EIIAIIDEII-tllElJWS Vakantiebelevenissen Muziek op schoot Attentie jeugd vissers Honderdduizenden alleengaanden niet blij met vakantie?? Waterwereld ernstig bezorgd over toelatingsbeleid voor bestrijdingsmiddelen gezellige kursus voor ouder en kind Palingwedstrijd Viscromte Wijkgroep 'De Zwaluw' organiseert beginfeest VERVOLGVERHAAL 2e Blad DINSDAG 8 AUGUSTUS 1995 No. 6424 De waterleidingbedrijven verenigd in de VEWIN en de waterschappen verenigd in de Unie van Water schappen maken zich ernstig zor gen over het toelatingsbeleid voor bestrijdingsmiddelen in Nederland. Hun zorg richt zich vooral op het functioneren van het College Toe lating Bestrijdingsmiddelen (CTB). Dat College vaart sinds zijn verzelfstan diging enkele jaren geleden, een koers die in toenemende mate haaks staat op de doelstellingen van de rijksoverheid. Daardoor blijven erkend schadelijke stoffen langer toegelaten dan nodig en wenselijk. De VEWIN.de Unie van Waterschappen en één van de gedupeerde waterleiding bedrijven, de N.V. Waterleidingmaat schappij Oostelijk Gelderland (WOG) hebben daarom bij de overheid protest aangetekend tegen de toelating van bent- razin en daarmee impliciet tegen de werkwijze van het CTB. Milieucriteria Vanaf 1 februari 1995 zijn nieuwe milieutoelatingseisen voor bestrijdings middelen van kracht. Het CTB heeft laten blijken deze nieuwe wettelijke eisen voorlopig niet te hanteren en laat bestrijdingsmiddelen toe die niet aan de milieutoelatingseisen voldoen. Voor deze stoffen wordt een jarenlange vrij stelling afgegeven in afwachting van nog uit te voeren nader onderzoek. Zo heeft het CTB kortgeleden het nieuwe bestrij dingsmiddel bentrazin (een mix van de bestrijdingsmiddelen bentazon en atra- zin) tot 1 december 1998 toegelaten. De waterleidingbedrijven en waterschap pen menen, dat er over de bewuste stof fen voldoende informatie bekend is om ze nu al van de markt te weren. Bentazon wordt veelvuldig in het grondwater aan getroffen. Zo is bentazon bij de grond waterwinningen van de WOG op een diepte van 17 tot 32 meter aangetroffen in een concentratie van 4 x de norm. De gehalten aan atrazin in het oppervlakte water overschrijden systematisch (soms zelfs tot 140 x!) de norm. Schade Waterleidingbedrijven ondervinden schade van bestrijdingsmiddelen omdat deze stoffen (of afbraakprodukten daar van) teruggevonden worden in de bron nen voor het drinkwater. Dat betekent, dat er hoge kosten moeten worden gemaakt om de pesticiden uit het water te zuiveren. De bedrijven achten het strij dig met het milieuuitgangspunt dat ver vuiling moet worden aangepakt bij de bron. Tevens wordt het principe dat "de vervuiler betaalt" met voeten getreden. Waterschappen zijn onder meer verant woordelijk voor de kwaliteit van het oppervlaktewater. Veel bestrijdingsmid delen worden frequent in hoge concen traties in het oppervlaktewater aangetrof fen en bedreigen het aquatisch ecosy steem. Bezwaar De waterleidingbedrijven en waterschap pen hebben hun bezorgdheid geuit in een brief aan de minister van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij en verzoeken de minister zich in te spannen de toela ting van bentrazin ongedaan te maken. Een kursus van Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Gezondheidsservice Binnenkort gaan er diverse kur- sussen Muziek op Schoot van start in de regio. Een gezellige leuke kursus vol liedjes en spelletjes voor ouder en kind. Hoe jong kinderen ook zijn, ze zijn alle maal dol op muziek. Zodra er muziek klinkt zijn kinderen een en al oor en reageren vaak met lachen en bewegen. Kinderen zijn dus dol op muziek, maar doen ouders daar ook wat mee? Vroeger