Plaatwerk Klinkend afscheid van leraar Groenewoud Bakker Nagtegaal te Melissant tot Echte Bakker verheven Jaaruitvoering Muziekschool Goeree-Overflakkee Zomerzangavond Ramoco b.v. alle merken Garage Knöps B.V. ^^uTev-P^^"^ KIEVIT WARMTE Open avond met dart en tafeltenniscompetitie Reaktle op Jos Hendriks 24 juni grote rommel en verkoopmarkt No. 6411 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 8 2629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92. FAX (01870) 8 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAARABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Toonbeeld van regionaal muziekonderwijs Op de Grote Jaaruitvoering Iaat de Muziekschool Goeree-Overflakkee horen wat dit regionaal onderwijs instituut aan de inwoners van Goe ree-Overflakkee te bieden heeft. De nadruk ligt daarbij op ensemble- spel in allerlei vormen. Veelkleurige combinaties De Jaaruitvoering 1995 die op 17 juni in de Aula van de Technische School in Middelhamis werd gehouden, was afwis selend en boeiend en gaf een goed beeld van het lessenaanbod en de combinatie mogelijkheden bij de Muziekschool. Het Dwarsfluitensemble van docent Cees Veerman opende het programma met het Quartetto Concertante van J. F. Klöffler. Petra de Jong en Casper Gebuys, leerlin gen van Cees Thyssen, speelden samen op twee keyboards een klassiek stuk van Rubinstein en een Latijns Amerikaanse compositie in een arrangement van Cees Thyssen. Gigaarleerlingen van Leo Verkerk traden op in diverse combinaties. Twee achtjari ge jongens, Leendert van Rossum en Mi chael Schellevis, speelden een menuet van Bach. Verder gaven acte de presence een gitaartrio, het Jong Flakkees Gitaar- ensemble en het gevorderde Flakkees Gitaarensemble dat in 1980 werd opge richt door Jan Verdonk. Klassieke en moderne muziek, verras sende combinaties van leerlingen van pianodocent Piet Westhoeve, zang (do cente Els Kloos), een veelbelovend jong blokfluitensemble van Elly Bakker, het 'klapstuk' van de AMV-klas van Marjan Meeusen, een mooi vioolensemble onder leiding van Marie José Beks, het was er allemaal. RENAULT-dealer voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (01871) 1662 Middelhamis Telefoon (01870) 8 22 22 Niveau Aan de Jaaruitvoering namen meer dan tachtig leerlingen deel. Met hun docen ten gaven ze op overtuigende wijze het visitekaartje van de Muziekschool af Zonder anderen tekort te doen willen we een paar namen apart noemen. Veel in druk maakte het optreden van Eline de Geus in het Rondo van Doppler voor twee fluiten en piano dat ze samen met Cees Veerman en Piet Westhoeve ver tolkte. Annemarie Hoekman en Machteld Kie viet lieten in een Sonate voor twee alt blokfluiten horen wat een prachtig ins trument de blokfluit is. Carolina den Her tog begeleidde aan de vleugel het blok fluitensemble. Leen de Rooy gaf in een gastoptreden met zijn slagwerk een extra dimensie aan 'Scaramouche' van D. Mil- haud, dat door Sjoukje Wolters en Piet Westhoeve op twee piano's werd uitge voerd. Het programma werd gepresenteerd door een lid van het bestuur van de Muziek school samen met pianoleerlinge Caro line van den Broek, die bewonderens waardig rustig haar presentatiedebuut maakte en en passant ook nog samen met haar docent vlekkeloos een flitsende 'Sabledans' van Khatsjatoerian neerzette. Muziekschoolorkest Voor een pakkend slot zorgde weer het Muziekschoolorkest onder leiding van Piet Westhoeve. Het orkest biedt plaats aan leerlingen van de Muziekschool en verder aan iedereen die een muziekinstrument bespeelt en enthousiast is; jong en oud, beginnend en gevorderd. Deze keer bestond het Muziekschoolor kest uit een kleine zestig leden en