EIÜVI1DEI1-I1IEUW5 Raad Dirksland ziet op tegen hoger wordende kosten kinderopvang NIEUWS 'Kijk op de Delta' 4 in Gemeenteliuis Middelliamis Nat, Natter, Natst! uit de kerken DE WIJNBOER VAN 6t. VICTOR Streekdierentehuls houdt open dag! Slachtojferhulp geen professionals Orgelconcert Grote Kerk Dordreclit VERVOLGVERHAAL 2e Blad DINSDAG 27 JUNI 1995 No. 6412 Het antwoord op de vraag hoe de kinderopvang kan worden opge vangen, nu het met de kosten daar van steeds excelsior gaat, blijkt van verrassende eenvoud. Althans, voor de SGP-fraktie in Dirkslands raad die de vraag donderdagavond kreeg voorgelegd. „Stoppen met die collectieve bewaarplaats, want kinderopvang is nergens natuurlij ker en warmer dan bij moeder thuis", aldus stelde dhr. P. Dijk graaf het voor. Een zo radikale oplossing werd voors hands nog niet door de hele raad gehul digd, al kijkt die wel met eenzelfde zorg aan tegen de kostenontwikkeling, voor namelijk doordat de rijksbijdrage ontoe reikend is geworden. De eilandelijke gemeenten zullen voor het lopende jaar samen al ƒ103.294 bij moeten passen, voor volgend jaar is dat bedrag al pp 165.944 geraamd. Het Intergemeentelijk Samenwerkings orgaan ISGO dat namens de gemeenten de zorg voor de kinderopvang heeft, heeft de gemeenten gevraagd welke rich ting te moeten gaan. Niet ongelimiteerd, heeft Dirkslands raad duidelijk gemaakt. Wel verklaarde die zich donderdagavond akkoord de ontvangen rijksmiddelen voor kinderopvang ook daadwerkelijk voor de kinderopvang te besteden, 't Zou 'weinig netjes' zijn dat niet te doen, ver woordde wethouder Van Houwelingen, maar de bereidheid - voortaan - ook tekorten aan te vullen limiteerde de raad tot het 'potje' van ƒ36.000, dat daarvoor nog beschikbaar is. Afwijzing van een strukturele aanvullen de gemeentelijke subsidie houdt in dat niet de beide opvanglokaties, Sommels- dijk en Stellendam, gehandhaafd zullen kunnen blijven, maar dat is de verant woordelijkheid van de Stichting Kinder opvang. De vestiging in Stellendam, november 1994 geopend, mag op weinig Dirks- landse support rekenen, zo zou uit de diskussie blijken. „Ik zou met opheffing niet ongelukkig zijn", verklaarde dhr. D. Leeflang. Weinig enthousiast is hij trou wens over de kinderopvang temeer nu blijkt dat maar weinig Dirkslandse ouders er gebruik van maken. „Vijf uit onze gemeente", liet dhr. Schou ten weten, voor zijn CDA-fraktie overi gens nog geen reden om de voorziening maar op te heffen, al zal het voor een groot deel ook gelegen zijn aan het al of niet meewerken van de gemeenten Goe- dereede en Oostflakkee. In Stellendam is de bezetting zo matig dat de opvang 'zelfs vrijdags gesloten blijft, instandhou ding daarvan leek dhr. Schouten op de duur niet houdbaar. Hoe positief ze de kinderopvang ook wil benaderen, mevr. Tuinstra (VVD), vast stellend dat elk deelnemend Dirkslands kind de gemeente honderd gulden per week kost, moest toch ook zeggen dat het niet verantwoord is dat te blijven doen. De benadering die dhr. Robijn liet horen was pro kinderopvang, dat zeker, maar dhr. Robijn zou graag zien dat de gebrui kers ervan („zij die twee ton per jaar ver dienen") de kosten ervan zelf zouden betalen. Hoezeer de kinderopvang ook genegen, de PvdA-fraktie wil er niet meer dan de rijksvergoeding aan ten koste leggen. Dat het 'niet ten koste van alles mag gaan', was ook de boodschap van dhr. L. van Prooijen, al wil hij er vanuit een col lectief denken best een redelijk aandeel in betalen. Wanneer de belangstelling terugloopt zal de tering naar de nering moeten worden gezet, gelooft ook dhr. Van Prooijen. Zijn fraktie volstaat dan ook met een éénmalige bijdrage in het tekort. Zo niet de SGP-fraktie die het 'mode- avontuur' van de overheid maar 't liefst gauw zou stoppen, zeker nu de overheid het financieel af