Nieuws CT-scan ziekenhuis Diricsiand LITIE Bui^. Sleurink opent mooiste vestiging van accountants de Heer Co. Tranen bij het afscheid van Poolse valiantiegangertjes ?^^^3'il^ B. Surfer verongelukt Toegelaten tot de theologische opleiding te Apeldoorn Grote kerk Dordrecht Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Omloop Goeree-Overflakkee Alle leerlingen van mavo 'De Komeet' geslaagd Nieuwe Tongse moeders verlangen veilige oversteek '"\:r 67e Jaargang ■'^■/ODF^ DINSDAG 4 JULI 1995 No. 6414 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 3392. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rato Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 WIST U DAT - het eindbedrag van de televisie-aktie op 31 maart jl. 330.000,- was en dat we daar verschrikkelijk blij mee zijn; -het saldo inmiddels is aangegroeid tot een bedrag van ca. 380.000,- dank zij de verschillende akties die sindsdien nog zijn gehouden; - een CT-scan minstens 800.000,-kost; - de aktie dus nog niet afgelopen is; - u nog een kans krijgt uw bijdrage te schenken, als u hiervoor nog niet in de gelegenheid was; - u de individuele lopers van de Omloop van Flakkee kunt sponsoren; - dat sponsorgeld ten bate van de CT-scan is; - de aktie eind oktober 1995 wordt afgerond en dat spoedig daarna de CT- scan door het ziekenhuis kan worden aangeschaft. Iedereen, die zich tot nu toe heeft ingezet voor de aktie, zeggen we hartelijk dank voor de gulle bijdragen. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GEMEENTE MIDDELHARNIS Rijden onder invloed Op zaterdag 1 juli werd een bestuurder van een personenauto gecontroleerd óp het gebruik vari alcohol op het Haven- eind te Sommelsdijk. De uitslag van de ademanalyse was 450 ug/1 en de persoon kreeg zodoende een proces-verbaal en een rijverbod. GEMEENTE GQEDEREEDE Kop-staartaanrijding te Stellendam Op zaterdagmiddag vond er een kop- staartaanrijding plaats op de Korteweg te Stellendam. Er stonden voor de aldaar staande verkeerslichten een motorfiets en een personenauto stil voor het rode licht. Ëen daarachter rijdende bestuurster van een personenauto merkte dit te laat en reed achterop de wachtenden. Bij con trole bleek 1 van de wachtende bestuur ders te veel alcohol te hebben genuttigd, namelijk 700 ug/1. Dit kwam hem te staan op een proces-verbaal en een rij verbod. Aanrijding met letsel Op woensdagmiddag 28 juni vond er een aanrijding plaats tussen een fietser en een personenauto op de kruising Zuider- diepstraatweg-Rijksweg 57 te Stellen dam. De bestuurder van de personenauto verleende geen voorrang aan de fietser. De fietser is in zorgwekkende toestand opgenomen in het Dijkzigt-ziekenhuis te .Rotterdam. Auto te water Op zondag 3 juli parkeerde een bestuur der zijn personenauto bij de buitenhaven te Stellendam. Toen hij iets uit de koffer bak wilde pakken begon de auto te rijden en reed het water in. In de auto zaten geen personen meer. De auto werd met een takel uit het water gehaald. GEMEENTE DIRKSLAND Rijden onder invloed In de nacht van zaterdag op zondag werd een bestuurder van een personenauto die reed over de Molenzicht te Dirksland ge controleerd op het gebruik van alcohol. De uitslag var i? ademanalyse was 325 ug/1, hetgeen hem op een boete kwam te staan van 320,- en een rijverbod. Kop-staartaanrijding Op vrijdagmiddag vond er een kop- staart-aanrijding plaats op de Staakweg te Dirksland tussen 3 auto's. Alleen schade aan de voertuigen. GEMEENTE OOSTFLAKKEE Oplichting Op 29 juni kwam bij een bedrijf in Oude Tonge een man met het verhaal dat hij twee draagbare telefoons moest installe ren namens de baas van dat bedrijf Een werknemer gaf vervolgens toestemming tot plaatsen waarna 1.500,- werd afge rekend. De man zei dat de factuur nage- stuurd zou worden. Eerder deze maand werd in Middelharnis ook op soortgelij- Zondagmorgen omstreeks kwart voor twaalf werd in een haventje nabij de Brouwersdam binnenzijde het dode lichaam gevonden van een 45-jarige man uit