LITIE Groen licht Nieuwe Tonge Fam. Van Weel haalde de banden met Dirksland aan ^266 windmolenpark BACH-recital in de toren van Goedereede Haringvlletovei^eek gaat door! C.O.V. Middelharnis Sempre Crescendo start weer blokfluitcursus Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten 68e Jaargang DINSDAG 22 AUGUSTUS 1995 No. 6428 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 3392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflal(kee POLITIE 24-UURS TELEFOON: (01870) 88777 (bureau Middelharnis) GEMEENTE GOEDEREEDE Aanrijding met letsel Op zaterdag 19 augustus vond er een aanrijding plaats op de kruising Oude Nieuwlandseweg met de Westerweg te Ouddorp tussen een personenauto en een bromfiets. De bestuurder van de brom fiets verleende geen voorrang aan de van rechts komende personenauto. De passa gier van de bromfiets is met hersenletsel en een polsfraktuur opgenomen in het Dijkzigt ziekenhuis te Rotterdam. De be stuurder van de bromfiets had geen let sel. Diefstal door middel van braak uit auto Op zaterdag 19 augustus omstreeks 01.30 uur werd er ingebroken in een per sonenauto, merk Daihatsu, Jeepmodel voorzien van een duits kenteken die stond geparkeerd aan de Beatrixweg te Ouddorp. Uit de auto werden enkele spullen gestolen. Op zaterdag 19 augustus werd op de Westerweg te Ouddorp een personenauto opengebroken waarna uit de auto een radio-cassetterecorder werd weggeno men. Rijden onder invloed Zaterdagnacht werd er een bestuurder van een scooterbromfiets aangehouden. Bij controle bleek hij teveel alcohol te hebben genuttigd. Uitslag ademanalyse 645 ug/1. Verdachte gedroeg zich dus danig dat hij ter ontnuchtering werd in gesloten. Inbraak valtantiewoningen te Ouddorp In de nacht van donderdag 17 augustus op 18 augustus werd er in een achttal bungalows op hel recreatieterrein van Port Zélande ingebroken. Uit enkele wo ningen werden goederen gestolen. Op zaterdag 19 augustus werd er in de namiddag ingebroken in een zomerwo- ning op het Noordzeepark te Ouddorp. Twee tot nu toe onbekende mannen, ge kleed in een zwembroek betraden de wo ning en namen een horloge weg. Diefstal fietsen Vrijdagnacht 18 augustus werd er een niet afgesloten mountainbike, merk Der by, kleur zwart, en een wel afgesloten grijze herenfiets, merk Batavus, gestolen op de Boompjes te Ouddorp. Zaterdagnacht 12 augustus werd er een afgesloten damesfiets, merk Batavus, kleur bruin, gestolen vanaf de Molenblok te Ouddorp. Diefstal uit boot Tussen woensdag 12 juli en 11 augustus werden er enkele goederen gestolen van uit een boot die lag in de haven van Port Marina te Ouddorp. Diefstal fiets Op donderdagavond werd een mansper soon aangehouden op verdenking van diefstal van een fiets te Ouddorp. De aangehoudene had tijdens zijn verblijf op een camping te Ouddorp een fiets van dezelfde camping gestolen. Achter zijn caravan had hij de fiets zodanig gesloopt dat het moeilijk werd de fiets te herken nen. De eigenaar herkende de fiets als nog. Dader werd aangehouden en inge sloten. Hij bekende de andere dag de diefstal en de vernielingen aan de fiets. Diefstal badkleding In de nacht van 16 en 17 augustus tussen 22 en 01.00 uur werd badkleding gesto len vanaf een wasrek bij een woning op Port Zélande. De Christelijke Oratorium Vereniging heeft de wekelijkse repetities weer her vat. Er wordt, in een prettige sfeer, hard ge studeerd voor het te geven kerstconcert, maar in het bijzonder voor het te geven concert in maart 1996. Dan hopen wij D.V. de bekende Johannis Passion van