5. 15.00 En na het leven )mette Annette SAMEN! 1 Reklame Reklame SIKKENS GEEFT HOUT TWEE JAAR EXTRA GLANS BEKIJK 'T, Bingomarathon in Ouddorp Alleen zaterdag 29 juli tussen 9.00 -12.00 uur 3 liter Hertog Roomijs 2 Swartschwalder kirsch gebak stammen. 36 CHOCOLADE IJSJES met noot Tompoucen Koelhuis door bliksem getroffen J Piet en Jannie Bechthum Alum, ladders II[ICI - Aangifte Inkomstenbelasting 1994 en/of Vermogensbelasting 1995 Jaarrekeningen JAN ZAAIJER Gebr. de Waal Home Service Dirksland B.V. Modehuis Uw Warme Bakker Dierenopvang Goeree-Overflakkee Ophalen oud papier J.W. Mastenbroek B.V. Betalen met pincode "Helpy ook wij willen lezen en schrijven!" Brandschade Nieuwe Tonge VRIJDAG 28 JULI 1995 EILANDEN-NIEUWS Blz.3 FAMILIEBERICHTEN I Dankbaar en blij geven wij kennis van de geboor- te van onze zoon 1 JdCe CorneCis Gieter y We noemen hem jeCCe Jelle weegt 3700 gram en is op 25 juli 1995 geboren. Eric en Paulina Braber |j Johan Frisolaan 29 I 3258 AJ Den Bommel I Wij willen ieder hartelijk bedanken voor het mee- leven tijdens de ziekte van onze zoon en broertje. I Voor de hulp, post en belangstelling. f I Het was een steun in de rug in deze moeilijke periode. i Carina, Pouw f, Liset, Peter en Cornells Voogd-Westhoeve Voor het verzorgen van uw de echte handgemaakte geboortekaartjes met strikje komen van en zijn verkrijgbaar bij Oosthavendijk 8a 3247 LD DIRKSLAND. TeL (01877) 2751- 2409 Fax (01877) 5011 naar keuze, aarbei - kersen - yoghurt - caramel - rum rozijnen Het verhaal dat nu volgt, gebeurde jaren geleden. Er was een bijeenkomst van leraren biologie. Er werd in die tijd hard aan de vernieuwing van de leerplannen gewerkt en docenten van verschillende scholen werd gevraagd in werkgroepen mee te doen. De vergaderingen van die groepen waren heel informeel, meestal bij iemand thuis. Bij een van de deelnemers aan die werk groep stond een prachtig aquarium. Tijdens het koffiedrinken werd de bak bewonderd. Zo waren de heren getuige van het werk van een slak, die langzaam maar zeker de resten van een dode vis afraspte. Het beeld van vergankelijkheid. Het is niet alleen dat beeld, maar ook een voorbeeld van wat we de kringloop in de natuur noemen. Eten en gegeten worden. Doodgaan en opgeruimd worden. Bij die afbraak komen uiteindelijk de voedings stoffen weer vrij waarmee een plant zich in leven kan houden. Dan is de kring rond, want die plant wordt weer gegeten door. Tot zover werkte het beest alleen maar als inspiratiebron voor een les kringlo pen. Daar bleef het echter niet bij. Ineens zei een van de gasten: Als ik naar zo'n tafereel kijk, kan ik zo'n rustig gevoel krijgen. Als ik dood ga, zal dit ook met me gebeuren. Zelfs dan ben je dus nog functioneel. Je wordt weer in de kring loop opgenomen. Prachtig toch? Dat hij daarmee een moderne variant verwoord de van de bijbelse waarheid dat we uit het stof zijn en tot stof zullen wederke ren, ontging hem. Een tweetal docenten kwam uit het chris telijk onderwijs. Zij keken elkaar eens ongemakkelijk aan. Toen begon de een: Weet je zeker dat het daarmee uit is? Wij gel... Verder kwam hij niet. De filosoof van zoeven had nu haast en riep de groep tot de orde. We zijn niet bijeen gekomen om een levenbeschouwelijke discussie te houden, maar om een zakelijk onderwerp te bespreken, was zijn argument. Zo ging dat, en zo gaat dat. Wie God verlaat, wie Hem niet erkent als schepper en onderhouder, wie Hem niet als Heere van leven en dood belijdt, komt niet verder dan de troost in de kringloop zelfs nog functioneel te zijn. En om er toch nog een vleugje religie (of romantiek) eraan toe te voegen, zegt