het had vier keer gCi";:pcteerd. Onder de bezielen de leiding van de dirigent groeide het or kest naar de Jaaruitvoering toe tot een verbluffend geheel. Terecht oogstte het orkest veel succes met 'An der schonen blauen Donau' van Strauss, 'Tell me fair Ladies' uit de film Amadeus, met 'Jurassic Park Theme' van J. Williams en een schitterende uitvoe ring van 'Le Petit Carnaval des Ani- maux' van Saint-Saëns. Het Muziekschoolorkest herhaalt zijn optreden op zaterdagmiddag 19 augus tus op het DIekhuuspIein. Naast muzikale kwaliteit bood de Jaar uitvoering van de Muziekschool Goeree- Overflakkee ook een aantrekkelijk schouwspel. Voor de prachtige bloemde- coraties zorgde Ellen Schoeller, voor de fraaie uitnodigingen en de programma's zorgden Anneke Bannink en het Service- buro Middelhamis. De algehele leiding was in handen van muziekschooldirekteur Rinus Verhage. LENZEN ,\VCENr/?^ 'V Sanitair- Centr. verwarming (01870)8 26 09 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK- Morgenavond kun je alweer in 'De Hoeksteen' terecht. Ook al wordt het dan zomer, we gaan gewoon door. We wil len weer een Open Avond houden: je kan doen waar jij zin in hebt. Als extra kun je deze avond je krachten meten met anderen in het darten en tafeltennis sen. Uiteraard zorgen wij voor de prij zen. Natuurlijk is er ook volop gelegen heid voor andere dingen. Vanaf 19.30 uur staan de deuren voor je open, we beginnen om 20.00 uur. Weet dat je, met je vrienden en vriendinnen welkom bent. O ja, op zaterdagmiddag 8 juli hopen we te gaan kanoën op het Volkerak/De Krammer van 13.00 uur tot ongeveer 17.00 uur. Graag horen we voor zaterdag van je of je meegaat. Je kunt je daarvoor opgeven bij Joop Kievit, tel. (01870) 85782. De kosten zullen ongeveer ƒ15,- bedragen. 't Moet haast dat de omwonenden van bakkerij Nag tegaal aan Melissants Voorstraat elke ochtend wor den gewekt door de geur van ovenvers brood en van versgebakken lekkernijen. Altijd al was er aandacht voor de kwaliteit, maar ruik'es wat het scheelt nu de bakker tot het Echte Bakkerschap bevorderd is...! Jaap Nagtegaal (39), eigenaar sinds vorig jaar, heeft die Ere titel dik verdiend. Het kwaliteitscentrum Bakkerij te Wageningen heeft heel wat onaangekondigde proeven genomen en altijd volgde er een hoge waardering, voor kwaliteit en voor hygiëne. 'Echte Bakker' word je dan en dhr. Nagtegaal is best trots op die verworvenheid die lang niet voor alle collega's is wegge legd. De klanten mogen er op rekenen dat Echte Bakker Nagtegaal en z'n personeel hoge - zelfs de hoogste - kwaliteitsnormen huldigen, in 't dagelijks brood en voor al die andere produkten waarvan ze sommige hun specialiteit mogen noemen, echte bolussen en worstebroodjes zijn er daar twee van. Bakker Nagtegaal, hij houdt van z'n vak waarin hij al 25 jaar bezig is; „je moet er achter staan", zegt hij wanneer hij z'n dagindeling doorneemt. 't Is elke dag om 03.00 uur beginnen en vrijdagsavonds van 20.00 tot aan de zaterdagmiddag toe, maar ach, je houdt van je vak en van je zaak, zeker wanneer op de gevel daarvan het Echte Bakker-logo prijkt. Vorig jaar al werd de bakkerij gemoderniseerd en nu is dat met de winkel het geval. Bakkerij Nagtegaal is ooit begonnen door de overgrootvader Heel wat generaties zijn er intussen groot geworden van 't brood dat de Nagtegalen in successie met zoveel vlijt en vak manschap gebakken hebben. MIDDELHARNIS - Het zal je maar gebeuren, dat je 's morgens tegen half acht nog op bed ligt en bakker Van der Spoel staat aan de deur met een echt engels ontbijt. Dat overkwam afgelopen dinsdag de heer P. Groenewoud, leraar engels en schooldecaan aan de Prins Mauritsschool te