Volièrehouder schoot poes per ongeluk dood Plaatwerk Nederland krijgt Europese primeur Seiko MessageWatch Messm M 3^6 keuvelaar kievit warmte Bandieten op pad in Goedereede en Ouddorp Garage Knöps B.V. tetaii:<»] m Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg Ouderenzorg in Dirksland ClOOO Ouddorp verkocht floniiSiefnaii I Ramoco b.v. alle merken Persoonlijke mobiele telecommunicatie binnen ieders bereik Verkoop Clementijn's kleding E.H.B.O.-cursus Aangepaste kerkdienst 68e Jaargang "j---^------■<^y<^^. VRIJDAG 1 SEPTEMBER 1995 No. 6431 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grlnwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Zitting Politierechter Sommelsdijk: Opvallend geduldig luisterden Off. van Justitie Mr. W, Hendriks en Politierechter Mr. Schoonaard woensdagmorgen, op de strafzit ting in Sommelsdijk, naar wat de 74-jarige verdachte te zeggen had, niet over z'n 'misdrijf', 2,09%» alcohol in het bloed terwijl'ie op de bromfiets reed, dat althans pro beerde, want 't was misgegaan, maar vól zat'ie over 'het diepe dal' waarin hij zei te verkeren, 't zou de oorzaak van z'n falen zijn ge weest. Verdachtes huwelijk was plots en onge dacht stukgelopen en hij was, op zoek tocht naar haar verblijfplaats, in Nieuwe Tonge terecht gekomen alwaar in een plaatselijk etablissement twee borreltjes waren gedronken, al vermoedde de Off. dat het er meer zullen zijn gewest, maar dat bleef verd. nadrukkelijk ontkennen. Waar zou hij ze trouwens van moeten betalen, „ik heb zelfs geen brood in huis en op dit moment nog 95 et. in m'n zak" liet verd. weten en hij liet z'n verhaal horen. Hij was in de mens al diep teleurgesteld, nóg erger werd dat toen hij in Nieuwe Tonge onderuit ging. In plaats van hem te helpen hadden omstanders de politie gebeld die hem in de auto had gegooid en bekant de kleren van 't lijf had ge scheurd. Verd. verklaarde na vele huwelijkse ja ren en noeste arbeid, geheel berooid te zijn, maar nog eiste de Off een geldboe te van ƒ440,- met 9 mnd. ontzegging van de rijbevoegdheid. Verdachtes pleit dat hem dat z'n laatste sociale kontakten zal kosten had succes. Mr. Schoonaard zette de straf om in een geheel voorwaardelijke. „Dank u wel", zei de verdachte.dank u wel. Alcohol Dat alcohol ,,meer kapot maakt dan menigeen lief is" is ook deze zitting weer gebleken, maar er was ook hoop. Gesproken door de man die verzekerde dat'ie er helemaal af is, van de drank, ook terwille van z'n gezondheid („en die van mede-weggebruikers", vulde de Po litierechter aan). Hij kreeg nog wel een geldboete van 2.500,- te betalen, maar verd. ontliep door de hoogte van die geldstraf ontzegging van de rijbevoegd heid want dat zou hem veel méeer heb ben gekost. Na bezoek aan een familiefeestje, 's mid dags, had een volgende verd. 's avonds om 8 uur het bed opgezocht om 's nachts om 2 uur nog even een kijkje buiten te nemen, broodnuchter dacht'ie, maar dat was anders uitgepakt. Hij had aangebo den een late voorbijganger, 't was feest in 't dorp, met de auto naar huis te bren gen, maar die hulpvaardigheid had hij beter niet kunnen betonen. „U dacht, ik ga 'es een misdrijf ple gen?", mopperde de Politierechter. Nét buiten het dorp was verd. aangehou den. Hij kon 't haast niet geloven dat het pijpje zó groen was uitgeslagen, een mis drijf had'ie dus begaan en dat speet verd. in zeer hoge mate. 't Zal hem niet weer gebeuren, verzeker de hij. Verd. had zich van goeden wille getoond en de zg. 