J.S. Bach uit te voeren met medewe- kring van solisten en orkestbegeleiding. Vindt u/jij het een uitdaging om zelf te zingen in deze Passion of andere muziekwerken uit de eeuwenoude kerk muziek? Neem dan kontakt op met Jannie v. d. Laan, secretaresse, tel. (01870) 85353 of Bram Grit, voorz., tel. (01870) 83253. De wekelijkse repetities worden gehou den op woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in één van de lokalen van de Prins Mauritsscholengemeenschap, Ju liana van Stolberglaan 17 te Middelhar nis. Het bestuur Diefstal fietsen Nog steeds worden er veel fietsen gesto len in Ouddorp. Vanaf midden juli zijn al weer zo'n 30 fietsen verdwenen. Mocht u iets verdachts zien, maak dan een noti tie van hetgeen u opvalt. Is het een per soon, noteer dan de kleding en zijn uiter lijk. Is er een voertuig bij betrokken, no teer dan het kenteken, de kleur en even tueel het merk en type voertuig. Bel de politie en geef uw bevindingen door, tel. (01870)88777. Diefstal personenauto Op zaterdag 19 augustus werd vanaf de parkeerplaats bij strand Noord te Oud dorp een groenkleurige V.W. Golf, met zwart dak en voorzien van het kenteken JH-XP-56 ontvreemd. Verlaten plaats ongeval Op dinsdag 15 augustus omstreeks 07.30 uur ontstond er op de Plaatweg te Stel- lendam een aanrijding tussen ene bus en een witte Volvo personenauto. De be stuurder van de Volvo type 340 reed hierbij door. Getuigen worden verzocht kontakt op te nemen met de politie, (01870)88777. GEMEENTE MIDDELHARNIS Diefstal buitenboordmotor Tussen vrijdag 11 en maandag 14 augus tus werd vanaf een zeilboot een buiten boordmotor gestolen. Het bootje lag in het havenkanaal van Middelharnis voor de sluis. De motor betrof een Johnson 6 pk, wit van kleur. Vinden bromfiets In het water aan de Bolletjesweg werd door vissers een bromfiets opgedregd. Het exemplaar bleek eerder deze week gestolen te zijn. GEMEENTE DIRKSLAND Aanrijding zonder letsel Vrijdagmiddag 18 augustus vond er een aanrijding plaats tussen een bromfiets en een personenauto op de kruising Marij- kelaan-Pieterstraat te Melissant. De be stuurder van de bromfiets verleende geen voorrang aan de van rechts komende auto. Bestuurder en passagier van de bromfiets hadden enkele lichte verwon dingen. Na een zonnige vakantieperiode zijn ook bij de Koninklijke Fanfare 'Sempre Crescendo' alle aktiviteiten weer van start gegaan. Hoewel u zelfs in de vakantietijd blaas kapel 'De Neutekraekers' ettelijke keren heeft kunnen beluisteren, o.a. bij de bra derie en de Omloop van Flakkee. Het Fanfare-orkest van Sempre is ent housiast begonnen aan de voorbereiding voor de concoursdeelname op 4 novem ber a.s. in Veenendaal. Na het zeer succesvolle Bevrijdingscon cert in juni (waar overigens nog steeds videobanden van te bestellen zijn), wordt dit weer een drukke tijd voor Sempre. Voor het concours zal Sempre nog enke le voorbereidingsconcerten geven, waar over u tegen die tijd alles kunt lezen in de plaatselijke pers. Ook de repetities van het Jeugdorkest en de Hafabra-lessen zijn weer begonnen, evenals de twee blokfluitgroepen. De oudste groep blokfluiters is voor de va kantie 'afgestudeerd', waardoor er ruim te is ontstaan voor een nieuwe groep. We hopen bij voldoende deelname half sep tember te kunnen starten. Voor informatie en aanmelding kunt u bellen naar (01870) 87887. Wegwerpluier-onderzoek In verband met een speciaal marktonder zoek zoekt marktonderzoekburo Van Oostayen in de gemeentes Goedereede, Dirksland, Middelharnis enthousiaste moeders en vaders van baby's en peuters tot en met 15 kg die mee willen werken aan een wegwerpluieronderzoek. Opgaaf en informatie is mogelijk op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur via telefoonnum mer (01878) 2517. