Geslaagde avondfietsvierdaagse Gecombineerde aanleg van leidingen van ENECO en Delta Nuts S266 6 Karels Autoschade ook Caravan en Camperservice nSjtlainmiefnaii Bliksem in vlaggemast op Goerees' dom Tentoonstelling in het Ouddorps museum Ie Toeristendag in Ouddorp woensdag 19 juli Extra kerkdiensten GerefGemeenten Mooie zwemprestatie Theo Tanis Karaoke kampioenschappen No. 6416 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 26 29. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 83392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GEMEENTE MIDDELHARNIS Dure messenslijpers Op 4 juli werd te Sommelsdijk op enkele adressen door een messenslijper ge vraagd of er wat te slijpen viel. Enkele inwoners van Sommelsdijk gingen op het aanbod in. Maar na afloop bleek de rekening wel erg hoog te zijn. De politie adviseert om alleen dergelijke werk zaamheden te laten verrichten door een u bekende slijper en anders van tevoren een prijs af te spreken. GEMEENTE DIRKSLAND Snelheidscontrole Op 4 juli werd te Melissant op de Julia- naweg een snelheidscontrole gehouden. Van de gecontroleerde voertuigen bleek er geen enkele in overtreding. Aanrijding Op 7 juli vond een aanrijding plaats tus sen twee personenauto's te Dirksland op de inrit naar het ziekenhuis vanaf de Sta tionsweg. De oorzaak van de aanrijding bleek dat één van de bestuurders zich niet hield aan het éénrichtingsverkeer op het terrein van het ziekenhuis. Diefstal bromfïetsplaatje Door een inwoner van Herkingen werd aangifte gedaan van diefstal van zijn ver zekeringsplaatje voor de bromfiets SQZ- 160. Bermbrand In de nacht van 8 op 9 juli ontstond aan de Oudelandsedijk te Dirksland een bermbrand in een stapel houtsnippers. De brand die vermoedelijk door broei is ontstaan werd door de brandweer ge blust. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Aanrijding Op 8 juli vond een aanrijding plaats te Oude Tonge op de Magdalenadijk. De aanrijding tussen de twee personenauto's ontstond doordat een bestuurder naar links afsloeg terwijl er een tegenligger naderde. Alleen materiële schade. Diefstal fietswiel Op zondag 9 juli werd op de Kerkring te Oude Tonge een wiel van een race-fiets ontvreemd, waarbij 4 personen aanwezig waren. Tegen deze verdachten werd pro ces-verbaal opgemaakt. GEMEENTE GOEDEREEDE Snelheidscontrole Op 6 juli werd te Stellendam op de Zui- derdiepstraatweg een snelheidscontrole gehouden. Van de 120 passerende voer tuigen reden er 20 te snel. De hoogst ge meten snelheid bleek 83 km/u te zijn ter wijl maximaal 50 is toegestaan. Diefstal uit auto Op 7 juli werd in de middaguren uit een personenauto, die geparkeerd stond aan de Brouwersdam te Ouddorp foto-appa- ratuur weggenomen. In de nacht van 7 op 8 juli werd op de Pr. Hendrikweg te Ouddorp een personen auto opengebroken, waarna een radio cassette-recorder werd ontvreemd. Op 8 juli werd op de parkeerplaats bij De Punt te Ouddorp eveneens een personen auto opengebroken. Hieruit werd een radio-cassette-recorder en diverse papie ren ontvreemd. In de nacht van 8 op 9 juli werden op de Groenedijk te Ouddorp 2 achterwielen onder een personenauto vandaan gesto len. Diefstal reddingsboei In de week van 30 juni tot 7 juli werd vanaf de Molenkade bij de Stellendamse Haven uit een kast een reddingsboei ont vreemd. Diefstal kentekenplaten Op een camping te Ouddorp werden vanaf een auto de beide kentekenplaten ontvreemd in de nacht van 6 op 7 juli. Dief aangehouden In de nacht van 7 op 8 juli werd te Oud