EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 KLPD ondersteunt 25 regio-politiekorpsen ca Overdenking uit de Heilige Schrift HET ,^IJKVENSTER Politie is overzichtelijker geworden Tractor- en motoren- dag in de Oostdijk taxatie- Makelaar Tamboer Bernard Bartelink in coiicert Gewonden door aanrijding De vondeling Orgelconcert Grote Kerk Dordreclit Ouddorp op Belgische televisie Vakantiebijbeiclub Ooitgensplaat Vakantie Bijbel Spelweek 2e Blad VRIJDAG 28 JULI 1995 No. 6421 Blik op kerk en samenleving U) - Bosnië - De blauwhelmen terug? - Herhaling We kunnen het ons nauwelijks voorstel len, terwijl het in ons land hoog zomer is, en een groot deel van ons volk geniet van een onbezorgde vakantie-in binnen- of buitenland, dat op een paar uur vlie gen bij ons vandaan, volken bezig zijn elkaar uit te moorden. Dagelijks worden de beelden en de verhalen van al de ellende in onze huiskamers gebracht: mannen en jongens die verdwenen zijn, vrouwen en meisjes die verkracht wor den, kinderen soms voor de ogen van hun ouders ter dood gebracht. De zogenaamde 'veilige havens' waar voor de Verenigde Naties zich garant hadden gesteld, vallen de een na de ander onder de agressie van de Bos nische Serviërs. Srebrenica was de eer ste, Zepa de tweede en niemand twijfelt eraan of ook Gorazde zal dezelfde weg gaan. Een bewijs dat de politiek van de Verenigde Naties ten aanzien van de vei lige zones ten enenmale heeft gefaald. Ook de zogenaamde 'blauwhelmen', van wier aanwezigheid een preventieve wer king moest uitgaan, hebben de situatie niet kunnen redden. Of het juist is, hen ervan te beschuldigen dat het geweld op deze wijze is geëscaleerd, is een tweede. Zij hebben, naar we mogen aannemen. alles gedaan wat in hun vermogen lag, maar ook zij stonden machteloos. Het lijkt wel alsof geweld loont. Het is begrijpelijk dat door deze ontwik kelingen de vraag aan de orde komt of de aanwezigheid van de blauwhelmen daar nog zinvol is. De liberale minister Bolkestein, altijd goed voor een pikante uitspraak, maakte er geen geheimen van dat de Nederlandse militairen in Bosnië maar beter zo snel mogelijk naar huis konden terugkeren. Later moest de VVD-minister in een kamerdebat zijn uitspraak een beetje bijschaven, maar intussen had hij het dan toch maar gezegd wat leefde in veler gedachten. We moeten natuurlijk niet vergeten dat het handhaven van de veiligheid niet de enige taak is van de VN-militairen. Ze zijn daar ook om te helpen voorzien in bepaalde noden: de voorziening van voedsel, drinken, kleding en medicijnen. Ze nemen daarbij een positie in als die van het Rode Kruis: strikte neutraliteit. Maar daarbij moeten ze wel de garantie hebben van optimale veiligheid, en het is de vraag of aan die rechtmatige eis kan worden voldaan. In dat geval is het niet verwonderlijk wanneer hun aanwezig heid daar discutabel wordt gesteld. Intussen is het wel een blamage, dat deze dingen gebeuren, precies een halve eeuw nadat een ander soort barbarij over Europa is getrokken. Toen we dit voor jaar herdachten 50 jaar geleden bevrijd te zijn van de terreur van de Nazi's, is er van alle kanten geroepen: „Dat nooit weer". En nu gebeuren deze verschrikke lijke dingen, terwijl de Verenigde Naties machteloos toezien en niet veel meer doen dan vergaderen en discussiëren. Laten we niet vergeten dat de Tweede Wereldoorlog bijna op dezelfde manier is begonnenWaarnemer Als je Nederlanders vraagt wat zij de belangrijkste taak van de politie vinden, staat de bestrijding van de criminaliteit nummer één. Niet alleen de zware en georganiseerde, maar ook de veelvoorkomende cri minaliteit. De roep van de Nederlandse samenleving om meer veilig heid, meer toezicht en meer sevice, is luider dan ooit. Met de oude politie-organisatie was het moeilijk om in die behoefte te voorzien. Maar de politie is aanzienlijk