0t 6 Zaterdag 17 juni Rijnhof walst over Oude Tonge LITIE 't Volk van Oude Tonge bezag futuristisch recreatieplan 'Aqua ViHa' VERKOPING de 168e dag van '95 AQUA ¥ILLA Extra kerkdiensten GerefGemeenten Fietsdag Herv. Dirksland Deelnemers avondvierdaagse stabiel Beroepingswerk Muziekexamens Eilandelijke OCW-erkende HaFa-opleidingen Brandweer Herkingen naar de landskampioenschappen DINSDAG 20 JUNI 1995 No. 6410 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (01870) 82629. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (01870) 8 33 92. FAX (01870) 85736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 14,25 JAAÏIABONNEMENT 55,- Advertentieprijs 40 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Op zaterdag 17 juni, de 168e dag van 1995 zoals de kalender aan geeft, was er weer de onvermijde lijke truckrun. Deze truckrun wordt ieder jaar georganiseerd door de chauffeursvereniging Flak- kee in samenwerking met de dienst rekreatie van Hernesseroord voor de bewoners van Hernesseroord en de bewoners van de sociowoningen welke, evenals Hernesseroord, deel uitmaken van de stichting Zuid wester. Helaas was de dag niet zo zonnig voor wat betreft de weersgesteldheid, maar de zon scheen zeker wel in de harten van de bewoners en de organisatoren want vol goede moed begonnen zij toch aan de rit van 71 kilometer en 100 meter over de wegen van het eiland Goeree-Overflak- kee. Het moet de vele toeschouwers die langs de kant van de weg enthousiast stonden te zwaaien naar bewoners en chauffeurs, zeker duidelijk geweest zijn dat het toch wel iets bijzonders moet zijn zo'n truck run. Zulke blijde gezichten als de bewo ners van Hernesseroord zaterdag jongst leden uitstraalden getuigden hiervan. Het was dit jaar een recordaantal voertui gen dat meereed in de truckrun, er waren 221 trucks, 9 rolstoelbussen en 4 auto bussen welke meereden in het konvooi wat bij tijden een lengte kende van circa 10 kilometer tussen de eerste en de laat ste truck. Dit betekende ook dat er 234 chauffeurs hun vrije zaterdag opofferden voor de bewoners van Hernesseroord. Eén daarvan, Wennie van Veen uit Dirksland, was op kosten van zijn werk gever, internationaal transportbedrijf Taaie uit Middelhamis, overgevlogen uit Frankrijk omdat zijn vrachtwagen daar het weekeind over moest blijven staan en hij zou graag met een andere tmck mee rijden, vandaar zijn overkomst uit Frank rijk. Dit is een overduidelijk teken dat de truckrun leeft bij de deelnemers. Om 17 minuten over de klok van tienen gaf de secretaris van de chauffeursver eniging via truckrun radio het startsein waarna de colonne langzaam maar zeker in beweging kwam door de straten van Middelhamis. 38 vrijwilligers in 14 OPEL-personen- wagens van garage Knöps regelden in samenwerking met 5 motoren van de verkeerspolitie uit Rotterdam en de poli tie van de basiseenheid Goeree-Over- flakkee het verkeer op een groot aantal kruispunten om er zo voor zorg te dragen dat het konvooi ongehinderd en vooral veilig zijn weg kon vervolgen. Door Middelhamis heen vervolgde het konvooi zijn weg naar Dirksland om daar via het Korteweegje, Schelpenpad en Boomvliet richting Herkingen te gaan. Ook hier stonden, net als in Mid delhamis, Sommelsdijk en Dirksland ontzettend veel mensen te wachten op de eerste trucks, nou en die hoorde je al van verre aankomen want de chauffeurs of de bewoners, ze toeterden dat het een lieve lust was. (Vervolg op binnenzijde van dit blad) Ingezonden: Op donderdag 14 juni jl. vertrok zich voor een bomvolle Grutters wei een opmerkelijk informatie- gebeuren. Alsof hij een 