11-Shirts pfJuiHW 20 tot 25% Milieubewuste agent Musical O.B.S. "D'n Tuun" wegens succes herhaald Opbrengst voor Unicef^ Themadiscussie "Goeree-Overflakkee, Zuid-Holland of Zeeland?", tijdens de Algemene Ledenvergadering van Rabobank Middelharnis Dierenopvang Goeree-Overflakkee Novalux nu ook In Oude Tonge Bel 06-300.120 'Meester Rijksen' 80 jaar Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 4 JULI 1995 Nog maar zelden in haar vandaag op de kop af 94-jarige gescliiede- nis, heeft de Rabobank Middel harnis zulk een boeiend agenda punt gehad op de Algemene verga dering dan vorige week donder dag. De beide sprekers, die de themadiscussie mochten inleiden, waren aan elkaar gewaagd. Drs. P. Visser, sinds vorig jaar met vreug de inwoner van Middelharnis en lid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, mocht de degens kruisen met Drs. G.L.C.M, de Kok, Gedeputeerde van de Pro vincie Zeeland en speciaal belast met de bestuurlijke herindeling. Voorafgaande aan de discussie kon de voorzitter, de heer G. Joppe, de aanwezi gen mededelen dat in het boeicjaar 1994 door Rabobank Middelharnis fraaie resultaten werden geboekt. Een bank die bovendien op eigentijdse wijze voluit wil staan in de plaatselijke gemeenschap. Daarom is de bank zeer betrokken bij alles wat er in de omgeving gebeurt en die daarbij ook een actieve rol wil ver vullen. Om de band met de leden te ver stevigen, worden er regelmatig seminars en andere bijeenkomsten ten behoeve van de cliënten georganiseerd. Een klankbordgroep met representatieve ver tegenwoordigers uit de particuliere en bedrijvensector, is opgericht om de dienstverlening aan de cliënten nog gerichter te doen plaatsvinden. Toelichting op de jaarrekening 1994 Door de directeur, dhr. W. A. Coremans, werd aan de hand van sheets een toelich ting gegeven op de jaarrekening 1994. De groei van de toevertrouwde middelen kon de groei van de uitzettingen niet geheel bijhouden. Een fors bedrag aan financieringen werd in 1994 verstrekt aan het bedrijfsleven. Doordat de voor genomen bouwplannen in de Westplaat stagneren, was de groei in woninghypo theken wat beperkter. Per saldo was er sprake van een fraaie stijging van de resultaten. Dhr. Coremans wees op de snelle groei van het elektronisch bet alingsverkeer. Vooral bij telebankieren en de plaatsing van betaalautomaten was er sprake van een flinke doorbraak. De Rabobank maakt volop gebruik van de automatiseringsmogelijkheden. Op de kantoren Herkingen en Melissant werden dit jaar geldautomaten geplaatst. Gezien de positieve ontwikkelingen had den de leden van de bank er dan ook geen enkele moeite ,mee om de jaarreke ning goed te keuren en de winst toe te voegen aan de Algemene Reserve. De themadiscussie "Goeree- Overflakkee, Zuid-Holland of Zeeland?" Drs. P. Visser mocht het spits afbijten. In een sprankelend betoog probeerde hij de aanvankelijk "afgewezen liefde" Goeree-Overflakkee, weer terug te win nen voor Zuid-Holland. Gewezen werd op de sterke overeenkomst met de regio Hoekse Waard. Het economische leven richt zich op Zuid-Holland. Dat geldt voor de waterschappen, de gezondheids zorg, de scholen, enz. Het kostenaspect kwam ter sprake. Aansluiting bij Zeeland brengt veel kosten met zich mee en wie zal dat betalen? Kortom, drs. Visser