Truckrun 1995 Boekenmarkt te Middelburg Betere reddingspost voor Ouddorpse Reddings Brigade Santé S.B.W.!I Geslaagden Regionale Scholengemeenschap Goeree-Overflakkee Toon-tuinen Thoien VROEGINDEV\^EIJ Nieuwe Tongse woonwijk is hondepoep beu Jeugdviswedstrijd Close Harmony Groepen van Herien Wieringa geven hun jaarlijkse concert Uitslag verloting ENTHOUSIASTE MEDEWERKER Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 20 JUNI 1995 voorpagina) Dirksland te verwerken. Eén daarvan was van Ad Hameete, mede-organisator van de truckrun, en hij was het die d ege- lukkige winnaar was van de fraaie bood- schappenmand welke iedere week be schikbaar wordt gesteld door de C-1000 markt uit Dirksland en uit Ouddorp. Een gelukkige Ad wist te vertellen dat hij zo nog meer profijt had van de door de firma van Mourik uit Rozenburg be schikbaar gestelde autotelefoons. Volgens Jan Verburg en Paul de Jong, de presentatoren was de mand deze week zeker op zijn plaats terecht gekomen. (vervolg van Vanuit Herkingen voerde de stoet naar Battenoord en Nieuwe Tonge. In Nieuwe Tonge begon het serieus door te regenen, maar daardoor waren de inwoners van Nieuwe Tonge allerminst uit het veld te slaan, want gewapend met paraplu's, grote vuilniszakken en regenpakken volgden deze mensen bijna 45 minuten lang de doorkomst door de straten van Nieuwe Tonge. Toen het konvooi Nieu we Tonge verliet ging de stoet anders dan in eerste instantie gepland was, maar volgens de oorspronkelijke route zou de rit kort langs het kerkhof van Oude Tonge voeren, waar een uitvaart was. Vandaar dat de organisatie besloten had om de route te wijzigen. De stoet ging nu dus linksaf Nieuwe Tonge uit om over de provincialeweg naar Oude Tonge toe te rijden, daar ging het vanaf de Kolfweg weer zoals gepland was en zodoende kon het gehele konvooi toch nog het verzorgingstehuis Ebbe en Vloed langs gaan. Verder en verder ver volgde men de rit door Langstraat en Achthuizen. Maar terwijl de stoet rustig aan dcxjr reed richting Schaapsweg over legde de organisatie koortsachtig via mobilofoon en autotelefoon wat nu te doen als het bleef regenen, dit was een probleem wat zich nog nooit echt had voorgedaan. Besloten werd dat als het zou blijven regenen, dan zou men de lunchpakketten uitdelen als de trucks de poolparkeer- plaats passeerden en zou men direkt de rit verder vervolgen Maar gelukkig tegen de tijd dat de trucks in Achthuizen waren werd het droog en zag het er naar uit dat dit zo zou blijven waarom besloten werd om tóch te gaan genieten van een picnic in de buitenlucht. Een half uur later dan gehoopt werd stonden de eerste trucks geparkeerd op de poolparkeerplaats. Door het grote aantal voertuigen konden niet eens alle auto's op de parkeerplaats zodat er een klein aantal langs de kant van de weg moesten worden geparkeerd. Toen men volop aan het eten was leek het er even op of het alsnog zou gaan stortregenen maar gelukkig bleef het droog. De stemming zat er goed in daar op de parkeerplaats en hier zal zeker aan heb ben bijgedragen het feit dat truckrun radio de gehele picnic door gezellige muziek ten gehore bracht. Truckrun radio, dit jaar een samenwerkingsver band tussen radio Flakkce en radio de Vrijge Vogel, was de gehele dag aanwe zig bij de truckrun en zond dit dan ix)k live uit vanaf een open vrachtwagen van de firma Taaie. Men mag de mensen welke hier een hele dag op stonden zeker een pluim geven, want truckrun radio is een gewild