Duitsland. De man was zaterdagmid dag gaan surfen op de Geul van Osse- nisse (Grevelingenmeer), maar keerde niet meer terug naar zijn auto, die hij aan de Brouwersdam had geparkeerd. Zater dagmiddag werd de surfplank van de man, een ervaren surfer, aangetroffen, waarna hij als vermist werd opgegeven en een zoekaktie op touw werd gezet. Een zwemmer vond het lichaam van het slachtoffer zondagmorgen in het haven tje en waarschuwde de politie. De surfer bleek te zijn overleden en werd aangetroffen met een hoofdwond. De po litie vermoedt dat hij het slachtoffer is geworden van een ongeval in het water. De politie wil graag in kontakt komen met eventuele getuigen die mogelijk za terdag of zondag de surfer hebben gezien en wellicht meer informatie kunnen ge ven over het ongeval, waar hij bij betrok ken was. De 45-jarige Duitser had een oranje fluo- riserende surfplank met doorzichtig zeil en gekleurde banen daarop. De man droeg zelf een zwart wetsuit met paars/ oranje strepen. Getuigen kunnen kontakt opnemen met de politie van het district De Eilanden van de politie Rotterdam-Rijnmond, bu reau Middelhamis, via telefoonnummer (01870)88777. ke wijze getracht om telefoons aan de man te brengen. Het blijkt in elk geval om NIET goedgekeurde telefoons te gaan van het merk: Abasonic. Signalement van de man: 40/50 jr. oud, lengte 1.70-1.75 m., gezet postuur, blond dun 'haar, gekleed in grijs jack. Hij had een zwarte schoudertas bij zich. Ongeval met letsel Op 29 juni reed op de Tilsedijk te Den Bommel een motorrijder, na het inhalen van een motorvoertuig, in een bocht rechtdoor en kwam daarbij ten val. Hij werd met beenletsel naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. Snelheidscontrole Op 29 juni werd op de Provincialeweg N215 te Oude Tonge snelheidscontrole gehouden door de verkeerspolitie. Van de 2017 passanten reden er 67 te snel, waarvan de snelste 119 km/u reed. Niet iedereen vindt het mooi, dat grote Iioge liantoorgebouw aan het eind van de Molenweg, vlalibij de Oudelandsedijk te Middelharnis, maar toen ze vrijdagmiddag de eer had het nieuwe pand van Accountantskantoor de Heer Co officieel te openen, heeft burg. mevr. Sleurink het zonder scrupu les een van de mooiste vestigingen van de Heer Co genoemd, een aanwinst voor Middelharnis. Wederkerig voelt het accountantskantoor zich, zo verzekerde dir. de Heer, uitste kend thuis in Middelhamis waar ze sinds 1 januari 1993 vertegenwoordigd is. Flakkeeërs en Alblasserwaarders hebben een zelfde overeenkomst, zo is dhr. de Heer gebleken, ze geven niet snel hun vertrouwen, maar eenmaal gegeven mag er voortaan op gerekend worden en zo is het Accountantskantoor de Heer Co ook vergaan. Blij en dankbaar verklaarde dhr. de Heer zich daarvoor en hij bracht dat met een chequa a 7.500,- aan de burgemeester tot uitdrukking. Zoontje Gerard overhandigde die aan mevr. Sleurink die toezegde er een kunstvoorwerp tot verfraaiing van de wijk voor aan te zullen schaffen. In de wijk het 'Prinsenkwartier' is het nieuwe kptoorpand prominent aanwe zig, het vormt er, vindt mevr. Sleurink, zelfs een prachtige afsluiting van. Samen met het vlakbij gelegen Water- schapshuis vormt ze het gezicht van Middelharnis en betekent het gebouw een aanvulling op de uitstraling die de vindt mevr. Sleurink, Middelhamis stel lig de mooiste is. gemeente als bruisend middelpunt van de Delta heeft. Grote waardering en bewondering van 's burgemeesters zijde voor de werkwijze en de groei van het accountantskantoor, een snelgroeiende organisatie die dicht bij de klanten opereert vanuit klein.e, overzichtelijke vestigingen waarvan, zo Goede zaken werden toegewenst ook ten nutte van de klanten vanuit alle mogelij ke maatschappelijke verbanden. „Wanneer het u goed gaat zal dat haar uitstraling hebben op de gemeente Middelhamis". Als er ooit een experiment ge slaagd mag heten is dat wel het experiment van de Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen om naast alle materiële hulp