werden kinderen nog vaak naar bed gebracht onder begeleiding van het liedje 'Slaap kindje slaap' of in bad gedaan met het liedje 'Alle eendjes zwemmen in het water'. Tegenwoordig wordt hier nauwelijks meer tijd voor genomen. En als ouders wel willen zingen kunnen ze het vaak niet omdat ze zelf zijn opge groeid met Hilversum 3 en/of de tv. Voor die ouders die graag gezellig met hun kind muziek willen maken maar geen groot repertoire kennen is de kursus 'Muziek op Schoot' bedoeld. Muzikale kennis of zangtalent is hierbij niet nodig. Wel de bereidheid samen met je kind te zingen, spelen, dansen, klanken te ont dekken, kortom muziek te maken. Positief effekt Samen muziek maken is zowel voor ouder en kind erg gezellig. Daarnaast versterkt het de band tussen ouder en kind en het stimuleert de taalontwikke ling. Al spelend en zingend leert het kind bepaalde woorden en begrippen. Daar naast stimuleert het samen muziek maken het gevoel voor maat en ritme, het kind leert emoties en fantasie hante ren en het leert zich concentreren. Kursus De kursus bestaat uit 10 lessen van een half uur en wordt gegeven door een docente van het conservatorium met een speciale opleiding. Tijdens de kursus wordt niet alleen gezongen maar ook gespeeld. Kringspelletjes, bewegen, lui steren, improviseren, dansen en muziek maken met speelgoed en muziekinstru menten komen allemaal aan de orde. ledere les wordt er een nieuw liedje of spelletje behandeld. Ouders krijgen dit op papier om er thuis mee verder te oefe nen. Omdat er in de eerste kinderjaren zoveel grote verschillen in ontwikkeling zijn, wordt de kursus gegeven voor vier ver schillende leeftijdsgroepen van vier maanden tot vier jaar. Waar en wanneer De kursus wordt gehouden in Oude Tonge op 20 september 1995 tussen 9.00 en 12.00 uur. De kosten van de hele kursus bedragen ƒ55,- voor leden en ƒ85,- voor niet- leden. Hierbij is inbegrepen: stencils met alle liedjes en spelletjes. Heeft u interesse? Neem dan tussen 9.00 en 12.00 uur kon- takt op met het sekretariaat van Kruiswerk Zuidhollandse Eilanden Gezondheidsservice, telefoon 06- 0992299, gratis. Aanmelden kan tot ongeveer 3 weken voordat de kursus start. Uitslag 4 augustus in de haven van Dirksland, aantal deelnemers 30. 1. B. Jordaan159 cm 2. A. Schaaf153 cm 3. H. Maan136 cm 4. J. Veldhuis134 cm 5. Fr. Veldhuis120 cm 6. W. Melissant113 cm 7. M. Aartsen102 cm 8. J. Witte92 cm 9. R. Rijke79 cm 10. P. Gootjes 78 cm 11. Br. Berkenbosch69 cm 12. J. Jordaan59 cm 13. A. V. Heukelen59 cm 14. C. Westdijk50 cm 15. C. Jordaan41 cm 16. P. van Nimwegen38 cm 17. W. Schaaf36 cm Ï8. T.Pijl35 cm 19. P. Schaaf31 cm 20. H. van Heukelen27 cm 21. L. Brederveld23 cm 22. J. Mastenbroek23 cm 23. J. Schans19 cm 24. P. Kalle16 cm 6 deelnemers geen vis gevangen. Uitslag palingwedstrijd van 28 juli in het Haringvliet van Beheerseen- heid Goeree-Overflakkee: J. J. Lugtenburg196 cm P. Schaaf155 cm L. Struik155 cm A. Koole124 cm W. Goedegebuure121 cm J. Veldhuis119 cm J. Witte118 cm M. Aartsen103 cm A. Schaaf101 cm H. Maan97 cm R. Rijke73 cm H. Veldhuis67 cm P. van Nimwegen64 cm W. Schaaf59 cm Br. berkenbosch56 cm W. Melissant56 cm J. Jordaan48 cm J. Mastenbroek38 cm L. Brederveld34 cm F. V. d. Burgt27 cm T.Pijl21 cm 4 deelnemers geen vis. Enige wijzigingen voor de derde wed strijd op 16 augustus i.v.m. het te laat thuis komen van de deelnemers. A. Inschrijven en kantnummers trekken zal plaats vinden op de visplaats van de tweede wedstrijd naast het woonwagenpark te Dirksland van 16.45 tot 17.30 uur. B. De wedstrijd wordt gehouden in de haven van Dirksland. Prijsuitreiking en verloting zal plaats vinden in de kantine van de ijsclub te Melissant. 