overzich telijker geworden. En nu het reorganise ren achter de rug is, kan zij al haar aan dacht weer richten op de wensen van de samenleving. De 25 regionale politie korpsen werken daartoe samen met de circa 3000 collega's van een landelijk werkend korps: het Korps Landelijke Politiediensten (KLPD). Nauw overleg Veel van wat het KLPD doet, gebeurt in nauw overleg met de regiokorpsen. Bij de ondersteunende activiteiten en bij het leveren van goederen ligt dat voor de hand. Maar ook bij de zelfstandige taken, zoals het verkeerstoezicht en de politietaak op de doorgaande vaarwegen vindt er voortdurend overleg plaats. De KLPD-taken zijn ondergebracht iiT zes divisies: Mobiliteit, Centrale Recherche Informatie, Ondersteuning, Koninklijke en Diplomatieke Beveili ging, Logistiek en de IT-organisatie. Deze laatste werkt voor de hele Nederlandse politie aan informatie tech nologie (IT), waaronder automatisering en telecommunicatie en datacommuni catie. Sinds januari 1995 wordt gewerkt aan de oprichting van het Landelijk Rechercheteam (LRT). Dit team bestrijdt samen met de (inter)regionale rechercheteams de zware en georgani seerde criminaliteit. De divisie Mobiliteit vervult deels zelf standig, maar ook ondersteunend de politietaak op de autosnelwegen en op de doorgaande vaarwegen. Ook het politietoezicht op de Noordzee hoort bij deze divisie thuis. De divisie voert de verkeerscoördinatie op nationaal niveau uit en doet onderzoeken in de burger luchtvaart. De divisie Centrale Recherche Informatie (CRI) ondersteunt de colle ga's van de regionale korpsen met recherche expertise en coördineert (inter)nationale opsporingsactiviteiten. Deze divisie is het aanspreekpunt voor gegevensuitwisseling in het kader van het Schengen-verdrag en Interpol. Ondersteuning De divisie Ondersteuning is 24 uur per dag inzetbaar voor ondersteunende taken aan de Nederlandse politie en bij zondere opsporingsdiensten. Het gaat Zaterdag 5 augustus organiseert men weer een tractoren- en motorendag in de Oostdijk in Goedereede. De dag is van 10.00 tot plm. 16.00 uur. Het terrein waar de dag wordt gehouden ligt aan de Oostdijkseweg 23 in Goedereede. De vorige tractorendagen waren een groot succes en "stik" gezellig, mede daardoor hebben de organisatoren beslo ten ook dit jaar weer zo'n dag te organi seren. Wat gaat er zoal gebeuren en wat is er te zien? Er zullen oude tractoren, oude automo bielen, stationaire staande) motoren te zien en te horen zijn. Veel van deze trac toren, motoren enz. zijn door de eige naars prachtig gerestaureerd. Omstreeks 11.00 uur maken de tractoren een rondrit door de gemeente Goedereede en 's mid dags is er een demonstratie ploegen, mis schien wordt er nog op z'n "ourejaors" gedorst. in het doolhof van prijskaartjes de juiste Tel. (01870)8 34 77 MAASSLUIS - In de concertserie 1995 verzorgt Bernard Bartelink op Zaterdag 5 augustus om 20.15 uur een orgelconcert op het Garrelsorgel van de Nieuwe Kerk in Maassluis. Plaatsbewijzen zij verkrijg baar op de concertavond in de kerk die vanaf 19.30 uur open is. Toegang kost acht guldens. Kinderen tot twaalf jaar en houders van PAS 65 en CJP betalen twee guldens minder. ZIERIKZEE - Een personenauto reed afgelopen maandag omstreeks 12.14 uur achterop een vrachwagen. De 45-jarige passagiere uit Leiden in de personenauto liep hierbij spierkneuzingen op aan borst en nek. De auto moest worden wegge sleept. De chauffeur van de vrachtwagen uit St. Michielgestel reed over de Nieuwe Koolweg uit de richting Zierikzee. Hij was genoodzaakt, door het verkeer, te remmen. De personenauto met een 51-jarige man uit Leiden achter het stuur kon niet optijd zijn voertuig tot stilstand brengen. om lucht(foto)steun, politie te paard en .speurhonden met hun begeleiders, mobiele en/of landelijke communicatie netwerken of andere technische