Historie Sommelsdijkse Kerlcgraclit Praciit Pètanque-toernooi in Klein-Parijs Semi-strandloop in Ouddorp Grootse viering 75 jaar lampionoiitocht Oostvoorne P.v. de Combinatie P.V. De Luchtbode Publikatie Stichting Kerkgracht Sommelsdijk: Eilanden-Nieuws een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Rijlisverlieersinspectie controleerde bussen op rij- en rusttijden Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 8 AUGUSTUS 1995 (11) Het was weer enige jaren rustig over de kerkgracht, totdat in 1924 plotsklaps werd besloten om de kerkgracht te dempen, maar dat ging zomaar niet. Nee, dat heeft nog heel wat voeten in de aarde gehad, maar de gemeenteraad was onvermurwbaar: de kerkgracht moest dicht. In de raadsvergadering van 14 maart 1924 werd een historisch besluit geno men: demping van de kerkgracht. Dit besluit was overhaast genomen, en van verschillende zijden werd verzocht hier op terug te komen, maar de raad wilde nergens meer iets van weten. De notulen gaan als volgt: De voorzitter deelt mede, dat al is de kerkgracht verleden jaar schoongemaakt het volgens b w toch uit hygiënisch oogpunt aanbeveling zal verdienen tot demping ervan over te gaan; het werk, dat er vorig jaar aan gebeurd is, is in dat geval niet vergeefs geweest, omdat vóór het dempen de modder toch uit de gracht had moeten zijn verwijderd; zoodra er voor het geval van brand niet voldoende water meer overblijft, zou hiervoor eene voorziening zijn te treffen; voor een ieder kan de gelegenheid worden opengesteld, om wat hij kwijt wil als puin, enz. er in te werpen; spreker zegt, dat het dempen slechts geleidelijk zal kunnen geschie den, het zal wel een paar jaar duren eer het werk voltooid is. De heer Kieviet vraagt of b w eerst goed willen onder zoeken of na demping in den bodem aldaar voldoende water beschikbaar is voor de brandstofspuit. De voorzitter antwoordt, dat er in tal van plaatsen brandputten zijn, dus zoo 'n brandput ook in den Ring kan gemaakt worden als het met pompen niet gaat. De heer Blok vraagt of b w niet hebben gedacht aan het lager maken van de Kaai aan de noordzijde der havenkom, terwijl z.i. ook nog peengrond uit de haven kan worden gebaggerd; spreker dringt aan op eene zoo spoedig mogelijke voltooiing der demping; om water voor brandblussing beschikbaar te hebben ware z.i. een put te maken met rioleering op de kreek. De voorzitter merkt op, dat ontzettend veel grond voor de demping noodig is. De heer G. Joppe is van gedachte, dat de kerkgracht bij gedeelten zou kunnen worden gedempt; dat de demping in twee jaren haar beslag zou krijgen gekx)ft hij niet. Besloten wordt tot het dempen van de kerkgracht, aan te vangen bij de schuur van Van der Sluijs en voor het daarstellen van eene watervoorziening voor brandblussching maatregelen te nemen zoodra de stand der demping dit noodig maakt Bond Heemschut in aktie De eerste die ageerde tegen het raadsbe sluit was de Bond Heemschut (Vereniging tot bescherming van cul tuurmonumenten in Nederland) uit Amsterdam. In een brief van 9 april 1924 schreef deze Bond: „Naar het bestuur, van den Bond Heemschut vernam is dtxir Uwen raad besloten de gracht om de Kerk van Sommelsdijk te doen dempen en is inmiddels, zonder dat door het gemeentebestuur hiertegen bezwaar gemaakt wordt, de bevolking reeds begonnen door demping met vuilnis uit voering te geven aan het raadsbesluit. Aangezien