programma, zowel bij de chauffeurs in de trucks alsook bij de mensen thuis en zij hebben het toch maar gedaan. Ook werd er in het middagprogramma 'aan de draaitafel' van truckrun radio weer de fC duizend en één dingen weg gegeven, zoals dat trouwens iedere week in dit programma gebeurt. De vraag was, hoe kon het cwk anders, een vraag over de truckrun namelijk de hoeveelste truck run is het vandaag. Heel veel telefoontjes kreeg de studio van radio truckrun in Om kwart over twee zaten alle bewoners weer hoog en droog in 'hun' truck of bus en werd de reis vervolgd naar Ooltgens- plaat. In Ooltgensplaat kwam de hele stoet langs bloemenshop Eureka aan de Molendijk en hier werd spontaan aan iedere 20e auto die langs kwam een roos uitgedeeld als blijk van waardering voor het meedoen, een blijk van waardering die zeker gewaardeerd werd door de deel nemers. Verder ging het door de Galatheepoldcr wederom naar Achthuizen, want een klein deel van de terugrit voerde via dezelfde weg als de heenreis. Maar in plaats van nu weer rechtsaf te slaan naar Ooltgensplaat vervolgde de stcx;t van de truckrun zijn weg via de oude provincia leweg naar Zuidzijde en van hieruit naar Den Bommel. Ook hier een dijk van mensen welke het konvooi stonden op te wachten, want txik in de gemeente Oost- flakkee begint het fenomeen truckrun aan populariteit te winnen want men ziet het aantal toeschouwers groeien, wat de stoet komt toezwaaien. Gelukkig maar want ook hier genieten de bewoners in tens van, en dat is het doel van de truck run de bewoners van Hemessercxird een fijne dag te bezorgen, voorwaar een lof felijk streven wat ook dit jaar zeker weer gelukt is. Vanuit Den Bonmiel naar Stad aan het Haringvliet waar de molen de Korenaar de bewoners feestelijk draaiend begroet te. Dwars door Stad ging de rit weer terug naar de Lieve Vrouwe Poldcrsedijk om zo weer verder te gaan in de richting van Middelhamis. Zo tegen half vier ma- nouvreerden de eerste trucks de achterin gang in van Hcmcsseroord. Hier kregen de bewoners nog een snocpzak met vele lekkernijen, stikkers, petjes, pennen en andere leuke dingen aangeboden, wat beschikbaar was gesteld dixir vele bedrij ven. Omstreeks vier uur stonden alle v(x;rlui- gen veilig geparkeerd op het Hcmesscr- oord terrein en kregen alle chauffeurs en medewerkers nog een lekkere kop soep in de kantine waarna zachtjes aan alle auto's weer huiswaarts konden gaan. De organisatoren kunnen weer terugkijken op een UHXiie dag waarbij een ieder vei lig van huis is gegaan en weer veilig thuis is gekomen. Ook volgend jaar slaat er weer een truck run op het programma Wanneer? Wel dat is een vraag die een ieder natuurlijk kan beantwoorden want dat is de DERDE ZATERDAG VAN JUNI en dat is 15 juni 1996; dan maakt Gcx:ree-Over- flakkee zich weer op voor de negende editie van de truckrun. De volgende kandidaten zijn geslaagd voor het eind-examen aan de Regionale Scholengemeenschap Goeree-Overflak kee te Middelhamis: Geslaagden VBO Laura Bom, Middelhamis; José Fokke- ma, Dirksland; Bianca van Gilst, Oude Tonge; Ilonka Leenders, Dirksland; Yvonne de Ligt, Sommelsdijk; Josine van Merriënboer, Den Bommel; Bas Oorbeek, Dirksland; Aart Oudzegel, Sommelsdijk; Monique Schrijver, Mid delhamis; Raymond Vaassen, Herkin gen; Corina Veerman, Ooltgensplaat; Mirjam in 't Veld, Middelhamis; Nelleke Vermeij, Sommelsdijk; Linda Vletter, Dirksland; Astrid Wolfert, Den Bommel; Simone Zegers, Middelhamis; Anouk