'Goed- nieuws-show' aankondigde, of een loterij-show met alleen maar win naars in de zaal, zo opende de heer Rademakers van Rijnhof B.V. de avond. Wethouder Andries kreeg, als 'forumlid', ook nog even het woord. Hij mocht meedelen, dat deze avond een Rijnhof-avond zou zijn, waar het gemeentebestuur niets mee van doen had. Door het feit, dat hij dit deed en door het feit, dat hij zich liet aanprijzen als een forumlid, deed hij het tegen overgestelde voorkomen: een Rijn hofavond, mogelijk gemaakt door de bereidwillige medewerking van het gemeentebestuur van Oostflak- kee! Na een korte inleiding van de heer Rade makers, die je als toeschouwer af en toe aan zijn broekspijpen zou willen trekken om hem weer met beide benen op de grond te zetten, kreeg zijn architect het woord. Deze ongetwijfeld kundige tekentafel architect mocht het plan uiteenzetten. Hij liet zijn verhaal ondersteunen door over- headsheets en dia's. Daarbij prees hij o.a. op een dia van enkele woningen in de kerkring de zeeuwse bouwstijl ervan hoog aan. Kennelijk onbekend met het feit, dat deze bouwstijl in veel kerkrin- gen op de Zuidhollandse eilanden voor komt. Vervolgens mocht een landschapsarchi tecte de landschappelijke zegeningen en toekomsige natuurwaarden van het plan belichten. Ook zij deed dit aan de hand van sheets en dia's. Zo schetste ze een toekomstbeeld van de Verbindingsdijk, als een bloemdijk. Als toelichting voor haar beleving van dit natuurelement, liet zij een dia zien van een grasdijk met een 8-rijendikke populierenhaag er op! Kortom alle registers werden openge trokken, om de 'zegeningen' van dit plan ten volke te dragen. In de pauze, onder het genot van een 'Rijnhofdrankje', konden vragen op pa pier gesteld worden. Deze zouden na de pauze beantwoord worden. En inderdaad, na de pauze beantwoordde de heer Radekamers de door hem gebun delde vragen. Toevallig echter allemaal belangrijke vragen, waar uit de antwoor den bleek hoe goed Rijnhof aan alles ge dacht had. Bijv. de ontsluiting van het gebied. Dit wordt een eigen weg van Rijnhof, waar alle Oude Tongenaren vrij gebmik van kunnen maken. Of de spoedige sloop van het handelsterrein. Maar geen antwoord op een mogelijk toch ook belangrijke vraag, wat Rijnhof vindt van de reaktie van de bevolking op een enquête vorig jaar. Toen heeft de Ver. voor Natuur- en Landschapsbe scherming Goeree-Overflakkee de bevol king naar haar mening gevraagd over het al of niet aanleggen van de geplande jachthaven. De meerderheid van de be volking was toen namelijk tegen deze aanleg. De door mij mondeling herhaal de vraag werd bruusk afgekapt. De heer Rademakers bepaalde wat er wel en niet op deze avond gezegd en gehoord mocht worden. De onthulling van een maquette van het plan was toen allang geen onthulling meer. Eerder een klap in het gezicht van die mensen, die ook voor een ontwikke ling van Oude Tonge zijn. Maar dan wel één, die recht doet aan de potentie van het gebied en de behoefte van haar be volking. Al met al werd Oude Tonge een show voorgeschoteld, waarvan je de indruk kreeg, dat je na afloop de knop van het toestel kon omdraaien en dan zou het programma over zijn. TV uit en welte- msten. Maar niets van dit alles. Bewoners van Oude Tonge reageer toch op deze ont wikkeling. Laat het niet over je heen ko men, als ware het een simpele TV-show. Het is verre van dat. Het betrof een live-optreden van een pro- jektontwikkelaar met zijn eigen wetten, die zich weinig of niets gelegen laat lig gen aan de gevoelens van de betrokken inwoners. Weer een voorbeeld van hoe een projekt-ontwikkelaar een gemeen schap in haar greep kan nemen. Doe iets! Stop deze wals. De toekomst van Oude Tonge is in het geding. Mogelijk ook uw beleving hier bij. Jos Hendriks OUDDORP - donderdagavond 7.30 uur ds. J. J. Tanis van Lisse. MELISSANT - woensdagavond 7.30 uur ds. W. Silfhout van H. I. Am bacht. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. STAD aan 't HARINGVLIET - don derdagavond 7.30 uur ds. C. de Jong ste, Alblasserdam. GOLTGENSPLAAT - donderdag avond 7.30 uur ds. J. de Pater, Krab bendijke. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee GEMEENTE MIDDELHARNIS Auto-inbreker aangehouden In de nacht van 15 op 16 juni werd een auto-inbreker door de politie aangehou den. De man had in een aantal auto's ingebroken op het Rubensplein en de Rembrandtlaan. Ook werden bij de aan gehouden man goederen aangetroffen van een auto-inbraak op 13 juni 1995 in Nieuwe Tonge. De aanhouding was mogelijk door een tip van een omwonen de. GEMEENTE GOEDEREEDE Beschadiging auto Tussen vrijdag 16 juni 21.30 uur en zaterdag 17 juni 01.30 uur werd de mo torkap van een rode Opel Kadett bekrast. De auto stond geparkeerd op de parkeer plaats van de Diependorst in Ouddorp. Parkeeroverlast Tijdens een onderlinge surfwedstrijd, werd door deelnemers de toegangsweg tot het strand aan de Groenedijk volledig geblokkeerd. Alle 16 voertuigen werden voorzien van een bon. Inbraak in caravans Op de camping van de Kabbelaarsbank werd geprobeerd in twee caravans in te breken. Er werd behoorlijke schade aan gericht. Een derde caravan werd open gebroken, waarna waardevolle zaken werden gestolen. Diefstal fietsen In de nacht van vrijdag 16 en zaterdag 17 juni werd een rode Batavus damesfiets gestolen. De fiets stond afgesloten bij 'de Kreek' in Ouddorp. Er zijn in het centrum van Ouddorp de afgelopen week, rond het middaguur, in korte tijd ook een aantal NIET afgesloten fietsen gestolen. Het signalement van de dader is volgens een aantal getuigen: een blan ke man met normaal postuur, ong. 1.80 m. lang, pokdalig gezicht, blond krul lend (permanent) geverfd haar tot op de schouders. Hij droeg een zwart jack en een blauwe spijkerbroek. De politie ad viseert met klem om de fietsen altijd op slot te zetten en alert te reageren als men een persoon aantreft die aan genoemd signalement voldoet. Zaterdag 24 juni: Iedereen die mee wil fietsen is van harte welkom a.s. zaterdag. Start vanaf 10.00 tot 10.30 uur bij 'Onder de Wiek'. Kosten ƒ5,- per persoon, maximaal 15,- per gezin. Koffie, limonade en soep vindt u onderweg op de verschillen de mstpunten, maar neem wel uw eigen lunchpakket mee. Bij slecht weer wordt de tocht uitgesteld; bij twijfel hierover kunt u vrijdagavond (23 juni) informeren via tel. 3878 en 1279. Iedereen is van harte uitgenodigd, graag tot ziens! op 24 juni a.s. zullen in Mavo 'De Ko meet' te Oude Tonge muziekexamens plaatsvinden van drie OCW-erkende op leidingen, te weten van Muziekschool 'De Hoop', Stellendam, Kon. Fanfare 'Sempre Crescendo' Middelharnis-Som- melsdijk, en de Stichting Muziekonder wijs Oostflakkee. De examens staan onder auspiciën van de Inspektie Kunst zinnige Vorming. De examendag begint om 9.00 uur en wordt georganiseerd door de Stichting Muziekonderwijs Oostflak kee. Omstreeks 15.00 uur zal de diplo ma-uitreiking plaatsvinden. Bovendien zal er een Presentatieconcert worden ge houden door enkele examenkandidaten met pianobegeleiding van Marjo Boom. Goed onderwijs, getoetst door erkende examens, is de enige waarborg voor con tinuïteit van de muziekverenigingen in deze regio. Dit wordt vooral ingezien door de betreffende verenigingen zelf, die daarom