hij tegenwoordig dat moeder aarde hem weer in haar schoot heeft opgenomen. In ieder geval is in de laatste twee eeu wen in toenemende mate drastisch afge rekend met de gedachte dat er leven na de dood is. Dat kan ook niet anders, als we ons goden van eigen maaksel maken. Of een God naar eigen zin, hoe rechtzin nig ook beleden. Wie geen ernst maakt met zonde en genade, met tijdelijkheid en eeuwigheid, wie er niet naar haakt burger te zijn van die stad waarvan Christus de hoeksteen is, wie niet kan zingen van een blij vooruitzicht dat hem streelt, zal steeds meer gaan denken in kaders van het hier en nu. Wie niet erkent dat de Heere recht heeft op ons leven en dat Hij rechtvaardig is, zal eeu wig wel of eeuwig wee langzaam maar zeker verwoorden in door ons te bevatten denkpatronen. Een volgende stap is dat we de dood niet meer serieus nemen. We kunnen de prik kel eruit halen door de alverzoening te belijden, we kunnen het ook doen door het heil naar het hier en nu te halen. De moderne theologie heeft ons wat dat betreft meer geleerd dan we willen erkennen. Toen die leraar zijn 'kringlooptroost' beleed, geloofde volgens de onderzoeken nog ruim 30 procent van de Nederlandse bevolking in een hiernamaals. Het zal er intussen niet beter op geworden zijn. Dat is overigens wel de achtergrond waarom we het leven zelf zo koesteren. Het is een stukje kringloop waarin we bestaan. Daarbij hebben wij het veel beter getrof fen als andere diersoorten, want we heb ben ons redelijk verstand. We kunnen onze eigen evolutie (soortontwikkeling) regelen en sturen. En passant zetten we de aarde ook nog naar onze hand. Hoewel... Het is logisch dat in die gedachtengang de mens geen autoriteit (zichtbaar of onzichtbaar) boven zich duldt. Hij is autonoom, zelfbepalend. Wetten zijn geen goddelijk recht, maar werkafspra- Openbare executoriale verkoping Notaris Mr L. de Kooning te 3252 BH Goederee- de, Noordzijde Haven 15, is voornemens ten ver zoeke van de beslaglegger PUBLIEK TE VERKOPEN de RECREATIEWONING, gelegen in het bungalowpark Noordzeepark Oud- dorp te Ouddorp aan het Haringvliet 29, met onder- en omliggende grond, kada straal bekend gemeente Ouddorp sectie B nummer 3388, groot 6.40 are. De verkoping heeft plaats op vrijdag 1 september 1995 bij inzet en vrijdag 8 september bij afslag, telkens des avonds half acht (19.30 uur) in het ver enigingsgebouw 'Dorpstienden' te Ouddorp aan de Dorpstienden 4. Betaling: bij aanvaarding uiterlijk 20 oktober 1995. Voorwaarden: van toepassing zijn de Algemene Veiligvoorwaarden Registergoed 1993 van de Koninklijke Notariële Broederschap. Koper dient zichzelf en op zijn kosten de ontruim de oplevering te verschaffen. Gegadigden dienenzich op de veiling te legitime ren en desgewenst een verklaring van hun bankre latie over te leggen betreffende hun financiële gegoedheid. Nadere inlichtingen ten kantore van notaris de Kooning voornoemd (tel. 01879-2322). Bij aankoop van een kledingstuk, het 2de voor slechts Zandpad 90 - 01870-82431 Middelharnis ken die het mogelijk maken een samen leving aan de praat te houden. Er moet echter een zo groot mogelijke garantie zijn dat het individu gehoord wordt. Tot in referenda toe. Voor wie het leven een en al is - en laten we er niet te lichtvaardig over denken! - is de gedachte aan ontluistering, aan pijn en verdriet soms te veel. Vanuit de gedachte van zelfbeschikking hebben wij onze claim gelegd op het begin van het leven. De discussie over abortus provo- catus begon tegen de achtergrond van de wens baas in eigen buik te zijn. Inmiddels is zij al opgeschoven naar de vraag naar een gezond