laat weten en er de gemeenten meer en meer zelf voor op laat draaien. Dhr. Dijkgraaf die aldus het SGP-gevoelen vertolkte, wilde het liefst snel af van de 'collectieve bewaarplaats', niks natuurlijker, zei hij, en niks warmer dan de opvang door moeder thuis. Dreigend omslagpunt Wethouder Van Houwelingen zag het punt, het omslagpunt, waarop je vast moet stellen dat het niet langer gaat, wel iswaar dreigend naderbij komen maar 'weinig netjes' zou dhr. Van Houwelin gen het vinden de bijdrage die het rijk toch nog voor de kinderopvang beschik baar stelt aan een ander doel te besteden, kinderopvang is ook ten onzent een soci aal ervaren noodzaak, vindt de wethou der en 'geen van allen' wordt vrolijk, begreep hij, van de problemen die er rij zen. De SGP-fraktie distancieerde zich van de kinderopvang en de kosten daarvan, maar de overigen stemden met de voor stellen in, in de wetenschap dat door dhr. Robijn genoemde 'grootverdieners' min of meer de kosten betalen en dat de Stichting zich inspant om de opvang naar Dit is ongeveer de meest passende bena ming voor de aanstaande cursus die de KMTP organiseert. KMTP is de afkorting voor 'Koninklijke Maatschappij Voor Tuinbouw- en Plant kunde', tevens uitgever van het blad Groei en Bloei. Een vereniging die zich inzet tot, en instandhouding van de ken nis van alles wat groeit en bloeit in de groensektor, van andijvie tot orchidee, en van champignon tot zonnebloem. Nu even terug naar het begin van dit stukje, nattigheid dus. Deze cursusavond gaat het over vijvers, vijverwater, waterplanten, algen, vissen, ligging en nevenbeplanting rondom de vijver. Ook wordt er gedemonstreerd hoe een vijver eigenlijk het juiste milieu kan krijgen. Een goede reden om deze avond te bezoeken. Er is gelijk de mogelijkheid om het water uit uw eigen vijver te laten testen op evt. gebreken of juist goede kondities. In de serie leuke, leerzame, interessante en gratis toegankelijke cursusavonden hebben we al de avond Verzorging Ka merplanten en Snijbloemen gehad, en ook een cursusavond plantenbakken en de toekomst toe financieel acceptabel te houden. Het vertrek uit Dirksland naar Sommelsdijk heeft een mindere Dirks landse belangstelling tot gevolg en ook de verkoop van kindplaatsen aan bedrij ven is, door een stagnerende economi sche groei achterwege gebleven. Buro Slachtofferhulp De Stichting Slachtofferhulp Goeree- Overflakkee, op 20 maart j.l. zelfstandig geworden, na vele jaren onderdeel te zijn geweest van de Unie van Vrijwilligers (UW), heeft de gemeenten subsidie gevraagd om haar werk, hulp te bieden aan slachtoffers van misdrijven en onge vallen, uit te kunnen voeren. De Dirks landse portie wordt op ƒ1365 per jaar berekend, maar de subsidie aan de UVV kon met ƒ425 verminderd worden. De raad werd ook een eenmalig aandeel van ƒ935 gevraagd in de huisvestingskosten en ook die werd door de raad toegekend. Uiteraard veel sympathie voor het werk van Buro Slachtofferhulp, zij het met de kanttekening van dhr. Helmreich dat buro Slachtofferhulp zich niet moet ver beelden een professionele organisatie te zijn en daarnaar te handelen; dhr. Helm reich vindt dat het daar aardig op lijkt als bij een cliënt 9 a 12 bezoeken worden gebracht. Spreker zou graag willen dat het buro zich daarin wat beperkingen op zou leggen en niet verder zou willen rei ken dan een soort EHBO-funktie te ver vullen. Die gedachte had ook bij dhr Robijn postgevat: „Je ziet het professioneler worden, straks mét direkteur". Daartegen wil dhr. Robijn waken, „'t Moet geen konkurrentie voor het Riagg worden, geen direkteur en geen kamer vol ambte naren." Zo dacht ook dhr. Dijkgraaf (SGP) ero ver. De hulpverleners moeten elkaar niet gaan overlappen. Dhr. Leeflang (RPF) ziet dat graag voor komen worden, hij heeft zelfs al het gevoel dat het