Zorge. Brouwershaven. Geslaagden MAVO Anne Boeter, Middelhamis; Marjolijn Boeter, Sommelsdijk; Nathalie Brusse, Sommelsdijk; Gabriëlle Donnina, Nieu we Tonge; Willem van Ginncken, Oolt gensplaat; Serge de Klerk, Ooltgens plaat; Ramone Kleyn, Sommelsdijk; Gaby Kolmus, Melissant; Pieter Kore- vaar, Den Bommel; Marieke van Lam meren, Goedereede; Henk Leeman, Goe- dereede; Dafna de Leeuw van Weenen, Sommelsdijk; Hans Lodeizen, Dirksland; Anouska Lotte, Sommelsdijk; Amber Martens, Nieuwe Tonge; Leonie Mierop, Middelhamis; Moenke Narraina, Dirks land; Fransien v. d. Nieuwendijk, Stcl- lendam; Meyk van Nimwegen, Sommels dijk; Dennis Nobel, Dirksland; Yasmin Ottevanger, Stad aan 't Haringvliet; Len den van den Ouden, Oude Tonge; Chan- telle Peelen, Oude Tonge; Michael Petri, Den Bommel; Viola Schcllevis, Middel hamis; Nicoline Slager, Middelhamis; Jorma Snoek, Achthuizen; Chantal v. d. Snoek, Sommelsdijk; Lianne Stoutjes- dijk, Middelhamis; Paula Struik, Middel- harnis; Dennis Troost, Sommelsdijk; Sjaak Troost, Stellendam; Pim van der Valk, Middelhamis; Pieter Vis.ser, Mid delhamis; Dennis de Vries, Sommels dijk; Marja Vroegindeweij, Sommels dijk; Miranda de Vrij, Sommelsdijk; Pa trick v. d. Wateren, Nieuwe Tonge; Matijs van Yk, Oude Tonge. Geslaagden HAVO Jercx;n Akershoek, Nieuwe Tonge; Maai ke Blanken, Sommelsdijk; Dave v. d. Bos, Oude Tonge; Jaap Bijstcrbosch, Middelhamis; Robert Campfens, Middel- harnis; Ester Dirkx, Sommelsdijk; Kaj Fabry, Sommelsdijk; Nathalie Fransen, Oude Tonge; Bennie Gebraad, Oude Tonge; Marinda Giethcxim, Oude Tonge; Marike Grijpink, Oude Tonge; Mamix Hoek, Oude Tonge; Solveig van Hout, Sommelsdijk; Marijke de Jong, Nieuwe Tonge; Alexander Kastelein, Middelhar- nis; Mariska Koese, Middelhamis; Jan Willem Kramer, Sommelsdijk; Patricia de Kuiper, Nieuwe Tonge; Tessa van Leeuwen, Sommelsdijk; Susan Luynen- burg. Herkingen; Cindy Mackloet, Nieu we Tonge; Onno Mijs, Sommelsdijk; Leonie Peeman, Middelhamis; Janet van Putten, Melissant; Machiel Quadt, Dirks land; Paul Roos, Sommelsdijk; Arnaud Stolk, Dirksland; Claire Tetteroo, Nieu we Tonge; Arnolda Treurniet, Stellen- dam. Geslaagden ATHENEUM Patrick Buijs, Dirksland; Jochen van Dijk, Oude Tonge; Jolanda van Dijke, Sommelsdijk; Tosanne van Es, Middel hamis Milan van Everdingen, Dirksland; Johan Gille, Middelhamis; Anncmieke Hoogenboezem, Middelhamis; Patrick de Jong, Dirksland; Jenny Kamp, Som melsdijk; Chantal van Kempen, Som melsdijk; Geraldine Korteweg, Oude Tonge; Jorgen van der Kmijs, Ouddorp; Angela van Lienen, Melissant; Linda Muntingh, Nieuwe Tonge; Marleen v. d. Nieuwendijk, Ouddorp; Andries de Roo- de. Oude Tonge; Simon Schouten, Oud dorp; Ellen Verolme, Sommelsdijk; Mi chelle Verplanke, Sommelsdijk; Corina de Vette, Nieuwe Tonge; Floris de Vries, Ouddorp; Marco de Waard, Sommels dijk. Ingezonden: Méér dan 50 huishoudens/gezinnen die rond de speeltuin in 'de nieuw bouw' te Nieuwe Tonge wonen, heb ben hun handtekening gezet in een brief naar het gemeentebestuur van Middelhamis. Iedereen heeft (over)last van honde poep. Ouders zijn kwaad op mensen die hun hond in speeltuin en plant soentjes uitlaten. De kinderen komen thuis met die viezigheid. Veel hondebezitters vragen om een hondentoilet en/of uitlaatveldjes, an deren vragen wat de gemeente doet met de hondenbelasting. Is er geen werk voor dorpswachters? Er moet eens controle komen op het naleven van de verordening die het poepschepje verplicht stelt. De bewoners willen de gemeentebe stuurders met deze aktie laten zien dat het om een struktureel probleem gaat, dat niemand individueel kan oplossen. De bewoners willen aktie van de ge meente, controle, aanleg hondentoi letten en het plaatsen van een bord 'verboden vcxir honden' bij de speel tuin. Bewonersgroep 'Nieuwbouw' p/a postkantoor Nieuwe Tonge Postbus 99120 3244 TA Nieuwe Tonge lnl.