ook'es 25 Poolse kinderen op Flakkee vakantie te laten vie ren; uitzonderlijk was de vreugd die is beleefd, uitzonderlijk was 't verdriet toen er zaterdagmid dag afscheid genomen moest worden. Toen moesten ze weer temg, de Fooi tjes, weer naar hun weinig opwek kend kindertehuis in 't Poolse Chelm, dat aan hun onderhoud niet meer dan twee gulden per dag besteden kan. Dat was ook te zien toen 't gezel schap via Schiphol, in Middelhamis aankwam: „gêên goed an d'r lief', zei een Flakkeese moeder, maar zo is 't niet gebleven in die veertien dagen. De bleekneusjes werden gebmind in de zomerzon, ze smulden van 't lek kers dat hen werd voorgezet, ze kre gen nieuwe kleren, allemaal nieuwe schoenen van schoenhandel Keijzer, nieuwe shirts, kaplaarzen voor thuis, kortom 't waren na een paar dagen al andere, vrolijke kinderen die, gekoes terd door de zomerzon en door aller aandacht, heerlijk zorgeloos vakantie vierden. Ze gingen naar een pretpark en naar de dierentuin en ze lagen 's avonds moe in hun bed, niet op een slaapzaal maar in een eigen kamertje. En wat nog zoveel mooier was..., voor veertien dagen hadden ze een moeder en een vader... die zorgend aanwezig waren en die alle aandacht voor hen hadden, ja echt, die zomaar van hen hielden, want zo is 't ge weest. Dat gevoel was dikwijls wederkerig. „Mamma" hebben de Poolse kinder tjes tegen hun gastmoeders gezegd en de vaders en moeders voor veertien dagen hebben er alles aan gedaan om het hun kinderen voor veertien dagen naar de zin te maken. Vrijdagavond was er nog een geweldige barbecue in de tuin van de fam. Van Loon-Dirkx en toen, toen was het bijna voorbij. Mevr. Jantje Roos uit Middelharnis vond maandagmorgen maar één woord om te zeggen hoe 't gewest was, dat afscheid, „'t Was verschrik kelijk", zegt ze. Heel droeve tranen zijn er vergoten, want geen van de bezoekertjes vond het fijn om naar huis te gaan. Een thuis hebben ze nauwelijks en hier hadden ze alles. „Verschrikkelijk", zegt Jantje die meereisde in de bus naar Schiphol. Sommige van de kinderen zijn echt troosteloos gebleven en zo heeft ze ze weg zien gaan. De gastouders komen later bij elkaar om hun ervaringen uit te wisselen en, natuurlijk, om hun 'kinderen' volgend jaar weer terug kunnen zien. Dat kan niet zonder sponsors, maar misschien mag vol gend jaar weer een beroep op hen worden gedaan. ZWN Tours was er daar een van. Anita van Loon is er marketing ma nager en op haar voorspraak heeft ZWN Tours de kinderen rond gere den. De Pooltjes hebben wat meege kregen voor de kinderen die 'thuis' moesten blijven en die het sprookje van veertien dagen hebben moeten missen. Het curatorium van de in Apeldoom ge vestigde Theologische Universiteit van de Christelijke Gereformeerde Kerken nam vorige week woensdag de zoge naamde admissie-examens af. Tot het viertal dat werd toegelaten tot de predi kantenopleiding behoort de heer J. M. J. Kieviet te Middelhamis. De heer Kieviet (1950) is nu nog werk zaam op het gemeentehuis in zijn woon plaats. Hij is tevens ouderling van de Chr. geref kerk aldaar. Vanaf 1991 volg de hij de deeltijdopleiding theologie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. concertserie 1995 Woensdag 12 juli om 20.00 uur geeft Klaas Jan Mulder uit Kampen een con cert in de grote kerk te Dordrecht. Hij speelt werken van Bach-Widor-Alain Franck- Andriessen. Toegang: 7,50 of ƒ5,00 (65+ of c.j.p.) abonnement voor 7 concerten 45,00 OUDDORP Kollekte-opbrengst Anjeraktie Brassband 'Concordia' heeft op zaterdag 24 juni tijdens zijn eerste zomerconcert gekoUekteerd. Het totaalbedrag is 291 waarvan 1/3 deel voor de Brassband is. Namens de leden en het bestuur hartelijk dank. OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur ds. W. Silfhout van H. I. Ambacht. MELISSANT - donderdagavond 7.30 uur ds, A. F. Honkoop van Wagenin- geh. MIDDELHARNIS - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpe- nisse. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. P. van Ruitenburg van Dordrecht, gaat wegens omstandighe den NIET door. Het enthousiasme van de a.s. deelnemers aan de Omloop Goeree-Overflakkee is zo groot, dat er fouten worden gemaakt. Er wordt veel getraind, en dat is verstan dig, maar om te trainen is het beslist niet noodzakelijk dat door afgesloten natuur gebieden wordt gelopen! Deze gebieden zijn niet voor het publiek toegankelijk. Er is daar nu ook niets te zoeken. Het zijn gebieden voor de flora en fauna en alleen in de nacht van de Omloop mogen de deelnemers er mede gebraik van maken. Wanneer wandelaars worden betrapt op het trainen in afgesloten natuurgebieden en zij deelnemer zijn aan de Omloop 1995 zal hen géén startbewijs worden verleend. Medewericers van Natuurmonumenten zul len de namen doorgeven aan de organi satie en de loper wordt van deelname uit gesloten. De organisatie van de Omloop Goeree- Overflakkee verwacht dat dit middel niet toegepast behoeft te worden. Bestuur Stichting Omloop Goeree-Overflakkee Gerrit Poortvliet, voorzitter. Leek het succes van 'De Komeet' uit Oude Tonge, de mavo die noodgedwon gen moet afbouwen, al erg groot, na het herexamen bleek, dat alle 44 eindexa menkandidaten van deze school geslaagd zijn. Ook de laatste kandidaat, waarover nog een geringe onzekerheid bestond, behaal de tijdens de herexamenperiode voldoen de resultaat om het diploma te verwer ven. Zowel voor de leerling als voor de school is dit bijzonder bevredigend. Meer dan een half jaar ziek en dan door extra aandacht van het personeel van de school, maar natuurlijk vooral door eigen inspanning je diploma halen is een hele prestatie. Ook de school is uiteraard bijzonder te vreden. 100% geslaagden is toch ook als school een prestatie, waar personeel en Op initiatief van enkele moeders is in Nieuwe Tonge een handtekeningenaktie gestart onder het motto 'Een veilige oversteek voor onze kinderen!' In de laatste week voor de vakantie zijn al zo'n 600 handtekeningen verzameld. Voor het leeuwendeel afkomstig van de 2601 in woners van Nieuwe Tonge. Op één uit zondering na werd er gemotiveerd gete kend. Alle mensen in deze contreien is de be doelde oversteek bekend. Het gaat om de kruising Molendijk/Provinciale Lange weg. Alle middelbare scholieren, al vanaf 11 jaar, moeten straks weer iedere doordeweekse dag deze kruising over. Een bron van zorg voor alle ouders van deze kinderen. Ook ouderen gaan niet graag de weg over: „Het is een levensge vaarlijke ondememing om een plantje bij het tuincentrum aan de overkant te gaan halen". Over moeders met kleine kinde ren nog maar te zwijgen! Je bent als gemeenschap bijna geïsoleerd als je de weg niet over durft. Toch is Nieuwe Tonge voor vele zaken op Mid delharnis aangewezen. Om een paar voorbeelden te noemen: het Gemeente huis, de zwemles voor de kinderen, de opticien, het reisbureau, het arbeidsbu reau, de schoenwinkel, het kinderdag verblijf, enz. enz. In deze tijd met steeds dmkker wordend verkeer, met de wens van de gemeente ons eiland toegankelijker te maken voor het toerisme, is het toch van wezenlijk belang dat de aanbevelingen gedaan door de verkeerstechnische mensen van het ISGO, zo snel mogelijk worden uitge voerd. Het gaat om mensenlevens! Initiatiefgroep Veilige Oversteek, p/a H. J. van Beierenlaan 28 3244 XJ Nieuwe Tonge. Inlichtingen: (01875) 2330/2326 schoolleiding met grote voldoening op terug kunnen zien. Een gevoel de vakantie 'verdiend' te hebben overheerst dan ook. Op 21 augustus start de school haar laat ste jaar. VOOR BEELD EN GELUID COMBI FOTO - VIDEO STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE CU era [zzi ET] c^ cj ^n cu I OUDDORPWestslraal3S - Telefoon (0IB78) 76)PiFax 3734 RENESSE - Prinlshop Hogezoom 172 - Telelooo (01IW) 2400 SOMUELSDIJK - WesHtrakeelstraal B - Teleloon (01070) B6B41 Burg. mevr. Sleurink ontving een cheque van f 7.500,-. Voor de boerderij van defam. Van Loon, dolgelukkig met de nieuwe schoenen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1