LITIE Al wat onmin in eerste raadsver|[adering Diritsland Truck met oplegger in de slip 3lU^ Dode op de Zeelandbrug TianurnnoH Grote serviezenshow in... Middelhamis Fancy Fair 3 woonvoorzieningen Vredestaken... onze blauwhelmen zijn erbij Damver. 'Denk en Zet' Raadslid Kalle het woord ontnomen Kom naar de rijdende Primafoon! Oud papier-aktie 68e Jaargang DINSDAG 29 AUGUSTUS 1995 No. 6430 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee POLITIE 24-UURS TELEFOON: (01870) 88777 (bureau Mlddelharnis) GEMEENTE DIRKSLAND Diefstal In de nacht van 23 op 24 augustus zijn vanaf de waslijn bij een bungalow aan de PÈuterdijk in Herkingen 7 kledingstuk ken gestolen. Verkeersongeval Op 26 augustus raakte op de Provinciale- weg N25 te Dirksland een bestuurder met zijn personenauto in een slip, ramde een ANWB-bord en kwam daarna op zijn kop tot stilstand. De bestuurder bleef ongedeerd. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Inbraak In de nacht van 23 op 24 augustus heeft men ingebroken in een bedrijfspand aan de Stationsweg in Oude Tonge. Uit on derzoek is gebleken dat men kennelijk op zoek is geweest naar geld. Tevens werd op het terrein van het be drijf een vrachtauto opengebroken. Dit gebeurde met grof geweld. De cabine van de vrachtauto werd doorzocht en men heeft geprobeerd de radiocassettere corder te stelen. Diefstal bromfiets Donderdagavond 24 augustus werd op de Molendijk te Ooltgensplaat een onaf- gesloten bromfiets ontvreemd. GEMEENTE GOEDEREEDÈ Onderzoek gewonde dieren De politie (Bereden Brigade) stelt een onderzoek in naar gewond geraakte die ren in een weiland aan de Oostdijkseweg in Goedereede. In verband met dit onder zoek roept de politie getuigen op die mo gelijk gezien hebben of de verwondingen door iemand zijn aangebracht. De politie is per dag 24 uur te bereiken onder num mer (01870) 88777. (Inmiddels heeft het onderzoek uitgewezen dat de verwondin gen zijn veroorzaakt door een uitstekend scherp deel van de afrastering wat inmid dels is verwijderd, red.) Diefstal Op 26 augustus werden te Stellendam, vanuit een tuin achter een woning, 4 tuinstoelen gestolen. Verkeersongeval Op 26 augustus raakten op de N215 (Plaatweg) te Stellendam een viertal per sonenauto's met elkaar in botsing. Toe dracht: De voorste 2 auto's stonden voorgesorteerd om af te slaan, hierna reden de achterste 2 achterop hun voor liggers. Inbraak zomerwoning Tussen 19 en 26 augustus werd er te Ouddorp ingebroken in een zomerwo ning. Er werd niets weggenomen, moge lijk is/-zijn de dader(s) tijdens hun werk zaamheden gestoord. Aangespoelde verdovende middelen Op 26 augustus zijn er langs de Oud- dorpse en Schouwse stranden op enkele plaatsen zakjes met verdovende midde len aangespoeld, welke voorlopig zijn veiliggesteld. GEMEENTE MIDDELHARNIS Ongeval Tijdens het zeilen in de middaguren van 25 augustus op de Grevelingen ter hoog te van de Battenoordsehaven in Nieuwe Tonge, kreeg een 29-jarige inwoner uit Dirksland een astma-aanval. Bij aan komst aan de wal bleek de man te zijn overleden. Winkeldiefstal Een 30-jarige vrouw uit Stad aan 't Ha ringvliet werd in de namiddag van 25 augustus aangehouden voor winkeldief stal bij een warenhuis in Middelhamis. B W van Dirksland hebben van 't boerenbedrijf geen kaas gegeten, dat was zo'n beetje de enige infor matie die we gewonnen op de don derdagavond gehouden raadsver gadering. Er was, in een bestem mingsplan, gerst gezaaid, maar, overwoekerd door onkruid, heeft de oogst geen cent opgeleverd. „Voorwaar geen aanwijzing dat de gemeente een boerenbedrijf kan beginnen", stelde dhr. Leeflang vast. Enige opbrengst zou hebben moeten blij ken uit de Jaarrekening 1994, die overi gens sloot met een batig saldo van ƒ521.369,- welk bedrag werd voorge steld te worden toegevoegd aan de reser ve 'toekomstige investeringen'. Dhr. Leeflang (RPF) adviseerde namens de commissie die de rekening heeft na- gezien tot