NIEUWS uit de kerken Concert in Grote Kerk Dordrecht pimpernel Predikbeurten Dierenopvang Goeree-Overflakkee CÏ9 Hollandse Meesters in Maassluis Perfect Driving Competition verhoogt vaardigheid van jeugdige automobilisten ROMMELIVIARKT Protestantse kerk van Irak heeft na 26 jaar weer eigen predikant Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen bedankt sponsors -BINGO- Gospelkoor „In Touch" Torenconcert Goedereede door Beiaardier en trompettist Tentoonstelling 'De geschiedenis van het kostuum' in Ouddorps museum Laatste Orgelconcert te Dreischor de juiste taxatie... Nieuwe video-film Goeree-Overflakkee Kindershow onderaan d'n Diek Gem. zangver. 'Apollo' Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1995 - ^a Rotterdam-Rijnmond LI I IE* district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflaickee POLITIE 24-UURS TELEFOON: (01870) 88777 (bureau Middelharnis) GEMEENTE GOEDEREEDE Diefstal Op 7 augustus werd van de carpoolplaats aan de Korteweg te Stellendam een per sonenauto gestolen, merk: Mazda 121, kenteken ZR-67-RK. Op een camping aan de Oude-Nieuwlandseweg te Ouddorp werd een portemonnee uit een tent ontvreemd. Vernieling auto Op 6 augustus werd op de Vrijheids-weg te Ouddorp een personenauto flink beschadigd, zo moest zelfs het dak terug- geduwd worden om in te kunnen stap pen. Dader(s) onbekend. Vernieling In de nacht van 8 augustus werd bij een woning aan de Koolweg te Ouddorp de tuinverlichting vernield. Op 9 augustus werd er op de parkeer plaats Dorpstienden te Ouddorp een per sonenauto gedeeltelijk vernield, een spiegel en ruitenwisser werden verbogen en in een portier werd een deuk geschopt. Tevens werden op 9 augustus van 3 fiet sen de banden stukgesneden op het Duinpad derde blok te Ouddorp. Terugvinden gestolen auto Op 7 augustus werd op een parkeer plaats, gelegen aan de Doelweg te Ouddorp, een in Spijkenisse gestolen personenwagen teruggevonden. Diefstal fiets Op 7 augustus werd op het buro Ouddorp aangifte gedaan van diefstal van een fiets welke de vorige dag gesto len was. Tevens werd er op 8 augustus een paarse damesfiets, merk Barcelona gestolen. NED. HERV. KERK Aangenomen de benoeming tot bijstand in het pasto raat te Noordwijk aan Zee drs. L. M. Verseput, eervol ontheven vlootpredi- kant, wonende te Oegstgeest. Bedankt voor 't Harde dr. P. Vermeer te Huizen. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Poortvliet G. J. van Aalst te Rid derkerk; voor Rotterdam-Centrum B. van der Heiden te Hardinxveld-Giessen- dam. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te IJmuiden mevr. J. A. Thim- Richardson te Beenster-Oosthuizen, die dit beroep heeft aangenomen. VRIJE GEREF. KERK Aangenomen naar Twijzel dr. M. Kuiper, 1.1. predikant van de Nederduitse Gcref. Kerk te Pretoria en Mebopane West (Z.Afr.), wonende te Veenwouden. GEMEENTE DIRKSLAND Diefstal Op de Peuterdijk te Herkingen werd van een personenauto een antenne ontvreemd in de nacht van 8 op 9 augustus. GEMEENTE MIDDELHARNIS Inbraak bouwketen Het afgelopen weekeinde zijn bij een bouwbedrijf in de gemeente een drietal bouwketen opengebroken, er werd niets ontvreemd. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Diefstal Vanuit een schuur aan de Langeweg te Ooltgensplaat werden 2 oranjekleurige hydraulische cilinders, een slang en een stuurventiclblok gestolen. Op woensdag 16 augustus om 20.00 uur geeft Gerard Dekker uit Son een concert met werken van Bach, Sweelinck, Bruna de Arauxo, Messiaen en de la Tombclle. De toegang bedraagt ƒ7,50 of ƒ5,- (65+ of CJP). Een abonnement voor zeven concerten kost 45,-. In de concertserie 1995 zal Jaap Kroo- nenburg op zaterdag 19 augustus a.s. te 20.15 uur een orgelconcert verzorgen op het Garrel.sorgcl van de Grote of Nieuwe Kerk te Maa.ssluis. Het programma van Jaap Kroonenburg luidt als volgt: 1. Jan Pietersz. Sweelinck: Variaties over 'Allcin Gott in der Höh sci Ehr'. 