hulp middelen. Veiligheid De diverse Koninklijke en Diploma tieke Beveiliging is de organisatie bin nen de Nederlandse politie, die zich waar ook ter wereld met de persoonsbe- veiliging van de leden van het Koninklijk Huis en diplomatieke perso nen bezig houdt. Ook de beveiliging van de gasten van het Koninklijk Huis is in handen van deze divisie. Logistiek De divisie Logistiek zorgt voor leve ring, advies en bemiddeling bij de aan schaf en het beheer van kleding) uitrus ting, wapens, munitie, voertuigen en politieapparatuur. Zij verzorgt voor Justitie het beheer van en in beslag genomen wapens. ui.: de Kon>skran. A^.a.v. Exodus 2 1 10. Als er in een gezin een kind geboren wordt, is het feest. Maar niet altijd. Soms worden kinderen te vondeling gelegd. Wat een radeloosheid moet er schuilgaan achter deze daad van een moeder, die blijkbaar geen andere weg meer weet. Gelukkig worden vondelingen vaak op tijd gevonden. En soms de moeder ook. Dan kan er hulp geboden worden. De kleine vondeling, waarover in Exodus 2 geschreven wordt, dobbert in een klein bootje op het water van de Nijl, tussen het hoge riet. Wie zal er naar dit jongetje omzien? Er blijken drie paar ogen te zijn die op dit kind zijn gericht. De prinses Het eerste paar ogen is van een prinses van Egypte. Zij wil zich baden in het water van de Nijl. Als zij tot haar verba zing daar een kind aantreft, dat eenzaam drijft op het water, redt zij de kleine Joodse baby. Dat strekt haar tot eer. Het is wel schrijnend dat er maar één kind wordt gered. De volgende dag stopt immers de kindermoord niet. De doods- machinerie gaat onbelemmerd voort. Wij herkennen dat. Wij weten door de media van de honderden kinderen die dagelijks sterven van honger en rampen. Soms proberen we iets te doen. We adopteren een kind financieel. We geven iets van onze rijkdom. Het is slechts een enkeling die we helpen. De volgende dag zullen er weer vele kinderen omkomen. Maar dit ene kind wordt dan toch gered. De prinses zal ook wel weten dat er dagelijks tientallen kinderen in de Nijl verdronken worden. Daaraan kan ze niets veranderen. Maar dit ene kind dat zij vindt, dat zo weerloos huilt, wekt haar medelijden op en zij helpt het. Zij geeft hem ook een naam: Mozes. Het is een naam met een dubbele bodem. In het Egyptisch zal dit wel betekenen: „zoon van...". Ze heeft hem immers geadop teerd. Maar in het Hebreeuws betekent deze: „ik heb hem uit het water getrok ken". De moeder Het tweede paar ogen dat op de vonde ling in de Nijl is gericht, is van Mirjam, de zuster van Mozes. Dit meisje is gezonden door haar moeder Jochebed om te letten op het kind. Eigenlijk is dit tweede paar ogen dus van de moeder van Mozes. Zou deze moeder misschien weten dat de prinses hier gewoonlijk baadt? Zou ze erop hopen dat het hart van de prinses zal spreken als ze dit kind zal zien? Moeten we zeggen dat niet de prinses, maar de moeder het kind heeft gered? Hoe durft deze vrouw? Maakt de angst haar vindingrijk en moedig? Is het moe derliefde, die haar haar kind eerder doet loslaten, dan ze eigenlijk zou willen? In Hebreeën 11 wordt deze vrouw genoemd in de rij van "geloofshelden". Daar wordt haar daad zo uitgelegd: "Door het geloof werd Mozes toen hij geboren was, drie maanden lang door zijn ouders verborgen, aangezien zij zagen dat het kindeke schoon was, en zij vreesden het gebod des konings niet." Uiteraard vindt elke moeder (en elke vader trouwens ook) haar eigen kind mooi. Maar er staat letterlijk: ze zag dat het kind "goed" was. Ze ziet dus iets aan dit kind. Er is iets mee. Het is een kind waar God een bedoeling mee heeft. Wat deze moeder doet, is dus een daad van geloof. Daarom durft ze God meer gehoorzaam te zijn dan de koning. Daarom laat ze hem gaan naar het heide nse paleis, biddend: "Ik leg de namen van mijn kinderen in Uw