zag geen redenen om over te gaan naar Zeeland. Drs. G.L.C.M. de Kok begon zijn toe spraak met op te merken, zich niet in de eerste plaats af te vragen wat goed is voor Zuid-Holland of Zeeland, maar wat goed is voor Goeree-Overflakkee. Dat Goeree-Overflakkee veel gemeen heeft met Zeeland onderbouwde hij met een leuke anekdote. Tijdens een sollicitatie gesprek op het Provinciehuis in Middelburg werd aan een sollicitant gevraagd of hij de Provincie Zeeland kende. "Jazeker", antwoordde de sollici tant, "ik kom elk jaar met vakantie op Goeree-Overflakkee". Het moest drs. de Kok overigens van het hart, dat Zeeland nooit geen actieve acquisitie gepleegd heeft om Goeree-Overflakkee te winnen. Pas toen Zuid-Holland in eerste instantie Goeree-Overflakkee liet vallen, toonde Zeeland belangstelling voor deze regio. Het was hem bekend dat diverse gemeentebestuurders zich omtrent de gevolgen ven een eventuele aansluiting bij Zeeland hadden georiënteerd. Overigens liet drs. de Kok duidelijk mer ken dat Goeree-Overflakkee van harte welkom is bij Zeeland. Daarbij ontveins de hij zich niet, dat het maken van een keuze, lang niet gemakkelijk is. De argumenten door drs. Visser ge noemd, voor Zeeland gelden ook voor aansluiting bij Zeeland. Het is een klei nere Provincie, maar daarom zijn de bestuurslijnen ook korter. Er is veel gemeenschappelijks met Zeeland. Het historisch verleden, de recreatie en niet te vergeten de land bouw. Dat velen uit de bevolking werk zaam zijn in de regio Rotterdam, achtte hij geen bezwaar. Dat is ook van toepas sing voor mensen uit Schouwen, Tholen en St. Philipsland. Aansluiting bij Zeeland zou een draagkracht verhoging van 10% voor de Provincie met zich meebrengen. DisCUSSie In een geanimeerde discussie konden de aanwezigen vragen stellen aan het forum dat gevormd werd door de beide spre kers, onder leiding van dhr. G. Joppe, voorz. van de Rabobank Middelharnis. Beide sprekers zouden het een goede zaak vinden, wanneer de bevolking van Goeree-Overflakkee inbreng zou krijgen bij de uiteindelijke standpuntbepaling. Drs. de Kok maakte in de discussie dui delijk dat de provincie Zeeland zich er zonder morren bij neer zal leggen wan neer Goeree-Overflakkee een duidelijke rol zou spelen bij de vorming van een stadsprovincie in Zuid-Holland. Beide sprekers waren het er over eens dat de bestuurslagen voor de burgers duidelijk en doorzichtig moeten zijn. Drs. Visser sneed de positie van het ziekenhuis Dirksland aan. Dit ziekenhuis moet blij ven en voor de topklinische zorg kan men in Rotterdam terecht. De forumle den waren het er overigens over eens dat het ziekenhuis geen rol mag spelen in deze discussie. Drs. de Kok benadrukte nog eens het beleid van de Provincie Zeeland om de kleinere ziekenhuizen in stand te houden en financieel te blijven steunen. Drs. Visser wees op het grote belang van de transportsector voor Goeree-Overflakkee en die duidelijk georiënteerd is op het havengebied van Rotterdam. Op het argument van drs. de Kok dat Goeree-Overflakkee wellicht meer vertegenwoordigers zal hebben in de Provinciale Staten, poneerde hij de stelling: Het is beter, in het kleine mee praten over het eigen belang, dan in het groot over de belangen van anderen. Drs. de Kok ging nog nader in op de gevolgen