door de demping van bedoel de gracht de historische aanleg en de schoonheid van Sommelsdijk totaal bed orven zal worden geven wij Uw college beleefd in overweging: maatregelen te nemen dat met de demping terstond wordt opgehouden, terug te komen op het reeds genomen besluit, zorg te dra gen dat aan den vervuilden toestand van de bedoelde gracht een eind wordt gemaakt." Bovenstaand adres was ook als een inge zonden stuk gepubliceerd in het NRC. Hier had men abusievelijk vermeld dat het de kerkgracht van Middelharnis betrof. Later verscheen de inhoud van dit adres in de Maas- en Scheldebode van 12 april 1924. De correspondent van deze krant vulde het als volgt aan: Dat de schoonheid der gemeente Som melsdijk door het dempen geschonden zal worden gelooven wij niet eer het tegendeel, 't Is dan ook niet te hopen dat het gemeentebestuur op zijn beslissing zal terug komen". De Bond Heemschut is ook gevraagd om zitting te nemen in het Comité van aan beveling voor het hergraven van de kerk gracht. Zij schrijven in een brief van 4 mei 1995: Wij hebben met genoe gen en waardring gelezen, dat u zich met een aantal vrijwilligers inspant voor het herstel van de oorspronkelijke kerk gracht aan de Enkele Ring. Vanaf 1924 zijn wij van mening, dat het een taak en een plicht is van het gemeentebestuur respect te hebben voor de schoonheid van Sommelsdijk en derhalve voor het onderhoud de nodige financiële midde len structureel te reserveren Kerkgracht is een stinkmachine Het vorenstaande was de eerste in een reeks ingezonden stukken in de Maas- en Scheldebode. Al spoedig, in de krant van 4 mei d.a.v. volgde een stuk van „Een Sommerdieker": „Gcruimcn tijd geleden is met de demping der veelbesproken Sommelsdijkse kerkgracht een aanvang gemaakt. Die plotselinge demping is echter even plotseling gestaakt. Waarom, ik weet het niet! Grond schijnt er voldoende in voorraad te zijn, want van bevoegde zijde werd mij medegedeeld, dat gcruimcn tijd gele den de gemeente ongeveer driehonderd voer grond is aangeboden, maar tot heden mocht de aanbieder nog geen bericht ontvangen of er van zijn aanbcxl gebruik gemaakt zal worden. Wat zou toch de oorzaak zijn, dat het dempen der gracht is stop gezet? (Heemschut, wachten op werkloosheid, of zou het een andere oorzaak zijn). Maar met dat al zitten de Ringbcwoncrs in een toestand die onhoudbaar wordt, deze men.schen zijn verplicht, deuren en vensters gesloten te houden, voor de ondraaglijke lucht, die dag in dag uit, uit die stinkmachine opstijgt. Langs dezen weg d(x; ik een bcrwp op U heeren wet houders en raadsleden van Sommelsdijk, en maak een einde aan die treurige toe stand, en roept een spoedvergadering bij een, opxlat het besluit genomen kan wor den, dat die stinkgracht binnen korten tijd gedempt mcx;t worden". De foto's die K. Blokhuis maakte voor heemschut. K. Blokhuis steunt Heemschut De heer K. Blokhuis uit Middelharnis schreeft in een brief van 6 mei 1924:„(...) In de eerste plaats wenscht adressant erop te wijzen dat het adres van Heemschut aan den gemeenteraad van Sommelsdijk niet voortkomt uit onge paste bemoeizucht met plaatselijke zaken, maar dat de statuten van den Bond Heemschut in art. 1 het doel van dien bond aangeven als: „het waken voor de schoonheid van Nederland". Heemschut wil datgene, wat in ons land overgebleven is aan natuurschoon, behouden en voorkomen dat de leelijk- heid gaat