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Winkeldief aangehouden Op zaterdag 19 augustus werd in een winkel een vrouwspersoon aangehouden terzake diefstal van sigaretten. Onder zoek werd verricht op het politiebureau te Sommelsdijk. Diefstal fiets Tussen dinsdag 15 augustus en woens dag 16 augustus werd er een damesfiets, merk Batavus, kleur zilver gestolen vanaf de Molendijk te Den Bommel, Diefstal van personenauto Vrijdag 18 augustus tussen 07.50 en 16.40 uur werd er een personenauto, merk Volkswagen Golf, kleur groen en voorzien van het kenteken JP-PN-19 gestolen die stond geparkeerd op de car- poolplaats aan de Langeweg te Óoltgens- plaat. Diefstal trekhaak vanaf traktor Tussen vrijdag 11 augustus en zaterdag 12 augustus werd er vanaf een traktor die stond aan de Tilsedijk te Zuidzijde voor het beregenen van landbouwgrond een trekhaak gestolen. Diefstal parasol In de nacht van 14 op 15 augustus werd een grote witte parasol gestolen. De pa rasol stond op een parkeerplaats aan de Kerksingel in Ooltgensplaat. Verlaten plaats ongeval Tijdens een aanrijding in de mist op 16 augustus omstreeks 07.45 uur raakte de bestuurster van een personenauto gedeel telijk op de rijstrook bestemd voor het te-gemoetkomende verkeer. De bestuur der van een grijze personenauto, moge lijk van het merk Fiat, type 127 kon een aanrijding niet meer voorkomen en bot ste tegen de auto. In plaats van te stop pen reed deze bestuurder door zonder zijn identiteit of die van de auto bekend te maken. De politie roept eventuele getuigen op zich te melden: (01870) 88777. Ongeldige plaatsbewijzen Twee inwoners van Oude Tonge werden geverbaliseerd toen zij bij een controle door een controleur van de ZWN werden betrapt op het hebben van ongeldige plaatsbewijzen. De heren hadden hun strippenkaart zodanig bewerkt dat het stempel verwijderd kon worden en de strippenkaart weer gebruikt kon worden. Diefstal buitenboordmotor Tussen 14 en 16 augustus werd een bui tenboordmotor gestolen. De buiten boordmotor was bevestigd aan een boot en lag aan de Heerendijk in Oude Tonge. Motor was een blauwe Evenrude. Poging diefstal personenauto In de nacht van 19 op 20 augustus werd getracht een zwart kleurige BMW op de Havendijk te Ooltgensplaat weg te ne- Jeugdkoor 'Deo Juvante' Het Chr. Jeugdkoor 'Deo Juvante' uit Middelkhamis hervat op D.V. vrijdag 25 augustus haar wekelijkse repetities. Er wordt gerepeteerd in het verenigingsge bouw van de Ger. Gem. te Middelhamis. Jongens en meisjes vanaf 6 jaar en ouder zijn hartelijk welkom. Wij zingen psal men en geestelijke liederen en repeteren van 18.30 tot 19.15 uur. Na het toekennen van de subsidie door Economische Zaken (NO- VEM), worden zeven windmolens geplaatst aan de Blaakweg in Nieu we Tonge. Het windmolenpark in de Battenoordpolder is een initia tief van de coöperatieve vereniging Deltawind. De windturbines hebben een totaal ver mogen van 4,2 megawatt. Dit is voldoen de om circa 3300 huishoudens op Goe- ree-Overflakkee te voorzien van schoon opgewekte energie. Voor het,windmo lenpark wordt een schakelstarion ge bouwd en tegelijkertijd twee mantelbui- zen gelegd voor het o-ansport van glasve zelkabels. Als de bouw naar wens ver loopt, wordt nog deze winter het wind molenpark in gebruik genomen. ENECO Aktueel De in 1842 in