Stichting Bejaardenwerit 'Middelliamis' vierde sober maar blij liet zilveren bestaan College Geref. Gem. Herkingen nam vernieuwd kerkgebouw in gebruik Wegen Van de Vondervoort ondoorgrondelijk Predikbeurten Veiligheid ree en automobilist vergroot een Uukc v'^\kiU\tutC^p Zomerzangdienst te Goedereede Zaterdag eerste beiaardconcert Goedereede v^cc% Zomerzangavond Geref. Kerk Ouddorp Winnaars Bijbelquiz Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 30 JUNI 1995 Lang leve de Stichting Bejaardenwerk 'Middelharnis', dat vvas de harte lijke wens van de velen die aanwezig waren op de viering van het 25-jarig bestaan, maandagmiddag in het Dienstencentrum. Een van de feestrede naars onderstreepte hoe waardevol het is, ook in de 'oude dag', vrienden te hebben en vrienden wist hij in en door de Stichting vereend. Dat mooie, er voor elkaar te zijn, heeft ook de sfeer van de jubileumviering bepaald, ingezet door de voorz. dhr. Tieks die ze allemaal hartelijk welkom heette, de (oud) bestuurders, de mede werkers en de vrijwilligsters, betrokken als ze zijn op het werk ten dienste van de ouderen, goed werk als middel tegen vele kwalen, vooral die van de eenzaam heid. Dhr. Tieks gaf een categorisch overzicht hoe de Stichting een kwart eeuw geleden tot stand was gekomen, begonnen onder de vlag van de Stichting 'Diekhuus', maar al snel een zelfstandige Stichting geworden met veel, heel veel werk ter bevordering van het welzijn van de 'be jaarden'. Dhr. Tieks liet met onbesproken hoeveel dank de Stichting aan de vrijwillig/sters verschuldigd is want zij hebben, zei dhr. Tieks „gigantisch veel werk verricht" en ook in de toekomst zal een belangrijke plaats door hen worden ingenomen want de Stichting kan niet zónder hen! Steeds was er ook een goede relatie met het gemeentebestuur. De 10% eigen fi nanciële inbreng, zoals destijds al door burg. van Es verlangd, is een aanzienlijk grotere geworden waartoe het bestuur altijd een zuinig en sober beleid heeft ge voerd. Dhr. Tieks achtte de jubileumvie ring dan ook in het teken van die sober heid te staan, een intermezzo om zich te scherpen op de t(x:komst die stellig mcx;i- lijker worden zal nu de Overheidsmid delen teruglopen en het aantal ouderen stijgt. De opdracht is het Bejaardenwerk betaalbaar te houden waarom samenwer king tussen Overheid en ouderen gebo den zal zijn. De sponsors, landelijk en lokaal, werden in het volgende dankwoord zeker niet vergeten, want via hen heeft de Stichting in de afgelopen jaren zeker een kwart miljoen ontvangen. Dhr. Tieks hoopt op een goede voortzetting van het een en het ander waarin hij zeker ook de inspan ning betrok die door bestuur en perso neel geleverd wordt. Ieder, zo ook de jarige Stichting werd om dat te kunnen bereiken een goede gezondheid en veel vriendschap toegewenst. Spelden van verdienste Burg. mevr. Sleurink toonde zich in haar felicitatiewoord bijzonder ingenomen met de aanwezigheid en het werk van de jubilerende Stichting, een belangrijke schakel in de zorg voor de ouder wor dende mens, in kreatieve, edukatieve en recreatieve zin. Bijzonder deugd dtx;t het de burgemees ter dat coördinator Gep van Middelkcxip op de assistentie van een aantal trouwe vrijwillig/sters rekenen mag en, nadat ze dhr. Ticks namens de gemeente een che que, als steuntje in de Stichtings-rug, had aangebixien nam mevr. Sleurink de gele genheid waar de helpsters te danken en te lauweren met de'spcid van verdienste' van de gemeente Middelharnis; de speld viel te beurt aan de dames mevr. Bosnia, mevr. Polder en mevr. Arcnsnian, die zich al sinds 1970 - en dat van harte - met het vrijwilligerswerk bezig houden. Cheque Dhr. Aarden wist zich door ervaring geleerd een 'graag geziene' gast bij het Stichtingsbestuur en 't waarom zou op nieuw blijken toen dhr. Aarden, namens het plaatselijk comité zomerpostzegels een cheque van I5.