dorp een 18-jarige jongen aangehouden die op de kabbelaarsbank een ruit van een winkel had ingeslagen en daarna le vensmiddelen had weggenomen. De jon gen kreeg een geldboete van 500,- op gelegd en moest de schade direkt vergoe den. Aanrijding N57 Op 8 juli vond een kettingbotsing plaats op de N57. Een van de drie betrokken personenauto's kwam daarbij op zijn kant terecht. De ambulance kwam ter plaatse, maar na onderzoek behoefde niemand mee naar het ziekenhuis. Op 10 juli werd op de Rijkweg 57 een overstekend ree aangereden door een personenauto. De auto liep hierbij flinke schade op terwijl de ree daarbij de dood vond. In dezelfde nacht werd nagenoeg op dezelfde plaats een andere ree aange reden welke eveneens aan de verwondin gen overleed. De vlaggemast boven op Goerees' 40 meter hoge dom is in de nacht van zaterdag op zondag rond 02.00 uur door de bliksem getroffen. Het topje van de kunststoffen mast raak te daardoor in brand. De brandweer die zekerheidshalve een kijkje nam, hoefde niet meer te blussen, het vuurtje was vanzelf gedoofd. Alle zekeringen in de toren waren doorgeslagen, zodat nog niet kon worden vastgesteld in hoeverre er - behalve de mast - schade is. De mast gaf ook steun aan de antenne van de vervoersmaatschappij ZWN. Gedurende de maanden juli en augustus zijn de openingstijden van het museum verruimd. Naast de vaste presentatie is in de voor malige raadzaal gedurende de maand juli een tentoonstelling te zien onder de titel 'Daar zit een geurtje aan'. De vaste presentatie geeft in een eigen tijdse vormgeving een beeld van het ont staan van het typische Ouddorpse land schap en het wonen en werken daarop. Ook de historie van het gebied, de kle derdracht en het dialect komen aan de orde. Het geheel geeft een uitstekend beeld van het specifieke van Ouddorp. In de voormalige raadzaal van het Oud dorps Raad- en Polderhuis is gedurende de maand juli een alleraardigste tentoon stelling opgesteld onder de titel 'Daar zit een geurtje aan'. Geuren spelen een grolt rol in het leven van de mens. Waarom vinden we iets stinken en hoe komt het dat we andere geuren als aangenaam er varen? Op o.a. deze vragen geeft deze kleine expositie een antwoord. Het leuke van deze tentoonstelling is dat niet alleen de ogen, maar ook de neus - hoe kan het ook anders bij dit onderwerp - en de handen gebruikt moeten worden. Op een leuke manier kan men zo informatie krij gen over een onderwerp, waarop we da gelijks, onbewust, in aanraking komen. De openingstijden van het museum zijn: dinsdag t/m zaterdag: van 11.00 tot 17.00 uur. En óf de stemming i De avondfietsvierdaagse in de eerste braderieweek is inmid dels een plezierige traditie geworden in Middelharnis. Het deelnemersaantal groeit nog steeds. Vorige week mocht de or ganisatie (in handen van de Middenstandsvereniging Middel harnis en VVV/ANWB Overflakkee) 197 deelnemers inschrij ven. Bovendien deden enkele mensen één avond mee, zomaar, omdat het zulk stralend fietsweer was. Dat mooie weer èn de bijzonder mooie routes van ca. 25 km maakten deze avondfietsvierdaagse tot een sfeervol en ge slaagd evenement. Zoals gebruikelijk werkten de plaatselijke rijwielherstellers en de EHBO mee om te helpen bij eventuele ongelukjes. Geluk kig was er nauwelijks werk voor hen. Op woensdagavond was de Hartstichting onderweg aanwezig met brochures, vlaggetjes en een gezond hapje, om nog maar eens te benadrukken hoe gezond bewegen is. De laatste avond verzamelden de deelnemers zich aan het eind van de