periodiek, via het Overieg- orgaan HaFa-opleidingen Goeree-Over flakkee, gemeenschappelijke belangen afstemmen, en daar waar mogelijk sa menwerken onder coördinatie van direk- teur Arie Stolk. De gezamenlijke exa mens van 24 juni a.s. getuigen hiervan. X Voor alle bezoekers was er deze poster die het projekt in beeld brengt. De bevolking van Oude Tonge en overige belangstel lenden hebben zich donderdagavond vergaapt aan het recreatieplan Aqua Villa dat, zo heeft dhr. Rade- makers van Rijnhof Projektontwikkeling, de volle zaai van 'de Grutterswei' verzekerd, over vier jaar gerealiseerd zal zijn. Nog dit najaar, zo verzekerde hij, wordt begonnen met de sloop van de Handelsterreinbebouwing waarmee de weg wordt vrijgemaakt voor de aanleg van Aqua Villa, een eilandenge bied waarop 130 appartementen zullen komen. Later, maar binnen de genoemde vier jaar, komen er nog 85 appartementen op de plaats van de vroegere gemeentetuin. De woningen zul len overigens niet voor permanente bewoning bedoeld zijn. Er komt parkeergelegenheid te over. Elk appartement heeft z'n eigen parkeermimte en zeshonderd parkeerplaatsen komen er voor het bezoekend toerisme aan jachthaven en het buitendijks aan te leggen terrein voor dagrecreatie. De kom van het dorp zal van de aanwezigheid van het recreatiegebied geen hinder hoeven te ondervinden. Er wordt - weliswaar ten koste van een stuk natuurgebied - een nieuwe jachthaven aangelegd. Die jachteigenaren die van de nu bestaande jachthavenaccomodatie gebruik maken wer den genood in de nieuwe haven ligplaats te nemen, „wellicht tegen een andere prijs", maar daar staan ook betere faciliteiten tegenover. De lokale bevolking zal in de gelegenheid worden gesteld in het recreatieplan aktief te zijn, aan hen wordt ook het eerst gedacht bij het vervullen van de funkties die er zullen moeten worden ingevuld. Voor een deel van het plan moet de procedure nog afgewik keld worden maar er kan begonnen worden en volgend jaar kan met de verkoop worden begonnen. De financiering is on dergebracht in twee beleggingsmaatschappijen. Na de gegeven informatie en een pauze waarin, zo leek het dhr. Rademakers „iedereen van de schrik bekomen kon zijn", werden 42 schriftelijke vragen ingediend maar, ook om des tijds wille, werd op slechts een deel daarvan ingegaan. Een vraag van de Natuurbescherming bleef onbeantwoord, hoezeer de vraagsteller ook een antwoord verlangde. Een deel van het volk juichte, een deel heeft grote bedenkingen, en een ander deel moet het eerst nog zien gebeuren, maar dat deel werd uit gedaagd goed in zich op te nemen hoe het gebied van aktie er nu uitziet en dat over twee jaar te vergelijken met wat dan tot stand zal blijken te zijn gekomen. De vragen die niet beantwoord zijn zullen schriftelijk worden afgehandeld, zo werd toegezegd. GOLTGENSPLAAT 'Lest-best', dat kan gezegd worden van de laatste avond, jl. vrijdag, toen de deelnemers van de avond vierdaagse bij de Chr. Basisschool aan de Pieter Biggestraat te Oolt- gensplaat werden opgewacht met veel bloemen, koffie en limonade. Het weer werkte op deze laatste avond heel goed mee om er een vrolijke stem ming in te brengen. De overige vier avonden werd er gelopen onder een don kere lucht en soms dmilerige regen, maar dat verhinderde de lopers niet om er toch iets vrolijks van te maken; en men hield voet bij stuk, iedere avond verscheen men aan de start. Voor de vierdaagse waren vijf avonden gepland. Groot en klein liepen er dit jaar 195 personen mee. Groepen hadden zich voor deze route niet ingeschreven. Voor de 5 km. verschenen 100 deelnemers aan de start, voor