voor de gemeenten op Goeree- Overflakkee bij de operatie Stadspro vincie Rotterdam. Zeeland zal ongetwij feld de financiële positie van de gemeen ten op Goeree-Overflakkee in de afwe ging betrekken. Wethouder mw. M.M. van Eck-Knape, duidelijk voorstandster voor aansluiting bij Zuid-Holland, zag grote gevaren met betrekking tot vermindering van subsidie voor o.a. stads- en dorpsvernieuwing. Naar haar mening was de volksaard op Gcx;ree-OverfIakkee ook een heel andere dan die van de Zeeuwen. Wat de huidige subsidieregeling betreft, kon drs. de Kok de wethouder geruststel len: alle subsidies uit gemeen.schappelij- ke regelingen worden zonder meer door de Provincie Zeeland overgenomen. Door een aanwezige ondernemer werd er geklaagd, dat het veel moeite en geld kost om voor problemen gehoor te vin den op het Provinciehuis van Zuid- Holland. In dit verband wees drs. de Kok I van een zeer bekende Wpterkett met mooie prints. op het voordeel van korte bestuurslijnen in Zeeland. Vrees bestond er ook rond de sluiting van zes bejaardentehuizen in de Provin cie Zeeland. Drs. de Kok heeft dit ook een vervelende zaak gevonden, die met veel emotie gepaard ging, maar wees er op dat elders het aantal bedden soms tlink teruggebracht moest worden. Staatssecretaris mw. Van der Vondervoort kwam er minder gunstig af in de discussie. Haar beleid is door veel burgers van Goeree-Overflakkee nauwe lijks meer te volgen. Een van de aanwe zigen vond dat ze maar eens flink op het matje moest worden geroepen en haar beleid in dezen worden afgekeurd. Dhr. Coremans, dir. van de Rabobank, was op het eind van de discussie toch wel een beetje teleurgesteld dat het directe belang voor Goeree-Overflakkee niet veel meer centraal wordt gesteld. Goeree- Overflakkee moet geen slachtoffer wor den van de grote Stadsprovincie-politiek van de Staatssecretaris. Al met al mocht worden teruggezien op een zeer geslaagde Algemene Vergade ring van de Rabobank Middelharnis. In de themadiscussies werden de voor- en nadelen van aansluiting bij Zeeland nog eens concreet op een rij gezet. Duidelijk mag zijn dat het laatste woord over de bestuurlijke herindeling niet is gespro ken. De suggestie van de beide sprekers, om vanwege de oplaaiende emoties vcwrlopig een pas op de plaats te maken, is misschien lang zo gek nog niet. VS/ Mensen in Nood Steun een kind voor nog geen 1,- per dag Groep 8 van "D'n Tuun" in Middelharnis nam vorige week dinsdag afscheid van de basisschool met de "Toffe Tommie Zorgenloos", een musical met een boodschap. Het succes was zo groot dat spontaan besloten werd de opvoe ring de volgende avond te herhalen voor grootouders, ooms en tantes en andere belangstellenden. Straatkinderen "Toffe Tommie Zorgenloos" ging over de straatkinderen in Brazilië en voor die kinderen speelden de leerlingen van "D'n Tuun" als waren ze het zelf. Overtuigend en meeslepend brachten ze de zwerfkinderen van de grote Braziliaanse steden voor het voetlicht; lieten ze het publiek meeleven met de eenzaamheid, het verdriet, de agres sie en de wanhoop van kinderen die niets hebben. Toch was het uiteindelijk geen verdrietig stuk, want soms gloort ook in een kansloze omgeving een sprankje licht en kön het goed komen. Als je maar niet bang bent en niet achterom kijkt. Een