financieel makkelijk uit de hand kan lopen. Wethouder Van Houwelingen kon zich de zorg wel indenken, anderzijds mag het gemeentebestuur er niet de ogen voor sluiten dat de hulpbehoefte groot is. Het zal het buro echter duidelijk worden gemaakt dat op meer financiële support uit Dirkslands gemeentekas niet gere kend mag worden. Vakantie burgemeester Burg. Boonstra genoot elders z'n vakan tie, waarom de vergadering werd gepre sideerd door wethouder Eshuis. Hij wenste zichzelf aan 't begin van de ver gadering geduld en erg veel sterkte toe en 't heeft hem niet in de steek gelaten al had professional dr. Boonstra de raad er zeker wat sneller doorgeloodst. schalen vullen, zonder geraniums, lobe lia en allyssum, en een interessante avond over kuipplanten, en na deze natte vijveravond komt er nog een pittig gekruide avond over 'kruiden', hun toe passing in de tuin, in gerechten, in cos metica en de geneeskrachtige werking van kruiden. Het mooie van de KMTP cursusavonden is dat ze gratis toegankelijk zijn voor iedereen. Op deze avonden kunt u kennis maken met één van de aktiviteiten die we orga niseren, en gelijk eens rondneuzen in het landelijk verenigingsblad 'Groei en Bloei'. Tot niets verplicht nodigen wij als groe ne club u uit eens kennis te maken met één van de leerzame avonden die we regelmatig organiseren. De Vijveravond wordt gehouden op 28 juni in tuincentrum Voogd aan de Dorps weg te Ouddorp, aanvang 19.30 uur. Bel even naar (01878) 3800 of (01878) 1477 om te vermelden dat u komt (i.v.m. kof fie, koek etc). Voor verdere info over de vereniging kunt u terecht bij de secretaris van KMTP afd. Goeree-Overflakkee, dhr. C. Appel, Oudelandseweg 62, Ouddorp, tel. (01878)1105. NED. HERV. KERK Beroepen te Sliedrecht (wijk 3) L. W. Ch. Ruijgrok te Middelharnis; te Vriezenveen (buiten- gew. wijkgem. Beth-El) R. Veldman te Ouddorp; te Bodegraven C. J. W. Ver boom te Ooltgensplaat. Bedankt voor 't Harde (toez.) J. Maasland te Kootwijkerbroek; voor Kinderdijk-Mid delweg R. van Kooten te Soest (bw); voor Goes (bw) C. van Duijn te Krimpen aan den IJssel (bw); voor Barneveld J. C. Schuurman te Capelle aan den IJssel. Beroepen te Genemuiden H. Scholing, kandidaat aldaar, die dit beroep heeft aangeno men; te Driesum A. A. Wisman, kandi daat te Coevorden, die dit beroep heeft aangenomen; te 's-Gravenmoer (part time) E. van Staalduine-Sulman, kandi daat aldaar, die dit beroep heeft aange nomen. Beroepbaarstelling H. Scholing, kandidaat te Genemuiden; A. A. Wisman, kandidaat te Coevorden; E. van Staalduine-Sulman, kandidaat te 's-Gravenmoer. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Aangenomen naar Gorinchem i.c.m. Sliedrecht A. van Groos, kandidaat te Kampen, die be dankte voor Wijnjewoude i.c.m. Ooster- wolde. Bedankt voor Hardenberg-Oost (tweede predi- kantsplaats) L. W. de Graaff te Zuid laren; voor Hoogezand-Sappemeer (2e pred. plaats) C. de Putter te Hoogeveen. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Ede G. de Lange te Rotterdam. Bedankt voor Oegstgeest (tweede predikants- plaats) J. C. Schaeffer te Apeldoorn. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Apeldoom-Oost C. van Atten te Aals meer. Aangenomen naar St. Jansklooster J. M. Viergever te Naarden. Bedankt voor Katwijk aan Zee A. Baars te Mid delharnis. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Urk E. Venema te Elspeet; voor Temeuzen P. Mulder te Capelle aan den IJssel-Middelwatering; voor Aalburg A. Moerkerken te Gouda. Beroepbaarstelling G. J. Baan, Baron van Nagellstraat 83, 3771 LK Barneveld, tel. (03420) 93164. F. Mulder, Gerstweg 7, 8075 BP Elspeet, tel. (05779) 1633. Aangenomen naar Lisse kand. G. J. Baan te Barneveld; naar Scherpenzeel kand. F. Mulder te El speet. OUD GEREF. GEMEENTEN IN NED. Bedankt voor Ede T. Klok te Kinderdijk. Op woensdag 28 juni, om 20.00 uur geeft Sander van Marion uit Den Haag een concert met werken van Zwart, Pool, Ruppe, Bonset, Andriessen e.a. Thema: Nederlandse orgelmuziek n.a.v. 50 jaar bevrijding. Toegang 7,50 of 5,00 (65-h of CJP). Abonnement voor 7 concerten 45,00. In het gemeentehuis van Middel harnis is deze zomer een grote ex positie van Moderne Kunst inge richt. Maar liefst 32 beeldend kun stenaars tonen hier enkele van hun werkstukken. Het initiatief, gestart in 1986 met de eer ste 'Kijk op de Delta', door de Gemeente en Kulturele Kring de Welle, is uitge groeid tot een regelmatig terugkerende manifestatie. De doelstelling van deze gebeurtenis is niet wezenlijk veranderd. Ook nu beoogt men een dwarsdoorsnede te laten zien van het werk van beeldend kunstenaars die wonen en werken in het Deltagebied. Dit jaar is het echter uitge breid met een paar kunstenaars die hun inspiratie opdoen op de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden. Dat deze veelomvat tende tentoonstelling een waarde heeft die uitstijgt boven het regionale, blijkt niet alleen uit de belangstelling van de kunstenaars, maar ook door de financiële steun van de provincie Zuid-Holland, die in principe alleen projekten ondersteunt die van boven-regionaal belang zijn. De belangstelling van kunstenaars om aan deze tentoonstelling hun medewer king te verlenen was groot. De deelname aan deze expositie was in principe mo gelijk voor alle kunstenaars. Kunstenaars konden reageren op de oproep in het blad BK-informatie, een onmisbare informatiebron voor beeldend kunstenaars die professioneel met hun vak bezig zijn. Een onafhankelijke selektiecommissie beoordeelde de ingezonden documenta tie. Deze commissie stond dit jaar onder het voorzitterschap van de heer Ton Frenken, beeldend kunstenaai' en oud-di- rekteur van de Culturele Raad van Noord-Brabant. Bij de selektie vormde de kwaliteit het belangrijkste uitgangs punt. De mogelijkheid om het te kunnen expo seren in het gemeentehuis speelde bij de selektie een ondergeschikte rol. In het gemeentehuis bestaat de mogelijkheid om zeer uiteenlopende kunstwerken te laten zien. Schilderijen en beelden van zeer groot formaat, die ruimte nodig heb ben, een installatie waarbij een kruiwa gen zand nodig is en heel fijn geschilder de stillevens, die alleen in een kleine be sloten ruimte tot hun recht komen. Een grote variatie van kunstwerken die met elkaar een interessante expositie moeten vormen. De selektiecommissie is dan ook in staat geweest uit de grote hoeveelheid werk een expositie samen te stellen van hoge kwaliteit. Bij de lijst van kunstenaars zien we veel bekende namen, regionaal bekend, lan delijk bekend en kunstenaars die werk hebben in musea over de hele wereld. Ook zijn er kunstenaars, van wie het werk voor het eerst te zien is in dit ge meentehuis. De vaste bezoekers zullen waarschijnlijk ook kunstenaars missen, die door een of andere reden niet op deze tentoonstelling vertegenwoordigd konden zijn. Een boeiende verzameling kunstwerken die gemaakt zijn door kunstenaars, die nog niet lang bezig zijn en door kunste naars die hun sporen reeds hebben ver diend en toch aan deze expositie hun me dewerking hebben verleend. Hierdoor kunnen bijvoorbeeld de prijzen, die voor het werk wordt gevraagd nogal uiteen lopen. Vanaf een paar honderd gulden tot ruim boven de tienduizend gulden. De kunstenaars die aan deze expositie meedoen zijn: Wim Bakker Arie Berkulin J. C. Blaak Dick Bouman Leenden Buth Hans Dolieslager Regi van Driel Ri- nus Groenendaal Tien Heestermans Leontien Tierolff Hooy Anton Hoorn weg Harald Jean Jassoy Rien Jansen Clara de Jong Cobi van der Kooij Adrianus van Otterloo Kees Plomp Kaza Poorter Jerry van der Raaf Gust Romijn Hans de Ruijter Gearge Scha de Alex Schellenberg Foke