Dirksland geboren Paulina van Weel, de dame door wier gift in 1934 het Ziekenhuis te Dirksland kon worden gebouwd, kon voor die geste niet meer worden bedankt, het was bij legaat dat ze in 1928 de gemeente Dirksland voor dat doel een miljoen naliet, maar zaterdag was er de gelegenheid Dirkslands grote waardering alsnog te laten horen. Dirkslands burgemeester, dhr. Boonstra deed dat richting dhr. Paul van Weel, in Zwitserland wonend, telg uit het geslacht Van Weel. Hij vierde deze dag z'n 80e geboortedag en was vergezeld van echt genote, kinderen en kleinkinderen. Ook broer David van Weel (85) had graag de reis naar Dirksland mee onder nomen; hij was de enige die oud-tante Paulina van Weel ooit ontmoet heeft, overigens niet met groot lucratief gevolg; hij kreeg een gebruikte en bo vendien beschadigde Nederlandse post zegel voor z'n verzameling. Niettemin een waardevolle herinnering aan haar die door burg. Boonstra, toen hij de van Weelen zaterdagmorgen ten gemeente- huize ontving 'een boeiende persoonlijk heid' werd genoemd. Boeiend was ook haar testament gebleken nadat ze in 1928 in Den Haag overleed. De in Dirksland geboren Paulina toonde, zo zag dhr. Boonstra terug, een opvallen de zorg voor de ontwikkeling en de ge zondheid van de kwetsbare groepen uit Dirkslands samenleving. Het te stichten ziekenhuis bedoelde ze ter beschikking te staan aan alle gezindten waarvoor ze de verantwoordelijkheid legde bij de Ne derduitse Herv. Gemeente en het Ge meentebestuur. Ze liet geld na voor de stichting van een naai- en breischool, voor een badhuis en zelfs een miljoen voor de stichting van een ziekenhuis dat haar naam voortdraagt, het van Weel- Bethesda ziekenhuis. Het was deze dag een van de plaatsen die door de fam. Van Weel werden bezocht; de jarige heer Paul van Weel liet er een gift achter voor de CT-Scan aktie waar mee hij de door oud-tante Paulina ge toonde zorg voortzette. De gasten bekeken de Herv. Kerk, huize 'Het Hof', de vroegere woning van de fam. van Weel en ze werden ontvangen in het Gemeentehuis. Voor zó'n goede ontvangst toonde dhr. Van Weel zich met dankvervuld. Hij wist de aanwezigheid van hem en zijn familieleden een 'niet erg bijzonder eve nement' maar toch waren er de burge meester, de gemeentebode, de zieken- huisdi-rekteur, de bestuursvoorz. en mevr. Westdorp, eigenaar van 'Het Hof' die de geschiedenis lieten herleven. In de voortuin van 'Het Hof' heeft de familie Van Weel op historische grond gezeten, onder een eeuwenoude kastanje boom die mogelijk door David van Weel werd geplant. In 1802 kocht hij 'Het Hof' en onder de oude kastanjeboom vonden de Van Weelen schaduw en rust tijdens hun 'sentimental journey' naar Dirksland dat ze waardeerden als een oase van rust, nog gevrijwaard van de verlokkingen van het toerisme dat er voor zorgde dat de fam. Van Weel via de Hellegatdam slechts stapvoets en slangs- gewijs Flakkee had kunnen bereiken. De jarige heer Van Weel ontving als her innering aan z'n bezoek uit handen van burg. Boonstra het boek 'Geschiedenis van Goeree-OverflakKee', geschreven door v. d. Waal en Vervoome. OUDDORP - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. H. Paul van Oostkapelle. DIRKSLAND - de dienst van donder dagavond waarin zou voorgaan ds. C. Sonnevelt gaat niet door en is verzet naar een latere datum. MIDDELHARNIS - woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. Zendingsmiddag Nieuwe Tonge D.V. zaterdag 26 augustus zal de jaar lijkse zendingsmiddag weer gehouden worden in de Hervormde Kerk van