happy end dus voor "Toffe Tommie Zorgenloos". bezongen in het slotliedje "Samen verder gaan". Door het originele decor en de treffende aankleding van het geheel was het voor de toeschouwers niet moeilijk zich in de sloppenwijk van Rio de Janeiro te wanen en mee te voelen met liedjes als: "Zwervend door de stad, zwervend door de straten. voel ik mij alleen...". Een mcx)i liedje dat (X)k mooi werd uit gevoerd en waaruit blijkt dat iedereen iets anders verlangt dan de straat. Misschien wel een thuis In "Toffe Tommie Zorgenloos" zagen we kinderen in nood, die door alle angsten heen toch verder moeten zien te komen. De horizon ligt vóór je niet achter je, zegt een van de kinderen in het stuk. Wie weet wat er daar voor je verborgen ligt, mis schien wel een thuis. Tijdens de opvoering groeiden de spelers in hun rol. Ze waren opvallend rolvast en goed te verstaan, wat de zeggingskracht van de voorstelling nog versterkte. De leerlingen verdienen een complimentje voor wat ze onder leiding van juf Annet en juf Yvonne hebben gepresteerd. Het was duidelijk dat ze geloofden in hun spel en dat ze er enthou siast aan hebben gewerkt met z'n allen: Maarten de Korte, Lida Meijer, Mark de Deugd, Arlene v. d. Weel, Frank Winnubst, Alexander Schuring, Kristy van Roosmalen, Maaike de Vries, Martijn Koese, Jan Bart Damen, Jacqueline Tieleman, Esmeralda v. d. Berge, Ronald Kern en Yuunka Lau. Hun musical was goed voor een totaalopbrengst van 495,- voor het straatkinderenprojekt van Unicef, een bedrag waarvoor een zwerfkind misschien een thuis vindt en allicht een kans krijgt op een meer menswaardig bestaan. Geslaagden Muziekschool Goeree-Overflakkee Van maandag 26 juni t/m vrijdag 30 juni 1995 werden de examens van de Stich ting Muziekschool Goeree-Overflakkee afgenomen. Zo'n vijftig leerlingen werden praktisch en theoretisch getoetst. Hier volgt een overzicht van de geslaagden. Sopraanblokfluit A-examen: Karin van Dijk, Liesbeth Gcbuys, Leanne Kamp, Dicuwertje Maliepaard en Arthur Stolk. Sopraan- en altblokfluit A-examen: Mirte Postema en Nadine Stolk. Altblokfluit A-examen: Andrea de Bakker, Manon de Graaf, Liesbeth van Heest, Annelies Kievit, Jacoline Paul, Esther Slegh, Nicole Trommel en Anne- marie Verhage. Sopraanblokfluit B-examen: Elke van Alphen, Manon de Graaf, Liesbeth Ha- meeteman (met aantekening tenorblok fluit), Marieke Koppelaar en Liesbeth Struik. Sopraan- en altblokfluit B-examen: Belle van den Berg, Alike van Dieren (met aantekening tenorblokfluit) en Jan- tien van der Wende (met aantekening te- norbloktluil). Altblokfluit B-examen: Elise Blonk (met aantekening tenorblok-fluit). Altblokfluit C-examen: Annemarie Hoekman (met aantekening tenorblok- fluit). Dwarsfluit A-examen: Marije Blok, Mariët Edewaard en Ariene van der Weel. Dwarsfluit B-examen: Anne van de Boogert en Hanke van Leeuwen. Tel. (01875) 1887 VERMIST te Middelharnis: Kater, ge- castr., 2 jaar, zwart-wit, zwart vlekje op neus. Te Dirksland: Cyperse kater, 1 jaar, fors beest lange staart. Kleur: cypers-grijs. Naam: Jcrom. Te Stad aan 't Haringvliet: Poes. cy pers, bruin-beige, met zwarte pootjes, IVi jaar oud. Tenger postuur, draagt rose bandje met belletje. Te Ouddorp: Grijs gecyperde kater, weg sinds 26 juni 1995. Roepnaam Gijs. Flinke kat. Hengelaarsvereniging 