route, kregen daar allemaal een bloemetje aangeboden en reden gezamenlijk onder aanvoering van een geluidswagen. die iedere avond aanwezig was, naar de muziektent, waar zij als beloning een medaille ontvingen en waar veel familieleden hen stonden op te wachten De Energiemaatschappij ENECO en het Drinkwater bedrijf Delta Nuts participeren in de kosten van aan leg van een aantal nieuwe kabels en leidingen voor beide bedrijven, tussen Goedereede/Stellendam en Middelharnis. Uitvoerder van dit gecombineerde werk is de fa. Hoogenboom uit Spijkenisse. Voor de ENECO wordt een 50 kV-kabel aangelegd, een ondergronds vervolg van het bovengronds hoogspanningsnet dat vanaf Klaaswaal naar het 50 kV-trafostation te Middelhar nis loopt. De te leggen kabel loopt vanaf het trafostation te Middelhamis naar Stellendam, enerzijds vanwege de stijgende belasting van het huidige net door meer verbruik op de kop van Goeree, maar ook om over enkele jaren, door aansluiting op het trafostation op Voorne, een circuit te hebben bereikt. De 50 kV leiding naar Stellendam zal volgend jaar in gebruik kunnen worden genomen, het circuit zal over enkele jaren ope- rationeel zijn, wanneer vanaf Stellendam een verbinding door het Haringvliet naar Voome zal zijn gelegd. Bij evt. calamiteiten kan Goeree-Overflakkee óf vanaf Voome óf vanuit Klaaswaal stroom betrkeken. De aanleg werd moge lijk door de fusies van energiemaatschappijen die recentelijk plaats hebben gehad waardoor de hele regio nu door de ENECO wordt bediend. In opdracht van ENECO wordt gelijk ook een mantelbuis voor glasvezelkabel aangelegd. De later in te brengen kabel kan voor o.a. de CAI (Centraal Antenne) of telefoon worden gebruikt. Voor het Waterleidingbedrijf Delta Nuts wordt een waterlei dingbuis aangelegd, een 400 mm leiding t.b.v. de drinkwater voorziening voor Oostflakkee. Wanneer wegen en watergangen worden gekmist wordt met de verticale boor onder de weg of watergang doorgegraven, zoals vorige week onder de Noordlandsedijk te Melissant gebeurde. De aanleg zal in oktober gereed kunnen zijn. met 's avonds Kelner-race bij Hotel Akershoek Op woensdag 19 juli, in het centrum van Ouddorp, zal weer de Ie toeristendag worden gehouden van 's morgens 8.00 uur tot 's avonds 18.00 uur, waar zo'n 135 kramen en standplaatsen staan opge steld met een zo groot mogelijk assorti ment van waren, diverse standwerkers zullen hun nieuwe artikelen aan het pu bliek vertonen, diverse kreatieve stands en oude ambachten, o.a. Boekbinden, Houtdraaien, Plateelschilder, Kantklos sen, zult u tegen komen. Op het terrein Nelisse staan allerlei attri buten opgesteld voor de kinderen, een springkussen, elektrische mini-scooters, kinderdraaimolen. Belangstellenden kun nen tegen vergoeding een ritje maken met de Brandweerwagen (halte nabij in gang Nelsise aan het einde van de West straat. Men kan ponyrijden in de Achter weg op de zg. Goudsmijn, hier is ook een halte/instapplaats waar u een rit met Huifkar kan maken. Er rijdt een historische RTM bus, de 'wasbeer' naar de RTM remise, waar u met de RTM-tram een rit kunt maken, vertrektijden vanaf halte bij Meubelhan- del Hameeteman aan de Dorpsweg om 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur. Bij de apotheek kunnen de kinderen gra tis gesminkt worden, zij worden in de fi guur die ze zelf willen keurig opge maakt. 