Stribos Yvonne Struijs A. E. Tanis David Vandekop Vassier Harry Visser Paul van de Vliet Kees van der Vossen Lex Weijerman. Een expositie die zeker de moeite waard is voor publiek dat is geïnteresseerd in wat beeldend kunstenaars in de Delta zoal maken. De tentoonstelling die veel bekendheid geniet, ook ver buiten het eiland, zal naast herkenning ook veel verrassingen bieden. Een tentoonstelling waar de gemeente trots op mag zijn. De expositie is vrijdag 23 juni 1995 jl. geopend door dhr. Adriaan de Regt, hoofd Beeldende Kunst, Culturele Raad van Zuid-Holland. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. Op zaterdag 1 juli a.s. houdt het Streek dierentehuls een open huis. Dit naar aan leiding van ons 12V4 jarig bestaan en een grote renovatie van het Streekdieren tehuls. Speciaal voor deze dag zijn er diverse kramen opgesteld waar men informatie kan krijgen over het Streek dierentehuls, Dierenbescherming, Hon dentraining en de Dierenambulance. De Kids for Animals laten zien wat zij allemaal voor de dieren doen. Er zijn twee kramen waar u leuke dingen kunt kopen. De kinderen kunnen die dag bij Dierenarts Riedstra van 11.00 tot 15.00 uur hun (huis)dieren laten keuren, waar ze een leuke prijs mee kunnen win nen. Dit alles duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Een verhml uit het leven van Cafvijn door E d& Zee^uw J0zn^ -9- Maar het moest toch en toen deze hoor de, dat de knecht ook een der koffers had meegenomen, vroeg hij dadelijk ver schrikt: „Toch niet de koffer met de papieren?" „Neen,", zei Pierre, het koffertje met het reisgeld". „O gelukkig, ik beefde al, toen ik dacht, dat al de papieren van mijn 'Institutie' weg zouden zijn". „Maar het reisgeld is weg!" zei Du Til- let. „En dat is ook allesbehalve een ge mak". „De heren kunnen mijn geld wel krijgen, als ze daarmee geholpen zijn", zei nu Antoine. „Ik bewaar het in de tas van mijn zadel en dat wist Lex niet, anders zou hij het zeker hebben meege nomen". Dat was heel mooi van Antoine en gaarne namen de reizigers zijn aanbod aan. Zodoende kon men toch gelukkig de herbergier betalen en de reis voortzetten. Maar dubbel blij was men nu, toen men eindelijk Bazel bereikte. De tante van Pierre woonde nog in hetzelfde huis, waarin ze al jaren had gewoond, in de voorstad St. Alban. Het was een ruim huis, dat ze bewoonde, en Calvijn kon er een slaapkamer en een studeer kamer krijgen. „Nu ben ik klaar", zei hij lachend tot zijn vriend Du Tillet. „Ik hoop, dat God mij de kracht zal geven, om hier het dikke boek af te schrijven en te laten drukken". Pierre bleef een paar dagen bij zijn tante. Hij moest haar natuurlijk alles van thuis vertellen en een paar dagen later keerde hij met Antoine weer terug naar St. Victor; de knecht met het voorne men, om die lelijke Lex op te sporen, die er met al het geld van door was gegaan. HOOFDSTUK 7 „Dat wordt een dik boek, meneer" Het was een reizend koopman, die in de zomer van 1535 met z'n stok op de deur van Jean Cavier's woning klopte. „Ben ik hier bij de wijnboer Jean Cavier?" vroeg hij aan het meisje, dat de deur opendeed. „Ja me neer, ik zal vader dadelijk roepen". Een ogenblik later kwam de wijnboer voor de dag. „Meneer Cavier zelf zeker?" informeerde de koop man. „Precies geraden, man, en wie ben jij?" „Dat doet er minder toe, vriend. Als ik je zeg, dat ik kom van meneer Lucianus uit Bazel, dan zul je me wel binnen laten". „Dat zou ik wel denken. Kom er gauw in!" De deur vloog wagenwijd open en de koopman met z'n grote mars op de rug stapte binnen. „Vrouw hier is iemand met een boodschap van een goede vriend van ons, raad eens?" riep de wijn boer. Maar moeder Madeleine kon niet raden van wie zij bericht zouden kunnen krijgen. En toen haar man zei, dat de boodschapper van Lucianus kwam, wist ze het nog