'alcoholcursus' ge volgd waarin automobilisten met de ge volgen van drank in 't verkeer worden Aanvankelijk wilde ik nog iets schrijven over die grappige bijnamen, waarover ik schreef in mijn stukje van vrijdag jl. Ik kreeg daar enkele zeer leuke reakties op. Het blijft in de pen. Aktueel waren deze afgelopen nacht namelijk gebeurtenissen van geheel andere aard: een stukje wild west in Goedereede en Ouddorp. Deze morgen waren wij om zeven uur reeds uit de veren (in onze werkperiode waren wij dan al op pad), nu moest de auto naar de garage voor een vakantiebeurt. Om kwart voor acht kwam mijn man terug van de Varkensmarkt: „Onze auto is er niet meer. Jan Bruggeman had hem gisteravond nog zien staan". Toch had hij nog heel Goede reede afgezocht, je denkt namelijk even bij je zelf, dat je 'gestoord' bent. Ik wéét het, want mijn Diane is indertijd ook gejat. En je gelooft het niet. Maar hij was absoluut: wég. Nog voor achten deden wij aangifte bij de politie en wat hoorden wij? „Meneer, u bent de derde al vanmorgen. In Ouddorp één en nog één, die ze niet op gang konden krijgen, U op de Varkensmarkt en nog één is er gestolen op de N.Z. Haven in Goedereede". Nog voor half negen was de politie al bij ons: „Er is verband met een boot met trailer, daar hadden ze een sterke auto met trekhaak voor nodig. Heeft u die?" „Ja natuurlijk, voor onze caravan. En een Opel Omega kun je gerust een sterke auto noemen". Onze verzekering (Goddank zijn we All-risk verzekerd) onder nam na de aangifte ook aktie en zie: om tien uur werden wij reeds gebeld door de Centrale Recherche in Driebergen: „Uw auto is teruggevonden in Den Bosch, mét trailer en een boot en een van de daders". Want zulke akties gebeuren gewoonlijk 'in commissie'. Er was een kleine ruit geforceerd achterin, voor toegang tot de auto. 't Dash board was vernield voor 't contact en 't stuurslot was geforceerd. Onze radio werkt op code, die zat er dus nog in. Een zucht van verlichting bij ons, want al ben je All-Risk verzekerd: de dag waarde van een auto loopt achteruit, wat krijg je er voor terug? Daarbij: je hecht je aan je auto, dat merk je, als je hem kwijt bent! Mijn man deed even een boodschap in de supermarkt. Er stond een witte Opel Manta daar heel vreemd geparkeerd in 't Grote Slop. Draden uit 't dashboard, de radio eruit gesloopt. „Die ziet er gepikt uit", vond mijn man met enkele omstan ders. Mijn man deed aangifte. En jawel, deze auto was nu weer gepikt in Oud dorp! W.A. verzekerd, dus wat zal deze eigenaar blij zijn, ondanks schade radio. De plaatselijke politie organiseerde tevens het idee onze auto de boot trailer in één transport uit Den Bosch naar hier te laten komen. Nog over twaalven was dit reeds allemaal geregeld en in kannen en kruiken: onze auto regelrecht naar onze eigen autogarage, de boot en trailer terug naar de eigenaar. „Er moet heel alert gereageerd zijn", zei politieman Van Seters tegen ons, „zijn ze éénmaal op hun bestemming, dan wordt 't moeilijk. Je moet ze pak ken tijdens het transport. Onze auto en de trailer hadden natuurlijk verschillende nummerplaten, dat moet je zien in een flits, dan: Kapot autoruitje, geen papieren. Hoe 't nu met de andere gestolen auto's is, weet ik niet. Of 't één bende was of los van elkaar opererende dieven, dat moet nog blijken. Van harte hoop ik, dat ook deze eigenaars hun auto weer snel (en niet al te zeer gehavend, ik denk nog even met pijn aan mijn Diane, na een halfjaar als een schroothoopje teruggevon den) „aan hun hart mogen drukken". Want zó voelt het als je ermee in Praag ge weest bent, in Madrid en Lissabon, door nacht en ontij, 't is niet zomaar 'een stuk blik', 't wordt een trouwe kameraad. Diep door Niemandsland - ik denk aan Spanje, de Extze Madura, haast 'eng' van woestheid en eenzaamheid - bracht hij ons veilig weer thuis. Enfin, wij zijn - al hebben we hem nog niet - de koning te rijk, hij komt weer terug, 'n Felicitatie aan het adres van de booteigenaar lijkt me hier ook wel op z'n plaats. En zo vaak wordt er gemopperd op de politie: te langzaam, te onverschillig, mag ik bij deze mijn grote dank en erkentelijkheid uitspreken, natuurlijk mede namens mijn man voor de grote alertheid en zeer snelle aktie? Zeer van harte. Dieke Schippers-Vaarzon Morel gekonfronteerd. Verd. was