2. Conerlis Bute: Sarabande en Gavotte (uit 'Suite in ouden stijl'). 3. Willem Petri: Preludium (Ciacona) en Fuga. 4. Hendrik Andricssen: Premier Choral. 5. Marius Monnikendam: TcKcata II. PAUZE 6. Paul Chr. van Westering: Suite de Concert met de delen Introduction, Menuet, Cortege, Meditation en Rondeau-Final. Plaatsbewijzen zijn verkrijgbaar op de concertavond in de kerk, die vanaf 19.30 uur open is. Toegang ƒ8,-; kinderen tot 12 jaar en houders van een CJP en PAS65 ƒ6,-. Ruim 60 jonge automobilisten tussen de 18 en 24 jaar gaan op zaterdag 9 september in Alphen aan de Rijn uitmaken wie van hen het veiligst èn meest zuinig auto rijdt. Onder auspiciën van instanties als het Provinciaal Orgaan Verkeersveiligheid Zuid-Holland, het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Overijssel, ANWB, Veilig Verkeer Nederland, CBR, Novem, Bovag, Adviesbureau Lameijer en de Politie District Rijn en Aarlanden wordt die dag de Hnale georganiseerd van vijf voorrondes van de Perfect Driving Competition, een competitie zoals die ook elders in Europa wordt georganiseerd. Tijdens deze finale gaat het om concen tratie, beheersing, veilig en milieuvrien delijk gedrag op de weg en theoretische verkeerskennis. Het evenement, dat als mede mogelijk wordt gemaakt doordat Toyota-importeur Louwman Par- qui B.V. als hoofdsponsor optreedt, moet gaan uitgroeien tot een werkelijk landelijke competitie die de veiligheid van risicovolle jonge automobilisten aan zienlijk vergroot. Dat 1995 door de Verenigde Naties is uitgeroepen tot het „Verkeersveiligheidsjaar voor de jonge rijder" maakt deze Perfect Driving Competition extra interessant. Bijna 98% van alle verkeersongevallen namelijk ontstaat door menselijk falen. En bij alle ongevallen die jaarlijks plaatsvinden zijn vaker jonge automobi listen betrokken dan meer ervaren rij ders. Ruim 12.500 jongeren tussen 18 en 24 jaar raken daarbij gewond; 250 van hen overlijden door een verkeersongeval. Het is zelfs zo dat één op de zes jonge automobilisten in de eerste vijf jaar na het behalen van het rijbewijs bij een ver keersongeval betrokken raakt, met name door roekeloosheid en overschatting van eigen kunnen. Dat zijn onrustbarende cijfers. Vandaar dat een werkgroep uit verkeersveilig heidsorganisaties enkele jaren geleden het initiatief nam tot het opzetten van een landelijke Perfect Driving Compe tition. Die competitie kwam aanvanke lijk niet gemakkelijk van de grond, maar dankzij de grote inzet van enkele mensen en instanties, tekenen zich nu de contou ren van een succesvolle toekomst af. In Alphen, Middelharnis, Zwolle, Nij verdal en Nieuw Leusen zijn eerder dit jaar voorrondes gehouden. De tien beste deelnemers per vcxirronde komen uit de finale. Ze strijden voor de eer en een hogere kwaliteit als verkeersdeelnemer, maar natuurlijk zijn prijzen als een reis naar Curasao of Parijs ook een stimulans om te presteren. De deelnemers moeten 15 theorievragen beantwoorden, een ken- nistest van Koop Zuinig Rij Zuinig van de NOVEM afleggen, deelnemen aan een voertuig-beheersingsproef op een parcours van de Chauffeursvereniging en samen met een rij-instructeur een rit op de openbare weg maken. Nu al is bekend dat er veel publiek aanwezig zal zijn. Wanneer iedereen na afloop van de Perfect Driving Competition als een voorzichtiger, meer verantwoordelijke automobilist huiswaarts keert, is er al veel gewonnen. Maar beter nog is een competitie in 1996 waaraan een véél groter aantal jongeren deelneemt. Direkt na 9 september beginnen daarover de gesprekken, een uitstekend initiatief, mogelijk gemaakt door de gebundelde kracht van (semi-) overheidsinstanties, particulier initiatief en een toekomstge richte