kind van een bepaald geslacht en anders. Aan de andere kant van de tijdlijn zien we hetzelfde gebeuren. De discussie over euthanasie is een logisch gevolg van de gedachte van zelfbeschikking. Het is opmerkelijk dat zij voor ze is afgerond alweer wordt ingehaald door de volgen de vraag: Onder welke omstandigheden is zelfdoding - wie durft nog spreken over zelfmoord? - aanvaardbaar. Deze week bleek dat het Humanistisch Verbond in wezen de bakens verzet heeft en (hulp bij) zelfdoding in principe heeft aanvaard. Zo werkt de moderne mens aan een totaalpakket van mogelijkheden om de kwaliteit van het leven naar eigen snit te snijden. Het 'gedenk te leven' verdringt het 'gedenk te sterven'. De 'kringloop- troost' verdringt de geloofsbelijdenis. Toch nog maar eens heel indringend zondag 1 van de catechismus van Hei delberg bestuderen. Nog beter is die te beleven. Vrijdag en zaterdag a.s.: Rozijnenbrood 8oo gram Heerlijk fris: APPELSTUKJES APPELTAARTJES BOSBESSENTAARTJES APPELRONDO'S NU voor maar J 400 gram 2.— NUvan/l,55voor 1.30 ABRIKOZENTAARTJES AARDBEIENVLAAITJES ABRIKOZENSLOFJES BOSBESSENRONDO'S enz. Voorstraat 5 DIRKSLAND Tel. (01877) 1417 Gat in dak van 65 m^ OOLTGENSPLAAT - Het nood weer boven Ooltgensplaat woens dagavond 26 juli 1995, waarover wij elders in dit nummer verslag hebben gedaan, veroorzaakte niet alleen ongerief door de massa's water die de rioolkolken niet kon den verzwelgen, maar door blikse minslag kreeg het koelhuis aan de Oudedijk ook belangrijke schade. Er sloeg een gat in het dak van ongeveer 65 m^ waardoor de dakbedekking en de zolder als één stuk naar beneden stortten. Een van de drie deuren aan de voorkant van het gebouw, bestaande uit een aantal panelen, werd naar buiten gedrukt. De gas- en elektriciteitsleidingen werden vernield. De inslag had plaats boven een van de gangen, de koelcellen zelf werden niet getroffen. Er ontstond een grote ravage in dit gedeelte van het gebouw. Tijdens de inslag was er gelukkig nie mand in het koelhuis aanwezig. Met de reparatie is men donderdag al begonnen. Schade door hagel Verder vernamen we nog, dat door de hagel ook schade aan de landbouwge wassen is ontstaan, voornamelijk bij een aantal percelen uien. OOLTGENSPLAAT Maandag ophalen oud papier Het plan is om op D.V. maandag 31 juli aanstaande oud papier op te halen, waar van de opbrengst bestemd is voor de zending van de Geref. Gemeente. Om 18.00 uur n.m. start de ploeg. Vriendelijk verzoek alles zo vroeg mogelijk en liefst gebundeld gereed te zetten. Vermist te Oude Tonge Cyperse poes. Draagt groen magneet bandje (voor katteluikje). Vermist te Sommelsdijk Gecastreerde kater. Zwart-wit, witte pootjes, witte kin. Felgroene ogen. Gevonden te Oude Tonge: jong katertje; cypers bruin; te Middelharnis: jong katertje, rood-wit; te Den Bommel: zeer jong katertje, cypers grijs-bruin; te Dirksland: jonge poes, zwart; te Stellendam: jong katje, zwart-wit. Inlichtingen over gevonden en vermiste dieren: (01875) 1887. Verf- en Behangspeciaalzaak Hoflaan 27 3241 GK MIDDELHARNIS Telefoon (01870)8 47 39 Gehandicapt? Arbeidsongeschikt? OUDDORP In verband met de schoolvakanties halen wij in de maand augustus geen oud papier op. Indien u uw oud papier geen twee maanden kunt opbergen, wordt u in de gelegenheid gesteld het zelf in de container te brengen. Bij de gymzaal van de chr. school staat in de week van 31 juli tot 5 augustus een container. D.V. 2 september komen wij weer langs. Zet uw oud papier goed zichtbaar en goed gebundeld aan de straat. Hartelijk dank hiervoor. School met de Bijbel Koningin Beatrix Ide vakman^^ a Enorme sortering Scherpe