de 10 km. 35. Onder hen bevonden zich een aantal lopers die zich al trainden voor de Omloop van Flakkee. Enkele leden van de Rode Kruis Ko- lonne begeleiden de groepen en er was bovendien een auto ter beschikking voor eventuele uitvallers, etc. Zover ons be kend waren die er niet bij. Stabiel Het aantal lopers blijft stabiel. Het is nu de zevende keer dat een avondvierdaagse is gehouden. Begonnen met 150 in 1989, was het aantal vrijdag jl. 135 of nog 20 deelnemers meer dan vorig jaar. De or ganisatie was in handen van de heren K. Landwaart en A. van Putten, leerkrach ten van 'de Hoeksteen'. OUDDORP De zendingskrans 'Dorcas' te Ouddorp hoopt D.V. woensdag 21 juni a.s. haar verkoping te houden t.b.v. de Mbuma- zending. Er is weer van alles te koop, o.a. hand werken, cake, koekjes, schoonmaakarti kelen en boeken. U bent.hartelijk welkom van 's morgens 9.30 uur tot 's middags 4.30 uur in het verenigingsgebouw 'Eben Haëzer', Preek- hillaan 3 te Ouddorp. Er waren door het personeel mooie par- coursen uitgezet. Het ging over de Oude- dijk, Oudelandsedijk, langs het prachtige natuurreservaat 'de Weel'. Een wande ling over het Fort 'Prins Frederik' was ook in de route opgenomen. De Galathe- sedijk, de Altekleinsedijk, de Hooidijk en de Fittersweg werden ook niet verge ten, terwijl een gedeelte van het dorp in het parcours was opgenomen. De gestempelde deelnemerslijsten wer den vrijdagavond op school ingediend en in ruil daarvoor kreeg men een medaille met inscriptie. Vorige jaren werd er voor een z.g.n. 'goed doel' gelopen, o.a. voor het Rode Kruis, de Kankerbestrijding, St. 'De Hoop', etc. De opbrengst van de spon sors gaat dit jaar naar de aktie CT-Scan voor het Ziekenhuis te Dirksland. Deze opbrengst is vanzelf nu nog niet bekend, u hoort daar binnenkort meer van. Beroepen Ned. Herv. Kerk te Sliedrecht (wijk 3) ds. L. W. Ch. Ruijgrok te Middelhamis; te Vriezen- veen (Beth-El) ds. R. Veldman te Oud dorp. Chr. Geref. Kerk Bedankt voor Katwijk aan Zee ds. A. Baars te Middelhamis. Geref. Gemeenten Beroepen te Dirksland kand. F. Mulder te Elspeet. Tweetal te: Ouddorp i.c.m. Melissant en Middelhamis, kand. G. J. Baan te Barneveld en kand. F. Mulder te Elspeet. Deelname aan de zaterdag in Woubrugge gehouden gewestelijke brandweerwed strijd Klasse II is de Herkingse brand weerploeg goed bekomen. Ze werd 2e. Dit geeft het recht om deel te nemen aan de landskampioenschappen op 16 sep tember 1995 in Wolfheze. De brand weerploeg van Dirksland werd 8e. De uitslag was als volgt: 1. Zwijndrecht1216 pnt. 2. Herkingen1192 pnt. 3. Meerkerk1162 pnt. 4. Lever b.v1161 pnt. 5. Vianen1156 pnt. 6. Hei en Boeicop1146 pnt. 7. Goudswaard1128 pnt. 8. Dirksland1114 pnt. 9. Zaandam b.v1042 pnt. 10. Sluis1039 pnt. OUnC tQWG£ Legenda t, Kem;OvdpTalige; 2. Havenbebauwm^ 3. Spe!- en r-ficreatie 4 CrJspijncerreiti 5, AquaViiia 6. Jachthaven Tennta- tegenda i. Kei-n;OsjcieTonge 2. HafenbebaiiUng 3 Spisi uiid Fre:zeit 4. Chspijn - Gcbddii 5. Aijiu Villa 6. jachihafcn 7. Naherf.oiung 8. Tennis- umi SpoctpiaEze Info; AffUaVUta 0-10 - 246 44 25 infu^mationen; AquaViil» a03! (0)40/246 44 25 ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^A^^^^^^^^^^^^^^^^^^S^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^WWWVWW^^ VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE 1 ^^^^^^fl [zzi 1=3 T^^ II r^n c=i g t^ CJ I OUDDORP - Waslslraal $5- Teletoon (01878) 1612'Fax 3734 RENESSE - Printshop - Hogezoom 172 - Telelom 1011 iet 2400 SOMMELSDIJK - WesOtrakeelstraat B - Teleloon (D1870] 66841

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1995 | | pagina 1