auto-importeur. NIEUWE TONGE D.V. zaterdga 19 augustus hopen wij, jeugd van de Gereformeerde Gemeente, onze jaarlijkse rommelmarkt te houden. Hierbij hebben wij ook nog enkele kraampjes met diverse etenswaren, hand gemaakte artikelen en spelletjes voor de jeugd. Door uw aankopen steunt u ons met de aflossing van de kerk. Graag tot ziens van 9.00 tot 15.30 uur aan de Oranjestraat! BAGDAD - Op 9 juli is Nashwan Nicola bevestigd als rondreizend predi kant voor de vier evangelische gemeen ten in Irak. Hij is pas afgestudeerd in Beiroet op en studiebeurs van Open Doors. Het komt zelden voor dat een Irakees die in het buitenland gestudeerd heeft, naar zijn vaderland terugkeert. „Iedereen zei ons dat we gek waren als terugkeerden naar Irak", zei zijn vrouw Elda tegen Open Doors. „Maar wij voe len dat de Heilige Geest ons naar Bagdad trekt." Zesentwintig jaar was er geen Irakese predikant; de vier gemeenten in Bagdad, Mosul, Kirkuk en Basrah werden geleid door Egyptische voorgangers, waarvan er twee tijdens de Golfoorlog naar Egypte terugkeerden. De kerk in Bagdad groeit zo snel dat men erover denkt een nieuwe kerk te stichten op de andere oever van de Tigris; dit ondanks het feit dat elke week gemiddeld twee gezinnen van de gemeente Irak voorgoed verlaten. voor zondag 13 augustus 1995 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.00 uur ds. R. Veldman, bed. H. Doop; 11.00 en 18.30 uur kand. M. Aleman, Doornspijk; Eben-Haëzer: 9.00 uur kand. M. Aleman; 18.30 uur ds. R. Veldman - Oer. Gem. 9.30 en 18.30 uur lecsdienst - Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uur dhr. A. v.d. Schee; 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgez. Gem. 9.30 uur ds. J. Smink, 18.30 uur ds. C. Holleman. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. F. Hoek; 14.30 uur ds. F. Hoek, afscheidsdienst; 18.45 uur ds. P. Vermaat, Maassluis. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée; 18.00 uur ds. J. Smit, Putten - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster; 18.30 uur ds. I. J. Bijlsma, Zuidland. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdicnst - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur prof. C. J. Reugebrink, Leiderdorp - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lecsdien.st. DIRKSLAND - Herv. Gem, 10.00 uur ds. M. J. Paul; 18.00 uur ds. M. van der Linden, Lage Vuurschc - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student W. J. Karels, Krimpen a.d. IJssel. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 8.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom; 18.(X) uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. C. de Bie, Papendrecht - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dhr. Bergman - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. F. Wagener, Zundert. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt, Wapenveld; 18.00 uur kand. P. D. Spiez, Middel burg - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. H. Out; 17.00 uur drs. A. P. Spaa, Scharendijke - Ger. Kerk Vrijgemaakt 9.30 uur leesdienst, 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Chris tenvrienden van de Bijbel, Diek- huus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. R. van Splunler. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur kand. G. A. van Ginkel, Maartensdijk - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst; 15.00 uur student W. J. Karels. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. J. Tceuw - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gem. (De Komeet), Melk weg 75: 10.00 uur dhr. L. v.d. Sluis. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. Th. de Kok, Rotterdam. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00uurd.s. A. Vos. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom, v.m. bed. H. Avondmaal, n.m. dank zegging - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. Mr. J. P. de Man, Rosma len. ZIERIKZEE - Evang, Lutherse Gem. geen dienst. ST. MAARTENSDUK - Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst; 14.30 uur ds. Egas, Poortvliet, bed. H. Doop - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. De Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen die de Poolse kinderen een onver getelijke vakantie op ons eiland gaf, ziet terug op een groot succes. Dit kon alleen dankzij de gastouders die de kinderen in hun gezin een warm welkom gaven. Zonder sponsors zou dat voor ons onmo gelijk zijn geweest, daarom, ook namens de Poolse kinderen, onze hartelijke dank. De sponsors waren: ZWN-tours, Keyzer Schoenen, Middelharnis; Foto Arjo v.d. Graaff, Dirksland; Recreatiecentrum De Staver, Middelharnis; Gemeente Middel harnis; Van Rumpt Transport, Stad aan 't Haringvliet; fa. W. Mijnders (transport). Melissant; Taxi Visbeen, Langstraat; Laarzenfabriek Hevea B.V., Raalte; Diek- huus, Middelharnis; Vlierodam, Rhoon; Golf Bouman, Middelharnis; Bakkerij v.d. Spoel, Middelharnis; Hertog, Melissant/Dirksland; Notaris Korbijn, Oude Tonge; Accountantskantoor Dijk stra en van Kempen, Hellevoetsluis; Foto Hameeteman, Ouddorp/Sommelsdijk; Rabobank Emmastraat, Oude Tonge; Ra bobank Stellendam; VSB-bank, Middel harnis; Drukkerij Rooy en v.d. Velde, Middelharnis; Café snackbar 'Nieuwe Haven', Herkingen; Ispa Discovery Channel, Middelharnis; Rabobank Mid delharnis; Slagerij Wagenaar, Ouddorp; ABN-AMRO Middelharnis. OUDDORP Laatste Bingo Nut en Genoegen te Ouddorp a.s. dinsdagavond om 20.00 uur is er de 4e en laatste bingo t.b.v. Konijnen en Pluimvee ver. Nut en Genoegen in het Ver. gebouw „Dorpstienden" te Ouddorp. Ieder die de eerste drie bingo's gemist heeft willen wij via deze weg uitmxligen om ook bij ons eens een avond gezellig bingo te spelen. De opbrengst is voor aanschaf materialen en dekking van kosten voor de grote tentoonstelling vrijdag 8 en zaterdag 9 december a.s. in de Dorps tienden, waar u uiteraard ook van harte welkom bent. De dit jaar geboren dieren van onze leden zoals konijnen, ht^enders, sierduiven worden op Jongdierendag gekeurd, zaterdag 16 .september a.s. bij Bandenhandcl enz. J. J. Pikaart, Dirk- doensweg 32 te Ouddorp. Ook daar bent u van harte welkom. OOLTGENSPLAAT Kennismaking directeur CBS ,,De Hoeksteen" In de vacature van de heer K. Landwaart, die per 1 augustus 1995 is benoemd als directeur van de Ned. Herv. Basisschool te Driebruggen, is met ingang van dezelfde datum de heer K. Knoester benoemd als directeur van de Chr. Basisschool „De Hoeksteen" te Oolt gensplaat. De heer Knoester was tot voor kort directeur van de School met de Bijbei „Elshout" te Kinderdijk. Het bestuur van de C.B.S. „De Hoek steen" stelt de bevolking in de gelegen heid om op D.V. dinsdag 15 augustus a.s. kennis te maken met de familie Knoester. Van 19.00 tot 20.00 uur is men hartelijk welkom in de gemeenschaps ruimte van de schooi aan de Pieter Biggestraat. Zie verder de advertentie in dit nummer. Op donderdag 1 7 augustus start „In Touch" weer met het nieuwe zangsei zoen. „In Touch" is een interkerkelijk koor van 60 enthousiaste mensen die d.m.v. gospels en andere liederen de bij belse boodschap wil doorgeven. Het k(X)r staat o.l.v. dirigent Ad de Jo(xle en wordt muzikaal begeleid door Peter Jordaan (keyboard). Iedereen die tussen de 16 en 50 jaar is en ons koor wil komen versterken is van harte welkom op onze wekelijkse repeti ties. Deze zijn op donderdagavond van 20.00 - 22.00 uur in de Exoduskerk. Tevens zoeken wij nog een pianist ter versterking van onze muzikale begelei ding. Voor inlichtingen kun je terecht bij: Jeannette Mastenbroek, Tel. 01870- 86575. Op zaterdag 19 augustus