ZOMER VIDEO AANBIEDING ruRAiidi huibrecMse Schilder IVIeeuwis gaf Raadhuis een nieuw gezicht Beenklachten Han Witvliet heeft een paar duizend cactussen in zijn achtertuin pimpernel Predikbeurten 'Witte containers' Ouddorp Jij gaat tocli ooii mee? 1399.- 7000 EUROPESE ELEORO VAK2AKEN Informatieavond over borstvoeding voor zondag 30 juli Extra kerkdienst Ger. Gem. 'Het is een virus waar ik niet meer vanaf kom' Jongerenzangavond Dirksland voorop met programmatuur Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 28 JULI 1995 in Zes weken lang worden er voor kinderen allerlei leuke aktiviteiten georganiseerd in de 'witte containers' aan de Oude Nieuwlandseweg in Ouddorp. ledere ochtend wordt er een mooi bijbelverhaal verteld, er worden bijpassende liedjes gezongen en natuurlijk worden er ook allerlei dingen gedaan. Ook 's middags is er veel te doen! Dan staat er meestal een spel op het programma (bijvoorbeeld een speurtocht of een vossenjacht!). Deze week en de volgende week zijn de zogenaamde 'koninklijke weken'. Aller lei koningen uit de bijbel passeren de revu en staan centraal in de vertellingen. Alle kinderen zijn van harte welkom bij de 'witte containers'! Het hele project is op 8 juli al gestart, maar er kunnen altijd nog kinderen bij. Het ochtendprogramma loopt van 10.00 tot 11.30 uur en het mid dagprogramma van 14.00 tot 16.00 uur. Voor volwassenen is er trouwens om 9.30 uur een dagopening, waarin we met elkaar stil staan bij een bijbelgedeelte en ook met elkaar zingen. U begrijpt: jong en oud... iedereen wordt uitgenodigd om eens bij de 'witte containers' te komen kijken! De 'witte containers' zijn tot 19 augustus bemand en het gaat uit van de Gerefor meerde Kerk te Ouddorp. Voor meer informatie: (01878) 3431. Heb je op D.V. dinsdag 8 augustus nog niets in je agenda staan? Dan is dit mis schien iets voor jou. We gaan namelijk naar Antwerpen om daar, onder leiding van gidsen, de stad te bezichtigen. Ook zullen we een kijkje gaan nemen in het stadhuis en een bezoek afleggen aan de mooie kathedraal in het centrum van Antwerpen. Verder zal een bezoek aan het Belgisch volkheidkundig museum niet ontbreken. Het middagprogramma is nog een ver rassing. Als afsluiting gaan we natuurlijk dineren en wel in een gerestaureerd klooster. Ben je tussen de 15 en 30 jaar en spreekt Licht3e\^oeli3heid van 2 VANAF Lwnnmyv voor aOe lekerhei voor aUe zekerheid dit je wel aan, bel dan snel naar Krijn Grinwis, tel. (01879) 2350, om je op te geven. De kosten voor deze dag zijn ƒ69,50. Tot ziens inde bus!! Aktiviteitencommissie J.V. Daniël tuinontwerpburo hoveniersbedriif bv^------- V ^Verrassende GOEDEREEDE - La Leche Leageu (LLL) houdt een informatieavond over borstvoeding. LLL is een borstvoedings organisatie die informeert aan aanstaan de en 'voedende' moeders. Ook andere belangstellenden zijn natuurlijk welkom. De avond wordt gehouden op dinsdag 1 augustus op Geurenpad 30 in Goede- rcede om 20.00 uur. LET OP: de moedergroepavond in Sommcisdijk gaat in augustus niet door. Voor hulp en informatie: Anneke Akershoek (01879) 2498 of(01873) 1716. De organisatie verhuurt ook een clectrische kolf. OOLTGENSPLAAT - Mogelijk is het al enkele tien tallen jaren geleden (het juiste aantal is ons onbe kend) dat het monumentale Raadhuis aan de Kaai te Ooltgensplaat van een nieuwe verflaag is voorzien. Sinds enkele weken geleden is daar een in het oog lopende verandering gekomen. Schilder Meeuwis uit Oude Tonge zorgde voor een hernieuwde aanblik. 40 blinden of vensters Vorig jaar heeft de gemeenteraad van Oosttlakkee meer dan een ton aan geld gcvotecrd voor het opknappen van dit prachti ge gebouw. In 1616 werd het Raadhuis gebouwd door bouw meester Melchior van Harbach, een zeer bekwaam architect uit de zeventiende eeuw. Hij was ook de ontwerper van de gemeentehuizen te Bolsward en Klundcrt. Later werd bij een restauratie de oorspronkelijke stijl ontwricht. Met medewerking van Monumentenzorg werd in 1938 opdracht gegeven om voor een bedrag van 100.