OPPAS De blijde aankomst Collega's weer actief op Haringvliet en de Grevelingen GRINWIS 7 WONING moclellen- boeken Alum, ladders A.Z. Multi-Services GOEDEREEDE t VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1995 EILANDEN-MEUWS DERDE BLAD KOOLWEG 29a Koolweg 29a 3253 LH Ouddorp Tel. (01878) 1172 Fax (01878) 2173 Autotel. (06) 52836900 GESPECIALISEERD in HARDHOUTEN DEUREN en KAST-SCHUIFWAND SYSTEMEN Onderhoudsbedrijf ook voor inbraakbeveiliging showroom geopend: elke vrijdag en zaterdag en volgens afspraak Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goeree-Overflakkee Inzameling klein gevaarlijk afval (vroeger klein chemisch afval) Wet milieubeheer Ontwerp-besluit aanvulling milieuvergunning Aanvragen en ontwerp-besluiten Besluiten GEVRAAGD m.i.v. 22 augustus Fam. J. S. v.d. Heide teL (01877)3834 OUDDORP in huis. Tel. (01878)16 82 ('s avonds); of (01870)8 27 29 (overdog) Hovenuieg 39 Wij leveren al uw drukwerk snel en vakkundig af Familiedrukwerk: J Geboortekaarten J Verlovings- en trouwkaarten J Echtverenigingsbrieven J Dankbetuigingskaarten J Visitekaartjes J Rouwbrieven enz. Handelsdrukwerk: Drukkerij GEBR. DE WAAL Voor een redelijke prijs. Vraag vrijblijvend offerte Ze worden nog gemaakt. zware smeedijzeren buitenlantaarns //«'g e M e e N T e Ml D D E L H A R N Aangevraagde bouwvergunningen/ ontvangen meldingen Voorgenomen bouwvergunningen Beslissingen Awb September 1995 verschijnt het boek: Een boeiende documentaire over schepen en schippers van Goeree en Overflakkee, geschreven door D. Hoogzand. Het boek is gebonden en telt 448 pagina's. Inclusief 250 foto's. Indien u gebruik maakt van onderstaande bon, kunt u het boek bestellen voor de prijs van 60,-. Na verschijning op 1 september 1995 bedraagt de prijs 65,-. Op Goeree en Overflakkee wordt het boek thuis bezorgd. U kunt het boek ook laten opsturen; de verzendkosten 7,50 zul len dan in rekening worden gebracht. Reserveer voor mijex. van het boek 'De blijde aankomst' van D. Hoogzand Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Handtekening: Deze bon s.v.p. opsturen aan: D. Hoogzand, Hyacinthenstraat 8 3245 CN SOMMELSDIJK Bouwaanvragen en meldingen Enorme sortering Scherpe prijzen J.W. Mastenbroek B.V. DRINGE>a) TE HUUR GEVRAAGD voor gezin met 3 kleine kinderen Direkt te aanvaarden Wie kan ons helpen? Brieven onder nr. 0408 bur. v.d. blad Mirjam Hoogmoed J J Mededelingen -namens burgemeester en wethouders van de tiier genoemde gemeenten- van het dagelijks bestuur van het ISGO. Postadres ISGO". postbus 313, 3240 AH Middelharnis, telefoon; 01870 88111 Namens de gemeente Oostflakkee delen wij u mee dat op8,9 en 10 augustus 1995 door de chemocar van de fa. Boon het klein gevaarlijk afval wordt opgehaald. Door middel van een geluidsinstallatie wordt u erop attent gemaakt dat de chemocar bij u in de straat IS. Het is de bedoeling dat u de box naar de chemocar brengt en overhandigt aan het personeel van deze wagen, die de inhoud van de box verwijdert, waarna u hem weer terug krijgt. Zet de box a.u.b. niet onbeheerd langs de weg; dit levert gevaar op voor kinderen, dieren en het milieu! De chemocar komt bij u langs op onderstaande data: Ooitgensplaat en Achthuizen 8 augustus Den Bommel, Zuidzijde en een deel van Oude-Tonge 9 augustus Oude-Tonge het oostelijk gedeelte 10 augustus Inwoners in het buitengebied kunnen telefonisch verzoeken of de chemocar langs komt. Zij kunnen dit voorS augustus opgeven bij het ISGO op werkdagen tussen 8.30 en 10.30 uur, telefoon 01870 88111 Tijdens de laatste ronde van de chemocar in mei jl. werd door 590 personen in totaal 2.551 kilogram aan klein gevaarlijk afval aangeboden. Dit is een goed resultaat. Het voornemen bestaat om de op 18 juni 1973 verleende milieuvergunning aan: 1. E. van der Wende, Hofdijksweg 36 te Ouddorp, gemeente Goedereede aan te vullen met voorschriften op het gebied van afvalstoffen en bodembescherming Alle relevante stukken liggen van 7 augustus t/m 21 augustus 1995 ter inzage op de secretarie van de genoemde gemeente, op werkdagen van 9 00 tot 16.00 uur. Bij verhindenng kunt u terecht op de -binnen de genoemde termijn vallende- dinsdagavonden van 18.00-21.00 uur. Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken met het ISGO. (01870 88111). Schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-beslult kunnen door eenieder gedurende de termijn van ternzagelegging worden ingediend bij het ISGO. Op verzoek blijven uw persoonlijke gegevens geheim. Het voornemen bestaat om vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer te verlenen aan: 2. C. van 't Geloof voor het in werking hebben van een witloftrekkerij, Philipshoofjesweg 29 te Dirkstand, gemeente Dirksland 3. Aannemersbedrijf Kalle B.V. - voor het opslaan van thinner, terpentine en verf. Burg C. Zaaijerlaan 24 te Dirkstand, gemeente Dirksland 4 Staalbouw Stellendam Belieer B.V. - voor het plaatsen van een zeecontainer, een portaalkraan en het wijzigen van de bedrijfsnaam, Scheelhoekweg 2 te Sieltendam, gemeente Goedereede. Het voornemen bestaat om met betrekking tot de naamswijziging vergunningaanvraagster met- ontvankelijk te verklaren. Aan de vergunningen zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Alle relevante stukken liggen van 7 augustus t/m 4 september 1995 ter inzage op de secretane van de genoemde gemeenten, op werkdagen van 9.00 tot 16.00 uur. Sj verhindenng kunt u terecht op de -binnen de genoemde termijn vallende- dinsdagavonden van 18.00-21.00 uur. Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken. Bedenkingen en eventuele (hoor)zitting Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-bestuiten kunt u vanaf 8 augustus t/m 5 september 1995 indienen bij hef ISGO. Op verzoek blijven uw persoonlijke gegevens geheim. Eveneens op verzoek zal een openbare (hoor)zittlng worden gehouden om met het bevoegd gezag, de aanvragers van de vergunningen en de overige aanwezigen van gedachten te wisselen en eventueel monc/e//ng gemotiveerde bedenkingen in te brengen. De volgende vergunningen ingevolge de Wet milieubeheer zijn verleend: 5. Fa. K. Voogd Zn., voor het installeren van een weegbrug t.b.v. het wegen van tractoren met lading voor eigen gebruik, het plaatsen van een diepvnescel, plaatsing van twee transportbanden en de aanschaf van een kleine hogedrukremiger en een stofzuiger tb.v de maaldenj en mengerij van granen, incl. dierenwinkel. Molenweg 26 te Ouddorp. gemeente Goedereede. Dit besluit IS gewijzigdten opzicht van het ontwerp. De wijziging betreft een veranderde opstelling van de weegbrug. 6. M.B.F, van Genugten - voor het plaatsen van een weegbrug, een weegruimte, twaalf tanks voor voederopslag en het plaatsen van een lichtmast, Eerste Groeneweg (ongen.) te Middelharnis, gemeente Middelharnis 7 G. Mackloet zand en grint b.v. - voor een aantal interne veranderingen in het bedrijf, Haveneind 3-5 te Sommelsdijk, gemeente Middelharnis 8. H.J. Jassoy - voor een grafisch atelier, Noordzijde Haven 29 te Goedereede, gemeente Goedereede 9 F.A. Klaasse - voor het houden en opfokken van struisvogels, Zandgorsweg 1a te Stellendam, gemeente Goedereede 10. C.M. Splinter - voor het wijzigen van een varkensstal, Blauwe Pannenweg la te Oude-Tonge. gemeente Oostflakkee 11 Loodsen Exploitatie Maatschappij Siuys b.v. - voor het opnchten en in werking hebben van een bednjfsloods. Tramweg (ongen.) te Oude-Tonge. gemeente Oostflakkee De besluiten (6 t/m 11) zijn ten opzichte van de ter inzage gelegde ontwerpen met gewijzigd. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De volgende milieuvergunning is geweigerd: 12 E.M. van der Brugh-de Witte - voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het opfokken, africhten en houden van pensionpaarden, Boomgaarddreef 26 te Stad aan 't Hanngvliet, gemeente Middelharnis. Het besluit is gewijzigd ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerp als gevolg van ingebrachte bedenkingen. Alle relevante stukken (5 t/m 12) liggen van 7 augustus t/m 18 september 1995 ter inzage op de secretarieën van de genoemde gemeenten, op werkdagen van 9.00 tot 16 00 uur. Bij verhindering kunt u terecht op de -binnen de genoemde termijn vallende- dinsdagavonden van 18.00-21.00 uur. Hiertoe moet u vooraf een telefonische afspraak maken. Beroep Beroep tegen de besluiten kan worden ingesteld door: - hen, die bedenkingen hebben ingebracht tegen het onhverp-besluit - de adviseurs, die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp-besluit - hen, die bedenkingen hebben tegen wijzigingen, die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daan/an zijn aangebracht - belanghebbenden, aan wie redelijkera/ijs met kan worden venveten, dat zij geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit hebben ingebracht. Het beroepschnft kan vanaf 8 augustus t/m 19 september 1995 worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Bij een spoedeisend belang kunnen de instellers van een beroep in een afzonderlijke brief de voorzitter van deze Afdeling verzoeken om een voorlopige voorziening. De besluiten worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum is verzocht om een voorlopige voorziening. De besluiten worden niet van kracht vóórdat op dat verzoek is beslist. 4 augustus 1995 voor 1 dag per week Bij voorkeur op maandag in ons gezin met 5 kinderen, waarvan 4 schoolgaand Plony Tanis, ujertaaom bij di\)kterij Gebr. de UJqqI, brengt graag de voor u mee, uuoorln u thuis uuj gelegenheidsdruhuuerti kunt uitzoeken. €ven bellen en u hebt het snel Het modellenboek van G€BOORT€KflflRTJ€S Is altijd oonoiezig. U kunt het holen op J Fakturen, sets -1 Briefpapier J Enveloppen J Vert. kaartjes J Circulaires _l Brochures J Boeken J Folders Posters, enz. Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870)82729 De echte oude en nieuwe modellen. Strak van vorm, in diverse maten. Voorstraat 36, 3245 BH Sommelsdijk. Tel. (01870) 83314 of (06) 52.949327 Werkplaats: Wurtt 4 Een aanvraag om bouwvergunning is ontvangen van: - J.M. Jelier, Hoflaan 34, Middelharnis - vergroten winkel (25.07.95) - J.J. Ensing, Pr. Margrietstraat 3a, Middelharnis - verbouw woning (24.07.95) - L.S.B. Vroegindeweij, Ie Groeneweg 4, Middelhar nis - verbouw woning, Ringstraat 33, Sommelsdijl< (24.07.95) - C. Both, Wilgenlaan 43, Middelharnis - verbouw woning (24.07.95) - P. Middelburg, Korlanderplaats 22, Rozenburg - bouwen woning. Molendijk, Stad aan 't Haringvliet (26.07.95). Er is melding ontvangen van het volgende bouwplan: - J. van Lente-Huizer, Dorpsweg 87, Sommelsdijk - plaatsen blokhut (27.07.95). De datum van ontvangst staal tussen haakjes achter de desbetref fende bouwplannen vermeld. Deze publikatie heeft een informatiel karakter. Do vermelde bouwplannen zijn nog op geen enkele wijze getoetst en daarom nog niet voor Inzage beschikbaar Burgemeester en wethouders zijn van plan om mede werking te verlenen aan de volgende bouwplannen: met toepassing van artikel 50, lid 5 Woningwet: - A.V. Wieringa-Cabral, Oostdijk 2-4, Sommelsdijk - verbouwen horecapand. Met toepassing van artikel 19 WRO en artikel 50, lid 5 Woningwet: - A Lako, Stationsweg 10, Middelharnis - uitbreiden woning. Deze bouwaanvragen liggen met Ingang van 7 augustus 1995 gedurende twee weken voor iedereen ter Inzage Gedurende deze termijn kan iedereen schnlieli/k bedenkingen tegen de voorgenomen beslissingen naar voren brengen bi| hel college van burgemeester en weihouders, postbus 1. 3240 AA Middelharnis Tegen de voorgenomen beslissingen kunnen ookmondeZ/ngbeden- kingen worden ingebracht, en wel bi) de afdeling Grondgebied, telefoon 01870 83555. toestel 260 Verleende vergunningert - J Vroegindeweij, Rembrandllaan 112, Middelharnis - oprichten schuur. Boomgaardweg, Middelharnis (27.07.95) - V.O.F. Gulek, Binnenweg 20, Middelharnis - ver bouw woning tot restaurant, Vingerling 21, Middel harnis (27 07.95) - W. van der Welle, Steneweg 49, Middelharnis - verbouw woning (27.07.95) M.C P Riemens, Molenstraat 3, Middelharnis - uit breiding woning (27.07.95) - J.J. van Hamond, Kon. Julianastraal 35, Nieuwe Tonge - plaatsing duivenhok (27.07.95) - AC van den