1. 2. 3. 4. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. Van mevr. Schippers uit Goedereede, van wie we weten dat ze "vaardig" schrijft, ontvingen we ter plaatsing een brieve dat van haar verontwaardiging blijk geeft over wat haar voor het eerst in vele vakantiejaren overkomen is, diefstal! Leest u mee: „'t Is een zeer hete dag deze maandag in juli (de 24e). Blij zijn wij deze dag op 't strand te kunnen doorbrengen. Wij kozen voor 't strand aan de Brouwersdam, je hoeft er niet door de zwarte modder te baggeren alvorens de zee te berei ken (Noorderstrand) en 't zeewater is hier heel helder. Er staat een vrij straffe wind recht uit zee. West dus, en we zegenen ons heerlijke strandtentje (windscherm), 't Dient daarbij ook als gezellig „huisje" voor kinderen en kleinkin deren, vriendjes en vriendinnetjes. De kleren en schoenen liggen daar netjes opgestapeld, de tassen met broodjes, appeltjes en limonade vinden er hun plaatsje, we picknicken daar allemaal samen op de grote badhanddoeken, we drogen er bibberende kinderen af, de natte handdoeken drogen dan weer op de punten van de stokken. Mijlen ver uit 't zicht op 't strand of vanuit zee kunnen de kleine kinderen ons altijd terug vinden, als een baken. Ik maakte 't namelijk zelf van zeer opvallende stof: donker blauw met daarop grote felrode oranje bloemen, daartussen door vele kleinere fel turkoois blauwe bloemetjes. Mijn man zorgde voor driedelige aluminium stokken, lijnen en harin gen. Kortom een geliefd pleisterplaatsje op het strand. Aan de Brouwersdam heb je eerst de kleine baai, 't halve maanvormige strand, dan de blokkendam (waar de kleine jongens urenlang krabben, zeesterren en mossels zoeken, dan is daarachter het grote strand, de vuurtoren in de verte. Nu, daar brachten wij ons stranddagje door. Tegen zessen besluiten wij op te breken. De spullen worden netjes inge pakt en 't tentje gaat keurig opgevouwen in 't tasje. Juist op dat moment komt er een vriendin van mijn dochter Cateleine aandraven met verhit gezicht, zó vanuit haar werk in Rotterdam. Ze heeft vliegensvlug thuis nog even een bar becue voorbereid en is dolblij ons nog te treffen. Alles zit in de auto op de dam: het barbecuetoestel, houtskool, spiritus, saladen in dozen en worstjes vlezen. Haar kinderen waren al de hele dag bij ons. Nu, grote pret! 't Strand is nu ook bijna leeg, dus niemand heeft last van de walmen. Er arriveren nog vrienden - met kinderen - vanuit hun werk, dat wordt dus frietjes halen op de dam. Wat een leuk idee van vriendin Hanneke - „Jongens, heb 't gezellig, ik ga thuis mijn Kees opzoeken", zeg ik. „'k Laat ons tentje hier, dan zitten jullie fijn beschut". Ze gaan vlak naast de blokkendam zitten (grote strand kant). „We zaten daar zo gezellig", vertelt Cateleine mij later, „maar de wind draaide naar Noord en stond recht over 't strand. We ontdekten dat aan de andere kant van de blokkendam helemaal geen wind was, de dam hield alles tegen. We waren nu met zoveel kinderen, dat 't dringen werd achter 't tentje met die grote barbecue erbij. Ze hadden aan die kant veel meer loopruimte. Dus: verhuizen! Een vre selijk werk met al die spullen. Alles moest één voor één, de al hete barbecue was 't moeilijkst. Dat duurde even. 't Tentje stond er nog, dat kwam op 't laatst. Dachten wijToen we met z'n allen kwamen om het af te breken - vlak om de hoek van de blokkendam! - toen was het: weg, compleet weg, met lijnen, stokken en haringen. Fini, dag tentje van vijftien jaar trouwe dienst. De vrienden barstten in een zenuwachtig lachen uit, dit kon toch niet. Zonet stond 't er nog. 