(XX),- aanbocxi, een buitengewoon gewaardeerde geste, dat mag duidelijk zijn. Door Lia Bruggcman uit Nieuwe Tonge werd, namens de bejaardenvereniging Nieuwe Tonge met waardering gespro ken over de 'heel g<x;de samenwerking' die er bestaat, vanuit Nieuwe Tonge ge- V oorz. Tieks spreekt een dankwoord lol de onderscheiden vrijwilligsters. Links dhr. Middelkoop. honoreerd met de aanbieding van een klok vcK)r in de hal. Oorkondes Door dhr. Tieks werden tenslotte nog Oorkondes uitgereikt aan dames die zich langdurig als vrijwilligster verdienstelijk hebben gemaakt met de hoop trouwens dat ze dat zullen blijven doen. Een Oor konde werd uitgereikt aan mevr. v. d. Doel, mevr. Polder, mevr. Arensman, mevr. Bosnia en mevr. Bnigseman. OlDDORP - OPHALEN OUD PAPIER - D.V. zaterdag 1 juli a.s. komen wij van de Koningin Beatrix basisschool weer langs. Zet uw oud papier goed zichtbaar en gixjd gebundeld aan de straat. Let op: géén karton. De opbrengst vorige keer was 3.975,-. Hartelijk dank hiervoor. Natuurmonumenten stelt wildreflektoren beschikbaar De Vereniging Natuurmonumenten heeft 60 reflektoren beschikbaar gesteld voor plaatsing langs de pa rallelweg van de N57. Hier worden dikwijls reeeën aangereden, met vaak nare gevolgen voor auto, automobilist en ree. De wildbe- heerseenheid de Stelle en Ouddorp zal woensdag a.s. beginnen met plaatsing van de reflektoren en heeft daarna de zorg voor het on derhoud. Werking Wanneer in de schemering of 's nachts het licht van een auto op de rode reflek- tor valt, kaatst de reflektor rood licht de berm in. De reeën schrikken van het rode licht en zullen dus niet oversteken, zo lang er auto's in aantocht zijn en licht op de reflektoren valt. Met dit nieuwe soort reflektoren zijn elders in het land al goede resultaten geboekt, zeker ten op zichte van de wildspiegels, die tot nu toe veel gebruikt werden. piaatsen De wildbeheerseenheid de Stelle en Ouddorp gaat de reflektoren plaatsen. Ze maakt daarvcxir gebruik van de bestaan de bermpalen en zorgt waar nodig voor een extra paal, omdat de reflektoren het meeste resultaat geven als ze op een af stand van 20 meter uit elkaar staan. Rijkswaterstaat stelt de extra palen be schikbaar. Het waterschap Goeree- Overflakkee, de beheerder van de weg, staat positief tegenover de plaatsing van de reflektoren. Ze zal ze betrekken in het reguliere onderhoud van de bermpalen. Extra onderhoud doet de wildbeheers- eenheid. yy^^^ De meeste reeën worden aangereden op de Blomweg, de parallelweg langs de N57, tussen Ouddorp en de Brouwers- dam. Deze weg komt daarom op dit moment het meest in aanmerking voor plaatsing van de rcOektoren. SOMMELSDIJK OPHALEN OUD PAPIER Zaterdagmorgen 1 juli komen de leden van het Mannenkoor 'Ons Koor' weer bij u langs, vanaf 9 uur. Wilt u het ge bundeld langs de straat zetten? Schitterend vakantie/school Halflang model van een bekend merk in de maten 36 t/m 44. De kleur is marine. Zo voordelig vind je 'm nergens. OP-OP Sül STYLE De Gereformeerde Gemeente van Herkingen heeft woensdagavond voor het eerst na de gepleegde aan passing van het kerkgebouw weer naar het eigen bedehuis kunnen gaan, om te danken en om te zingen "Uw goedheid Heer, is hemelhoog". De vernieuwing van het kerkgebouw heeft vanaf april geduurd in welke periode hard is gewerkt om de kerk het gezicht te geven dat ze woensdagavond toonde, een nieuwe kansel, nieu we banken en een nieuwe vloer. Een nieuwe entree met gemakkelijke trap naar een ruim geworden galerij. Het was met voldoening dat dhr. M. v. d. Veer dit schoon gebouw namens de bouwcommissie aan de voorz. van de kerkeraad dhr. P. V. d. Veer overdroeg. De consulent ds. W. Harinck te Kapelle-Biczelinge heeft de gedenkwaardige dienst geleid, met een prediking n.a.v. Haggai 2:10 met als thema "Het laatste huis". Namens de classis Tholcn en particuliere Synode Zuid werd gesproken door ds. J. Beens, ds. A. Schaap deed dat namens de Herv. Gemeente, architect G. Bom namens zijn architectenbureau en aannemer Kroon waarna een dankwoord werd gesproken door de praeses van de kerkeraad dhr. P. v. d. Veer. Op woensdagavond 5 juli a.s. heeft de Werkgroep Missionaire Gemeente var de Gereformeerde Kerk te Ouddorp een zomerzangavond georganiseerd. Deze avond staat in het teken van zingen (samenzang) en luisteren naar muziek. Wat dit laatste betreft kan worden bericht dat aan deze avond het Gerefor meerd Koor "Canticum", onder leiding van Karin Overweel, haar medewerking zal verlenen. Verder zal medewerking worden verleend door organist Johan van Broekhoven. De zomerzangavond wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk te Ouddorp (ingang Dorpsticnden). De aanvang is 20.00 