's Avonds 19.30 uur is er een kelnerrace/ biertapwedstrijd in de Boompjes bij Ho tel 'Akershoek'. DIRKSLAND - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Wa- geningen. HERKINGEN - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Driessen van Woerden. NIEUWE TONGE - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. M. Mondria van Waardenburg. OUDE TONGE - woensdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. Theo Jan Tanis van zwemvereniging 'De Gooye' uit Dirksland heeft afge lopen zaterdag deelgenomen aan de nationale kampioenschappen zwem men te Eindhoven. Hij mocht deelne men aan de 100 meter vlinderslag en de 100 meter rugslag. 's Morgens worden de series ge zwommen waarin uitgemaakt wordt wie 's avonds in de finales uit mogen komen. Op de 100 meter vlinderslag plaatste Theo zich voor de B-finale in een tijd van 1.00.29. In de B-fmale worden de plaatsen 9 t/m 16 ver deeld. Op de 100 meter rugslag zwom hij zich met een tijd van 1.02.07 naar een plaats in de A-fma- le. In de middagsessie ging het alle maal een stukje sneller. Theo werd vierde in de B-finale op de 100 vlinder in een tijd van 0.59.95. En op de 100 meter rugslag werd hij uiteindelijk zevende in een mooie tijd van 1.01.51. Hiermee kan de zwemmer uit Goedereede terug kijken op een succesvol Nederlands kampioenschap. Donderdag 13 juli wordt in Partycentmm Verenigingsgebouw 'Oostdam' de laat ste voorronde gehouden van de Neder landse Kampioenschappen Karaoke. De mogelijkheid bestaat hier om je te kwalificeren voor de finale, die medio januari wordt gehouden. Er zijn mooie prijzen te verdienen in deze finale, zoals: 1. reis naar Amerika met CD-opname, een reis naar Gran Canaria verder een reis naar Parijs. Natuurlijk zijn ook bij de voorronde in Oostdam tal van fraaie prij zen te winnen. Kandidaten voor deze voorronde kunnen zich op de avond zelf opgeven bij de pre sentator of geluidstechnicus. Óp deze avond zal er een uitgebreide lijst met ti tels beschikbaar zijn. De beste zanger of zangeres wordt rechtstreeks doorge plaatst naar de halve finale. De avond begint om 20.30 uur. Karels Autoschade te Nieuwe Tonge heeft vanaf begin juli de ken nis en apparatuur paraat om ook schade aan caravans en campers te repareren. Vooral toercaravans raken op vakantietochten gemakkelijk beschadigd, kwetsuren die dikwijls niet worden hersteld, de waarde van de caravan vermindert en het aanzien van het kostbare bezit blijvend aantasten. Karels Autoschade is thans aangesloten bij de Vakgroep Focwa caravan en camperservice, wat betekent dat in het bedrijf ook plaatschade aan caravans onzichtbaar gerepareerd kan worden, ongeacht welke profi lering of welke stmktuur ook is toegepast. Karels Autoschade-caravan-camperservice is als lid toegelaten door de Coöp. Ver. Profile Repair. Interressant nieuws voor ver zekeraars en voor particulieren. Deskundige reparatie kan de hoogte van schades aan zienlijk beperken, tot dusver werden beschadigde delen door nieuwe vervangen tegen aanzienlijk hogere kosten dan die met reparatie zijn gemoeid. A^^^^^^^^^S^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^i^^^^^^^^^^^^^^^^^^N^ er dikwijls goed inzat. 4»-i»^^ w Grote haspels in het land bij de Noordlandsedijk, het verkeer heeft geen enkele hinder ondervonden. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO STUDIO REPORTAGE FOTOGRAFIE BJHJj ^^B| HOT| CU g C3 C^ ^^^^^^^^1 OUDDORP-Weststraat 35-releroon(01B78) 1612/Fax 3734 -^JkAÉ^/ RENESSE - Pnnishop Hogezoom 172-Telefoon (01116)2400 ^BSmÊÊÊj^ SOMMELSDIJK -- Weslkrakeelstraal 8 - Teleloon (01870) 86841 ^0^J^^^^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1