(01875) 2330 Op zaterdag 24 juni a.s. organiseert de Zeeuwse Stichting 'Steun aan Israël' voor de 13e keer een groot opgezette BOEKENMARKT met gebruikte boe ken. Deze BOEKENMARKT wordt gehou den onder de GRAANBEURS aan de Dam te Middelburg, van 10.00 uur 's morgens tot 15.00 uur. Meestal twee en soms drie keer per jaar is de Stichting in de gelegenheid een zeer groot assortiment van gebruikte boeken aan te bieden. Dit keer vooral romans en minder voor studicboeken. Voor de snuffelaars is er altijd wat te vinden, alsmede voor hen die eenvoudi ge romannetjes Z(x:ken voor de vakantie. Dit jaar heeft de stichting een geheel nieuw assortiment boeken op de tafels. De prijzen zijn naar gelang de status van de schrijver en het boek. Ook kan de stichting de bcxikcn makkelijker aanbie den doordat het merendeel op sta-hoogte te bekijken is. De verkoop van de boeken is ten bate van het ontginningsprojekt Paran in de Negev-woestijn, een nieuw projckt dat de stichting vanaf 1995 enkele jaren zal steunen. Deze steun gebeurt in samen werking met het Joods Nationaal Fonds te Amsterdam. Op zaterdag 24 juni a.s. wordt weer de jaarlijkse, door de hengelaarsvereniging 'Krammer' te organiseren, viswedstrijd vcxir de jeugd gehouden. Er wordt gevist in twee leeftijdsgroepen, namelijk a. tot en met 11 jaar b. van 12 en met 15 jaar. Inschrijving aan de waterkant langs de Vliegers bij het zgn. 'driehoekje' langs de Eerste Gr(x;newcg. De wedstrijdduur is van 10.00 tot I2.(X) uur. Deelname is gratis! Deskundige hulp en begeleiding is aan wezig. Hulp van ouders is in beperkte mate toegestaan, bijvoorbeeld met het optuigen van de hengel, het landen van de vis met het schepnct enz. Ook dit jaar zijn er weer nuxiie prijzen te winnen en per grcx;p is er voor de win naar met het hoogste aantal punten een fraaie beker met inscriptie. Voor eventuele vragen kunt u terecht bij C. v.d. Welle, Berkenlaan 4, Ooltgens plaat, tel. (01873) 2118 en T. v.d. Poel, Hertog Jan van Beierenlaan 15, Nieuwe Tonge, tel. (01875) 2492. Tot a.s. zaterdag 24 juni 1995! Zaterdag 24 juni a.s. worden op Thoien weer enkele tuinen voor het publiek opengesteld. De openingstijden zijn van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang tot de tuinen is gratis. Het betreft de volgende tuinen: Fam. A. P. M. van Gurp, 'De Water molen', Stenepad 1, Sint Maartens dijk. Een landschapstuin van bijna 3 ha. Een historische plek met stromend water, dat voorheen van funktionele betekenis was vcx)r de inmiddels verdwenen water molen. Smaakvol ingerichte vaste plan ten borders. Expositie van bronzen beel den door Leon Vemiunt uit Halsteren. Fam. D. L. Koppenhol, 'Weidehor, Bram Groenewegeweg 4, Poortvliet. Een rozentuin met een uitgebreid sorti ment rozen in diverse plantvormen. Ge situeerd in combinatie met fmit- en sier- bomen, plantenborders en een moestuin. Mw. Van Lammeren, 'De Lagune', Havenweg 8 (nabij de jachthaven) te Sint Annaland. Bij deze tuin ligt het ac- üe nieuwe post j.l. vrijdagavond toen 't nat en guur was. Op 23 juni om 8 uur 's avonds is het