'Stellendam' Op 7 juni en 21 juni zijn door de Hengelaarsvereniging "Stellen- dam" viswedstrijden voor de jeugd georganiseerd. De uitslagen van beide wedstrijden zijn als volgt: Op 7 juni werd Anna Jan Doomhof 1 e met 83 cm vis, H. Gerritse 2e met 18 cm vis en Sander Rossel 3e met 12 cm vis. Bij de tweede wedstrijd werd Alica Doomhof Ie met 47 cm vis Sander Rossel 2e met 33 cm vis en Anna Jan Doornhof werd 3e met ook 33 cm vis. De laatste 2 moesten vanwege het feit dat ze beiden evenveel hadden gevangen loten om de tweede en derde plaats. Volgend jaar zullen door de Hengelaarsvereniging "Stellendam" wederom viswedstrijden voor de jeugd georganiseerd worden. Overigens is het jeugdwedstrijd vissen voor dit jaar nog lang niet achter de rug!! op zaterdag Ijuli is namelijk een ware jeugdcompetitie bestaand uit 4 wedstrijden van start gegaan. Deze competitie wordt georgani seerd door de Hengelaarsverenigingen "Stellendam" en "Viscromte" uit Melissant. De competitie bestaat uit 4 wedstrijden. De nog 3 resterende wedstr- tijden zijn op 12 juli.ló augustus en 13 september. Het inschrijfgeld is ƒ2,50 (inclusief aas en lokvoer). Voor meer informatie kunt u bellen naar 01870- 84632 of 01879-2073. Op vrijdag 7 juli a.s. hoopt D.V. dhr. R. Rijksen zijn 80e verjaardajg te gedenken, samen met z'n vrouw en kinderen. In het begin van de ooriogsjaren '40-'45 kwam hij naar Flakkee om les te geven aan de Groen van Prinstererschool te Middelharnis. Hij heeft ook de ramp van 1953 nog meegemaakt. Ook heeft hij in deze ruim 12 jaar op het eiland rondge zworven om orgellessen te geven. Nog altijd denkt hij met veel dankbaar heid en vreugde terug aan deze Flak- keese periode. Hebt u nog les gehad van meester Rijk sen? Het zou erg leuk zijn als u hem t.g.v. deze gedenkdag een kaartje zou sturen; Dhr. R. Rijksen, Montauban- straat 82,3701 HX Zeist. Dwarsfluit C-examen: Eline de Geus, Petronella Mackloet en Nelleke Robijn. Gitaar A-examen: Klaas Hagens, Els Keyzer en Leontine Mierop. Keyboard A-examen: Petra de Jong. Viool A-examen: Lianne Blok, Marjo- lijn Padmos, Lorette Steenman en Jan Trompper. Viool B-examen: Mevr. A. P. Tanis-Nap. Piano B-examen: Johan van der Valk, Conny Visser en Gert-Jan van der Wende. Piano C-examen: Caroline van den Broek. Orgel A-examen: Sander de Geus. Het zal veel mensen ongetwijfeld plezier doen, dat er in Oude Tonge nu ook een Novalux-winkel wordt geopend. Deze nieuwe Novalux- speciaalzaak voor hulshoudelijke- en kadoartikelen, elektrische appa raten, lampen, porselein, aarde werk en tuinmeubelen vindt men in de Nieuwstraat 2 De familie Van Loon heeft besloten zich aan te sluiten bij Novalux. En wie is dan wel Novalux? Dat is een dochteronder neming van de fa. Blokker, dus ook ver trouwd en voordelig. Wat onmiddellijk in het oog springt is de frisheid van het interieur, heldere kleuren en gebruik van de mooiste en duidelijkste winkelmate- rialen. Erg praktisch is ook de groepe ring van de artikelen. De verschillende artikelgroepen zijn op logische wijze over het pand verdeeld zodat de artikelen goed terug te vinden zijn. Het totale assortiment bestaat uit duizenden artike len en is overzichtelijk gepresenteerd. De prijzen die Novalux hanteert zijn altijd voordelig, zie openingfolder. Zo kunt