handen....". De Heere Maar de varende vondeling wordt nog door een derde paar ogen gezien, het zijn de ogen van de Heere. Niet de prinses, niet de moeder, maar de Heere redt het kind. Zoals het hart van de prinses mild wordt als zij het kindje hoort huilen in zijn klei ne boot, zo spreekt het hart van de Heere als Hij het huilen en kermen van Zijn arme volk hoort in het concentratiekamp van Egypte. En Hij denkt aan hen. Hij denkt aan het verbond dat Hij met hen gesloten heeft. Het is niet de moeder die door een list de prinses gebruikt in haar plan, maar het is de Heere Zelf die èn de moeder èn de prinses gebruikt in Zijn plan om Zijn volk te redden. Hij zorgt ervoor dat juist in het paleis van de superkoning van Egypte de verlosser van Zijn volk wordt opgevoed. Want de machten moeten de Heere dienen. Wij mogen uit deze geschiedenis leren, dat de Heere in staat is om het kwade te buigen ten goede, om alles te passen in Zijn plan. Het vreselijke lijden in de wereld, en ook in uw leven, wil de Heere niet. Maar Hij kan het gebruiken. Het moet medewerken ten goede. Een arkje Dat kleine van papyrusriet gevlochten mandje met het kindje erin dat huilt van ellende, is het symbool van de macht en de trouw van de Heere. In de Statenvertaling wordt het aangegeven met het woord "kistje". Eigenlijk staat er hetzelfde woord dat ook voor de ark van Noach wordt gebruikt. Er drijft dus een "arkje" op de Nijl. Zoals de Heere eens mensen heeft behouden in de zondvloed, zo behoudt Hij hier Zijn volk. Het kistje is de arke der verlossing. Wij hebben deze arke der verlossing nodig. Want wij zijn kinderen des tooms. En zonder verlosser zullen wij omkomen voor eeuwig. Maar de Heere zoekt het verlorene te behouden. Deze geschiedenis wijst vooruit naar de Heere Jezus Christus. Hij werd geboren te Bethlehem. En Hij mocht ook niet leven van de koning. Herodes liet vele kinderen vermoorden in Bethlehem. Maar Hij werd gered om later Zijn volk uit te leiden uit de zonde. Hij kon uitein delijk sterven voor Zijn volk aan het kruis en opstaan uit de dood. Christus ging door de vloed van het oordeel heen. Hij is gekruisigd, gestorven en begraven, nedergedaald ter helle en ten derde dage wederom opgestaan uit de dood. Opdat u door het geloof in Hem zou leven. 't Scheepke onder Jezus' hoede met de kruisvlag hoog in top neemt als arke der verlossing allen die in nood zijn op. Dirksland Ds. J. het Lam DORDRECHT - Op woensdag 2 augus tus om 20.00 uur is er een orgelconcert in de Grote Kerk in Dortrecht. Het thema is 'Nederlandse orgelcultuur door de eeuwen". Toegang is 7,50 gulden of met korting van CJP of 64 plus-pas 5 gulden. De muziekstukken doorlopen de 17e tot de 20e eeuw. In de 18e en 19e eeuw is er, vergeleken met andere landen, in Nederland weinig voor orgel gecompo neerd. De 19e eeuwers componeerden hun orgelstukken veelal sterk onder invloed van de stijl van Bach, wiens orgelwerken circa 1840 werden uitgege ven. In de 20e eeuw is door Nederlandse organisten veel gecomponeerd. Ongeveer in 1940 ontstonden in het klankidioom van de toenmalig Duitse kerkmusici de 'Psalmen voor orgel' van Cor Kee. De symphonie van Keijzer is een vervolg op de werken van Widor en Vieme. Spelers op Woensdag zijn Johan van Dommel én Arnhem. N. A. VAN KEMPEN makelaar o.z., beëdigd taxateur VOOR AL UW TAXATIES Dinsdag 1 augustus verschijnt in "Tips voor Trips'de zomemaam van Vlaan deren Vakantieland, een uitzending over watersportvakanties in het zuiden van Nederland. Deze uitzending is geheel gewijd aan Ouddorp. Het begint op BRT 1 om 22.35 uur en op BRT 2 om 21.20 uur. Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. OOLTGENSPLAAT - Ook dit jaar zijn we er weer. Op 9, 10 en 11 augustus zal de tent er weer staan met een programma voor jong en oud. Het thema van dit jaar is 'Kies en deel'. Elke ochtend om 10.00 uur is er kinderclub. Op woensdagmid dag houden we een grote kinderzeskamp, deze begint om 14.00 uur. 