Het Ridderschap voor (oud) leraar P. A. Groenewoud Hans Bestman in z'n gratis Daewoo op weg NIEUWS uit de kerken RTM loc 57 terug van weggeweest Sasruiters te Serooskerke Een advertentie in Eilanden-Nieuws heeft altijd succes..! f P.V. De Combinatie P.V. Gevleugelde Vrienden Demonstraties ïn Theetuin 'De Bongerd' Geslaagde examenkandidaten 'MBO College Oude Tonge' Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 4 JULI 1995 Aan de lijst van Vaderlandse ridders, die échte Ridders zónder blaam, is vrijdagmorgen de naam van (oud)leraar P. A. Groenewoud uit Middel- harnis toegevoegd. Hij werd verheven tot die status na een glanzende onderwijsloopbaan van veertig jaar en de vervulling van vele maatschap pelijke en kerkelijke aktiviteiten. De uitreiking van de hoge Koninklijke Onderscheiding, de Ridderorde, gebeur de niet in de 'eigen' school, de Prins Maurits, waarvan de aula te klein is om't lerarental met genodigden te bergen, waarom uitgeweken werd naar de ge meenschapsruimte van MAVO 'het Spectrum' te Stellendam. Daarheen kwam ook Middelhamis' burgemeester mevr. Sleurink, zónder versierselen zo zou blijken toen ze de toekenning met goede woorden had ingeleid en dhr. Groenewoud fraai zou decoreren, „'t Spijt me zeer", haperde de burge meester, maar we zeiden 't al, 't gold hier een Ridder zonder blaam, best be reid 't nog even zonder 't schone blijk van hoge verdienste te stellen totdat het uit Middelhamis was opgehaald. Rector Boot had wel begrip voor de lich te verwarring die was ontaan, 't kon wel licht de warmte zijn of het vakantiege voel of de overrompelende komst van de burgemeester, maar de ware Ridder gaf zelf geen blijk van enige ontreddering of 't moet die lichte trilling in de stem zijn geweest toen hij de ontvangen Onder scheiding zei te willen delen met zijn echtgenote die hem al die jaren zó voor beeldig heeft bijgestaan. Ook zij kreeg, van hem, een versiersel uitgereikt, iets moois van goud... en ook dat vormde een mooi en dankbaar mo ment. Overige goede momenten waren er door burg. mevr. Sleurink al vele beschreven. Pieter Aart Grwnewoud, in 1936 in Put- tcr.shtxïk geboren, bleek een gretig leer ling die op de lagere school zelfs een klas oversloeg. Hij begon z'n loopbaan aan de lagere school in Heerjansdam, behaalde z'n benodigde aktes en kwam in 1964 naar Middelhamis waar hij - zo zei het mevr. Sleurink - z'n draai snel gevonden heeft en in de gemeenschap een geheel eigen plaats verworven heeft, maatschappelijk en kerkelijk, in de Herv. Exodus Gemeente. Het leek ook rector Boot moeilijk van dhr. Groenewoud afscheid te nemen, een Voor P.V. 'De Combinatie' stond er afgelopen zaterdag de eerste wed- vlucht voor jonge 'duiven op het pro gramma. De 805 deelnemende duiven werden om 9.00 uur te Duffel gelost met noordoostenwind. Winnaar werd W'im de Vos die de eerste duif om' 10.10,43 kon klokken. In de kring Flakkee behaalde hij de 15e plaats op 4339 duiven. De eerste honderd duiven vielen als volgt: W. de Vos 1, 34, 35, 38, 41; C. Dubbcld 2, 42, 67. 78, 87, 90; D. Vroegindewey en De Onderscheiding voor de Ridder, bloemen voor mevr. Groenewoud. oprecht leraar met de geest van een ouwe schoolmeester, niet opgebrand zoals zoveel anderen maar het schadeloos veertig jaar volgehouden door echt in jonge mensen geïnteres.secrd te zijn. Zelf gaf dhr. Groenewoud een sluitende verklaring voor zijn bezig zijn: ,,God stond aan het begin en Hij staat aan het einde". Die wetenschap deed hem bewust kiezen voor het Christelijk onderwijs dat hij veertig jaar zeer van harte heeft mogen dienen. De schooi en de collega's, ze zullen nog worden gemist dat zeker, maar er is een uitste kende herinnering en er was de opdracht aan hen die dorogaan op déze school, de 'Prins Maurits' steeds dat te bewaren wat het Christelijk Onderwijs zo waardevol maakt. Zn. 3, 15, 47, 54, 88; Mevr. Dubbeld 