(XX),- de oude stijl weer te herscheppen. Architect werd de heer ir. Alb. van Essen te Voorburg, aannemer werd de Fa. Gcbr. Naglc te Geertuidcnbcrg, terwijl het dagelijks toezicht in handen was van de heer H. C. de Ruiter, gemeente-architect van Ooltgensplaat. In 1939 werd onder leiding van burgemeester C. Slobbe de officiële opening verricht met een groot aantal genodigden. Toepasselijke kleuren Voor de ruim ƒ100.000,- die de gemeenteraad vorig jaar beschikbaar stelde voor de nodige renovatie was ook een bedrag ingecalculeerd vooreen zeer nocxlzakelijke verfbeurt. Aannemer van dit werk was Schildersbedrijf G. Meeuwis, De blinden norden gehangen en een laatste hand wordt nog aan het werk gelegd. V.l.n.r.: Adrie Buscop, Gerard Meeuwis en Rini Koster. Flinke klinipartijen kwamen er aan te pas om het Raadhuis te Ooltgensplaat een grondige verjbeurt Ie geven. Nicuwstraat 6 te Oude Tonge. Het is een flink karwei gewor den. Gerard Meeuwis heeft met zijn medewerkers Adrie Buscop en Rini Koster ongeveer vier weken nodig gehad om de zaak grondig te vernieuwen. Vooral de 40 blinden, vensters of luiken (het is maar hoe je ze noemen wil) vergden veel tijd en vakmanschap. De stofhoeken moesten grondig worden schoongemaakt. De stofzuiger kwam er zelfs aan te pas. Een aantal van deze blinden werd op de werkplaats te Oude Tonge onder handen genomen en dat kostte zelfs uren avondwcrk. De heer Meeuwis heeft in samenwerking met de fabrikant Sikkens Lakken te Sassenhcim de kleuren uitgekozen. Een hoogwaardige glansverf van de kleuren crème, wit, mosgroen, wijnrood en zwart. Wapens De vensters aan de buitenkant stellen een diabolo of ook wel een zandloper voor. De kleuren hiervoor gebruikt zijn wit en wijnrood, terwijl de scharnieren zwart van kleur zijn. De bin nenkant is van mosgrwn. De vele ankers zijn ook zwart van kleur. De twee wapens op het bordes, geborgen in de klauwen van de twee leeuwen (rijkswapen en dat van Flakkce) en het wapen van Ooltgensplaat (Oeltgcn) onder het bordes met Neptunus en de Zeemeermin kregen weer hun oorspronkelijke kleuren. „Het hele karwei was een dankbaar werk", aldus de heer Meeuwis en zijn medewerkers Buscop en Koster. Een niet alledaagse opdracht. Een zeer noodzakelijk werk, dat ons inziens vakmanschap vereiste en gezien mag worden. Verder is er nog wel het een en ander te restaureren buiten het schilderwerk, wat ook onder het bedrag dat voor restauratie is uitgetrokken ressorteert. Maandthema juli/augustus Een gratis informatiepakketje over dit thema kan opgehaald of aangevraagd worden bij de Gezondheidswijzer, het informatiecentrum over gezondheid en de zorg daarvoor van de GGD ZHE te Middelharnis, Sportlaan 5, tel. (01870) 86641. Informatiestands patiëntenverenigingen 01-8: Diabetes Vereniging Nederland 14-8: Parkinson Patiënten Vereniging 08-8: Psoriasis Vereniging (R'dam e.o.) 15-8: Astma Fonds 16-8: Borstkanker Patiëntenvereniging (Integraal Kankercentrum Rotterdam) 21-8: Mutiple Sclerose Vereniging Nederland 22-8: Nederlandse Voedselallergie Stichting (NVAS) Steeds 's middags van 13.00-16.00 uur, bij het Patiënten Informatiecentrum van het Ruwaard van Putten Ziekenhuis in Spijkenisse, naast de hoofdingang. Meer informatie, tel. (01880) 58620. Mantelzorgondersteuning Kruiswerk ZHE en Patiënten Consumen ten Platform ZHE organiseren op woens dag 30 augustus in De Vliedberg, Hoge Pad 2 te Ouddorp, van 13.30 tot 15.30 uur een informatiebijeenkomst over de positie van en ondersteuningsmogelijk heden voor mantelzorgers (dit zijn fami lie, buren of kennissen die een zieke hel pen). Meer informatie en aanmelding: 06-0992299. OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.00 uur ds. D. Heemskerk, Nieuw- Leusden; 11.00 en 18.30 uur ds. J. G. van Loon; Eben-Haëzer: 9.00 uur ds. J. G. van Loon, 18.30 uur ds. D. Heemskerk - Oer. Gem. 9.30 en 18.30 uur Icesdienst - Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uur kand. B. H. Heu- sinkveld; 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgez. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. L. Overwecl. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. F. Hoek; 17.00 en 18.45 uur ds. J. J. van Holten. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Ccxlce, 18.00 uur ds. G. v.d. End, Rijsscn - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster, 18.30 uur leesdicnst. MELISSANT - Ilerv. Gem. 10.00 uur ds. W. Westland, 18.00 uur eerw. heer L. Stuurman, Vlaardingen - Ger. Gem. lO.(X) en 18.(X) uur lees dicnst - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. H. Ecndcbak, Harderwijk - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur Icesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul, 18.00 uur ds. L. J. Geluk, Rotterdam-Centrum - Ger. Gem. IO.(X)en 18.00 uur leesdien.st. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. H. Veldhuizen, Wijk; 18.00 uur ds. M. Paul, Dirksland - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Blok, Kootwijkcrbroek. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. Mulder, 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dhr. P. C. Jansen - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. v.d. Bcrgh, Ridderkerk; 18.00 uur ds. W. Westland - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur student M. Visser - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur Icesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. H. Out - Ger. Kerk (vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur ds. R. ter Beek, Capellc a/d IJssel - Christenvrienden van de Bijbel, Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur evang. R. Pieper. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. L. M. Jongejand, Schoonrewoerd - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur Icesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Brummelen, Huizen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur Icesdienst - Evangelie Gem. (De Komeet) Melkweg 75; 10.00 uur J. C. van Boven. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur d.s. L. D. Burger - Ger. Gem.,10.00 en 18.00 uur leesdicnst - Ger. Kerk lO.(X) en 18.00 uur ds. H. J. Mulder, Olst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Talsma, Putten; 18.00 uur ds. M. van Duijn, Langerak - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. A. v.d. Schee. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. T. W. van Bennekom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dicnst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. K. Baas, 18.00 uur dhr. L. van Dronge- Icn. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. ST. MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 8.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdicnst - Oud Ger. Gem. 3x leesdicnst. OUDDORP - din.sdagavond 7.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's-Gravenpolder. "De meeste voldoening heeft een verzamelaar van de cactussen die hij zelf gezaaid heeft" aldus Han Witvliet. MIDDELHARNIS - "Ik heb maar een paar soorten zonder stekels. Als ik de hele dag gewerkt heb, kan ik 's avonds met een pincet alle stekels uit mijn handen trekken", zegt de 68-jarige Han Witvliet. In een keurig verzorgde kas in zijn achtertuin heeft de Middelharnisser een paar dui zend potjes staan met stekels. Deze vertegenwoordigen zo'n dertig tot veertig soorten. Een gesprek met een man die niet van makkelijke hobby's houdt. "Nadat ik met werken ben gestopt, ben ik met cactussen begonnen in een provi sorisch kasje in mijn moestuin. Een kennis heeft me daarbij veel geholpen en zo is het uitgegroeid tot een virus waar ik niet meer vanaf kom. Het is geen hobby om zomaar aan te beginnen. Met hart en ziel moet je er mee bezig zijn. En je moet hulp hebben van collega's, anders maak je fout op fout. In het begin was er een collega en die schold me zowat uit. Dit was niet goed en dat was niet goed. Maar hij had wel gelijk. Mijn cactussen stonden te donker en te droog. De meeste mensen denken dat cactussen geen water nodig hebben. Ze laten hun cactussen dagen in de zon op de vensterbank staan zonder water. Terwijl ze zomers veel water nodig hebben." Achter in de tuin beschijnt een vrolijk zonnetje de duizenden potjes in de