's Avonds is er een sing-in voor jong en oud om 20.00 uur. De volgende dag op donderdag mogen alle kinderen tussen de middag pannekoeken blijven eten. 'Kom en zie' is daarna de naam van het middagpro gramma. Voor tieners is er om 20.00 uur een avond speciaal voor hen. De laatste dag staat in het teken van een fotopuz zel-vossenjacht. Jij komt toch ook weer! OUDDORP - De Vakantie Bijbel Spelweek komt er aan! Op 8,9 en 10 augustus is het.zover. Het thema is 'Kies en deel' en de week wordt gehouden in de doopsgezinde kerk in Ouddorp. Alle kinderen van groep drie tot en met groep acht mogen komen. Wie interesse heeft kan een klemplaat afhalen bij familie Verduyn, Emmaweg 17 in Ouddorp. Of er kan gebeld worden: (01878) 1173. De kerk is 8 augustus om 9.30 uur open. Het programma start om 10.00 uur. Tot dan! -2- Maar nu ze voelt hoe de jongen huivert, weet zij sterk te wezen. Er zijn levens- stormen over haar heengegaan, zij heb ben haar tegen de grond gesmakt, maar zij is weer opgerezen, ook om wille van Mota. Nu voelt zij zijn huivering en daarom houdt zij hem krachtig om de schouders en zo gaan ze verder. Want, wat er ook is gebeurd, van de zee heeft zij immer gehouden. Hoe wreed het haar pijnde, dat de zee en de storm haar man van haar scheurden. De zee, van de zee heeft ze gehouden, altijd weer. Aan de zee zat ze met Andries, toen hun vriend schap begon, aan de voet van het strand leerden ze elkaar liefhebben, daar beloofden ze elkaar trouw. Zij kan de zee uit haar leven niet wegdenken. Daarom wordt er iets van haar verlangen vervuld als zij staat aan het strand van de wijde en oneindi ge zee. Vooral bij avond, als de luchten vol zijn van het wonder geweld, als het machtige lied aan zwelt tot een onvergetelijk gezang. Ze is nog jong, maar het lied van de zee en haar Andries zal ze nimmer vergeten. Met haar jongen zal ze gaan, elke avond, om te luisteren naar het lied van de zee. Daar staan ze. Ze zijn het grijze paadje afgewandeld. Ginds ach ter hen, ergens in het duinland, ligt hun huisje. Tussen de wuivende helmen zijn ze doorgegaan en nu ligt daar de zee voor hen onder de nachtelijke hemel, de grote vloed, breed en geweldig. Hoe klein zijn ze en hoe nietig. Maar ze leven en ze luisteren en ze begroeten de zee. Als ze praten, gaan hun stemmen verloren in het machtig ge druis. Moeders haren wapperen wild in de wind. Mota voelt haar arm krachtig om zijn schouder. Ja, moeder is sterk. Meer dan ooit voelt hij zich aan haar verbonden. Zijn hart is vol vreugde. Een blij de golf van geluk doortintelt hem. „Moeder!" Maar moeders ogen boren door de grijze lucht van de wazige zee. Zij tuurt naar het schip, zij zoekt naar.... neen, ze denkt aan Andries, die als een stoere visser heeft gevochten tegen wind en gol ven. Tegen de wind en de golven op de grote zee. De zee, die hij zo innig liefhad, maar in wier gol ven, grimmig en boosaardig, hij gebleven is. Mota is er al helemaal aan gewend; deze tocht naar de zee hoort bij zijn leven. Deze wandeling elke avond, samen met zijn moeder, heeft iets eigens. Want hij gaat ook vaak alleen, na school tijd, en dan is de zee het einde van zijn kleine wereld. Hier beleeft hij mooie dingen; hier droomt hij van de verre reizen over de grote oceaan. Soms speelt hij met zijn vriendje uit het dorp aan het strand en vinden zij hun vermaak in de oude hut in de duinen. Hier beleeft hij zijn kleine wereld, onder de wijde hemel en bij de grote zee. De klei ne wereld, waar zijn jongenshart alle vermaken vindt, maar waar hij ook, naast zijn vreugde, zijn fel verdriet doorleeft. Ze nemen altijd afscheid zonder woorden als ze gaan in de richting van het huis. Als de zee hen bruisend en grommend groet. Nu is hun voetstap