overheerschen. Een enkel voor beeld moge dit toelichten. In het dorpje Deinum in Friesland staat op den toren een peer van bijzondere vorm, die uit bouwkundig en historisch oogpunt ver diende behouden te blijven, maar die bouwvallig was geworden en gesloopt zou worden. De Bond Heemschut heeft zich met het geval bemoeid en de peer is gered; ook heeft hij daarvoor zelfs een matige geldelijke bijdrage gegeven. Het is toch duidelijk dat Heemschut hier niet optrad om de Deinumers te plagen, maar uitsluitend om het silhouet van den dorpstoren te redden. Zoo zijn er in het land regelmatig tal van gevallen, men behoeft er het blad van den Bond slechts op na te slaan. En zoo is het nu ook met de kerkgracht. Het is jammer dat niet allen gevoelig zijn voor de bekoring van een dorpsgezicht, zooals de kerkgracht oplevert of eigenlijk kan en behoort op te leveren, en dat velen, wellicht de mees ten, in de kerkgracht, zooals die nu is, niets anders kunnen zien dan een stink- poel, die opgeruimd moet worden. Evenwel zou het verkeerd zijn die gracht te dempen voordat het vaststaat dat geen andere uitweg mogelijk is. Want het gaat hier niet om een belang dat alleen plaat selijk is. Hoc weinig toeristen komen in Deinum en toch is het gelukkig dat de mooie dorpstoren daar gespaard bleef. Er komen niet veel touristen naar Sommelsdijk, maar niettemin is het een algemeen belang en niet een plaat.selijk belang dat, indien Sommelsdijk een stuk je dorpsschoon bezit, dit ook behouden blijft. Indien overal het schoon ver dwijnt, dan wordt ons land veranderd in een troostelooze woestijn van leelijk- heid. Om in Uw eigen gemeente te blij ven: een aardig weeshuis, dat de Vtxjrstraat op keurige wijze afsloot, ver dween en maakte plaats voor een stijl- kxxs hotel. En vergelijk Hobbema's land schap van Middelharnis eens met het tegenwoordige op diezelfde plaats. De kerkgracht is zoowat het laatste dat in Sommelsdijk nog overgebleven is. Daarom is het de taak van Heemschut te trachten dit laatste te behouden. Tcx^n de gemeenteraad zijn besluit tot demping nam, was ik geen lid van Heemschut; toen ik gewaar werd hoeveel moeite de bond zich allewegc geeft voor het behoud der schoonheid van Nederland en welke successen behaald worden, ben ik lid geworden. Het besluit tot demping werd genomen zonder dat daaraan gron dig onderzoek voorafging naar de moge lijkheid de kerkgracht schoon te maken en schoon te houden, geen enkel plan werd overwogen of de kosten ervan berekend. Men liet de kerkgracht vervui len en belette niemand het zijne tot die vervuiling bij te dragen, en thans nu de gracht inderdaad vervuild is (hoewel niet erger dan zij reeds vele jaren geweest is) besloot men als het ware bij verrassing tot demping. Er zijn om de gracht schcx)n te houden nog middelen gencx;g en daar onder (X)k wel, die niet al te kostbaar zijn en misschien niet duurder zullen komen dan het onderhoud van het plantsoentje, dat in de plaats van de kerkgracht zal komen en van den aanleg en het onder houd van den brandput met lange toe voerleiding, die nu noodig zal zijn. Indien de gracht gedempt en in plaats daarvan een plantsoentje gekomen is, zullen riolen gelegd moeten worden. Niemand zal dien riolen in het plantsoen willen leggen, zij zullen dus in de bestaande straat moeten komen. Ligt het nu niet voor de hand te beginnen met het leggen dezer riolen, waardoor de voor