verzorgde kas. Wie in zijn leven weinig gedachten aan cactussen besteed heeft, komt hier tot inkeer. Het is fascinerend al die soorten te zien, terwijl de mooiste tijd al weer voorbij is. Een aantal weken geleden stond de hele kas volop in bloei. Cactussen bloeien maar een paar dagen en veel soorten zelfs maar een dag. Witvliet: "Juist de cactussen die niet zo mooi zijn om te zien, geven de mooiste bloemen." Netheid "Er was ook een witte bloem en die rook zo ontzettend lekker", mengt de levensge zellin van de kweker zich in het gesprek. Achter de kas verzorgt zij fuchsia's. "Mijn man kan niet stilzitten, nooit van zijn leven." De moestuin en ook bloementuin behoorde in zijn glorietijd tot de mooiste tuinen van Middelharnis. "Iedereen die daar kwam zei: 'Jullie hoeven nooit op vakantie te gaan'. Het werd zelfs de hof van Eden genoemd", aldus Witvliet. Tussen al die stekels die voornamelijk in Zuid- Amerika voorkomen staan ook een paar vetplanten die Afrika als thuisland hebben. Witvliet verkcx)pt zijn planten niet maar ruilt wel. Zoals een echte verzamelaar bet aamt heeft hij van veel soorten twee of drie exemplaren. Hij wijst een paar cactussen aan die erg moeilijk in leven te houden zijn. "Als je ze weer te veel water geeft gaan ze onderaan rotten." Binnen achter een kopje koffie toont Witvliet een boek over zijn geliefde plantesoort uit zijn verzameling. Ook komen er knipsels op tafel die na beschouwing weer keurig opgeborgen worden. "Ja, ik sta bekend om mijn netheid. Dat heb ik altijd wel over me gehad. Ik heb een hoop mooie boeken gekocht over cactussen en die kan ik moei lijk uitlenen." Zo af en tcx; komt er iemand een kijkje nemen naar de verzameling. "Als iemand het niet interesseert is het niet leuk. Als iemand komt, moet 'ie wel kij ken." Wie wel geïnteresseerd is, kan gerust bellen voor een afspraak. Op zaterdag 29 juli D.V. zal er weer een jongerenzangavond worden gehouden. Op deze avond worden psalmen en gees telijke liederen gezongen. Deze avond begint om 20.00 uur. De zaal is om 19.30 uur open. Wij zullen deze avond ook zingen voor de kerktele foon en wel van 20.15 tot 20.45 uur. Ook zal er een orgelsolo gegeven worden door onze organist Jan Hoek. Alle jeugd van 15 tot 35 jaar is van harte welkom. Tot ziens. Zangcommissie J.V. Daniël De officiële ondertekening van het kontrakt. V.l.n.r. K. Kasteleijn. coördinator auto matisering gemeente Dirksland, burgemeester Boonstra. J. Draaisma Manager L+T Informatica BV en R. M. L. Loppies Consultant L+T Informatica BV De gemeente Dirksland gaat in de komende jaren nieuwe programmatuur invoeren op de gemeentelijke computer. De raad stelde onlangs daarvoor een krediet beschikbaar van 495 000,-. Afgelopen woensdag vond de feestelijke ondertekening plaats van het kontrakt tussen de gemeente en leverancier L -h T Informatica BV te Eindhoven. De gemeente Dirksland is daarmee de eerste gemeente in Nederland die besloot een dergelijk kontrakt bij L+T Informatica af te sluiten. De omschakeling naar de nieuwe programmatuur wordt het zogenaamde GIDA-GLOBIT Relatie Programma genoemd. Daarbij staat GIDA voor de oude programmatuur en GLOBIT voor de nieuwe programmatuur. Dit zal worden ingevoerd in de periode 1995 tot en met 1998 Met twee steekwoorden wilde burgemeester Boonstra v*oorafgaand aan de onderteke ning de transactie betitelen: „verstandig en doortastend". VerstaÏÏg doordat een geleidelijke invoering zal plaatsvinden, een geleidelijkheid die er ook de afgelopen ifeTe knSn' Do'oTfT 7'1^-'h biS^en de ofgS men is pfn P.Ïa ''"i"""V'^' Y'""' "^^"^P '^«"''■^kt tot Stand geko- ^omine Kï^fh/""'^'''''^'"!'-^^^^^^ daarna een snelle en doortastende besluit vorming. Met zichtbaar genoegen kijkt de heer Boonstra terug op het overiee dat er ook is geweest met de gemeenteraad. overieg aai u Deze Carrfforder kent seen problemen f met weinig licht. Een kaars is voldoende voor een perfecte opname Camcorder VINGERLING3 - MIDDELHARNIS - TEL. (01870) B2518 Jan Deugtstraat 15. HerkingenrTel. 0187-669420

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2