zal van 16.00 tot 17.00 uur wederom een concert wor den gegeven door de Goereese beiaardier Jan Bezuijen en de Goereese trompettist Jacco Groenendijk. Deze jaarlijks terug kerende muzikale omlijsting is ieder jaar weer een succes geweest en zal ook nu weer in de wijde omtrek te horen zijn. Vanaf de klokkezolder zullen de musici concerteren en de mogelijkheid dit duo te aanschouwen is zeker de moeite waard om de toren eens rustig te beklimmen. Tegen een geringe toegangsprijs kunt u binnen het Torenmuseum bezichtigen en ook de zolder waar het statige carillon zich bevindt dat binnenkort een renova tie en uitbreiding te wachten staat. De 21-jarige trompettist Jacco Groenen dijk is al jong begonnen met muziek. Zijn eerste lessen kreeg hij van Wim Tieleman, die hem doorstuurde naar Arie Stolk, dirigent en directeur van muziek school „De Hoop" uit Stellendam. Hieraan is Jacco nu een aantal jaren ver bonden als docent klein koper. Momenteel is hij 4e jaars student trom pet aan Rotterdams Conservatorium bij Theo Mertens en Eric Vloeimans, zowel lichte muziek als klassiek. Na de zomer vakantie zal hij op toemee gaan met een nederlandse theaterproduktie. Jan Bezuijen studeerde aan de Beiaard school te Amersfoort waar hij in 1984 zijn diploma behaalde. Naast zijn werk als timmerman/restaurateur geeft hij ook piano- en orgellessen en dirigeert diverse koren. Momenteel is hij vaste beiaardier en vaste organist van de Herv. Kerk van Goedereede. Op het programma dat beneden bij de toren verkrijgbaar is, staan werken van Handel, Bach, Loeillet, Mozart, maar ook lichtere muziek van Mancini, Joplin en als afsluiting de Second Waltz. Gedurende de maand augustus is in de voormalige raadzaal van het museum een kleine tentoonstelling over de geschiedenis van het kostuum te zien. Deze geeft naast de vaste presentatie over de ontwikkeling van het Ouddorpse landschap, de natuur, het wonen en wer ken op dat landschap in vroeger tijd en de geschiedenis van Ouddorp zelf een beeld van de ontwikkeling van het kos- tuur de eeuwen door. AI vanaf de oudheid heeft de mode de mens bezig gehouden. In een instructieve en fraaie opzet laat deze kleine expositie in tekst en beeld de ontwikkeling van het kostuum zien. Op twee avonden in de week is het tevens mogelijk om onder leiding van een gids de Ouddorpse kerktoren te beklimmen en te bezichtigen. Op maan dag van 18.30 - 19.30 uur en bij vol doende belangstelling van 19.30 - 20.30 uur. Op donderdagavond is het zelfs mogelijk om onder leiding van een gids èn de toren èn het museum te bezoeken. Prijs per persoon: Toren f 1,—; Toren -h museum: 3,50 (kinderen 2,50). Informatie en kaartverkoop voor toren- bezoek: VVV-Ouddorp. Het museum is open: dinsdag t.m. zater dag van 11.00 - 17.00 uur. Aanvang repetities Ouddorp Op D.V. 14 augustus is het weer zover, dan willen we weer met frisse moed aan de repetities beginnen in het m.f.g. „De Dorpstienden" te Ouddorp. De tijden zijn voor het Chr. Kinderkoor „Jong Begon nen" 18.15 - 19.00 uur, voor het Chr. Jeugdkoor „Van Knop tot Bloem" 19.00 - 19.45 uur en voor het Chr. Gemengd koor „Hart en Stem" 20.00 - 22.00 uur. Nieuwe leden zijn altijd welkom. Heeft u interes.se? Kom gerust eens een avondje luisteren. Op donderdag 17 augustus a,s, zal het laatste van de wekelijkse serie orgel avonden gegeven worden in de Her vormde Kerk te Dreischor. Ditmaal zul len twee organisten zich doen horen: te weten de heren Jaap Zwart uit Amersfoort en de Rotterdamse organist Dirk Jansz. Zwart. Zij zullen om beurten orgelwerken laten horen, maar ook gelijktijdig vierhandige orgelmuziek spelen. Ook staat improvi satie op een koraalmelodie op het pro gramma. De aanvang is om 20.00 uur; het concert duurt tot 21.00 uur. Gevonden te Dirksland ZWART POESJE met witte pootjes, wit befje, witte