naamste oorzaak der vervuiling zal opge heven zijn, vervolgens de gracht uit te baggeren en schoon te maken (voor één maal zou men haar kunnen leegpompen en met frisch water vullen, wat niet moeilijker is dan het vullen van een gas houder), verdere vervuiling te voorko men en af te wachten hoe het water zich houdt wanneer voortaan alleen hemelwa ter in de gracht komt. Adressant wil zich hiermede niet opwerpen als deskundige, maar slechts aanduiden dat er toch wel een oplossing te vinden is. Het komt adressant voor dal de gemeenteraad had bchooren te besluiten: „een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid de kerk gracht schoon te maken en te houden", en, wanneer op grond van zulk onder zoek, waartoe de raad toch zelf wel niet bekwaam zal zijn, gebleken was dat er geen redden aan was, eerst dan tot dem ping te besluiten. In dat geval zou ook Heemschut niet geprotesteerd hebben. Bij het onvermijdelijke legt ook Heemschut zich neer. Behalve het dorps schoon wordt ook de historische wording van Sommelsdijk geschonden. De ken merkende bouworde van Sommelsdijk, evenals van andere dorpen op Flakkee is: een kerk op een eiland met een gracht Zaterdag 12 augustus Een volgend hoogtepunt in de reeks van zeer geslaagde Oost- voornse evenementen wordt a.s, zaterdag ongetwijfeld de 75ste lampionoptocht. Al vele, vele jaren een geweldige 'trekker', die vele duizenden bezoekers jaarlijks naar Oostvoorne brengt. De fraaie lanen geven een extra dimensie aan dit steeds weer sfeerrijke evenement. Dit jaar hebben vele bouwers exü-a ener gie gestopt in de creatie van schitterende inzendingen. Ook bouwers die jaren terug deelnamen, hebben zich weer gemeld om dit jubileum een extra stimu lans te geven. De belangstelling van reklamewagens is aanzienlijk groter. Bedrijven, die willen meerijden, worden verzocht zich vooraf telefonisch te melden bij het VVV-kan- toor Oostvoorne (01815) 2749. Een trots 'Volharding' in hun nieuwe uniformen gaat voorop in deze optocht. Bij het begin van de optocht zal mevrouw J. de Troije-Noordermeer, wet houder van de gemeente Westvoome, de sjerp omhangen bij de tambour-mattre van 'Volharding' om daarmee de inge bruikname van de nieuwe uniformen te onderstrepen. De verder korpsen die aanwezig zullen zijn bij deze optocht zijn: 'Voorne- Putten' uit Nieuwenhoorn, 'Show Tam boerkorps TSR' uit Rozenburg, 'Ons Genoegen' uit Rockanje, 'Togido' uit Hekelingen, 'Libertatis Primitiac' uit Brielle, combinaties 'UDI/Hamionia' uit Rozenburg/Zwartewaal en 'Semprc Crescendo' uit Hellevcx;tsluis. Na aflot)p zullen deze acht korpsen mu siceren op de Hofwei tijdens een geza menlijke finale. Vanaf 19.00 uur kan worden ingeschre ven op het Dorpsplein. Vanaf 18.00 uur kunnen de grote wagens zich reeds opstellen in de Stationsweg zodat de toeschouwers deze creaties goed kunnen bewonderen. Om 20.15 uur wordt vertrokken voor de gebruikelijke route: Dorpsplein - Noord weg - Burg. Letteweg - Stationsweg - Van de Meerweg - Rialaan - Patrijzen- laan - Fazantenlaan - Meeuwenlaan - Zandweg (pauze voor het opsteken van de lampions) - FHG van Itersonlaan - Donselaer - Stationsweg - Burg. Lette weg - Dorpsplein - Hoflaan - Hofwei. Voor de jury is het uitgangspunt voor hun beoordeling de kwaliteit, originali teit en kreativiteit alsmede de verlich ting. Tevens worden prijzen uitgeloofd voor de fraaist verlichte tuinen langs de route. Tijdens