er hevig van geschrokken. Minder schrok hij van het vonnis, ƒ750,- en 6 mnd. voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid; „dat is terecht", zo beleed'ie z'n schuld. Een jongeman uit Nieuwe Tonge, meer malen geverbaliseerd met alcohol op achter 't stuur, en meermalen beterschap beloofd, kreeg nu z'n allerlaatste kans, z'n echt allerlaatste terwijl hij z'n rijbe wijs niet missen kan. Ook de jongeman uit Stad trof het omdat Mr. Schoonaard gelooft in het meisje dat de jeugdige verdachte aan zijn zijde heeft en dat zich fel keert tegen alcohol gebruik, 't Kost de verdachte overigens opnieuw duizend gulden. Poes dood geschoten De Politierechter die er zich over ver baasde moest het van de Dirkslandse verdachte tóch wel geloven, met één schot uit een simpele windbuks had verd., zelfs van enige afstand, een poes doodgeschoten. Niet eens bewust, want verd. zei naast te hebben gemikt om de kat schrik aan te jagen maar net toen het kogeltje langs kwam had de rode lapjes poes die verdachtes kostbare siervogels belaagde, z'n kop gedraaid; het 4.5 mm kogeltje bleek fataal. Verd. verklaarde al eerder, toen de poes nog regelmatig de volière zocht, de iden titeit van de kat te hebben willen achter halen, maar iedereen had het bezit ervan ontkend, totdat het beest was doodge schoten. „Toen had de eigenaar ervan in 'uitzinnige woede' verdachtes woning omsingeld, was die zelfs binnengedron gen en had een van de volières kort en klein geslagen zodat kostbare vogels waren ontsnapt. Die strafexpeditie was in het proces-ver baal buiten beschouwing gehouden ter wijl Politierechter en Officier daar best meer van willen weten. De zaak krijgt een vervolg in de volgende zitting op 13 december. 't Is interessant genoeg wat u verteld hebt", vond de Politierechter die via bet. horen van de verbalisant het naadje van de kous wil weten. Diefstallen Ook enkele diefstallen werden berecht, uit de kassalade van een winkelwagen en uit die in een benzinestation. De daders hadden moeilijk kunnen ontkennen omdat de biljetten en de munten die op hen werden gevonden tevoren waren gemerkt. Het bleef overigens onbeslist over welke periode de diefstallen zich hadden uitgestrekt. Waar de gedupeerden verklaarden dat dat gedurende meerdere jaren moet zijn geweest, verklaarden de verdachten dat het niet langer dan een jaar had geduurd. Ze kregen elk een geldboete, van 800,- en van 600,-. De Politierechter herinnerde aan de Bij beltekst die waarschuwt de dorsende os niet te muilbanden, wat wil zeggen dat een graantje mag worden meegegeten, maar de verdachten hadden daar een te ruime toepassing aan gegeven. Het strafrecht schiet wel'es tekort om iemand weer op 't goeie pad te helpen, zo erkende de Politierechter en de man wie het betrof bleef buiten de gevange nis; de 4 maanden die hij te zitten kreeg werden geheel voorwaardelijk uitgespro ken want 't gaat goed met de verdachte en met het huwelijk dat ontwricht is ge weest. In 't diepst van de crisis had verd. van zich afgeslagen, had ook gevochten met een politieman en vooral dat werd hem zeer kwalijk genomen. In een Middelharnisse dancing, terwijl hij aan de bar zat had een jongeman uit Sommelsdijk een kopstoot van een wederpartijder gekregen waardoor zijn rechterslaap een lelijke zwelling vertoon de. Hij had de dader een forse tik terug verkocht; die liep daardoor een gebroken tand op; „het risico als je een gevecht uitdaagt", vond verd. Politierechter en Off. vonden dat verdachte niet uit nood weer heeft gehandeld, maar dat'ie wraak heeft willen nemen, al vonden de heren dat ook de kopstoot niet in 't verhaal voor had mogen komen. Verd. werd veroordeeld tot het betalen van een geldboete van 500,- maar hij verklaarde in hoger beroep te zullen gaan. Hij voelt zich onschuldig aan het incident. Middelharnis Telefoon (01870) 8 22 22 Nederland krijgt dezer dagen de Europese