't Was allang eb, dus de zee was ver. Er is een strandcode: als fatsoenlijke mensen jat je niet van elkaar. Als je gaat zwemmen, doe je je horloge af en stopt het in je tas. Dat doet iedereen, die niet over een waterproof beschikt. In dertig jaar werd er nog nooit iets van ons gepikt. Je kinderen krijgen die fatsoenscode mee. Nooit een schepje of een emmertje van een ander. En nu hadden tóch andere mensen zomaar ons tentje meegepikt. En vlug ook! leg dat maar eens uit, ze waren werkelijk verbijsterd. „Maar 't was toch van ons, wisten ze dat niet?" „Ja", zei Cateleine, „'t Was van ons en ze wisten het en toen namen ze 't mee, want ze dachten, hee, dat is een leuk, handig tentje. Zulke mensen bestaan ook. - Wat leren die hun kinderen? - Ze holden nog met z'n allen naar de dam, de kleine, dappere jochies om daar mensen met ons tentje "verrot" te slaan, maar die waren reeds ver weg. 't Maakte diepe indruk op de kinderen. Er is ook een kampeercode: gedraag je fatsoenlijk, blijf altijd van andermans spullen af. Pikken kan iedereen, mensen gaan een dagje op stap, alles staat in 't rond, een tent heeft alleen een rits als slot. Maar mensen zoals die met 't tentje zijn overal en je kunt je er niet tegen wapenen, verwacht je ook niet als je zelf niet zo bent. „Onze kleine zoon Rogier was destijds zéér geschokt toen we in Frankrijk op een wilde camping stonden (geen toe zicht, slechts vertrouwen onder elkaar) toen de buren (Hollanders) 's morgens om zes uur vertrokken waren met medeneming van zijn rubberboot (hij was zes!), die gewoon naast onze tent lag en met mijn man Kees z'n schoenen (dure). Hij moest in Frankrijk nieuwe schoenen kopen! Had ze niets vermoedend voor de tentingang neergezet. „Met weemoed denk ik aan mijn schoenen" zei Kees, „ze waren goed voor nog wel twee jaar, ik hoop voor ze, dat het de goede maat was...." Vertrouwen is goud waard. En zelfs veel meer dan dat. Laten we 't toch maar blijven houden. Kleinzoon Jasper heeft dat zelfs nog in zo hoge mate, dat hij zei: „Oma Didi, misschien zetten ze het daar wel weer neer!" U ziet dat mevr. Schippers niet in mineur eindigt. Ze doet in een begeleidend briefje de suggestie een door lezers te vul len rubriekje over vakantiebelevenissen te beginnen en inderdaad zou dat heel interessant kunnen zijn. We leggen het onze lezers graag voor, schrijft u maar, over wat u tij dens de vakantie zo plezierde of wat u juist verdroot! SOMMELSDIJK - Op zaterdag 19 augustus is er een beginfeest, geor ganiseerd bij 'De Zwaluw', met als thema 'De Flintstones in het stenen tijdperk'. Het is wel nodig om voor 16 augustus in te schrijven. Het is een hele dag van half tien tot half acht. Het programma staat in de wijkkrant en ook op de kabel. De leeftijd is van 4 tot 12 jaar. Opgeven met een briefje in de bus of per post naar 'De Zwaluw', Sperwer 5, 3245 VP Sommelsdijk, of per tel. (01870) 84997. Wel leeftijd erbij vermelden a.u.b. De kosten zijn 8,- voor leden en 10 - voor niet-leden. Willen jullie een (oud) t-shirt meebrengen? Let op ouders: niet opgeven is niet meedoen!! Als afsluiting worden er ballonnen opgelaten die beschikbaar zijn gesteld door Mitsubishi garage Van Splunter. Honderdduizenden alleengaanden gaan ook dit jaar weer niet met vakantie. Soms kunnen zij de vakantiereis niet betalen; anderen vinden de eenpersoonskamertoe- slagen te hoog. De meeste alleengaanden vinden echter 'het 'alleen op vakantie gaan' niet leuk meer. Met familie en vrienden met vakantie gaan is voor een keer leuk, maar je voelt je al gauw (zeker bij echt paren) te veel. Voor deze groep is de Vereniging Vakantie Partners (VVP) de enige landelijke organisatie die, op