werk van de Ouddorpse Reddings Brigade op de t.v. te zien. Dat mag nooit natuurlijk, iemands kwaliteit afmeten aan het huis waarin hij woont. De Ouddorpse Reddings Brigade zou aldus een slechte beoordeling ten deel zijn gevallen, terwijl ze aan 't Ouddorpse strand zulk uitstekend werk verricht. Sinds vrijdag avond is haar behuizing heel wat beter geworden toen de prachtige nieuwe reddingspost 't Flaauwe Werk in gebruik werd genomen. In 1950 werd de brigade opgericht, na twee vcrdrinkingsgeval- len, want de zee was onbewaakt terwijl ze zo gevaarlijk was. Dat wist ook Ouddorps gemeenteraad die tóch weigerde de brigade steun te geven. Het opgetrokken reddingspostje was dan ook een 'héél klein postje', met één kleedruimte voor dames en heren, opgevolgd door een 'nieuwe' post in 1972, de oude kantine van de visafslag, geen schoonheid meer en, blootgesteld aan de elementen, ging haar toestand dan ook zienderogen achteruit, al werd ze telkenjare met spijkers en planken opgelapt. ORB-voorz. Kommer Tanis opende vorig jaar het gesprek met de gemeente dat het zo niet langer kon en vjdagavond was er het resultaat. De oude post had ruimte gemaakt voor een parkeerterreintje, want de nieuwe is meer vcximit geschoven. De fundering werd geschonken door Rijkswaterstaat dienstkring Haringvliet. Er zijn een aantal units op geplaatst die samen de nieuwe post vormen, met observatieruimte, kantine, toilet en bergruimte. De gemeente en een aantal sponsors hebben de aanschaf mogelijk gemaakt en de leden van de brigade hebben afgelo pen winter gesjouwd aan een opknapbeurt want de units heb ben eerder als kantoor dienst gedaan. Ze waren vrijdagavond niet van nieuw te onderscheiden en de bestuurders en leden van de ORB hebben ieder genood de aan winst te komen bekijken. Voorz. Tanis sprak z'n dank uit voor de ondervonden 'hartver warmende' medewerking voor het op- en inrichten van de post waarin gewerkt, vergaderd en geïnstmeerd zal kunnen worden. Wcth. Visser heeft de post officieel geopend. Hij kon vermoe den hoe ingenomen de ORB met de nieuwe post is, want zelf was hij acht jaar lid van de brigade, een periode waarin hij een drenkeling redde, en daar is hij nog altijd dankbaar want hoe schoon is het een leven te redden. Voor het gemeentebestuur is het een hele gemststelling dat ze de vele zomergasten een bewaakt strand kan bieden, waarom dhr. Visser dan ook hoopt dat het gemeentebestuur voor de brigade, het baken in zee, aandacht zal blijven houden. Overi gens sprak de wethouder de hoop uit dat de brigade maar wei nig écht zal hoeven op te treden. De Stichting Bcjaardenwerk (S.B.VV.) in Middelhamis bestaat vijfentwintig jaar. De stichting, die gevestigd is in het Dienstencen trum aan de Doetinchemsestraat 27 te Middelhamis, wil deze mijl paal niet onopgemerkt passeren. In het dienstencentrum bruist het dage lijks van vele aktiviteiten. Het centrum heeft een gcx:de naam bij de bezoekers. Dit is niet alleen te danken aan de lei ding, maar vooral aan de inzet van een enthousiast korps vrijwilligers m/v. Op 26 juni wil het bestuur van de stich ting het jubileum vieren samen met de vrijwilligers m/v en met hen die de akti viteiten financieel mogelijk maken zoals het gemeentebestuur, de sponsors en de overige bevriende relaties. Op 26 juni wordt <x)k het nieuw aange schafte meubilair in gebruik genomen. Voor de financiering van deze aanschaf was de gemeenteraad bereid zich garant te stellen. Het succes van