4, 7, 22; P. V. d. Linde 5, 39, 48, 60, 63, 73, 76; M. de Blok 6; W. I. Pecman 8, 16, 37, 40, 86; A. Verwers 9, 12, 13, 65; C. Polder 10; H. Visser 11, 36, 50, 58, 92; I. Koese en Zn. 14, 19, 20, 89, 98; Gebr. Vroegindewey 17; Gebr. Verburg 18, 21, 68, 81, 93, 94; André v. d. Linde 23, 24, 26, 64, 77, 82; J. Mijs 25, 91; C. van 't Veer 27, 28, 49, 5155, 62, 66, 75, 100; J. Jongejan 29; J. W. Steketee 30, 31, 71, 80; P. J. V. d. Slik 32, 33, 43, 44, 45, 46, 74, 79, 95, 96,99; D. Melissant 52, 53, 84, 85; Comb, van Driel 56; P. van Driel 57; A. Sarelse 59, 61, 72; J. C. Horseling 69, 97; E. Gr(x:nendijk 70; C. v. d. Weide 83. Kees van Rumptjr. overhandig! dhr. Bestman de sleutels. Hoe kon het ook anders dan dat Dirkslander Hans Bestman vrijdag de koning te rijk was? Hij was jarig die dag, zou de volgende dag met vakantie gaan én... hij kreeg een heel jaar lang een nagelnieuwe Daewoo E spero 2.0 CD tot z'n beschikking, helemaal gratis! Dhr. Bestman, voormalig ambulance-chauffeur kent als geen ander de eisen waaraan een automobiel behoort te voldoen. Toen de Daewoo-importeur honderd Nederlandse automobilis ten zocht die de nieuweling op de Nederland.se markt objcktief zouden testen besloot dhr. Bestman een kans te wagen. Op het aanmeldformulier wekte hij niet eens de schijn de aanschaf van een Daewoo te overwegen, de slogan „U bent toe aan een Daewoo" kon op hem niet worden toegepast, maar hij maakte duidelijk 't verschil tussen een Europese-, en een Koreaanse auto wel'es te willen ervaren. Dhr. Bestman rijdt al vele jaren een Franse voiture. Er kwamen twintigduizend aanmeldingen bij Daewoo binnen en donderdagavond was dhr. Bestman een van de bofferds die in Hilversum z'n sleutel af kon halen. Vrijdagmiddag ontving hij van garage Hesselink de wagen en zaterdagmorgen startte hij z'n Daewoo op weg naar Zuid- Duitsland. Over de Autobahnen zal hij z'n roomwitte Espero de sporen hebben gegeven, de air-conditioning aan op weg naar vele onbezorgde kilometers. Hij mag er het komende jaar 25.000 km. mee bereiken en wordt slechts verondersteld elke maand een testrapport in te vullen. Als de Daewoo hem goed bevalt, en van het charmante uiter lijk kon dhr. Bestman dat al zeggen, Vrijgt hij als eerste de keus de wagen na een jaar aan te schaffen. U zult hem wel eens tegenkomen, de witte Espero met geel opschrift dat duidelijk maakt dat het een van de honderd test- wagcns in Nederland is. NED. HERV. KERK Benoemd door bestuur van I.Z.B. tot predikant-di- rekteur J. Maasland te Kootwijk. Beroepen te Maartensdijk C. M. Buijs te Kesteren; te Harderwijk H. Westerhout te Zeist; te Alblasserdam Ir. W. C. Meeuse te Sint Annaland; te Amsterdam (Noorderkerk- gem.) C. van Duijn te Krimpen aan den IJssel; te Veen P. van der Kraan te Bles- kensgraaf. Bedankt voor Bameveld en voor Ederveen A. L. van Zwet te Uddel; voor Usselstein (Utr.) J. Maasland te Kootwijk; voor Amstel- veen-Buitenveldert (b.w. Eben-Haëzer) M. Aangeenbrug te Barneveld; voor Nijkerkerveen A. L. van Zwet te Uddel. Toegelaten tot de evangeliebediening J. G. Schenderling, Briljantstraat 284, 2403 AL Alphen aan den Rijn; F. van der Steen, Rietwijkerstraat 33-11, 1059 VW Amsterdam. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar C. P. van Dijk, Lammenschansweg 120, 2313 DR Leiden. GEREF. KERKEN Beroepen te Hilversum drs. J. de Vries te Bussum. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Stadskanaal (wijk noord) A. G. Bruijn te Driesum ca.; te Stadskanaal (wijk zuid) H. Offereins te Surhuisterveen i.c.m. Opende; te Leens J. Boersma te Harderwijk. Aangenomen naar Rozenburg M. Heemskerk te Hoge- zand-Sappemeer. Beroepbaarstelling J. Plug te Hamilton (Can.) p/a Pijlkruid 1, 9801 LL Zuidhom, tel. (05940) 5111. In Nederland te bereiken van 24 juni t/m lOjuli. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Alphen aan den Rijn drs. J. de Jonge te Hengelo (O). CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Zierikzee (2e predikantsplaats) H. J. Th. Velema te Ermelo, die bedankte voor Middelburg en voor Noordsche- schut. Bedankt voor Hoofddorp H. van de Steege te Pa- pendrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Poortvliet G. J. van Aalst te Ridder kerk; te Haarlem J. S. van der Net te Apeldoorn; te Hoogeveen J. Karels te Oudemirdum; te Emmeloord W. Harinck te Kapelle-Biezelinge. Aangenomen naar Lisse G. J. Baan, kandidaat te Bar neveld, die bedankte voor 22 andere beroepen; naar.Scherpenzeel F. Mulder, kandidaat te Elspeet. die bedankte voor 31 andere beroepen. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te Rhenen F. Mallan te Alblasserdam. OUD GEREF. GEMEENTEN IN NED.' Beroepen te Ermelo D. Monster te Bameveld. DIRKSLAND Op 24 juni jl. nam de bovengenoemde postduivenvereniging deel aan een wedstrijd vanuit Pont St. Maxence, een afstand van 294 km., waar de dui ven om 8.35 uur werden gelost. In con cours waren 188 duiven. We schreven al eerder dat de '93- 2604692' van Bert 't Mannetje uit Melis sant een hele beste is. Deze week gaf weer zijn visitekaartje af door 5 uur tegen de stevige noord-oosten wind op te boksen en met ruime voor sprong op nummer 2 te finishen. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat hij een topprestatie zou leveren want deze 'Trouwborst' doffer sukkelde al enige weken met zijn konditie. Advies werd gevraagd bij sportvriend van der Bok uit Ouddorp en deze stelde een lich te orithose (soort verkoudheid) vast. Al dus werd de '692' een medicament toe gediend om dit euvel te verhelpen. Met zijn weer zuivere luchtwegen spoedde de '692' zich naar Melissant. Daar wachtte hem een comité van ontvangst bestaande uit zijn duivin, Bert, vader en zeker niet in de laatste plaats moeder Edith, want zij motiveert de 692 zeer zeker ook. De gedetailleerde uitslag luidt: Bert 't Mannetje 1, 14; Hameete/Hoek- man 2, 7, 12, 24,-35, 43; J. C. Roodzant 3,4, 5,6,9, 15, 18, 19.20,21, 31,32, 37, 42, 46; J. Kleijnenberg 8, 10, 13, 16, 17, 22, 33, 34, 38; P. C. van Alphen II, 23, 36, 39, 44, 45; C. Nagtegaal 25, 29, 41, 47; J. A. Koppelman 26, 28; C. Ver meulen 27, 30; K. de Jong 40. Een 'speciaal-transport' van Van Maanen uit Barneveld heeft don derdag aan de RTM-remise op 'de Punt' te Ouddorp een 'ouwe gedienstige' afgeleverd; loc 57, gebouwd in 1920 bij het Berlijnse Aktie-ëngeselschaft Orenstein Koppel', is een echte RTM-veteraan. De letters RTM stonden toen nog voor Rotterdamse Tramweg Maatschappij die tot 1966 tramlijnen heeft geëxploiteerd, de laatsten vanuit Rotterdam naar Oostvoome en Hellevoetsluis. Het gebmik van stoomtraktie was toen al zover afgenomen dat de RTM direktie in 1962 stoomloc 57, 2 personenrijtuigen, een goederen- en een bietenwagon cadeau deed aan het in Utrecht gevestigde spoorwegmuseum. Het merendeel van het geschonkene bleef door ruimtege brek gestald in de open lucht waardoor de toestand snel achteruit ging. Medewerkers van de huidige RTM, de Stichting Recreatief Toeristisch Mu seum te Ouddorp hebben er recentelijk dagen aan moeten werken om loc 57 tenminste weer rollend te maken, zonder dat de locomotief zich op eigen kracht zou kunnen voortbewegen. Dat zal ze ook nooit meer kunnen, want loc 57 zal haar nog goeie delen ter transplantatie afstaan, de 6 wielen bijvoorbeeld. De wielen worden gebruikt voor een van de 3 tramlocs waarover de RTM beschikt, de wielen die worden uitgewisseld komen weer onder loc 57. De destijds gegeven rijtuigen zijn ook al terugontvangen omdat het spoorweg museum met een chronisch ruimtegebrek kampt. Loc 57 werd met z'n gewicht van 22 ton door een kraan van Van Boekestijn uit maasland keurig op de rails gezet. Geen schoonheid meer door het jarenlan ge verblijf buiten, maar de RTM is er toch erg gelukkig