D.V. woensdagavond 6 september a.s. in 'De H(x;ksteen'. Spreekster op deze avond is mevr. A. Hoek-van Kooten met als onderwerp ■Rouwverwerking'. De ochtend begint om9.30 uur. Gasten zijn van harte welkom. Hieronder voli^t een overricht van het seizoen 199511996. 20 september 1995 Dhr. Teeuw; 'Mag ik sterven, moet ik leven' Gezamenlijke vergadering met afd. Dirksland. Ds. Van de Akker; 'Christe lijke zondagsviering' 15 november 1995 Deze avond wordt verzorgd dcxir 'Ëlim'. 'Help vrouwen in India' 13 december 1995 Kerstavond. Meditatie door ds. J. C. den Toom. 17 Januari 1996 Dhr. J. van Hoorn. Dia's van Israël 21 februari 1996 Mevr. Schenau-Bolt. 'Schilderijen van veertjes' Paasavond. Meditatie. 24 april 1996 Dhr. S. Bol. Reis Oostblok-Auschwitz- 22 mei 1996 Dhr. en mevr. Meywaard. 'Vakantiewerk gehandicapten' DIRKSLAND P.V. Gevleugelde Vrienden Op 2 september jl. nam de bovenge noemde postduivenvereniging deel aan een wedstrijd vanuit St. Ghislain, een afstand van 147 km, waar de duiven om 8.25 uur werden gelost. In con cours waren 200 duiven. De eerste duif arriveerde om 10.19 uur bij P. C. van Alphen en behaalde een snelheid van 1283 meter per minuut. Ook zijn overige duiven komen vlot naar huis. Tweede werd J. C. Roodzant die met zijn '223' zijn tr(x;f goed uitspeelt. Derde werd Hameete-Hockman die in de race voor het kampioenschap blijven. De eindstand voor het duifkampioen schap jonge duiven, waarvoor mim 300 duiven aan de start kwamen luidt; ringnr. pnt. 1. RC. van Alphen 95-1854414 4899.3 2. Hameete-Hoeknian 95-1854799 4796.4 3. Hameete-Hoekman 95-1854703 4466.2 4. Hameete-Hoekman 95-1854755 4447.7 5. P. C. van Alphen 95-1854437 4168 6. J. C. Roodzant 95-1854223 4149.6 7. Hameete-Hoekman 95-1854728 4141 8. Hameete-Hoekman 95-1854719 3629.3 9. Hameete-Hoekman 95-1854731 3588.7 10. P.C. van Alphen 95-18.54402 3572.9 De gedetailleerde uitslag van de vlucht St. Ghislain luidt; P. C. van Alphen 1,7, 12, 13, 17, 21, 26, 35, 43, 44, 47; J. C. Roodzant 2, 6, 20, Laat uw geheugen u soms een beet je in de steek de laatste tijd? En wordt u daar enigszins ongerust over? Al een bezoek aan de huis arts gebracht om erover te praten? Er bestaat geen medicijn dat u er van af kan helpen. Het enige dat u kunt gebruiken is een ondersteu nend middel voor uw algehele kon- dititie maar het lost uw vergeet achtigheid niet op. Een meneer van gevorderde leeftijd be zoekt ons kantoor met de mededeling dat de huisarts hem adviseerde; ,,Ga maar eens bij Gep van Middelkoop langs!" De huisarts kon hem gemststellen dat er met zijn gezondheid niks mis was. Deze me neer is er ongemst over dat hij bepaalde gebeurtenissen uit de afgelopen 10 jaar zich niet weet te herinneren. Een vitale, aktieve en levendige man, ergens in de 70. Mensen die op leeftijd raken kunnen last krijgen van luiheid van het geheugen, het dagelijks beroep dat erop gedaan wordt is vaak tot een minimum teruggegaan en daarin schuilt nogal eens het addertje in het gras. Een cursus Geheugentraining heeft als doel om het funktioneren van het geheu gen flink te stimuleren. Door de oefenin gen en de informatie die u als cursist te verwerken krijgt worden de routines van uw geheugen bewuster gemaakt en sterk geaktiveerd. Als er tijdens uw leven geen hersenletsel is opgetreden, wanneer er geen sprake is van een versuffende medicatie, uw alco- holgebmik niet abnormaal hoog is, u niet in een geestelijke depressieve periode verkeert, maar wel wat herkent in dit verhaal... dan kunt u gemst overwegen uw geheugen een training te laten onder gaan. De cursus heeft als doel dat uw geheu- genfunktie verbetert, u meer gaat begrij pen van de werking ervan, waardoor uw onzekerheid afneemt en u te laten onder vinden dat u niet de enige blijkt te zijn die daarover in zit. Het 'Lokale Ouderenwerk Middelharnis' biedt u een cursus geheugentraining aan, 10-12 donderdag-cKhtenden in het Dien- stencentmm te Middelhamis. Bij een volle groep van 10 tot 12 perso nen kan deze cursus al in september be ginnen. De kosten bedragen 50,- per persoon en is inklusief materialen en een kopje thee of koffie. Voor informatie en inschrijving; Lokaal Ouderenwerk Middelhamis bij de stich ting Bejaardenwerk in het Dienstenccn- tmm, Doetinchemsestraat 27 of telefoon nummer (01870) 83366. 33; Hameete-Hoekman 3, 8, 9, 18, 31. 32, 34, 40; J. A. Koppelman 4, 5, 10, 11, 14, 15, 16, 19, 23, 24, 25, 27, 28, 30, 36, 37, 38, 41; C. Nagtcgaal 22, 29, 42; L. S. van der Baan 39; K. de Jong 45, 50; P. de Jong 46; J. Kleijnenberg 48, 49. 11 oktober 1995 27 maart 1996

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2