Middelharnis. Na veertig jaar in het onderwijs werkzaam geweest te zijn, waarvan zelfs tweeëndertig jaar aan de Prins Maurits, gaat hij per 1 augustus van dit jaar vutten, hetgeen voor zijn collega's en de leerlingen aanleiding was om hem een schitterende laat ste schooldag te bezorgen. Hoewel met enige weemoed in het hart. Het engels ontbijt was, hoe kan het ook anders, nog maar het begin van een dag vol verrassingen, waarvan de heer Groenewoud totaal onkundig gehouden was. Om tien uur werden de bewoners van de Kluut en omstreken in Sommelsdijk vergast op de klanken van een heus fanfare orkest, door Mar van der Veer, muziekdocent aan de Prins Maurits, samengesteld uit leeriingen van de school die een in zo'n orkest passend instrument bespelen. Met de muziek voorop werd het echtpaar Groenewoud met een, alweer engelse, old-timer naar school vervoerd, waar de leerlingen de rest van de ochtend nodig hadden om in diverse sketches en spelletjes afscheid te nemen van een leraar die, ook volgens hen, het lesgeven perfekt beheerste. Het nuttigen van de maaltijd die de heer Groenewoud en zijn gezin aangeboden kregen, geschiedde in de Exoduskerk te Sommelsdijk onder het genot van een lunchconcert, uitgevoerd door het schoolkoor en enige solisten. Voor de terugtocht naar school was door de cadeaucommissie een paard en wagentje gehuurd, omdat het echtpaar Groene woud zeer paarden minnend is. Op school werd door de collega's op informele wijze afscheid genomen (het officiële afscheid volgt later), waarbij de heer Groenewoud, naast vele andere geschenken, een liber amico- rum aangeboden werd, samengesteld uit bijdragen van (oud)collega's, (oud)leerlingen en schoolleiding. Met een rondrit door Middelhamis in een echte Londense cab, waarbij mevrouw Groenewoud de taxichauffeur vroeg of hij toch wel wist waar de Kluut was, werd het afscheid besloten van Piet Groenewoud. „Een naam als een bos en een mens als een boom", zoals een van de collega's het uitdrukte. Ingezonden: Geachte redaktie. Naar aanleiding van de ingezonden brief van de heer Jos Hendriks in het E.N. van 20 juni, wil ik graag het volgende even kwijt. De heer Rademakers spiegelde het mis schien wat mooi voor, want als je hem moest geloven hadden we volgend jaar een totaal ander klimaat, want dan ston den de palmbomen langs de haven. De heer Hendriks zou het natuuriijk ook eens van de andere kant kunnen bekij ken. Als je nl. 13 hoog woont in een industriegebied valt er buiten niet veel te beleven. Laten we daarom ook andere mensen in staat stellen te komen genie ten van ons mooie eiland en de natuur. Vindt u die oude loodsen op het Han delsterrein nu zo mooi? Wat denkt u van de werkgelegenheid die dit projekt met zich meebrengt? Nee, de heer Hendriks moet iets verder kijken dan de vogeltjes die hij nu bestu deert. Tenslotte nog een tip voor de heer Hen driks: Neem van de winter een deken of slaapzak mee als u vogeltjes gaat kijken, want dan hoeft u niet de motor van de auto te laten draaien. Dit is nl. slecht voor het milieu. Hennie Bax, Oude Tonge Zomeravond met Nel Benschop in de Geref. Kerk Ouddorp De bekende dichteres Nel Benschop en zangeres Reinata Heemskerk komen op maandag 26 juni in de Gerefor meerde Kerk, Dorpsweg. In samen werking met de Christelijke Gemeng de Zangvereniging 'Hart en Stem' on der leiding van Jan Bezuijen verzor gen zij een afwisselende zangzomer avond in Ouddorp. De bekende zen dingspredikant en schrijver Sipke van der Land is de gastheer van deze avond. De avond is georganiseerd door de Stichting Zending zonder Grenzen te Almere. Deze stichting doet hulp- verlenings- en zendingswerk in Oost europa en China. NIEUWE