niet- commerciële basis, alleengaande vakan tiegangers aan een reisgenoot kunnen helpen. Ondanks haar korte bestaan heeft de VVP al honderden mensen een geslaag de vakantie kunnen bezorgen. Ook voor de huidige vakantieperiode is er veel behoefte aan het gezelschap van een vakantievriend of vriendin. En wat is er leuker dan samen de zomervakantie voor te bereiden? Naast de vakantie-aktiviteiten is de ver eniging aktief voor de jongere en oudere alleengaande met: samenstellen van vakantiegezelschap pen; kennismakingsbijeenkomsten door het hele land; betaalbare vakanties zonder toesla gen; verenigingsblad 'De Vakantie Part ner'; landelijk Trefpunten Netwerk alleen gaanden; belangenbehartiging alleengaande rei zigers. Voor een goede dienstverlening zijn veel leden nodig. Dan kan de VVP ook goed voor de belangen van alle alleengaande vakantiegangers opkomen. Voor hen die meer willen weten over de vele aktivitei- ten van de VVP is een gratis brochure beschikbaar bij: Vereniging Vakantie Partners, Almweg 1, Postbus 9, 4284 ZG Rijswijk NB, tele foon (01832) 3354. -5- „Och Arnold, zou je er wel over begin nen? Ik heb tot hiertoe wel een goed leven gehad. Ik met de jongen, met Mota". „Ik zal er niet graag aan twijfelen. Ik weet ook wie Andries was. Ik ben altijd zijn jeugdvriend geweest en zijn volle neef. Maar hij is er niet meer. Dat heeft geen mens je aangedaan, maar God. Hij leidt elk mensenleven. Maar met een dode kun je niet samenleven. Kun je niet staan in Gods schep ping..,.". „Dat is waar..." „Ik ben vanavond gekomen om daar echt eens over te praten. Ik ben alleen gebleven en waarom, dat weet ik ook niet. Misschien wel daarom, dat ik nu met jou het leven samen zou kunnen verder gaan. Het is heus niet om mijzelf alleen te doen. Het kon zijn dat ik een ander gelukkig zou kunnen maken. En mijn keus viel op jou. Anders blijf ik alleen...." „Ik kan nu nog niet beslissen, Arnold. Het is te onverwacht". „Het heeft de tijd, Klaartje. Mijn naam is Petwas. Ik kan het rustig overgeven. Als ik met jou zou trouwen, zou dit mijn leven alleen meer inhoud geven, want de Heere heeft ze beiden geschapen, man en vrouw, beiden schiep Hij ze...." „Jouw redenering is gezond. Dat zul je mij niet horen ontkennen. Maar mag ik de jongen roepen? Hij zit ginds op een duintopje". „Jazeker!" Arnold veert op en loopt met haar mee. Een lichte bries komt op uit de zee. „Mo-t-a-a-a-! Koffie-ie-ie Haar heldere stem schalt over de heuvels. De slapende jongen rijst plotseling op. Hij rekt zich uit in zijn volle lengte. Dan rent hij naar bene den. „Lag je te pitten?" „Ja, ik sliep als een roos". Arnold reikt hem de hand. „Dag Mota. Hoe is het?" „Oom Arnold....! „Ja, je hebt het goed. Je weet het nog wel". „Waarom bent u zo lang weggebleven?" „Om tijd te hebben voor het denken". Mota begrijpt het niet. „Ik ruik de koffie", zegt hij. Moeder Petwas schenkt in. Het is voor haar een vreemde avond. Allerlei gedachten dwarrelen door haar hoofd en hart. Heeft het zin aan Andries vast te houden, die elf jaar uit de tijd is, en Arnold als een goede vriend te laten gaan? Mota merkt dat moeder anders is dan gewoon. Onder het koffiedrinken let hij op oom Arnold. Hij ziet hoe hij haar toegenegen aanspreekt. Zijn hou ding is anders dan die van de ouderling, die hij verwacht had dat er zijn zou. Het dringt tot hen door, dat het wel eens kon zijn, dat oom Arnold met moeder zou willen trouwen. „Ja Mota, het is zover", zegt moeder en giet de kopjes vol. „Moeder, je vergeet de suiker!" „Och ja, dat is waar ook. Mota, haal even de sui kerpot". „O", zegt Arnold, „er zijn wel mensen die er geen suiker in willen. Maar ik ben er gek