u bijvoorbeeld al voor f 3,95 een kook- wekker kopen. Is de keuze uit al die dui zenden artikelen die het assortiment rijk is toch moeilijk, dan heeft Novalux kad- obonnen die een jaar geldig zijn en in te wisselen in alle Novalux-zaken. Garantie en service staan bij Novalux hoog in het vaandel. Novalux zorgt er namelijk voor, dat de garantiebepalingen van merkartikelen worden overgenomen. Dus als u een artikel van bijvoorbeeld Philips of Tefal bij Novalux heeft ge kocht, waar het een en ander mankeert, zorgt Novalux ervoor dat het bij de betreffende fabrikant terecht komt en gerepareerd wordt. Als het in de Novalux-vestiging terugkomt, krijgt u door middel van een telefoontje of een briefkaart een berichtje. Want service wordt op prijs gesteld, zeker in deze tijd. De familie Van Loon zal de 85e Novalux-winkel openen. Door het hele land heen vindt u in de kleinere plaatsen een Novalux-winkel. Woensdag 5 juli om 8.30 uur is de opening een feit en dat gaan we vieren! Behalve voordelige feestkoopjes krijgen de eerste 50 klanten, bij besteding van 25,00 (t/m zaterdag, de voorraad strekt) een leuke verrassing. OOLTGENSPLAAT/BODEGRAVEN Beroep aangenomen De hervormde predikant ds. C. J. W. Verboom heeft het beroep naar Bodegra ven, wijkgemeente 2 (vacature ds. C. v.d. Scheur) aangenomen. Ds. Verboom deed als kandidaat op 28 februari 1988 zijn intrede te Ooltgensplaat en is dus ruim 7 jaar aan deze gemeente verbonden. HERKINGEN P.V. De Luchtbode Bovenstaande postduiven vereniging nam op 1 Juli 1995 deel aan een wed- vlucht vanuit St. Kath. Waver. Afstand 78 km. In concours waren 565 duiven die om 11.40 uur met Noordoosten wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 12.44.47 uur en haalde een snelheid van 1209.25 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: Ph. Logmans, 1, 4, 7, 8, 9, 10, 21, 22, 23, 32, 34, 37, 46, 49, 52, 54, 58, 65, 66, 69, 72, 73, 76, 82, 83, 89; A. J. A. Volaart 2, 84, 95, 103. 108; J. Kievit 5, 12, 16, 33, 44, 48; J. den Boer 6, 11, 14, 18, 20, 25, 26, 35, 42, 45, 47, 55, 57, 61, 62, 64, 87, 93, 94, 99,; C. G. Wiskie 13, 77; D. Kie vit 15, 33, 56, 59, 60, 67, 80, 88, 98; H Kievit 17, 50, 63, 74, 75, 97; M. Hui-zer 19, 31, 38, 68, 78, 90, 91, 92; J. Molenaar 24; P. Hogerwerf 28, 36, 39, 70, 71; A. Molenaar en Zn. 29, 30, 40, 43; H. Kamer-ling 51, 81, 85, 96; B. van den Ochtend 79; C. Log-mans 86. In het briefje dat ze ons schreef konstateert mevr. B. Mijnders uit Mclissant dat de agent die ze tij dens de kortgeleden ge houden truckrun fotogra feerde een 'wel opge voed man' is, maar daar had ze nog geen nieuws mee geleverd, vonden we. 'Welopgevoed' behoort elke politieman/vrouw te zijn, maar op haar advies bekeken we de foto na der en jawel, het bewijs. Hij heeft z'n lege plastic drinkbekcrtje niet klak keloos weggegooid, maar letterlijk in de boeien ge slagen en het aldus mee gevoerd naar de afval bak. Misschien is deze agem wel héél erg netjes opge voed en heeft'ie dat be kertje van straat opge raapt, wie weet. BENEDEN ZANDPAD 3 MIDDELHARNIS (01870) 89065 CEERLAAN RIDDERKERK (01804)30574 Word lid van bet Menseh in Nood-Kinderfonds Aktie Ander Afrika (veertig cent per rrunuut) Giro 667. Postbus 1041. 5200 BS Den Bosch

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2