uur. Kaarten 2,50 (kinderen t.m. 12 jaar 1,-) zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar bij de ingang van de kerk. Na afltxip is er koffie of een glaasje fris drank. Het belooft een fijne avond te worden. Iedereen van harte welkom! Donderdag 6 juli is er in de Herv. Kerk te Goedereede een zomerzangdienst, aanvang 19.30 uur. De Herv. Gem. Zangver. "Soli Deo Gloria" uit Stellendam o.l.v. M. Kalkman verleent haar medewerking. Er zal een korte meditatie gehouden wor den d(wr ds. Maas uit Oud Beijerland. U bent van harte welkom! GOEDEREEDE OPHALEN OUD PAPIER De Stichting Koninklijke Fanfare Apollo (e Goedereede haalt zaterdag weer oud papier op in Goedereede, Havenhoofd en in de Oostdijk. Wij verzoeken u of u het oud papier vanaf 8.30 uur goed gebun deld buiten wilt zetten. - m Bestuurlijke manieren van Ministerie van Binnenlandse Zaken steeds minder te begrijpen voor de burger (vervolg vanjl. dinsdag) In de vorige editie van deze krant schreven we over de ongebruikelij ke manier waarop het ministerie van Binnenlandse Zaken met een lagere overheid omgaat. Dat ver haal heeft een even ongebruikelijk vervolg gekregen. Misverstand? Volgens de Commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland, mevrouw Leem huis, is op 7 juni met de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken mevrouw Van de Vondervoort telefonisch afgesproken dat de provincie Zuid-Holland op korte termijn het initiatief zou nemen voor overleg over de bestuurlijke toekomst van Goeree-Overflakkee. Dat overleg zou, overeenkomstig eerdere afspraken met de minister en de staats secretaris van Binnenlandse Zaken in een interprovinciale commissie gestalte krijgen. Op 8 juni schreef mevrouw Van de Von dervoort echter een brief aan het provin ciaal bestuur dat zij besloten had zelf een grenswijzigingsprocedure te starten om Goeree-Overflakkee bij Zeeland te voe gen. Op 15 juni schreven Gedeputeerde Sta ten aan de staatssecretaris dat de provin cie Zuid-Holland, volgens de op 7 juni gemaakte afspraak tussen de Commissa ris van de Koningin en de staatssecreta ris, binnenkort interprovinciaal overleg over Goeree-Overflakkee zou organise ren. Botte bijl Per kerende post kreeg het College van Gedeputeerde Staten een brief waarmee de staatssecretaris zichzelf in bestuurlij ke botheid lijkt te overtreffen. We druk ken deze brief in zijn geheel af: „In de wetenschap dat het tot heden tamelijk uitzonderiijk is dat het rijk het initiatief tot wijziging van een gemeentelijke of provinciale indeling neemt heb ik uw voorzitter telefo nisch op de hoogte gesteld van mijn voornemen daartoe. Dat leek mij in voor zondag 2 juli 1995 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk 9.30 uur ds. J. G. van Loon en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur dienst - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30uurds.J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. J. Verhaar, Houten en 17.00 en 18.45 uur ds. W. C. Meeuse, Sint Annaland. STELLENDAM - Herv. Gem. (in ge restaureerd kerkgebouw) 10.00 uur kand. J. A. Brussaard en 18.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a/d IJs- sel - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. C. Koster en 18.30 uur d.s. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. M. van Campen, Goudswaard en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst- Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur drs. C. J. Veldman, Rotterdam - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. F. Wijnhorst, Amcide en 18.00 uur ds. J. het Lam - Ger. Gem 10.00 en 18.(X) uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. N. den Ouden, Lekkerkerk en 18.00 uur ds. A. Schaap - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdien,st. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J; C. den Toom. Vrijdag 7 juli: 15.00 uur ds. J. C. den Tcx)m, huwelijksinzegening bruids paar Mackloet-Robijn - Lukaskapel HDG 10.15 uur kand. A. J. v. d. Herik, Strijen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. C. H. Cossee - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok en 18.00 uur ds. G. C. de Jong, Sliedrecht - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. A. V. d. Waal en 17.00 uur ds. C. Romkes - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur ds. J. B. de Rijke - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur br. J. van Koppen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. J. C. de Groot, Dordrecht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. J. Teeuw en 18.00 uur ds. A. Jonker, Barcndrccht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gemeente (De Komeet) Melkweg 75 10.00 uur J. S. Paster- kamp. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur drs. J. Noordam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - het kader van goede bestuurlijke ver houdingen wenselijk. In mijn brief van 8 juni jongstleden heb ik u mee gedeeld de bestuuriijke indeling van Goeree-Overflakkee overeenkomstig artikel 279, 2e lid, van de Provincie wet zelf ter hand te nemen. Deze brief en de daaruit voortvloeiende be voegdheden zijn naar mijn oordeel niet voor tweeërlei uitleg vatbaar. U gaat evenwel - met verwijzing naar het telefonisch onderhoud van 7 juni tussen uw voorzitter en mij - ten onrechte aan de inhoud van mijn brief geheel voorbij. Zoals ik in mijn brief expliciet heb aangekondigd zal ik binnenkort met de vier betrokken gemeenten op Goeree-Overflakkee in overleg tre den. Teneinde verder misverstand te voorkomen meld ik u dat van u in dit kader geen initiatief wordt verwacht". Kosten voor de gemeenten Wat heeft Goeree-Overflakkee van deze staatssecretaris te verwachten? Eerder heeft mevrouw Van de Vonder voort schriftelijk meegedeeld dat het rijk niet garant staat voor de kosten die een overgang van Goeree-Over flakkee naar Zeeland met zich mee brengt. Ook de provincie Zeeland stelt zich af zijdig op ten aanzien van de kosten. Aan de provinciale herindeling van Goe ree-Overflakkee hangt een pittig prijs kaartje van ettelijke miljoenen. Het is alleszins begrijpelijk dat de pro vincie Zeeland, die het financieel toch al niet gemakkelijk heeft, niet staat te springen om een slordige 20 miljoen voor overname van Goeree-Overflakkee neer te tellen. Zeeland heeft immers niet om het gebied gevraagd, Goeree-Overflakkee is aan Zeeland aangeboden door de staatssecre taris. Waar moet het kapitaal dat met een pro vinciale herindeling is gemoeid dan van daan komen? Dat laat zich gemakkelijk raden. Zaterdag 1 juli start de serie zomerconcerten op het carillon van de toren van Goedereede. Het bei aardconcert begint om 16.00 uur, en zal ongeveer een uur duren. Beiaardier is Jan Bezuijen, de vaste stadsbeiaardier van Goedereede. Jan Bezuijen studeerde beiaard aan de Kon. Ned. Beiaardschool te Amersfoort en behaalde daar het solistendiploma. Zijn programma zal bestaan uit werken van: - J. S. Bach - W. A. Mozart - Improvisaties op thema's, welke door speciale genodigden zullen worden opgegeven. De serie zomerconcerten op het carillon van Goedereede wordt mede mogelijk gemaakt door, - Bakkerij de Vries - Extra Markt - Garage van Erkelens - Hotel De Gouden Leeuw - Motel Koningspleisterplaats - Rabobank - Smederij Van Wijk - Stichting Goereese Gemeenschap - Tulp - meubels - Verenigingsgebouw Oostdam - V.V.V. Ouddorp Zoals beloofd! De namen van de drie prijswinnaars en de juiste antwoorden van de Er is Hoop Bijbelquiz. De eerste prijs: Lieze van Kruit, Rottenburgseweg 196, Middelharnis. De tweede prijs: Peter Knöps, Satur- nuslaan 59, Oude Tonge. De derde prijs: Adriënne Korteweg, Bosweg 6, Ooltgensplaat. De juiste antwoorden zijn: 1.12 verspie ders; 2. Lot; 3. Babel; 4. Regenboog; 5. raaf; 6. schenker en bakker; 7. manna; 8. Saul; 9. Jericho; 10. dochter van Farao. Ger. Kerk 9.00 en 16.00 uur drs. J. Maliepaard, Zevenhuizen (Gr.). DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m. bediening Heilige Doop - Ger. Kerk 10.30 uur drs. J. Maliepaard en 18.00 uur drs. A. C. Feij. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. A. van der Sluis, Rotter dam en 18.00 uur ds. C. J. W. Ver boom - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. A. C. Feij en 18.00 uur drs. K. H. van Klaveren. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uurds.C.J.W. Verboom. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Jack y- BENEDEN ZANDPAD 3 MIDDELHARNIS (01870)89065 CEERLAAN RIDDERKERK (01804)30574

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2