op". „Zeker, daar hoort suiker in". „Nu heb ik geen koekjes", bekent moeder Petwas. „Is het erg?" „Helemaal niet; ik geef er niet om!" Als ze gezellig koffie drinken vertelt Arnold van de oude scheper van oom Sander. Het was onlangs eens gebeurd, dat hij met de schapen in de heide op de gewone tijd niet thuis kwam. Oom Sander was zelf het veld ingetrokken en had wel de scha pen aangetroffen, maar geen herder. De schapen had hij in de steek gelaten en wel een kwartier gaans verderop vond hij de oude scheper, liggend in de heide. Toen heeft hij eerst de schapen naar de kooi gebracht en daarna met de stortkar en het paard ervoor de oude scheper opgehaald. „Dus dat ging niet meer?" „Neen, de eerste veertien dagen niet, maar toen was hij niet meer te houden geweest. Hij moest weer met zijn dieren de heide in". „Wat had hij gescheeld?" „Oom Sander dacht van een lichte aanval van een beroerte". „Moest er dan geen dokter aan te pas komen?" vroeg Mota. „Een dokter! Daar wil de oude scheper niets van weten. Hij hoopt eenzaam in de wildernis te ster ven". „Heeft hij nog familie?" „Zover ik weet niet. Ik heb er nooit van gehoord. Hij is als weesjongen bij oom Sanders ouders gekomen en zal daar zij tijd wel uitdienen". „Zielig, zo'n man alleen!" „Ja dat wel, maar hij weet niet beter en oom en tante zijn erg goed voor hem". „Dat geloof ik. Ik heb oom Sander en tante Klaar altijd aardige luitjes gevonden". „Moeder, ik ga de sikkebek even binnen doen". „Goed Mota, doe dat". Hij rijst op en gaat naar het geiteweitje. Intussen keuvelen moeder Petwas en Arnold nog even gezellig door. Het is of onder het praten door Arnold hoe langer hoe meer op Andries gaat lijken, vooral wat zijn goedmoedige manier van vertellen betreft. Moeder Petwas komt zelf even op het onderwerp terug en zegt: „Arnold, wat dat van straks betreft, je bent toch niet boos als ik zeg dat ik daar een hele tijd over moet denken?" „Natuurlijk is dat prima. Ik geloof zelfs dat mij dat ook wel zo lief is. Ik heb geen haast. Wat ik hier heb voorgesteld, moet groeien. Mijn vrienschap zal er in de afwezigheid niet minder op worden. Ik heb ook tijd nodig. En wat ik ook graag wil zeg gen is dit, dat als het gebeurt, ik voor mijn gemoed zoek te weten of het in de gunst des Heeren mag zijn". „Ik denk dat dit het voornaamste is, Arnold". Moeder Petwas voelde een trilling van blijdschap door haar heen gaan. Dit zou haar grootste zorg geweest zijn en nu zegt hij het zelf al. Toen hij opstond, liep ze een eindje met hem mee, maar gaf de beslissing nog niet. Arnold fietste weg met de maansikkel boven zich. Mota had de sikkebek in de stal gebracht en zat in de keuken, dicht bij het raam. Hij las een scheur- kalenderblaadje. Op de voorkant stond: „En aldaar zal geen nacht zijn". Dan gaat hij denken: „Aldaar, waar is dat?" Hier op de wereld volgen dag en nacht elkander op in vaste regelmaat. Geen nacht, dat is dus altijd dag, altijd licht! Hij zal het moeder vragen, wat het betekent. „Moeder!" Waar is ze nu? De bank is leeg. Oom Arnold is vertrokken. Hij vond het een aardige oom. Zou hij om moeder gekomen zijn? Zou hij het vragen? Moeder bepraatte alles met hem. „Moeder!" Mota loopt naar buiten. Hij ziet haar voor het huis staan, in gepeins verzonken. Daar in de verte gaat een man op een fiets, dat is oom Arnold. Vaders graf is in de zee. En naar de zee gaan moe der en hij bijna elke avond. (wordt vervolgd) *i^*^*/^^^^^>^^^^^^>i^^^»/^^^'^^>^^^^^^^^^^>/*^^*^^^^^^^^^^A^^^^^^^^^<^'^>/^ 5. de liefste geboorte- kaartjes komen van... GEBR. DE WAAL Langeweg 13 SOMMELSDIJK Tel. (01870)82729

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5