primeur van de SEIKO MessageWatch, een digitaal precisie- horloge, 's werelds kleinste semafoon en ontvanger van nieuwsberichten ineen. Met dit consumentenpro- dukt komt mobiele telecommunicatie binnen het bereik van een breed publiek. De Message-Watch bevat een miniatuur radio-ontvanger en een antenne in de polsband, die het mogelijk maken draadloos berichten te ontvangen. De berichten worden (geco deerd) verstuurd via de bestaande FM-radiozenders van NOZEMA. Vorig jaar lanceerde SEIKO Communications de Message Watch met succes op de Amerikaan se markt. Gerenom-meer- de tijdschriften als Time en BusinessWeek riepen het telecom- municatie-horloge uit tot 'produkt van het jaar'. Persoonlijke berichten en nieuwsdiensten Door een abonnement te nemen op SEIKO MiniMail krijgt de bezitter van een MessageWatch de mogelijkheid korte per soonlijke berichten (in cijfers en/of letters) te ontvangen. Het is ook mogelijk boodschappen voor de abonnee in te spreken in diens VoiceMail-Box, waarop de MessageWatch zijn drager vervolgens attendeert. Kontakt met de MiniMail-abonnee wordt gelegd via het telefoonnummer 066-166. ledere MiniMail-abonnee ontvangt nieuwsdiensten. Het stan daard MiniMail-abonnement bevat aktuele informatie als de weersvoorspelling van het KNMI en de hoofdpunten uit het nieuws van het ANP. Daarnaast biedt SEIKO Communi cations abonnementen op speciale nieuwsdiensten, zoals de voorspelling van het weekendweer, uitslagen van favoriete voetbalclubs, file-informatie per trajekt, attendering op speel films op TV en allergieberichten. Atoomklok De MessageWatch geeft altijd de juiste tijd, doordat hij radio grafisch in verbinding staat met de dichtstbijzijnde atoomklok (voor Nederland: Frankfurt). Deze klokken geven de tijd tot op de miljoenste seconde nauwkeurig aan. De MessateWatch past tijd, en eventueel datum, automatisch aan bij overschrijding van tijdzoners, bij overgang van zomer- naar wintertijd en vice versa, en bij schrikkeljaren. Grote belangstelling SEIKO Communications verwacht ook in Nederland grote belangstelling voor de MessageWatch, die niet alleen de huidi ge losse semafoons overbodig maakt, maar ook meer moge lijkheden biedt tegen een concurrerende prijs. Daarbij is de SEIKO MessageWatch kleiner dan bestaande 'semafoons' en doet hij veel langer met een batterij. De ener giebron van de MessageWatch hoeft op z'n vroegst na ander halfjaar te worden vervangen, terwijl batterijen van een sema foon over het algemeen na enkele weken moeten worden ver nieuwd. f^^'-'^mmm'mSli^^i^0$ Altijd bereikbaar via je horloge. een atoomklok MessageWotch juwelier Binnen enkele jaren denkt SEIKO Communications ook dek king te hebben in een groot aantal andere Europese landen. Dragers van MessageWatches zijn dan ook buiten Nederland bereikbaar. Verkooppunten en prijzen De SEIKO MessageWatch zal bij introduktie te koop zijn bij Juwelier Keuvelaar, Zandpad 32, Middelharnis. De SEIKO MessageWatch verschijnt in tie modellen op de markt. De adviesprijzen variëren van 349 tot 475 gulden. Het stan daard MiniMail-abonnement kost 7 gulden per maand. Het sturen van een bericht kost de verzender één gulden per bericht. Vanaf september 1995 zal er in het Dien stencentrum Middelhamis tweemaal per maand spreekuur gehouden worden door het Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg (IKG) van de Zuid hollandse eilanden (ZHE). U kunt dan bellen of een afspraak maken om langs te komen wanneer u vragen en/of klachten heeft over b.v. de huisarts, fysiotherapie, specialist, tandarts, thuis zorg en andere hulpverleners van de ge zondheidszorg en/of maatschappelijke dienstverlening. Het IKG-ZHE is onderdeel van het Pa tiënten/Consumenten Platform (PCP) - ZHE. Het IKG is onafhankelijk, dat wil zeggen dat zij niet is verbonden aan een ziekenhuis, zorgverzekeraar e.a. De medewerkers die u te woord staan worden