de fmalc om ca. 22.15 uur wor den de prijswinnaars bekendgemaakt. Mevrouw De Troije zal de ereprijs voor de beste en fraaiste inzending uitreiken. Blinkende ballen in de zon, een vrolijke sfeer en een spannende competitie. Wederom vormde het Curtains Tournoi de Pètanque een spektakelstuk aan de Boezem van Dirksland. De organisatie kon, met dank aan de ondernemers van Tourelle en 't Zwarte Schaap in Dirksland, alle deelnemers een bij het spel behorende poetsdoek aan bieden waarop de naam van de deelnemer was geborduurd. Dit viel bij een ieder in goede aarde en verhoogde daarmee de spelvreug de. De acht deelnemende teams waren bij aanvang op sterkte geselekteerd via twee poules. Daarbij was een belangrijke out sider aanwezig in de vorm van een frans team bestaande uit Francoise en Mariebelle. De poulewedstrijden gingen van start en al snel bleek dat de titelverdedigers Edwin Suykerbuyk en Esther Batenburg hun favorietenrol waarmaakten. Met speels gemak wonnen zij hun 3 poule wedstrijden en plaatsten zich daarmee voor de halve finale. In de andere poule bleken de teams meer aan elkaar gewaagd. Drie teams eindig den met eenzelfde aantal winstpunten zodat het saldo uitmaakte dat André Vis en Yvette Zwart uit Sommelsdijk eerste werden in de poule. Het franse team ein digde teleurstellend voor het opgekomen publiek op een laatste plaats in de poule. De eerste schifting was gemaakt. De strijd om de wisselbeker spitste zich toe op de halve finales. De tot dan sterk spe lende titelverdedigers moesten het onder spit delven tegen het team van Herbert Robijn en Mariëtte van Dijk uit Amster dam. In de andere halve finale bleken André en Yvette hun sterke optreden nog meer glans te geven door het altijd sterke werpen van Arjo en Conny Wesdorp uit Mijnsheerenland naar de achtergrond te dringen. De finale kwam in zicht. Het hoogtepunt van de dag. Het sterke wapen van André en Yvette is vooral de tactiek. Voor de wedstrijd, maar met name ook tijdens de wedstrijd corrigeren zij elkaar en geven aan waar de mogelijkheden liggen om de tegen stander uit te spelen. Dit in tegenstelling tot de andere finalisten Herbert en Mariëtte die juist met een onbevangen houding hun tegenstrevers tot het uiterste dwingen en daarmee de winst naar zich toe trekken. Maar helaas voor Herbert en Mariëtte ging deze strategie in de finale niet op, zodat André en Yvette eervol de eerste plaats en daarmee de wisselbeker in de wacht sleepten. De dag werd besloten met een heeriijk etentje in Strandtent Paal 10 in Ouddorp. Aldaar werden alweer nieuwe verwach tingen geschapen voor het volgende Curtains Tournoi de Pètanque. De eindstand: 1André Vis en Yvette Zwart, S'dijk 2. Herbert Robijn en Mariëtte van Dijk, Amsterdam 3. Arjo en Conny Wesdorp, Mijnsh.land 4. Edwin Suykerbuyk en Esther Batenburg, Hoogvliet 5. Ellen van Hoepen en Roel van Houten, Middelburg 6. Bennie en Carolien Vis, Sommelsdijk 7. Francoise en Maribelle, Rennes (Fr.) 8. Martine Hoogschagen en Hemco Bruinsel, Hoorn daaromheen en de Voorstraat recht daar op. Het is mij niet recht duidelijk waar om de inwoners van Flakkee, in dit geval de Sommelsdijkers, die zoo sterk aan hun eiland gehecht zijn, zoo weinig pië teit gevoelen voor hun geschiedkundig verleden dat zij zonder een woord van tegenspraak uit den gemeenteraad tot uit- wissching van dit verleden konden over gaan. Zonder kerkgracht zal