prijzen Hout - Gereedschappen SOMMELSDIJK TE KOOP AARDBEIPLANTEN graag vooraf even bellen AARDAPPELEN Doré en Eigenheimer TROSANJERS L. J. van Prooyen Boomvliet 9 3247 KG DIRKSLAND Tel. (01877) 2376 Nu ook bij VW Overflakkee: Elektronisch met de pincode betalen is niet alleen makkelijk maar ook veilig. Binnenkort kunt u ook bij de VVV Overflakkee op een dergelijke manier betalen. De betaling van uw voucher, kadobon, ANWB-artikelen, kaarten, toe ristische artikelen wordt daardoor veili ger en eenvoudiger. De betaalautomaat zal spoedig worden geplaatst, waarmede de dienstverlening van VVV/ANWB-kliënten opnieuw wordt verbeterd. VVV/ANWB Overflakkee: ook voor u staan wij klaar! Onze wereld telt 130 miljoen kinderen - waarvan tweederde meisjes - die geen onderwijs krijgen. Zonder lezen en schrijven blijft hun leven kansarm. Steun ons werk, vraag om inlichtingen. Geef kinderen een toekomst, geef hun onderwijs! UNESCO Centrum Nederland Zaterdag 29 juli organiseert de Stichting Motorsport Promotie een marathon bingo in m.f.g. Dorpstienden in Oud dorp. De opbrengst van deze 12-uurs lange bingo is geheel voor de Koninklij ke Nederlandse Redding Maatschappij in de gemeente Goedereede. Deze mara thon begint om 12.00 uur en stopt om 23.50 uur (i.v.m. de zondag). Om 23.00 uur is de overhandiging van het geld aan de vertegenwoordigers van de maat schappij. Er zijn op deze dag fantastische prijzen te winnen zoals: kleuren t.v. 53 cm met teletekst, stereo met cd, combi-magne tron, koelkast 260 Itr, koffiezetapparaat, waterkoker, slaapzak, gourmetstel, krui meldief, steengrill, luxe broodrooster, wekkerradio, staafmixer, stoomstrijkij- NIEUWE TONGE - Donderdagmiddag rond 14.12 uur werden de eigenaars van cafetaria De V aan de Voorstraat opge schrikt door brand op hun zolderkamer op de tweede etage. Door het kordate optreden van de eigenaar bleef de schade binnen de perken. Wel kan gesproken worden van een behoorlijke brandscha de. Waarschijnlijk is de brand ontstaan door een oververhitte tv die in de wacht- stand stond. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. zer, elektrisch mes. En verder ruim 700 schitterende prijzen. Kosten: bingomara thon kaarten (44 ronden) 100,-. Iedereen is welkom. Zaal open om 11.00 uur, aanvang bingo om 12.00 uur. Op dit moment hebben 83 personen zich al aangemeld en betaald! De verwachting is dat aan deze marathon 100 personen meedoen. ëiSiS»^iSiiSiS»iS^^3SiS3?ife%3?mSHSi»fit;5K%i&%itKSi!HfeiK3;»-ë5iKSiS ■:»:- Zr. Lankhaarlaan 11,4797 CJ Willemstad Tel. (01687) 3283 Kosten i.v.m. tijdsduur rij-afstand gratis. Langeweg 13 - SOMMELSDIJK - Tel. (01870) 82729 10.00 10 De Visser Rubbol SB heeft een zeer hoge dekkracht: met de kwast opgebracht doet u met 1 liter zo'n 18 vierkante meter! En, u verwacht het misschien al, die 18 vierkante meter hoeft u voorlopig ook nog niet over te schilderen, want ook de duur zaamheid Is uitzon derlijk hoog. Een laag Rubbol SB beschermt, op een goede ondergrond, maar liefst zeven jaar. U ziet dat we met recht zeggen: Sikkens geeft hout twee jaar extra. Extra bescherming en glans, bijvoorbeeld. En daarvoor: extra levensduur! Je eigen leven inrichten. Zo nodig met hulp middelen, vervoer, aangepast werk of een fatsoen lijke uitkering. Haal dat recht. Samen, met de ANIB. Dé bond voor belangenbehartiging en persoonlijk advies. onib Vraag de informatie: Antwoordnummer 848, 1940 VG Heemskerk. Telefoon (02510) 534 34 Na 1-10-'95: 0251253434 BOND VAN GEHANDICAPTEN EN ARBEIDSONGESCHIKTEN v...:j;>B ;a IS Oranje Nassaulaan 5, 1075 AH Amsterdann

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 3