landelijk opgeleid. Daarnaast heeft het IKG een adviesgroep die bestaat uit een arts, jurist, maatschap pelijk werker en een deskundige op het gebied van de geestelijke gezondheids zorg. Wanneer een medewerker niet direkt ant woord weet op uw vraag dan kan de medewerker altijd een beroep doen op deze adviesgroep voor b.v. het lezen van uw medisch en/of verpleegkundig dos sier. Alle medewerkers van het IKG hebben zwijgplicht! De eerste spreekuren zullen gehouden worden op 11 september en 25 septem ber en daarna iedere 2e en 4e maandag middag van de maand van 13.30 tot 16.00 uur in het Dienstencentrum, Doe- tinchemsestraat 27, 3241 AA Middelhar- Door de Stichting Bejaardenwerk te Dirksland zal donderdag 14 september weer een Ouderendag gehouden worden. De dag vindt plaats in het Verzorgings huis 'Geldershof' en biedt een ochtend en een middagprogramma. Er bestaat voor bezoekende ouderen ge legenheid gebruik te maken van een warme lunch waarvoor men zich tot 8 september kan opgeven, (van maandag t/m vrijdag tussen 09.00 en 17.00 uur) op tel.nr. (01877)2055. Via dit telefoonnummer kan ook vervoer worden gevraagd. De dag begint 's mrgens om half 10 met samen koffie te drinken, waarna burg. Boonstra om 10.00 uur een openings woord spreekt. Het ochtendprogramma wordt rond twaalf uur afgesloten, waarna de lunch kan worden genuttigd. 's Middags even na een uur wordt weer begonnen en van 2 tot 3 uur wordt een videofilm over Goeree-Overflakkee ver toond. Om 4 uur 's middags wordt het programma afgesloten. Eigenaar Peter Grinwis van de Oud- dorpse ClOOO 'de Vooruit', heeft de exploitatie van zijn bedrijf per 1 oktober a.s. verkocht aan fa. Schuitema, de hoofdleverancier van de ClOOO organisa tie. Dhr. Grinwis blijft eigenaar van het Onroerend Goed, het gebouw dat aan exploitant Schuitema wordt verhuurd. De 37-jarige ondernemer die vijftien jaar heeft meegewerkt aan de opbouw van het bedrijf heeft nog geen vastomlijnde toekomstplannen, heeft ze ons in elk ge val niet bekend gemaakt. Hij zal in de ClOOO vestiging overigens nog een kantoor beschikbaar houden. nis. U kunt het telefoonnummer - (01870) 83366 - van het Dienstencen trum bellen en dan vragen naar het Informatie- en Klachtenbureau Gezond heidszorg. OUDDORP D.V. woensdag 6 september van 's mor gens 10.00 uur tot 's middags half 6 in Tuincentrum Voogd, Dorpsweg 5. Er is weer een mooie kollektie van kin- der- en tienerkleding. Uw aankoop steunt tevens de School met de Bijbel te Ouddorp. Tot ziens bij Clementijn. DIRKSLAND Bij voldoende deelname organiseren wij weer een cursus. U kunt zich opgeven bij dhr. J. du Pree, tel. (01877) 1970 of mevr. B. S. de Wachter, tel. (01877) 1377. Er zal een kontaktavond gehouden wor den op maandag 25 september om 19.30 uur in het E.H.B.O.-gebouw, Philipshoof- jesweg (achter de brandweerkazerne). RENAULT-dealer Op zondag 10 september a.s. is er weer een interkerkelijke kerkdienst voor ver standelijk gehandicapten in de Ned. Her vormde Kerk te Dirksland waarin hoopt voor te gaan ds. M. J. Paul. De aanvang van deze dienst is om kwart vóór drie. U bent van harte welkom en uw aanwe zigheid wordt op prijs gesteld. Een klein technologisch wonder: het eerste horloge dat tungeert als ont\'anger \'an persoonli)ke tioodscnappen en nieuwsberichten. Via telefoonnummer 066-166 bent u nu altijd eenvoudig bereikbaar En uiteraard geeft de MessageWatch de tijd weer met de precisie \'an ZANDPAD 32 MIDDELHARNIS TEL 01870-82157 centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE ^QSp mCIJIZ3C3CZ3III3[ZJC3C=l| OUDDORP - Wesisiraat 35 - Teleloon (01878) 1612 Fax 3734 RENESSE - Pnntshap - Hogezoom 172 - Teleloon (01116) 2400 SOMMELSDIJK-Weslkrakeelslraal a-Teteloan (01870) 86841 voor Goeree-Overflakkee Verkoop -t- Service (01871) 1662 Verkoopna 17.00uur:C. Breen, (01878) 2496

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1