Sommels dijk het oude Sommelsdijk niet meer zijn, evenmin als Delft nog Delft zou zijn, wanneer de Oude Delft gedempt werd. Stel U Oud-Beijeriand voor met het karakteristieke Oudhollandschc grachtje, aan het einde door het raadhuis afgesloten en denk U datzelfde grachtje gedempt, niet „dempen" moet het wacht woord zijn, maar „zuiveren". Het nage slacht zal de dempingswocde van onzen tijd betreuren. Dempen mag alleen gebeuren wanneer de eischen van het verkeer onverbiddelijk zijn of wanneer de techniek geen uitweg meer weet. Geen van beide is bij de kerkgracht het geval. Al te licht wordt een bemoeiing als die van Heemschut opgevat als een ongeoorloofde en ongewenschte inmen ging in andermans zaken. Ik meen duide lijk te hebben gemaakt dat dit niet zoo is. Heemschut wil raadgever en helper zijn. Hij wil het bestaande schoon behouden en streeft er bovendien naar het nieuw gebouwde voor leel ijkheid te behoeden. Het is niet voldoende bekend dat Heemschut kosteloos bouwkundige adviezen geeft. Wanneer de timmerman architect, die in ons land zooveel bedreft, voor U een ontwerp gemaakt heeft, kunt gij dat aan Heemschut zenden, waar voor geringe kosten, zoonoodig zelfs zonder cenige kosten, het plan door bevoegden beoordeeld en verbeterd wordt, zoodat gij voor hetzelfde geld een mooi huis krijgt in plaats van een leelijk. Tc Sommelsdijk, zoomin als elders, is heusch geen gebrek aan hopeloos leeiij- kc, met docllooze ornamenten overiaden en op andere wijze ontsierde huizen en Op 4 augustus jongstleden is door sport vereniging 'De Kriekel' en de Ouddorp- se Reddingsbrigade voor de elfde keer een semi-strandloop (een hardloopwed strijd over verharde paden en strand) gehouden. Om 19.00 uur werd op parkeerterrein Strand Noord het stari.schot gegeven. De deelnemers konden zich inschrijven voor afstanden van vijf of tien kilometer bij strandcafé 'De Zeester'. Op bovengenoemd strandpaviljoen werd tevens de prijsuitreiking en een verloting gehouden na afloop van deze semi- strandloop. De uitslagen van de hardloopwedstrijd zijn als volgt. 5 km jeugd M.Pol21 min. 48 s. 5 km dames G. Smit21 min. 58 s. 5 km heren W. Padmos16 min. 10 s. E. Smit17 min. 17 s. H. Zoon18 min. 01 s. 10 km dames L. Grinwis47 min. 28 s. 10 km heren J. Willy32min. 09. s. J. v.d. Bok33 min. 52 s. J. Ast34 min. 10 s. gebouwen. Waar dus Heemschut zulke bedoelingen heeft, zou het diep te betreuren zijn, indien juist omdat Heemschut zich met de kerkgracht bemoeide, het standpunt van den gemeenteraad zou zijn: „Nu helpt er geen lievemoederen meer aan, nu moet de gracht weg". Laat men zich herinne ren hoe door een dergelijke koppigheid de thans kale dijk naar Dirksland beroofd werd van zijn prachtige dubbele boo- menrij. Dit mag het standpunt niet zijn en adressant neemt dus de vrijheid bij den gemeenteraad van Sommelsdijk met nadruk erop aan te dringen dat hij, ook met het oog op het nageslacht, zijn besluit tot demping in zooverre te her zien, dat daaraan toegevoegd wordt: „nadat uit een deskundig onderzoek is gebleken, dat geen ander middel te vin den is, waardoor met redelijke kosten de kerkgracht in een toestand van voldoen de reinheid zou kunnen worden gebracht en gehouden worden". Dat reeds grond in de gracht gestort is, kan geen bezwaar zijn. Moet er weer eens werk verschaft worden, dan kan die grond er weer uit worden gehaald, voorloopig hindert hij daar