Hoek, Lijster 13, Sommelsdijk - plaat sing tuinhuisje (27 07 95) - SI. Omloop Goeree-Overflakkee - organisatie om loop op 11 en 12 augustus 1995 (27.07.95). Op grond van de Algemene wel bestuursrecht (Awb) kunnen (derden)belanghebbendon. binnen zes weken na bekendmaking (de datum van bekendmaking staat tussen haakjes achter de desbetreffende beslissing vermeld) een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en weihouders, postbus 13240 AA Middelharnis Nadere informalie is verkrijgbaar op de secretane. telefoon 01870 83555 4 augustus 1995 <i 1 M i: V N T 1 (art. 41 Woningwet) Een aanvraag om bouwvergunning is ontvangen op: - 21.07.95 Aardappelhandel Westhoeve Zn., p/a Dijk stelweg 45 te Ouddorp - bouwen opslagloods aan bestaande loods. Hofdijksweg 42 te Ouddorp - 21.07.95 P. Metske, Oosterweg 41 te Ouddorp - uit breiden woning - 24.07.95 C.M.R. van der Spaan, Bredeweg 4 te Oud dorp - bouwen fietsenstalling - 25.07.95 P.J.I, van Eijsden, Westduinweg 9 te Ouddorp - bouwen schuur (t.v v. diverse opstallen). Een melding tot bouwvoornemen is ontvangen op: - 25.07.95 J. Weygand, Avenue Concordia IO te Rotter dam - bouwen schuurtje (t.v.v. een bergkoof), recrea tiewoning Alexanderpark 29 te Ouddorp. Bouwplannen (art. 18a WRO) Een melding tot bouwvoornemen is ontvangen van: - A. Mastenbroek, Kelderweg 46 te Ouddorp - plaatsen hobbykas Dit bouwplan ligt met ingang van 7 augustus 1995 gedu rende 14 dagen ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie. Gedurende deze ter mijn kan eenieder tegen het voornemen (om bouwver gunning c.q. vrijstelling te verlenen) schriftelijkbedenkin- gen indienen bij burgemeester en wethouders, postbus 38, 3253 ZG Ouddorp. 4 augustus 1995 Hout - Gereedschappen SOMMELSDIJK 4- district De Eilanden Op Cioercc-Overflakkce zijn ze klaar v<M)r de zomer. In de afge lopen maanden is een gedegen plan ontwikkeld om de stroom tcKTisten en dagrecreanten een prettige en vooral veilige vakan tie op het eiland te bieden. Ken belangrijk onderdeel daarvan is het samenwerkingsverband met de Politic te Water van de KI.PI) en de Rivierpolitie. Voor het eerst sinds de reorgatiisatlc zal er weer politie op het Haringvliet en de (irevelingcn zijn. Kt-n biltere nood/aak, want het toe- ncniend aantal hezockcTs van het eiland zoekt ieder op zijn iiianier \crmaak. en dat j^aal niet altijd samen VCaanhalzen, die op volle kratlit met luin jel-ski tus.sen di' zwemmers en surfers door zoeven en snelle motorlioten die zich niet aan de iiondcrd nieterzone U\\ het strand honden, waren het afgelopen jaar een v\are plaaj; voor de overifie hadj4.isten. Die hadden er niet alleen veel overlast van, het leidde veelvuldig tot gevaariijke situaties. Ken keer liep het echt slecht al'. Ken 12-jarige jongen op een geleende jet-ski overvoer hij het strand aan de Brou- vver.stlani een Ixidende vrouw. Naar aanleiding \an dit dodelijk ongeval kon daarna met kiin.st en vliegwerk één boot. geleend van de KLPD en bemand met measen van de basis eenheid, op de Grevelingen varen. Oil jaar kunnen, doordal de KLPD, de Rivierpolitie en de basi.seenheid tioeree-Overflakkee de handen ineen slaan, twee boten varen. Eén op het Haringvliet en één op cle Grevelingen. Daarnaast staat op het 'thuisbureau' in Ouddorp een zoge- na;imde tiailerliare tinit van de Kl.l'D. een auto met trailer waar mee razendsnel een boot aan de Ixiitenkant van de Hrouweisdam te water gelaten kan worden. Met justitie zijn afspraken gemaakt over een lik-op-stuk-beleid. Een jet ski wordt bijvoorbeeld bij een tweede overtreding in beslag geno men. Naast de controle van snelle vaartuigen zullen de politiemen.sen aan boord een stukje service verle nen in de vorm van preventie spe ciaal gericht op watersport. •••♦•••••*******^^#****»^*<k»*******#***************-*,H>#*****.^f**«*****^^^^^^^^^<^**<t»^nnn^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ 4- 4- 4- 4- 4- 4- 4 4 4 4- 4- 4 4- 4- 4- 4- 4- 4 4- 4 4- 4 4 4 4 4- 4' 4- 4- 4 4 4- 4 4^ 4' 4' 4^ 4

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 8