licht. Een stevige bries duwt hen voort. Als ze de duintoppen voorbij zijn, zien ze de twinkellichtjes van het dorpje. Daar zitten zij bij hun theelichtje, de familieleden, en kouten gezellig in de avond schemering. Het nieuws van het dorpje en uit de omtrek wordt besproken, maar ook vertellen de eenvoudige vromen uit hun leven. Zij spreken van Hem, Die hen grote dingen deed beleven in de diepten van hun hart. Die, gedachtig aan de ver zoening, geen zonde meer ziet in Zijn Jakob en geen overtreding in Zijn Israël. Mota is vaak met moeder mee geweest, als zij één van Gods kinderen in het dorp bezocht. Hoewel hij het meeste niet begreep, luisterde hij er toch graag naar. Hij proefde als het ware de liefde uit hun ogen en uit hun hart. Daarom was ook daar, bij hen, een deel van zijn kleine wereld, die hij liefhad en waarin hij zich gaarne bewoog. Donker onderscheiden zich de omtrekken van het huis. Het oude huis, waar moeder Petwas altijd heeft gewoond. De poes zit spinnend op de tuin- paal. De sikkebek mekkert hun een welkom toe, als zij de schuifelende voetstappen hoort, alsof zij zeggen wil: „Vergeet mij niet". „Welterusten Mota". „Welterusten moeder". Dan is alles stil, zo heel stil. HET HORLOGE Moeder Petwas staat op de uitkijk, maar een plens bui drijft haar naar binnen. Er is een lichte vrees in haar hart. Daar is zwaar weer op til en de jongen is nog niet thuis. Ze weet, dat hij altijd direkt uit school naar huis komt. Maar nu is het al tien minu ten later. Ze tuurt door het venster. Een felle lichtstraal klieft de donkere lucht. Ze sluit de ogen. „Heere, bewaar de jongen, als hij soms onderweg is...." Dan ratelt de donder over de duinenrij en echoot dreunend verder. Rukwinden doen de gebinten kraken. Het kleine huis is wel sterk, maar nu lijkt het of het dak zo mee de lucht in zal gaan. Moeder Petwas kan het alleen maar overgeven en hopen, dat de jongen ergens is binnen gevlucht. Wat zal ze blij zijn als hij goed en wel thuis is! Dan opeens vliegt een schim langs het raam. In een ogenblik is moeder bij de zijdeur. Daar is de jongen toch nog. Hij glipt naar binnen. Hij is wit van schrik. „Waar was je net met die slag van daarnet...?" „Het was één gloed, moeder. Net een brandende oven!! Rondom vuur...." „Blij datje thuis bent, kind!" „En ik.... Maar ik was niet bang". „Niet bang! Dan heb je gebeden...." Mota viel zijn moeder om de hals. „U hebt het geraden", fluistert hij. „En daarom was ik niet bang". „De Heere is de Sterke God, de Vader der eeuwig heid". Nog even gaat het buiten fel te keer en dan opeens een hevig gekraak. Zonder dat moeder naar buiten kijkt, zegt ze: „Dat is de oude lindeboom! Hij heeft het begeven". Nu is het stil. Alleen het gefluit van de wind laat zich horen. Ze kijken door het raam. Daar ligt de lindeboom, gespleten op de grond. „Nu is het onweer voorbij, Mota". „Maar de oude linde is geveld, moeder". „De storm was ook hevig en wij zijn er nog". „Wij kunnen een jonge boom poten". „Dat mag jij dan doen". Moeder helpt hem zijn jas uit. Dan valt er een zonnestraal in het keukentje. Alles is opeens anders geworden. De donkere dreiging is uitgewoed en het licht komt weer terug. „Ik hang mijn jas over de waslijn, moeder. Dan is hij zo weer droog". „Welja jongen, doe dat". In de verte is het gerommel van het onweer nog te horen. De donder dreunt nog na. Machtig is het onweer en het is groot, maar als het recht over komt is het wel angstig om onder te verkeren. Een mens is dan zo klein en nietig en de dood zo dicht bij. Met één slag kan het gebeurd zijn. (wordt vervolgd) INVM, Postbus 7, 3248 ZG Melissant Tel. (01877) 2614/ Fax 3904 >>i>^B?KPIDE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VERHUIZERS Tel. 01870-82188 Tel. 01883-20016 Tel. 01110-13163 Tel. 01860-13624

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5