goedkeuring („een haarscher pe vertolking", prees de voorz. de rap portage van dhr. Leeflang), en de raad plaatste nog slechts wat kanttekeningen, alhoewel... Alhoewel dhr. Koningswoud (SGP) z'n zorg bekend maakte dat de bereikte be sparing 183.000,- op de reinigings- kosten b.v.) misschien niet aan de burger ten goede zal komen, waarbij het woord 'Binnenhof viel, het Werkvoorzienings schap waarvan het exploitatieverlies dit jaar ver boven de 4 miljoen zal stijgen. Dhr. Koningswoud herinnerde aan de door de raad genomen beslissing dat de gemeente Dirksland niet meer dan 2 mil joen aan de Binnenhofverliezen bij zal dragen, het lijkt gezien de jongste infor matie nauwelijks voldoende. De raadsvoorz. verheelde niet dat daar over een 'gevoelige' discussie zal kun nen ontstaan. 't Is overigens nog steeds de afspraak dat de 2 miljoen niet zal worden overschre den maar er komt een moment waarop Dirkslands gemeente-bestuur zich zal moeten afvragen hoe daarin verder te gaan. En de gerst-, waarvan de oogst was mis lukt? Dhr. Robijn stelde vast dat er toch 557,- aan gewasbeschermingsmidde len is betaald waarom hij geloofde dat de gerst niet is geoogst maar voortijdig het veld heeft moeten ruimen voor de reali sering van het bestemmingsplan. Het woord ontnomen Bij het voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan 'Kleine Boezem' te Dirksland werd de stemming, die best ontspannen was, vlak na de vakantie!, waarlijk nog wat geladen. „Eindelijk en ten langen leste", zei dhr. Kalle, kon het plan na alle procedures te hebben doorlopen, worden vastgesteld, maar er restte dhr. Kalle nog één, hem prangende vraag. Hij wenste een duidelijk antwoord op de vraag of er nou wél of géén ontsluiting komt richting Staakweg. Aanvankelijk heette het 'financieel on haalbaar' te zijn maar nu lijken er toch weer mogelijkheden te zijn; dhr. Kalle wenste daarover duidelijkheid. Het College kon die duidelijkheid niet geven waarom weth. Eshuis zowel als de voorz. dhr. Kalle wilden overtuigen van 't feit dat die ontsluiting niet relevant is voor de ontwikkeling van het bestem mingsplan en de goedkeuring door GS. „'t Zou prachtig zijn als zo'n ontsluiting er zoukomen maar zonder dat is het plan zeker, met ontsluiting naar de Boezem weg, óók verantwoord", verzekerde de voorz. Het stemde dhr. Kalle niet tevreden en dhr. Kalle gaf daar blijk van, waarom de voorz. zich tenslotte genoodzaakt zag hem daarover het woord te ontnemen. De opstelling van dhr. Kalle vond de voorz. kennelijk geen konsekwente, een niet relevante. Duidelijker zou zijn geweest wanneer dhr. Kalle bij zijn besluitvorming een ontsluiting naar de Staakweg als voor waarde had gesteld, maar hij liet dat na, ging ook met de vaststelling akkoord, zij het met het protest het het College 'ern stig kwalijk' te nemen geen antwoord te hebben gekregen op gestelde vragen. Enkelen uit de raad spraken wat zorg uit of het met de verwering van de gronden toch wel goed zal komen, maar de voorz. wuifde die zorg geheel weg, a.s. woens dag wordt de overdracht een feit. Tegen de vrouw is proces-verbaal opge maakt. Op 25 augustus werd door een midden stander uit de gemeente aangifte gedaan van diefstal van twee portemonnees, in houdende een geldbedrag en enkele giro passen. Deze waren die dag vanuit een kantoor van de winkel door (een) onbe- kende(n) meegenomen. Verkeersongeval Zaterdagmiddag 26 augustus raakte een fietster licht gewond toen zij op het Ben. Zandpad een voetgangersoversteekplaats passeerde. Zij had de reeds overstekende voetganger niet-/c.q. te laat gezien. De voetganger wond zich hierover kennelijk nogal op, nl. hij gaf de fietser een forse duw waarbij zij met haar hoofd tegen een daar stilstaande personenauto aan viel. Tegen de voetagnger werd proces verbaal opgemaakt. Vernieling Vrijdagavond 25 augustus werd op de Vissersdijk te Middelhamis een achter- mitenwisser van een personenauto afge