niet. Blijkbaar was ze de schuilnaam, die Calvijn had aangeno men, reeds vergeten. „En wat kom je doen?" vroeg Jean. „Je hebt zeker brieven voor me?" „Brieven? Ja, die zullen er ook wel bij zitten, maar 't is toch veel meer dan brieven, 't Is een dik boek en 't weegt als lood. Ik ben tenminste blij, dat ik St. Victor bereikt heb. Als 't niet was voor onze goede, meester Calvijn, dacht ik er niet over, om zo'n pak te gaan bezorgen". Al pratende schommelde hij de koopwaar in z'n mars om en haalde toen een tamelijk groot pak te voorschijn, dat stevig in papier gewikkeld zat, met touw er om. „Wat zou dat kunnen zijn?" mompelde de wijn boer. „Ja, ik weet het niet", zei de koopman. „Mij is eenvoudig gevraagd of ik het wilde brengen bij Jean Cavier, de wijnboer van St. Victor". Ondertussen had Jean het touw losgemaakt en nu kwam een groot, dik boek te voorschijn met een grijs-witte-perkamenten band. Op het eerste blad zag hij met grote letters staan INSTITUTIO. Wat er nog meer onder stond kon hij niet lezen, maar hij begreep dadelijk, dat dit het boek was, waaraan Calvijn al zo lang had gewerkt: de Insti tutie, of onderwijzing in de christelijke leer. „Dat is een dikke knaap", zei de koopman. „Heeft Calvijn dat boek geschreven?" „Ja, en nog wel in een vreemde taal, in het Latijn". „Maar dan heb jij er ook niets aan, Cavier", lachte de man. „Of kan je Latijn lezen?" „Net niet, zo geleerd ben ik niet, vriend, maar dat weet meneer Calvijn ook wel; hij zendt het mij maar voor de aardigheid. Je moetweten, dat ik een deel van dit werk wel een jaar lang voor hem heb bewaard". „Zo, zo, da's toch aardig, dat hij het je nu gestuurd heeft. Maar kom, ik ga weer verder". „Eerst wat eten en drinken hoor", zei Madeleine nu. „Je hebt zo'n reis achter de rug en je hebt ons bovendien zo'n groot plezier gedaan, dat gaat zo niet!" Het hielp niet of de koopman al tegenstribbelde, hij moest eten en weldra zat hij aan een hartig maal. Moeder Madeleine kon, als 't nodig was, een gast onthalen. Als voorgerecht kreeg de marskramer rauwe appelen; daarna volgde een gekookt, ge rookt stuk schapenbout, vervolgens gedroogde erwten, wortelen en grof brood. De spijzen waren met boter klaargemaakt. Naast al deze spijzen werd een tinnen bakje geplaatst, in vakjes ver deeld, waarin mosterd, zout, peper en nog andere specerijen waren. De man had flinke honger en tastte dus dadelijk toe. Terwijl hij zich te goed zat te doen, kwam Pierre binnen. Hij keek de koopman scherp aan en kwam toen lachend op hem af. „Hé Antoine!" riep hij uit. „Jongen, wat is het lang geleden, dat ik je voor het laatst gezien heb". „Ja, dat is al weer haast een jaar". „Antoine?" informeerde de wijnboer. „Is de koop man dan je reismakker, die mee naar Bazel is ge weest?" „Ja, vader, dat is onze trouwe Antoine. Als we die niet gehad hadden, zou het er raar met ons uitge zien hebben, toen Lex er met het geld van door was. Zeg, Antoine, heb je nooit meer iets van Lex gehoord?" „Noem zijn naam maar niet meer, hij is een ver achtelijke jongen, Pierre". „Ja natuurlijk, dat ben ik met je eens; als je er stil letjes met het geld van je baas vandoor gaat, ben je niet zo'n beste". „Maar dat bedoel ik nog niet eens; neen, maar hij is van kwaad tot erger vervallen en in plaats van knecht van Calvijn is hij nu de handlanger van Jean Morin". „'t Is toch niet waar, Antoine?" „'t Is waar. Pierre. Ik weet het zeker en ik waar schuw je voor hem. Hij kent jou van de reis na tuurlijk even goed als mij; hij heeft onderweg veel gehoord en hij zal er z'n winst mee doen. Ik ben ook heel wat voorzichtiger geworden, sinds ik het weet. (wordt vervolgd) GEREF. KERKEN <V^^^^^^V^/^^%iWWM^^A»^^N A. J. W. Weyerwan, Middelburg:'Bunker' - Gemengde techniek -100170 cm.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 5