niet". K. Blokhuis was van 1911 - 1935 direc teur van de gemeentelijke Gasfabriek van Middelharnis en Sommelsdijk; hij was dus in dienst van de gemeente. Of men zijn bemoeienis met deze aangele genheid op prijs stelde waag ik te betwij felen. De heer Blokhuis was toch niet zo geliefd bij de gemeenten. Hij kreeg in de jaren dertig zelfs ontslag; een besluit waarop hij in beroep ging en ongedaan wist te maken. Eerst op pen sioengerechtigde leeftijd nam hij ontslag. Blokhuis had oog voor schoonheid en historie, dit blijkt onder andere uit zijn waardevolle artikel over het Laantje van Middelharnis, wat hij in 1917-1918 schreef. (wordt vervolgd) Jan Both, secretaris St. Kerkgracht Totaal aantal deelnemers bedroeg 84. De jongste deelnemer was 6 jaar oud; de oudste 65 jaar. De organisatie wil de sponsors bedanken die deze semi-strandloop mogelijk heb ben gemaakt: Heineken-Amstel, Strand café 'De Zeester, Cl000 Voordeelmarkt, Nutricia Extran, ANB-AMRO, Camping 'De Klepperstee', Bok-Bazar, Koops Sportprijzen. Tevens dank aan de medewerkers van: het Rode Kruis/EHBO, afdeling Oud dorp, sportvereniging 'De Kriekel' en de Ouddorpse Reddingsbrigade. De Rijksverkeersinspectie, onderdeel van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, heeft op zondag 6 augustus op de Rijksweg A4 nabij Schiphol een controle gehouden op autobussen. In totaal werden 160 autobussen gecon troleerd waarvan er 25 in overtreding bleken te zijn. De controle was vooral gericht op de rij- en rusttijden van auto busbestuurders. Aan zeventien bestuur ders werd een rijverbod opgelegd. Van vijf buitenlandse bestuurders werd meteen een boete geïnd van in totaal 5000 gulden. De rijverboden werden vooral opgelegd aan chauffeurs van pen delritten vanuit Spanje. Wedvlucht vanaf St. Quentin. 222 km, in concours 386 jonge duiven. I. Koese zn. 1, 2, 3, 4, 6, 9, 11, 12, 13, 15, 17, 18, 19, 21, 22, 25, 27, 34, 35, 36, 37, 45, 47, 49, 52, 57, 60, 61, 64, 65, 72, 89, 91; mevr. Dubbeld 5, 7, 10, 26, 46, 54, 56, 93; M. de Blok 8, 48, 74, 76; W. de Vos 14, 31, 39, 40, 42, 67, 90; Gebr. Vroegindewey 16, 96; C. van 't Veer 20, 23, 28, 33, 38, 41, 63, 69, 81, 94; Gebr. Verburg 24, 66' Comb, van Driel 29, 62, 70; W. Peeman 30, 44, 51, 53, 55, 68, 73, 78, 79, 80, 83, 88, 97; C. v.d. Weide 32, 82, 92; D. Vroegindewey zn 43, 50, 71, 84; Gebr. v.d. Sluys 58, 95; André v.d. Linde 59; P. J. v.d. Slik 75, 85; J. C. Horseling 77, 86; Comb. Lindovlie 87. LET OP!! Donderdag 10 augustus a.s. inmanden voor Chantilly, dus geen Etampes. HERKINGEN Bovenstaande postduivenvereniging nain op 5 augustus 1995 deel aan een wed- vlucht vanuit Roye. Afstand 242 km. In concours waren 443 duiven die om 7.30 uur met noordoosten wind gelost wer den. De eerste duif arriveerde om 11.00.37 uur en haalde een snelheid van 1149.24 m.p.m. De gedetailleerde uitslag luidt: J. den Boer 1, 11, 16, 23, 28, 48, 60, 63; A. J. A. Volaart 2, 4, 8, 10, 15, 17, 30, 32, 40, 44, 47, 53, 61, 76, 83, 84, 86; Ph. Logmans 3, 6, 7, 9, 14, 19, 31, 33, 35, 42, 46, 49, 55, 56, 57, 67, 7173, 78, 89; J. Kievit 5, 13, 21, 24, 25, 37, 43, 52, 54, 79; P. Hogerwerf 12, 36, 41, 58, 64, 68, 72, 74, 77, 80, 82; A. Riedijk 18, 22, 29, 39, 45, 85; B. v.d. Ochtend 20, 59; M. Huizer 26, 27, 50, 87; C. G. Wiskie 34; D. Kievit 38, 65, 66, 69, 75, 81, 88; C. Logmans 5170; A. Molenaar en zn. 62

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2