Nieuwe Tonge ten bate van de GZB en de MBUMA-zending. Deze middag wordt georganiseerd door de zendingscommissie die werkt onder verantwoordelijkheid van de Kerkeraad van de Hervormde Gemeente alhier. De middag vangt aan om 14.00 uur pre cies en wordt geopend door de plaatselij ke predikant, ds. A. Belder. Sprekers zijn ds. W. Pieters uit Genemuiden en ds. J.R. Volk uit Lekkerkerk. Na afloop is er gratis koffie of frisdrank in het Hervormd verenigingsgebouw 'Elim'. U wordt allen hartelijk uitgenodigd deze zendingsmiddag bij te wonen. De Heere mocht er Zijn Zegen over gebieden. Op zaterdag 26 augustus zal in de sfeer volle toren van Goedereede een concert gewijd worden aan muziek voor twee clavecimbels van J. S. Bach. Han en Pieter Tanis uit Ouddorp zullen twee hoogtepunten uit Bach's oeuvre vertolken, namelijk het concert BWV 1061 en Die Kunst der Fuge BWV 1080. Gespeeld wordt op twee instrumenten van clavecimbelbouwer Matthijs Mijn- ders uit Goedereede. Beide instrumenten zijn van imposante omvang (lengtes van 3.00 m. en 3.50 m.) en bieden een scala aan mogelijkheden (twee klavieren met respektievelijk vijf en zes registers). Dat vooral het tweede deel van het pro gramma een bijzondere plaats inneemt in het werk van deze muzikale grootmees ter aller tijden, is menig muziekliefheb ber bekend. Dit komt niet alleen doordat Die Kunst der Fuge het laatste en onvol tooide werk van Bach is, waardoor het lange tijd met een mystieke sfeer werd omgeven, maar dit is met name te wijten aan de ingenieuze en artistieke manier waarop in deze cyclus wordt omgegaan met de begrippen fuga en contrapunt. Bij aanvang van het concert zal hierover een uitgebreide toelichting worden uitge reikt. Han en Pieter Tanis (22 en 19 jaar oud) begonnen op jonge leeftijd met pianoles sen. Deze werden afgesloten met een twee-jarige studie aan het Rotterdams Een bericht in de uitzending van radio Superstar van afgelopen zaterdag heeft tot nog al wat verwarring geleid. Radio Superstar maakte daarin melding van afgelasting van de oversteek. Het betrof hier de haven-oversteek bij Goe- dereede-Havenhoofd van afgelopen za terdag. Uit vele verontruste telefoontjes bleek dat deze berichtgeving niet duidelijk bij de luisteraars was overgekomen en werd verward met de Haringvlietoversteek van a.s. zaterdag. Om misverstanden te voorkomen melden we hier nog eens dat deze Haringvliet oversteek wel gewoon doorgang zal vin den. De start is om 14.15 uur aan de Hel- levoetse kant van de Haringvlietdam, nabij het clubhuis van catamaranvereni ging Hellecat. De deelnemers zullen hun tocht beëindigen op het Stellendamse Expo-strandje. Conservatorium. Uiteindelijk bleken de beroepsmatige interesses bij beiden op ander terrein dan die van de beroepsmu- ziekpraktijk te liggen. Na het conservatorium hebben zij zich toegelegd op de werken voor twee piano's en twee clavecimbels. Dit resul teerde in december 1993 in het behalen van de eerste prijs tijdens de Rotter damse Pianodriedaagse. Het concert vangt aan om 20.00 uur en de toegang bedraagt 5,- (CJP: 2,50). VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE iwij czicrjcjrucjcjcr'ii t—i OUDDORP-Weslslraal 35- Te/e/oon (01878) 1612/Fax 3734 RENESSE - Pnntshap - Hogezoom 172 - Telefoon (01116) 2400 SOMMELSDIJK - Westkrakedsiraal 8 - Teleloon (01870) 86641 De fam. Van Weel tegen het decor van de oudbouw van het ziekenhuis. In het midden de jarige heer Paul van Weel, geheel rechts z'n 85-jarige broer David.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1