TONGE bij Hervormd Cemrum Elim, van 9.30 tot 15.00 uur Met o.a.: Legobouw wedstrijd; Ballonnen oplaten; Negerzoenenkanon; Tweedehands spul len; Antiek; Oude en nieuwe boeken; wenskaarten; Wafels, cake, pannekoe- ken, advocaat, haring; Bloemen en plan ten; Gewicht van de medewerkers raden; Patat, snacks, slaatjes; IJs, koffie, limo nade; Komplete spellenhoek; Verfspat tekeningen maken; Grabbelton. Opbrengst voor: GZB, Mbuma, Woord en Daad, Spaans Evangelische Zending. Tot ziens op onze markt! J.V. Het Kompas Mieke Abrahamse heeft dezerdagen haar diploma in ontvangst genomen na met goed gevolg examen te hebben afgelegd aan de Ichtus Hogeschool, studierichting BE, te Rotterdam. Natuurlijk kan de bezoeker menig be kend en geliefd lied zelf meezingen. Verder kan men ruimschoots genieten van vrolijke zomerliederen door Reinata Heemskerk gezongen en een declamatie van Nel Benschop uit eigen werk. Pianist Ido Keekstra, medewerker van Zending zonder Grenzen, zal op professionele wijze voor de begeleiding zorgen. Tijdens de avond is er gelegenheid om boeken te kopen en om de bundels door Nel Benschop te laten signeren. Tevens zijn de nieuwste boeken van Sipke van der Land en muziek van Reinata Heems kerk aanwezig. De avond begint om 20.00 uur en is vrij toegankelijk. Aan het eind van de avond ontvangt iedere bezoeker een klein aan denken aan deze afwisselende zomer- zangavond! Koor en samenzang ten bate van 'De Mantelienge' Samen zingen en luisteren naar koor zang, D.V. zaterdag 24 juni 1995 in het Ned. Herv. verenigingsgebouw 'Eben- Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. Deze avond is georganiseerd t.b.v. het logeerhuis voor o.a. verstandelijk gehan dicapten 'De Mantelienge' te Ouddorp. Als spreker hiervoor is uitgenodigd dhr. E. Nap. Door ds. J. G. van Loon zal een meditatie worden gehouden. Medewerking wordt verleend door de Ouddorpse koren: Chr. Kinderkoor 'Jong Begonnen', Chr. Jeugdkoor 'Van Knop tot Bloem' en Chr. Mannenkoor 'Jubilate Deo', allen onder leiding van de dirigent Jan Bezuijen. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door Johan van Broek hoven uit Stellendam. Tijdens deze avond zal er een koUekte worden gehouden welke bestemd is voor het logeerhuis 'De Mantelienge'. De aanvang van deze avond is 19.30 uur. Zaal is open om 19.00 uur. Samenspel Flakkeese Zaterdagvliegers Bovenstaande postduivenorganisatie nam op 16 juni 1995 deel aan een wed- vlucht vanuit Cahors. Afstand 842 km. In concours waren 170 duiven. De eerste duif arriveerde om 10.33.24 uur en haalde een snelheid van 949.62 m.p.min. De gedetaileerde uitslag luidt: T. van der Bok I, 4, 22; Ph. Logmans 2, 5, 18; J. J. Torreman 3, 9, 13, 20, 24; A. J. A. Volaart 6; Anth. Redert 7; Groenen- dijk-Nimwegen 8; D. Maliepaard 10; A. M. Volaart 11, 12; Ary Spuy 14, 15; Jac. Plooster 16; D. J. van Noort 17; P. van den Boogert 19,21, 25; J. Akershoek 23. Verkoop na 17.00 uunC. Breen, (01878) 2496 Kijk eens kritisch naar uw bewegingsvrijheid.. OOEN OOED KIJKEN BETER Uw speciQlisI geen u een deskundig advies <b Zandpad 56, Middelhamis Tel. 01870- 83437 Het 'Echte Bakkers' -paar Nagtegaal. van de huidige eigenaar, 't moet in 't begin van de vorige eeuw zijn geweest. Dhr. Groenewoud dirigeert, met de zachte bezem, het gelegenheidsorkest. VOOR BEELD EN GELUID FOTO VIDEO STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE WSSSTt KBBÜ JBIBBI ^m^^^^^M d3 irj czi c^ EJ czi en en c=3 OUDDORP - Wesistraal 35 - Telefoon (01678} 16121 Fax 3734 RENESSE - Printshop - Hogezoom 173 - Teleloon (01116) 2400 SOMMELSDIJK - Weslkrakeelstraal 8 - Teleloon (01870) 66841

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1