broken. Vrijdag jl. (24 augustus) vond op de Zee landbrug, ter hoogte van de klep, om streeks 07.15 uur, een ernstig ongeval plaats waarbij om het leven kwam: C. L. Otte, oud 32 jaar, woonachtig in Ooster- land, gehuwd en vader van een dochter tje. Otte reed met zijn personenauto, een klassieke Opel Kapitan, in de richting van Goes. Hij zou in Yerseke de a.s. echtgenoot van zijn Oosterlandse nicht ophalen die vrijdag in het huwelijk zou den treden. Het ongeluk gebeurde toen op de Zee- landbmg uit tegenovergestelde richting een Volkswagenbusje naderde, bestuurd door een 25-jarige inwoner van Keulen. Door nog onbekende oorzaak kwam dit busje op het rijbaangedeelte waar dhr. Otte reed. Beide voertuigen kwamen frontaal met elkaar in aanrijding en wer den zwaar beschadigd. Dhr. Otte is ter plaatse aan zijn verwondingen overle den. De bestuurder van het Volkswagenbusje werd met beenletsel en hoofdwonden overgebracht naar het ziekenhuis te Zie- rikzee, alsmede zijn 27-jarige passagier, eveneens afkomstig uit Keulen. Laatst genoemde had een gebroken neus en knieletsel en is doorgebracht naar het ziekenhuis te Goes. De brandweer van Zierikzee was met een hulpverleningsvoertuig en een blusvoer- tuig aanwezig om assistentie te verlenen bij de bevrijding van het slachtoffer. Beide voertuigen zijn afgesleept door Takelbedrijf De Jonge. De Zeelandbrug is tot 10.30 uur ge stremd geweest voor alle verkeer. Voor nabestaanden is slachtofferhulp ingeschakeld, voor de inzittende van het Volkswagenbusje Toeristenslachtoffer hulp. Op 26 augustus raakte op de Rijksweg N59 te Den Bommel een truck met oplegger in een slip en kwam scharend in de bermi-sloot tot stilstand. Een tegenligger kon nog maar nauwelijks ontweken worden, echter de bestuurder van die personenauto werd met hartklachten onderzocht door ambulance-personeel. De bewoners van de 3 woonvoorzienin gen 'Salem', 'Sjaloom' en 'Refugium' leven al weken toe naar de fancy fair van a.s. zaterdag waarin ze een aktieve rol zullen spelen. Op het terrein van 'Refugium', aan de Stoofhoek te Sommelsdijk, zullen zater dag kramen worden geplaatst waarop van alles te koop is, allerlei lekkers, gebakken vis, advokaat e.d., er zullen zelfgemaakte artikelen worden verkocht en er wordt een rommelmarkt gehouden. De fancy fair wordt gehouden van 10.00 uur 's morgens tot 4 uur 's middags. 's Middags rond 3 uur wordt de trekking gehouden van de winnende nrs. uit de verloting waarvoor enkele duizenden loten zijn verkocht. De hoofdprijs is een reischeque. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Vele duizenden Nederlandse dienstplich tigen en vrijwilligers worden dit jaar in gezet bij VN-vredestaken in Bosnië, Haïti, Mozambique, Angola en in vele andere crisisgebieden in de wereld. Zij verrichten hun humanitaire taken vaak met gevaar voor eigen leven. Het werken in een oorlogsgebied raakt onze blauwhelmen persoonlijk door kon- frontaties met angst, leed, gevaar, onze kerheden en machteloosheid. Stress en trauma's zijn vaak het gevolg. Tijdens de VN-uitzending, maar nog veel vaker erna. Onze blauwhelmen zijn erbij en verdienen onze steun. Thuisfrontkollekte van 4 t/m 9 sept. Om onze steun te kunnen geven wordt van 4 f m 9 september de 48ste landelijke koUekte van de Gezamenlijke Thuisfron ten gehouden. In deze periode wordt in onze woonplaats door het Protestants Interkerkelijk Thuis front (PIT) gekollekteerd voor de finan ciering van zorg, opvang en morele on dersteuning voor alle mensen in de krijgs macht en voor onze uitgezonden blauw helmen in het bijzonder, via: de protes tantse geestelijke verzorging in de krijgs macht, het vormingswerk, de 24 prote stantse militaire tehuizen (PMT's), het Holland Huis in Zagreb en de thuisfront- aktiviteiten van het PIT voor onze uitge zonden blauwhelmen. Met uw steun Met uw steun kan het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront een belangrijke bij