het dienstencentrum is gebaseerd op de zelfwerkzaamheid van de ouderen. Een gezonde leefstijl wordt bevorderd door deelname aan de gym- nastiekclub, de volksdansgroep of het stijldansen. Deelname aan de zelfgeorga niseerde gezclligheidsmiddagcn met zang, kaarten, biljarten enz. voorkomt dat ouderen in een isolement raken. Voor ouderen, die zich thuis minder g(x;d kunnen redden, draait in het dien stencentrum ook een dagopvangprojekt onder leiding van de gezinszorg. Omdat gezondheid bi het ouder worden een belangrijk facet is, wordt van 12 t/m 30 juni in het dienstencentrum een expositie gehouden over ouder worden en gezond heid. De toegang tot deze expositie is gratis. Voor de trouwe bezoekers van het dien stencentrum wordt na de vakantieperiode een feestelijke bijeenkomst georgani seerd. Ieder wenst de Stichting Bejaarden Werk in Middelhamis nog vele gezonde jaren toe. Santé S.B.W.! cent op romantische oude rozen. Voorts vasteplantenborders aangevuld met bloemdecoraties. In het restaurant expo sitie van aquarel- en olieverfschilderijen, geschilderd door Mw. Heynen-Vocht uit Bergen op Zoom. Vanaf de dijk prachtig uitzicht over de Krabbenkreek richting Sint Philipsland. Zonneterrassen voor de vermoeide en dorstige mens. De tweede open tuindag van Toon-Tui- nen Thoien is gepland op zaterdag 22 juli 1995. MIDDELHARNIS - Donderdag 22 juni en vrijdag 23 juni a.s. vindt het jaarlijkse Clo.se-harmony concert plaats van de ge mengde groep 'A clusters Accord' en dames Groep 'Clo.se and Comfort' o.l.v. Herien Wieringa. De twee grcx^pen bestaande uit 'A Clus ters Accord' met 16 personen en 'Close and Comfort' met 16 dames werden drie jaar geleden opgericht en gaven elk sei zoen diverse concerten, die met veel ent housiasme werden ontvangen. Op het programma staan popstukken zoals: people. Hey Jude, Killing me soft ly. Crying in the rain. Bridge over trou bled water. Ook zingen beide groepen Jazz-stukken zoals: Lullaby of birdland. Stolen Moments, Java jive, enz. Naast het a capella zingen (zonder bege- OUDDORP - Uitslag verloting Brass band Concordia van 31 mei 1995. Ie prijs0427 2e prijs1067 3e prijs0983 4e prijs0561 leiding) van drie a vier stemmige arran gementen, worden de meeste songs op de piano begeleid door Sjaliene v. d. Vliet. Sjaliene zal naast het begeleiden op de piano en de gitaar ook .solistisch te horen op deze beide instmmenten. Het concert vindt plaats in de grote zaal van het Diekhuus, aanvang 20.15 uur. Foyer is open vanaf 19.30 uur en kaarten a 7,50 zijn te reserveren bij het Diek huus, tel. (01870) 82400 of te koop aan de zaal... maar wees er snel bij, want elk jaar zijn de concerten geheel uitverkocht! Wegens toenemende drukte zoeken wij een die zich verder wil inwerken in de boek- en kantoorboekhandel Wij denken daarbij aan iemand van ca. 16-18 jaar, die wij een full-time baan aanbieden. Wij bieden de gele genheid om verder te leren binnen ons vak. In het begin zal de taak bestaan uit het beheer van onze goederen stroom. Goede contactuele eigenschappen zijn noodza kelijk. Eventuele doorgroei binnen ons bedrijf behoort tot de mogelijkheid. Voor meer informatie kunt U kontakt opnemen met De Heer L. Vroegindeweij of De Heer T. Vroegindeweij Schriftelijke solicitaties voor 1 juli richten aan: BOEKEN ALLES VOOR SCHOOL EN KANTOOR Westdijk 45 - 48, 3241 GV Middelhamis Telefoon 01870 - 82048 82844, Fax 01870 - 85481

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 2