punt aan de staart. te Den Bommel KAT, cypers rood, witte snuit, witte pootjes, draagt een bandje met een gekleurd belletje. te Ouddorp 2 JONGE KATJES, 4 a 5 maanden; 1 lapjes, 1 wit. te Stad aan 't Haringvliet 1 ZWARTE KAT. Vermist te Sommelsdijk 1 jaar oude witte KATER, cyperse vlek ken; staart is cypers grijs. Weg sinds 6-8. Inlichtingen over gevonden en vermiste dieren: (01875) 1887. in het doolhof van prijskaartjes Makelaar Tamboer Tel. (01870)8 34 77 Eind september/begin oktober van dit jaar zal een nieuwe videofilm over Goeree-Overflakkee gereed zijn. Het betreft hier een film vervaardig door Delta Video Productions uit Melissant. De kosten van de produktie worden gedragen door een deel van het bedrijfs leven op Goeree-Overflakkee, de beide VVV's en de vier eilandelijke gemeen ten. De VHS-band duurt circa 30 minu ten en laat u kennis maken met de mooi ste plekjes op Goeree-Overflakkee. De verkoop van de banden geschiedt via de VVV's en een aantal wederverkoop adressen. De prijs van de videoband bedraagt 24,95. De VVV Overflakkee biedt de mogelijk heid om bij voorintekening een film te reserveren voor de speciale intekenprijs van 22,50. Bel dus nu even (01870) 84870 VVV Overflakkee om een exemplaar van deze unieke produktie te reserveren. Onder het motto 'Weer naar school' biedt Winkelcentrum 'D'n Diek' op de laatste zaterdag van de schoolvakantie een vrolijke kindershow aan op het Diekhuusplein in Middelharnis. Bobo's kindershow zorgt zaterdag 12 augustus tussen 14.00 en 16.00 uur voor vermaak van kinderen en hun ouders. In de pauze is er natuurlijk limonade. In de Bobo's Kindershow brengen goo chelaar Rick en zijn assistente Racey een zeer gevarieerde goochelshow met inge wikkelde trucs, ballonnen en een leuke wedstrijd. Na de pauze komen clown Bobo en zijn assistente met een aanste kelijke clownerie. Met de geweldige jongleertrucs van clown Bobo en zijn komische goocheltruc weet de Kinder show iedereen van begin tot eind te boei en! Winkelcentrum 'D'n Diek' in Middel harnis is niet alleen gezellig voor vol wassenen, maar denkt ook aan de kinde ren! NIEUWE TONGE Donderdag 17 augustus hoopt de gem. zangvereniging 'ApoUo' haar repetities weer te hervatten. De leden worden weer hartelijk welkom geheten. Onder deskundige leiding van dirigent Alette Kwant heeft het koor een goede ontwikkeling gemaakt. Er wordt moder ne muziek gezonden, maar ook de oude muziek wordt niet vergeten. Het koor oogstte op het laatste vierko- renconcert veel lof van de aanwezigen. Dat is een stimulans om op de ingesla gen weg verder te gaan. Het koor telt momenteel 37 leden, maar wat zou het fijn zijn als het uitgebreid kon worden tot 50 leden. Een aantal heren zou hartelijk welkom zijn, maar dames zijn natuurlijk ook welkom op ons koor. Dit moet toch zeker mogelijk zijn in Nieuwe Tonge. Het koor is voor iedereen toegankelijk, dus kom gerust eens luisteren op een van de repetitie-avonden. Wij repeteren iede re donderdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de bovenzaal van 'Ons Dorps huis', Korteweegje 16. Heeft u vragen, neem dan kontakt op met het bestuur. Wij hopen dat we toch wat nieuwe leden kunnen begroeten op 17 augustus. tuinontwerpburo hoveniersbedrijf bv Jan Deugistraat 15. Herkingen, Tel 0187-669420 Binnen ons team bouwkundige tekenaars is plaats voor enkele enthousiaste jonge mensen, met ca. 5 jaar tekenervaring. Kennis van Cad-systeem is een voorwaarde. Sollicitaties te richten aan onderstaand adres vóór 22 augustus 1995 t.a.v. dhr. A. R. Wijnvoord buro voor orchiteictuur en ruimtelijke ordening d. VrOegindeV^eij b.V. orchi>.ktl>no r»g. nr. 1.a90126.2«2 oo«fKciv«ndijk 44 pa«tbu» B3 3241 3240 Ik mldd«lh<irni> cib middcihami» t«l. 01870-85800 fax 01S70-S&9I0 NVM

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2