drage leveren aan het geestelijk welzijn van alle mensen in de krijgsmacht en van onze blauwhelmen in het bijzonder. Geef daarom royaal aan de kollektant of stort uw gift op giro 5163 van het PIT te Rijswijk wanneer de kollektant niet bij u langskomt. Er is nog een aantal kollektanten in onze woonplaats nodig. Geef u dus snel op bij dhr. Joh. Kieviet, tel. (01870) 85375. DIRKSLAND Zaterdag a.s. wordt het oud papier weer bij u opgehaald. Wij verzoeken u het voor 8.30 uur 's morgens gebundeld bui ten te zetten. Bijvoorbaat dank, namens de vrijwilligers. A.s. donderdag, vrijdag en zater dag, houdt de fa. Hensbergen uit Sliedrecht, één van zijn landelijke shows in Het Diekhuus te Middel- harnis. Een schitterende kollektie serviezen, cas settes, drinkserviezen en kooksets wordt daar getoond. Op deze show zijn veel nieuwe modellen aanwezig, vooral voor aanstaande bruids paren is er veel moois te zien om een sfeervolle gedekte tafel te maken. Een echte speciaalzaak, met veel lande lijk bekende merken (Villeroy Boch, Wedgwood, WMF, Gero) en... bijna 25 jaar ervaring. Door veel rechtstreeks bij fabrieken in te kopen, zijn de prijzen vaak honderden guldens voordeliger, met zelfs kortingen tot 40%. U heeft nooit eerder zoveel moois in één zaal bij elkaar gezien. Komt u dan eens in Middelhamis kijken. Donderdagvan 14.00 tot 17.00 uur. Vrijdagvan 14.00 tot 21.00 uur. Zaterdagvan 10.00 tot 16.00 uur. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK De damvereniging 'Denk en Zet' is al meer dan 55 jaar aktief in de gemeente Middelhamis. Hoewel u van het bestaan wellicht af weet bent u er nog niet toe gekomen om eens een kijkje te gaan nemen of u mis schien uw krachten op het dambord wilt en kunt meten met anderen. Bij deze vereniging wordt in 3 afdelin gen gespeeld, zodat behalve de gevorder de dammer ook de beginnende dammer aan bod komt. En uiteraard is de jeugd ook van harte welkom. Eenmaal per week, t.w. op maandag avond, wordt er gespeeld, vanaf septem ber t/m april. Tevens wordt door deze vereniging sinds enkele jaren mede het persoonlijk dam- kampioenschap van Goeree-Overflakkee georganiseerd. Indien u geïnteresseerd bent in de dam sport en u graag in kompetitieverband het damspel wil beoefenen, dan bent u op maandagavond 4 september a.s. om 20.00 uur hartelijk welkom in Café Zaayer, Kon. Julianaweg te Middelhamis voor de jaarvergadering van deze vereni ging, waar tevens de kompetitie-avonden plaatsvinden. wedstrijdleider: H.Koese, (01870) 86288 voorzitter: A.Knape, (01870) 82581 Binnenkort komt de Primafoon naar u toe. Een tot Primafoon omgebouwde bus zal vanaf zaterdag 26 augustus verschillende plaatsen in uw regio aandoen. In de bus kunt u terecht ^feiaSMBBBp||^^y^ voor de nieuwste modellen (draadloze) telefoons, ^^WMPB^I^^^^^^SS eenvoudig te bedienen antwoordapparaten, ^S^Ê^^^BÊ^^^^^Kf^f' diverse faxen, aantrekkelijk geprijsde mobiele telefoons '"■il^W^^^^^ en nog veel meer. En natuurlijk profiteert u van een aantal aanbiedingen. za 26/8: Ridderkerk (parkeerplaats winkelcentrum Jorishof) ma 28/8: Brielle (op de marktlj di 29/8: Usselmonde (parkeerplaats deelgemeentegebouw) WO 30/8: Sommelsdijk (op de markt) do 31/8: Ouddorp (parkeerplaats Dorpstienden) inruiiactie: Tegen inlevering van uw oude toestel, van welk merk dan ook, ontvangt u een flinke korting op de aanschaf van een rtieuw toestel. De korting kan oplopen tot maar liefst ƒ100,-! stieciale busaanbieding: 81} aankoop vanaf ƒ85,- ontvangt u een gratis rekenmachine in de vorm van een zaktelefoon I DE WINKEL VAN PTT TELECOM VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO - STUDIO - HEPORTAQE - FOTOQflAFIE Cn CZl I-----1 C=3 en [=3 CZl c^ CJ [=1 CZJ OUDDORP - Westslraat 35 - Tehtoon (01878} 1612/Fax 3734 RENESSE-Prinlshop-Hogezoom 1?2~ Teletoon (01116)2400 SOMMELSDIJK'Westkrakeelsttaat e-Teletoon (01670) B6641

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1