mee. Op zaterdag 8 juli a.s. worden, inha kend op het feit, dat die dag in Herkingen jaarmarkt wordt gehouden, van 10.30 tot 15.30 uur in Theetuin 'de Bongerd' verschillende demonstraties gegeven. Zo komt er een mandenvlechter (W. van Wingerden uit Strijen-Sas), die zijn am bacht zal demonstreren, terwijl door de 'Kantbloem* uit Nieuwe Tonge (Petra de Vette en collega's) diverse hobby-bezig- heden worden getoond, zoals: Marmeren op stof en op luchtballonnen (die de kin deren daamaa mee mogen nemen), Quil- ten en Porseleinen poppen maken. Ook brengen zij modelbouw-schepen mee. Tenslotte zal Thea Treffers van schoon heidssalon 'Personal Touch' in Nieuwe Tonge de bezoekers een persoonlijke kleuranalyse geven op basis van hun ge boorte-jaargetijde, waardoor zij de bij hun type meest passende kleurcombina ties kunnen kiezen. Zoals gebruikelijk is de toegang tot de Theetuin ook op 8 juli vrij. Op de terreinen van de manege de 'Een dracht' te Serooskerke werden zaterdag 1 juli diverse keuringen verricht en er wer den ook dressuurwedstrijden verreden. Het was een zonovergoten dag, de eerste dag waarop we met mooi weer konden starten.De dag was vooral mooi voor Esther Bogerman en Tjarda v. d. Wal, voor hen was er een eerste plaats wegge legd. Vooral voor Tjarda die nog maar voor de tweede keer meedeed in de klas se Z-dressuur een mooie opsteker. Linda Kok verspeelde 's ochtends heel wat puntjes, dat zijn we niet van haar ge wend, maar kwam 's middags sterk terug en werd tweede. De uitslagen waren als volgt: B-dressuur: Mariëlle Verspoor met For tune 159 punten. L-dressuur: Linda Kok met Gracia, Ie proef 159 punten en 2e proef 169 punten, 2e prijs; Liesbeth de Jong met Isha, Ie proef 146 punten en 2e proef 160 punten, 5e prijs. M-dressuur: Esther Bogerman met Bas tion, 165 punten, Ie prijs; Marjan Jume- let met Albert H, 161 punten, 4e prijs. Z-dressuur: Tjarda v. d. Wal met Hand- som, 183 punten, Ie prijs; Marjan Jume- let met Cheval, 166 punten. Allemaal van harte gefeliciteerd met het behaalde resultaat. Op donderdag 29 juni om 20.00 uur werden tijdens een feestelijke bijeenkomst de diploma's uitge reikt aan de geslaagde examenkan didaten van het MEAO en het KMBO. De volgende kandidaten wisten hun beroepsopleiding suc cesvol af te ronden: MEAO: Middelhamis: Erwin Both, Janneke van der Linde, Bettina van Oort, Nelleke Paasse, Come van Rossum. Nieuwe Tonge: Daniël Tijl. Stad aan 't Haringvliet: Niels Grooten- boer. Sari Kieviet. Oude Tonge: Leon de Bonte, Sylvia van Eijsden, Joost van IJk, Katinka de Wadi. Den Bommel: Saskia Breeman, Marco Driesse. Dirksland: Wandy van der Vlugt, Patri cia Witvliet. Melissant: Fansjo Maatkamp, Karin Vroege. Ouddorp: Johan Westhoeve. Goedereede: Annelies van Rinsum. Stellendam: Leon Boone, Danny Brand, Ivonne van den Nieuwendijk. Tholen: René Aamoudse, Jacqueline van 't Hof. Sint Philipsland: Ferry Huijers, Clarinda Verwijs. Sint Maartensdijk: Ellen van der Ree. Poortvliet: Corrien Uyl. Zierikzee: Cindy Buijs. Bminisse: Johan Benard, Marien Benard, Martin van Dommele, Diana Kostense. Nieuwcrkerk: Brenda Cortie, Bastiaan den Dikkenboer, Steven Neele, Lia Troost. Ouwerkerk: Micael Dalebout, Simone Snijders, Arjan Stouten. Oosterland: Miranda Bolle, Mark den Haan. Kerkwerve: Carolien Stouten. Numansdorp: Lizette van Ree. Goudswaard: Karin Roos. Schiedam: Rianda van de Velde. KMBO: Middelhamis: Stephanie Coolbergen. Stad aan 't Harin^rvliet- Janco van Dm- ningen. Dirksland: Stefane Groenendijk, Ange- lique Jumelet. Stellendam: Diana Klepper. Ooltgensplaat: Corina Meijer. Bruinissc: Maurice de Graaff, Maarten Hofland, Erwin de Waal. Siriansland: Mark Abrahamsz. Tholen: John van Dijke. Sint Maartensdijk: Joscelin van Houdt. Sint Annaland: Niels Keur. Numansdorp: Pauline Pronk. Strijen: Karin Kamp.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 6